Handbal, Liga Națională, Universitatea Cluj-HCM Slobozia 22-20 (11-10)
(H)andbalul (C)ade-n (M)ediocritate
Lekic, Cvijic sau Radunovic sunt jucătoare de talie mondială care vor evolua din sezonul viitor în Liga Națională. Din păcate nu le vom vedea și la Slobozia pentru că sâmbătă, 12 mai 2018, la Cluj, HCM Slobozia a pierdut și și-a semnat condamnarea la munca de jos a ligii secunde. În vara trecută, în loc să se încerce formarea unui lot competitiv, s-a bătut pasul pe loc cu trecerea de la CSM Unirea Slobozia la HCM, proiect care s-a dovedit un fiasco. Prin noua identitate sportivă s-a dorit atragerea finanțării din partea Consiliului Județean, deși era arhicunoscută fobia președintelui Victor Moraru față de sportul de performanță. S-a mers un sezon întreg exclusiv pe combativitatea și tinerețea...
[citește_tot_articolul]
16 Mai 2018, 15:25
(5003 vizualizări - 9 comentarii)
În perioada 16-20 mai a.c, la Sfântu Gheorghe se va desfășura faza semifinală a Campionatului Național adresat junioarelor II, seria a 4-a. Din această serie face parte și CSS Slobozia, care are de înfruntat adversari dificili. Echipa antrenată de Marian Simion va juca cu LPS Iași pe 16 mai, cu Marta Baia Mare, pe 17 mai, cu Unirea Sânnicolau Mare, pe 18 mai, cu CSS 6 București, pe 19 mai și cu Chimia Râmnicu Vâlcea, pe 20 mai. Așadar o serie extrem de grea, cu adversari obișnuiți să evolueze în fazele finale ale turneelor de junioare. Calificarea la turneul final o vor obține doar primele două clasate. «Vom merge la această competiție pentru a face o figură cât mai frumoasă, fără a avea pe umerii...
[citește_tot_articolul]
16 Mai 2018, 14:10
(2848 vizualizări - 0 comentarii)
În Sala Polivalentă din Iași s-a desfășurat, în perioada 10-12 mai a.c., Campionatul Național de Lupte Libere, rezervat sportivilor sub 23 de ani. La această competiție, CS Amara a participat cu trei sportivi: Cristian Lungu, Marian Stanciu și Cristian Miu. Surpriza plăcută a oferit-o, la categoria 65 kilograme, Cristian Lugu, cel care a adus Amarei medalia de bronz, o premieră pentru clubul ialomițean. «Determinarea pe care a arătat-o Cristi și faptul că mi-a promis un rezultat bun, m-a făcut să iau hotărârea de a participa la această competiție. Sunt mândru de rezultatul obținut de sportivul nostru, îi felicit și pe ceilalți doi luptători care au participat la acest eveniment și mă bucur că...
[citește_tot_articolul]
16 Mai 2018, 13:25
(2693 vizualizări - 0 comentarii)
A 24-a etapă a Ligii a IV-a a adunat o zestre de 45 de goluri marcate în cele 7 meciuri, doar unul terminându-se cu remiză albă. Marea surpriză s-a consemnat la Scânteia, acolo unde codașa Unirea a surclasat-o pe Olimpia Rădulești, stabilind scorul etapei. A surprins și proporția scorului din meciul jucat între Abatorul și Ciulnița, toată lumea așteptându-se ca liderul să aibă mai mult de furcă. Pentru băieții lui Bunea și Ionescu, viața în ultimele 6 etape a devenit mult mai ușoară. Aceștia s-au desprins la 7 puncte de urmăritoarea Recolta Gheorghe Doja, echipa de pe locul 2 cedând neașteptat de clar la Urziceni.
Mobilizare generală pentru blocarea autorizării depozitului de deșeuri periculoase al Vivani Salubritate SA
Slobozenii se mobilizează pentru a participa la dezbaterea publică privitoare la autorizarea unui depozit de deșeuri menajere în cadrul depozitului zonal deținut de către Vivani Salubritate SA. Manifestarea este una fără precedent la nivel local și a generat, în premieră, reacția autorităților locale. Primarul Adrian Mocioniu a semnat un comunicat oficial privitor la întâlnirea anunțată de către Vivani Salubritate SA în presa locală. Ziarul nostru a semnalat în repetate rânduri pericolul reprezentat de acest depozit de deșeuri periculoase.
După nici 4 luni de la preluarea mandatului de președinte al PMP Ialomița, Nicu Pericli e pe cale să pună lacătul pe ușa sediului. Senatorul Ionașcu s-a retras în munții Parlamentului României, filiala a luat-o la vale către firimiturile promise de alte partide, iar Pericli a ajuns să se lupte de unul singur cu visul de a ajunge primar al Sloboziei...
O filială-fantomă PMP Ialomița are, oficial, acoperire județeană. În realitate însă, umbrela filialei abia acoperă sediile de partid de prin orașe și cam o duzină dintre localitățile rurale ale județului. Ultimul eveniment care a adus...
[citește_tot_articolul]
15 Mai 2018, 16:35
(8652 vizualizări - 12 comentarii)
Scandal public la Școala de Arte și Meserii din Fierbinți
Reabilitarea SAM Fierbinți a costat 12,8 milioane de lei și a durat 3 ani. Pentru finalizarea investiției, Primăria Fierbinți s-a împrumutat 11,1 milioane de lei, îndatorând bugetul localității până în 2025! Recent, unitatea de învățământ a fost transformată în SRL de către directorul Maftei Gică, consilier județean PSD. Acesta a închiriat ilegal 70 mp de construcție uneia dintre fiicele sale, pentru deschiderea unei croitorii. Pentru legalizarea tranzacției, contractul a fost dublat de un acord de parteneriat prin care elevii din cadrul SAM pot face practică în cadrul croitoriei. Tot în cadrul liceului, cealaltă fiică a directorului Maftei ocupă un chioșc alimentar pentru care plătește o chirie...
[citește_tot_articolul]
15 Mai 2018, 13:15
(6765 vizualizări - 6 comentarii)
Gabriel Modrea, directorul DSP Ialomița, către o angajată: «Nu fi obraznică! Ești oricum proastă din naștere!»
Scandal la Direcția de Sănătate Publică Ialomița. Gabriel Modrea, directorul instituției, apare într-o înregistrare audio în care îi adresează cuvinte jignitoare unei angajate. Acesta nu ezită să uzeze cuvinte precum «proastă», «incapabilă» sau «analfabetă». Subordonații lui Gabriel Modrea au reclamat în repetate rânduri atitudinea abuzivă a directorului însă, până acum, nicio instituție abilitată nu a luat măsuri în acest sens.
Comportament abuziv la DSP Ialomița Fost jurist al Direcției de Sănătate Publică Ialomița...
[citește_tot_articolul]
14 Mai 2018, 18:20
(22066 vizualizări - 28 comentarii)
Piața Revoluției din Slobozia s-a hotărât să ofere edililor locali o lecție prețioasă de administrație. După cum puteți vedea în imaginile alăturate, în timp ce natura își intră în drepturi printre plăcile de andezit, în spațiile verzi gestionate de către DADP Slobozia, până și buruienile refuză să crească. Să fie un semn, domnule primar? Un semn că ar trebui să renunțați la serviciile firmei ăleia care vă furnizează rulouri de iarbă care se usucă a doua zi după ce sunt amplasate? Ce spuneți? Că nu ați ales dumneavoastră firma? Știm! Dar ce păcat că nimeni altcineva nu vă mai crede... Pe de altă parte, buruienile astea care se întind cât e piața sunt cea mai bună dovadă că se poate supraviețui...
[citește_tot_articolul]
14 Mai 2018, 18:05
(3926 vizualizări - 0 comentarii)
Scandalurile în care este implicată administrația locală din Urziceni par să nu se mai termine. Cel mai nou război este iscat din cauza deciziei consilierilor locali PSD de a-l lăsa fără funcție pe Nicolae Cristea, administratorul public al orașului și om de încredere al edilului Constantin Sava. Deși a fost emisă o decizie în acest sens, acesta a atacat-o în instanță și așteaptă zilele acestea să primească un răspuns la cererea sa din partea Tribunalului Ialomița.
Decapitat în ședință publică Numirea lui Nicolae Cristea în funcția de administrator public al Primăriei Urziceni s-a făcut...
[citește_tot_articolul]
14 Mai 2018, 14:35
(4367 vizualizări - 2 comentarii)
ANAF cere redeschiderea anchetei privind infracțiuni economice și falsuri în cazul defunctei ULTEX SA Țăndărei
O solicitare a Agenției Naționale de Administrare Fiscală, prin Direcția Generală Regională a Finanțelor Publice Ploiești (DGRFP) privind redeschiderea unei anchete vechi de 8 ani, scoate la lumină detalii despre dezastrul financiar care a provocat falimentul firmei ULTEX SA Țăndărei. Plimbat între Parchete și clasat filă cu filă, dosarul penal are în prim plan o serie de infracțiuni economice și falsuri, comise de Vasile Nițescu, fostul administrator al ULTEX SA Țăndărei, susținut de câțiva apropiați din anturajul său. Inspectorii ANAF-DGRFP cer refacerea integrală a urmării penale pentru că «propunerile de clasare au fost adoptate în baza unor cercetări incomplete, fără administrarea unui probatoriu care să contureze în mod cert o situație de fapt»...
[citește_tot_articolul]
14 Mai 2018, 10:50
(16339 vizualizări - 0 comentarii)
Din câte ați observat, fie că aveți o problemă de rezolvat sau o banală adresă de ridicat de la oricare dintre instituții, «mâine» este răspunsul favorit al funcționarului. Invariabil, de fiecare dată apare acest «mâine» drept soluție salvatoare în orice împrejurare sau pentru orice problemă. «Mâine» este calea de remediere, soluția salvatoare pentru orice... Ai de primit un răspuns de la primărie, într-o problemă funciară, cadastrală, de taxe și impozite sau orice altă dilemă, îți apare răspunsul prompt: «mâine!». Ai de rezolvat o problemă de sănătate, care necesită investigații sau diagnostic, inflexibil primești acest «mâine» pe post de remediu. De asemenea, orice problemuță la oricare dintre...
[citește_tot_articolul]
13 Mai 2018, 13:20
(4624 vizualizări - 9 comentarii)
Oina este sportul național al României. În Ialomița însă, acest sport este pe cale de dispariție. Mai precis, a fost... De câțiva ani încoace, aproape cu mâinile goale, doi profesori au decis să reînvie o tradiție unică în zonă. Iar elevii școlii, receptivi la inițiativă, au transformat visul profesorilor în realitate. Acum, comuna Miloșești are o echipă de oină fete care, după numai un sezon de campionat, a ocupat un lăudabil loc III la campionatul regional de oină desfășurată în Argeș, la Mioveni!
O tradiție care refuză să moară Miloșești este singurul sat din Ialomița unde oina este...
[citește_tot_articolul]
12 Mai 2018, 17:20
(7543 vizualizări - 3 comentarii)
Nepăsarea proprietarilor de mașini din Slobozia este atât de mare încât aceștia ajung să le lase parcate la voia întâmplării pe străzile din municipiu. Alții, mult mai inventivi, le folosesc pe post de spații de depozitare. Reprezentanții Poliției Locale susțin că «fenomenul este binecunoscut și greu de eradicat...».
Marea problemă: indiferența La fel ca multe alte reședințe de județ, și la Slobozia locurile de parcare sunt numărate... Cu toate acestea, mulți proprietari de autoturisme ocupă abuziv aceste spații, făcându-și practic automobilele «uitate» în parcări. O statistică a reprezentanților...
[citește_tot_articolul]
12 Mai 2018, 12:35
(4935 vizualizări - 1 comentariu)
Spitalul Județean de Urgență Slobozia nu poate depăși criza de medici specialiști
Ascunsă de ochii opiniei publice în ultimul an și jumătate, criza de medici a Spitalului Județean de Urgență Slobozia este tot mai evidentă. Mariana Iancu, managerul instituției, declara faptul că în 2017 a reușit să angajeze la spitalul pe care îl conduce 21 de medici. O serie de documente publicate pe site-ul Spitalului Slobozia dezvăluie însă realitatea cu privire la numărul exact de medici care s-au angajat. Este vorba despre anunțurile pe care Spitalul Județean de Urgență Slobozia le-a transmis publicației «Viața Medicală» pentru publicarea posturilor pe care instituția le are disponibile. Este vorba despre aproximativ 40 de posturi de medici specialiști!
Ionel Gae vrea să dubleze numărul de aleși locali în 2020
ALDE Ialomița se pregătește pentru alegeri. Acestea se vor desfășura în luna iunie 2018. Ionel Gae, președintele interimar al filialei, este singurul candidat. «ALDE candidează separat la alegerile din 2020!» ne-a declarat acesta.
Miezul din nuca guvernării ALDE Ialomița se pregătește de alegeri județene. Potrivit declarațiilor președintelui Ionel Gae, acestea ar putea avea loc la începutul lunii iunie: «Au fost propuse două date, în cursul lunii iunie... Așteptăm confirmarea de la București. Mizăm pe prezența președintelui Tăriceanu și al conducerii centrale!». În așteptarea alegerilor...
[citește_tot_articolul]
11 Mai 2018, 15:10
(6633 vizualizări - 8 comentarii)
Nepăsarea autorităților locale afectează Conacul Bolomey din Cosâmbești
Dacă timpul încă mai are răbdare cu Conacul Bolomey, altfel stă situația în ceea ce privește administrația locală din Cosâmbești, comună pe raza căreia se află imobilul. Monumentul istoric dezafectat este pe cale să se dărâme din cauza infiltrațiilor în sol a apei provenite de la stația de apă. Investiția a suferit o serie de defecțiuni. Cetățenii care stau în zonă reclamă la rândul lor faptul că locuințele lor sunt afectate din cauza problemelor generate de stația de apă. De asemenea, oamenii sunt deranjați și de mirosul greu pe care îl emană animalele lăsate să pască nestingherit pe spațiul verde din spatele conacului. Deși autoritățile locale cunosc situația destul de bine, măsurile întârzie...
[citește_tot_articolul]
10 Mai 2018, 20:10
(5604 vizualizări - 5 comentarii)
Poliția ialomițeană zguduită și de un nou scandal sexual
EXPLOZIV: Șeful Poliției Fetești, acuzat de «pornografie infantilă»
Ofițerii din cadrul Biroului Control Intern au început cercetarea prealabilă a comisarului șef Anghel Dragoș, șeful Poliției Fetești, după ce pe rețele de socializare a circulat un filmuleț în care acesta apărea în ipostaze indecente alături de o minoră. Cazul a intrat în atenția procurorilor DIICOT din Slobozia.
Un nou scandal la Poliție Comisarul șef Anghel Dragoș conducea Poliția Fetești de mai bine de 5 ani. Pe data de 6 mai 2018, ofițerii din cadrul Biroului Control Intern au fost sesizați cu privire la faptul că pe rețele de socializare acesta...
[citește_tot_articolul]
9 Mai 2018, 20:10
(56995 vizualizări - 105 comentarii)
Schimbări la vârful Poliției ialomițene în urma «Scandalului Sinești»
Comisarul șef Sorin Cricu nu mai este adjunct al IPJ Ialomița!
Se lasă cu schimbări la vârful Poliției ialomițene în urma anunțului reprezentanților Inspectoratului General al Poliției Române cu privire la cercetarea prealabilă a opt polițiști din cadrul IPJ Ialomița, în frunte cu șeful instituției, în urma «Scandalului Sinești». Aflat pe lista celor care vor fi supuși cercetării disciplinare, comisarul șef Sorin Cricu, unul dintre adjuncții IPJ Ialomița, a renunțat la această funcție.
Primele reacții La începutul acestei săptămâni, Inspectoratul General al Poliției Române a anunțat faptul că va începe cercetarea prealabilă...
[citește_tot_articolul]
9 Mai 2018, 18:10
(13467 vizualizări - 29 comentarii)
Administrația Mocioniu susține că lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției din Slobozia sunt finalizate în proporție de 70%. «Singura recepție pe care o putem face e recepția finală!» declară Gheorghe Puia, administratorul public al Sloboziei.
Spre dezastru cu pași de melc În urmă cu câteva luni, primarul Sloboziei admitea că proiectul de execuție a «gropii lui Stoica» conține erori grave. La acel moment, Adrian Mocioniu declara că administrația locală face eforturi pentru corectarea acestora, în colaborare cu proiectantul. «Avem promisiuni ferme că aceste erori pot fi îndreptate...
[citește_tot_articolul]
9 Mai 2018, 12:10
(6643 vizualizări - 5 comentarii)
AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în străinătate prin rețeaua EURES
Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate că, la această dată, sînt disponibile prin rețeaua EURES 442 locuri de muncă în străinătăte. Astfel
...[citește_toată_știrea]
25 Februarie 2016, 12:10
(8255 vizualizări -
1 comentariu)
În perioada 19-22 februarie 2016, pe raza județului Ialomița s-au produs 3 evenimente rutiere, soldate cu vătămarea corporală a trei persoane. Primul eveniment rutier s-a produs sîmbătă, 20 februarie a
...[citește_toată_știrea]
24 Februarie 2016, 09:50
(4690 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția Rutieră Ialomița: 17 permise reținute, amenzi de peste 98000 de lei
În perioada 19-22 februarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire
...[citește_toată_știrea]
24 Februarie 2016, 09:35
(4794 vizualizări -
1 comentariu)
Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni
Luni, 22 februarie 2016, polițiștii Secției Rurale Platonești au acționat pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea braconajului piscicol și comercializării ilegale a peștelui. Pe parcursul
...[citește_toată_știrea]
24 Februarie 2016, 09:20
(6785 vizualizări -
1 comentariu)
În fiecare an, în data de 28 februarie, în România se aniversează «Ziua Protecției Civile». Protecția civilă este o componentă a sistemului securității naționale și reprezintă un ansamblu integrat de activități
...[citește_toată_știrea]
24 Februarie 2016, 09:10
(4702 vizualizări -
0 comentarii)
Miercuri, 17.02.2016, judecătorul de drepturi și libertăți din cadrul Judecătoriei Slobozia a admis propunerea Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia și a dispus arestarea preventivă a inculpatului
...[citește_toată_știrea]
18 Februarie 2016, 12:15
(4705 vizualizări -
0 comentarii)
AFIR a publicat Ghidul Solicitantului consultativ pentru Submăsurile din PNDR 2020
Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale a publicat pe pagina oficială de internet a instituției, www.afir.info, variantele consultative ale Ghidurilor Solicitantului pentru Submăsurile de finanțare
...[citește_toată_știrea]
18 Februarie 2016, 10:15
(9543 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Continuă comercializarea de produse contrafăcute
Luni, 15 februarie 2016, o patrulă de jandarmi care executa misiuni pe linia combaterii comerțului ilicit în municipiul Slobozia, s-a sesizat despre faptul că într-un magazin din zona centrală a municipiului
...[citește_toată_știrea]
17 Februarie 2016, 18:40
(5232 vizualizări -
0 comentarii)
Luni, 15 februarie 2016, jandarmii din cadrul unei patrule care executa misiuni de supraveghere și ordine publică în zona cartierului Vlașca a municipiului Fetești, au observat că pe un drum agricol
...[citește_toată_știrea]
17 Februarie 2016, 17:15
(6178 vizualizări -
0 comentarii)
AFIR: Analizarea indicatorilor de «condiții artificiale» în accesarea fondurilor europene
AFIR a inițiat o serie de dezbateri cu partenerii sociali privind reanalizarea indicatorilor menționați în Ghidul de Prevenire a Neregulilor. Așadar, Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFI
...[citește_toată_știrea]
16 Februarie 2016, 13:40
(7153 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Razii în zonele Slobozia și Urziceni
Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional vineri, 12 februarie 2016, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au organizat și
...[citește_toată_știrea]
16 Februarie 2016, 12:15
(6133 vizualizări -
2 comentarii)
Protejarea patrimoniului cultural național, în atenția polițiștilor ialomițeni
Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, împreună cu specialiști din cadrul Direcției Județene pentru Cultură Ialomița au acționat pe linia prevenirii și combaterii prevederilor legale privind
...[citește_toată_știrea]
16 Februarie 2016, 11:05
(3169 vizualizări -
0 comentarii)
Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 16 februarie 2016, sînt disponibile 351 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt
...[citește_toată_știrea]
16 Februarie 2016, 10:20
(6571 vizualizări -
0 comentarii)
O șoferiță de 28 de ani a fost victima unui accident de circulație. În timp ce se deplasa pe șoseaua care leagă localitățile Fierbinții de Jos și Maia, aceasta, încercînd să depășească un tir, a pierdut
...[citește_toată_știrea]
11 Februarie 2016, 19:25
(3562 vizualizări -
0 comentarii)
Neatenția unui șofer era să-l coste viața pe un bătrîn de 87 de ani, din Țăndărei. Șoferul a dat cu spatele și l-a lovit pe bătrîn. Omul a avut nevoie de îngrijiri medicale și a fost transportat la Spitalul
...[citește_toată_știrea]
11 Februarie 2016, 18:10
(3246 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Produse contrafăcute, vîndute în zona Piața Mare
O patrulă de jandarmi a identificat miercuri, 10 februarie a.c., în zona Piața Mare din Slobozia, un spațiu comercial în incinta căruia se vindeau produse de îmbrăcămite contrafăcute. Respectivele produse
...[citește_toată_știrea]
11 Februarie 2016, 17:40
(3109 vizualizări -
0 comentarii)
Mihail Kogălniceanu: Transporta ilegal pește
Un bărbat de 36 de ani, din localitatea Giurgeni, s-a ales cu dosar penal după ce în mașina sa au fost descoperite 40 de kilograme de pește din speciile mreană și plătică și 2,5 kg de icre de crap, depozitate
...[citește_toată_știrea]
11 Februarie 2016, 16:05
(4195 vizualizări -
0 comentarii)
Astra Nova Security angajează agenți securitate (femei și bărbați) -salariu net 900 lei, fără întîrzieri -asigurăm calificare profesională, servicii medicale gratuite Relații la telefon 0734/200.337 [email protected]
11 Februarie 2016, 14:30
Armășești: Urmărit de autoritățile franceze, prins de polițiștii ialomițeni
Un bărbat, de 47 de ani, din Armășești, a fost prins de polițiștii ialomițeni în cursul zilei de marți, 9 februarie 2016. Pe numele ialomițeanului, autoritățile din Franța au emis un mandat de european
...[citește_toată_știrea]
11 Februarie 2016, 13:40
(4303 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Mai puține infracțiuni cu violență în 2015
Polițiștii ialomițeni au dat publicității Raportul activităților desfășurate în cursul anului trecut. Potrivit documentului oficial, efectivele de oameni ai legii din cadrul Inspectoratului de Poliție al
...[citește_toată_știrea]
11 Februarie 2016, 13:10
(4764 vizualizări -
2 comentarii)
O femeie a fost la un pas de a-și pierde viața marți, 9 februarie 2016. Pasageră într-o mașină condusă de un bărbat de 55 de ani, aceasta a fost rănită după ce autovehiculul în care se afla s-a izbit de
...[citește_toată_știrea]
11 Februarie 2016, 12:25
(2768 vizualizări -
0 comentarii)
Un bărbat, de 36 de ani, din localitatea Gîrbovi, este principalul suspect într-un dosar de «furt calificat», instrumentat de polițiști. El este bănuit de faptul că ar fi pătruns într-o locuință și ar fi
...[citește_toată_știrea]
11 Februarie 2016, 10:35
(5139 vizualizări -
0 comentarii)
SC AMPA SA Slobozia angajează agent vînzări utilaje agricole Relații la telefon 0723/251.698 sau la sediul societății Șos. Amara, nr. 19, birou nr. 1, Slobozia
11 Februarie 2016, 09:45
Bucu: La volan, fără permis de conducere
Un tînăr de 29 de ani, din Bucu, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost prins conducînd fără permis. Acesta se afla la volanul unui autovehicul cu remorcă, fără a deține permis de conducere corespunzător
...[citește_toată_știrea]
11 Februarie 2016, 09:40
(3880 vizualizări -
1 comentariu)
SC AGROMAS GRUP SRL angajează șoferi autocamion Cerințe -experiență: minimum 2 ani -posesor permis conducere categoria C+E -posesor atestat transport mărfuri generale -fără antecedente penale -seriozitate și responsabilitate -aviz medical și psihologic valabil -experiență în transport de mărfuri -transport intern și extern -atestat ADR transport mărfuri periculoase Relații la telefon 0743/055.484
11 Februarie 2016, 09:15
Razie a polițiștilor în zona Urziceni
Prevenirea faptelor antisociale și menținerea siguranței publice reprezintă îndatoriri ale Poliției. Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional
...[citește_toată_știrea]
9 Februarie 2016, 18:40
(3835 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Bărbat cu interdicție la manifestări sportive, identificat de jandarmi
Jandarmii din cadrul Detașamentului Mobil Slobozia care au asigurat vineri, 5 februarie 2016, măsurile de ordine publică la meciul de handbal dintre CS Slobozia și HCM Rîmnicu Vîlcea, au observat în interiorul
...[citește_toată_știrea]
9 Februarie 2016, 17:30
(4233 vizualizări -
0 comentarii)
Tînăr din Manasia, arestat pentru conducere fără permis
Polițiști din cadrul Secției Rurale Ion Roată au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative
...[citește_toată_știrea]
9 Februarie 2016, 16:25
(3727 vizualizări -
0 comentarii)
Luni, 8 februarie 2016, în jurul orei 12,45, structurile de intervenție ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au fost solicitate să intervină pentru stingerea
...[citește_toată_știrea]
9 Februarie 2016, 15:40
(5049 vizualizări -
0 comentarii)
Sudiți: Bărbat bănuit de tîlhărie calificată, reținut de polițiști
Polițiștii Secției Rurale Platonești, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Fetești, au reținut luni, 8 februarie 2016, un bărbat bănuit de comiterea unei infracțiuni
...[citește_toată_știrea]
9 Februarie 2016, 14:05
(4813 vizualizări -
1 comentariu)