Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Traficant de droguri din Țăndărei, judecat în lipsă la Slobozia

Un tânăr din Țăndărei, urmărit penal pentru «trafic de droguri», este căutat de 4 ani de autoritățile judiciare din Ialomița. În urmă cu o săptămână, procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia au trimis în judecată cazul, în lipsa inculpatului.

S-a sustras anchetei Cercetarea penală a numitului Ionuț Marius Ștefan a debutat în anul 2014, dată la care procurorii aveau indicii că acesta face trafic cu hașiș, importat din Occident. Până la momentul perchezițiilor domiciliare, suspectul a dispărut din Țăndărei... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2018, 18:15 (5897 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Minor de 11 ani, violat în curtea Grădiniței Miloșești!

EXCLUSIV: Minor de 11 ani, violat în curtea Grădiniței Miloșești!

Organele judiciare din Slobozia au demarat o anchetă in rem în urma unei sesizări cu privire la faptul că un minor de 11 ani a fost violat de un adolescent de 15 ani, ambii din localitatea Miloșești. Totul s-a petrecut în toaleta din curtea grădiniței din localitate.

O anchetă în curs
La momentul de față, cazul se află sub monitorizarea mai multor instituții abilitate pentru a vedea dacă aspectele sesizate se confirmă sau nu. Se pare că minorul de 11 ani ar fi fost constrâns fizic și psihic de către adolescentul de 15 ani pentru a întreține relații sexuale cu el.
... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2018, 11:35 (13497 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cinci agenți au fost «săltați» de mascați

Percheziții la Poliția Autostrăzi Fetești

Cinci agenți au fost «săltați» de mascați

Rețineri pentru 24 de ore în dosarul de corupție al agenților de la Poliția Autostrăzi Fetești

Ofițerii Serviciului Județean Anticorupție Ialomița au percheziționat joi, 15 martie 2018, sediul Poliției Autostrăzi Fetești. Organele judiciare au deschis un dosar penal în care urmăresc fapte de «abuz în serviciu» și «luare de mită». În vizorul polițiștilor specializați în combaterea faptelor de corupție au intrat cinci agenți.

Vor fi conduși la audieri Din primele informații, se pare că cei cinci agenți au săvârșit faptele de care sunt acuzați în cursul verii anului 2017. Aceștia cereau mită șoferilor prinși conducând pe Autostrada Soarelui în ilegalitate, iar apoi, după ce primeau... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2018, 10:20 (16624 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

un discurs despre forță

De la Congresul Extraordinar al PSD, firesc, ne-a captat atenția discursul președintelui Marian Neacșu, autodeclaratul «sfătuitor de taină» al lui Liviu Dragnea, organizatorul de facto al evenimentului de la Sala Palatului și propovăduitorul doamnei Dăncilă în funcția de prim-ministru. Ascultându-l pe Neacșu live și recitind discursul trunchiat în presa de partid, am înțeles de ce «președintele președintelui», adică Liviu Dragnea, l-a preferat și îl preferă în continuare pe domnul Neacșu, președinte al Organizației PSD Ialomița, drept secretar general. «România are în guvernarea noastră cea mai mare creștere economică din lume: 7%! Numai trei state, Irlanda, China și India mai au rezultate apropiate de 7%»... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 18:05 (5103 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 2400 de locuri în clasa pregătitoare

Ialomița are 2400 de locuri în clasa pregătitoare

De o săptămână, Ministerul Educației a dat startul înscrierilor în clasa pregătitoare pentru anul școlar 2018-2019. Chiar dacă numărul elevilor care merg la școală este în scădere, statistica arată că Ialomița are cu 400 mai multe locuri decât în anul școlar precedent. «Suntem pregătiți corespunzător pentru toate etapele de înscriere!» susține Steluța Mitrea, inspector școlar general adjunct în cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

Statistică îmbucurătoare În ultimii 5 ani, învățământul ialomițean a suferit o diminuare a numărului de elevi. 2018 vine însă cu vești bune din... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 17:20 (4375 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Start de retur în forță

Fotbal, Liga a III-a, CSM Râmnicu Sărat-Unirea Slobozia 0-3

Start de retur în forță

Cu toate că trecuseră în tur cu 6-1 de buzoieni, galben-albaștrilor Sloboziei le-a fost puțin teamă de meciul cu CSM Râmnicu Sărat, jucat vineri, 9 martie 2018. Gazdele și-au creat faima de echipă incomodă pe teren propriu, în vreme ce Unirea venea după o perioadă de pregătire, cu un bilanț al amicalelor nu tocmai încurajator. Premise suficiente pentru un meci greu la Râmnicu Sărat, dar elevii lui Enache Costea au știut să tranșeze confruntarea în favoarea lor. Slobozia nu s-a putut baza pe aportul lui Mihăiță Năstase, accidentat în zona călcâiului, iar în primul 11 au apărut trei jucători nou veniți. Concret, antrenorul Unirii s-a bazat pe următorii oameni: Dumitrescu-Drăguț, Ibrian, Soare, ... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 16:25 (3482 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Speranțe înecate în lacrimi

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-Corona Brașov 27-28 (13-14)

Speranțe înecate în lacrimi

Corona Brașov nu trece prin cea mai bună perioadă, dar când în echipă sunt Chiper, Buceschi, Tiron sau Tătar, sunt suficiente motive să-i recunoști superioritatea. Cu toate acestea, HCM Slobozia nu s-a temut, a crezut în șansa proprie, iar lacrimile de la final ale lui Burlachenko și compania ilustrează perfect modul în care elevele lui Covaciu au luptat...

Umăr la umăr Încă din start, Buceschi și Tiron și-au arătat forța aruncărilor. HCM a contracarat rapid prin Ilie și Pătuleanu la 9 metri, Mitrache și Toma din extremă sau imperturbabila Enescu, la 7 metri. S-a mers cap la cap până... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 15:55 (4173 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Handbal, Junioare II, CSS 2 București-CSS Slobozia 26-23 (13-12)

Calificarea se joacă în ultima etapă

Campionatul Național al Junioarelor 2, faza zonală, a bifat sâmbătă, 10 martie 2018, penultima etapă. CSS Slobozia s-a duelat în deplasare cu CSS 2 București, un meci în care o victorie sau chiar un egal ar fi dus echipa lui Marian Simion foarte aproape de calificarea în faza următoare. Partida a fost extrem de echilibrată până în minutul 43, când la scorul de 21-21, Slobozia a rămas în inferioritate numerică, după eliminarea coordonatoarei Ana Neagu. Bucureștiul a înscris 4 goluri consecutive, clarificând soarta celor 2 puncte. S-a terminat 26-23 pentru gazde, iar CSS Slobozia va avea nevoie în ultima etapă de egal sau victorie pentru a merge în turneul semifinal. Pentru Slobozia au înscris ... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 15:10 (3332 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Mama mea, rază de soare!»

Spectacol omagial la Săveni

«Mama mea, rază de soare!»

Comuna Săveni recuperează anii în care a lipsit de pe harta evenimentelor publice. Joi, 8 Martie 2018, copiii din cadrul Școlii Săveni au organizat, cu prilejul zilei de 8 Martie, un spectacol omagial de excepție.

Mama e doar una Școala din Săveni își propune să reînvie tradițiile uitate ale comunității. De 8 Martie, sub îndrumarea profesorului Luminița Trifan, cei 400 de elevi ai școlii au participat la un spectacol omagial organizat în cinstea mamelor, sub titlul «Mama mea, rază de soare!». La eveniment, organizat pe scena Căminului Cultural din localitate, au fost prezente... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 14:40 (5375 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Liga a IV-a, etapa a 16-a

Victorii pe linie ale fruntașelor

În Liga a IV-a ialomițeană se joacă din nou fotbal. Prima etapă a returului nu a adus cu sine nicio surpriză, astfel încât podiumul rămâne intact. În meciul vedetă al rundei, Abatorul și-a confirmat statutul de lider, impunându-se în fața celor care luptă să readucă în prim plan fotbalul din Urziceni. La rândul ei, Recolta Gheorghe Doja continuă să țină aproape după ce s-a impus lejer în fața Olimpiei Rădulești. Astfel, Abatorul rămâne pe primul loc cu 40 puncte, iar Gheorghe Doja pe 2, cu 36 de puncte. Podiumul este completat în continuare de Viitorul Axintele, care s-a impus la codașa Unirea Scânteia și face 31 de puncte. Performera etapei a fost Bărăganul Ciulnița, echipă care a obținut un... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 14:25 (4820 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicamentele pentru răceală aduc profit farmaciilor din Slobozia

Medicamentele pentru răceală aduc profit farmaciilor din Slobozia

Medicamentele eliberate fără prescripție medicală, cunoscute și sub numele de OTC, reprezintă cea mai mare sursă de profit pentru farmaciile din Slobozia. Toate acestea întrucât cei care le comercializează impun și prețurile! Vânzarea medicamentelor în farmacii este supravegheată de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița doar pentru produsele farmaceutice eliberate cu prescripție medicală sau incluse în programele naționale de sănătate. Pe lista OTC sunt trecute și tratamentele împotriva răcelii, care în această perioadă a făcut ravagii în Ialomița.

Vânzare la liber OTC reprezintă... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 13:35 (5068 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Municipal Urziceni, parte civilă în peste 2000 de procese penale

Spitalul Municipal Urziceni, parte civilă în peste 2000 de procese penale

În ultimii 5 ani, Spitalul Municipal din Urziceni a intentat peste 2000 de acțiuni în instanță ca să-și recupereze sumele cheltuite pentru tratarea victimelor agresiunilor sau accidentelor de circulație. Reprezentanții unității medicale susțin că banii pe care i-au primit până acum sunt destul de puțini...

Spitalele, părți civile în procesele penale
Șoselele din zona Urziceniului fac cele mai multe victime. Multe dintre persoanele care supraviețuiesc accidentelor rutiere ajung la Spitalul Municipal din Urziceni. O evidență a Serviciului Poliției Rutiere Ialomița arată că cele... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 10:20 (3605 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Valentin Moraru calcă pe urmele Președintelui

File din istoria dinastiei Moraru

Valentin Moraru calcă pe urmele Președintelui

În vreme ce Președintele Moraru încasează bani europeni pentru deplasări la Bruxelles, tânărul Valentin Moraru își fabrică o nouă identitate pe internet. Am râde în hohote dacă nu ar fi de plâns!

Valentin o caută cu lumânarea
«Nu am un loc anume unde îmi găsesc liniștea, însă pot spune că am început să-l caut pe Dumnezeu!» este titlul sub care, pe 26 februarie 2018, tânărul Valentin Moraru a ales să se prezinte lumii. Lansat de pe pagina de internet a unei obscure publicații on-line (n. red.: romaniavippress.com), interviul pare o supă de apă... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2018, 13:40 (10184 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fanteziile administrative ale Marianei Iancu

Unde sunt medicii, doamna director?

Fanteziile administrative ale Marianei Iancu

La preluarea mandatului de manager interimar, Mariana Iancu a promis județului un spital funcțional, utilat la standarde medicale înalte, capabil să facă față oricăror solicitări. După un an de mandat, ea a anunțat public că a atras 20 de medici noi și că a majorat considerabil veniturile instituției. Începând cu luna noiembrie a anului 2017, Mariana Iancu a anunțat «reducerea considerabilă» a cheltuielilor de funcționare. Și tot atunci, în tandem cu președintele Victor Moraru, a declarat că Spitalul va beneficia de o investiție de 112,4 milioane de lei prin PNDL 2, constând în construcția unui bloc operator nou și modernizarea clădirii Spitalului. Din păcate, toate aceste afirmații nu corespund... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2018, 10:05 (6205 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița așteaptă de 7 ani un sediu nou

Tribunalul Ialomița așteaptă de 7 ani un sediu nou

Începute cu 7 ani în urmă, demersurile pentru construcția unui sediu nou destinat Tribunalului Ialomița și Judecătoriei Slobozia bat pasul pe loc. Până acum instanțele au primit drept de folosință, cu titlu gratuit, o suprafață de 10 mii de metri pătrați, amplasată în zona Catedralei Episcopale. Însă cea mai mare nevoie este de fonduri... Estimativ, lucrările de construcție a unui imobil nou în care să funcționeze Tribunalul Ialomița și Judecătoria Slobozia se ridică la valoarea de 2,5 milioane de lei, fonduri pe care Ministerul Justiției nu le are.

Riscă să piardă terenul
Ideea... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2018, 10:20 (6818 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«The 5 Ones Band»

«The 5 Ones Band»

Sunt o trupă din noiembrie 2017. Și fac muzică de când se știu. Iar în această iarnă au ieșit pentru prima oară în lumina reflectoarelor. La Slobozia puțin, pentru că nimeni nu e profet la el acasă... Dar invitațiile de a concerta curg, iar ei sunt bucuroși precum copiii. «Nu vrem să facem altceva decât muzică!» susțin la unison. Că doar nu degeaba se numesc «The 5 Ones Band».

5 pentru o poveste
I-am cunoscut la repetiții, într-o sală mică din zona industrială a orașului, unde de-abia încap. Ei 5, tobele lui Sandu Zanfir, clapele, chitările, zeci de metri de fire, boxe... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2018, 12:25 (7107 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

nepotismul veros de partid

De-a lungul timpului, în fiece instituție de stat, partidele perindate la Putere și-au instalat ciracii în funcții de conducere sau execuție. După bunul plac al conducătorilor, instituțiile au fost penetrate de diverse persoane, ipochimeni despre care prea puțini au auzit sau ale căror realizări sunt nule. Raportându-ne strict la nivel local, în funcții de conducere au fost numiți diverși care, la schimbările politice ulterioare, au trecut puțin mai jos în ierarhie, fie adjuncți, fie șefi de serviciu sau birou... Mai mult, aceleași persoane au reușit să-și instaleze rubedeniile în propriile instituții sau în cadrul altor instituții «prietene». Astfel, proprii copii, neveste, nepoți sau nepoate... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2018, 16:05 (4983 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Amenzi de 10,4 milioane de lei, «împărțite» de polițiștii Serviciului Rutier Ialomița

Amenzi de 10,4 milioane de lei, «împărțite» de polițiștii Serviciului Rutier Ialomița

Amenzile pe care polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița le-au «împărțit» anul trecut șoferilor certați cu legislația rutieră au valori ridicate. În 2017, suma amenzilor a fost de 10,4 milioane de lei! Cu toate acestea, «gradul de achitare nu a depășit valoarea de 1%» spun reprezentanții primăriilor pe raza cărora își au domiciliul contravenienții.

Viteza, marea problemă a șoferilor
Conform reprezentanților Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în 2017 polițiștii Serviciului Rutier au împărțit șoferilor certați cu regulile de circulație zeci de mii de amenzi... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2018, 14:10 (6037 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Dosarul Viti Pomicola SA Fetești împlinește 15 ani

Prejudiciu de 6 milioane de euro

Dosarul Viti Pomicola SA Fetești împlinește 15 ani

Anul acesta se împlinesc 15 ani de când judecătorii Tribunalului Ialomița încearcă să soluționeze dosarul de faliment al fostei societăți Viti Pomicola SA Fetești, cel mai vechi dosar aflat pe rolul unei instanțe din Ialomița. Procesul deschis în această cauză a scos deja la pensie trei magistrați și doi lichidatori judiciari și este departe de a se finaliza în perioada următoare. Reprezentanții instanței dau vina pe procedura greoaie, din punct de vedere legislativ, prin care se valorifică bunurile aflate în patrimoniul firmelor falimentare.

Un proces complicat După 1990, fosta Întreprindere... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2018, 15:40 (7132 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița patentează «metoda Costică» de numit subprefecți

Curat imoral, țățică Vali-Silica!

Consiliul Județean Ialomița patentează «metoda Costică» de numit subprefecți

UPDATE Ceremonie de învestire a noului subprefect al județului Ialomița

Vali-Silica Tudor, un obscur policitian de provincie căruia PSD Fetești i-a retras anul trecut spijinul politic, a devenit subprefect de Ialomița. Numirea a fost posibilă cu largul concurs al președintelui Victor Moraru, care a folosit o metodă patentată de Consiliul Județean Ialomița încă din anul 2009 și intrată în folclorul administrativ județean sub numele de «metoda Costică». Metoda constă în angajarea candidatului pe un post de funcționar public în cadrul instituției pentru ca, ulterior, acesta să fie numit de către Guvern în funcția de subprefect. Președintele Consiliului Județean Ialomița susține că nu au fost încălcate prevederile legale în vigoare și că la concursurile organizate de... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2018, 15:05 (13185 vizualizări - 4 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Tânăr din Amara, reținut 24 de ore după ce a condus băut și fără permis

Luni, 22 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic, pe raza localității Amara, un tânăr, de 26 de ani, din localitate, în timp ce conducea un autoturism deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:15
(4493 vizualizări - 4 comentarii)


Incendiu la o magazie din Alexeni

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orelor 13,50, pe raza localității Alexeni a izbucnit un incendiu la o magazie. Pentru lichidarea acestuia au intervenit 8 pompieri de la Detașamentul de Pompieri Urziceni ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:10
(3376 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni incendiu


Ciocârlia: Accident rutier soldat cu două victime

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orei 9,15, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Urziceni-Buzău a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat într-un șanț, două persoane fiind rănite. La fața ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:05
(3294 vizualizări - 0 comentarii)


Un feteștean beat la volan a provocat un accident rutier

Joi, 18 iulie a.c., un bărbat de 26 de ani, din Fetești, în timp ce se afla la volanul unui autoturism ce se deplasa pe direcția Movila-Fetești, ar fi pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune frontală ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:25
(4019 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gheorghe Doja

Joi, 18 iulie a.c., în jurul orelor 23,40, Pompierii de la Detașamentul de Pompieri Slobozia împreună cu patru pompieri civili de la Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență au intervenit cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:20
(3440 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Cercetați penal pentru furt de cereale

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au identificat joi, 18 iulie a.c., trei bărbați, cu vârste cuprinse între 38 și 44 de ani, bănuiți de comiterea unui furt. Cei în cauză au fost opriți în ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:15
(3536 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Fără permis, la volan

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier efectuează cercetări într-un dosar penal privind infracțiunea de «conducere a unui vehicul fără permis», faptă comisă în localitatea Ograda, la data de 19 aprilie ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:10
(3342 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale în piețe la tarabe

În perioada 12-14 iulie a.c., Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, împreună cu reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și ai Inspectoratului de ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 19:10
(3649 vizualizări - 1 comentariu)


Baza 86 Aeriană, la «Royal International Air Tattoo 2019»

În perioada 19-21 iulie 2019, la Baza Aeriană FAIRFORD, GLOUCESTERSHIRE din Marea Britanie, aparținând Forțelor Aeriene Regale, are loc «Royal International Air Tattoo 2019», unul dintre cele mai mari mitinguri ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 14:40
(4851 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Arme găsite în casă

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, împreună cu polițiștii Serviciului pentru Acțiuni Speciale au efectuat 4 percheziții domiciliare la Țăndărei. În urma ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:35
(3243 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gârbovi

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orelor 12,30, două echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni și un echipaj SMURD au fost solicitate pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă din localitatea ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:30
(3173 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Platonești: Accident rutier soldat cu o victimă

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orei 13,50, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Movila-Platonești a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un parapet aflat pe marginea șoselei. ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:25
(3883 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 21 de ani, din Făcăieni, în timp ce șofa pe raza localității de domiciliu deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:20
(2404 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Nereguli constatate la taximetriștii slobozeni

Luni, 15 iulie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza municipiului pentru verificarea legalității transportului public de persoane în regim de taxi. Astfel ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:50
(4691 vizualizări - 1 comentariu)


Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Luni, 15 iulie a.c., în jurul orei 06,30, pe raza localității Cotorca s-a produs o coliziune între 5 autovehicule. Pentru salvarea celor două victime, o femeie de 23 de ani și un bărbat de 41 de ani, au ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:35
(3554 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Gârbovi: Tânăr prins la volan cu un pistol

Sâmbătă, 13 iulie a.c., în jurul orelor 21,00, în urma unui control în trafic, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au depistat un tânăr, de 18 ani, care deținea în habitaclul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:30
(3060 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi pistol


Ordin de protecție pentru un tată agresor din Cosâmbești

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Fierbinți Târg au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat din Cosâmbești după ce acesta și-ar fi agresat fiica. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:25
(5374 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan sub influența băuturilor alcoolice

În perioada 12-14 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat 5 bărbați, cu vârste cuprinse între 25 și 56 de ani, în timp ce conduceau pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:20
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permis de conducere pe drumurile publice

Doi bărbați, de 32 de ani, din Țăndărei, și de 44 de ani, din Căzănești, au fost depistați de polițiștii ialomițeni vineri, 12 iulie a.c., în timp ce șofau pe drumurile publice fără a poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:15
(4903 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bărbat depistat la volanul unui vehicul neînmatriculat

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii rutieri din Urziceni au depistat în trafic un autoturism condus de un bărbat, de 38 de ani, din Urziceni, care avea autorizația de circulație provizorie expirată din ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:10
(3314 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Fii inteligent, nu fi violent!»

În perioada 1 iulie-30 septembrie 2019, Poliția Municipiului Slobozia desfășoară campania «Fii inteligent, nu fi violent!». Principalele obiective ale polițiștilor de Ordine Publică sunt reprezentate de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:05
(2843 vizualizări - 0 comentarii)


deces

deces

Familia Sohodoleanu
anunță cu nesfârșită
durere trecerea în
neființă a celui
care a fost
Gheorghe Sohodoleanu ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2019, 11:05
(5367 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Minor prins la volan cu 107 km/h!

Joi, 11 iulie, în orașul Țăndărei, polițiștii rutieri au oprit în trafic un autoturism care se deplasa cu viteza de 107 km/h. În urma verificărilor efectuate, au constatat că la volanul mașinii se afla ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:30
(3547 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Beat la volan, a acroșat o mașină parcată

În miezul nopții de joi spre vineri, 11/12 iulie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea pe strada Gării, din Țăndărei, a unui accident soldat cu pagube materiale. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:25
(3085 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 15-19 iulie, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:20
(5491 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,89%

Conform informațiilor oferite de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la sfârșitul lunii mai 2019, rata șomajului a fost de 4,89%. Exprimat în cifre acest procent arată că peste ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:15
(3227 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 31 iulie 2019, termen limită pentru depunerea Declarației Unice

Reprezentanții Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii din județul nostru cu privire la faptul că termenul limită pentru depunerea Declarației unice este data de ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:10
(4167 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Consultări la nivel național cu reprezentanții mediului de afaceri

Reprezentanții Ministerului Finanțelor Publice au continuat seria întâlnirilor organizate în toate județele țării cu membrii mediului de afaceri. Alături de oficialii Ministerului Finanțelor Publice s-au ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:05
(3718 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Toate focarele de Pestă Porcină Africană, stinse

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, despre  situația ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2019, 18:10
(4060 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Arestat pentru «conducere fără permis»

Joi, 4 iulie a.c., polițiștii au reușit identificarea unui bărbat, de 23 de ani, din comuna Traian, pe numele căruia Judecătoria Făurei a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză a fost încarcerat ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:50
(6441 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...