Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Formele fără fond ale «PES activists» Ialomița

Feisbuc administrativ

Formele fără fond ale «PES activists» Ialomița

Potrivit definiției, PES activists Romania este o structură membră a rețelei europene de activiști ai Partidului Socialiștilor Europeni, compusă din membrii și simpatizanții partidelor de Stânga din Europa interesați să acționeze la cel de-al patrulea nivel al democrației, nivelul european. Nu-i așa că e fascinant?! Ceea ce nu știați însă e că structura are și o filială în Ialomița, care funcționează sub coordonarea primarului Sloboziei, Adrian Mocioniu. Și că pe 8 decembrie 2017 filiala a organizat alegeri pentru desemnarea structurilor de conducere... Restul e feisbuc administrativ!

PES la vârsta a treia... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2017, 16:20 (5731 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Porți deschise» la AJOFM Ialomița

«Porți deschise» la AJOFM Ialomița

Agenția pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a organizat în urmă cu o săptămână «Ziua Porților Deschise». Evenimentul a fost un prilej pentru ca reprezentanții instituției să vorbească deschis despre activitatea instituției. Prezenți la manifestare au fost angajatori, dar și elevi de liceu din ani terminali care se pregătesc, după absolvire, să intre în câmpul muncii...

Eveniment la ceas aniversar «Ziua Porților Deschise» organizată de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a precedat seria manifestărilor desfășurate la nivel național, cu ocazia împlinirii a... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2017, 11:55 (4415 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O familie din Amara, suspectă de Trichineloză

O familie din Amara, suspectă de Trichineloză

Membrii unei familii din orașul Amara, în total nouă persoane, se află sub monitorizare medicală la domiciliu după ce au mâncat carne infestată cu Trichineloză. Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița susțin faptul că oamenii au mâncat carnea înainte să primească rezultatele analizelor efectuate de medicul veterinar.

Cazuri de Trichineloză în Ialomița
Potrivit reprezentanților Direcției de Sănătate Publică Ialomița, oamenii au sacrificat porcul pentru Crăciun la sfârșitul săptămânii precedente. Aceștia au mâncat carnea de porc înainte să primească rezultatul testelor... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2017, 13:05 (6775 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Investițiile abandonate ale Ministerului Educației

În Ialomița se reabilitează de 10 ani

Investițiile abandonate ale Ministerului Educației

O grădiniță cu program prelungit din Fetești și o sală de sport amplasată în curtea Școlii Gimnaziale din Sudiți sunt ultimele investiții pe care Ministerul Educației trebuie să le finalizeze în județul Ialomița. Construcția obiectivelor a început cu 10 ani în urmă și nici până în prezent nu sunt gata. Când vor putea fi utilizate nici măcar oficialii Ministerului Educației nu știu, însă aceștia dau asigurări că «vom analiza situația corespunzător...».

Realitatea din Ialomița
Între 2007 și 2008, Ministerul Educației, prin Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, a dat startul unor... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2017, 15:20 (4774 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ajutoare sociale de 40 milioane de lei pentru săracii din Ialomița

Asistența socială rămâne unul dintre cele mai bine finanțate sectoare. Datele care Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că instituția a plătit, la nivelul anului 2017, ajutoare sociale în valoare de 40 milioane de lei. De acești bani au beneficiat 90 mii de persoane, din întreg județul.

Abonați la ajutoarele sociale
Sistemul de ajutoare sociale a beneficiat mereu de cea mai mare atenție din partea Statului. Raportat la nivelul județului Ialomița, prin intermediul Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, anul acesta s-au plătit beneficii... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2017, 12:55 (5859 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campus școlar din Slobozia, transformat în locuințe de serviciu

Campus școlar din Slobozia, transformat în locuințe de serviciu

De anul viitor, Slobozia va avea un bloc nou de locuințe de serviciu. Administrația locală vrea să transforme campusul școlar abandonat din spatele Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» în locuințe pentru medici sau profesori navetiști care predau în Slobozia. Municipalitatea a preluat în administrare ruina cu două etaje în timpul mandatului primarului Alexandru Stoica și a făcut eforturi pentru a realiza obiectivul cu bani europeni. Proiectul a eșuat însă din cauza faptului că firma care trebuia să construiască respectivul campus și-a declarat insolvența câteva luni mai târziu.

Istoria unei investiții ratate... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2017, 10:10 (7074 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PSD Ialomița a împrumutat bani de la viitorii parlamentari

Politicianul la nevoie se cunoaște

PSD Ialomița a împrumutat bani de la viitorii parlamentari

Deputații Mihăiță Găină și Ștefan Mușoiu, precum și senatorul Marian Pavel, au împrumutat PSD Ialomița cu sume cuprinse între 30 și 60 mii de lei. Surse din cadrul Organizației susțin că și deputatul Andrei Pop ar fi cotizat, pardon, ar fi dat cu împrumut bani la PSD Ialomița, dar nu a știut că aceștia trebuie evidențiați în declarația de avere...

Parlamentarii și daravelele lor
Săracă precum membrii săi, Organizația PSD Ialomița a fost obligată să se împrumute de la viitorii parlamentari pentru a face față cheltuielilor electorale din anul 2016. Dovada acestei sărăcii extreme... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2017, 17:20 (10071 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Nick Touring, pericol public

Opinii cu buletin

Nick Touring, pericol public

Călătorii slobozeni care au neșansa să circule cu autobuzele Nick Touring din Slobozia beneficiază de condiții improprii de transport. Această stare de fapt este reclamată public de ani buni, însă autoritățile locale le ignoră! Acum, pentru a genera o reacție din partea administrației locale, un slobozean a ales să-și asume punctul de vedere cu buletinul. Salutăm această inițiativă și îl susținem public în demersul său.

Între clocitoare și congelator În vara anului trecut, reporterii ziarului nostru au călătorit alături slobozenii care beneficiază de serviciile firmei de transport public... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2017, 14:05 (11059 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani Salubritate piratează piața deșeurilor menajere din Ialomița

Vivani Salubritate piratează piața deșeurilor menajere din Ialomița

Vivani Salubritate se află din nou în atenția opiniei publice. Un răspuns al Ministerului Dezvoltării Regionale, la o interpelare publică a senatorului PMP Gabi Ionașcu, confirmă faptul că depozitul zonal de deșeuri al Vivani Salubritate funcționează ilegal! Datele au caracter oficial și au fost furnizate de către Autoritatea Națională pentru Reglementarea Serviciilor Comunitare. Potrivit acestora, «Vivani Salubritate nu deține licență de funcționare eliberată de ANRSC».

Politică de monopol
Vivani Salubritate controlează piața deșeurilor menajere din Ialomița de aproape 10 ani... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2017, 10:10 (9927 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sărbători mai bune pentru familia Cloșcă din satul Luciu

Sărbători mai bune pentru familia Cloșcă din satul Luciu

În pragul Sărbătorilor de Iarnă, o familie greu încercată de soartă din satul Luciu are nevoie de sprijinul semenilor. Bolnavi și neputincioși, oamenii așteaptă alinarea din partea oricui se oferă să facă o faptă bună. Nevoile sunt multe, greutățile la fel, însă cea mai mare bucurie a casei este Georgiana, o fetiță de numai un an... Prea mică să înțeleagă durerea oamenilor mari din jurul său, copila visează cu ochii deschiși la Moș Crăciun și cadouri...

Casa cu povești de viață Familia Cloșcă trăiește simplu și modest, într-o casă sărăcăcioasă de la marginea satului Luciu. Acoperișul... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2017, 10:40 (8750 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

3000 de cărți, donate Bibliotecii Comunale din Sudiți

3000 de cărți, donate Bibliotecii Comunale din Sudiți

Peste 3000 de cărți aparținând profesorului universitar doctor Ileana P. Hogea au fost donate Bibliotecii Comunale din Sudiți. Născută la Sudiți, Ileana P. Hogea este primul și cel mai mare sinolog din România. În semn de respect față de gestul său, autoritățile locale din comună au decis ca biblioteca să poarte numele savantei Ileana P. Hogea. «Gestul doamnei profesor este o binecuvântare pentru comunitatea noastră!» susține Vasile Șincan, primarul comunei Sudiți.

O viață dedicată culturii chineze Născută în  urmă cu 82 de ani la Sudiți, în județul Ialomița, Ileana P. Hogea și... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2017, 12:55 (8075 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Sărbători de Iarnă cu brazi din import

Slobozia: Sărbători de Iarnă cu brazi din import

Primii brazi de Crăciun au ajuns în Piața Agroalimentară din Slobozia. Pomii de iarnă sunt importați din țări precum Germania, Olanda sau Norvegia și au prețuri care țin cumpărătorii la distanță... Cel mai ieftin brad costă 70 de lei, iar cel mai scump sare de 300 de lei. Tocmai de aceea oamenii spun că și anul acesta vor împodobi brazi artificiali. Mai mult, Primăria Slobozia a organizat anul acesta primul «Târg de Crăciun» din ultimii 5 ani. Astfel, în Piața Revoluției din oraș a fost instalat un brad de 13 metri înălțime și montate căsuțe de lemn unde se vând produse artizanale românești.

Brazi de import, la prețuri piperate... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2017, 15:40 (5339 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Florile Dalbe...

Florile Dalbe...

Și anul acesta, Biserica «Sfântul Mucenic Gheorghe» și-a chemat enoriașii să participe la un concert de Crăciun. Copiii grădinițelor și elevii școlilor din parohie, împreună cu vocile de aur ale Coralei Episcopiei Sloboziei și Călărașilor «Sfântul Mina» au adus magia Sărbătorilor de Iarnă în sufletele tuturor celor prezenți. Iar colindele interpretate la chitară de Maria Cârstoiu, o fată de 12 ani din Onești, au făcut ca lăcașul de cult să răsune de ropote de aplauze...

Sărbători de Iarnă alături de enoriași
Îmbrăcați în straie populare, un grup de copii așteaptă cuminți, cu spatele... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2017, 12:05 (5675 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia refuză modernizarea Bazarului Municipal

Consiliul Local Slobozia refuză modernizarea Bazarului Municipal

Oficial, administrația Mocioniu susține transformarea europeană a orașului Slobozia. În fapt, edilii locali sunt incapabili să asigure cadrul legal pentru modernizarea obiectivelor existente. Un exemplu în acest sens îl reprezintă Bazarul Municipal. Proiectul de modernizare a zonei, demarat în urmă cu mai bine de 5 ani este blocat până la expirarea tuturor contractelor de concesiune existente. Între timp, garajele au fost transformate în depozite, buticuri sau sedii de firme, încălcându-se astfel prevederile contractuale.

Jumătatea de măsură a lui Stoica
La preluarea mandatului... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2017, 17:40 (6231 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Gabi Ionașcu vrea comună la Căzănești

«Senatorul lui Dumnezeu» calcă pe cărări bătătorite

Gabi Ionașcu vrea comună la Căzănești

În pauzele dintre două declarații politice în Parlamentul României, senatorul Gabi Ionașcu își face timp și pentru problemele alegătorilor din județul pe care îl reprezintă. Luni, 11 decembrie 2017, el a declarat în cadrul unei conferințe de presă că a declanșat lupta pentru «adevărata suveranitate a votului». Concret, el dorește să susțină cauza pierdută a Referendumului de la Căzănești prin care locuitorii au decis revenirea orașului la statutul de comună.

Ce n-a putut Pocora, promite Ionașcu Sătul să citească după dictare comunicatele de presă naționale ale PMP, senatorul Gabi Ionașcu... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2017, 14:10 (7030 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O victorie administrativă de 25 milioane de euro

Ședință extraordinară la Consiliul Județean Ialomița

O victorie administrativă de 25 milioane de euro

Luni, 11 decembrie 2017, Consiliul Județean Ialomița s-a întrunit în cadrul unei ședințe extraordinare, pentru a aproba Acordul de parteneriat cu Agenția Națională pentru Pescuit și Acvacultură. Semnarea Acordului este necesară pentru a permite administrației județene accesarea celor 25 milioane de euro necesari reabilitării drumurilor județene DJ101, DJ302 și DJ402. «Este vorba despre cel mai important proiect de investiții în infrastructura rutieră realizat în ultimii 25 de ani în Ialomița!» a declarat, în cadrul ședinței, președintele Victor Moraru.

«Un pas mic pentru președinte...... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2017, 17:50 (5756 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

«Cupa Crăciunului», la a 5-a ediție

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

«Cupa Crăciunului», la a 5-a ediție

Sâmbătă, 9 decembrie 2017, pe terenurile sintetice de la Stadionul «1 Mai» și de la Orășelul Copiilor s-a desfășurat «Cupa Crăciunului». Competiția fotbalistică adresată copiilor din diverse categorii de vârstă este deja una de tradiție, ajungând la ediția a 5-a. S-a jucat pe 4 categorii de vârstă și a ieșit un turneu animat, așa cum se întâmplă de fiecare dată când în jocul cu mingea se implică micii fotbaliști care, firește, își doresc să impresioneze.

Două victorii Unirea, una CSS La această acțiune au participat copiii de la Unirea Slobozia, CSS Slobozia, Abatorul, CS Amara, Atletic... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2017, 15:50 (4443 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Victorii clare pentru CSS Slobozia

Handbal, turneu de junioare II la Slobozia

Victorii clare pentru CSS Slobozia

Sâmbătă și duminică, 9/10 decembrie 2017, handbalul a fost din nou sport-rege la Slobozia. Sala «Andreea Nica» a găzduit al 2-lea turneu de sală contând pentru faza zonală a Campionatului Național de Junioare II. A fost un eveniment intens gustat de public, cu CSS Slobozia aflată, în mod firesc, în centrul atenției. Iar suporterii au fost răsplătiți de elevele lui Marian Simion prin două victorii clare, care în proporție de 90% le-au asigurat calificarea în faza următoare a competiției.

Împinse spre succes de public
Sala a fost arhiplină în jocul de sâmbătă, 9 decembrie a.c.,... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2017, 13:20 (5850 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Bronz pentru CS Amara la Cupa României

Lupte libere

Bronz pentru CS Amara la Cupa României

La finele săptămânii precedente, la Putna, județul Suceava, s-a desfășurat Cupa României la Lupte Libere, competiție adresată juniorilor. La acest eveniment, Secția Lupte a CS Amara, coordonată de Marian Moraru, a trimis trei dintre cei mai titrați sportivi ai clubului. Dintre aceștia, Cristian Lungu și Marian Stanciu s-au remarcat prin clasări pe podium. Ei sunt la început de drum la juniori, remarcându-se până acum la categoria cadeților. De aceea rezultatele lor la această competiție trebuie analizate în lumina acestui fapt. Ambii sportivi au luptat la categoria 60 de kilograme și și-au oprit ascensiunea în faza semifinalelor. Au urmat luptele pentru medaliile de bronz, pe care ialomițenii... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2017, 11:05 (3692 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primăria Săveni face educație cu dejecții verbale marca Axinte

Feisbuc administrativ

Primăria Săveni face educație cu dejecții verbale marca Axinte

În cinstea lui Moș Nicolae, autoritățile din Săveni au organizat pentru copiii comunității un spectacol care l-a avut drept cap de afiș pe Axinte. Copiii au ascultat, printre altele, versurile melodiei «Foaie verde rozmarin/M-a făcut mama cretin», au repetat cu Axinte gesturile sexuale ale lui Michael Jackson și s-au bucurat de butade de mahala precum «De-oi muri să-mi porți căciula, de-oi trăi, să...-ți sparg dantura!». Garanții acestui spectacol educativ au fost primarul Mirela Drăgoi și consilierul județean Luminița Trifan.

Abuz educațional de Moș Nicolae Axinte... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2017, 17:10 (34051 vizualizări - 32 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
298 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Păltinișu: Pieton și motociclist, decedați în urma unui groaznic accident

Marți, 3 martie 2020, în jurul orelor 21,30, pe DN2, în interiorul localității Păltinișu, s-a produs un groaznic accident rutier soldat cu decesul a două persoane. În urma verificărilor efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 15:50
(4405 vizualizări - 3 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,52%

La sfârșitul lunii ianuarie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4225  șomeri (din care 1807 femei), rata șomajului fiind de 4,52%, cu 1 ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 14:40
(2171 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Băut și fără permis, la volanul unui autoturism furat

În noaptea de marți spre miercuri, 3/4 martie a.c., în jurul orei 3,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat pe raza localității Lilieci un autoturism declarat furat, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:40
(2209 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Grivița

Incendiu la o casă din Grivița

În cursul zilei de marți, 3 martie a.c., în jurul orelor 17,15, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Grivița ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:20
(3250 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița incendiu


Ialomița: Biciclist băut, rănit după ce a fost acroșat de o mașină

Marți, 3 martie 2020, în jurul orelor 15,00, polițiștii slobozeni au intervenit la un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, a reieșit faptul că un bărbat, de 52 de ani ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:10
(2406 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 4 martie 1977-zi dramatică în conștiința românilor

În data de 4 martie 1977, în România s-a produs un cutremur puternic care a avut efecte devastatoare asupra țării. Cu o magnitudine de 7,4 grade pe scara Richter și o durată de circa 56 de secunde, seismul ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 18:40
(2868 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 91 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, marți, 3 martie 2020, 91 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 18:35
(3415 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 9 permise reținute, amenzi de peste 62 mii de lei

Acțiunile preventive ale polițiștilor ialomițeni pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică, desfășurate în ultimele 24 de ore, au condus la aplicarea a peste 160 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:50
(2936 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru «furt calificat»

Luni, 2 martie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:45
(2335 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Doi bărbați, cercetați penal pentru «braconaj»

Luni, 2 martie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Ciocârlia au depistat, pe un fond cinegetic de pe raza comunei Ciocârlia, un autoturism condus de un tânăr, de 22 de ani, din județul Ilfov ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:40
(2285 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concursul de Arte Marțiale «Kempo Open Cup 2020»

Slobozia: Concursul de Arte Marțiale «Kempo Open Cup 2020»

Sâmbătă, 29 februarie 2020, la Slobozia s-a desfășurat primul eveniment sportiv de arte marțiale mixte. La concurs au participat 5 cluburi cu peste 10 secții, adunând la start peste 150 sportivi din județele ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 01:10
(4383 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bărcănești și Alexeni

În cursul zilei de sâmbătă, 29 februarie a.c., în jurul orelor 21,30, pompierii ialomițeni au intervenit pentru localizarea și stingerea unui incendiu la o casă din comuna Bărcănești. La locul intervenției ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:35
(2611 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei accidente, patru răniți

Vineri, 28 februarie a.c., polițiștii slobozeni au intervenit la un accident de circulație produs pe raza municipiul Slobozia, soldat cu rănirea a două persoane. Din primele verificări efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:30
(2448 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minori, beți și fără permise la volan

Vineri, 28 februarie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au intervenit  la un accident de circulație produs între un autoturism și un moped în localitatea Smirna, soldat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:25
(2863 vizualizări - 1 comentariu)


Șoferițele, «amendate» cu mărțișoare de polițiștii ialomițeni

Șoferițele, «amendate» cu mărțișoare de polițiștii ialomițeni

Ca în fiecare an de 1 Martie, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au oferit flori și mărțișoare doamnelor și domnișoarelor aflate în trafic. Mai multe echipaje de poliție ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:20
(1862 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 83 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, luni, 2 martie 2020, 83 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 17:25
(2640 vizualizări - 0 comentarii)


Gabriel Cateliu, candidatul Alianței USR PLUS la Primăria Urziceni

Gabriel Cateliu, candidatul Alianței USR PLUS la Primăria Urziceni

Duminică, 1 martie 2020, Gabriel Cateliu a fost prezentat oficial drept candidat al Alianței USR PLUS pentru funcția de primar al municipiului Urziceni la Alegerile Locale din iunie 2020. La evenimentul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 16:50
(6229 vizualizări - 0 comentarii)


Dedeman deschide un nou magazin la Slobozia

Dedeman deschide un nou magazin la Slobozia

Dedeman, lider național în retailul materialelor de construcții și al amenajărilor interioare, cu capital 100% românesc, inaugurează vineri, 6 martie 2020, magazinul din Slobozia, ajungând astfel la o rețea ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 15:20
(4374 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia Dedeman


Ochelari care simulează efectele consumului de alcool și droguri, achiziționați de Agenția Națională Antidrog

Anul acesta, Agenția Națională Antidrog (ANA) a achiziționat 144 de perechi de ochelari care simulează efectele consumului de alcool și droguri, dar și starea de intoxicare cu acestea, ce vor deveni parte ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 14:35
(4492 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în mai multe zone din municipiul Fetești!

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a vanei de legătură de pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 200 mm, de pe strada Călărași, din municipiul Fetești, județul Ialomița, RAJA SA Constanța ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 14:20
(4924 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Spectacolul aniversar «Din inimă pentru Mama»

Duminică, 1 martie 2020, Protopopiatul Slobozia a organizat, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, ediția a IX-a a spectacolului aniversar «Din inimă pentru ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 12:50
(2586 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 73 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, vineri, 28 februarie 2020, 73 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 19:20
(5655 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură la Muzeul Național al Agriculturii

Prima lună de primăvară debutează la Muzeul Național al Agriculturii cu o expoziție de pictură. Sub denumirea «Armonii de primăvară», artista Cecilia Nițu își va expune pe simezele din cadrul Muzeulului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:40
(2960 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor peste 223 de locuri de muncă. Persoanele interesate pot obține mai multe detalii la sediul instituției din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:25
(2973 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 2-6 martie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:20
(6823 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Surprins beat la volan, a refuzat recoltarea de sânge

Joi, 27 februarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Ion Roată au depistat în trafic un bărbat, de 51 de ani, ce conducea un autoturism pe raza localității Broșteni, aflându-se sub influența ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 16:20
(3376 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Fetești și în localitățile învecinate

Joi, 27 februarie a.c., polițiști ialomițeni au efectuat o razie pe raza municipiului Fetești, dar și a comunelor arondate, pentru prevenirea și combaterea faptelor comise cu violență, a activităților comerciale ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 16:15
(3989 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 65 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, joi, 26 februarie 2020, 65 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 19:10
(3486 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mircea Dinescu lansează «Scaunul cu trei picioare»

Slobozia: Mircea Dinescu lansează «Scaunul cu trei picioare»

Cu ocazia «Zilei Modiale a Scriitorului», marți, 3 martie 2020, de la orele 14,30, la Sala Studio a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va lansa volumul de poezii «Scaunul cu trei picioare ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 18:35
(3775 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Lilieci: O persoană moartă pe loc, alte patru rănite!

Miercuri, 26 februarie 2020, în jurul orei 6,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident de circulație produs pe DN2, în localitatea Lilieci, soldat cu decesul unei persoane ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 18:20
(4250 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Lilieci accident


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...