Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Europarlamentarul Norica Nicolai supervizează activitatea ALDE Ialomița

Europarlamentarul Norica Nicolai supervizează activitatea ALDE Ialomița

Organizația ALDE Ialomița a fost vizitată la sfârșitul săptămânii precedente de europarlamentarul Norica Nicolai. Membru în cadrul structurii centrale a ALDE, aceasta a precizat că prin vizita sa intenționează să realizeze o radiografie a Organizației ALDE Ialomița, pentru a o repoziționa pe scena politicii județene. De asemenea, europarlamentarul român a făcut și câteva declarații referitoare la modul în care se observă România de la Bruxelles.

Planuri mărețe pentru ALDE Ialomița
Aflată la momentul de față într-un con de umbră, Organizația ALDE Ialomița încearcă să-și reconsolideze... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2018, 17:15 (7692 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga 3, FC Voluntari II-Unirea Slobozia 1-1

Locul 3, securizat

Meciul dintre satelitul Voluntariului și Unirea Slobozia disputat vineri, 11 mai 2018, a avut o desfășurare inedită. Echipa antrenată de Enache Costea a turat motoarele la maxim din start, iar în minutul 2, Nelu Bucă a deschis scorul pe traiectorie, implicându-se decisiv cu unul dintre apărătorii ilfoveni. Meciul a fost controlat în cea mai mare parte de slobozeni, dar ca de obicei aceștia au ratat nepermis de mult. Și pentru că o lege nescrisă a fotbalului spune că ocaziile se răzbună, gazdele au reușit egalarea în finalul jocului dintr-un penalty transformat de Mario Dumitru. A fost așadar al 7-lea meci consecutiv în care Unirea nu a luat gol din acțiune. Un egal care nu ne mulțumește, dar asigură... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2018, 16:40 (3815 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

(H)andbalul (C)ade-n (M)ediocritate

Handbal, Liga Națională, Universitatea Cluj-HCM Slobozia 22-20 (11-10)

(H)andbalul (C)ade-n (M)ediocritate

Lekic, Cvijic sau Radunovic sunt jucătoare de talie mondială care vor evolua din sezonul viitor în Liga Națională. Din păcate nu le vom vedea și la Slobozia pentru că sâmbătă, 12 mai 2018, la Cluj, HCM Slobozia a pierdut și și-a semnat condamnarea la munca de jos a ligii secunde. În vara trecută, în loc să se încerce formarea unui lot competitiv, s-a bătut pasul pe loc cu trecerea de la CSM Unirea Slobozia la HCM, proiect care s-a dovedit un fiasco. Prin noua identitate sportivă s-a dorit atragerea finanțării din partea Consiliului Județean, deși era arhicunoscută fobia președintelui Victor Moraru față de sportul de performanță. S-a mers un sezon întreg exclusiv pe combativitatea și tinerețea... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2018, 15:25 (5007 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

Junioarele II, la turneul semifinal

În perioada 16-20 mai a.c, la Sfântu Gheorghe se va desfășura faza semifinală a Campionatului Național adresat junioarelor II, seria a 4-a. Din această serie face parte și CSS Slobozia, care are de înfruntat adversari dificili. Echipa antrenată de Marian Simion va juca cu LPS Iași pe 16 mai, cu Marta Baia Mare, pe 17 mai, cu Unirea Sânnicolau Mare, pe 18 mai, cu CSS 6 București, pe 19 mai și cu Chimia Râmnicu Vâlcea, pe 20 mai. Așadar o serie extrem de grea, cu adversari obișnuiți să evolueze în fazele finale ale turneelor de junioare. Calificarea la turneul final o vor obține doar primele două clasate. «Vom merge la această competiție pentru a face o figură cât mai frumoasă, fără a avea pe umerii... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2018, 14:10 (2848 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Cristian Lungu, bronz național la «U23»

Lupte libere

Cristian Lungu, bronz național la «U23»

În Sala Polivalentă din Iași s-a desfășurat, în perioada 10-12 mai a.c., Campionatul Național de Lupte Libere, rezervat sportivilor sub 23 de ani. La această competiție, CS Amara a participat cu trei sportivi: Cristian Lungu, Marian Stanciu și Cristian Miu. Surpriza plăcută a oferit-o, la categoria 65 kilograme, Cristian Lugu, cel care a adus Amarei medalia de bronz, o premieră pentru clubul ialomițean. «Determinarea pe care a arătat-o Cristi și faptul că mi-a promis un rezultat bun, m-a făcut să iau hotărârea de a participa la această competiție. Sunt mândru de rezultatul obținut de sportivul nostru, îi felicit și pe ceilalți doi luptători care au participat la acest eveniment și mă bucur că... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2018, 13:25 (2693 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Doja s-a împiedicat la Urziceni

A 24-a etapă a Ligii a IV-a a adunat o zestre de 45 de goluri marcate în cele 7 meciuri, doar unul terminându-se cu remiză albă. Marea surpriză s-a consemnat la Scânteia, acolo unde codașa Unirea a surclasat-o pe Olimpia Rădulești, stabilind scorul etapei. A surprins și proporția scorului din meciul jucat între Abatorul și Ciulnița, toată lumea așteptându-se ca liderul să aibă mai mult de furcă. Pentru băieții lui Bunea și Ionescu, viața în ultimele 6 etape a devenit mult mai ușoară. Aceștia s-au desprins la 7 puncte de urmăritoarea Recolta Gheorghe Doja, echipa de pe locul 2 cedând neașteptat de clar la Urziceni.

Cupa, în faza semifinală... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2018, 12:20 (4179 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mobilizare generală pentru blocarea autorizării depozitului de deșeuri periculoase al Vivani Salubritate SA

Slobozenii reacționează

Mobilizare generală pentru blocarea autorizării depozitului de deșeuri periculoase al Vivani Salubritate SA

Slobozenii se mobilizează pentru a participa la dezbaterea publică privitoare la autorizarea unui depozit de deșeuri menajere în cadrul depozitului zonal deținut de către Vivani Salubritate SA. Manifestarea este una fără precedent la nivel local și a generat, în premieră, reacția autorităților locale. Primarul Adrian Mocioniu a semnat un comunicat oficial privitor la întâlnirea anunțată de către Vivani Salubritate SA în presa locală. Ziarul nostru a semnalat în repetate rânduri pericolul reprezentat de acest depozit de deșeuri periculoase.

Slobozia s-a trezit Conform unui anunț de mediu... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2018, 17:10 (7262 vizualizări - 11 comentarii)

POLITICĂ

Ionașcu+Pericli=LOVE(LE)

PMP Ialomița se dezintegrează

Ionașcu+Pericli=LOVE(LE)

După nici 4 luni de la preluarea mandatului de președinte al PMP Ialomița, Nicu Pericli e pe cale să pună lacătul pe ușa sediului. Senatorul Ionașcu s-a retras în munții Parlamentului României, filiala a luat-o la vale către firimiturile promise de alte partide, iar Pericli a ajuns să se lupte de unul singur cu visul de a ajunge primar al Sloboziei...

O filială-fantomă PMP Ialomița are, oficial, acoperire județeană. În realitate însă, umbrela filialei abia acoperă sediile de partid de prin orașe și cam o duzină dintre localitățile rurale ale județului. Ultimul eveniment care a adus... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2018, 16:35 (8654 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal public la Școala de Arte și Meserii din Fierbinți

Directorul Maftei SRL

Scandal public la Școala de Arte și Meserii din Fierbinți

Reabilitarea SAM Fierbinți a costat 12,8 milioane de lei și a durat 3 ani. Pentru finalizarea investiției, Primăria Fierbinți s-a împrumutat 11,1 milioane de lei, îndatorând bugetul localității până în 2025! Recent, unitatea de învățământ a fost transformată în SRL de către directorul Maftei Gică, consilier județean PSD. Acesta a închiriat ilegal 70 mp de construcție uneia dintre fiicele sale, pentru deschiderea unei croitorii. Pentru legalizarea tranzacției, contractul a fost dublat de un acord de parteneriat prin care elevii din cadrul SAM pot face practică în cadrul croitoriei. Tot în cadrul liceului, cealaltă fiică a directorului Maftei ocupă un chioșc alimentar pentru care plătește o chirie... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2018, 13:15 (6770 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gabriel Modrea, directorul DSP Ialomița, către o angajată: «Nu fi obraznică! Ești oricum proastă din naștere!»

Omul președintelui Moraru și-a dat în petic

Gabriel Modrea, directorul DSP Ialomița, către o angajată: «Nu fi obraznică! Ești oricum proastă din naștere!»

Scandal la Direcția de Sănătate Publică Ialomița. Gabriel Modrea, directorul instituției, apare într-o înregistrare audio în care îi adresează cuvinte jignitoare unei angajate. Acesta nu ezită să uzeze cuvinte precum «proastă», «incapabilă» sau «analfabetă». Subordonații lui Gabriel Modrea au reclamat în repetate rânduri atitudinea abuzivă a directorului însă, până acum, nicio instituție abilitată nu a luat măsuri în acest sens.

Comportament abuziv la DSP Ialomița
Fost jurist al Direcției de Sănătate Publică Ialomița... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2018, 18:20 (22069 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Iarba verde de acasă...

Iarba verde de acasă...

Piața Revoluției din Slobozia s-a hotărât să ofere edililor locali o lecție prețioasă de administrație. După cum puteți vedea în imaginile alăturate, în timp ce natura își intră în drepturi printre plăcile de andezit, în spațiile verzi gestionate de către DADP Slobozia, până și buruienile refuză să crească. Să fie un semn, domnule primar? Un semn că ar trebui să renunțați la serviciile firmei ăleia care vă furnizează rulouri de iarbă care se usucă a doua zi după ce sunt amplasate? Ce spuneți? Că nu ați ales dumneavoastră firma? Știm! Dar ce păcat că nimeni altcineva nu vă mai crede...
Pe de altă parte, buruienile astea care se întind cât e piața sunt cea mai bună dovadă că se poate supraviețui... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2018, 18:05 (3926 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administratorul public, lăsat fără funcție

Scandal la Primăria Urziceni

Administratorul public, lăsat fără funcție

Scandalurile în care este implicată administrația locală din Urziceni par să nu se mai termine. Cel mai nou război este iscat din cauza deciziei consilierilor locali PSD de a-l lăsa fără funcție pe Nicolae Cristea, administratorul public al orașului și om de încredere al edilului Constantin Sava. Deși a fost emisă o decizie în acest sens, acesta a atacat-o în instanță și așteaptă zilele acestea să primească un răspuns la cererea sa din partea Tribunalului Ialomița.

Decapitat în ședință publică Numirea lui Nicolae Cristea în funcția de administrator public al Primăriei Urziceni s-a făcut... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2018, 14:35 (4367 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

ANAF cere redeschiderea anchetei privind infracțiuni economice și falsuri în cazul defunctei ULTEX SA Țăndărei

După 8 ani

ANAF cere redeschiderea anchetei privind infracțiuni economice și falsuri în cazul defunctei ULTEX SA Țăndărei

O  solicitare a Agenției Naționale de Administrare Fiscală, prin Direcția Generală Regională a Finanțelor Publice Ploiești (DGRFP) privind redeschiderea unei anchete vechi de 8 ani, scoate la lumină detalii despre dezastrul financiar care a provocat falimentul firmei ULTEX SA Țăndărei. Plimbat între Parchete și clasat filă cu filă, dosarul penal are în prim plan o serie de infracțiuni economice și falsuri, comise de Vasile Nițescu, fostul administrator al ULTEX SA Țăndărei, susținut de câțiva apropiați din anturajul său. Inspectorii ANAF-DGRFP cer refacerea integrală a urmării penale pentru că «propunerile de clasare au fost adoptate în baza unor cercetări incomplete, fără administrarea unui probatoriu care să contureze în mod cert o situație de fapt»... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2018, 10:50 (16341 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

«mâine»

Din câte ați observat, fie că aveți o problemă de rezolvat sau o banală adresă de ridicat de la oricare dintre instituții, «mâine» este răspunsul favorit al funcționarului. Invariabil, de fiecare dată apare acest «mâine» drept soluție salvatoare în orice împrejurare sau pentru orice problemă. «Mâine» este calea de remediere, soluția salvatoare pentru orice... Ai de primit un răspuns de la primărie, într-o problemă funciară, cadastrală, de taxe și impozite sau orice altă dilemă, îți apare răspunsul prompt: «mâine!». Ai de rezolvat o problemă de sănătate, care necesită investigații sau diagnostic, inflexibil primești acest «mâine» pe post de remediu. De asemenea, orice problemuță la oricare dintre... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2018, 13:20 (4624 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Școala de oină de la Miloșești

Școala de oină de la Miloșești

Oina este sportul național al României. În Ialomița însă, acest sport este pe cale de dispariție. Mai precis, a fost... De câțiva ani încoace, aproape cu mâinile goale, doi profesori au decis să reînvie o tradiție unică în zonă. Iar elevii școlii, receptivi la inițiativă, au transformat visul profesorilor în realitate. Acum, comuna Miloșești are o echipă de oină fete care, după numai un sezon de campionat, a ocupat un lăudabil loc III la campionatul regional de oină desfășurată în Argeș, la Mioveni!

O tradiție care refuză să moară Miloșești este singurul sat din Ialomița unde oina este... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2018, 17:20 (7547 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mașini «uitate» pe străzile Sloboziei

Mașini «uitate» pe străzile Sloboziei

Nepăsarea proprietarilor de mașini din Slobozia este atât de mare încât aceștia ajung să le lase parcate la voia întâmplării pe străzile din municipiu. Alții, mult mai inventivi, le folosesc pe post de spații de depozitare. Reprezentanții Poliției Locale susțin că «fenomenul este binecunoscut și greu de eradicat...».

Marea problemă: indiferența La fel ca multe alte reședințe de județ, și la Slobozia locurile de parcare sunt numărate... Cu toate acestea, mulți proprietari de autoturisme ocupă abuziv aceste spații, făcându-și practic automobilele «uitate» în parcări. O statistică a reprezentanților... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2018, 12:35 (4935 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia nu poate depăși criza de medici specialiști

Spitalul Județean de Urgență Slobozia nu poate depăși criza de medici specialiști

Ascunsă de ochii opiniei publice în ultimul an și jumătate, criza de medici a Spitalului Județean de Urgență Slobozia este tot mai evidentă. Mariana Iancu, managerul instituției, declara faptul că în 2017 a reușit să angajeze la spitalul pe care îl conduce 21 de medici. O serie de documente publicate pe site-ul Spitalului Slobozia dezvăluie însă realitatea cu privire la numărul exact de medici care s-au angajat. Este vorba despre anunțurile pe care Spitalul Județean de Urgență Slobozia le-a transmis publicației «Viața Medicală» pentru publicarea posturilor pe care instituția le are disponibile. Este vorba despre aproximativ 40 de posturi de medici specialiști!

Bolnavii au fost mințiți!... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2018, 17:40 (8192 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Ionel Gae vrea să dubleze numărul de aleși locali în 2020

ALDE se pregătește de alegeri

Ionel Gae vrea să dubleze numărul de aleși locali în 2020

ALDE Ialomița se pregătește pentru alegeri. Acestea se vor desfășura în luna iunie 2018. Ionel Gae, președintele interimar al filialei, este singurul candidat. «ALDE candidează separat la alegerile din 2020!» ne-a declarat acesta.

Miezul din nuca guvernării ALDE Ialomița se pregătește de alegeri județene. Potrivit declarațiilor președintelui Ionel Gae, acestea ar putea avea loc la începutul lunii iunie: «Au fost propuse două date, în cursul lunii iunie... Așteptăm confirmarea de la București. Mizăm pe prezența președintelui Tăriceanu și al conducerii centrale!». În așteptarea alegerilor... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2018, 15:10 (6634 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Nepăsarea autorităților locale afectează Conacul Bolomey din Cosâmbești

Nepăsarea autorităților locale afectează Conacul Bolomey din Cosâmbești

Dacă timpul încă mai are răbdare cu Conacul Bolomey, altfel stă situația în ceea ce privește administrația locală din Cosâmbești, comună pe raza căreia se află imobilul. Monumentul istoric dezafectat este pe cale să se dărâme din cauza infiltrațiilor în sol a apei provenite de la stația de apă. Investiția a suferit o serie de defecțiuni. Cetățenii care stau în zonă reclamă la rândul lor faptul că locuințele lor sunt afectate din cauza problemelor generate de stația de apă. De asemenea, oamenii sunt deranjați și de mirosul greu pe care îl emană animalele lăsate să pască nestingherit pe spațiul verde din spatele conacului. Deși autoritățile locale cunosc situația destul de bine, măsurile întârzie... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2018, 20:10 (5604 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

EXPLOZIV: Șeful Poliției Fetești, acuzat de «pornografie infantilă»

Poliția ialomițeană zguduită și de un nou scandal sexual

EXPLOZIV: Șeful Poliției Fetești, acuzat de «pornografie infantilă»

Ofițerii din cadrul Biroului Control Intern au început cercetarea prealabilă a comisarului șef Anghel Dragoș, șeful Poliției Fetești, după ce pe rețele de socializare a circulat un filmuleț în care acesta apărea în ipostaze indecente alături de o minoră. Cazul a intrat în atenția procurorilor DIICOT din Slobozia.

Un nou scandal la Poliție Comisarul șef Anghel Dragoș conducea Poliția Fetești de mai bine de 5 ani. Pe data de 6 mai 2018, ofițerii din cadrul Biroului Control Intern au fost sesizați cu privire la faptul că pe rețele de socializare acesta... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 20:10 (57041 vizualizări - 105 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
279 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Copil de 3 zile, preluat de elicopterul SMURD

Slobozia: Copil de 3 zile, preluat de elicopterul SMURD

Luni, 13 iunie, în jurul orei 11.00, un elicopter SMURD a aterizat pe Stadionul Municipal. Echipajul a fost solicitat de către medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia în încercarea disperată de ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 11:21
(8086 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Sediile secundare se înregistrează fiscal

Potrivit unor noi reglementări în materie administrativă s-a stabilit competența pentru înregistrarea fiscală a sediilor secundare ale contribuabililor mari și mijlocii. Astfel, competența pentru înregistrarea ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:54
(5989 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Rata șomajului, în scădere

Potrivit ultimelor date statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, la nivelul județului rata șomajului este în scădere. Astfel, la finele lunii mai 2011, în evidențele instituției ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:44
(8843 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident în lanț

Joi, 9 iunie, în apropierea localității Movilița s-a produs un accident de circulație. O șoferiță de 39 ani se deplasa către Urziceni, nu a păstrat distanța corespunzătoare față de autoturismul ce circula ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:37
(7976 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pompierii voluntari, întrecere în probe de aptitudini

Sîmbătă, 11 iunie, la Stadionul Municipal din Slobozia s-a desfășurat faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare înființate la nivelul localităților județului și serviciilor private ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:35
(8994 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Prins cu fier vechi fără documente

Polițiștii din Căzănești au oprit în trafic joi, 9 iunie, o mașină condusă de un bărbat, de 46 ani, din Manasia. Mașina era plină de materiale feroase pentru care șoferul nu avea documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:30
(6979 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Cod Galben de vijeii și grindină

Ialomița: Cod Galben de vijeii și grindină

Ialomița, alături de alte 26 de județe, are parte în intervalul 9 iunie, ora 12.00-11 iunie, ora 6.00, de o atenționare Cod Galben de vijelii și grindină. Potrivit Administrației ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 20:30
(9297 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Copiii au furat panourile metalice pentru a le vinde la fier vechi!

Un angajat al Primăriei Urziceni a sesizat polițiștii din localitate, miercuri, 8 iunie, că hoții au furat mai multe panouri metalice de la gardul situat în apropierea Gării. Cercetările ulterioare ale ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:33
(7880 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă accidentată ușor

O bătrînă de 75 ani din Slobozia a fost accidentată, miercuri, 8 iunie, de o mașină. Femeia se angajase în traversarea străzii prin loc nepermis și fără să se asigure fiind acroșată ușor de o mașină al ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:31
(7517 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Bunurile Unirii Urziceni au fost vîndute

Marți, 7 iunie 2011, în urma unei licitații special organizate, bunurile Unirii Urziceni au fost vîndute. Valoarea de cumpărare a bunurilor sechestrate a fost de aproximativ 340 mii lei, cu tot cu TVA. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:29
(12833 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au săpat un șanț de 17 metri pentru a fura o conductă metalică

Trei bărbați din Fetești au fost prinși în flagrant de polițiști în timp ce săpau un șanț pentru a scoate o conductă metalică din spatele fostului Spital Municipal. Hoții decopertaseră solul pe o lungime ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:28
(7627 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Cerfiticatul digital, o necesitate obligatorie

«Direcția Genarală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că persoanele juridice și fizice care au calitatea de angajatori sau entități asimilate angajatorului mai pot depune la administrațiile ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:27
(7159 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Ghica: Șofer de scuter, acroșat de o mașină

Miercuri, 8 iunie, la Ion Ghica s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce un bărbat de 61 ani, din Slobozia, conducea o mașină pe direcția Ciulnița-Albești, nu s-a asigurat corespunzător ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:25
(6135 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Razie în localitate

În dimineața de miercuri, 8 iunie, polițiștii din Țăndărei au desfășurat o acțiune de amploare pe raza localității. Scopul principal al polițiștilor a fost creșterea climatului de siguranță publică și diminuarea ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:22
(9176 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Țăndărei razie


Urziceni: Copii acuzați de furt calificat

Doi minori de 13, respectiv 14 ani sînt cercetați pentru furt calificat. Cei doi au intrat marți, 7 iunie, în curtea locuinței unui cetățean din Urziceni de unde au furat o pompă de apă, două motoare electrice ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 12:32
(8803 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni copil furt


Acțiune a Poliției la Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței

Marți, 7 iunie, polițiștii din Țăndărei au desfășurat o acțiune de amploare în comunele Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței. Potrivit unei informări, în cele cinci zone de acțiune, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 12:31
(6759 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: A furat un telefon mobil din tren

Marți seara, în trenul personal dee pe ruta Urziceni-Slobozia, un tînăr de 21 de ani a sustras un telefon mobil lăsat nesupravegheat într-unul dintre compartimente. Incidentul a fost observat de către un ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:44
(12761 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 114 ialomițeni cer înapoi taxa de primă înmatriculare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că la data de 3 iunie 2011 se aflau pe rolul instanțelor un număr de 114 dosare care aveau ca obiect «restituirea taxei de primă înmatriculare ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:41
(10713 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: 10 zile pînă la scadență pentru subvențiile la ovine si caprine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că termenul pentru depunerea cererilor pentru acordarea subvențiilor la ovine și la caprine este 16 iunie 2011. Beneficiarii ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:40
(10823 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Adolescentul înecat în Borcea a fost găsit

Tînărul care s-a înecat duminică în apele Brațului Borcea a fost găsit. Trupul neînsuflețit al acestuia a fost văzut de un trecător în după-amiaza zilei de marți, 7 iunie, plutind la suprafața apei, în ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:39
(11235 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești înecat


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 18:39
(4039 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Trei mașini implicate într-un accident

Luni, 6 iunie, în apropierea municipiului Urziceni s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, un șofer de 47 ani, din Prahova, în timp ce conducea un autoturism pe direcția București-Urziceni a pierdut ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:35
(6640 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni accident


Căzănești: A lovit un autobuz plin de călători

La începutul săptămînii, luni, 6 iunie, în Căzănești un șofer imprudent a lovit un autobuz plin de călători. Conducătorul auto, un bucureștean, de 61 ani, a vrut să-și întoarcă mașina. Fiindcă nu s-a asigurat ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:35
(7791 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Șofer băut la volan

Aflați într-un control de rutină în trafic, ieri, 6 iunie, polițiștii din Sinești au oprit pentru verificări o mașină ce circula între satele Hagiești și Lilieci, condusă de un bărbat de 37 ani. Pentru ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:34
(9017 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Proiectil neexplodat pe malul Brațului Borcea

Luni, 6 iunie, un grup de pescari au anunțat pompierii după ce au descoperit pe malul Brațului Borcea, în localitatea Giurgeni, un element de muniție neexplodat. Proiectilul exploziv de calibru 100 mm, ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:32
(7430 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Atenție! 15 iunie, termen pentru obligații fiscale

«Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomița reamintește contribuabililor, persoane fizice organizați ca întreprinderi individuale, întreprinderi familiale, persoane fizice autorizate, care ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:30
(7502 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Mondială a Oceanelor», sărbătorită la Slobozia

Miercuri, 8 iunie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» va fi gazda unui eveniment inedit: «Ziua Mondială a Oceanelor». Manifestarea face parte dintr-o serie de activități cultural-educative stabilite ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:28
(6710 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal la discoteca din Grivița

Forțe sporite de polițiști au fost nevoite să intervină sîmbătă, 4 iunie, noaptea, la discoteca din Grivița unde mai mulți tineri s-au luat la bătaie. Scandalul a fost anunțat polițiștilor la 112.
Conflictul ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2011, 19:29
(9205 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Bacalaureat păzit de jandarmi

14 centre de examinare organizate în această sesiune a Bacalaureatului vor fi păzite de jandarmii ialomițeni. Potrivit unei informări, jandarmii ialomițeni vor asigura în perioada 6 iunie-8 iulie paza și ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2011, 19:27
(6835 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni pentru ordine publică

Polițiștii ialomițeni au desfășurat sîmbătă, 4 iunie, mai multe acțiuni pentru siguranța cetățenilor. În acest sens, în intervalul orar 21.00-1.00, polițiștii feteșteni și cei ai posturilor de poliție arondate ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2011, 19:27
(6853 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...