Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Bărbulești, Please!»

«Bărbulești, Please!»

Undeva, în partea de Vest a Ialomiței, există singura localitate din județ unde populația a crescut: Bărbulești. Astfel, potrivit Recensământului din 2021, populația comunei Bărbulești se ridică la 7878 de locuitori, în creștere față de Recensământul anterior din 2011, când au fost înregistrați doar 5902 de locuitori. Revenind, la Alegerile Locale din 9 iunie 2024, în fruntea localității a fost (re)ales primarul Vasile Liță. Acesta a candidat de unul singur din partea PSD și, firesc, a câștigat, be­neficiind de cele 1197 de voturi ale unor localnici. Desigur, alături de cei 15 consilieri locali social-democrați înscăunați la aceleași... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2025, 09:45 (7185 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ograda: Crimă mărturisită după 20 de ani. Cadavrul, îngropat într-o curte!

Ograda: Crimă mărturisită după 20 de ani. Cadavrul, îngropat într-o curte!

Polițiștii și procurorii din Slobozia fac cercetări într-un complicat caz de «omor». Autorul cum­plitei fapte, arestat în județul Buzău după ce și-ar fi ucis două rude apropiate, a mărturisit printr-o scrisoare înaintată autorităților ialomițene faptul că, în urmă cu 20 de ani, a ucis o femeie din localitatea Ograda. Victima criminalului figura în evidențele Poliției ialomițene ca dispărută. A fost descoperită la începutul acestei săptămâni îngropată în saci de plastic, în locul indicat de bărbatul care a ucis-o. Este vorba despre gospodăria unei localnice din comuna Ograda...

 

Și-ar fi îngropat amanta în curtea concubinei... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2025, 15:05 (20804 vizualizări - 11 comentarii)

Taguri: Ograda omor anchetă

Click aici

EVENIMENT

De la Primăria Ion Roată, consul general la Riad

Transfer de senzație

De la Primăria Ion Roată, consul general la Riad

O știre a făcut înconjurul planetei zilele trecute, când proaspăta ministră de Externe, deputata USR Oana Țoiu, a mirosit ce și cum cu «transferurile diplomatice» din Ministerul pe care îl conduce. Printre nominalizările implantate pe funcții în Consulatele României de pe mapamond s-a regăsit, firesc, și transferul unei funcționare dintr-o primărie ialomițeană. Este vorba despre o oarecare Oana Nicoleta Ghica, ajunsă «la rugămintea lu’ cineva» pe post de consilier personal al primarului comunei Ion Roată și ulterior, adică în maxim 3 zile, transferată în echipa Ambasadei României... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2025, 09:50 (12796 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița are singurul laborator acreditat RENAR din România

Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița are singurul laborator acreditat RENAR din România

După 12 luni de activități specifice, laboratorul de analize al Centrului de Transfuzie Sanguină Ialomița a primit acreditarea RENAR. Unitatea este singura de acest gen din România care beneficiază de o astfel de certificare. «Înseamnă enorm pentru munca noastră!» declară Raluca Cruceat, directorul Centrului.

 

Certificare RENAR pentru Centrul din Slobozia Laboratorul de analize medicale al Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița este locul unde este testat sângele recoltat de la donatori. Acreditarea RENAR conferă în primul rând siguranța... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2025, 10:05 (8466 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ample proiecte de reabilitare a străzilor la Țăndărei și Fetești

Ample proiecte de reabilitare a străzilor la Țăndărei și Fetești

Administrațiile locale din Țăndărei și Fetești continuă în această perioadă proiectele multianuale de reabilitare a străzilor din cele două orașe ale județului Ialomița. «Sunt străzi care aveau nevoie de reabilitare. Lucrăm într-un ritm susținut!» susține Cristian Roman, primarul din Țăndărei.

 

Nicio stradă fără asfalt la Țăndărei Proiectele de asfaltare a străzilor din Țăndărei au fost inițiate cu aproximativ 3 ani în urmă. Fie cu fonduri locale, fie cu fonduri europene, majoritatea străzilor din oraș au intrat în reabilitare. Administrația... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2025, 09:55 (6694 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Călătorie macro în lumea insectelor...

Călătorie macro în lumea insectelor...

Considerate de foarte mulți dintre noi indezirabile, insectele au o lume aparte și chiar propria personalitate. Acest univers greu de observat cu ochiul liber a fost descoperit de dr Claudiu Mihai, medic de familie în comuna Valea Ciorii, în momentul în care a realizat primele fotografii ale insectelor din curtea sa. Instantaneele au fost surprinse printr-o tehnică de lucru specială, numită Photo Stacking, genul fotografic «macro extreme» și au presupus ore întregi de procesare computerizată, cu ajutorul unui software avansat. Portretele micilor viețuitoare au fost expuse inițial la Slobozia, iar din această săptămână o nouă serie de astfel... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2025, 13:10 (6607 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Furtună de proporții la Slobozia. Mașini distruse, copaci doborâți de vânt și străzi inundate!

Furtună de proporții la Slobozia. Mașini distruse, copaci doborâți de vânt și străzi inundate!

O ploaie torențială cu grindină, însoțită de rafale de vânt foarte puternice au făcut prăpăd la Slobozia joi, 17 iulie a.c., în jurul orelor 19,00. Zeci de mașini au fost distruse de copacii doborâți de vânt. De asemenea, unele străzi din oraș au fost inundate din cauza cantității mari de precipitații. Autoritățile au transmis un mesaj Ro-Alert înainte de începerea furtunii.


Natură dezlănțuită Întreg orașul a fost afectat de vântul puternic și de ploaia torențială cu grindină. Zeci de mașini au fost avariate din cauza copacilor... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2025, 10:05 (28262 vizualizări - 20 comentarii)

Taguri: Slobozia furtună

EVENIMENT

Apă cu program de conformare în 21 de localități din Ialomița

Apă cu program de conformare în 21 de localități din Ialomița

Calitatea apei furnizată populației rămâne una din pro­ble­mele nerezolvate ale administrațiilor locale din Ialomița. Direcția de Sănătate Publică Ialomița arată că 21 de sisteme de apă din tot atâtea localități din județ funcționează în baza unor programe de conformare ce au ca scop îmbună­tățirea calității apei. În special în mediul rural, marea pro­blemă o reprezintă mijloacele tehnice necesare tratării apei.

 

Calitatea apei lasă de dorit De nenumărate ori, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a atras atenția cu privire la... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2025, 07:55 (16874 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fără locuri pentru persoanele cu dizabilități în centrele DGASPC Ialomița

Fără locuri pentru persoanele cu dizabilități în centrele DGASPC Ialomița

Un raport al Avocatului Poporului arată că Ialomița se numără printre județele în care internarea persoanelor cu diza­bilități în centrele administrate de Direcțiile Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului este aproape imposibil din cauza lipsei locurilor. În județul Ialomița situația este generată atât de locurile limitate ala centrelor DGASPC, cât și de procesul de dezinstituționalizare solicitat de reprezentanții organismelor europene în domeniu.

 

O situație dificilă Situația lipsei de locuri pentru persoanele cu dizabilități... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2025, 12:15 (7550 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Restanțe de 16,6 milioane de lei la plata concediilor medicale

În Ialomița

Restanțe de 16,6 milioane de lei la plata concediilor medicale

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița susține că are res­tanțe în ceea ce privește plata conce­diilor medicale. Valoarea acestora se ridică la 16,6 milioane de lei. Princi­pala cauză o reprezintă «alocarea insuficientă a fondurilor la capitolul „Asistență Socială“», potrivit instituției.

 

Plăți întârziate Datele Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că anul trecut au fost eliberate 22734 certificate de concediu medical, cu aproximativ 1400 mai puține decât în 2023. Valoarea sumelor decontate... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2025, 08:10 (5140 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Compania Națională de Investiții oprește finanțarea pentru Sala Polivalentă din Slobozia

Compania Națională de Investiții oprește finanțarea pentru Sala Polivalentă din Slobozia

Administrația locală din Slobozia a fost notificată de către Compania Națională de Investiții cu privire la faptul că investiția privitoare la Sala Polivalentă din Slobozia nu va mai conti­nua. CNI a luat decizia de a nu mai acorda fonduri pentru acest obiectiv. Pe cale de consecință, reprezentanții Primăriei Slobozia au fost obligați să introducă în conservare șantierul. Valoarea investiției se ridică la peste 70 milioane de lei.

 

Proiectul intră în conservare În martie 2025, Compania Națională de Investiții a pus pe lista de investiții și Sala Polivalentă... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2025, 10:20 (31310 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia și deciziile VAR

Fotbal, SuperLiga, CFR Cluj-Unirea Slobozia 2-1

Unirea Slobozia și deciziile VAR

«Noua» Unirea Slobozia a debutat în deplasare în noul sezon 2025-2026 al SuperLigii contra vicecampioanei CFR Cluj, stadionul «Dr. Constantin Rădulescu» găzduind partida. A fost un meci bun pentru slobozeni, dar slab pentru ardeleni, Dan Petrescu, tehnicianul celor de la CFR Cluj, bombănind pe toată perioada partidei. În ceea ce privește Unirea Slobozia, «cuplul» de antrenori Vlădoiu-Prepeliță, cu «principalul» în acte Vlădoiu și «secundul» Prepeliță, aceștia s-au declarat mulțumiți de randamentul titularilor. Mâhnirea conducerii, poate mai mare față de rezultatul înregistrat la finalul meciului... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2025, 14:35 (9905 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile Slobozia și Fetești, somate să preia în administrare porțiuni de drumuri naționale

Primăriile Slobozia și Fetești, somate să preia în administrare porțiuni de drumuri naționale

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere, prin Direcția Regională de Drumuri și Poduri Constanța, cere primăriilor din Slobozia și Fetești să ia în administrare porțiuni ale drumurilor naționale care tranzitează cele două orașe. În timp ce la Slobozia discuțiile se află într-o fază incipientă, la Fetești au generat deja un litigiu în instanță, din cauza refuzului administrației locale de a da curs solicitării.

 

Podul rutier din zona Cartierului Bora ar putea fi administrat de Primăria Slobozia În momentul de față, Primăria... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2025, 10:20 (32789 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Ialomița de acum 25 de ani... (VII 2000)

Ialomița de acum 25 de ani... (VII 2000)

Luna iulie a anului 2000 începea la fel de febril, Independent titrând pe prima pagină: «După ce a sucit mințile „ma­caronarilor“/Senzuala Claudia Neghină are oferte din Germania». Ca o paranteză, ziarul nostru a fost publicația care a lansat-o și promovat-o intens pe frumoasa ialomițeancă, Claudia Neghină afișând un pictorial foto în Independent încă din 1999. Revenind, un alt titlu de primă pagină atrăgea atenția în primul număr din iulie 2000: «Pe filieră bulgară au apărut/Cupoane agricole FALSE în Ialomița»... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2025, 12:20 (11453 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Dezvoltării solicită Primăriei Slobozia asumarea finalizării proiectelor PNRR în 12 luni

Ministerul Dezvoltării solicită Primăriei Slobozia asumarea finalizării proiectelor PNRR în 12 luni

Printr-o adresă oficială, Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației a solicitat Primăriei Slobozia să-și asume care vor fi proiectele finanțate de Comisia Europeană, prin PNRR, pe care le poate încheia până în luna august a anului 2026. Nerespectarea termenului atrage după sine pierderea finanțărilor și continuarea lucrărilor pe cheltuiala bugetului local, după cum atrage atenția Alexandru Potor, primarul Sloboziei. Având în vedere termenul scurt de implementare, administrația locală și-ar fi exprimat intenția de a renunța definitiv la aceste investiții. În joc sunt sume de peste 30 mi­lioane de lei...

 

Solicitare a MDLPA... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2025, 08:10 (17107 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit donații de 11 milioane de lei

Timp de 5 ani

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit donații de 11 milioane de lei

O bună parte din activitatea Spita­lului Județean de Urgență Slobozia se bazează pe sprijinul oferit de organizațiile nonguvernamentale și firmelor locale. Sub formă de donații, aceste entități au contribuit la dezvoltarea unității medicale cu aparatură medicală, echipamente sanitare sau medicamente care însumează 11 milioane de lei. Toate aceste donații au fost oferite în perioada 2020-2025. «Mulțumim tuturor celor care cred în activitatea pe care o desfășurăm și care au fost și au promis că vor fi în conti­nuare alături de noi!» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Sprijin pentru sănătatea ialomițenilor... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2025, 13:40 (3137 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

ADI ECOO 2009 SA continuă inițiativa «Cărți cu o a doua șansă»: un nou suflu pentru lectură și reciclare

ADI ECOO 2009 SA continuă inițiativa «Cărți cu o a doua șansă»: un nou suflu pentru lectură și reciclare

Proiectul «Cărți cu o a doua șansă», inițiat de ADI ECOO 2009 SA, demonstrează încă o dată angajamentul față de sustenabilitate și promovarea lecturii în comunitate. Această inițiativă, deja cunoscută publicului, continuă să aducă un suflu nou cărților vechi și să le ofere o viață prelungită, încurajând în același timp un comportament responsabil față de mediu.
ADI ECOO 2009 SA a recuperat recent încă 400 de volume, fie direct din fluxul de deșeuri, fie prin generozitatea unor donatori. Această nouă serie de cărți completează colecția existentă și subliniază succesul constant al programului... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2025, 09:05 (10113 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

«România, pe ultimul loc în UE la participarea copiilor la grădiniță!»

Deputatul PSD Ștefan Țintă

«România, pe ultimul loc în UE la participarea copiilor la grădiniță!»

«Am adresat o întrebare oficială domnului ministru al Edu­cației, Daniel-Ovidiu David, privind măsurile necesare pentru con­ști­entizarea importanței educației timpurii și creșterea atractivității grădiniței!» a ținut să precizeze public deputatul social-democrat Ștefan Țintă. În continuare, parlamentarul PSD argumentează care a fost motivația interpelării mi­nistrului Educației și Cercetării. «Situația actuală este alarmantă: doar trei din patru copii români accesează educația preșcolară, iar România este codașa Uniunii Europene la acest capitol. În Belgia și Spania, participarea trece de 95%, iar în Franța, toți copiii... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2025, 09:50 (2378 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Controale DSVSA Ialomița în supermarketurile din Slobozia

Controale DSVSA Ialomița în supermarketurile din Slobozia

În ultimele două săptămâni, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a desfășurat ample controale privind respectarea normelor de igienă. Verificările au vizat, în special, supermarketurile din Slobozia. 3 mari magazine au avut activitatea suspen­dată din cauza problemelor consta­tate. De asemenea, au fost aplicate și amenzi în cuantum de 100 mii de lei.

 

3 mari magazine închise de DSVSA Ialomița Agenția Națională Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor a inițiat o acțiune de control la nivel național... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2025, 12:20 (15160 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Școlile și liceele ialomițene cu un singur candidat la Bacalaureat și Evaluarea Națională

Deficiențele sistemului de Educație

Școlile și liceele ialomițene cu un singur candidat la Bacalaureat și Evaluarea Națională

bonus: Notă la Bacalaureat mărită cu peste 2,5 puncte după contestații

Publicarea rezultatelor la Bacalaureat și Evaluarea Națională evidențiază o situație mai puțin obișnuită, despre care în spațiul public se vorbește prea puțin. Ne referim la cazurile unităților de învățământ care au fost reprezentate la aceste examene naționale de un număr foarte mic de candidați. La nivelul județului Ialomița există o școală gimnazială și un liceu care au avut câte un singur candidat înscris la cele două exa­mene. Fără să mai surprindă pe nimeni, cei doi candidați nu s-au remarcat nici în ceea ce privește rezultatele pe care le-au obținut. Aceste cazuri, aparent izolate, scot în evidență necesitatea reorganizării rețelei școlare... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2025, 07:55 (14296 vizualizări - 5 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
281 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

13 sesizări penale pentru firme din partea Finanțelor

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în cursul lunii octombrie 2010 au fost efectuate 168 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 13:19
(10635 vizualizări - 0 comentarii)


Sergiu Băhăian, judecat la Tribunalul Ialomița

Sergiu Băhăian, judecat la Tribunalul Ialomița

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Ialomița au dispus trimiterea în judecată a inculpatului Sergiu Băhăian. Acestea, împreună ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 17:10
(15349 vizualizări - 0 comentarii)


Declarațiile fiscale se depun numai electronic

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că solicitarea de utilizare a unui certificat digital poate fi depusă, pentru fiecare contribuabil reprezentat, la unitatea fiscală teritorială ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 17:01
(11790 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Raclă de argint de 17 kilograme pentru Sfintele Moaște

Slobozia: Raclă de argint de 17 kilograme pentru Sfintele Moaște

În cursul dimineții de joi, 11 noiembrie 2010, Preasfințitul Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, a sfințit la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia noua raclă în care ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 14:07
(14699 vizualizări - 0 comentarii)


Braconieri surprinși la Bordușani

Un control de rutină al polițiștilor organizat marți, 9 noiembrie, în zona Fetești, pentru prevenirea și combaterea braconajului, a dus la identificarea în trafic a unui autoturism suspect. În vehiculul ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:46
(14192 vizualizări - 0 comentarii)


Un MIC producător de pîine de la Amara a fost «ars» de Poliție și Gardă. Pe cînd cei MARI?

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor, în colaborare cu comisarii Gărzii Financiare au identificat pe raza orașului Amara un autovehicul ce aparținea unei societăți comerciale din localitate ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:38
(9838 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 9 noiembrie, polițiștii din Fetești au identificat, pe strada Călărași din localitate, un cetățean în vîrstă de 53 de ani care se deplasa la volanul unui autoturism. Întrucît emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:23
(15226 vizualizări - 0 comentarii)


Finanțele atenționează agricultorii asupra plății impozitului anual

Fermierii ialomițeni care desfășoară activități agricole în legumicultură și viticultură și pomicultură mai au la dispoziție 5 zile pentru plata impozitului anual. Într-un comunicat remis publicității, ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:02
(13484 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la un uscător de cereale

Un incendiu s-a produs în această dimineață, în jurul orei 5.15, la un uscător de cereale care aparține unei societăți comerciale din municipiul Fetești. Urmare a nerespectării parametrilor tehnologici ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 11:14
(13620 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 19:30
(11507 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 18:54
(12766 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» se extinde la Jilavele

Centrul de formare Biblionet (demarat în cadrul unui program derulat ca parteneriat între IREX-SUA, Ministerul Culturii și Patrimoniului Național, Asociația Bibliotecarilor și Bibliotecilor Publice din ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 16:17
(15627 vizualizări - 0 comentarii)


Audi Q7 furat din Italia, depistat la Bărbulești

Audi Q7 furat din Italia, depistat la Bărbulești

Luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional. În cadrul acțiunii, polițiștii au identificat un cetățean ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 13:47
(15752 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Peste 100 de vitezomani amendați de Poliția Rutieră

Peste 100 de conducători auto au fost depistați conducînd cu viteze peste limita legală doar pe parcursul a trei zile. În intervalul 5-7 noiembrie a.c., pe arterele din județ, polițiștii Serviciului Rutier ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 13:40
(14145 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Rata șomajului-9,3%

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, la sfîrșitul lunii octombrie 2010 rata șomajului înregistrată la nivelul județului Ialomița este în scădere. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 12:22
(8865 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrân de 73 de ani prins cu țigări de contrabandă

Slobozia: Bătrîn de 73 de ani prins cu țigări de contrabandă

În cursul dimineții de luni, 8 noiembrie a.c., în jurul orei 10.00, polițiștii slobozeni au depistat pe raza municipiului un localnic, de 73 de ani, în timp ce intenționa să comercializeze țigări avînd ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 19:11
(16329 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Un tânăr fără permis a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului

Slobozia: Un tînăr fără permis a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului

Sîmbătă, 6 noiembrie a.c., în Slobozia, un tînăr a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului. Așadar, pe strada Gării din Slobozia, un tînăr, de 26 de ani, din municipiu, gonea la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 19:05
(15395 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


APIA: 90,8 milioane de euro pentru peste 400000 de fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a autorizat la plată 401942 fermieri ce au îndeplinit cumulativ condițiile impuse de regulamentele europene și legislația românească, cu suma de 387,9 ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:21
(14034 vizualizări - 0 comentarii)


Fetiță de 9 ani, violată cu bestialitate

O copilă de doar 9 ani, din localitatea Marsilieni a trecut zilele trecute prin clipe de groază, după ce a fost violată de un bărbat de 47 de ani. Fetița a fost ademenită de violator la docmiciliul acestuia ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:01
(19560 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: viol Ialomița


Tânăr de 26 ani, mort într-un accident rutier

Tînăr de 26 ani, mort într-un accident rutier

Tragedie aseară în cartierul Slobozia Nouă. Un tînăr de 26 de ani a sfîrșit într-un accidet rutier produs de prietenul său. Accidentul s-a produs duminică, 7 noiembrie, în cartierul Slobozia Nouă. În timp ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:00
(16443 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Femeie salvată de la viol de doi jandarmi

Sîmbătă, 6 noiembrie, noaptea, doi jandarmi ialomițeni ce se îndreptau către domiciliul propriu după terminarea orelor de program au auzit țipetele de ajutor ale unei femei în zona blocului G5. Nu mare ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:59
(17630 vizualizări - 1 comentariu)


Patru persoane rănite în urma unui accident rutier

În dimineața zilei de sîmbătă, 6 noiembrie a.c., în jurul orei 7.45, în afara localității Armășești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a patru persoane. La fața locului s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:56
(16667 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Peste 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Vineri, 5 noiembrie a.c., polițiștii slobozeni au identificat pe raza cartierului Slobozia Nouă două persoane care comercializau pește fără a deține documente legale de proveniență. Astfel, în autoturismul ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:55
(15358 vizualizări - 0 comentarii)


Uniunea Europeană sancționează România diminuînd subvenția pe suprafață

În campania SAPS 2007 România a avut la dispoziție, conform regulamentelor Uniunii Europene, un pachet financiar de 440 milioane de euro, reprezentînd sprijin financiar direct pe unitate de suprafață. ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:50
(15956 vizualizări - 0 comentarii)


Drive test Hyundai la Europa FM

Drive test Hyundai la Europa FM

Importatorul mărcii Hyundai în România și Europa FM au demarat o colaborare menită să aducă modelele auto marca Hyundai mai aproape de ascultătorii postului național de radio. Astfel, pe durata a șase săptămîni ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:40
(14739 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhar reținut de polițiști

Vineri, 5 noiembrie a.c., polițiștii urziceneni au identificat, pe raza localității Sinești, un tînăr de 19 ani, din localitate, pe numele căruia Judecătoria Sectorului nr. 4 București a emis mandat de ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:30
(13633 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Evaziune cu morcovi

În cursul zilei de sîmbătă, 6 noiembrie a.c., polițiști din Fetești au organizat și desfășurat pe raza municipiului o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor ce efectuează activități de comerț ilicit ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:25
(12344 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr acuzat de proxenetism în Spania, prins de polițiști

Încă un bărbat din Țăndărei a fost arestat de polițiști. Tînărul de 20 de ani a fost prins de polițiști miercuri, 4 noiembrie, pe numele său fiind emis un mandat de arestare european de către autoritățile ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:20
(15315 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Braconier cercetat penal

Un tînăr de 22 de ani din Movilița este cercetat penal de polițiști după ce a fost prins pescuind într-o baltă privată. Bărbatul a fost descoperit joi, 4 noiembrie, cînd cu ajutorul unei plase monofilament ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:19
(13677 vizualizări - 0 comentarii)


Comerț ilegal cu legume-fructe

Joi, 4 noiembrie, polițiștii feteșteni au organizat o acțiune al cărei scop principal l-a constituit surprinderea și sancționarea faptelor de comerț ilegal. Astfel, în timpul verificărilor, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:17
(16546 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...