Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

EXCLUSIV: Minor de 11 ani, violat în curtea Grădiniței Miloșești!

EXCLUSIV: Minor de 11 ani, violat în curtea Grădiniței Miloșești!

Organele judiciare din Slobozia au demarat o anchetă in rem în urma unei sesizări cu privire la faptul că un minor de 11 ani a fost violat de un adolescent de 15 ani, ambii din localitatea Miloșești. Totul s-a petrecut în toaleta din curtea grădiniței din localitate.

O anchetă în curs
La momentul de față, cazul se află sub monitorizarea mai multor instituții abilitate pentru a vedea dacă aspectele sesizate se confirmă sau nu. Se pare că minorul de 11 ani ar fi fost constrâns fizic și psihic de către adolescentul de 15 ani pentru a întreține relații sexuale cu el.
... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2018, 11:35 (13497 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Cinci agenți au fost «săltați» de mascați

Percheziții la Poliția Autostrăzi Fetești

Cinci agenți au fost «săltați» de mascați

Rețineri pentru 24 de ore în dosarul de corupție al agenților de la Poliția Autostrăzi Fetești

Ofițerii Serviciului Județean Anticorupție Ialomița au percheziționat joi, 15 martie 2018, sediul Poliției Autostrăzi Fetești. Organele judiciare au deschis un dosar penal în care urmăresc fapte de «abuz în serviciu» și «luare de mită». În vizorul polițiștilor specializați în combaterea faptelor de corupție au intrat cinci agenți.

Vor fi conduși la audieri Din primele informații, se pare că cei cinci agenți au săvârșit faptele de care sunt acuzați în cursul verii anului 2017. Aceștia cereau mită șoferilor prinși conducând pe Autostrada Soarelui în ilegalitate, iar apoi, după ce primeau... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2018, 10:20 (16624 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

un discurs despre forță

De la Congresul Extraordinar al PSD, firesc, ne-a captat atenția discursul președintelui Marian Neacșu, autodeclaratul «sfătuitor de taină» al lui Liviu Dragnea, organizatorul de facto al evenimentului de la Sala Palatului și propovăduitorul doamnei Dăncilă în funcția de prim-ministru. Ascultându-l pe Neacșu live și recitind discursul trunchiat în presa de partid, am înțeles de ce «președintele președintelui», adică Liviu Dragnea, l-a preferat și îl preferă în continuare pe domnul Neacșu, președinte al Organizației PSD Ialomița, drept secretar general. «România are în guvernarea noastră cea mai mare creștere economică din lume: 7%! Numai trei state, Irlanda, China și India mai au rezultate apropiate de 7%»... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 18:05 (5103 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are 2400 de locuri în clasa pregătitoare

Ialomița are 2400 de locuri în clasa pregătitoare

De o săptămână, Ministerul Educației a dat startul înscrierilor în clasa pregătitoare pentru anul școlar 2018-2019. Chiar dacă numărul elevilor care merg la școală este în scădere, statistica arată că Ialomița are cu 400 mai multe locuri decât în anul școlar precedent. «Suntem pregătiți corespunzător pentru toate etapele de înscriere!» susține Steluța Mitrea, inspector școlar general adjunct în cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

Statistică îmbucurătoare În ultimii 5 ani, învățământul ialomițean a suferit o diminuare a numărului de elevi. 2018 vine însă cu vești bune din... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 17:20 (4375 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Start de retur în forță

Fotbal, Liga a III-a, CSM Râmnicu Sărat-Unirea Slobozia 0-3

Start de retur în forță

Cu toate că trecuseră în tur cu 6-1 de buzoieni, galben-albaștrilor Sloboziei le-a fost puțin teamă de meciul cu CSM Râmnicu Sărat, jucat vineri, 9 martie 2018. Gazdele și-au creat faima de echipă incomodă pe teren propriu, în vreme ce Unirea venea după o perioadă de pregătire, cu un bilanț al amicalelor nu tocmai încurajator. Premise suficiente pentru un meci greu la Râmnicu Sărat, dar elevii lui Enache Costea au știut să tranșeze confruntarea în favoarea lor. Slobozia nu s-a putut baza pe aportul lui Mihăiță Năstase, accidentat în zona călcâiului, iar în primul 11 au apărut trei jucători nou veniți. Concret, antrenorul Unirii s-a bazat pe următorii oameni: Dumitrescu-Drăguț, Ibrian, Soare, ... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 16:25 (3482 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Speranțe înecate în lacrimi

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-Corona Brașov 27-28 (13-14)

Speranțe înecate în lacrimi

Corona Brașov nu trece prin cea mai bună perioadă, dar când în echipă sunt Chiper, Buceschi, Tiron sau Tătar, sunt suficiente motive să-i recunoști superioritatea. Cu toate acestea, HCM Slobozia nu s-a temut, a crezut în șansa proprie, iar lacrimile de la final ale lui Burlachenko și compania ilustrează perfect modul în care elevele lui Covaciu au luptat...

Umăr la umăr Încă din start, Buceschi și Tiron și-au arătat forța aruncărilor. HCM a contracarat rapid prin Ilie și Pătuleanu la 9 metri, Mitrache și Toma din extremă sau imperturbabila Enescu, la 7 metri. S-a mers cap la cap până... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 15:55 (4173 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal, Junioare II, CSS 2 București-CSS Slobozia 26-23 (13-12)

Calificarea se joacă în ultima etapă

Campionatul Național al Junioarelor 2, faza zonală, a bifat sâmbătă, 10 martie 2018, penultima etapă. CSS Slobozia s-a duelat în deplasare cu CSS 2 București, un meci în care o victorie sau chiar un egal ar fi dus echipa lui Marian Simion foarte aproape de calificarea în faza următoare. Partida a fost extrem de echilibrată până în minutul 43, când la scorul de 21-21, Slobozia a rămas în inferioritate numerică, după eliminarea coordonatoarei Ana Neagu. Bucureștiul a înscris 4 goluri consecutive, clarificând soarta celor 2 puncte. S-a terminat 26-23 pentru gazde, iar CSS Slobozia va avea nevoie în ultima etapă de egal sau victorie pentru a merge în turneul semifinal. Pentru Slobozia au înscris ... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 15:10 (3332 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Mama mea, rază de soare!»

Spectacol omagial la Săveni

«Mama mea, rază de soare!»

Comuna Săveni recuperează anii în care a lipsit de pe harta evenimentelor publice. Joi, 8 Martie 2018, copiii din cadrul Școlii Săveni au organizat, cu prilejul zilei de 8 Martie, un spectacol omagial de excepție.

Mama e doar una Școala din Săveni își propune să reînvie tradițiile uitate ale comunității. De 8 Martie, sub îndrumarea profesorului Luminița Trifan, cei 400 de elevi ai școlii au participat la un spectacol omagial organizat în cinstea mamelor, sub titlul «Mama mea, rază de soare!». La eveniment, organizat pe scena Căminului Cultural din localitate, au fost prezente... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 14:40 (5375 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Liga a IV-a, etapa a 16-a

Victorii pe linie ale fruntașelor

În Liga a IV-a ialomițeană se joacă din nou fotbal. Prima etapă a returului nu a adus cu sine nicio surpriză, astfel încât podiumul rămâne intact. În meciul vedetă al rundei, Abatorul și-a confirmat statutul de lider, impunându-se în fața celor care luptă să readucă în prim plan fotbalul din Urziceni. La rândul ei, Recolta Gheorghe Doja continuă să țină aproape după ce s-a impus lejer în fața Olimpiei Rădulești. Astfel, Abatorul rămâne pe primul loc cu 40 puncte, iar Gheorghe Doja pe 2, cu 36 de puncte. Podiumul este completat în continuare de Viitorul Axintele, care s-a impus la codașa Unirea Scânteia și face 31 de puncte. Performera etapei a fost Bărăganul Ciulnița, echipă care a obținut un... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 14:25 (4820 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicamentele pentru răceală aduc profit farmaciilor din Slobozia

Medicamentele pentru răceală aduc profit farmaciilor din Slobozia

Medicamentele eliberate fără prescripție medicală, cunoscute și sub numele de OTC, reprezintă cea mai mare sursă de profit pentru farmaciile din Slobozia. Toate acestea întrucât cei care le comercializează impun și prețurile! Vânzarea medicamentelor în farmacii este supravegheată de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița doar pentru produsele farmaceutice eliberate cu prescripție medicală sau incluse în programele naționale de sănătate. Pe lista OTC sunt trecute și tratamentele împotriva răcelii, care în această perioadă a făcut ravagii în Ialomița.

Vânzare la liber OTC reprezintă... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 13:35 (5068 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Municipal Urziceni, parte civilă în peste 2000 de procese penale

Spitalul Municipal Urziceni, parte civilă în peste 2000 de procese penale

În ultimii 5 ani, Spitalul Municipal din Urziceni a intentat peste 2000 de acțiuni în instanță ca să-și recupereze sumele cheltuite pentru tratarea victimelor agresiunilor sau accidentelor de circulație. Reprezentanții unității medicale susțin că banii pe care i-au primit până acum sunt destul de puțini...

Spitalele, părți civile în procesele penale
Șoselele din zona Urziceniului fac cele mai multe victime. Multe dintre persoanele care supraviețuiesc accidentelor rutiere ajung la Spitalul Municipal din Urziceni. O evidență a Serviciului Poliției Rutiere Ialomița arată că cele... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 10:20 (3605 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Valentin Moraru calcă pe urmele Președintelui

File din istoria dinastiei Moraru

Valentin Moraru calcă pe urmele Președintelui

În vreme ce Președintele Moraru încasează bani europeni pentru deplasări la Bruxelles, tânărul Valentin Moraru își fabrică o nouă identitate pe internet. Am râde în hohote dacă nu ar fi de plâns!

Valentin o caută cu lumânarea
«Nu am un loc anume unde îmi găsesc liniștea, însă pot spune că am început să-l caut pe Dumnezeu!» este titlul sub care, pe 26 februarie 2018, tânărul Valentin Moraru a ales să se prezinte lumii. Lansat de pe pagina de internet a unei obscure publicații on-line (n. red.: romaniavippress.com), interviul pare o supă de apă... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2018, 13:40 (10184 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fanteziile administrative ale Marianei Iancu

Unde sunt medicii, doamna director?

Fanteziile administrative ale Marianei Iancu

La preluarea mandatului de manager interimar, Mariana Iancu a promis județului un spital funcțional, utilat la standarde medicale înalte, capabil să facă față oricăror solicitări. După un an de mandat, ea a anunțat public că a atras 20 de medici noi și că a majorat considerabil veniturile instituției. Începând cu luna noiembrie a anului 2017, Mariana Iancu a anunțat «reducerea considerabilă» a cheltuielilor de funcționare. Și tot atunci, în tandem cu președintele Victor Moraru, a declarat că Spitalul va beneficia de o investiție de 112,4 milioane de lei prin PNDL 2, constând în construcția unui bloc operator nou și modernizarea clădirii Spitalului. Din păcate, toate aceste afirmații nu corespund... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2018, 10:05 (6205 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița așteaptă de 7 ani un sediu nou

Tribunalul Ialomița așteaptă de 7 ani un sediu nou

Începute cu 7 ani în urmă, demersurile pentru construcția unui sediu nou destinat Tribunalului Ialomița și Judecătoriei Slobozia bat pasul pe loc. Până acum instanțele au primit drept de folosință, cu titlu gratuit, o suprafață de 10 mii de metri pătrați, amplasată în zona Catedralei Episcopale. Însă cea mai mare nevoie este de fonduri... Estimativ, lucrările de construcție a unui imobil nou în care să funcționeze Tribunalul Ialomița și Judecătoria Slobozia se ridică la valoarea de 2,5 milioane de lei, fonduri pe care Ministerul Justiției nu le are.

Riscă să piardă terenul
Ideea... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2018, 10:20 (6818 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«The 5 Ones Band»

«The 5 Ones Band»

Sunt o trupă din noiembrie 2017. Și fac muzică de când se știu. Iar în această iarnă au ieșit pentru prima oară în lumina reflectoarelor. La Slobozia puțin, pentru că nimeni nu e profet la el acasă... Dar invitațiile de a concerta curg, iar ei sunt bucuroși precum copiii. «Nu vrem să facem altceva decât muzică!» susțin la unison. Că doar nu degeaba se numesc «The 5 Ones Band».

5 pentru o poveste
I-am cunoscut la repetiții, într-o sală mică din zona industrială a orașului, unde de-abia încap. Ei 5, tobele lui Sandu Zanfir, clapele, chitările, zeci de metri de fire, boxe... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2018, 12:25 (7107 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

nepotismul veros de partid

De-a lungul timpului, în fiece instituție de stat, partidele perindate la Putere și-au instalat ciracii în funcții de conducere sau execuție. După bunul plac al conducătorilor, instituțiile au fost penetrate de diverse persoane, ipochimeni despre care prea puțini au auzit sau ale căror realizări sunt nule. Raportându-ne strict la nivel local, în funcții de conducere au fost numiți diverși care, la schimbările politice ulterioare, au trecut puțin mai jos în ierarhie, fie adjuncți, fie șefi de serviciu sau birou... Mai mult, aceleași persoane au reușit să-și instaleze rubedeniile în propriile instituții sau în cadrul altor instituții «prietene». Astfel, proprii copii, neveste, nepoți sau nepoate... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2018, 16:05 (4983 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Amenzi de 10,4 milioane de lei, «împărțite» de polițiștii Serviciului Rutier Ialomița

Amenzi de 10,4 milioane de lei, «împărțite» de polițiștii Serviciului Rutier Ialomița

Amenzile pe care polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița le-au «împărțit» anul trecut șoferilor certați cu legislația rutieră au valori ridicate. În 2017, suma amenzilor a fost de 10,4 milioane de lei! Cu toate acestea, «gradul de achitare nu a depășit valoarea de 1%» spun reprezentanții primăriilor pe raza cărora își au domiciliul contravenienții.

Viteza, marea problemă a șoferilor
Conform reprezentanților Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în 2017 polițiștii Serviciului Rutier au împărțit șoferilor certați cu regulile de circulație zeci de mii de amenzi... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2018, 14:10 (6037 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Dosarul Viti Pomicola SA Fetești împlinește 15 ani

Prejudiciu de 6 milioane de euro

Dosarul Viti Pomicola SA Fetești împlinește 15 ani

Anul acesta se împlinesc 15 ani de când judecătorii Tribunalului Ialomița încearcă să soluționeze dosarul de faliment al fostei societăți Viti Pomicola SA Fetești, cel mai vechi dosar aflat pe rolul unei instanțe din Ialomița. Procesul deschis în această cauză a scos deja la pensie trei magistrați și doi lichidatori judiciari și este departe de a se finaliza în perioada următoare. Reprezentanții instanței dau vina pe procedura greoaie, din punct de vedere legislativ, prin care se valorifică bunurile aflate în patrimoniul firmelor falimentare.

Un proces complicat După 1990, fosta Întreprindere... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2018, 15:40 (7132 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița patentează «metoda Costică» de numit subprefecți

Curat imoral, țățică Vali-Silica!

Consiliul Județean Ialomița patentează «metoda Costică» de numit subprefecți

UPDATE Ceremonie de învestire a noului subprefect al județului Ialomița

Vali-Silica Tudor, un obscur policitian de provincie căruia PSD Fetești i-a retras anul trecut spijinul politic, a devenit subprefect de Ialomița. Numirea a fost posibilă cu largul concurs al președintelui Victor Moraru, care a folosit o metodă patentată de Consiliul Județean Ialomița încă din anul 2009 și intrată în folclorul administrativ județean sub numele de «metoda Costică». Metoda constă în angajarea candidatului pe un post de funcționar public în cadrul instituției pentru ca, ulterior, acesta să fie numit de către Guvern în funcția de subprefect. Președintele Consiliului Județean Ialomița susține că nu au fost încălcate prevederile legale în vigoare și că la concursurile organizate de... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2018, 15:05 (13185 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

Evanghelia după Neacșu

Evanghelia după Neacșu

Haitele politice nu au conștiință, ci doar instinct gregar. Se adună în cete, se amușină, se recunosc... Știu că numai împreună capătă formă, forță, putere. Ca indivizi, membrii haitelor politice sunt insignifianți, umili, banali... Și chiar dacă nu sunt, au învățat să se prefacă. În haită nu există voci, chipuri, personalități... Doar o masă amorfă de indivizi legați de firele nevăzute ale intereselor de partid și ale celor personale... O funcție, un salariu mai mare, o slujbă... Haita nu are opinii, nu ia decizii, nu urmărește binele public. Ea se supune doar liderului, masculului alfa, președintelui. Iar președintele haitei PSD Ialomița e Marian Neacșu!

Social-democrații lui Neacșu... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2018, 12:35 (6039 vizualizări - 11 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Urziceni: O adolescentă de 14 ani a dispărut dintr-un centru de plasament

Urziceni: O adolescentă de 14 ani a dispărut dintr-un centru de plasament

Polițiștii din Urziceni caută o adolescentă de 14 ani care a plecat din Complexul pentru Protecția Copilului Urziceni, aflat în administrarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2020, 21:45
(6625 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 1 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2140, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2020, 15:10
(2918 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 31 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2136, cu 32 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:30
(3470 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eveniment privat întrerupt de polițiști

În cursul zilei de vineri, 30 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:25
(2485 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 5 persoane rănite într-un accident rutier

Urziceni: 5 persoane rănite într-un accident rutier

Pompierii și polițiștii au intervenit în seara zilei de vineri, 30 octombrie 2020, pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier. Din primele informații, se pare că un tânăr, de 24 de ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 11:00
(2211 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Movilița: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Movilița: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit în ziua de vineri, 30 octombrie 2020, în cazul unui accident rutier, produs în zona localității Movilița. În evenimentul rutier au fost avariate 3 autoturisme, dar din ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 20:30
(1960 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 30 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2104, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 15:05
(2151 vizualizări - 0 comentarii)


Dragoș Soare depune jurământul de primar ales al Sloboziei. Premierul Ludovic Orban, prezent la eveniment!

Dragoș Soare depune jurământul de primar ales al Sloboziei. Premierul Ludovic Orban, prezent la eveniment!

În conformitate cu Ordinul Prefectului Județului Ialomița nr. 552 din 29.10. 2020, se convoacă consilierii locali declarați aleși pentru ceremonia de constituire a Consiliului Local Slobozia, eveniment ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 13:35
(3577 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe Aleea Fabricii din orașul Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii la nivelul vanei de legătură de pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe Aleea Fabricii din orașul Țăndărei, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 11:55
(2399 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 10 profesori și 40 de elevi, infectați cu COVID-19

Potrivit unei informări a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, în județ există 59 de școli care studiază în «Scenariul Verde», 33 în «Scenariul Galben» și 35 în «Scenariul Roșu». În ceea ce privește ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 19:05
(2858 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină răsturnată între Movila și Fetești

Mașină răsturnată între Movila și Fetești

În dimineața zilei de joi, 29 octombrie 2020, între localitățile Fetești și Movila, s-a produs un accident de circulație. Din datele polițiștilor prezenți la fața locului a reieșit faptul că un bătrân, ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 15:55
(2617 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2057 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 29 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2057, cu 41 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 15:20
(1786 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Trei persoane din Fetești aflate în «izolare la domiciliu», amendate!

Pe parcursul zilei de miercuri, 28.10.2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:55
(2597 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «lovire sau alte violențe» și «violare de domiciliu»

Polițiștii ialomițeni au identificat și reținut pentru 24 de ore un bărbat bănuit că ar fi intrat în locuința unei persoane din municipiul Slobozia, pe care ar fi lovit-o. Polițiștii Biroului de Investigații ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:50
(3070 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Acțiune comună a Poliției Române și CFR Călători pentru siguranța transporturilor

Ialomița: Acțiune comună a Poliției Române și CFR Călători pentru siguranța transporturilor

Miercuri, 28 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița, sub coordonarea Direcției de Poliție Transporturi, au acționat pentru creșterea gradului de ordine ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:35
(2235 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Șofer rănit într-un accident rutier

Cotorca: Șofer rănit într-un accident rutier

În seara zilei de miercuri, 28 octombrie 2020, pe raza localității Cotorca s-a produs un accident rutier. Șoferul în vârstă de 38 de ani al unui autovehicul, fără să se asigure, a efectuat manevra de întoarcere ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 11:35
(2327 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Localitatea Coșereni trece la Scenariul Roșu

Având în vedere creșterea numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate la nivelul județului Ialomița, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus trecerea localității Coșereni la Scenariul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 00:00
(6402 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Amenzi de peste 15000 de lei!

Pe parcursul zilei de marți, 27 octombrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 16:55
(2021 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: 4,58%-rata șomajului în luna septembrie 2020

La sfârșitul lunii septembrie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4294 șomeri (din care 2008 femei), rata șomajului fiind de 4,58%, cu 0,09% ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 16:10
(2631 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2016 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 28 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2016, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 15:05
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Amara, arestat pentru «ultraj»

Un bărbat de 35 de ani, din Amara, a fost reținut de polițiștii ialomițeni pentru «refuz de recoltare a probelor biologice». Pentru că a devenit violent și a amenințat polițiștii a fost ulterior arestat ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 17:50
(1787 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinții de Sus: Femeie rănită într-un accident rutier

Fierbinții de Sus: Femeie rănită într-un accident rutier

O femeie de 49 de ani a fost rănită în ziua de marți, 27 octombrie 2020, într-un accident rutier produs în localitatea Fierbinții de Sus. Femeia era pasageră într-un automobil condus de un tânăr de 29 de ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 17:30
(2722 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Eveniment privat întrerupt la Țăndărei!

În cursul zilei de luni, 26 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și a ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 15:40
(2143 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 1969 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 27 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1969, cu 50 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 15:05
(2045 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Trei persoane «izolate», amendate pentru că nu au fost găsite la domiciliu

Pe parcursul zilei de duminică, 25 octombrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 15:40
(2826 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1919 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 26 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1919, cu 12 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 15:05
(2490 vizualizări - 2 comentarii)


SJA Ialomița: A luat «mită» pentru a nu constata defecțiunile unui autoturism la ITP

Polițiștii Anticorupție din cadrul Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, au ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 12:10
(4512 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1907 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 25 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1907, cu 29 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2020, 15:05
(1997 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: S-au luat la bătaie după producerea unui accident. Cinci bărbați din Bărbulești, reținuți de polițiști!

Cinci bărbați, cu vârste cuprinse între 27 și 41 de ani, toți din localitatea Bărbulești, au fost reținuți de către polițiști urmare a unei altercații produse sâmbătă, 24 octombrie a.c., în afara localității ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2020, 14:15
(4591 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Botez întrerupt de polițiști

În cursul zilei de sâmbătă, 24 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2020, 14:10
(1741 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...