Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Reunirea lotului-luni, 15 ianuarie 2018

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Reunirea lotului-luni, 15 ianuarie 2018

Enache Costea va suna peste câteva zile adunarea, în vederea pregătirii returului campionatului, Unirea sperând încă la promovarea în eșalonul secund. 15 ianuarie 2018 este data stabilită pentru reunire și tot atunci vom cunoaște probabil o parte din noutățile lotului. Deocamdată nu se știe nimic la acest capitol, existând certitudini doar în privința programului de pregătire. Conducerea clubului a parafat deja 5 partide amicale: pe 27 ianuarie 2018, cu Carmen București, pe 3 februarie 2018 cu Concordia Chiajna 2, pe 7 februarie 2018 cu Petrolul Ploiești, pe 14 februarie 2018 cu Dacia Unirea Brăila și pe 24 februarie 2018 cu Abatorul. De asemenea, echipa va pleca într-un cantonament de o săptămână... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2018, 12:40 (4554 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Toți ochii pe Cristina Neagu

Handbal, HCM Slobozia-CSM București 19-34

Toți ochii pe Cristina Neagu

Cu peste 7 ani în urmă scriam un articol intitulat «Handbal cu ochii la stele». Era povestea meciului dintre CSM Slobozia și CSM București, jucat în liga secundă în momentul în care echipa din Capitală își lua zborul spre înalta performanță. Se întâmpla prin 2010, anul în care Cristina Neagu făcea deja furori la Oltchim și era desemnată în premieră handbalista planetei. Stelele de atunci erau Alina Dobrin și câteva colege ale sale, care făceau diferența în favoarea Bucureștiului, iar noi, cei 200 de spectatori prezenți în Sala Sporturilor, eram fericiți să le vedem la lucru și nu ne gândeam că peste ani vom aplauda la Slobozia o echipă de același nivel cu al Oltchimului de atunci. S-a întâmplat... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2018, 11:10 (4577 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii de familie din Ialomița vor condiții de muncă decente

Medicii de familie din Ialomița vor condiții de muncă decente

Medicii de familie din Ialomița au renunțat deocamdată la proteste, însă se declară nemulțumiți de situația generată de Casa Națională de Asigurări de Sănătate împreună cu Ministerul Sănătății. Într-un comunicat de presă remis publicității, medicul Andreea Radu, președintele Asociației Medicilor de Familie din Ialomița, explică în detaliu care sunt doleanțele medicilor de familie: «Ministrul Sănătății nu a explicat clar când se va aplica majorarea veniturilor destinate medicilor de familie...». La momentul de față, toți cei 112 medici de familie din Ialomița au încheiat actele adiționale cu reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița.

Scandal la porțile CJAS Ialomița... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2018, 19:05 (6894 vizualizări - 5 comentarii)

POLITICĂ

Generația TSD Ialomița

Tinerii zilelor noastre

Generația TSD Ialomița

Sunt tinere, educate și cred că pot schimba România. Au în comun experiența recentă a unui internship în Parlamentul României, reprezintă TSD Ialomița și știu că viitorul este al celor care îndrăznesc să și-l revendice. Dar, mai presus de toate, au înțeles că lumea în care trăiesc nu poate fi schimbată fără implicarea lor directă. Ioana, Cristina și Mihaela fac parte din noua generație de membri activi a TSD Ialomița.

Oportunitățile care schimbă viața Ioana Iovănescu împlinește 20 de ani luna viitoare. Este studentă la o facultate de Administrație Publică și unul dintre mulții vicepreședinți... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2018, 15:20 (11859 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Cazul unei tinere arse, transferat la București după 12 ore

Cazul unei tinere arse, transferat la București după 12 ore

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au făcut eforturi supraomenești să țină în viață o tânără de 18 ani din Amara, care a suferit arsuri pe 40% din suprafața corpului, după ce au încercat să o transfere în cel mai scurt timp la un spital din București. Specialiștii din Capitală au aprobat transferul abia după 12 ore.

Transferurile, greu de realizat
Din primele informații, tânăra a încercat noaptea trecută să aprindă focul la o sobă și pentru că a efectuat o manevră necorespunzătoare, s-a produs o explozie în urma căreia s-a ales cu arsuri de peste 40% din suprafața... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2018, 17:58 (9034 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru a umilit 25 de ani de administrație locală

Megalomanie prezidențială în direct

Victor Moraru a umilit 25 de ani de administrație locală

La sfârșitul anului precedent, președintele Victor Moraru a organizat o gală administrativă sub egida «25 de ani de administrație locală». În cadrul evenimentului, președintele Consiliului Județean a semnat demonstrativ (sau ostentativ?) documentația de aprobare a investiției de 25 milioane de euro pentru reabilitarea infrastructurii rutiere județene. Gestul reprezintă încă o dovadă a megalomaniei administrative de care dă dovadă Victor Moraru de la preluarea mandatului, în vara anului 2016...

Ultimul bal administrativ La sfârșitul anului precedent, pe 21 decembrie 2017, președintele... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2018, 17:10 (9562 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fosta șefă a Parchetului Județean Ialomița, suspendată din funcție!

DNA a trimis dosarul Danielei Maria Manolache în judecată

Fosta șefă a Parchetului Județean Ialomița, suspendată din funcție!

Fostul prim-procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, procurorul Daniela Maria Manolache, în prezent delegată la Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București, are probleme cu legea penală. Direcția Națională Anticorupție a trimis-o în urmă cu o săptămână în judecată pe Daniela Maria Manolache, aceasta fiind acuzată de «participație improprie sub forma instigării la abuz în serviciu cu consecințe deosebit de grave». Se pare că faptele s-au petrecut pe vremea când Daniela Maria  Manolache își desfășura activitatea în calitate de consilier juridic al Primăriei Bradu, județul Argeș. Imediat după trimiterea sa în judecată, Consiliul Superior al Magistraturii a dispus... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2018, 17:05 (14466 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

PS Vincențiu a sfințit apele la Călărași

Ștefan Iulian Boscornea a recuperat crucea de 7 ori consecutiv!

Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, a participat sâmbătă, 6 ianuarie 2018, la prima mare sărbătoare religioasă a anului. Preasfinția Sa a oficiat Sfânta Liturghie la Biserica «Sfinții Împărați Constantin și Elena» din oraș, înconjurat de un sobor de preoți, oficiali locali și sute de credincioși. După orele 11,00, în Parcul Central, mii de călărășeni și câteva zeci de ialomițeni au așteptat ca Preasfinția Sa să arunce, după tradiție, crucea în apele Borcei. În competiție s-au înscris 15 înotători. În pofida vremii însorite și a temperaturii ridicate a apei (8 grade Celsius), cei mai mulți dintre pretendenți au renunțat imediat după ce s-au aruncat în apă. Întrecerea a... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2018, 17:20 (12713 vizualizări - 45 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ionuț Popescu amenință OUAI Sudiți cu DESFIINȚAREA

ANIF șantajează administrativ OUAI Sudiți

Ionuț Popescu amenință OUAI Sudiți cu DESFIINȚAREA

bonus: drept la replică al ANIF Ialomița

La începutul acestei luni, Tudor Marcel, președintele Organizației Utilizatorilor de Apă pentru Irigații Sudiți, reclama public un abuz al Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița. La două săptămâni distanță, directorul ANIF, Ionuț Popescu, amenință OUAI Sudiți cu desființarea. Miza acestui conflict deschis, reclamă Tudor Marcel, o reprezintă accesarea «ilegală» a fondurilor europene pentru modernizarea sistemului de irigații.

«Țeapa» urmată de amenințări
La începutul acestei luni, președintele OUAI Sudiți, Tudor Marcel acuza Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2018, 10:15 (9967 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Cupa României

HCM Slobozia-CSM București, la reluarea sezonului

Iubitorii handbalului din Slobozia au ocazia să se bucure din nou de sportul lor preferat. Vineri, 5 ianuarie 2018, cu începere de la orele 17,30, în cadrul Optimilor Cupei României, HCM Slobozia primește în Sala «Andreea Nica» vizita echipei care domină autoritar handbalul feminin românesc al ultimilor 4 ani, CSM București. Spectatorii slobozeni vor avea astfel ocazia să vadă la lucru două proaspete campioane mondiale, franțuzoaicele Niombla și Aiglon, dar și pe cea mai bună handbalistă a lumii, Cristina Neagu. În pauza competițională, handbalistele antrenate de Gheorghe Covaciu au susținut 8 meciuri amicale, soldate cu 4 victorii și 4 înfrângeri. Printre altele, ele s-au clasat pe locul 2 la... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2018, 09:45 (6662 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetele penale lasă ialomițenii fără pensii de boală

Anchetele penale lasă ialomițenii fără pensii de boală

Anchetele procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au lăsat județul fără medici specialiști în domeniul expertizării capacității de muncă a persoanelor pensionate pe caz de boală. Reprezentanții Casei Județene de Pensii Ialomița, instituție care coordonează cabinetele în care își desfășurau activitatea medicii cu probleme penale, susțin faptul că la momentul de față situația este una extrem de delicată. Practic, din cauza lipsei medicilor, dosarele a sute de oameni nu pot fi analizate și expertizate, iar cei vizați riscă să nu mai poată primi pensiile de boală. «Am făcut demersuri și așteptăm un răspuns din partea forurilor superioare!» explică Aurel Mâzgoi, directorul executiv... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2018, 11:25 (9560 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prejudiciu de 4 milioane de lei

Evazionist trimis în judecată

16 administrații locale din România au devenit părți într-un dosar penal instrumentat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița cu privire la fapte de «evaziune fiscală» și «spălare de bani» comise de numitul Lorică Neagu. Bărbatul a reușit să prejudicieze bugetul de stat cu peste 4 milioane de lei, folosind 47 de certificate de producător falsificate, ce purtau seria și însemnele celor 16 primării din țară. Inculpatul a fost trimis acum în judecată în stare de libertate.

Filmul unei anchete Potrivit actelor de urmărire penală, procurorii din Slobozia au ajuns la numitul... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2018, 16:30 (4726 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În noaptea de Revelion un petrecăreț s-a tăiat la mână cu sticla de șampanie

În noaptea de Revelion un petrecăreț s-a tăiat la mână cu sticla de șampanie

Val de prezentări la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia în noaptea Revelion și în primele două zile ale Anului Nou. Estimativ, aproximativ 300 de ialomițeni au avut nevoie de îngrijiri medicale. Printre ei s-a numărat și un tânăr care s-a tăiat la mână încercând să deschidă o sticlă cu șampanie. De asemenea, marți, 2 ianuarie 2018, cinci persoane au ajuns la Spitalul Slobozia după ce au fost implicate într-un accident rutier.

Prezentări record la UPU Slobozia
În noaptea de Revelion și în primele două zile din anul 2018, aproximativ 300 de ialomițeni... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2018, 12:07 (10419 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campania de vaccinare împotriva rujeolei, blocată de un WC

La Țăndărei

Campania de vaccinare împotriva rujeolei, blocată de un WC

Măsurile Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița cu privire la campania specială de vaccinare antirujeolică dispuse pentru orașul Țăndărei se implementează în pas de melc. Deși autoritățile locale ar fi trebuit să deschidă de 3 săptămâni un dispensar unde să se realizeze imunizările copiilor nevaccinați, nici până în prezent punctul nu funcționează! Problema o reprezintă amenajarea grupurilor sanitare, pentru care nu ar exista fonduri, reclamă oficialii din cadrul Direcției de Sănătate Publică Ialomița. În replică la acuzațiile aduse, reprezentanții administrației locale susțin că fac demersuri pentru a deschide dispensarul. «Vă asigur că în cel mai scurt timp va fi funcțional... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2018, 10:50 (5157 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sindicatul «Soia 2007» acuză conducerea Expur de «discriminare» (II)

Sindicatul «Soia 2007» acuză conducerea Expur de «discriminare» (II)

Conflictul deschis generat de acuzațiile publice lansate de Ion Grecu, liderul sindicatului «Soia 2007» continuă. Potrivit declarațiilor sale, conducerea societății continuă «politica de discriminare și intimidare» a angajaților și falsifică procesele-verbale ale Comisiei de Sănătate și Securitate în Muncă. În replică, conducerea Expur a remis spre publicare un drept la replică în care precizează că poziția membrilor de sindicat nu este împărtășită de către ceilalți 350 de angajați ai societății...

«Politica de discriminare» continuă
Principalele acuzații formulate de către reprezentantul... [citește_tot_articolul]

2 Ianuarie 2018, 11:20 (6682 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Piroman arestat de judecătorii din Fetești

Piroman arestat de judecătorii din Fetești

Un bărbat din Platonești a ajuns în Centrul de Arest și Reținere din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița după ce, beat fiind, a incendiat un șopron și mai multe șure de paie și fân din curtea unui localnic. La mijloc se pare că ar fi o neînțelegere mai veche, iscată din cauza unei femei...

A dat foc din dragoste În urmă cu aproximativ două săptămâni, numitul I.A., din Platonești, a luat un bidon cu motorină și, în puterea nopții, a sărit gardul gospodăriei unui vecin de pe stradă, dându-i foc la o un șopron și alte câteva șure de paie și fân pe care păgubitul le... [citește_tot_articolul]

1 Ianuarie 2018, 10:25 (5051 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

«One woman show» cu Iulia Berciu

«One woman show» cu Iulia Berciu

În urmă cu 7 ani era doar un angajat. Și nu o cunoștea nimeni. Acum este propriul ei stăpân și unul dintre cei mai căutați liber-profesioniști din Slobozia. De-a lungul a peste 7 ani de carieră a interpretat zeci de roluri. Unele dintre ele i-au fost dragi, de altele s-a îndrăgostit iremediabil... Însă cea mai mare satisfacție i-a adus-o ziua în care a fost rugată să vină să se interpreteze pe sine. «Mi s-a spus: „Iulia, lasă costumele, lasă-l pe clovnul Berciulică. Noi te vrem pe tine...“».

Secretul Iuliei Are un chip angelic și niște ochi incredibil de frumoși. De-a lungul a peste... [citește_tot_articolul]

30 Decembrie 2017, 13:05 (7705 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Moartea paznicilor lacului Ratca, anchetată de ITM Ialomița

Moartea paznicilor lacului Ratca, anchetată de ITM Ialomița

Inspectorii din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au demarat o anchetă cu privire la moartea celor doi paznici care, în prima zi de Crăciun, s-au înecat în apele lacului Ratca. Oficialii instituției verifică dacă cei doi aveau contracte de muncă legale și cum a fost posibil să se petreacă nefericitul incident. Între timp, pompierii continuă căutările trupului tânărului de 20 de ani.

Concluzii preliminarii
Din primele informații, se pare că inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă sunt interesați să afle dacă cei doi paznici lucrau sau nu cu forme legale... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2017, 13:12 (10069 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Fetiță de 8 ani, bătută cu bestialitate de unchiul său

S-a întâmplat la Bărcănești

Fetiță de 8 ani, bătută cu bestialitate de unchiul său

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au dispus trimiterea în judecată a unui bărbat din comuna Bărcănești, acuzat de «violență domestică». Acesta și-a lovit cu bestialitate nepoata în vârstă de 8 ani, fetița având nevoie de zile bune de îngrijiri medicale. Adus în fața organelor de urmărire penală pentru declarații, suspectul a recunoscut faptele pe care le-a comis. El a precizat că totul s-a petrecut din cauza alcoolului.

Copilărie distrusă Statistica Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița arată că, pe tot parcursul anului, aproximativ... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2017, 10:40 (5832 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Fraudă cu echipamente de supraveghere video la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Fraudă cu echipamente de supraveghere video la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un bărbat din București a ajuns în atenția polițiștilor din Ialomița după ce a încercat să păcălească reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Acesta a semnat în numele unității medicale mai multe contracte privind achiziția directă a peste 300 de camere de supraveghere video. Totul a ieșit la iveală abia când oficialii instituției au aflat că trebuie să plătească suma de 250 mii de lei pentru respectivele echipamente de securitate. Cercetările în acest caz continuă.

Fals manager de achiziții
Surse judiciare apreciază faptul că bărbatul anchetat acum de polițiștii... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2017, 16:13 (9588 vizualizări - 4 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
294 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: S-au modificat declarațiile pentru notificarea intrării/ieșirii din sistemul TVA

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii ineresați că au fost actualizate declarațiile 097 și 700 ca urmare a modificării plafonului pentru care se aplică sistemul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 19:40
(5866 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Întrerupere apă la Căzănești

Ca urmare a unei avarii pe conducta principală de alimentare cu apă de pe strada Vasile Popescu din orașul Căzănești, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile joi, 8 aprilie ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 19:25
(2072 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «5 decenii de pictură»

Sâmbătă, 10 aprilie a.c., Galeriile de Artă «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia vor găzdui expoziția personală de pictură a artistului Virgiliu Parghel. Intitulat «5 decenii ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 17:20
(3051 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 40 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 8 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9964, cu 40 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 16:40
(2784 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Eveniment privat întrerupt de polițiști

În cursul zilei de marți, 6 aprilie a.c., aproape 100 de forțe de ordine au acționat pe raza județului Ialomița pentru verificarea respectării măsurilor și interdicțiilor impuse în vederea limitării răspândirii ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2021, 17:45
(2474 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 60 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9924, cu 60 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2021, 16:25
(4708 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Iazu și Fierbinți-Târg

Accidente la Iazu și Fierbinți-Târg

Marți, 6 aprilie a.c., în jurul orelor 16,15, salvatorii de la Detașamentul de Pompieri Slobozia-Garda de Intervenție Slobozia au fost solicitați să intervină la un accident rutier în care a fost implicat ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2021, 12:45
(2052 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 12 aprilie 2021, termen limită de depunere a unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește persoanelor impozabile, înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015, care nu au depășit plafonul de scutire și care ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2021, 11:40
(4146 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Alexeni, reținut după ce a spart geamurile la 11 autovehicule în Urziceni

Un tânăr, de 23 de ani, din Alexeni, a fost reținut de polițiști în cursul zilei de luni, 5 aprilie a.c., pe raza municipiului Urziceni. Conform oamenilor legii, în cursul nopții de sâmbătă spre duminică ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 21:05
(2258 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 100 de polițiști ialomițeni au participat luni, 5 aprilie a.c., la o acțiune preventivă ce a avut ca scop respectarea măsurilor de protecție sanitară. Cu ocazia acestei misiuni, oamenii legii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 18:55
(2516 vizualizări - 0 comentarii)


Horia: 48 de ore de luptă cu flăcările

Horia: 48 de ore de luptă cu flăcările

Au trecut 48 de ore de când pompierii din Ialomița și Călărași încearcă să stingă un incendiu care a cuprins o șiră de baloți de aproximativ 50 de metri lungime și 4 metri înălțime. Pompierii au reușit ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 18:40
(3821 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Horia incendiu


Cotorca: Autocamion implicat în accident

În dimineața zilei de marți, 6 aprilie a.c., un accident rutier s-a petrecut în zona localității Cotorca. Din informațiile autorităților, în evenimentul rutier a fost implicat un autocamion. Șoferul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 18:25
(3783 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Grupul de Comunicare Strategică: 39 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 6 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9864, cu 39 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 16:25
(2565 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Fetești!

RAJA Constanța informează toți consumatorii din orașul Fetești cu privire la faptul că în noaptea de marți spre miercuri, 6/7 aprilie 2021, în intervalul orar 24,00-04,00, se va opri apa în tot orașul. ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 13:50
(2648 vizualizări - 0 comentarii)


Focar COVID-19: Carantină zonală la Gârbovi

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus carantinarea zonală a comunei Gârbovi. Decizia va intra în vigoare de la miezul nopții de luni spre marți, 5/6 aprilie 2021, și va fi valabilă ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 20:05
(2663 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 600 de persoane aflate în carantină/izolare, verificate de polițiștii ialomițeni în ultimele 24 de ore

Duminică, 4 aprilie a.c., forțele de ordine au fost la datorie, acționând pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și  pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 18:45
(1553 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 69 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 5 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9825, cu 69 de cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 16:40
(3151 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Platformă on-line pentru adeverințele aferente sectorului zootehnic

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, începând cu data de 5 aprilie 2021, pune la dispoziție o platformă on-line prin care pot fi transmise către Centrele județene ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 14:20
(4413 vizualizări - 0 comentarii)


Portalul www.anaf.ro oferă posibilitatea înregistrării electronice în sistemul One Stop Shop-OSS

Începând cu 1 aprilie 2021, portalul www.anaf.ro oferă posibilitatea înregistrării electronice în sistemul One Stop Shop-OSS (Regim special de TVA). În conformitate cu prevederile Directivei T ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 13:40
(6217 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru beneficiarii Măsurii 14-bunăstarea animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a demarat procesul de autorizare la plată pentru Măsura 14-Plăți privind bunăstarea animalelor-pachet a) Plăți în favoarea bunăstării ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 12:55
(3521 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Horia și Coșereni

Incendii la Horia și Coșereni

Un incendiu a izbucnit în dimineața zilei de luni, 5 aprilie 2021, la o rezervă de furaje din satul Horia. Locația era în raionul de competență al ISU Călărași însă, din cauza arderii foarte mari, au fost ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 12:40
(4182 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 66 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 4 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9756, cu 66 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2021, 16:50
(3318 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 48 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 3 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9690, cu 48 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2021, 16:40
(2816 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Evaluarea riscului la TVA

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane juridice că în Monitorul Oficial nr. 286 din 22 martie 2021 a fost publicat Ordinul președintelui ANAF nr. 393 din ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 16:55
(4053 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 63 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 2 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9642, cu 63 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 16:45
(2904 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Slobozia și Movilița

Pe raza municipiului Slobozia, pompierii militari din cadrul Gărzii de pompieri Slobozia au fost solicitați joi, 1 aprilie a.c., în jurul orelor 11,35, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 14:55
(2850 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Joi seara, 1 aprilie 2021, în jurul orelor 22,00, polițiștii rutieri din Fetești au depistat, în flagrant, un bărbat în vârstă de 38 de ani, din Stelnica, în timp ce conducea o autoutilitară pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 14:50
(2213 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Slobozia

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat în cursul zilei de joi, 1 aprilie 2021, pe raza municipiului Slobozia, pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19 și diminuarea ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 14:40
(3984 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia razie


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Joi, 1 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile de verificare a modului în care sunt respectate prevederile Legii nr. 55/2020, privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 14:30
(2939 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Slobozia

Joi, 1 aprilie a.c., în jurul orei 12,40, salvatorii de la Garda de intervenție Slobozia au fost solicitați să intervină la un accident rutier, în care au fost implicate două autoturisme și în urma căruia ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 12:20
(2008 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...