Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Iarba verde de acasă...

Iarba verde de acasă...

Piața Revoluției din Slobozia s-a hotărât să ofere edililor locali o lecție prețioasă de administrație. După cum puteți vedea în imaginile alăturate, în timp ce natura își intră în drepturi printre plăcile de andezit, în spațiile verzi gestionate de către DADP Slobozia, până și buruienile refuză să crească. Să fie un semn, domnule primar? Un semn că ar trebui să renunțați la serviciile firmei ăleia care vă furnizează rulouri de iarbă care se usucă a doua zi după ce sunt amplasate? Ce spuneți? Că nu ați ales dumneavoastră firma? Știm! Dar ce păcat că nimeni altcineva nu vă mai crede...
Pe de altă parte, buruienile astea care se întind cât e piața sunt cea mai bună dovadă că se poate supraviețui... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2018, 18:05 (3926 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Administratorul public, lăsat fără funcție

Scandal la Primăria Urziceni

Administratorul public, lăsat fără funcție

Scandalurile în care este implicată administrația locală din Urziceni par să nu se mai termine. Cel mai nou război este iscat din cauza deciziei consilierilor locali PSD de a-l lăsa fără funcție pe Nicolae Cristea, administratorul public al orașului și om de încredere al edilului Constantin Sava. Deși a fost emisă o decizie în acest sens, acesta a atacat-o în instanță și așteaptă zilele acestea să primească un răspuns la cererea sa din partea Tribunalului Ialomița.

Decapitat în ședință publică Numirea lui Nicolae Cristea în funcția de administrator public al Primăriei Urziceni s-a făcut... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2018, 14:35 (4367 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

ANAF cere redeschiderea anchetei privind infracțiuni economice și falsuri în cazul defunctei ULTEX SA Țăndărei

După 8 ani

ANAF cere redeschiderea anchetei privind infracțiuni economice și falsuri în cazul defunctei ULTEX SA Țăndărei

O  solicitare a Agenției Naționale de Administrare Fiscală, prin Direcția Generală Regională a Finanțelor Publice Ploiești (DGRFP) privind redeschiderea unei anchete vechi de 8 ani, scoate la lumină detalii despre dezastrul financiar care a provocat falimentul firmei ULTEX SA Țăndărei. Plimbat între Parchete și clasat filă cu filă, dosarul penal are în prim plan o serie de infracțiuni economice și falsuri, comise de Vasile Nițescu, fostul administrator al ULTEX SA Țăndărei, susținut de câțiva apropiați din anturajul său. Inspectorii ANAF-DGRFP cer refacerea integrală a urmării penale pentru că «propunerile de clasare au fost adoptate în baza unor cercetări incomplete, fără administrarea unui probatoriu care să contureze în mod cert o situație de fapt»... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2018, 10:50 (16338 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

«mâine»

Din câte ați observat, fie că aveți o problemă de rezolvat sau o banală adresă de ridicat de la oricare dintre instituții, «mâine» este răspunsul favorit al funcționarului. Invariabil, de fiecare dată apare acest «mâine» drept soluție salvatoare în orice împrejurare sau pentru orice problemă. «Mâine» este calea de remediere, soluția salvatoare pentru orice... Ai de primit un răspuns de la primărie, într-o problemă funciară, cadastrală, de taxe și impozite sau orice altă dilemă, îți apare răspunsul prompt: «mâine!». Ai de rezolvat o problemă de sănătate, care necesită investigații sau diagnostic, inflexibil primești acest «mâine» pe post de remediu. De asemenea, orice problemuță la oricare dintre... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2018, 13:20 (4624 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Școala de oină de la Miloșești

Școala de oină de la Miloșești

Oina este sportul național al României. În Ialomița însă, acest sport este pe cale de dispariție. Mai precis, a fost... De câțiva ani încoace, aproape cu mâinile goale, doi profesori au decis să reînvie o tradiție unică în zonă. Iar elevii școlii, receptivi la inițiativă, au transformat visul profesorilor în realitate. Acum, comuna Miloșești are o echipă de oină fete care, după numai un sezon de campionat, a ocupat un lăudabil loc III la campionatul regional de oină desfășurată în Argeș, la Mioveni!

O tradiție care refuză să moară Miloșești este singurul sat din Ialomița unde oina este... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2018, 17:20 (7543 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mașini «uitate» pe străzile Sloboziei

Mașini «uitate» pe străzile Sloboziei

Nepăsarea proprietarilor de mașini din Slobozia este atât de mare încât aceștia ajung să le lase parcate la voia întâmplării pe străzile din municipiu. Alții, mult mai inventivi, le folosesc pe post de spații de depozitare. Reprezentanții Poliției Locale susțin că «fenomenul este binecunoscut și greu de eradicat...».

Marea problemă: indiferența La fel ca multe alte reședințe de județ, și la Slobozia locurile de parcare sunt numărate... Cu toate acestea, mulți proprietari de autoturisme ocupă abuziv aceste spații, făcându-și practic automobilele «uitate» în parcări. O statistică a reprezentanților... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2018, 12:35 (4935 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia nu poate depăși criza de medici specialiști

Spitalul Județean de Urgență Slobozia nu poate depăși criza de medici specialiști

Ascunsă de ochii opiniei publice în ultimul an și jumătate, criza de medici a Spitalului Județean de Urgență Slobozia este tot mai evidentă. Mariana Iancu, managerul instituției, declara faptul că în 2017 a reușit să angajeze la spitalul pe care îl conduce 21 de medici. O serie de documente publicate pe site-ul Spitalului Slobozia dezvăluie însă realitatea cu privire la numărul exact de medici care s-au angajat. Este vorba despre anunțurile pe care Spitalul Județean de Urgență Slobozia le-a transmis publicației «Viața Medicală» pentru publicarea posturilor pe care instituția le are disponibile. Este vorba despre aproximativ 40 de posturi de medici specialiști!

Bolnavii au fost mințiți!... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2018, 17:40 (8192 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Ionel Gae vrea să dubleze numărul de aleși locali în 2020

ALDE se pregătește de alegeri

Ionel Gae vrea să dubleze numărul de aleși locali în 2020

ALDE Ialomița se pregătește pentru alegeri. Acestea se vor desfășura în luna iunie 2018. Ionel Gae, președintele interimar al filialei, este singurul candidat. «ALDE candidează separat la alegerile din 2020!» ne-a declarat acesta.

Miezul din nuca guvernării ALDE Ialomița se pregătește de alegeri județene. Potrivit declarațiilor președintelui Ionel Gae, acestea ar putea avea loc la începutul lunii iunie: «Au fost propuse două date, în cursul lunii iunie... Așteptăm confirmarea de la București. Mizăm pe prezența președintelui Tăriceanu și al conducerii centrale!». În așteptarea alegerilor... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2018, 15:10 (6633 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nepăsarea autorităților locale afectează Conacul Bolomey din Cosâmbești

Nepăsarea autorităților locale afectează Conacul Bolomey din Cosâmbești

Dacă timpul încă mai are răbdare cu Conacul Bolomey, altfel stă situația în ceea ce privește administrația locală din Cosâmbești, comună pe raza căreia se află imobilul. Monumentul istoric dezafectat este pe cale să se dărâme din cauza infiltrațiilor în sol a apei provenite de la stația de apă. Investiția a suferit o serie de defecțiuni. Cetățenii care stau în zonă reclamă la rândul lor faptul că locuințele lor sunt afectate din cauza problemelor generate de stația de apă. De asemenea, oamenii sunt deranjați și de mirosul greu pe care îl emană animalele lăsate să pască nestingherit pe spațiul verde din spatele conacului. Deși autoritățile locale cunosc situația destul de bine, măsurile întârzie... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2018, 20:10 (5602 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXPLOZIV: Șeful Poliției Fetești, acuzat de «pornografie infantilă»

Poliția ialomițeană zguduită și de un nou scandal sexual

EXPLOZIV: Șeful Poliției Fetești, acuzat de «pornografie infantilă»

Ofițerii din cadrul Biroului Control Intern au început cercetarea prealabilă a comisarului șef Anghel Dragoș, șeful Poliției Fetești, după ce pe rețele de socializare a circulat un filmuleț în care acesta apărea în ipostaze indecente alături de o minoră. Cazul a intrat în atenția procurorilor DIICOT din Slobozia.

Un nou scandal la Poliție Comisarul șef Anghel Dragoș conducea Poliția Fetești de mai bine de 5 ani. Pe data de 6 mai 2018, ofițerii din cadrul Biroului Control Intern au fost sesizați cu privire la faptul că pe rețele de socializare acesta... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 20:10 (56915 vizualizări - 105 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisarul șef Sorin Cricu nu mai este adjunct al IPJ Ialomița!

Schimbări la vârful Poliției ialomițene în urma «Scandalului Sinești»

Comisarul șef Sorin Cricu nu mai este adjunct al IPJ Ialomița!

Se lasă cu schimbări la vârful Poliției ialomițene în urma anunțului reprezentanților Inspectoratului General al Poliției Române cu privire la cercetarea prealabilă a opt polițiști din cadrul IPJ Ialomița, în frunte cu șeful instituției, în urma  «Scandalului Sinești». Aflat pe lista celor care vor fi supuși cercetării disciplinare, comisarul șef Sorin Cricu, unul dintre adjuncții IPJ Ialomița, a renunțat la această funcție.

Primele reacții La începutul acestei săptămâni, Inspectoratul General al Poliției Române a anunțat faptul că va începe cercetarea prealabilă... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 18:10 (13457 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica» e 70% gata

Mai e mult până departe!

«Groapa lui Stoica» e 70% gata

Administrația Mocioniu susține că lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției din Slobozia sunt finalizate în proporție de 70%. «Singura recepție pe care o putem face e recepția finală!» declară Gheorghe Puia, administratorul public al Sloboziei.

Spre dezastru cu pași de melc În urmă cu câteva luni, primarul Sloboziei admitea că proiectul de execuție a «gropii lui Stoica» conține erori grave. La acel moment, Adrian Mocioniu declara că administrația locală face eforturi pentru corectarea acestora, în colaborare cu proiectantul. «Avem promisiuni ferme că aceste erori pot fi îndreptate... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 12:10 (6641 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

În sfârșit, pe podium!

Fotbal, Liga 3, Unirea Slobozia-Axiopolis Cernavodă 2-1

În sfârșit, pe podium!

Perioada extrem de fastă continuă pentru Unirea Slobozia, îmbucurător fiind faptul că după 5 succese în fața unor adversari facili, a venit și mult așteptata victorie în fața uneia dintre greii seriei. Sâmbătă, 5 mai a.c., echipa lui Enache Costea s-a duelat pe propriul teren cu Axiopolis Cernavodă, trupă care se afla la acel moment pe locul 3, cu un punct în fața Unirii. Pentru o onorabilă clasare pe podium, nivel la care galben-albaștrii nu ajunseseră încă în acest sezon, era deci necesară victoria. Meciul a început în forță, iar în minutul 8 promițătorul Mihăiță Năstase și-a confirmat pofta de gol, deschizând scorul. Când se scursese o treime din joc, oaspeții au reușit egalarea dintr-un penalty... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 11:40 (3551 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Doar o minune le mai salvează

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-CSM Slatina 15-18 (6-8)

Doar o minune le mai salvează

A trecut și mult așteptatul meci cu CSM Slatina, iar echipa Sloboziei continuă să alunece spre modestia eșalonului secund. Mai sunt două meciuri și încă se mai fac calcule, dar pentru a mai spera trebuie umblat serios la moralul echipei. În plus, la lunga listă de accidentări s-a mai adăugat și Dăscălete, cea mai în formă jucătoare din atacul echipei noastre. Prin urmare, iubitorii sportului de performanță au, din toamnă, varianta de a se deplasa 40 de kilometri, până la Călărași pentru a vedea fotbal și handbal de primă ligă. Asta, dacă nu se va produce o minune prin care HCM Slobozia să se salveze...

Au pornit cu stângul... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 11:25 (3785 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Doi luptători CS Amara, calificați la Europene

Lupte libere

Doi luptători CS Amara, calificați la Europene

Sâmbătă, 5 mai 2018, la București s-au desfășurat calificările pentru Campionatul European de Lupte Libere, rezervat copiilor între 13 și 15 ani. CS Amara a înscris în concurs 5 copii, dintre aceștia doi obținând calificarea la Europeanul care se va desfășura în orașul maghiar Gyõr, în perioada 15-17 iunie 2018. Nicoleta Băjan a obținut locul 1 și calificarea la categoria 36 kilograme, urmând ca la Gyõr să încerce obținerea unei medalii mai strălucitoare decât bronzul adjudecat anul trecut la Belgrad. S-a calificat pentru Ungaria și Răzvan Jeaca, cel care la 44 kilograme l-a învins în finală pe Doru Dincă de la Steaua. Deși au obținut rezultate satisfăcătoare, Steluța Subțirică, Denisa Negoiță... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 11:15 (3053 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Scrimă

Cristian Gavrilă, locul 3 la Cupa «Touche»

În urmă cu câteva zile, 19 sabreri ai CSS Slobozia au participat la Cupa «Touche», competiție desfășurată la Buftea, care a adunat la start un total de 250 de sportivi. Cel mai bun rezultat a fost locul 3 obținut de Cristian Gavrilă, la categoria 10-11 ani. S-au mai evidențiat micii scrimeri Sara Dumitru, Ștefania Cernica, Maria Cernica și Cătălin Andrei. Pentru copiii de la CSS Slobozia urmează  o perioadă competițională foarte încărcată, iar Cupa «Touche» a fost un bun prilej de verificare.... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 11:10 (3603 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Bugetarii ialomițeni au dat în judecată Guvernul din cauza salariilor micșorate

Val de procese la Tribunalul Ialomița

Bugetarii ialomițeni au dat în judecată Guvernul din cauza salariilor micșorate

Scandalurile generate de scăderea salariilor o dată cu aplicarea prevederilor Legii 153/2017 au ajuns și în județul Ialomița. Zeci de bugetari au acționat în judecată instituțiile și ministerele de care acestea aparțin, nemulțumiți de faptul că au fost păcăliți cu privire la mult anunțatele majorări salariale. Reprezentanții Tribunalului Ialomița susțin că au fost înregistrate pe rolul instanței până acum aproximativ 40 de acțiuni, inițiate de angajați din domeniul Educației sau Sănătății. Cel mai mare proces deschis din cauza nemulțumirilor salariale este însă cel al angajaților Companiei Naționale de Căi Ferate CFR SA. Aproximativ 1000 de impiegați, revizori de tren sau de șine cer angajatorului... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 10:55 (3507 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Apelor și Pădurilor a abandonat digurile din Ialomița

Ministerul Apelor și Pădurilor a abandonat digurile din Ialomița

Ialomița a pierdut șansa de a avea o linie de apărare sigură care să protejeze județul de inundații. În 2012, Ministerul Apelor și Pădurilor a promis că va iniția un proiect prin care intenționa să reabiliteze integral peste 100 de kilometri de diguri de-a lungul albiei râului Ialomița, în județul Ialomița. Realizarea investiției a fost însă blocată de o serie de probleme administrative care au rămas nerezolvate până astăzi. Estimativ, la nivelul județului doar două zone  beneficiază de diguri de protecție reabilitate. Este vorba despre zona Țăndărei și Ion Roată.

La vremuri noi, diguri vechi... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2018, 15:40 (6564 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

S-a pus pământ în «groapă»!

S-a pus pământ în «groapă»!

De câteva zile, la intrarea în «groapa lui Stoica» a apărut un morman de pământ. Oficial, autoritățile sunt în silentio stampa, dar pe holurile instituției circulă deja scenarii noi. Cel care ne-a plăcut cel mai mult e că parcarea subterană va deveni loc de pelerinaj. Adică, va fi prima parcare subterană din Univers fără intrare. Nici n-ar fi o idee așa proastă, domnule primar! Că împușcați doi iepuri dintr-o lovitură. Adică vă împăcați și cu PS Vicențiu și mai recuperați și din cheltuieli...... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2018, 14:05 (6001 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Recepția Spitalului Slobozia revine în holul de la parter

Recepția Spitalului Slobozia revine în holul de la parter

Criticată public chiar de către Sorina Pintea, actualul ministru al Sănătății, pentru faptul că a mutat Recepția Spitalului Județean de Urgență Slobozia de la parter la etajul 1 al Policlinicii, Mariana Iancu ar vrea să revină asupra deciziei. Surse medicale susțin că aceasta ar fi dat ordin ca Recepția să fie relocată la parterul celui mai mare spital din Ialomița. Singura problemă rămâne faptul că pentru amenajarea spațiului de la etajul 1 au fost cheltuiți peste 300 mii de lei... din bani publici!

O investiție «neconformă» De aproximativ o lună, Recepția Spitalului Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2018, 10:50 (9762 vizualizări - 10 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sfârșit de săptămână plin de șoferi băuți la volan pe șoselele ialomițene

Un bărbat în vârstă de 61 de ani, din comuna Gura Ialomiței a fost depistat în flagrant sâmbătă, 18 decembrie a.c., de polițiștii Secției nr. 7 Poliție Rurală Platonești în timp ce conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:25
(5707 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Înșelăciune prin metoda «accidentul»

Duminică, 19 decembrie a.c., la Drăgoești, o femeie în vârstă de 79 de ani a reclamat faptul că a fost victima metodei «accidentul», suma de bani pusă la dispoziție unor necunoscuți fiind de 4200 de lei ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:15
(3829 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 4 persoane, amendate pentru nerespectarea carantinei/izolării

Duminică, 19 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au identificat 4 persoane care au încălcat măsura carantinării la adresa de domiciliu declarată Direcției de Sănătate Publică, precum și 10 persoane care ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:05
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 20 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19486, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 15:30
(4586 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: A început plata subvenției la motorină aferentă trimestrului III/2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, prin Centrele Județene, aduce la cunoștința opiniei publice că efectuează plata aferentă ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură pentru ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 13:00
(19168 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou

RAJA Constanța aduce la cunoștință tuturor abonaților că, și în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou, activitatea structurilor care asigură continuitatea serviciilor de alimentare cu apă și de canalizare ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 12:15
(9715 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în cartierele Fetești Oraș și Vlașca!

Pentru executarea unei lucrări de deviere a conductei de distribuție apă, cu diametrul de 250 mm, din orașul Fetești, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, marți, 21 decembrie 2021, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 12:00
(2965 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor pentru diferențele lunilor martie, mai ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 11:00
(4733 vizualizări - 0 comentarii)


DN2: Trei răniți în urma unui accident rutier

DN2: Trei răniți în urma unui accident rutier

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că în seara zilei de duminică, 19 decembrie a.c., pe DN2, între localitățle Movilița și Sinești, s-a produs un accident de circulație, ca urmare ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2021, 23:05
(4432 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 19 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19483, fiind înregistrate 8 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2021, 15:40
(2340 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 18 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19475, fiind înregistrate 8 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2021, 16:15
(1349 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Camion încărcat cu cereale, răsturnat pe marginea drumului

Bucu: Camion încărcat cu cereale, răsturnat pe marginea drumului

Vineri, 17 decembrie a.c., pompierii militari din cadrul Detașamentului Slobozia au fost solicitați, prin apel 112, să intervină la un accident rutier produs în urma derapajului unui autotren ce a ieșit ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 17:30
(5490 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Borănești, la volan cu un permis fals

Un bărbat de 35 de ani, domiciliat în comuna Borănești, s-a ales cu un dosar penal după ce a prezentat polițiștilor care l-au oprit în trafic un permis fals. Astfel, joi, 16 decembrie a.c., acesta a fost ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 16:30
(7300 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: La volan sub influența băuturilor alcoolice

Joi, 16 decembrie a.c., polițiștii au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat de 47 de ani, din comuna Roșiori, surprins în trafic în stare de ebrietate. Acesta avea o alcoolemie de 0,50 miligrame ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 16:00
(5071 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetat penal pentru că și-ar fi lovit fosta concubină

Joi, 16 decembrie a.c., polițiștii din Slobozia au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 41 de ani. Acesta a fost reclamat că ar fi agresat-o pe fosta sa concubină, o femeie de ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 15:40
(2557 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 17 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19467, fiind înregistrate 9 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 15:22
(3101 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termene limită pentru depunerea de formulare fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice informează cu privire la faptul că luni, 27 decembrie 2021, este termenul limită pentru depunerea  «Declarației recapitulativă privind livrările/achizițiile/prestările intracomunitare ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 17:00
(17556 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 16 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19458, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 15:30
(2784 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Reținut pentru «furt calificat»

Un bărbat de 43 de ani, din localitatea Grivița, a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore sub acuzația de «furt calificat». Din datele oamenilor legii, în cursul nopții de 11/12 decembrie a.c., suspectul ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 14:45
(3208 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Un bărbat a dispărut de la domiciliul din Cosâmbești

IPJ Ialomița: Un bărbat a dispărut de la domiciliul din Cosâmbești

Polițiștii ialomițeni fac verificări pentru identificarea numitului Dumitru Tudoran, în vârstă de 63 de ani. Bărbatul ar fi plecat de de la domiciliul din comuna Cosâmbești la data de 13 decembrie a.c. ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 14:30
(8303 vizualizări - 0 comentarii)


Un nou câine de serviciu pentru Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Un nou câine de serviciu pentru Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița are un nou câine de serviciu. În vârstă de 5 luni, patrupedul din rasa Malinois Ciobănesc Belgian s-a născut la Centrul Chinologic din Sibiu. Animalul va fi partenerul ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 15:30
(6568 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 15 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19452, fiind înregistrate 4 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 15:15
(3355 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «furt»

Marți, 14 decembrie a.c.,un tânăr de 20 de ani a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii din Slobozia, după ce a spart o mașină și a furat un colet din respectivul automobil. Cel care a sesizat dispariția ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:35
(4115 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni preventive pentru siguranța elevilor

Marți, 14 decembrie a.c., polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune cu scopul de prevenire a delincvenței juvenile. Astfel, 140 de elevi din oraș au fost informați cu privire la modalitățile concrete ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:30
(5543 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Braconier prins în flagrant de polițiști

Dridu: Braconier prins în flagrant de polițiști

Marți, 14 decembrie a.c., polițiștii din Jilavele, în timp ce efectuau o acțiune în zona lacului de acumulare Dridu în vederea prevenirii și combaterii braconajului piscicol, au depistat pe mal un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:25
(2772 vizualizări - 2 comentarii)


ITM Ialomița: Crește valoarea salariului de bază minim brut, începând cu 1 ianuarie 2022

De la 1 ianuarie 2022, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată se stabilește în bani, fără a include sporuri și alte adaosuri, la suma de 2550 de lei lunar, pentru un program normal de lucru ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 13:30
(8675 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Controale efectuate de inspectorii fiscali

În luna noiembrie, inspectorii fiscali ai Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat 31 de acțiuni de control. Astfel, au fost stabilite obligații suplimentare în valoare de 1,87 ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 15:20
(2782 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 14 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19448, fiind înregistrate 8 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 15:15
(3011 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Luni, 13 decembrie a.c., sub autoritatea Instituției Prefectului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, împreună cu celelalte structuri ale Ministerului Afacerilor Interne, alături de toate autoritățile ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 13:00
(2823 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Joi, 16 decembrie a.c., începând cu orele 17,00, Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» vor găzdui expoziția artistului plastic Victor Grigore. Călărășean la origine, acesta va ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 12:30
(3293 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...