Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Formele fără fond ale «PES activists» Ialomița

Feisbuc administrativ

Formele fără fond ale «PES activists» Ialomița

Potrivit definiției, PES activists Romania este o structură membră a rețelei europene de activiști ai Partidului Socialiștilor Europeni, compusă din membrii și simpatizanții partidelor de Stânga din Europa interesați să acționeze la cel de-al patrulea nivel al democrației, nivelul european. Nu-i așa că e fascinant?! Ceea ce nu știați însă e că structura are și o filială în Ialomița, care funcționează sub coordonarea primarului Sloboziei, Adrian Mocioniu. Și că pe 8 decembrie 2017 filiala a organizat alegeri pentru desemnarea structurilor de conducere... Restul e feisbuc administrativ!

PES la vârsta a treia... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2017, 16:20 (5731 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Porți deschise» la AJOFM Ialomița

«Porți deschise» la AJOFM Ialomița

Agenția pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a organizat în urmă cu o săptămână «Ziua Porților Deschise». Evenimentul a fost un prilej pentru ca reprezentanții instituției să vorbească deschis despre activitatea instituției. Prezenți la manifestare au fost angajatori, dar și elevi de liceu din ani terminali care se pregătesc, după absolvire, să intre în câmpul muncii...

Eveniment la ceas aniversar «Ziua Porților Deschise» organizată de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a precedat seria manifestărilor desfășurate la nivel național, cu ocazia împlinirii a... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2017, 11:55 (4415 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O familie din Amara, suspectă de Trichineloză

O familie din Amara, suspectă de Trichineloză

Membrii unei familii din orașul Amara, în total nouă persoane, se află sub monitorizare medicală la domiciliu după ce au mâncat carne infestată cu Trichineloză. Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița susțin faptul că oamenii au mâncat carnea înainte să primească rezultatele analizelor efectuate de medicul veterinar.

Cazuri de Trichineloză în Ialomița
Potrivit reprezentanților Direcției de Sănătate Publică Ialomița, oamenii au sacrificat porcul pentru Crăciun la sfârșitul săptămânii precedente. Aceștia au mâncat carnea de porc înainte să primească rezultatul testelor... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2017, 13:05 (6775 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Investițiile abandonate ale Ministerului Educației

În Ialomița se reabilitează de 10 ani

Investițiile abandonate ale Ministerului Educației

O grădiniță cu program prelungit din Fetești și o sală de sport amplasată în curtea Școlii Gimnaziale din Sudiți sunt ultimele investiții pe care Ministerul Educației trebuie să le finalizeze în județul Ialomița. Construcția obiectivelor a început cu 10 ani în urmă și nici până în prezent nu sunt gata. Când vor putea fi utilizate nici măcar oficialii Ministerului Educației nu știu, însă aceștia dau asigurări că «vom analiza situația corespunzător...».

Realitatea din Ialomița
Între 2007 și 2008, Ministerul Educației, prin Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, a dat startul unor... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2017, 15:20 (4774 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ajutoare sociale de 40 milioane de lei pentru săracii din Ialomița

Asistența socială rămâne unul dintre cele mai bine finanțate sectoare. Datele care Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că instituția a plătit, la nivelul anului 2017, ajutoare sociale în valoare de 40 milioane de lei. De acești bani au beneficiat 90 mii de persoane, din întreg județul.

Abonați la ajutoarele sociale
Sistemul de ajutoare sociale a beneficiat mereu de cea mai mare atenție din partea Statului. Raportat la nivelul județului Ialomița, prin intermediul Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, anul acesta s-au plătit beneficii... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2017, 12:55 (5859 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campus școlar din Slobozia, transformat în locuințe de serviciu

Campus școlar din Slobozia, transformat în locuințe de serviciu

De anul viitor, Slobozia va avea un bloc nou de locuințe de serviciu. Administrația locală vrea să transforme campusul școlar abandonat din spatele Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» în locuințe pentru medici sau profesori navetiști care predau în Slobozia. Municipalitatea a preluat în administrare ruina cu două etaje în timpul mandatului primarului Alexandru Stoica și a făcut eforturi pentru a realiza obiectivul cu bani europeni. Proiectul a eșuat însă din cauza faptului că firma care trebuia să construiască respectivul campus și-a declarat insolvența câteva luni mai târziu.

Istoria unei investiții ratate... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2017, 10:10 (7074 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PSD Ialomița a împrumutat bani de la viitorii parlamentari

Politicianul la nevoie se cunoaște

PSD Ialomița a împrumutat bani de la viitorii parlamentari

Deputații Mihăiță Găină și Ștefan Mușoiu, precum și senatorul Marian Pavel, au împrumutat PSD Ialomița cu sume cuprinse între 30 și 60 mii de lei. Surse din cadrul Organizației susțin că și deputatul Andrei Pop ar fi cotizat, pardon, ar fi dat cu împrumut bani la PSD Ialomița, dar nu a știut că aceștia trebuie evidențiați în declarația de avere...

Parlamentarii și daravelele lor
Săracă precum membrii săi, Organizația PSD Ialomița a fost obligată să se împrumute de la viitorii parlamentari pentru a face față cheltuielilor electorale din anul 2016. Dovada acestei sărăcii extreme... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2017, 17:20 (10071 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Nick Touring, pericol public

Opinii cu buletin

Nick Touring, pericol public

Călătorii slobozeni care au neșansa să circule cu autobuzele Nick Touring din Slobozia beneficiază de condiții improprii de transport. Această stare de fapt este reclamată public de ani buni, însă autoritățile locale le ignoră! Acum, pentru a genera o reacție din partea administrației locale, un slobozean a ales să-și asume punctul de vedere cu buletinul. Salutăm această inițiativă și îl susținem public în demersul său.

Între clocitoare și congelator În vara anului trecut, reporterii ziarului nostru au călătorit alături slobozenii care beneficiază de serviciile firmei de transport public... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2017, 14:05 (11059 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani Salubritate piratează piața deșeurilor menajere din Ialomița

Vivani Salubritate piratează piața deșeurilor menajere din Ialomița

Vivani Salubritate se află din nou în atenția opiniei publice. Un răspuns al Ministerului Dezvoltării Regionale, la o interpelare publică a senatorului PMP Gabi Ionașcu, confirmă faptul că depozitul zonal de deșeuri al Vivani Salubritate funcționează ilegal! Datele au caracter oficial și au fost furnizate de către Autoritatea Națională pentru Reglementarea Serviciilor Comunitare. Potrivit acestora, «Vivani Salubritate nu deține licență de funcționare eliberată de ANRSC».

Politică de monopol
Vivani Salubritate controlează piața deșeurilor menajere din Ialomița de aproape 10 ani... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2017, 10:10 (9927 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sărbători mai bune pentru familia Cloșcă din satul Luciu

Sărbători mai bune pentru familia Cloșcă din satul Luciu

În pragul Sărbătorilor de Iarnă, o familie greu încercată de soartă din satul Luciu are nevoie de sprijinul semenilor. Bolnavi și neputincioși, oamenii așteaptă alinarea din partea oricui se oferă să facă o faptă bună. Nevoile sunt multe, greutățile la fel, însă cea mai mare bucurie a casei este Georgiana, o fetiță de numai un an... Prea mică să înțeleagă durerea oamenilor mari din jurul său, copila visează cu ochii deschiși la Moș Crăciun și cadouri...

Casa cu povești de viață Familia Cloșcă trăiește simplu și modest, într-o casă sărăcăcioasă de la marginea satului Luciu. Acoperișul... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2017, 10:40 (8750 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

3000 de cărți, donate Bibliotecii Comunale din Sudiți

3000 de cărți, donate Bibliotecii Comunale din Sudiți

Peste 3000 de cărți aparținând profesorului universitar doctor Ileana P. Hogea au fost donate Bibliotecii Comunale din Sudiți. Născută la Sudiți, Ileana P. Hogea este primul și cel mai mare sinolog din România. În semn de respect față de gestul său, autoritățile locale din comună au decis ca biblioteca să poarte numele savantei Ileana P. Hogea. «Gestul doamnei profesor este o binecuvântare pentru comunitatea noastră!» susține Vasile Șincan, primarul comunei Sudiți.

O viață dedicată culturii chineze Născută în  urmă cu 82 de ani la Sudiți, în județul Ialomița, Ileana P. Hogea și... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2017, 12:55 (8075 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Sărbători de Iarnă cu brazi din import

Slobozia: Sărbători de Iarnă cu brazi din import

Primii brazi de Crăciun au ajuns în Piața Agroalimentară din Slobozia. Pomii de iarnă sunt importați din țări precum Germania, Olanda sau Norvegia și au prețuri care țin cumpărătorii la distanță... Cel mai ieftin brad costă 70 de lei, iar cel mai scump sare de 300 de lei. Tocmai de aceea oamenii spun că și anul acesta vor împodobi brazi artificiali. Mai mult, Primăria Slobozia a organizat anul acesta primul «Târg de Crăciun» din ultimii 5 ani. Astfel, în Piața Revoluției din oraș a fost instalat un brad de 13 metri înălțime și montate căsuțe de lemn unde se vând produse artizanale românești.

Brazi de import, la prețuri piperate... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2017, 15:40 (5339 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Florile Dalbe...

Florile Dalbe...

Și anul acesta, Biserica «Sfântul Mucenic Gheorghe» și-a chemat enoriașii să participe la un concert de Crăciun. Copiii grădinițelor și elevii școlilor din parohie, împreună cu vocile de aur ale Coralei Episcopiei Sloboziei și Călărașilor «Sfântul Mina» au adus magia Sărbătorilor de Iarnă în sufletele tuturor celor prezenți. Iar colindele interpretate la chitară de Maria Cârstoiu, o fată de 12 ani din Onești, au făcut ca lăcașul de cult să răsune de ropote de aplauze...

Sărbători de Iarnă alături de enoriași
Îmbrăcați în straie populare, un grup de copii așteaptă cuminți, cu spatele... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2017, 12:05 (5675 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia refuză modernizarea Bazarului Municipal

Consiliul Local Slobozia refuză modernizarea Bazarului Municipal

Oficial, administrația Mocioniu susține transformarea europeană a orașului Slobozia. În fapt, edilii locali sunt incapabili să asigure cadrul legal pentru modernizarea obiectivelor existente. Un exemplu în acest sens îl reprezintă Bazarul Municipal. Proiectul de modernizare a zonei, demarat în urmă cu mai bine de 5 ani este blocat până la expirarea tuturor contractelor de concesiune existente. Între timp, garajele au fost transformate în depozite, buticuri sau sedii de firme, încălcându-se astfel prevederile contractuale.

Jumătatea de măsură a lui Stoica
La preluarea mandatului... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2017, 17:40 (6231 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Gabi Ionașcu vrea comună la Căzănești

«Senatorul lui Dumnezeu» calcă pe cărări bătătorite

Gabi Ionașcu vrea comună la Căzănești

În pauzele dintre două declarații politice în Parlamentul României, senatorul Gabi Ionașcu își face timp și pentru problemele alegătorilor din județul pe care îl reprezintă. Luni, 11 decembrie 2017, el a declarat în cadrul unei conferințe de presă că a declanșat lupta pentru «adevărata suveranitate a votului». Concret, el dorește să susțină cauza pierdută a Referendumului de la Căzănești prin care locuitorii au decis revenirea orașului la statutul de comună.

Ce n-a putut Pocora, promite Ionașcu Sătul să citească după dictare comunicatele de presă naționale ale PMP, senatorul Gabi Ionașcu... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2017, 14:10 (7030 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O victorie administrativă de 25 milioane de euro

Ședință extraordinară la Consiliul Județean Ialomița

O victorie administrativă de 25 milioane de euro

Luni, 11 decembrie 2017, Consiliul Județean Ialomița s-a întrunit în cadrul unei ședințe extraordinare, pentru a aproba Acordul de parteneriat cu Agenția Națională pentru Pescuit și Acvacultură. Semnarea Acordului este necesară pentru a permite administrației județene accesarea celor 25 milioane de euro necesari reabilitării drumurilor județene DJ101, DJ302 și DJ402. «Este vorba despre cel mai important proiect de investiții în infrastructura rutieră realizat în ultimii 25 de ani în Ialomița!» a declarat, în cadrul ședinței, președintele Victor Moraru.

«Un pas mic pentru președinte...... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2017, 17:50 (5756 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

«Cupa Crăciunului», la a 5-a ediție

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

«Cupa Crăciunului», la a 5-a ediție

Sâmbătă, 9 decembrie 2017, pe terenurile sintetice de la Stadionul «1 Mai» și de la Orășelul Copiilor s-a desfășurat «Cupa Crăciunului». Competiția fotbalistică adresată copiilor din diverse categorii de vârstă este deja una de tradiție, ajungând la ediția a 5-a. S-a jucat pe 4 categorii de vârstă și a ieșit un turneu animat, așa cum se întâmplă de fiecare dată când în jocul cu mingea se implică micii fotbaliști care, firește, își doresc să impresioneze.

Două victorii Unirea, una CSS La această acțiune au participat copiii de la Unirea Slobozia, CSS Slobozia, Abatorul, CS Amara, Atletic... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2017, 15:50 (4443 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Victorii clare pentru CSS Slobozia

Handbal, turneu de junioare II la Slobozia

Victorii clare pentru CSS Slobozia

Sâmbătă și duminică, 9/10 decembrie 2017, handbalul a fost din nou sport-rege la Slobozia. Sala «Andreea Nica» a găzduit al 2-lea turneu de sală contând pentru faza zonală a Campionatului Național de Junioare II. A fost un eveniment intens gustat de public, cu CSS Slobozia aflată, în mod firesc, în centrul atenției. Iar suporterii au fost răsplătiți de elevele lui Marian Simion prin două victorii clare, care în proporție de 90% le-au asigurat calificarea în faza următoare a competiției.

Împinse spre succes de public
Sala a fost arhiplină în jocul de sâmbătă, 9 decembrie a.c.,... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2017, 13:20 (5854 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Bronz pentru CS Amara la Cupa României

Lupte libere

Bronz pentru CS Amara la Cupa României

La finele săptămânii precedente, la Putna, județul Suceava, s-a desfășurat Cupa României la Lupte Libere, competiție adresată juniorilor. La acest eveniment, Secția Lupte a CS Amara, coordonată de Marian Moraru, a trimis trei dintre cei mai titrați sportivi ai clubului. Dintre aceștia, Cristian Lungu și Marian Stanciu s-au remarcat prin clasări pe podium. Ei sunt la început de drum la juniori, remarcându-se până acum la categoria cadeților. De aceea rezultatele lor la această competiție trebuie analizate în lumina acestui fapt. Ambii sportivi au luptat la categoria 60 de kilograme și și-au oprit ascensiunea în faza semifinalelor. Au urmat luptele pentru medaliile de bronz, pe care ialomițenii... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2017, 11:05 (3692 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primăria Săveni face educație cu dejecții verbale marca Axinte

Feisbuc administrativ

Primăria Săveni face educație cu dejecții verbale marca Axinte

În cinstea lui Moș Nicolae, autoritățile din Săveni au organizat pentru copiii comunității un spectacol care l-a avut drept cap de afiș pe Axinte. Copiii au ascultat, printre altele, versurile melodiei «Foaie verde rozmarin/M-a făcut mama cretin», au repetat cu Axinte gesturile sexuale ale lui Michael Jackson și s-au bucurat de butade de mahala precum «De-oi muri să-mi porți căciula, de-oi trăi, să...-ți sparg dantura!». Garanții acestui spectacol educativ au fost primarul Mirela Drăgoi și consilierul județean Luminița Trifan.

Abuz educațional de Moș Nicolae Axinte... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2017, 17:10 (34054 vizualizări - 32 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
287 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 2 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2156, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 15:10
(3063 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Sudiți

Pentru remedierea unei avarii survenite  pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Sfântul Pantelimon, din localitatea Sudiți, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 12:45
(2587 vizualizări - 0 comentarii)


Poiana: Tir răsturnat în apele râului Ialomița

Poiana: Tir răsturnat în apele râului Ialomița

Accident rutier în dimineața zilei de luni, 2 noiembrie a.c., în zona localității Poiana. Un tir încărcat cu sticlă s-a răsturnat în apele râului Ialomița. Șoferul autovehiculului, identificat în persoana ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 10:30
(2720 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Poiana accident


Urziceni: O adolescentă de 14 ani a dispărut dintr-un centru de plasament

Urziceni: O adolescentă de 14 ani a dispărut dintr-un centru de plasament

Polițiștii din Urziceni caută o adolescentă de 14 ani care a plecat din Complexul pentru Protecția Copilului Urziceni, aflat în administrarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2020, 21:45
(6625 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 1 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2140, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2020, 15:10
(2918 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 31 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2136, cu 32 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:30
(3470 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eveniment privat întrerupt de polițiști

În cursul zilei de vineri, 30 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:25
(2485 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 5 persoane rănite într-un accident rutier

Urziceni: 5 persoane rănite într-un accident rutier

Pompierii și polițiștii au intervenit în seara zilei de vineri, 30 octombrie 2020, pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier. Din primele informații, se pare că un tânăr, de 24 de ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 11:00
(2211 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Movilița: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Movilița: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit în ziua de vineri, 30 octombrie 2020, în cazul unui accident rutier, produs în zona localității Movilița. În evenimentul rutier au fost avariate 3 autoturisme, dar din ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 20:30
(1960 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 30 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2104, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 15:05
(2151 vizualizări - 0 comentarii)


Dragoș Soare depune jurământul de primar ales al Sloboziei. Premierul Ludovic Orban, prezent la eveniment!

Dragoș Soare depune jurământul de primar ales al Sloboziei. Premierul Ludovic Orban, prezent la eveniment!

În conformitate cu Ordinul Prefectului Județului Ialomița nr. 552 din 29.10. 2020, se convoacă consilierii locali declarați aleși pentru ceremonia de constituire a Consiliului Local Slobozia, eveniment ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 13:35
(3577 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe Aleea Fabricii din orașul Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii la nivelul vanei de legătură de pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe Aleea Fabricii din orașul Țăndărei, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 11:55
(2400 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 10 profesori și 40 de elevi, infectați cu COVID-19

Potrivit unei informări a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, în județ există 59 de școli care studiază în «Scenariul Verde», 33 în «Scenariul Galben» și 35 în «Scenariul Roșu». În ceea ce privește ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 19:05
(2858 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină răsturnată între Movila și Fetești

Mașină răsturnată între Movila și Fetești

În dimineața zilei de joi, 29 octombrie 2020, între localitățile Fetești și Movila, s-a produs un accident de circulație. Din datele polițiștilor prezenți la fața locului a reieșit faptul că un bătrân, ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 15:55
(2617 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2057 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 29 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2057, cu 41 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 15:20
(1786 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Trei persoane din Fetești aflate în «izolare la domiciliu», amendate!

Pe parcursul zilei de miercuri, 28.10.2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:55
(2598 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «lovire sau alte violențe» și «violare de domiciliu»

Polițiștii ialomițeni au identificat și reținut pentru 24 de ore un bărbat bănuit că ar fi intrat în locuința unei persoane din municipiul Slobozia, pe care ar fi lovit-o. Polițiștii Biroului de Investigații ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:50
(3070 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Acțiune comună a Poliției Române și CFR Călători pentru siguranța transporturilor

Ialomița: Acțiune comună a Poliției Române și CFR Călători pentru siguranța transporturilor

Miercuri, 28 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița, sub coordonarea Direcției de Poliție Transporturi, au acționat pentru creșterea gradului de ordine ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:35
(2235 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Șofer rănit într-un accident rutier

Cotorca: Șofer rănit într-un accident rutier

În seara zilei de miercuri, 28 octombrie 2020, pe raza localității Cotorca s-a produs un accident rutier. Șoferul în vârstă de 38 de ani al unui autovehicul, fără să se asigure, a efectuat manevra de întoarcere ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 11:35
(2327 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Localitatea Coșereni trece la Scenariul Roșu

Având în vedere creșterea numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate la nivelul județului Ialomița, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus trecerea localității Coșereni la Scenariul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 00:00
(6402 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Amenzi de peste 15000 de lei!

Pe parcursul zilei de marți, 27 octombrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 16:55
(2021 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: 4,58%-rata șomajului în luna septembrie 2020

La sfârșitul lunii septembrie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4294 șomeri (din care 2008 femei), rata șomajului fiind de 4,58%, cu 0,09% ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 16:10
(2631 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2016 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 28 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2016, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 15:05
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Amara, arestat pentru «ultraj»

Un bărbat de 35 de ani, din Amara, a fost reținut de polițiștii ialomițeni pentru «refuz de recoltare a probelor biologice». Pentru că a devenit violent și a amenințat polițiștii a fost ulterior arestat ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 17:50
(1788 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinții de Sus: Femeie rănită într-un accident rutier

Fierbinții de Sus: Femeie rănită într-un accident rutier

O femeie de 49 de ani a fost rănită în ziua de marți, 27 octombrie 2020, într-un accident rutier produs în localitatea Fierbinții de Sus. Femeia era pasageră într-un automobil condus de un tânăr de 29 de ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 17:30
(2723 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Eveniment privat întrerupt la Țăndărei!

În cursul zilei de luni, 26 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și a ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 15:40
(2143 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 1969 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 27 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1969, cu 50 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 15:05
(2045 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Trei persoane «izolate», amendate pentru că nu au fost găsite la domiciliu

Pe parcursul zilei de duminică, 25 octombrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 15:40
(2826 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1919 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 26 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1919, cu 12 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 15:05
(2491 vizualizări - 2 comentarii)


SJA Ialomița: A luat «mită» pentru a nu constata defecțiunile unui autoturism la ITP

Polițiștii Anticorupție din cadrul Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, au ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 12:10
(4512 vizualizări - 4 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...