Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Comandantul Poliției ialomițene și adjuncții săi, cercetați prealabil alături de alți opt subordonați

Primele măsuri în «Scandalul Sinești»

Comandantul Poliției ialomițene și adjuncții săi, cercetați prealabil alături de alți opt subordonați

Inspectoratul General al Poliției Române a anunțat luni, 7 mai 2018, primele concluzii ale anchetei interne desfășurată la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, după ce un bărbat a povestit pe o rețea de socializare cum era să fie jefuit de o bandă de hoți, în zona Popasului Sinești. Oficialii IGPR au propus cercetarea prealabilă a comisarului șef Cristian Ivan, alături de adjuncții săi și cei opt subordonați.

Nereguli pe bandă rulantă După ce povestea bărbatului care a povestit cum a scăpat de banda de hoți a fost făcută publică, oficialii Poliției Române au trimis... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 18:30 (15292 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Dictatura Vivani scumpește tarifele pentru deșeurile menajere

Administrația din Slobozia s-a predat

Dictatura Vivani scumpește tarifele pentru deșeurile menajere

Joi, 26 aprilie 2018,Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotărâre prin care se majorează tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere. Potrivit notei de fundamentare care a însoțit proiectul de hotărâre, majorarea solicitată este justificată de «impunerea unui nou tarif pentru depozitarea deșeurilor în Depozitul Zonal aparținând firmei Vivani Salubritate, (...) de la 72 lei/to la 99,92 lei/to» și a creșterii salariului minim pe economie de la 1 ianuarie. Conform calculelor administrației locale, majorarea de tarife va fi de 36%. Concret, pentru populație prețul va crește la 5,8 lei/persoană lunar, iar pentru agenții economici la 286,15 lei/to.

Vot împotriva evidenței... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 16:10 (7435 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect de modernizare a Spitalului Țăndărei

Proiect de modernizare a Spitalului Țăndărei

Investiții în infrastructura Spitalului Orășenesc Țăndărei. Actuala conducere a instituției vrea să realizeze un proiect pentru modernizarea și extinderea unității medicale. Valoarea proiectului se ridică la peste 2 milioane de euro, iar dacă va fi considerat eligibil, Spitalul Orășenesc Țăndărei va fi cea mai modernă unitate medicală din județul Ialomița!

Radiografia unui spital În 2011, Spitalul Orășenesc din Țăndărei, alături de alte spitale cu aceeași capacitate din țară, a fost închis de Ministerul Sănătății, invocându-se rațiuni de ordin economic. El a fost redeschis la un an... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 13:40 (6155 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Noua ordine administrativă a edilului Mocioniu

Noua ordine administrativă a edilului Mocioniu

bonus: Consilierul PNL George Avram rămâne fără mandat

Timp de mandate întregi, Slobozia a fost condusă pompieristic. Contracte semnate pe genunchi, reglementări discutabile, erori administrative scandaloase... Ședința Consiliului Local Slobozia de joi, 26 aprilie 2018, a oferit primarului Adrian Mocioniu șansa de a îndrepta greșelile administrațiilor precedente și de a oferi un start nou activității societăților aflate în subordinea Consiliului Local. Cel puțin la nivel de intenție...

Un respiro de 15 ani pentru Servicii Publice Primarul Adrian Mocioniu continuă să sprijine activitatea directorului Servicii Publice Slobozia SRL. În cadrul... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 11:05 (6576 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

ne e bine!

La aproape 2 ani de la alegerile locale, ne e bine! Chiar foarte bine! Groapa din centrul orașului, fără utilitate și plină de betoane, e la locul ei, apa noastră cea de toate zilele e la fel de bună încât simți când înghiți că s-a răsturnat un vagon de clor peste intestine, drumurile sunt adevărate piste de Formula 1 și gropile abundă în timp ce pivoții, bucșele și alte planetare sar împreună cu tot cu roți și rulmenți, spitalele funcționează la cote înalte de profesionalism și chiar orice cadru medical își permite să-ți născocească diagnostice ce necesită tratament medicamentos cu duiumul inexistent în unitățile sanitare, școlile sunt înțesate de copii ai căror părinți au luat calea străinătății... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2018, 11:05 (5519 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Bianca, voluntarul de la Pediatrie

Bianca, voluntarul de la Pediatrie

Bianca Toloș are 17 ani și a devenit voluntar al Spitalului Județean de Urgență Slobozia pentru a-și îndeplini un vis. Vrea să ofere Secției Pediatrie prima bibliotecă pentru copii. Pentru visul ei, Bianca luptă de două luni în fiecare zi. Și, pe măsură ce zilele trec, descoperă că binele este cel mai greu de făcut...

Vârsta inconștienței absolute
Să fii voluntar la Slobozia e un risc pe care puțin și-l permit. Orașul e mic, prejudecățile multe... Vorba lui Hagi: «Cine face bine, lumea te vede...». Să te înhami voluntar de unul singur e însă sinucidere curată. Bianca Toloș are... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2018, 12:55 (7194 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele PSD Ialomița, angajat cu juma' de normă la ANRE

Senzațional! Țineți aproape!

Președintele PSD Ialomița, angajat cu juma' de normă la ANRE

Șomer politic de mai mulți ani din cauza problemelor penale, președintele PSD Ialomița, Marian Neacșu, s-a angajat cu jumătate de normă la Autoritatea Națională de Reglementare în Domeniul Energiei (ANRE). Potrivit hotnews.ro, angajarea s-a produs în secret în luna decembrie a anului trecut.

Dragnea nu-și uită purtătorii de mapă... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2018, 19:15 (7700 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Președintele Moraru e Fratele cel Mare

S-a ascuțit cultul personalității și ne taie!

Președintele Moraru e Fratele cel Mare

În 1949, la un an după finalizarea manuscrisului, George Orwell publica romanul «O mie nouă sute optzeci și patru», cu o acțiune plasată într-o lume distropică, aflată sub guvernarea guvernului totalitarist al Oceaniei. Iată un citat din acest roman: «Ia în mână manualul de Istorie și se uită la portretul Fratelui cel Mare de pe pagina întâi. Ochii cei hipnotici se uită fix în ochii lui. Parcă este o forță imensă care te copleșește-ceva ce îți pătrunde sub țeastă, nimicindu-ți creierul, înfricoșându-te până într-atât încât să renunți la propriile tale păreri și să te lași convins să negi evidența simțurilor tale. Până la urmă, Partidul va anunța că doi și cu doi fac cinci și fiecare va fi obligat să creadă că fac cinci. E inevitabil să vină și cu afirmația asta, mai devreme sau mai târziu: legea poziției lui o cere. Filosofia partidului neagă în mod tacit realitățile obiective. Erezia ereziilor este bunul simț. (...)»... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2018, 16:25 (6958 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Protest la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Vineri, 4 mai 2018, reprezentanții Sindicatului «Ambulanța 2015» organizează, începând cu orele 11,00, un protest în curtea Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Principala nemulțumire este legată de modul în care au fost aplicate măsurile prevăzute în Legea 153/2017.

Ei vor respect Potrivit reprezentanților sindicali, cadrele medicale care vor protesta în curtea Ambulanței din Slobozia au mai multe nemulțumiri. În primul rând, este vorba despre scăderea salariilor prin diminuarea sporurilor, apoi despre inechitățile generate de uniformizarea statului asistenților medicali cu... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2018, 12:10 (8705 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă internă la IPJ Ialomița după «Scandalul Sinești»

Anchetă internă la IPJ Ialomița după «Scandalul Sinești»

Revoltătorul caz petrecut în zona Popasului Sinești, povestit pe larg de un bărbat din București pe o rețea de socializare se lasă cu cercetări disciplinare la Inspectoratul de Poliție la Județului Ialomița. Corpul de Control al Inspectoratului General al Poliției Române a deschis o anchetă internă la sediul Poliției ialomițene. Surse judiciare susțin că oficialii Poliției Române vor să afle de ce trenează cercetarea penală a suspecților, având în vedere că aceștia ar fi în vizorul polițiștilor din zona Sinești de foarte mult timp.

Verificări amănunțite Miercuri, 2 mai 2018, rețelele... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 15:05 (10266 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul Turcului de la Slobozia

Festivalul Turcului de la Slobozia

Timp de 4 zile, Slobozia s-a aflat sub asediul unui Festival dubios, organizat de către firma Viobeti Comimpex SRL al cărei asociat unic este un anume Vergil Turcu, specializat în «țepe» administrative oriunde pe teritoriul României. Oficialii locali cunosc situația, însă susțin că «acordul-cadru» este legal, iar Slobozia a beneficiat timp de 4 zile de un «festival tradițional al meșteșugarilor».

Pâine și circ la prețuri prohibitive De zeci de ani, administrația din Slobozia permite organizarea unor simulacre de festivaluri. Anul acesta, timpul alocat acestui bâlci dubios, camuflat... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 13:10 (7363 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

S-au dezlănțuit

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Sportul Chiscani 3-0

S-au dezlănțuit

Victoria din tur a fost floare la ureche, iar cea din returul de sâmbătă, 28 aprilie 2018, chiar dacă la un scor mai strâns, a fost obținută într-o manieră categorică, după un meci în care fotbaliștii Unirii s-au întrecut în ratări. Bucă și Soare au prefațat prin ratările lor deschiderea scorului petrecută în minutul 25, când Roland Stănescu a reluat cu capul în gol mingea centrată de activul Răduca. Până la pauză, Răduca, în două rânduri, și Toma trec pe lângă majorarea scorului. Și oaspeții au două acțiuni periculoase, care îl scot în evidență pe adolescentul imbatabil, Tudor Negrușa. Startul reprizei secunde i-a aparținut lui Nelu Bucă, acesta ratând trei ocazii clare în minutele 47, 48 și... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 12:35 (3774 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

De acum nu mai e de joacă

Handbal, Liga Națională, HCM Râmnicu Vâlcea-HCM Slobozia 25-19 (15-9)

De acum nu mai e de joacă

Meciul de la Râmnicu Vâlcea, desfășurat sâmbătă, 28 aprilie 2018, în Sala «Traian», a fost ultima confruntare cu unul din greii campionatului. Ar mai fi Zalăul lui Tadici, pe care HCM Slobozia îl va întâlni în ultima etapă, dar până atunci este foarte posibil ca trupa lui Covaciu sa-și știe soarta. Tocmai de aceea, următoarele două partide, cu Slatina Victorinei Borca și cu Clujul, sunt capitale pentru rămânerea în elită a echipei noastre.

Rezistență firavă Partida cu omonima din Râmnicu Vâlcea a însemnat doar 25 de minute de speranță pentru HCM Slobozia. Începutul a fost foarte bun... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 12:10 (5044 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Neagu și Soreanu, la Campionatul Mediteranean Neagu și Soreanu, la Campionatul Mediteranean

Handbal, CSS Slobozia

Neagu și Soreanu, la Campionatul Mediteranean

Săptămâna trecută, în orașul Zabljak, din Muntenegru, s-a desfășurat Campionatul Mediteranean de Handbal Feminin adresat cadetelor, jucătoare sub 16 ani. La această competiție, Naționala României s-a duelat cu Franța, Muntenegru, Slovenia, Tunisia, Italia și Turcia. În prima fază a turneului jucată în sistem «fiecare cu fiecare», România s-a impus pe linie în fața celor 6 adversare. În semifinale, echipa antrenată de Carmen Buceschi a trecut cu 21-13 de Muntenegru. Din păcate, finala cu Franța a fost pierdută cu 22-28, iar România a intrat în posesia medaliilor de argint. Din lotul de 18 jucătoare deplasat în Muntenegru au făcut parte și două handbaliste de la CSS Slobozia: coordonatorul Ana ... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 11:45 (6063 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nepotism pe bani publici la Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița

Nepotism pe bani publici la Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița

Noii directori ai instituțiilor din subordinea Consiliului Județean Ialomița trag sforile pentru a numi în funcții publice oameni de încredere. Un exemplu în acest sens este preotul Cătălin Stanciu, directorul Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, care a angajat-o în funcția de consilier juridic al instituției pe soția unui alt preot. Până la preluarea conducerii de către preotul Cătălin Stanciu, Centrul nu avea în organigramă un astfel de post...

Angajare fără precedent În urmă cu o lună, Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 11:15 (12809 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Patru la o roabă!

Patru la o roabă!

«Groapa lui Stoica» a devenit o sursă inepuizabilă de amuzament. Iată o imagine care ar putea detrona celebrul cuplu de comici «Stan și Bran». Ea a fost surprinsă săptămâna trecută când, în mijlocul zilei, patru angajați anonimi se luptau să «monteze» arbori noi în Piața Revoluției după metoda «mama împunge și eu trag...». Nu râdeți, că e de plâns. Iar acesta e doar începutul!... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2018, 18:10 (4768 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Noul bloc ANL din Slobozia a intrat la apă

Noul bloc ANL din Slobozia a intrat la apă

Administrația din Slobozia anunță de mai bine de 2 ani construirea unor noi blocuri ANL. Potrivit estimărilor inițiale, numărul apartamentelor nou-construite ar fi trebuit să fie mai mare de 100. În realitate, ele vor fi doar 12, cele destinate medicilor specialiști din Slobozia... Paradoxal, nimeni nu știe când, dar mai ales cum vor fi finalizate!

Trâmbițe administrative
Blocurile ANL s-au dovedit a fi, dincolo de scandalurile publice în care sunt implicate autoritățile și chiriașii, o soluție pertinentă pentru tinerii din Slobozia. Din păcate, la acest moment procedura este... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2018, 14:25 (5316 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Moraru promovează «turismul de nișă»

60000 de lei pentru un stand

Administrația Moraru promovează «turismul de nișă»

În urmă cu două luni, Consiliul Județean Ialomița a participat la Târgul Național de Turism al României. Pentru cele 3 zile de participare, instituția a relocat la Târg 8 angajați și a cheltuit puțin peste 60000 de lei. Participarea la acest Târg a fost mediatizată în oficiosul Consiliului Județean, «Ialomița ta». Potrivit acestei publicații care reflectă punctul de vedere al instituției, una dintre principalele direcții de dezvoltare ale județului în acest domeniu o reprezintă «turismul de nișă»...

Un eveniment... de familie Consiliul Județean Ialomița a participat... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2018, 10:55 (6293 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

4400 de infracțiuni comise în Ialomița în ultimele 12 luni

4400 de infracțiuni comise în Ialomița în ultimele 12 luni

Ialomițenii sunt campioni la fapte penale. O arată Institutul Național de Statistică într-o serie de indicatori cu privire la infracțiunile înregistrate la nivel național și consemnate în bazele de date ale Poliției și Parchetelor locale din Ialomița. Potrivit estimărilor specialiștilor INS, la nivelul județului, în ultimele 12 luni, s-au comis 4400 de infracțiuni.

Un semnal de alarmă
Specialiștii Institutului Național de Statistică au făcut o analiză a fenomenului infracțional din Ialomița, prezentând în cifre și date concrete modul în care acesta a evoluat. Astfel, dacă în ... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2018, 15:15 (4790 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Directorul Gabriel Modrea vânează sporuri ilegale

Scandal la Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Directorul Gabriel Modrea vânează sporuri ilegale

Săptămâna trecută, angajații Direcției de Sănătate Publică Ialomița au organizat un protest spontan acuzând, printre altele, abuzurile administrative și comportamentul dictatorial al directorului Gabriel Modrea. Acesta este acuzat că, timp de mai mulți ani, și-a însușit sporuri salariale ilegale. Situația este confirmată încă de acum 2 ani de un raport al Curții de Conturi Ialomița.

«Un director abuziv și penal» Gabriel Modrea a devenit director interimar al Direcției de Sănătate Publică Ialomița în urmă cu aproape un an, când ex-directorul Dan Noel a devenit persona non grata pentru... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2018, 11:20 (6753 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
287 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Incendiu la o casă din Movila

Incendiu la o casă din Movila

Pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia și membrii serviciului voluntar cu 3 autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit pentru stingerea unui incendiu care ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 18:05
(3476 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila incendiu


Grupul de Comunicare Strategică: 455 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 7 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 455, cu 11 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 16:05
(2683 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Calendarul privind mobilitatea personalului didactic din învățământul preuniversitar în anul școlar 2020-2021 a fost reactualizat

În urma promulgării de către președintele României, Klaus Iohannis, a Legii pentru aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 58/2020 privind luarea unor măsuri pentru buna funcționare a sistemului ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 00:20
(12125 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Vineri, 3 iulie a.c., în jurul orei 9,30, polițiștii din Slobozia au oprit pentru control, pe raza localității Misleanu, un autoturism condus de un tânăr de 28 de ani, din aceeași localitate. În urma solicitării ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2020, 19:10
(3662 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 444 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 6 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 444, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de vineri, ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2020, 16:05
(3024 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni integrate pentru combaterea COVID-19

Pentru prevenirea și limitarea îmbolnăvirilor cu COVID-19, la nivelul județului Ialomița se vor desfășura acțiuni de verificare a respectării măsurilor de protecție sanitară, pentru a proteja sănătatea ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2020, 11:20
(3220 vizualizări - 0 comentarii)


Șosele însângerate în județul Ialomița

Șosele însângerate în județul Ialomița

Zi neagră pe șoselele din Ialomița sâmbătă, 4 iulie 2020. Cinci persoane au fost rănite și una a murit în urma a 3 accidente rutiere, petrecute pe raza localităților Fetești, Coșereni și Misleanu. Cel mai ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2020, 15:15
(4137 vizualizări - 5 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 440 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 3 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 440, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de joi, 2 ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 16:05
(2670 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis sau cu permise suspendate

Joi, 2 iulie a.c., în jurul orelor 15,00, polițiștii din Balaciu în timp ce desfășurau activități de control al traficului rutier pe raza de competență au oprit pentru control un autoturism condus de un ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 14:40
(2893 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton acroșat de un autoturism

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 18,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier în municipiul Slobozia, în care un autoturism a lovit un pieton. La locul evenimentului s-a deplasat de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:55
(2626 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Șiră de baloți cuprinsă de flăcări

Fetești: Șiră de baloți cuprinsă de flăcări

Vineri dimineață, 3 iulie a.c., în jurul orei 3,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de baloți din paie în gospodăria unui cetățean din Cartierul Vlașca ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:50
(2939 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Slobozia: A luat foc ghena de ventilație

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 16,00, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la stingerea unui incendiu produs la o ghenă Slobozia. Incendiul a fost stins operativ de ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:45
(2641 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Săveni: Incendiu la o anexă gospodărească

Săveni: Incendiu la o anexă gospodărească

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 11,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Săveni. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:40
(3095 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni incendiu


Proxenet din Axintele, arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:50
(3690 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Femei reținute pentru contrabandă cu țigări

Două femei, de 43 și 66 de ani, au fost reținute de polițiștii ialomițeni într-un dosar privind contrabanda cu țigări. Oamenii legii au efectuat în cursul zilei de joi, 2 iulie a.c., 10 percheziții domiciliare ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:45
(3304 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru încălcarea Codului Rutier

Un tânăr de 22 de ani și un altul de 30 de ani s-au ales cu dosare penale după ce au fost suprinși în trafic încălcând regulile de circulație. Tânărul de 22 de ani s-a urcat la volan în stare de ebrietate ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:40
(2302 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 436 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Joi, 2 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 436, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de miercuri, ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 16:05
(3181 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Proiectil neexplodat găsit în grădină

Sudiți: Proiectil neexplodat găsit în grădină

O persoană din Sudiți a descoperit un proiectil de artilerie exploziv, de calibru 120 mm, miercuri, 1 iulie a.c., în jurul orelor 12,50, în grădina din propria gospodărie. Conștientizând ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 12:10
(3400 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Contestații la Bacalaureat 2020

La nivelul județului Ialomița, 661 de contestații au fost depuse după afișarea primelor rezultate obținute de către candidații prezenți la probele din sesiunea curentă a examenului de Bacalaureat. ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 10:15
(3196 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Slobozia

Razie a polițiștilor la Slobozia

97 de persoane amprentate, 122 de autoturisme controlate, 23 de sancțiuni contravenționale aplicate și 6962 de kilograme de deșeuri feroase ridicate de polițiști. Este bilanțul unei ample acțiuni de prevenire ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 17:40
(3392 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la centrele rezidențiale

Având în vedere prevederile Legii nr. 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19,  în  perioada 3-15.06.2020, Inspectoratul Teritorial de Muncă ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 16:20
(3948 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 432 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 1 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 432, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 16:05
(3172 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Principală din localitatea Dridu, județul Ialomița, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile joi, 2 iulie 2020, în intervalul orar 9,00-15.00. ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 14:40
(6367 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Copil de 9 ani, rănit într-un accident rutier

Un tânăr de 17 ani din orașul Țăndărei s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident rutier. Acesta se deplasa pe un moped înmatriculat cu un număr fals și fără a avea permis de conducere, moment ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 17:25
(2327 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Razie a polițiștilor

În cursul zilei de luni, 29 iunie 2020, polițiștii din cadrul tuturor serviciilor Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au organizat o razie de amploare pe străzile din Slobozia. În urma acțiunii ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 17:10
(1808 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: 4,13%-rata șomajului în mai 2020

La sfârșitul lunii mai 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3864 șomeri (din care 1777 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 16:20
(2201 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 430 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 30 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 430, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 16:05
(4112 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 425 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 29 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 425, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de vineri, ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2020, 16:05
(2264 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu!

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile ce deservește localitatea Dridu, RAJA Constanța va sista furnizarea apei marți, 30 iunie 202 ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2020, 14:55
(5574 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Borănești

Razie de amploare la Borănești

Forțe de ordine cu efective mărite au acționat vineri după amiază, 26 iunie a.c., în comuna Borănești, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale și asigurarea climatului de ordine publică. Au ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2020, 13:40
(2246 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...