Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Bărbat din Slobozia, căutat de autorități

A dispărut de mai bine de două luni

Bărbat din Slobozia, căutat de autorități

Un angajat al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița este căutat de mai bine de două luni de familie și prietenii apropiați. Rudele sale spun că bărbatul, care anul acesta în septembrie împlinește 38 de ani, a declarat că iese până în fața blocului, după care nu a mai revenit acasă. Oamenii spun că au făcut numeroase demersuri pe lângă autorități pentru a afla ce s-a întâmplat cu Sergiu Burghi, însă de fiecare dată ușile le-au fost trântite în nas.

Căutări zadarnice Mama bărbatului dispărut încă din data de 21 martie 2018, pe numele său Sergiu Burghi... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2018, 12:20 (10583 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Luați cu salvarea de la școală din cauza drogurilor pe care le-ar fi consumat

Se întâmplă la Slobozia

Luați cu salvarea de la școală din cauza drogurilor pe care le-ar fi consumat

O adolescentă de 16 ani și un adolescent de 17 ani, elevi ai Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia, au ajuns la spital după ce li s-a făcut rău la școală. În urma analizelor s-a constatat că cei doi ar fi consumat substanțe interzise, de genul etnobotanicelor. În  acest caz a fost deschisă o anchetă penală.

Transferați de urgență la București
Din primele informații se pare că cei doi adolescenți ar fi participat la o activitate de prevenire dedicată «Zilei Internaționale de Luptă Împotriva Fumatului» și li s-ar fi făcut rău în timpul acestei manifestări. Prima... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2018, 13:05 (82842 vizualizări - 140 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Mocioniu cheltuie 12,2 milioane de lei pentru aparatul propriu

Viață de bugetar!

Primarul Mocioniu cheltuie 12,2 milioane de lei pentru aparatul propriu

La jumătatea mandatului, primarul Adrian Mocioniu se remarcă printr-o singură realizare concretă. El a reușit să majoreze de 3 ori în 2 ani salariile celor 142 de angajați aflați în subordinea sa directă! Valoarea acestor salarii se ridică la 12,2 milioane de lei anual. Administrația locală cheltuie alte 26,8 milioane de lei pentru plata celor 550 de angajați din instituțiile subordonate Primăriei Slobozia...

Permutări, combinații, aranjamente... În ultimii 15 ani, numărul de angajați din aparatul propriu al primarului Sloboziei a crescut de aproximativ 4 ori. Numai în mandatul lui... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2018, 17:05 (6309 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Gardul lui Zamfir a fost dărâmat

Premieră la Slobozia

Gardul lui Zamfir a fost dărâmat

Juristul Spitalului Județean, Vasile Zamfir, a rămas fără gard. Primăria Slobozia a dărâmat săptămâna trecută porțiunea construită «ilegal» în anul 2014 pe spațiul public.

Mai bine mai târziu, decât niciodată La sfârșitul săptămânii precedente, Primăria Slobozia a dărâmat, în sfârșit, porțiunea de gard construită ilegal de către juristul Spitalului Județean, Vasile Zamfir, pe vremea când acesta era consilier local al muncipiului Slobozia. Decizia survine la 4 ani după ce ziarul nostru a sesizat ilegalitatea. Iată ce scriam la momentul respectiv: «La începutul lunii decembrie 2014, dezvăluiam faptul că juristul Spitalului Județean, Vasile Zamfir, după ce și-a ridicat vila cu sprijinul firmei FloriConstruct, a poftit să-și extindă și curtea. Concret, proaspătul oficial local s-a extins, ilegal, cu câțiva metri, în curtea viitoarei școli pe care autoritățile o vor construi în cartier. Din schițele de proiect reiese faptul că juristul Zamfir și-a mărit suprafața concesionată cu 3 metri lungime și alți 3 metri lățime din terenul aflat în vecinătatea curții sale, destinat pentru construcția unei unități de învățământ. Potrivit Legii 15/2003, în baza căreia Primăria Slobozia a oferit respectivele loturi, fiecare beneficiar al acestei prevederi legale avea dreptul la o suprafață concesionată de maxim 300 de metri pătrați. Întrebat cu privire la această extindere, juristul Zamfir a dat vina pe unul dintre muncitori: „Nu știu, că nu am fost acolo, băiatul a greșit când a măsurat... Nu cred că am depășit, o să verific, dar din câte știu eu grădinița și școala sunt ceva mai departe!“»... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2018, 11:10 (7046 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Ca la handbal

Fotbal, Liga a III-a, Victoria Traian-Unirea Slobozia 2-12

Ca la handbal

Sezonul competițional s-a terminat pentru Unirea Slobozia cu o papară ca-n afacerile dintre semicercuri, administrată în deplasare cenușăresei seriei, Victoria Traian. Cu toate că Enache Costea și-a permis luxul de a utiliza încă din start patru jucători sub 19 ani, reduta brăileană a clacat încă din minutul 10. Autorul golului a fost chiar unul dintre mânji, Andrei Comșa, puștiul de 18 ani fiind la prima reușită oficială în tricoul Unirii. Toma, care nu mai e de mult «Țâcă», a dublat avantajul și, în fine, la pauză Unirea a avut 3-1, gazdele beneficiind de aportul relaxat al altfel aprigului Ghinea, autor al unui autogol. În repriza secundă s-a dezlănțuit măcelul. Gazdele au mai înscris o singură... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2018, 20:20 (3321 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Certitudini doar la nivelul plecărilor

Handbal, HCM Slobozia

Certitudini doar la nivelul plecărilor

S-a terminat și barajul pentru menținere/promovare în Liga Națională la care, în premieră, nu a participat HCM Slobozia. Nu pentru că s-a salvat anticipat ci pentru că deja retrogradase... Nicio surpriză nu a brăzdat platitudinea competiției găzduită de Cisnădie. Danubius Galați și CSM Slatina au defilat și au rămas în primul eșalon, în vreme ce Neptun Constanța sau Știința București se vor număra printre adversarii din sezonul viitor al Sloboziei. Pentru echipa noastră începe reconstrucția lotului, iar primele semne rezidă din numărul tot mai mare de jucătoare care, o dată cu retrogradarea, aleg altă destinație. Toma, Marchidanu și Ivan rămân, pe moment, singurele handbaliste care 100% vor juca... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2018, 19:05 (4835 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Alexandru Minea, argint în Republica Moldova

Lupte libere, CS Amara

Alexandru Minea, argint în Republica Moldova

Săptămâna trecută, CS Amara a deplasat patru luptători la un turneu internațional desfășurat în localitatea Tărăcilă, din Republica Moldova. Au participat sportivi din Ucraina, Bulgaria, Moldova și România. Pentru ialomițeni cel mai bun rezultat a fost locul 2, ocupat la categoria 26 de kilograme de Alexandru Minea. La 48 de kilograme, Marian Subțirică s-a clasat pe locul 4. Alți doi luptători au ocupat locul 5. Este vorba despre George Teodorescu, la 29 kg și Gabriel Neagu, la 32 kg.... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2018, 18:30 (2840 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Oină

Școala Gimnazială Sălcioara, la Cupa Ținutului Someșan

În paleta disciplinelor sportive practicate în județul nostru, la nivel profesionist sau amator, se numără și oina, sport 100% românesc din care se spune că s-au inspirat cei care au creat baseball-ul. Spre exemplu, Școala Gimnazială Sălcioara va deplasa, în perioada 2-3 iunie 2018, un lot de opt fete la Cupa Ținutului Someșan, care se desfășoară în localitatea Cașeiu din județul Cluj. La această competiție s-au înscris 16 echipe. «Prima dată am luat contact cu oina din postura de profesor la școala din Miloșești. Am continuat să predau această frumoasă disciplină sportivă la școala din Sălcioara și sunt bucuros să răspund invitației pe care mi-au adresat-o cei de la Cașeiu. Nu avem un obiectiv... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2018, 17:05 (4030 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Flutură în vânt...

Flutură în vânt...

La sugestia cititorilor, vă oferim astăzi o mostră de dezinteres administrativ cras. În timp ce la evenimentele organizate cu prilejul celei de a XVIII-a ediții a Sărbătorilor Sloboziei primarul Adrian Mocioniu nu mai prididea să anunțe că a integrat Slobozia în Europa, la intrarea în oraș zdrențele uitate ale steagurilor Sloboziei și UE ofereau imaginea reală a integrării acestui târg de provincie în absolutul european. Nu dăm cu parul, că nu e edil să nu greșească. Dar măcar ați putea da dispoziție să fie date jos, domnule primar? Și dacă nu aveți bani de altele, promitem să vă cumpărăm noi ac și ață. Cum pentru ce? Ca să le coaseți...... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2018, 16:45 (3040 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia a declarat război firmei Vivani Salubritate

Groapa de deșeuri periculoase inflamenază spiritele

Slobozia a declarat război firmei Vivani Salubritate

Decizia firmei Vivani Salubritate de a extinde depozitul de deșeuri periculoase din cadrul Depozitului Zonal a generat o reacție fără precedent. Joi, 17 mai 2018, în cadrul unei dezbateri publice, autoritățile slobozene au respins categoric solicitarea reprezentanților Vivani. Poziția oficială a autorităților a fost dublată de opoziția deschisă a slobozenilor prezenți la dezbaterea publică. Problema va fi tranșată în două săptămâni de către Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, care urmează să transmită un punct de vedere oficial privitor la legalitatea cererii.

Reacție fără precedent... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2018, 14:05 (6192 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Județul Ialomița riscă să intre în faliment!

E oficial

Județul Ialomița riscă să intre în faliment!

Fără un plan de dezvoltare economică bine pus la punct, județul Ialomița se află în situația de a-și declara oficial intrarea în faliment. Din cauza încasărilor tot mai scăzute la bugetul local al județului, Ialomița este obligată trimestrial să se împrumute la bugetul statului pentru a acoperi plățile pensiilor. Valoarea împrumutului efectuat la finalul primului trimestru al acestui an depășește suma de 80 milioane de lei! De asemenea, Ialomița este printre județele care primește fonduri imense de la stat pentru plata asistaților sociali. Vestea proastă este că redresarea economică a județului se lasă așteptată, la fel cum se lasă așteptați și investitorii pe care oamenii politici aflați la cârma... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2018, 10:50 (9570 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

aroganța Puterii

Caracterele slabe ajunse în funcții devin arogante. Știm, este un truism. Cum la fel de evident și banal este și faptul că Puterea te îmbată. Însă aroganța devine obositoare când se combină și cu nerozia. Undeva prin 2003, Adrian Năstase invita pe «cineva» să-i numere ouăle, aroganța sa fiind afișată chiar de la tribuna Parlamentului. A fost un moment de maxim al unei aroganțe ce, ulterior, avea să-l copleșească. Corect, alături de alte tare ale caracterului său, și aroganța lui Adrian Năstase a condus la prăbușirea acestuia... Revenind, în prezent, la jumătatea unei guvernări locale și centrale PSD constatăm reapariția aroganței tip Năstase. Acea aroganță a Puterii pe care, de altfel, o îmbrățișau... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2018, 14:50 (4376 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adrian Mocioniu a amplasat ilegal statuia lui Mihai Viteazul

Fără avize de la Ministerul Culturii

Adrian Mocioniu a amplasat ilegal statuia lui Mihai Viteazul

Monumentul ecvestru din Piața Unirii a fost amplasat ilegal. Acuzația a fost făcută de către senatorul Gabi Ionașcu și se bazează pe răspunsul primit de către acesta din partea Ministerului Culturii. «Ei, și?! Ce risc?! O amendă de 10 mii de lei...» a declarat în replică primarul Adrian Mocioniu. Potrivit art. 298, Codul Penal, primarul Adrian Mocioniu se face vinovat de «neglijență în serviciu»...

Poveste fără sfârșit Saga amplasării statuii ecvestre a domnitorului Mihai Viteazul în Piața Unirii din Slobozia pare fără sfârșit. Într-o conferință de presă desfășurată vineri, 18 mai ... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2018, 11:05 (9013 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozeanul care redescoperă «România Pitorească»

Slobozeanul care redescoperă «România Pitorească»

Aflat la prima expoziție de fotografie, unul dintre cei mai iscusiți meșteri din Slobozia, ne arată tuturor cât de frumoasă este România, văzută de sus, din vârf de munte... Pasionat de alpinism, Marian Avram a adus din expedițiile sale imagini cu cele mai frumoase peisaje montane din țara noastră.

Alpinistul din Bărăgan
Pe Marian Avram îl cunoaște tot orașul drept «meșterul-bun-la-toate». Montează, demontează și repară, cât ai clipi, problemele apărute la instalațiile sanitare și centralele din orice locuință. De mai bine de 30 de ani însă el străbate în lung și-n lat munții... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2018, 12:25 (4454 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP Slobozia reabilitează 1500 mp de locuri de joacă

DADP Slobozia reabilitează 1500 mp de locuri de joacă

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia promite 1500 mp de parcuri pentru copii acoperite cu covoare cauciucate. Primele două locații au fost deja finalizate în zona MB. «Vom reabilita, pe rând, fiecare dintre cartierele orașului!» a declarat Valeriu Roșca, șeful DADP Slobozia.

Locuri de joacă sigure DADP Slobozia a demarat la începutul acestei luni o amplă acțiune de reabilitare a locurilor de joacă pentru copii din oraș. Astfel, 1500 mp de paviment cauciucat va fi instalat până la sfârșitul acestei veri în locurile de joacă pentru copii. Valoarea acestei investiții se... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2018, 13:15 (5076 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Latifundiarul Ștefan Poienaru a primit 3 ani și 8 luni de închisoare cu executare

Latifundiarul Ștefan Poienaru a primit 3 ani și 8 luni de închisoare cu executare

Latifundiarul Ștefan Poienaru și fiica acestuia Ecaterina Maria Traicu au fost condamnați recent într-un dosar penal deschis de Direcția Națională Anticorupție în anul 2015. Sentința a fost dată la Tribunalul Călărași, instanță ai cărei judecători au stabilit ca Poienaru să fie condamnat la 3 ani și 8 luni de închisoare cu executare, în timp ce fiica sa a primit o pedeapsă 3 ani și 2 luni de închisoare cu suspendare, pentru un termen de încercare de 2 ani. Sentința nu este definitivă.

Prejudicii de aproximativ 4 milioane de lei
Dosarul penal deschis de Direcția Națională Anticorupție... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2018, 16:25 (12035 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Sărbătorile Sloboziei au fost organizate prin «acord-cadru»

Incompetență administrativă în formă continuată

Sărbătorile Sloboziei au fost organizate prin «acord-cadru»

Primăria Slobozia a organizat ilegal cea de a XVIII-a ediție a Sărbătorilor Sloboziei. Pentru a ascunde această realitate, Primăria Slobozia a încheiat două contracte cu firma Forward Music Agency SRL, prin care a cedat ilegal terenul din imediata vecinătate a Bazinului de Înot Didactic. Ulterior, firma a subcontractat «realizarea evenimentului» firmei Palmyra Events din Târgoviște. Iar aceasta, pentru a evita rigorile legii, a închiriat «standuri de prezentare» la prețuri cuprinse între 5 și 20 mii de lei comercianților! Ca bonus, Primăria Slobozia a plătit peste 150 mii de lei (plus TVA) firmei Forward Music Agency pentru artiștii care au concertat în zilele de spectacol...

Curat ilegal, coane Mocioniu!... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2018, 12:40 (5921 vizualizări - 8 comentarii)

POLITICĂ

Senatorul Ionașcu se reinventează politic

Nicule, păzea!

Senatorul Ionașcu se reinventează politic

Gabi Ionașcu a declarat în cadrul unei conferințe de presă că este un politician «centrist». Prin această declarație Gabi Ionașcu se desparte oficial de trecutul său social-democrat. Reamintim că el vizează acum un nou mandat de parlamentar PMP.

Mai bine mai târziu... După 2 ani de la «adoptarea» sa de către PMP, senatorul Gabi Ionașcu se desparte oficial de trecutul său. Vineri, 18 mai a.c., la sediul filialei, el a declarat că este un politician «centrist» și se va comporta ca atare. «Ca profil politic, mă consider un politician centrist, care apreciază îndeplinirea rolului social... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2018, 12:05 (10579 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Execuție ratată la PNL Slobozia

Liberalismul municipal în derivă

Execuție ratată la PNL Slobozia

Vineri, 18 mai 2018, PNL Slobozia s-a reunit în cadrul unei ședințe care a avut drept scop excluderea consilierului local Avram George. Excluderea, anunțată public de către secretarul general al PNL, Dragoș Soare, s-a amânat din lipsă de cvorum. «PNL s-a confruntat cu multe situații de acest gen. Votul organizației e suveran...» a declarat acesta ulterior ședinței.

Din Soare n-au rămas decât dinții Vineri, 18 mai a.c., în cadrul unei conferințe de presă, secretarul general al PNL Ialomița, Dragoș Soare, a anunțat iminenta excludere a consilierului local George Avram din cadrul PNL ... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 20:05 (7267 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Le-a trecut glonțul pe lângă ureche

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Agricola Borcea 5-2

Le-a trecut glonțul pe lângă ureche

Meciul contra Agricolei Borcea, una dintre echipele codașe ale seriei, a fost neașteptat de dificil. Oaspeții antrenați de ex rapidistul Daniel Iftodi s-au dovedit extrem de tăioși pe atac, speculând erorile fundașilor slobozeni, dar nereușind din fericire să finalizeze. Una dintre imprudențe a fost și intrarea căpitanului Romeo Soare la un adversar, localizată de arbitru în interiorul careului și sancționată cu lovitură de pedeapsă. Ilie Gâță a marcat și a adus echipa călărășeană în avantaj. Acesta putea fi dublat până la pauză, dar tânărul Mihăiță Lemnaru și-a amintit că a pornit în fotbal ca fundaș central și a scos de pe linia porții o minge pe care scria gol. «La pauză am avut o discuție... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 18:05 (4059 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Percheziții într-un dosar de evaziune fiscală

Miercuri, 26 aprilie 2017,  polițiștii Direcției Generale de Poliție a Municipiului București și cei de la Direcția Operațiuni Speciale efectuează 32 percheziții în București și în 4 județe, într-un ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 14:25
(7059 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești, Manasia și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz, marți, 25 aprilie 2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor fi locuitorii din Fetești ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 19:35
(8717 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Ziua Veteranilor de Război»

Miercuri, 26 aprilie 2017, în organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia și Primăriei Slobozia, va fi organizată «Ziua Veteranilor de Război». ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 17:45
(4695 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Termen pentru depunerea situațiilor financiare

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați ca au fost publicate principalele aspecte legate de întocmirea și depunerea situațiilor financiare pentru anul ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 15:35
(4624 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Concluziile desprinse în urma exercițiului național «PROCIV 2017»

În data de 21 aprilie a.c, la sediul Inspectoratului General pentru Situații de Urgență a avut loc o conferință de presă, în cadrul căreia au fost prezentate concluziile desprinse în urma exercițiului național ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 14:40
(5378 vizualizări - 0 comentarii)


Unirea Slobozia țintește o nouă victorie. Cu optimism, spre Cernavodă!

Sâmbătă, 22 aprilie a.c., de la orele 17,00, Unirea Slobozia se confruntă în deplasare cu Axiopolis Cernavodă. Înaintea jocului, conducerea Clubului a organizat o conferință de presă la care au participat ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 21:25
(4671 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz în Slobozia, luni, 24 aprilie 2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:50
(5232 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stop violenței!

Polițiștii ialomițeni au lansat un mesaj preventiv și informativ prin care încearcă să reducă fenomenul violenței. Oamenii legii precizează faptul că violența, indiferent de formă, este nejustificată. ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:35
(4818 vizualizări - 0 comentarii)


Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică la Slobozia, Munteni Buzău și Traian

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în perioada 24- ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:25
(7108 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița  a desfășurat, în trimestrul I 2017, în domeniul relațiilor de muncă, 322 de acțiuni de control  în urma cărora  au fost dispuse 472 de măsuri pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 17:20
(3910 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Fetești-Oraș!

Pentru realizarea lucrărilor de cuplare a rețelei noi de alimentare cu apă, reabilitată prin programul POS Mediu I, la sistemul de alimentare cu apă al municipiului Fetești, SC RAJA SA este nevoită ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 14:10
(5691 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

angajăm casier
Condițiile angajării sunt
-cunoștințe operare PC: Excell Word
-experiență în domeniu, minim 3 ani
Persoanele interesate pot depune CV
la adresa de e-mail
office.ialomita@bere-băuturi.ro
Pentru detalii suplimentare
apelați tel. 0751/078.718

20 Aprilie 2017, 21:05


RAJA Constanța: Lucrări de întreținere rețele în Cartierul Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de spălare a rețelei de apă din Cartierul Fetești-Gară, din municipiul Fetești, SC RAJA SA este nevoită să furnizeze apă cu presiuni scăzute pe timpul nopții, în perioada 24-28 aprilie 2017 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 20:20
(5074 vizualizări - 0 comentarii)


Alegeri locale parțiale la Amara, Fierbinți Târg și Țăndărei-11 iunie 2017

Guvernul a stabilit în data de 11 iunie 2017 organizarea scrutinului local parțial pentru alegerea primarului în 49 de localități în care această funcție a rămas vacantă ca urmare a demisiilor unor titulari ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 19:55
(7757 vizualizări - 2 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Slobozia

Reprezentanții Distrigaz Sud Rețele anunță faptul că vineri, 21 aprilie 2017, la Slobozia furnizarea gazelor naturale se va închide pe bulevardele Chimiei, Unirii și Matei Basarab, precum și pe strada ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 19:15
(5406 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj piscicol în zona Fetești. A fost prins un morun de 2,3 m și 75 de kilograme!

Braconaj piscicol în zona Fetești. A fost prins un morun de 2,3 m și 75 de kilograme!

Procurorii și polițiștii din Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală pe numele a nouă persoane din zona Fetești, sub acuzația de «braconaj». Actele de urmărire penală arată faptul că, în perioada 20 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 16:35
(11425 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Bibliotecarului», sărbătorită la Slobozia

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează luni, 24 aprilie 2017, evenimentul intitulat «Ziua Bibliotecarului din România». În cadrul manifestării care se va desfășura la Slobozia, cei prezenți ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 15:45
(5118 vizualizări - 1 comentariu)


SC Agromas Grup SRL

furnizor de produse
și servicii agricole

angajează
GESTIONAR DEPOZIT
Principalele responsabilități
-gestiunea stocurilor de marfă
-gestionarea documentelor
de intrare-ieșire
-verificarea calitativă și cantitativă
a mărfurilor
-recepția și livrarea mărfurilor
-participarea la inventare
Cerințe
-studii medii
-experiență în domeniu minim 1 an
-cunoștințe operare calculator
(word, excel)
-cunoștințe operare documente gestiunea materialelor
-constituie avantaj:
experiență în poziția de gestionar
Beneficii
-pachet salarial atractiv
CV-urile se pot depune la
sediul societății din Cosâmbești,
Șoseaua Slobozia-Țăndărei,
nr. 154, jud. Ialomița
sau la adresa de e-mail [email protected]

19 Aprilie 2017, 19:50


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2017, 19:10
(5582 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În luna martie 2017 s-au încasat 44,85 milioane de lei la buget

Potrivit unui comunicat de presă, «Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a încasat, în luna martie 2017, la bugetul general consolidat suma de 44,85 milioane lei». «Menționăm că, din bugetul ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 16:25
(5178 vizualizări - 0 comentarii)


Hramul Mânăstirii Slobozia

În perioada 19-23 aprilie 2017, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Izvorul ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 10:55
(4795 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni în ziua de Paște

Pentru siguranța cetățenilor, în Duminica de Paște, Poliția Română a continuat acțiunile pentru prevenirea evenimentelor nedorite și pentru fluidizarea traficului și diminuarea riscului rutier. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 10:20
(4852 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Bătrână de 78 de ani, carbonizată într-un incendiu

Casa femeii a fost cuprinsă de flăcări joi, 13 aprilie 2017, în jurul orelor 15,00, când s-a primit sesizarea la dispeceratul 112. La locul intervenției au acționat pompierii voluntari ai localității și ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 20:05
(4665 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița incendiu


Ialomița: 40 mc lemne, confiscați

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea delictelor silvice. Astfel, în urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 18:25
(4717 vizualizări - 4 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri suplimentare de peste 3,256 milioane de lei

În luna martie 2017, inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 3,256 milioane de lei, în urma a 56 de ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 14:40
(4435 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu național de înștiințare, avertizare și alarmare în situații de protecție civilă-PROCIV 2017

În perioada 18-21.04.2017, în intervalul orar 10,00-15,00, se va desfășura exercițiul național de înștiințare, avertizare și alarmare în situații de protecție civilă-PROCIV 2017. Scenariul exercițiului ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 13:05
(6190 vizualizări - 1 comentariu)


Gheorghe Doja: Marfă fără documente de proveniență

Marți, 11 aprilie 2017, polițiștii au oprit pentru control în trafic, pe raza comunei Gheorghe Doja, o autoutilitară condusă de un tânăr, de 26 de ani, din județul Călărași.În urma controlului efectuat ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 12:25
(3943 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Nu au neutralizat deșeurile periculoase

Administratorii a 3 societăți comerciale de pe raza județului Ialomița sunt cercetați sub aspectul comiterii infracțiunii de neluarea măsurilor de eliminare totală a substanțelor și preparatelor periculoase ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 11:05
(3302 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 2,144 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează, în luna aprilie 2017, TVA conform selecției naționale, în valoare totală de peste 2,144 milioane de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2017, 21:10
(4519 vizualizări - 0 comentarii)


LUNCA SRL Slobozia

comercializează
semințe porumb,
semințe floarea-soarelui

Producători: Pionner, Monsanto, KWS,
Saaten Union, Maisadour Semences,
Procera, Syngenta, Fundulea

Vinde: Fungicide și insecticide pentru
tratat semințe și culturi înființate

IMPORTANT! Posibilitate plată în rate.
Discount, în funcție de cantități
și termen de plată.

Contact: telefon 0722/771.693,
0728/960.471, telefon/fax: 0243/236.423
e-mail [email protected]
Depozit Căzănești, str. Gării
(vis a vis Depozit Cargill)

11 Aprilie 2017, 20:20


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...