Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Europarlamentarul Norica Nicolai supervizează activitatea ALDE Ialomița

Europarlamentarul Norica Nicolai supervizează activitatea ALDE Ialomița

Organizația ALDE Ialomița a fost vizitată la sfârșitul săptămânii precedente de europarlamentarul Norica Nicolai. Membru în cadrul structurii centrale a ALDE, aceasta a precizat că prin vizita sa intenționează să realizeze o radiografie a Organizației ALDE Ialomița, pentru a o repoziționa pe scena politicii județene. De asemenea, europarlamentarul român a făcut și câteva declarații referitoare la modul în care se observă România de la Bruxelles.

Planuri mărețe pentru ALDE Ialomița
Aflată la momentul de față într-un con de umbră, Organizația ALDE Ialomița încearcă să-și reconsolideze... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2018, 17:15 (7692 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga 3, FC Voluntari II-Unirea Slobozia 1-1

Locul 3, securizat

Meciul dintre satelitul Voluntariului și Unirea Slobozia disputat vineri, 11 mai 2018, a avut o desfășurare inedită. Echipa antrenată de Enache Costea a turat motoarele la maxim din start, iar în minutul 2, Nelu Bucă a deschis scorul pe traiectorie, implicându-se decisiv cu unul dintre apărătorii ilfoveni. Meciul a fost controlat în cea mai mare parte de slobozeni, dar ca de obicei aceștia au ratat nepermis de mult. Și pentru că o lege nescrisă a fotbalului spune că ocaziile se răzbună, gazdele au reușit egalarea în finalul jocului dintr-un penalty transformat de Mario Dumitru. A fost așadar al 7-lea meci consecutiv în care Unirea nu a luat gol din acțiune. Un egal care nu ne mulțumește, dar asigură... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2018, 16:40 (3815 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

(H)andbalul (C)ade-n (M)ediocritate

Handbal, Liga Națională, Universitatea Cluj-HCM Slobozia 22-20 (11-10)

(H)andbalul (C)ade-n (M)ediocritate

Lekic, Cvijic sau Radunovic sunt jucătoare de talie mondială care vor evolua din sezonul viitor în Liga Națională. Din păcate nu le vom vedea și la Slobozia pentru că sâmbătă, 12 mai 2018, la Cluj, HCM Slobozia a pierdut și și-a semnat condamnarea la munca de jos a ligii secunde. În vara trecută, în loc să se încerce formarea unui lot competitiv, s-a bătut pasul pe loc cu trecerea de la CSM Unirea Slobozia la HCM, proiect care s-a dovedit un fiasco. Prin noua identitate sportivă s-a dorit atragerea finanțării din partea Consiliului Județean, deși era arhicunoscută fobia președintelui Victor Moraru față de sportul de performanță. S-a mers un sezon întreg exclusiv pe combativitatea și tinerețea... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2018, 15:25 (5007 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

Junioarele II, la turneul semifinal

În perioada 16-20 mai a.c, la Sfântu Gheorghe se va desfășura faza semifinală a Campionatului Național adresat junioarelor II, seria a 4-a. Din această serie face parte și CSS Slobozia, care are de înfruntat adversari dificili. Echipa antrenată de Marian Simion va juca cu LPS Iași pe 16 mai, cu Marta Baia Mare, pe 17 mai, cu Unirea Sânnicolau Mare, pe 18 mai, cu CSS 6 București, pe 19 mai și cu Chimia Râmnicu Vâlcea, pe 20 mai. Așadar o serie extrem de grea, cu adversari obișnuiți să evolueze în fazele finale ale turneelor de junioare. Calificarea la turneul final o vor obține doar primele două clasate. «Vom merge la această competiție pentru a face o figură cât mai frumoasă, fără a avea pe umerii... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2018, 14:10 (2848 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Cristian Lungu, bronz național la «U23»

Lupte libere

Cristian Lungu, bronz național la «U23»

În Sala Polivalentă din Iași s-a desfășurat, în perioada 10-12 mai a.c., Campionatul Național de Lupte Libere, rezervat sportivilor sub 23 de ani. La această competiție, CS Amara a participat cu trei sportivi: Cristian Lungu, Marian Stanciu și Cristian Miu. Surpriza plăcută a oferit-o, la categoria 65 kilograme, Cristian Lugu, cel care a adus Amarei medalia de bronz, o premieră pentru clubul ialomițean. «Determinarea pe care a arătat-o Cristi și faptul că mi-a promis un rezultat bun, m-a făcut să iau hotărârea de a participa la această competiție. Sunt mândru de rezultatul obținut de sportivul nostru, îi felicit și pe ceilalți doi luptători care au participat la acest eveniment și mă bucur că... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2018, 13:25 (2693 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Doja s-a împiedicat la Urziceni

A 24-a etapă a Ligii a IV-a a adunat o zestre de 45 de goluri marcate în cele 7 meciuri, doar unul terminându-se cu remiză albă. Marea surpriză s-a consemnat la Scânteia, acolo unde codașa Unirea a surclasat-o pe Olimpia Rădulești, stabilind scorul etapei. A surprins și proporția scorului din meciul jucat între Abatorul și Ciulnița, toată lumea așteptându-se ca liderul să aibă mai mult de furcă. Pentru băieții lui Bunea și Ionescu, viața în ultimele 6 etape a devenit mult mai ușoară. Aceștia s-au desprins la 7 puncte de urmăritoarea Recolta Gheorghe Doja, echipa de pe locul 2 cedând neașteptat de clar la Urziceni.

Cupa, în faza semifinală... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2018, 12:20 (4179 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mobilizare generală pentru blocarea autorizării depozitului de deșeuri periculoase al Vivani Salubritate SA

Slobozenii reacționează

Mobilizare generală pentru blocarea autorizării depozitului de deșeuri periculoase al Vivani Salubritate SA

Slobozenii se mobilizează pentru a participa la dezbaterea publică privitoare la autorizarea unui depozit de deșeuri menajere în cadrul depozitului zonal deținut de către Vivani Salubritate SA. Manifestarea este una fără precedent la nivel local și a generat, în premieră, reacția autorităților locale. Primarul Adrian Mocioniu a semnat un comunicat oficial privitor la întâlnirea anunțată de către Vivani Salubritate SA în presa locală. Ziarul nostru a semnalat în repetate rânduri pericolul reprezentat de acest depozit de deșeuri periculoase.

Slobozia s-a trezit Conform unui anunț de mediu... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2018, 17:10 (7262 vizualizări - 11 comentarii)

POLITICĂ

Ionașcu+Pericli=LOVE(LE)

PMP Ialomița se dezintegrează

Ionașcu+Pericli=LOVE(LE)

După nici 4 luni de la preluarea mandatului de președinte al PMP Ialomița, Nicu Pericli e pe cale să pună lacătul pe ușa sediului. Senatorul Ionașcu s-a retras în munții Parlamentului României, filiala a luat-o la vale către firimiturile promise de alte partide, iar Pericli a ajuns să se lupte de unul singur cu visul de a ajunge primar al Sloboziei...

O filială-fantomă PMP Ialomița are, oficial, acoperire județeană. În realitate însă, umbrela filialei abia acoperă sediile de partid de prin orașe și cam o duzină dintre localitățile rurale ale județului. Ultimul eveniment care a adus... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2018, 16:35 (8653 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal public la Școala de Arte și Meserii din Fierbinți

Directorul Maftei SRL

Scandal public la Școala de Arte și Meserii din Fierbinți

Reabilitarea SAM Fierbinți a costat 12,8 milioane de lei și a durat 3 ani. Pentru finalizarea investiției, Primăria Fierbinți s-a împrumutat 11,1 milioane de lei, îndatorând bugetul localității până în 2025! Recent, unitatea de învățământ a fost transformată în SRL de către directorul Maftei Gică, consilier județean PSD. Acesta a închiriat ilegal 70 mp de construcție uneia dintre fiicele sale, pentru deschiderea unei croitorii. Pentru legalizarea tranzacției, contractul a fost dublat de un acord de parteneriat prin care elevii din cadrul SAM pot face practică în cadrul croitoriei. Tot în cadrul liceului, cealaltă fiică a directorului Maftei ocupă un chioșc alimentar pentru care plătește o chirie... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2018, 13:15 (6769 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gabriel Modrea, directorul DSP Ialomița, către o angajată: «Nu fi obraznică! Ești oricum proastă din naștere!»

Omul președintelui Moraru și-a dat în petic

Gabriel Modrea, directorul DSP Ialomița, către o angajată: «Nu fi obraznică! Ești oricum proastă din naștere!»

Scandal la Direcția de Sănătate Publică Ialomița. Gabriel Modrea, directorul instituției, apare într-o înregistrare audio în care îi adresează cuvinte jignitoare unei angajate. Acesta nu ezită să uzeze cuvinte precum «proastă», «incapabilă» sau «analfabetă». Subordonații lui Gabriel Modrea au reclamat în repetate rânduri atitudinea abuzivă a directorului însă, până acum, nicio instituție abilitată nu a luat măsuri în acest sens.

Comportament abuziv la DSP Ialomița
Fost jurist al Direcției de Sănătate Publică Ialomița... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2018, 18:20 (22069 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Iarba verde de acasă...

Iarba verde de acasă...

Piața Revoluției din Slobozia s-a hotărât să ofere edililor locali o lecție prețioasă de administrație. După cum puteți vedea în imaginile alăturate, în timp ce natura își intră în drepturi printre plăcile de andezit, în spațiile verzi gestionate de către DADP Slobozia, până și buruienile refuză să crească. Să fie un semn, domnule primar? Un semn că ar trebui să renunțați la serviciile firmei ăleia care vă furnizează rulouri de iarbă care se usucă a doua zi după ce sunt amplasate? Ce spuneți? Că nu ați ales dumneavoastră firma? Știm! Dar ce păcat că nimeni altcineva nu vă mai crede...
Pe de altă parte, buruienile astea care se întind cât e piața sunt cea mai bună dovadă că se poate supraviețui... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2018, 18:05 (3926 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administratorul public, lăsat fără funcție

Scandal la Primăria Urziceni

Administratorul public, lăsat fără funcție

Scandalurile în care este implicată administrația locală din Urziceni par să nu se mai termine. Cel mai nou război este iscat din cauza deciziei consilierilor locali PSD de a-l lăsa fără funcție pe Nicolae Cristea, administratorul public al orașului și om de încredere al edilului Constantin Sava. Deși a fost emisă o decizie în acest sens, acesta a atacat-o în instanță și așteaptă zilele acestea să primească un răspuns la cererea sa din partea Tribunalului Ialomița.

Decapitat în ședință publică Numirea lui Nicolae Cristea în funcția de administrator public al Primăriei Urziceni s-a făcut... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2018, 14:35 (4367 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

ANAF cere redeschiderea anchetei privind infracțiuni economice și falsuri în cazul defunctei ULTEX SA Țăndărei

După 8 ani

ANAF cere redeschiderea anchetei privind infracțiuni economice și falsuri în cazul defunctei ULTEX SA Țăndărei

O  solicitare a Agenției Naționale de Administrare Fiscală, prin Direcția Generală Regională a Finanțelor Publice Ploiești (DGRFP) privind redeschiderea unei anchete vechi de 8 ani, scoate la lumină detalii despre dezastrul financiar care a provocat falimentul firmei ULTEX SA Țăndărei. Plimbat între Parchete și clasat filă cu filă, dosarul penal are în prim plan o serie de infracțiuni economice și falsuri, comise de Vasile Nițescu, fostul administrator al ULTEX SA Țăndărei, susținut de câțiva apropiați din anturajul său. Inspectorii ANAF-DGRFP cer refacerea integrală a urmării penale pentru că «propunerile de clasare au fost adoptate în baza unor cercetări incomplete, fără administrarea unui probatoriu care să contureze în mod cert o situație de fapt»... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2018, 10:50 (16340 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

«mâine»

Din câte ați observat, fie că aveți o problemă de rezolvat sau o banală adresă de ridicat de la oricare dintre instituții, «mâine» este răspunsul favorit al funcționarului. Invariabil, de fiecare dată apare acest «mâine» drept soluție salvatoare în orice împrejurare sau pentru orice problemă. «Mâine» este calea de remediere, soluția salvatoare pentru orice... Ai de primit un răspuns de la primărie, într-o problemă funciară, cadastrală, de taxe și impozite sau orice altă dilemă, îți apare răspunsul prompt: «mâine!». Ai de rezolvat o problemă de sănătate, care necesită investigații sau diagnostic, inflexibil primești acest «mâine» pe post de remediu. De asemenea, orice problemuță la oricare dintre... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2018, 13:20 (4624 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Școala de oină de la Miloșești

Școala de oină de la Miloșești

Oina este sportul național al României. În Ialomița însă, acest sport este pe cale de dispariție. Mai precis, a fost... De câțiva ani încoace, aproape cu mâinile goale, doi profesori au decis să reînvie o tradiție unică în zonă. Iar elevii școlii, receptivi la inițiativă, au transformat visul profesorilor în realitate. Acum, comuna Miloșești are o echipă de oină fete care, după numai un sezon de campionat, a ocupat un lăudabil loc III la campionatul regional de oină desfășurată în Argeș, la Mioveni!

O tradiție care refuză să moară Miloșești este singurul sat din Ialomița unde oina este... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2018, 17:20 (7547 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mașini «uitate» pe străzile Sloboziei

Mașini «uitate» pe străzile Sloboziei

Nepăsarea proprietarilor de mașini din Slobozia este atât de mare încât aceștia ajung să le lase parcate la voia întâmplării pe străzile din municipiu. Alții, mult mai inventivi, le folosesc pe post de spații de depozitare. Reprezentanții Poliției Locale susțin că «fenomenul este binecunoscut și greu de eradicat...».

Marea problemă: indiferența La fel ca multe alte reședințe de județ, și la Slobozia locurile de parcare sunt numărate... Cu toate acestea, mulți proprietari de autoturisme ocupă abuziv aceste spații, făcându-și practic automobilele «uitate» în parcări. O statistică a reprezentanților... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2018, 12:35 (4935 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia nu poate depăși criza de medici specialiști

Spitalul Județean de Urgență Slobozia nu poate depăși criza de medici specialiști

Ascunsă de ochii opiniei publice în ultimul an și jumătate, criza de medici a Spitalului Județean de Urgență Slobozia este tot mai evidentă. Mariana Iancu, managerul instituției, declara faptul că în 2017 a reușit să angajeze la spitalul pe care îl conduce 21 de medici. O serie de documente publicate pe site-ul Spitalului Slobozia dezvăluie însă realitatea cu privire la numărul exact de medici care s-au angajat. Este vorba despre anunțurile pe care Spitalul Județean de Urgență Slobozia le-a transmis publicației «Viața Medicală» pentru publicarea posturilor pe care instituția le are disponibile. Este vorba despre aproximativ 40 de posturi de medici specialiști!

Bolnavii au fost mințiți!... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2018, 17:40 (8192 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Ionel Gae vrea să dubleze numărul de aleși locali în 2020

ALDE se pregătește de alegeri

Ionel Gae vrea să dubleze numărul de aleși locali în 2020

ALDE Ialomița se pregătește pentru alegeri. Acestea se vor desfășura în luna iunie 2018. Ionel Gae, președintele interimar al filialei, este singurul candidat. «ALDE candidează separat la alegerile din 2020!» ne-a declarat acesta.

Miezul din nuca guvernării ALDE Ialomița se pregătește de alegeri județene. Potrivit declarațiilor președintelui Ionel Gae, acestea ar putea avea loc la începutul lunii iunie: «Au fost propuse două date, în cursul lunii iunie... Așteptăm confirmarea de la București. Mizăm pe prezența președintelui Tăriceanu și al conducerii centrale!». În așteptarea alegerilor... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2018, 15:10 (6633 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Nepăsarea autorităților locale afectează Conacul Bolomey din Cosâmbești

Nepăsarea autorităților locale afectează Conacul Bolomey din Cosâmbești

Dacă timpul încă mai are răbdare cu Conacul Bolomey, altfel stă situația în ceea ce privește administrația locală din Cosâmbești, comună pe raza căreia se află imobilul. Monumentul istoric dezafectat este pe cale să se dărâme din cauza infiltrațiilor în sol a apei provenite de la stația de apă. Investiția a suferit o serie de defecțiuni. Cetățenii care stau în zonă reclamă la rândul lor faptul că locuințele lor sunt afectate din cauza problemelor generate de stația de apă. De asemenea, oamenii sunt deranjați și de mirosul greu pe care îl emană animalele lăsate să pască nestingherit pe spațiul verde din spatele conacului. Deși autoritățile locale cunosc situația destul de bine, măsurile întârzie... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2018, 20:10 (5604 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

EXPLOZIV: Șeful Poliției Fetești, acuzat de «pornografie infantilă»

Poliția ialomițeană zguduită și de un nou scandal sexual

EXPLOZIV: Șeful Poliției Fetești, acuzat de «pornografie infantilă»

Ofițerii din cadrul Biroului Control Intern au început cercetarea prealabilă a comisarului șef Anghel Dragoș, șeful Poliției Fetești, după ce pe rețele de socializare a circulat un filmuleț în care acesta apărea în ipostaze indecente alături de o minoră. Cazul a intrat în atenția procurorilor DIICOT din Slobozia.

Un nou scandal la Poliție Comisarul șef Anghel Dragoș conducea Poliția Fetești de mai bine de 5 ani. Pe data de 6 mai 2018, ofițerii din cadrul Biroului Control Intern au fost sesizați cu privire la faptul că pe rețele de socializare acesta... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 20:10 (57029 vizualizări - 105 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Fetești: Hoț dovedit după 3 ani

Fetești: Hoț dovedit după 3 ani

Procurorii din Fetești au avut nevoie de 3 ani pentru a demonstra că un tânăr din localitate este autorul mai multor furturi din locuințe, comise pe raza municipiului. Dosarul a fost recent trimis în judecată ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2018, 15:10
(5015 vizualizări - 2 comentarii)


Lilieci: Trimis în judecată pentru că a bătut o polițistă

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești au reușit să probeze faptele penale ale unui localnic din Lilieci și să trimită dosarul în judecată. Concret, acesta a fost acuzat de faptul că a lovit ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2018, 14:05
(4816 vizualizări - 1 comentariu)


«Ziua Porților Deschise» la IPJ Ialomița

«Ziua Porților Deschise» la IPJ Ialomița

Poliția Română aniversează, la data de 25 martie a.c., 196 de ani de atestare documentară. A devenit deja o tradiție ca, în contextul aniversării Zilei Poliției Române, oamenii legii să se afle alături ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2018, 12:35
(4969 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Andrășești și Sinești

Două femei și doi bărbați, cu vârste cuprinse între 29 și 77 de ani, au fost răniți într-un accident rutier petrecut pe raza localității Sinești. Din primele informații se pare că accidentul s-a produs ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2018, 20:35
(6247 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Arestat pentru «vătămare corporală»

Luni, 19 martie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2018, 19:40
(4762 vizualizări - 0 comentarii)


Orboiești: Trafic blocat din cauza unui accident rutier

Din cauza șoselei acoperite cu gheață, două mașini au fost implicate într-un accident rutier în localitatea Orboiești. În urma impactului dintre autovehicule, două persoane au fost rănite. Reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2018, 14:23
(5881 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Dosar penal pentru 70 kg de tutun

Un tânăr de 29 de ani a fost depistat de polițiștii din Urziceni în timp ce transporta ilegal 70 kilograme de tutun mărunțit. Marfa era împachetată în saci de plastic și folii de aluminiu. În cauză a fost ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2018, 18:10
(5057 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii februarie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6361 șomeri, din care 1388 șomeri indemnizați, respectiv 4973 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2018, 17:10
(5157 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică

Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, Enel Dobrogea anunță faptul că, în perioada 19 februarie-23 martie 2018, în localitățile Munteni Buzău, Slobozia, Urziceni ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2018, 17:05
(6601 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Arestat pentru «tentativă de omor» după ce și-a înjunghiat fiul cu un cuțit

Iazu: Arestat pentru «tentativă de omor» după ce și-a înjunghiat fiul cu un cuțit

Un bărbat de 52 de ani din localitatea ialomițeană Iazu a fost reținut în noaptea de duminică spre luni, 11/12 martie 2018, pentru 24 de ore, după ce și-a înjunghiat fiul, un tânăr de 27 de ani, cu un cuțit ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2018, 19:45
(7524 vizualizări - 0 comentarii)


Primăria Slobozia: Concurs de proiecte pentru tineri

Primăria Slobozia: Concurs de proiecte pentru tineri

Primăria Slobozia oferă și în acest an tinerilor din oraș șansa de a prezenta imaginea Sloboziei în viitor. Autoritățile locale vor realiza încă o ediție a concursului de proiecte «Slobozia viitorului văzută ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2018, 18:35
(5366 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale intensive înainte de Paște

Apropierea Paștelui aduce controale ale inspectorilor Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița în piețele și magazinele alimentare din tot județul. Inspectorii DSVSA Ialomița ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2018, 18:20
(3422 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția persoanelor aflate în căutarea unui serviciu 198 de locuri de muncă. Angajatorii caută agenți de vânzări, barmani, ospătari ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2018, 18:05
(6164 vizualizări - 1 comentariu)


Accident la Ciocârlia

Accident la Ciocârlia

Salvatorii din Urziceni au fost solicitați în cursul dimineții de vineri, 9 martie 2018, în jurul orelor 8,30, pentru a veni în ajutorul victimelor unui accident rutier petrecut pe DN2, la ieșire din localitatea ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2018, 14:50
(5960 vizualizări - 0 comentarii)


Construcție cuprinsă de flăcări la Drăgoești

Construcție cuprinsă de flăcări la Drăgoești

Clădirea administrativă a unui operator economic din Drăgoești a luat foc la partea superioară joi, 8 martie 2018, în jurul orelor 14,30, când au fost alertați pompierii de la Detașamentul Urziceni. Aceștia ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2018, 14:35
(4740 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Incendiu la casa unei bătrâne de 93 de ani

Reviga: Incendiu la casa unei bătrâne de 93 de ani

Evenimentul a fost anunțat luni, 5 martie 2018, în jurul orelor 18,00, iar primii care au ajuns la locul intervenției au fost membrii Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență din comuna Reviga. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2018, 16:20
(6484 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga incendiu


Ialomița: Cererea de liberare condiționată formulată de Ioan Becali, admisă de Judecătoria Slobozia

Potrivit Agerpres, magistrații Judecătoriei Slobozia au admis luni, 5 martie 2018, în primă instanță, cererea de eliberare condiționată formulată de fostul impresar Ioan Becali. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2018, 20:05
(8612 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Arestat pentru omor

Un bărbat din Amara a fost arestat după ce și-a înjunghiat soția cu un cuțit. Potrivit procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, între cei doi soți exista un conflict de foarte mult timp ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2018, 12:05
(6167 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara omor arestat


ISU Ialomița: Salvator și în timpul liber

ISU Ialomița: Salvator și în timpul liber

Doi bătrâni, de 80 și 75 de ani, din orașul Amara, au fost salvați din calea unui incendiu de un militar al ISU Ialomița. Aflat în timpul liber, plutonierul adjutant Vasile Gheorghe i-a ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2018, 18:55
(4742 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică

Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, Enel Dobrogea anunță faptul că, în perioada 5-9 martie 2018, la Gârbovi, Munteni Buzău, Urziceni, Armășești, Fierbinți ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2018, 18:40
(6458 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

În prezent, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor din județ 198 de noi locuri de muncă. Cele mai multe dintre acestea, în număr de 159, sunt destinate persoanelor ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2018, 18:25
(6306 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Vize pentru renta viageră

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, în perioada 1 martie-31 august (în zilele lucrătoare), rentierii agricoli trebuie să se prezinte, personal ori prin mandatar/curator/tutore ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2018, 16:10
(7003 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Se circulă pe toate drumurile din județ

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că joi, 1 martie a.c., orele 7,00, pe toate sectoarele de drumuri din județul Ialomița se circulă în condiții de iarnă ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2018, 10:40
(8782 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Depunerea cererilor pentru subvenția pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, în conformitate cu prevederile legislației în vigoare, de joi, 1 martie 2018, este demarată Campania de primire a Cererilor Unice de Plată ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2018, 10:10
(9700 vizualizări - 0 comentarii)


Cod Portocaliu de viscol și ninsori în Ialomița: Drumuri închise din cauza vremii nefavorabile

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) informează faptul că în Ialomița, la această oră, au fost închise 3 drumuri naționale din cauza vremii nefavorabile. Pe aceste artere ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2018, 08:13
(13264 vizualizări - 0 comentarii)


Un nou Cod Portocaliu de viscol și ninsori în Ialomița!

Un nou Cod Portocaliu de viscol și ninsori în Ialomița!

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, intervalul de valabilitate pentru noul Cod Portocaliu de viscol și ninsori este miercuri, 28 februarie 2018, între orele 6,00-20,00. Astfel, vor fi intensificări ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2018, 20:05
(6798 vizualizări - 4 comentarii)


ISU Ialomița: 28 Februarie-«Ziua Protecției Civile din România»

La 28 februarie sărbătorim «Ziua Protecției Civile din România», dată la care Regele Carol al II-lea semna Înaltul Decret Regal din 1930, publicat la 23 martie 1933 în Monitorul Oficial al României ca ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2018, 19:05
(5835 vizualizări - 0 comentarii)


Cod Portocaliu de viscol și ninsori: Se închid drumurile în Ialomița. Nu se circulă pe DN2A, între Slobozia și Giurgeni

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) anunță închiderea drumurilor naționale din Ialomița. Prima arteră de circulație închisă este DN3A, care face legătura ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2018, 00:43
(14222 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Cozi de tiruri la punctele de taxare

Vremea rea dă peste cap traficul rutier. În județul Ialomița, la punctele de taxare de la Giurgeni, s-au format cozi de tiruri din cauza unei restricții de circulație pentru mașinile mai mari de 3,5 tone ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2018, 16:40
(6022 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Campanie de donare de sânge

Pentru a veni în sprijinul semenilor aflați în suferință, luni, 26 februarie 2018, în intervalul orar 8,00-12,00, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a continuat acest demers ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2018, 15:25
(5456 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...