Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

PS Vincențiu a sfințit apele la Călărași

Ștefan Iulian Boscornea a recuperat crucea de 7 ori consecutiv!

Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, a participat sâmbătă, 6 ianuarie 2018, la prima mare sărbătoare religioasă a anului. Preasfinția Sa a oficiat Sfânta Liturghie la Biserica «Sfinții Împărați Constantin și Elena» din oraș, înconjurat de un sobor de preoți, oficiali locali și sute de credincioși. După orele 11,00, în Parcul Central, mii de călărășeni și câteva zeci de ialomițeni au așteptat ca Preasfinția Sa să arunce, după tradiție, crucea în apele Borcei. În competiție s-au înscris 15 înotători. În pofida vremii însorite și a temperaturii ridicate a apei (8 grade Celsius), cei mai mulți dintre pretendenți au renunțat imediat după ce s-au aruncat în apă. Întrecerea a... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2018, 17:20 (12695 vizualizări - 45 comentarii)

EVENIMENT

Ionuț Popescu amenință OUAI Sudiți cu DESFIINȚAREA

ANIF șantajează administrativ OUAI Sudiți

Ionuț Popescu amenință OUAI Sudiți cu DESFIINȚAREA

bonus: drept la replică al ANIF Ialomița

La începutul acestei luni, Tudor Marcel, președintele Organizației Utilizatorilor de Apă pentru Irigații Sudiți, reclama public un abuz al Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița. La două săptămâni distanță, directorul ANIF, Ionuț Popescu, amenință OUAI Sudiți cu desființarea. Miza acestui conflict deschis, reclamă Tudor Marcel, o reprezintă accesarea «ilegală» a fondurilor europene pentru modernizarea sistemului de irigații.

«Țeapa» urmată de amenințări
La începutul acestei luni, președintele OUAI Sudiți, Tudor Marcel acuza Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2018, 10:15 (9964 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Cupa României

HCM Slobozia-CSM București, la reluarea sezonului

Iubitorii handbalului din Slobozia au ocazia să se bucure din nou de sportul lor preferat. Vineri, 5 ianuarie 2018, cu începere de la orele 17,30, în cadrul Optimilor Cupei României, HCM Slobozia primește în Sala «Andreea Nica» vizita echipei care domină autoritar handbalul feminin românesc al ultimilor 4 ani, CSM București. Spectatorii slobozeni vor avea astfel ocazia să vadă la lucru două proaspete campioane mondiale, franțuzoaicele Niombla și Aiglon, dar și pe cea mai bună handbalistă a lumii, Cristina Neagu. În pauza competițională, handbalistele antrenate de Gheorghe Covaciu au susținut 8 meciuri amicale, soldate cu 4 victorii și 4 înfrângeri. Printre altele, ele s-au clasat pe locul 2 la... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2018, 09:45 (6659 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Anchetele penale lasă ialomițenii fără pensii de boală

Anchetele penale lasă ialomițenii fără pensii de boală

Anchetele procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au lăsat județul fără medici specialiști în domeniul expertizării capacității de muncă a persoanelor pensionate pe caz de boală. Reprezentanții Casei Județene de Pensii Ialomița, instituție care coordonează cabinetele în care își desfășurau activitatea medicii cu probleme penale, susțin faptul că la momentul de față situația este una extrem de delicată. Practic, din cauza lipsei medicilor, dosarele a sute de oameni nu pot fi analizate și expertizate, iar cei vizați riscă să nu mai poată primi pensiile de boală. «Am făcut demersuri și așteptăm un răspuns din partea forurilor superioare!» explică Aurel Mâzgoi, directorul executiv... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2018, 11:25 (9559 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prejudiciu de 4 milioane de lei

Evazionist trimis în judecată

16 administrații locale din România au devenit părți într-un dosar penal instrumentat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița cu privire la fapte de «evaziune fiscală» și «spălare de bani» comise de numitul Lorică Neagu. Bărbatul a reușit să prejudicieze bugetul de stat cu peste 4 milioane de lei, folosind 47 de certificate de producător falsificate, ce purtau seria și însemnele celor 16 primării din țară. Inculpatul a fost trimis acum în judecată în stare de libertate.

Filmul unei anchete Potrivit actelor de urmărire penală, procurorii din Slobozia au ajuns la numitul... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2018, 16:30 (4725 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În noaptea de Revelion un petrecăreț s-a tăiat la mână cu sticla de șampanie

În noaptea de Revelion un petrecăreț s-a tăiat la mână cu sticla de șampanie

Val de prezentări la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia în noaptea Revelion și în primele două zile ale Anului Nou. Estimativ, aproximativ 300 de ialomițeni au avut nevoie de îngrijiri medicale. Printre ei s-a numărat și un tânăr care s-a tăiat la mână încercând să deschidă o sticlă cu șampanie. De asemenea, marți, 2 ianuarie 2018, cinci persoane au ajuns la Spitalul Slobozia după ce au fost implicate într-un accident rutier.

Prezentări record la UPU Slobozia
În noaptea de Revelion și în primele două zile din anul 2018, aproximativ 300 de ialomițeni... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2018, 12:07 (10412 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campania de vaccinare împotriva rujeolei, blocată de un WC

La Țăndărei

Campania de vaccinare împotriva rujeolei, blocată de un WC

Măsurile Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița cu privire la campania specială de vaccinare antirujeolică dispuse pentru orașul Țăndărei se implementează în pas de melc. Deși autoritățile locale ar fi trebuit să deschidă de 3 săptămâni un dispensar unde să se realizeze imunizările copiilor nevaccinați, nici până în prezent punctul nu funcționează! Problema o reprezintă amenajarea grupurilor sanitare, pentru care nu ar exista fonduri, reclamă oficialii din cadrul Direcției de Sănătate Publică Ialomița. În replică la acuzațiile aduse, reprezentanții administrației locale susțin că fac demersuri pentru a deschide dispensarul. «Vă asigur că în cel mai scurt timp va fi funcțional... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2018, 10:50 (5157 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Sindicatul «Soia 2007» acuză conducerea Expur de «discriminare» (II)

Sindicatul «Soia 2007» acuză conducerea Expur de «discriminare» (II)

Conflictul deschis generat de acuzațiile publice lansate de Ion Grecu, liderul sindicatului «Soia 2007» continuă. Potrivit declarațiilor sale, conducerea societății continuă «politica de discriminare și intimidare» a angajaților și falsifică procesele-verbale ale Comisiei de Sănătate și Securitate în Muncă. În replică, conducerea Expur a remis spre publicare un drept la replică în care precizează că poziția membrilor de sindicat nu este împărtășită de către ceilalți 350 de angajați ai societății...

«Politica de discriminare» continuă
Principalele acuzații formulate de către reprezentantul... [citește_tot_articolul]

2 Ianuarie 2018, 11:20 (6664 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Piroman arestat de judecătorii din Fetești

Piroman arestat de judecătorii din Fetești

Un bărbat din Platonești a ajuns în Centrul de Arest și Reținere din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița după ce, beat fiind, a incendiat un șopron și mai multe șure de paie și fân din curtea unui localnic. La mijloc se pare că ar fi o neînțelegere mai veche, iscată din cauza unei femei...

A dat foc din dragoste În urmă cu aproximativ două săptămâni, numitul I.A., din Platonești, a luat un bidon cu motorină și, în puterea nopții, a sărit gardul gospodăriei unui vecin de pe stradă, dându-i foc la o un șopron și alte câteva șure de paie și fân pe care păgubitul le... [citește_tot_articolul]

1 Ianuarie 2018, 10:25 (5049 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«One woman show» cu Iulia Berciu

«One woman show» cu Iulia Berciu

În urmă cu 7 ani era doar un angajat. Și nu o cunoștea nimeni. Acum este propriul ei stăpân și unul dintre cei mai căutați liber-profesioniști din Slobozia. De-a lungul a peste 7 ani de carieră a interpretat zeci de roluri. Unele dintre ele i-au fost dragi, de altele s-a îndrăgostit iremediabil... Însă cea mai mare satisfacție i-a adus-o ziua în care a fost rugată să vină să se interpreteze pe sine. «Mi s-a spus: „Iulia, lasă costumele, lasă-l pe clovnul Berciulică. Noi te vrem pe tine...“».

Secretul Iuliei Are un chip angelic și niște ochi incredibil de frumoși. De-a lungul a peste... [citește_tot_articolul]

30 Decembrie 2017, 13:05 (7705 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moartea paznicilor lacului Ratca, anchetată de ITM Ialomița

Moartea paznicilor lacului Ratca, anchetată de ITM Ialomița

Inspectorii din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au demarat o anchetă cu privire la moartea celor doi paznici care, în prima zi de Crăciun, s-au înecat în apele lacului Ratca. Oficialii instituției verifică dacă cei doi aveau contracte de muncă legale și cum a fost posibil să se petreacă nefericitul incident. Între timp, pompierii continuă căutările trupului tânărului de 20 de ani.

Concluzii preliminarii
Din primele informații, se pare că inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă sunt interesați să afle dacă cei doi paznici lucrau sau nu cu forme legale... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2017, 13:12 (10055 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetiță de 8 ani, bătută cu bestialitate de unchiul său

S-a întâmplat la Bărcănești

Fetiță de 8 ani, bătută cu bestialitate de unchiul său

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au dispus trimiterea în judecată a unui bărbat din comuna Bărcănești, acuzat de «violență domestică». Acesta și-a lovit cu bestialitate nepoata în vârstă de 8 ani, fetița având nevoie de zile bune de îngrijiri medicale. Adus în fața organelor de urmărire penală pentru declarații, suspectul a recunoscut faptele pe care le-a comis. El a precizat că totul s-a petrecut din cauza alcoolului.

Copilărie distrusă Statistica Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița arată că, pe tot parcursul anului, aproximativ... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2017, 10:40 (5831 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fraudă cu echipamente de supraveghere video la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Fraudă cu echipamente de supraveghere video la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un bărbat din București a ajuns în atenția polițiștilor din Ialomița după ce a încercat să păcălească reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Acesta a semnat în numele unității medicale mai multe contracte privind achiziția directă a peste 300 de camere de supraveghere video. Totul a ieșit la iveală abia când oficialii instituției au aflat că trebuie să plătească suma de 250 mii de lei pentru respectivele echipamente de securitate. Cercetările în acest caz continuă.

Fals manager de achiziții
Surse judiciare apreciază faptul că bărbatul anchetat acum de polițiștii... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2017, 16:13 (9586 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru nu renunță la sediul BCR

Consiliul Județean Ialomița

Președintele Moraru nu renunță la sediul BCR

Marți, 19 decembrie 2017, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în ultima ședință ordinară a acestui an. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat proiecte de hotărâre de larg interes pentru opinia publică ialomițeană. Amintim proiectele privind rectificarea bugetelor Consiliului Județean și a Spitalului Slobozia, asocierea județului Ialomița cu municipiul Slobozia în vederea participării la capitalul social al SC Pază și Servicii Comunitare SRL Slobozia sau proiectul privind aprobarea costului mediu lunar de întreținere a persoanelor vârstnice. Cele mai importante rămân însă proiectul privind completarea Master Planului RAJA pentru reabilitarea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă în... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2017, 11:05 (6263 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au salvat viața unui bebeluș

Miracol în prima zi de Crăciun

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au salvat viața unui bebeluș

Un bebeluș născut la termen la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, dar cu grave complicații, a fost salvat de medicii Secției Neonatologie a unității medicale. Copilul este acum în afara oricărui pericol.

Are 3500 de grame
Din primele informații se pare că mama bebelușului a tratat cu indiferență toată perioada de sarcină. Aceasta nu a fost luată în evidențele medicilor specialiști și nu a mers niciodată la un control să vadă cum evoluează sarcina. În prima zi de Crăciun ea a fost adusă cu ambulanța la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru a aduce pe lume un copil. ... [citește_tot_articolul]

26 Decembrie 2017, 11:44 (12045 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Laboratoarele de analize medicale au rămas fără fonduri

În Ialomița

Laboratoarele de analize medicale au rămas fără fonduri

La final de an, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a oferit laboratoarelor de analize medicale peste 1,2 milioane lei. În urma unui sondaj telefonic realizat de reporterii ziarului nostru, cele mai importante astfel de unități medicale din Slobozia, aflate în relații contractuale cu CJAS, au cheltuit deja toți banii. Astfel, persoanele care au nevoie de analize medicale trebuie să suporte costurile analizelor. În funcție de laboratorul ales și complexitatea analizelor, prețurile variază între 150 și 200 de lei.

Cum ne tratăm pe banii noștri O bună parte din bugetul Sănătății... [citește_tot_articolul]

26 Decembrie 2017, 10:10 (6573 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Sfântul Luca este singurul evanghelist care ne prezintă Nașterea Mântuitorului Hristos în contextul istoriei universale, adică în timpul domniei împăratului Octavian Augustus, cu ocazia unui recensământ al populației, pe când Quirinius îndeplinea funcția de guvernator al provinciei imperiale Siria: „În zilele acelea, a ieșit poruncă de la Cezar să se înscrie toată lumea” (Luca 2, 1). Aceste... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2017, 13:55 (5360 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Răzvan Stănescu, sportivul anului 2017

Gala Sportului ialomițean

Răzvan Stănescu, sportivul anului 2017

Anul 2017 a fost bogat în performanțe pentru sportul ialomițean, cu toate că, din păcate, numărul disciplinelor sportive practicate a rămas unul restrâns. Avem un grup de copii și tineri talentați care an de an populează podiumurile naționale și, după cum veți vedea, și pe cele internaționale. Și, foarte important, o mână de oameni de sport dedicați 100% fenomenului care, deși dau impresia că nu trag la aceeași căruță, reușesc, cel puțin la final de an, să stea la aceeași masă și să se bucure împreună pentru cele realizate. Anul 2017 a stat sub zodia performanței și nu a fost cu siguranță ușor să se alcătuiască un clasament. S-a demonstrat că avem profesioniști în rândul antrenorilor, talent cât... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2017, 12:20 (5301 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Se primenesc descentralizatele ialomițene

Ialomița se pesedizează din zi în zi. Practic, toate instituțiile publice din județ trec în gestiunea pesediștilor sau «politicienilor» convertiți la religia PSD. Mai puțin prefectul Gigi Petre, care e apolitic. Dar nici acesta nu se simte prea bine...

«Doi la leu, doi la leu!» Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a rămas fără șef. Gabriel Ioniță, căci așa îl chema, a profitat de o oportunitate nesperată și a cerut transferul la Constanța, pe un post de adjunct. În urma lui potopul, iar subalternii se încaieră deja pe scaunul lăsat liber. Cel care merită funcția, după umila noastră... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2017, 17:05 (7063 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Și-au împărțit victoriile cu Vâlcea

Handbal, HCM Slobozia

Și-au împărțit victoriile cu Vâlcea

După perioada de pregătire centralizată desfășurată timp de o săptămână la Vatra Dornei, jucătoarele de la HCM Slobozia au revenit la mânuirea mingii. Drept urmare, pe 15 și 16 decembrie 2017, echipa pregătită de Gheorghe Covaciu a susținut la Râmnicu Vâlcea două partide de verificare cu formația omonimă din localitate. Gazdele ocupă, după 10 etape, locul 2 și, în ciuda faptului că au un lot valoros, antrenorul vrâncean Aurelian Roșca a putut utiliza aproape tot lotul, doar o jucătoare fiind convocată pentru Campionatul Mondial. În aceste condiții, Victoria HCM Slobozia din primul meci, fie ea și amicală, poate fi catalogată drept o surpriză. Reamintim că echipa noastră se regăsește în prezent... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2017, 12:20 (3892 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
283 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: Perioadă de depunere a formularelor de acordare a unei cantități de cotă de lapte din rezerva națională

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează producătorii de lapte de vacă despre faptul că, începînd cu 1 iunie și pînă la 31 iulie 2013, se desfășoară prima ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2013, 09:09
(12689 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

30 Mai 2013, 08:45


Jandarmi ialomițeni întorși din Afganistan, decorați

Jandarmi ialomițeni întorși din Afganistan, decorați

Doi jandarmi ialomițeni au fost decorați luni, 27 mai a.c., de ministrul Afacerilor Interne, Radu Stroe. Cei doi, căpitanul Leonte Dragoș și plutonierul Cerbu Daniel, au fost decorați alături de membrii ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 15:55
(5000 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Luni, 27 mai 2013-4 accidente, 2 morți, 7 răniți

Luni, 27 mai 2013, a fost o zi însîngerată pe șoselele ialomițene. Două persoane au decedat și șapte au fost rănite în 4 accidente de circulație.
Astfel, primul eveniment rutier s-a produs în jurul ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 14:47
(7547 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Minoră de 16 ani, dispărută de la domiciliu

Axintele: Minoră de 16 ani, dispărută de la domiciliu

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că o minoră de 16 ani, din comuna Axintele, a dispărut de la domiciliu. Din cercetările efectuate de către polițiști, s-a stabilit că persoana dispărută se numește ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 13:44
(7184 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident cu doi morți

3 autoturisme au fost implicate într-un accident rutier luni, 27 mai a.c, în jurul orei 17,30, pe DN2, în apropierea localității Movilița. În urma impactului, două persoane au decedat, iar alte trei au ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 09:40
(8101 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocîrlia: Bărbat decedat într-o fîntînă

Vineri, 24 mai 2013, în urma unui apel telefonic primit în jurul orei 13,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru a scoate un bărbat, în vîrstă de 59 de ani, căzut într-o fântână, pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 07:39
(6555 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 99 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 27 mai 2013, sînt disponibile 99 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2013, 09:18
(7552 vizualizări - 4 comentarii)


Slobozia: Au predat la Poliție o borsetă cu 14000 lei găsită pe stradă

La sediul Poliției Slobozia s-au prezentat două persoane, din localitate, pentru a preda o borsetă în care se aflau 14000 lei și mai multe medicamente, găsite pe o stradă din localitate. Polițiștii fac ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2013, 09:03
(6554 vizualizări - 3 comentarii)


DGFP Ialomița: Venituri suplimentare la bugetul statului de peste 11,51 milioane lei, 15 sesizări penale la Parchet

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit, în luna aprilie 2013, venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de aproximativ 11,51 milioane lei, din care ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2013, 07:49
(10726 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 2 ani de închisoare pentru «ultraj» și «lovire»

Polițiștii de investigații criminale au executat marți, 21 mai a.c., un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, emis de Judecătoria Urziceni pe numele unui bărbat de 36 de ani, din localitate. Cel ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2013, 10:36
(7807 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni ultraj


Fetești: A acroșat cu mașina o bătrînă

În cursul zilei de marți, 21 mai, în jurul orei 14,00, Poliția a fost sesizată cu privire la producerea unui accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În urma verificărilor efectuate s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2013, 09:34
(4947 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


ISU Ialomița: Pompierii au prieteni în toate unitățile școlare din județ

ISU Ialomița: Pompierii au prieteni în toate unitățile școlare din județ

Vineri, 17 mai a.c., a avut loc faza județeană a concursului «Prietenii Pompierilor», în cadrul căreia 14 echipaje de elevi de la mai multe școli din județ și-au demonstrat abilitățile de mici pompieri ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2013, 08:32
(8588 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

22 Mai 2013, 09:11


Percheziții în Ialomița, Călărași, Ilfov și București la contrabandiștii de țigări. Acțiunea este coordonată de IPJ Ialomița!

38 de percheziții se desfășoară în județele Ialomița, Călărași, Ilfov și în municipiul București. Acțiunea vizează destructurarea unei grupări infracționale specializată în contrabandă cu țigări. Miercuri ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2013, 08:01
(14044 vizualizări - 3 comentarii)


DGFP Ialomița: 5,53 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins, în luna aprilie 2013, pe linia colectării veniturilor bugetare, mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1400 de somații ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2013, 07:25
(8404 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: «Zile medicale ialomițene», prima zi

Joi, 16 mai 2013, a început cea de-a doua ediție a congresului regional «Zile medicale ialomițene». La evenimentul care se desfășoară în stațiunea Amara participă peste 400 de medici și asistenți din Ialomița ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2013, 19:25
(8087 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Cămătar arestat

În cursul zilei de miercuri, 15 mai 2013, Judecătoria Urziceni a emis pe numele unui tînăr, în vîrstă de 26 de ani, din comuna Bărbulești, un mandat de arestare preventivă pentru o perioadă de 29 de zile ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2013, 15:39
(7903 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Piromanii dau foc autorităților

În seara zilei de miercuri, 15 mai a.c., în jurul orei 23,00, o clădire și mai multe anexe ce aparțin Consiliului Local al municipiului Fetești au fost cuprinse de flăcări. Cel mai probabil, incendiul a ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2013, 12:38
(7672 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


IPJ Ialomița: Campanie publică pentru prevenirea furturilor din locuințe

IPJ Ialomița: Campanie publică pentru prevenirea furturilor din locuințe

La nivelul județului Ialomița, în primele 4 luni ale anului 2013 s-au înregistrat 176 furturi din locuință, din care 74 în mediul urban și 102 în mediul rural. Cel mai frecvent mod de operare a fost pătrunderea ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2013, 11:36
(7303 vizualizări - 2 comentarii)


«Zilele medicale ialomițene», la a II-a ediție

Colegiul Medicilor Ialomița organizează a II-a ediție a «Zilelor Medicale Ialomițene», în perioada de 16-18 mai 2013, la Hotel Ialomița din Stațiunea Amara. Deschiderea lucrărilor va avea loc joi, ora ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2013, 19:12
(8761 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Concursuri extrașcolare pentru «prietenii pompierilor»

Ca în fiecare an, în luna mai, Inspecția de Prevenire din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează competițiile școlare cu caracter tehnico-aplicativ ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2013, 18:20
(8608 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Constănțean prins fără permis pe Variantă

Marți, 14 mai a.c., polițiștii au depistat pe DN2A, pe Varianta de ocolire a municipiului Slobozia, un tînăr în vîrstă de 24 de ani, domiciliat pe raza județului Constanța, care se deplasa la volanul unui ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2013, 16:23
(6233 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținuți pentru «tîlhărie»

Polițiștii a reținut marți, 14 mai a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 de ore, 4 tineri, cu vîrste cuprinse între 18 și 29 de ani, toți domiciliați în municipiul Fetești, pentru ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2013, 15:22
(9726 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Agenții de securitate au furat motorina

Poliția a fost sesizată marți, 14 mai a.c., cu privire la faptul că în perioada 18 aprilie-7 mai 2013, dintr-un bazin aflat în incinta unei societăți comerciale situată pe raza comunei Movila a fost sustrasă ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2013, 12:27
(9384 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

14 Mai 2013, 17:45


anunțuri angajare

Ești în căutarea unui loc de muncă?
Hotel Select Slobozia
angajează
RECEPȚIONER(Ă)

solicităm
-cunoștințe solide PC
-cunoașterea temeinică a limbii engleze
(obligatoriu)
vă rugăm să depuneți CV la recepția
Hotel Select Slobozia

Ești în căutarea unui loc de muncă?
Hotel Select Slobozia
angajează
CAMERISTĂ
solicităm
-seriozitate
vă rugăm să depuneți CV la recepția
Hotel Select Slobozia

13 Mai 2013, 09:05


Bărcănești: Suspecți de furt minori, identificați

Un bărbat de 37 de ani, din București, a sesizat Poliția  cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns în locuința sa pe care o deține pe raza comunei Bărcănești și au sustras mai multe ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2013, 17:02
(8920 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Copii răniți în accident

Joi, 9 mai a.c., în jurul orei 19,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a doi minori. Astfel, în timp ce un bărbat, în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2013, 16:37
(7465 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cros pentru toate vârstele

Slobozia: Cros pentru toate vîrstele

Elevii din Slobozia au participat miercuri, 8 mai a.c., la un cros organizat special pentru ei. Evenimentul se înscrie în seria activităților sportive desfășurate la nivelul județului Ialomița cu prilejul ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 18:12
(10468 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia cros


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...