Gabriel Modrea, directorul DSP Ialomița, către o angajată: «Nu fi obraznică! Ești oricum proastă din naștere!»
Scandal la Direcția de Sănătate Publică Ialomița. Gabriel Modrea, directorul instituției, apare într-o înregistrare audio în care îi adresează cuvinte jignitoare unei angajate. Acesta nu ezită să uzeze cuvinte precum «proastă», «incapabilă» sau «analfabetă». Subordonații lui Gabriel Modrea au reclamat în repetate rânduri atitudinea abuzivă a directorului însă, până acum, nicio instituție abilitată nu a luat măsuri în acest sens.
Comportament abuziv la DSP Ialomița Fost jurist al Direcției de Sănătate Publică Ialomița...
[citește_tot_articolul]
14 Mai 2018, 18:20
(22054 vizualizări - 28 comentarii)
Piața Revoluției din Slobozia s-a hotărât să ofere edililor locali o lecție prețioasă de administrație. După cum puteți vedea în imaginile alăturate, în timp ce natura își intră în drepturi printre plăcile de andezit, în spațiile verzi gestionate de către DADP Slobozia, până și buruienile refuză să crească. Să fie un semn, domnule primar? Un semn că ar trebui să renunțați la serviciile firmei ăleia care vă furnizează rulouri de iarbă care se usucă a doua zi după ce sunt amplasate? Ce spuneți? Că nu ați ales dumneavoastră firma? Știm! Dar ce păcat că nimeni altcineva nu vă mai crede... Pe de altă parte, buruienile astea care se întind cât e piața sunt cea mai bună dovadă că se poate supraviețui...
[citește_tot_articolul]
14 Mai 2018, 18:05
(3926 vizualizări - 0 comentarii)
Scandalurile în care este implicată administrația locală din Urziceni par să nu se mai termine. Cel mai nou război este iscat din cauza deciziei consilierilor locali PSD de a-l lăsa fără funcție pe Nicolae Cristea, administratorul public al orașului și om de încredere al edilului Constantin Sava. Deși a fost emisă o decizie în acest sens, acesta a atacat-o în instanță și așteaptă zilele acestea să primească un răspuns la cererea sa din partea Tribunalului Ialomița.
Decapitat în ședință publică Numirea lui Nicolae Cristea în funcția de administrator public al Primăriei Urziceni s-a făcut...
[citește_tot_articolul]
14 Mai 2018, 14:35
(4367 vizualizări - 2 comentarii)
ANAF cere redeschiderea anchetei privind infracțiuni economice și falsuri în cazul defunctei ULTEX SA Țăndărei
O solicitare a Agenției Naționale de Administrare Fiscală, prin Direcția Generală Regională a Finanțelor Publice Ploiești (DGRFP) privind redeschiderea unei anchete vechi de 8 ani, scoate la lumină detalii despre dezastrul financiar care a provocat falimentul firmei ULTEX SA Țăndărei. Plimbat între Parchete și clasat filă cu filă, dosarul penal are în prim plan o serie de infracțiuni economice și falsuri, comise de Vasile Nițescu, fostul administrator al ULTEX SA Țăndărei, susținut de câțiva apropiați din anturajul său. Inspectorii ANAF-DGRFP cer refacerea integrală a urmării penale pentru că «propunerile de clasare au fost adoptate în baza unor cercetări incomplete, fără administrarea unui probatoriu care să contureze în mod cert o situație de fapt»...
[citește_tot_articolul]
14 Mai 2018, 10:50
(16338 vizualizări - 0 comentarii)
Din câte ați observat, fie că aveți o problemă de rezolvat sau o banală adresă de ridicat de la oricare dintre instituții, «mâine» este răspunsul favorit al funcționarului. Invariabil, de fiecare dată apare acest «mâine» drept soluție salvatoare în orice împrejurare sau pentru orice problemă. «Mâine» este calea de remediere, soluția salvatoare pentru orice... Ai de primit un răspuns de la primărie, într-o problemă funciară, cadastrală, de taxe și impozite sau orice altă dilemă, îți apare răspunsul prompt: «mâine!». Ai de rezolvat o problemă de sănătate, care necesită investigații sau diagnostic, inflexibil primești acest «mâine» pe post de remediu. De asemenea, orice problemuță la oricare dintre...
[citește_tot_articolul]
13 Mai 2018, 13:20
(4624 vizualizări - 9 comentarii)
Oina este sportul național al României. În Ialomița însă, acest sport este pe cale de dispariție. Mai precis, a fost... De câțiva ani încoace, aproape cu mâinile goale, doi profesori au decis să reînvie o tradiție unică în zonă. Iar elevii școlii, receptivi la inițiativă, au transformat visul profesorilor în realitate. Acum, comuna Miloșești are o echipă de oină fete care, după numai un sezon de campionat, a ocupat un lăudabil loc III la campionatul regional de oină desfășurată în Argeș, la Mioveni!
O tradiție care refuză să moară Miloșești este singurul sat din Ialomița unde oina este...
[citește_tot_articolul]
12 Mai 2018, 17:20
(7543 vizualizări - 3 comentarii)
Nepăsarea proprietarilor de mașini din Slobozia este atât de mare încât aceștia ajung să le lase parcate la voia întâmplării pe străzile din municipiu. Alții, mult mai inventivi, le folosesc pe post de spații de depozitare. Reprezentanții Poliției Locale susțin că «fenomenul este binecunoscut și greu de eradicat...».
Marea problemă: indiferența La fel ca multe alte reședințe de județ, și la Slobozia locurile de parcare sunt numărate... Cu toate acestea, mulți proprietari de autoturisme ocupă abuziv aceste spații, făcându-și practic automobilele «uitate» în parcări. O statistică a reprezentanților...
[citește_tot_articolul]
12 Mai 2018, 12:35
(4935 vizualizări - 1 comentariu)
Spitalul Județean de Urgență Slobozia nu poate depăși criza de medici specialiști
Ascunsă de ochii opiniei publice în ultimul an și jumătate, criza de medici a Spitalului Județean de Urgență Slobozia este tot mai evidentă. Mariana Iancu, managerul instituției, declara faptul că în 2017 a reușit să angajeze la spitalul pe care îl conduce 21 de medici. O serie de documente publicate pe site-ul Spitalului Slobozia dezvăluie însă realitatea cu privire la numărul exact de medici care s-au angajat. Este vorba despre anunțurile pe care Spitalul Județean de Urgență Slobozia le-a transmis publicației «Viața Medicală» pentru publicarea posturilor pe care instituția le are disponibile. Este vorba despre aproximativ 40 de posturi de medici specialiști!
Ionel Gae vrea să dubleze numărul de aleși locali în 2020
ALDE Ialomița se pregătește pentru alegeri. Acestea se vor desfășura în luna iunie 2018. Ionel Gae, președintele interimar al filialei, este singurul candidat. «ALDE candidează separat la alegerile din 2020!» ne-a declarat acesta.
Miezul din nuca guvernării ALDE Ialomița se pregătește de alegeri județene. Potrivit declarațiilor președintelui Ionel Gae, acestea ar putea avea loc la începutul lunii iunie: «Au fost propuse două date, în cursul lunii iunie... Așteptăm confirmarea de la București. Mizăm pe prezența președintelui Tăriceanu și al conducerii centrale!». În așteptarea alegerilor...
[citește_tot_articolul]
11 Mai 2018, 15:10
(6633 vizualizări - 8 comentarii)
Nepăsarea autorităților locale afectează Conacul Bolomey din Cosâmbești
Dacă timpul încă mai are răbdare cu Conacul Bolomey, altfel stă situația în ceea ce privește administrația locală din Cosâmbești, comună pe raza căreia se află imobilul. Monumentul istoric dezafectat este pe cale să se dărâme din cauza infiltrațiilor în sol a apei provenite de la stația de apă. Investiția a suferit o serie de defecțiuni. Cetățenii care stau în zonă reclamă la rândul lor faptul că locuințele lor sunt afectate din cauza problemelor generate de stația de apă. De asemenea, oamenii sunt deranjați și de mirosul greu pe care îl emană animalele lăsate să pască nestingherit pe spațiul verde din spatele conacului. Deși autoritățile locale cunosc situația destul de bine, măsurile întârzie...
[citește_tot_articolul]
10 Mai 2018, 20:10
(5604 vizualizări - 5 comentarii)
Poliția ialomițeană zguduită și de un nou scandal sexual
EXPLOZIV: Șeful Poliției Fetești, acuzat de «pornografie infantilă»
Ofițerii din cadrul Biroului Control Intern au început cercetarea prealabilă a comisarului șef Anghel Dragoș, șeful Poliției Fetești, după ce pe rețele de socializare a circulat un filmuleț în care acesta apărea în ipostaze indecente alături de o minoră. Cazul a intrat în atenția procurorilor DIICOT din Slobozia.
Un nou scandal la Poliție Comisarul șef Anghel Dragoș conducea Poliția Fetești de mai bine de 5 ani. Pe data de 6 mai 2018, ofițerii din cadrul Biroului Control Intern au fost sesizați cu privire la faptul că pe rețele de socializare acesta...
[citește_tot_articolul]
9 Mai 2018, 20:10
(56930 vizualizări - 105 comentarii)
Schimbări la vârful Poliției ialomițene în urma «Scandalului Sinești»
Comisarul șef Sorin Cricu nu mai este adjunct al IPJ Ialomița!
Se lasă cu schimbări la vârful Poliției ialomițene în urma anunțului reprezentanților Inspectoratului General al Poliției Române cu privire la cercetarea prealabilă a opt polițiști din cadrul IPJ Ialomița, în frunte cu șeful instituției, în urma «Scandalului Sinești». Aflat pe lista celor care vor fi supuși cercetării disciplinare, comisarul șef Sorin Cricu, unul dintre adjuncții IPJ Ialomița, a renunțat la această funcție.
Primele reacții La începutul acestei săptămâni, Inspectoratul General al Poliției Române a anunțat faptul că va începe cercetarea prealabilă...
[citește_tot_articolul]
9 Mai 2018, 18:10
(13459 vizualizări - 29 comentarii)
Administrația Mocioniu susține că lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției din Slobozia sunt finalizate în proporție de 70%. «Singura recepție pe care o putem face e recepția finală!» declară Gheorghe Puia, administratorul public al Sloboziei.
Spre dezastru cu pași de melc În urmă cu câteva luni, primarul Sloboziei admitea că proiectul de execuție a «gropii lui Stoica» conține erori grave. La acel moment, Adrian Mocioniu declara că administrația locală face eforturi pentru corectarea acestora, în colaborare cu proiectantul. «Avem promisiuni ferme că aceste erori pot fi îndreptate...
[citește_tot_articolul]
9 Mai 2018, 12:10
(6641 vizualizări - 5 comentarii)
Fotbal, Liga 3, Unirea Slobozia-Axiopolis Cernavodă 2-1
În sfârșit, pe podium!
Perioada extrem de fastă continuă pentru Unirea Slobozia, îmbucurător fiind faptul că după 5 succese în fața unor adversari facili, a venit și mult așteptata victorie în fața uneia dintre greii seriei. Sâmbătă, 5 mai a.c., echipa lui Enache Costea s-a duelat pe propriul teren cu Axiopolis Cernavodă, trupă care se afla la acel moment pe locul 3, cu un punct în fața Unirii. Pentru o onorabilă clasare pe podium, nivel la care galben-albaștrii nu ajunseseră încă în acest sezon, era deci necesară victoria. Meciul a început în forță, iar în minutul 8 promițătorul Mihăiță Năstase și-a confirmat pofta de gol, deschizând scorul. Când se scursese o treime din joc, oaspeții au reușit egalarea dintr-un penalty...
[citește_tot_articolul]
9 Mai 2018, 11:40
(3551 vizualizări - 2 comentarii)
Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-CSM Slatina 15-18 (6-8)
Doar o minune le mai salvează
A trecut și mult așteptatul meci cu CSM Slatina, iar echipa Sloboziei continuă să alunece spre modestia eșalonului secund. Mai sunt două meciuri și încă se mai fac calcule, dar pentru a mai spera trebuie umblat serios la moralul echipei. În plus, la lunga listă de accidentări s-a mai adăugat și Dăscălete, cea mai în formă jucătoare din atacul echipei noastre. Prin urmare, iubitorii sportului de performanță au, din toamnă, varianta de a se deplasa 40 de kilometri, până la Călărași pentru a vedea fotbal și handbal de primă ligă. Asta, dacă nu se va produce o minune prin care HCM Slobozia să se salveze...
Sâmbătă, 5 mai 2018, la București s-au desfășurat calificările pentru Campionatul European de Lupte Libere, rezervat copiilor între 13 și 15 ani. CS Amara a înscris în concurs 5 copii, dintre aceștia doi obținând calificarea la Europeanul care se va desfășura în orașul maghiar Gyõr, în perioada 15-17 iunie 2018. Nicoleta Băjan a obținut locul 1 și calificarea la categoria 36 kilograme, urmând ca la Gyõr să încerce obținerea unei medalii mai strălucitoare decât bronzul adjudecat anul trecut la Belgrad. S-a calificat pentru Ungaria și Răzvan Jeaca, cel care la 44 kilograme l-a învins în finală pe Doru Dincă de la Steaua. Deși au obținut rezultate satisfăcătoare, Steluța Subțirică, Denisa Negoiță...
[citește_tot_articolul]
9 Mai 2018, 11:15
(3053 vizualizări - 0 comentarii)
În urmă cu câteva zile, 19 sabreri ai CSS Slobozia au participat la Cupa «Touche», competiție desfășurată la Buftea, care a adunat la start un total de 250 de sportivi. Cel mai bun rezultat a fost locul 3 obținut de Cristian Gavrilă, la categoria 10-11 ani. S-au mai evidențiat micii scrimeri Sara Dumitru, Ștefania Cernica, Maria Cernica și Cătălin Andrei. Pentru copiii de la CSS Slobozia urmează o perioadă competițională foarte încărcată, iar Cupa «Touche» a fost un bun prilej de verificare....
[citește_tot_articolul]
9 Mai 2018, 11:10
(3603 vizualizări - 0 comentarii)
Bugetarii ialomițeni au dat în judecată Guvernul din cauza salariilor micșorate
Scandalurile generate de scăderea salariilor o dată cu aplicarea prevederilor Legii 153/2017 au ajuns și în județul Ialomița. Zeci de bugetari au acționat în judecată instituțiile și ministerele de care acestea aparțin, nemulțumiți de faptul că au fost păcăliți cu privire la mult anunțatele majorări salariale. Reprezentanții Tribunalului Ialomița susțin că au fost înregistrate pe rolul instanței până acum aproximativ 40 de acțiuni, inițiate de angajați din domeniul Educației sau Sănătății. Cel mai mare proces deschis din cauza nemulțumirilor salariale este însă cel al angajaților Companiei Naționale de Căi Ferate CFR SA. Aproximativ 1000 de impiegați, revizori de tren sau de șine cer angajatorului...
[citește_tot_articolul]
9 Mai 2018, 10:55
(3507 vizualizări - 0 comentarii)
Ministerul Apelor și Pădurilor a abandonat digurile din Ialomița
Ialomița a pierdut șansa de a avea o linie de apărare sigură care să protejeze județul de inundații. În 2012, Ministerul Apelor și Pădurilor a promis că va iniția un proiect prin care intenționa să reabiliteze integral peste 100 de kilometri de diguri de-a lungul albiei râului Ialomița, în județul Ialomița. Realizarea investiției a fost însă blocată de o serie de probleme administrative care au rămas nerezolvate până astăzi. Estimativ, la nivelul județului doar două zone beneficiază de diguri de protecție reabilitate. Este vorba despre zona Țăndărei și Ion Roată.
De câteva zile, la intrarea în «groapa lui Stoica» a apărut un morman de pământ. Oficial, autoritățile sunt în silentio stampa, dar pe holurile instituției circulă deja scenarii noi. Cel care ne-a plăcut cel mai mult e că parcarea subterană va deveni loc de pelerinaj. Adică, va fi prima parcare subterană din Univers fără intrare. Nici n-ar fi o idee așa proastă, domnule primar! Că împușcați doi iepuri dintr-o lovitură. Adică vă împăcați și cu PS Vicențiu și mai recuperați și din cheltuieli......
[citește_tot_articolul]
8 Mai 2018, 14:05
(6001 vizualizări - 11 comentarii)
Poliția Locală Slobozia: Atenție, se vor executa lucrări la podul de peste râul Ialomița din Slobozia!
Potrivit Poliției Locale Slobozia, vor fi executate lucrări de reparații la rampele de urcare și coborâre la podul de peste râul Ialomița din Slobozia. Lucrările vor fi demarate încep
...[citește_toată_știrea]
28 Ianuarie 2026, 14:40
(3046 vizualizări -
4 comentarii)
AJFP Ialomița: Modificări în domeniul eșalonărilor la plată
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că prin Legea nr. 239/2025/2025, privind stabilirea unor măsuri de redresare și eficientizare a resurselor publice
...[citește_toată_știrea]
28 Ianuarie 2026, 13:25
(646 vizualizări -
0 comentarii)
2777 persoane angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în anul 2025
În anul 2025, urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 2777 persoane, dintre acestea 116
...[citește_toată_știrea]
28 Ianuarie 2026, 09:15
(3483 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Au fost aprobate și publicate Normele anuale de venit valabile în anul 2026
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii care obțin venituri din exploatarea terenurilor agricole și/sau din creșterea și exploatarea animalelor/familiilor de albine
...[citește_toată_știrea]
28 Ianuarie 2026, 08:15
(3622 vizualizări -
0 comentarii)
Sesiuni de prim ajutor ale paramedicilor SMURD pentru jandarmii ialomițeni
Acordarea primului ajutor este foarte importantă și poate face diferența dintre viață și moarte. De aceea, orice persoană care ajunge la locul unui eveniment poate ajuta victimele, dacă are cunoștințele
...[citește_toată_știrea]
28 Ianuarie 2026, 08:05
(4573 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 271 locuri de muncă vacante în Spațiul Economic European
Angajatorii din Spațiul Economic European oferă, prin intermediul rețelei EURES România, 271 locuri de muncă vacante. Astfel, în Finlanda sunt disponibile 6 locuri de muncă (3 sudor MIG/
...[citește_toată_știrea]
26 Ianuarie 2026, 15:40
(5816 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Rambursări TVA în valoare de peste 6,39 milioane de lei în decembrie 2025
Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile fiscal-teritoriale, a rambursat în luna decembrie 2025, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 6,39 milioane
...[citește_toată_știrea]
26 Ianuarie 2026, 10:35
(9870 vizualizări -
0 comentarii)
Incendiu la un apartament din Slobozia. Zeci de persoane evacuate!
Vineri, 23 ianuarie a.c., Detașamentul de Pompieri Slobozia a intervenit, în jurul orelor 18,00, pentru stingerea unui incendiu la un apartament din Slobozia, zona Piața Agroalimentară. «
...[citește_toată_știrea]
23 Ianuarie 2026, 18:50
(3484 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: 34 de echipaje la Competiția Europeană de Statistică
În data de 16 ianuarie 2026 a avut loc prima testare (etapa județeană) a Competiției Europene de Statistică (CES) 2025-2026, organizată de Institutul Național de Statistică în colaborare
...[citește_toată_știrea]
23 Ianuarie 2026, 11:25
(2804 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Fetești!
Luni, 26 ianuarie 2026, echipele RAJA Constanța vor interveni pentru remedierea unei avarii survenite la conducta principală de alimentare cu apă, cu diametrul de 315 mm, de pe strada Jandarmeriei, din
...[citește_toată_știrea]
23 Ianuarie 2026, 09:45
(8522 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: 156,48 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în luna decembrie 2025
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna decembrie a anului 2025, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 154,86 milioane
...[citește_toată_știrea]
23 Ianuarie 2026, 09:40
(19452 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: 16,30 milioane de lei, sume stabilite suplimentar de plată de Inspecția Fiscală în luna decembrie 2025
Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au finalizat, în luna decembrie, 19 inspecții fiscale, au efectuat 9 controale inopinate și 22 de verificări documentare. Ca urmare
...[citește_toată_știrea]
23 Ianuarie 2026, 08:30
(6412 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: 1264 de agenți economici au beneficiat de bonificația de 3% pentru achitarea obligațiilor fiscale la termen
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că, la nivelul județului Ialomița au beneficiat de bonificația de 3% din impozitul pe profit anual și din impozitul pe veniturile micro
...[citește_toată_știrea]
21 Ianuarie 2026, 08:10
(1773 vizualizări -
0 comentarii)
Polițiștii caută o fată de 15 ani, plecată de la domiciliul din municipiul Fetești. Fata are 15 ani, o înălțime de 1,64 m, greutate de 54 kg, ochii albaștri, părul fiind scurt. Se numește Valentina
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2026, 14:15
(2866 vizualizări -
0 comentarii)
Autoturism furat din Italia, depistat la Țăndărei!
Polițiștii ialomițeni au identificat un autoturism, fabricat în 2020, evaluat la aproximativ 80000 de euro, urmărit de autoritățile italiene. Mașina a fost găsită în posesia unui tâ
...[citește_toată_știrea]
12 Ianuarie 2026, 18:50
(2630 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Avarie pe strada Victoriei din orașul Țăndărei!
Sâmbătă, 10 ianuarie 2026, a fost necesară sistarea furnizării apei potabile în vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul
...[citește_toată_știrea]
10 Ianuarie 2026, 14:35
(4019 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 5,91%, rata șomajului la sfârșitul lunii noiembrie 2025
La sfârșitul lunii noiembrie 2025, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4633 șomeri (din care 2235 femei), rata șomajului fiind
...[citește_toată_știrea]
9 Ianuarie 2026, 10:10
(9549 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierele Vlașca și Fetești-Oraș din Fetești!
Echipele RAJA intervin luni, 5 ianuarie 2026, pentru remedierea unei avarii survenite la conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 200 mm, de pe strada Călărași din orașul Fetești. Pentru realizarea
...[citește_toată_știrea]
5 Ianuarie 2026, 13:05
(5105 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: 100 kg de articole pirotehnice, confiscate de polițiști
Polițiștii ialomițeni desfășoară în această perioadă acțiuni pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale privind regimul articolelor pirotehnice, în cadrul planului de acțiune «
...[citește_toată_știrea]
30 Decembrie 2025, 13:00
(24179 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Tânăr reținut pentru accidentul provocat. Avea o alcoolemie de 1,16 mg/l în aerul expirat!
Un tânăr de 27 de ani, din Cosâmbești, a fost reținut pentru 24 de ore după ce a provocat un accident rutier la Slobozia. Vineri, 26 decembrie 2025, a fost surprins circulând cu viteză
...[citește_toată_știrea]
30 Decembrie 2025, 12:30
(15879 vizualizări -
0 comentarii)
Polițiștii au reținut duminică, 28 decembrie 2025, pentru 24 de ore, o persoană cercetată sub aspectul săvârșirii infracțiunii de «furt». Oamenii legii au fost sesizați prin 112 de
...[citește_toată_știrea]
30 Decembrie 2025, 12:00
(2059 vizualizări -
0 comentarii)
Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite marți, 30 decembrie 2025, pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Principală din localitatea Dridu
...[citește_toată_știrea]
30 Decembrie 2025, 11:35
(5668 vizualizări -
0 comentarii)
Independent urează ialomițenilor Sărbători Fericite, cu multă sănătate și fericire!
Redacția Independent
vă dorește să aveți parte de
Sărbători pline de bucurie și liniște!
Crăciun Fericit!
25 Decembrie 2025, 00:05
ANM: Cod Galben de ninsori și viscol și în județul Ialomița
Marți, 23 decembrie 2025, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Galben de ninsori și viscol și pentru județul Ialomița. Avertizarea va intra în vigoare marți, 23 decembrie
...[citește_toată_știrea]
23 Decembrie 2025, 10:30
(6071 vizualizări -
0 comentarii)
2640 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-noiembrie 2025
În perioada ianuarie-noiembrie 2025, urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 2640 persoane
...[citește_toată_știrea]
22 Decembrie 2025, 12:10
(5199 vizualizări -
0 comentarii)
Programul de lucru la RAJA Constanța în perioada Sărbătorilor de Iarnă
RAJA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou, casieriile RAJA Constanța, precum și compartimentele care desfășoară activități de lucru
...[citește_toată_știrea]
22 Decembrie 2025, 08:55
(8755 vizualizări -
0 comentarii)
Un cetățean a sesizat Poliția cu privire la faptul că un autocamion, ce se deplasa pe raza localității Reviga, ar transporta material lemnos peste limita declarată în avizul de însoțire.
...[citește_toată_știrea]
18 Decembrie 2025, 15:40
(6257 vizualizări -
3 comentarii)
Tânăr fără permis din Movilița, urmărit de polițiști. A fost reținut pentru 24 de ore!
Marți, 16 decembrie a.c., polițiștii din Urziceni au reținut un tânăr, de 21 de ani, din Movilița, pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, pentru săvârșirea infracțiunilor de «
...[citește_toată_știrea]
16 Decembrie 2025, 15:55
(5745 vizualizări -
0 comentarii)