Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Formele fără fond ale «PES activists» Ialomița

Feisbuc administrativ

Formele fără fond ale «PES activists» Ialomița

Potrivit definiției, PES activists Romania este o structură membră a rețelei europene de activiști ai Partidului Socialiștilor Europeni, compusă din membrii și simpatizanții partidelor de Stânga din Europa interesați să acționeze la cel de-al patrulea nivel al democrației, nivelul european. Nu-i așa că e fascinant?! Ceea ce nu știați însă e că structura are și o filială în Ialomița, care funcționează sub coordonarea primarului Sloboziei, Adrian Mocioniu. Și că pe 8 decembrie 2017 filiala a organizat alegeri pentru desemnarea structurilor de conducere... Restul e feisbuc administrativ!

PES la vârsta a treia... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2017, 16:20 (5731 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Porți deschise» la AJOFM Ialomița

«Porți deschise» la AJOFM Ialomița

Agenția pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a organizat în urmă cu o săptămână «Ziua Porților Deschise». Evenimentul a fost un prilej pentru ca reprezentanții instituției să vorbească deschis despre activitatea instituției. Prezenți la manifestare au fost angajatori, dar și elevi de liceu din ani terminali care se pregătesc, după absolvire, să intre în câmpul muncii...

Eveniment la ceas aniversar «Ziua Porților Deschise» organizată de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a precedat seria manifestărilor desfășurate la nivel național, cu ocazia împlinirii a... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2017, 11:55 (4415 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O familie din Amara, suspectă de Trichineloză

O familie din Amara, suspectă de Trichineloză

Membrii unei familii din orașul Amara, în total nouă persoane, se află sub monitorizare medicală la domiciliu după ce au mâncat carne infestată cu Trichineloză. Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița susțin faptul că oamenii au mâncat carnea înainte să primească rezultatele analizelor efectuate de medicul veterinar.

Cazuri de Trichineloză în Ialomița
Potrivit reprezentanților Direcției de Sănătate Publică Ialomița, oamenii au sacrificat porcul pentru Crăciun la sfârșitul săptămânii precedente. Aceștia au mâncat carnea de porc înainte să primească rezultatul testelor... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2017, 13:05 (6775 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Investițiile abandonate ale Ministerului Educației

În Ialomița se reabilitează de 10 ani

Investițiile abandonate ale Ministerului Educației

O grădiniță cu program prelungit din Fetești și o sală de sport amplasată în curtea Școlii Gimnaziale din Sudiți sunt ultimele investiții pe care Ministerul Educației trebuie să le finalizeze în județul Ialomița. Construcția obiectivelor a început cu 10 ani în urmă și nici până în prezent nu sunt gata. Când vor putea fi utilizate nici măcar oficialii Ministerului Educației nu știu, însă aceștia dau asigurări că «vom analiza situația corespunzător...».

Realitatea din Ialomița
Între 2007 și 2008, Ministerul Educației, prin Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, a dat startul unor... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2017, 15:20 (4774 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ajutoare sociale de 40 milioane de lei pentru săracii din Ialomița

Asistența socială rămâne unul dintre cele mai bine finanțate sectoare. Datele care Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că instituția a plătit, la nivelul anului 2017, ajutoare sociale în valoare de 40 milioane de lei. De acești bani au beneficiat 90 mii de persoane, din întreg județul.

Abonați la ajutoarele sociale
Sistemul de ajutoare sociale a beneficiat mereu de cea mai mare atenție din partea Statului. Raportat la nivelul județului Ialomița, prin intermediul Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, anul acesta s-au plătit beneficii... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2017, 12:55 (5859 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campus școlar din Slobozia, transformat în locuințe de serviciu

Campus școlar din Slobozia, transformat în locuințe de serviciu

De anul viitor, Slobozia va avea un bloc nou de locuințe de serviciu. Administrația locală vrea să transforme campusul școlar abandonat din spatele Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» în locuințe pentru medici sau profesori navetiști care predau în Slobozia. Municipalitatea a preluat în administrare ruina cu două etaje în timpul mandatului primarului Alexandru Stoica și a făcut eforturi pentru a realiza obiectivul cu bani europeni. Proiectul a eșuat însă din cauza faptului că firma care trebuia să construiască respectivul campus și-a declarat insolvența câteva luni mai târziu.

Istoria unei investiții ratate... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2017, 10:10 (7074 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PSD Ialomița a împrumutat bani de la viitorii parlamentari

Politicianul la nevoie se cunoaște

PSD Ialomița a împrumutat bani de la viitorii parlamentari

Deputații Mihăiță Găină și Ștefan Mușoiu, precum și senatorul Marian Pavel, au împrumutat PSD Ialomița cu sume cuprinse între 30 și 60 mii de lei. Surse din cadrul Organizației susțin că și deputatul Andrei Pop ar fi cotizat, pardon, ar fi dat cu împrumut bani la PSD Ialomița, dar nu a știut că aceștia trebuie evidențiați în declarația de avere...

Parlamentarii și daravelele lor
Săracă precum membrii săi, Organizația PSD Ialomița a fost obligată să se împrumute de la viitorii parlamentari pentru a face față cheltuielilor electorale din anul 2016. Dovada acestei sărăcii extreme... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2017, 17:20 (10071 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Nick Touring, pericol public

Opinii cu buletin

Nick Touring, pericol public

Călătorii slobozeni care au neșansa să circule cu autobuzele Nick Touring din Slobozia beneficiază de condiții improprii de transport. Această stare de fapt este reclamată public de ani buni, însă autoritățile locale le ignoră! Acum, pentru a genera o reacție din partea administrației locale, un slobozean a ales să-și asume punctul de vedere cu buletinul. Salutăm această inițiativă și îl susținem public în demersul său.

Între clocitoare și congelator În vara anului trecut, reporterii ziarului nostru au călătorit alături slobozenii care beneficiază de serviciile firmei de transport public... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2017, 14:05 (11059 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani Salubritate piratează piața deșeurilor menajere din Ialomița

Vivani Salubritate piratează piața deșeurilor menajere din Ialomița

Vivani Salubritate se află din nou în atenția opiniei publice. Un răspuns al Ministerului Dezvoltării Regionale, la o interpelare publică a senatorului PMP Gabi Ionașcu, confirmă faptul că depozitul zonal de deșeuri al Vivani Salubritate funcționează ilegal! Datele au caracter oficial și au fost furnizate de către Autoritatea Națională pentru Reglementarea Serviciilor Comunitare. Potrivit acestora, «Vivani Salubritate nu deține licență de funcționare eliberată de ANRSC».

Politică de monopol
Vivani Salubritate controlează piața deșeurilor menajere din Ialomița de aproape 10 ani... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2017, 10:10 (9927 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sărbători mai bune pentru familia Cloșcă din satul Luciu

Sărbători mai bune pentru familia Cloșcă din satul Luciu

În pragul Sărbătorilor de Iarnă, o familie greu încercată de soartă din satul Luciu are nevoie de sprijinul semenilor. Bolnavi și neputincioși, oamenii așteaptă alinarea din partea oricui se oferă să facă o faptă bună. Nevoile sunt multe, greutățile la fel, însă cea mai mare bucurie a casei este Georgiana, o fetiță de numai un an... Prea mică să înțeleagă durerea oamenilor mari din jurul său, copila visează cu ochii deschiși la Moș Crăciun și cadouri...

Casa cu povești de viață Familia Cloșcă trăiește simplu și modest, într-o casă sărăcăcioasă de la marginea satului Luciu. Acoperișul... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2017, 10:40 (8750 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

3000 de cărți, donate Bibliotecii Comunale din Sudiți

3000 de cărți, donate Bibliotecii Comunale din Sudiți

Peste 3000 de cărți aparținând profesorului universitar doctor Ileana P. Hogea au fost donate Bibliotecii Comunale din Sudiți. Născută la Sudiți, Ileana P. Hogea este primul și cel mai mare sinolog din România. În semn de respect față de gestul său, autoritățile locale din comună au decis ca biblioteca să poarte numele savantei Ileana P. Hogea. «Gestul doamnei profesor este o binecuvântare pentru comunitatea noastră!» susține Vasile Șincan, primarul comunei Sudiți.

O viață dedicată culturii chineze Născută în  urmă cu 82 de ani la Sudiți, în județul Ialomița, Ileana P. Hogea și... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2017, 12:55 (8075 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Sărbători de Iarnă cu brazi din import

Slobozia: Sărbători de Iarnă cu brazi din import

Primii brazi de Crăciun au ajuns în Piața Agroalimentară din Slobozia. Pomii de iarnă sunt importați din țări precum Germania, Olanda sau Norvegia și au prețuri care țin cumpărătorii la distanță... Cel mai ieftin brad costă 70 de lei, iar cel mai scump sare de 300 de lei. Tocmai de aceea oamenii spun că și anul acesta vor împodobi brazi artificiali. Mai mult, Primăria Slobozia a organizat anul acesta primul «Târg de Crăciun» din ultimii 5 ani. Astfel, în Piața Revoluției din oraș a fost instalat un brad de 13 metri înălțime și montate căsuțe de lemn unde se vând produse artizanale românești.

Brazi de import, la prețuri piperate... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2017, 15:40 (5339 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Florile Dalbe...

Florile Dalbe...

Și anul acesta, Biserica «Sfântul Mucenic Gheorghe» și-a chemat enoriașii să participe la un concert de Crăciun. Copiii grădinițelor și elevii școlilor din parohie, împreună cu vocile de aur ale Coralei Episcopiei Sloboziei și Călărașilor «Sfântul Mina» au adus magia Sărbătorilor de Iarnă în sufletele tuturor celor prezenți. Iar colindele interpretate la chitară de Maria Cârstoiu, o fată de 12 ani din Onești, au făcut ca lăcașul de cult să răsune de ropote de aplauze...

Sărbători de Iarnă alături de enoriași
Îmbrăcați în straie populare, un grup de copii așteaptă cuminți, cu spatele... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2017, 12:05 (5675 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia refuză modernizarea Bazarului Municipal

Consiliul Local Slobozia refuză modernizarea Bazarului Municipal

Oficial, administrația Mocioniu susține transformarea europeană a orașului Slobozia. În fapt, edilii locali sunt incapabili să asigure cadrul legal pentru modernizarea obiectivelor existente. Un exemplu în acest sens îl reprezintă Bazarul Municipal. Proiectul de modernizare a zonei, demarat în urmă cu mai bine de 5 ani este blocat până la expirarea tuturor contractelor de concesiune existente. Între timp, garajele au fost transformate în depozite, buticuri sau sedii de firme, încălcându-se astfel prevederile contractuale.

Jumătatea de măsură a lui Stoica
La preluarea mandatului... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2017, 17:40 (6231 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Gabi Ionașcu vrea comună la Căzănești

«Senatorul lui Dumnezeu» calcă pe cărări bătătorite

Gabi Ionașcu vrea comună la Căzănești

În pauzele dintre două declarații politice în Parlamentul României, senatorul Gabi Ionașcu își face timp și pentru problemele alegătorilor din județul pe care îl reprezintă. Luni, 11 decembrie 2017, el a declarat în cadrul unei conferințe de presă că a declanșat lupta pentru «adevărata suveranitate a votului». Concret, el dorește să susțină cauza pierdută a Referendumului de la Căzănești prin care locuitorii au decis revenirea orașului la statutul de comună.

Ce n-a putut Pocora, promite Ionașcu Sătul să citească după dictare comunicatele de presă naționale ale PMP, senatorul Gabi Ionașcu... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2017, 14:10 (7030 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O victorie administrativă de 25 milioane de euro

Ședință extraordinară la Consiliul Județean Ialomița

O victorie administrativă de 25 milioane de euro

Luni, 11 decembrie 2017, Consiliul Județean Ialomița s-a întrunit în cadrul unei ședințe extraordinare, pentru a aproba Acordul de parteneriat cu Agenția Națională pentru Pescuit și Acvacultură. Semnarea Acordului este necesară pentru a permite administrației județene accesarea celor 25 milioane de euro necesari reabilitării drumurilor județene DJ101, DJ302 și DJ402. «Este vorba despre cel mai important proiect de investiții în infrastructura rutieră realizat în ultimii 25 de ani în Ialomița!» a declarat, în cadrul ședinței, președintele Victor Moraru.

«Un pas mic pentru președinte...... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2017, 17:50 (5756 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

«Cupa Crăciunului», la a 5-a ediție

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

«Cupa Crăciunului», la a 5-a ediție

Sâmbătă, 9 decembrie 2017, pe terenurile sintetice de la Stadionul «1 Mai» și de la Orășelul Copiilor s-a desfășurat «Cupa Crăciunului». Competiția fotbalistică adresată copiilor din diverse categorii de vârstă este deja una de tradiție, ajungând la ediția a 5-a. S-a jucat pe 4 categorii de vârstă și a ieșit un turneu animat, așa cum se întâmplă de fiecare dată când în jocul cu mingea se implică micii fotbaliști care, firește, își doresc să impresioneze.

Două victorii Unirea, una CSS La această acțiune au participat copiii de la Unirea Slobozia, CSS Slobozia, Abatorul, CS Amara, Atletic... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2017, 15:50 (4443 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Victorii clare pentru CSS Slobozia

Handbal, turneu de junioare II la Slobozia

Victorii clare pentru CSS Slobozia

Sâmbătă și duminică, 9/10 decembrie 2017, handbalul a fost din nou sport-rege la Slobozia. Sala «Andreea Nica» a găzduit al 2-lea turneu de sală contând pentru faza zonală a Campionatului Național de Junioare II. A fost un eveniment intens gustat de public, cu CSS Slobozia aflată, în mod firesc, în centrul atenției. Iar suporterii au fost răsplătiți de elevele lui Marian Simion prin două victorii clare, care în proporție de 90% le-au asigurat calificarea în faza următoare a competiției.

Împinse spre succes de public
Sala a fost arhiplină în jocul de sâmbătă, 9 decembrie a.c.,... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2017, 13:20 (5853 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Bronz pentru CS Amara la Cupa României

Lupte libere

Bronz pentru CS Amara la Cupa României

La finele săptămânii precedente, la Putna, județul Suceava, s-a desfășurat Cupa României la Lupte Libere, competiție adresată juniorilor. La acest eveniment, Secția Lupte a CS Amara, coordonată de Marian Moraru, a trimis trei dintre cei mai titrați sportivi ai clubului. Dintre aceștia, Cristian Lungu și Marian Stanciu s-au remarcat prin clasări pe podium. Ei sunt la început de drum la juniori, remarcându-se până acum la categoria cadeților. De aceea rezultatele lor la această competiție trebuie analizate în lumina acestui fapt. Ambii sportivi au luptat la categoria 60 de kilograme și și-au oprit ascensiunea în faza semifinalelor. Au urmat luptele pentru medaliile de bronz, pe care ialomițenii... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2017, 11:05 (3692 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primăria Săveni face educație cu dejecții verbale marca Axinte

Feisbuc administrativ

Primăria Săveni face educație cu dejecții verbale marca Axinte

În cinstea lui Moș Nicolae, autoritățile din Săveni au organizat pentru copiii comunității un spectacol care l-a avut drept cap de afiș pe Axinte. Copiii au ascultat, printre altele, versurile melodiei «Foaie verde rozmarin/M-a făcut mama cretin», au repetat cu Axinte gesturile sexuale ale lui Michael Jackson și s-au bucurat de butade de mahala precum «De-oi muri să-mi porți căciula, de-oi trăi, să...-ți sparg dantura!». Garanții acestui spectacol educativ au fost primarul Mirela Drăgoi și consilierul județean Luminița Trifan.

Abuz educațional de Moș Nicolae Axinte... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2017, 17:10 (34054 vizualizări - 32 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
281 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJOFM Ialomița: Campanie de depistare a locurilor de muncă vacante

Avînd în vedere prevederile art. 10 din Legea nr. 76/2002, republicată, privind obligativitatea comunicării locurilor de muncă vacante de către angajatori, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 13:25
(4410 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de evaziune fiscală

Luni, 20 aprilie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română efectuează 15 percheziții domiciliare, pe raza municipiului București și a județelor Ilfov și Ialomița, la persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 10:40
(7475 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Un foc deschis, executat în apropierea unui adăpost de animale din localitatea Gheorghe Lazăr, a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu, în urma căruia aproximativ 45 de ovine, 5 porcine ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2015, 16:30
(6478 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Noaptea de Înviere, sărbătorită în liniște

Peste 300 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 15:50
(4507 vizualizări - 0 comentarii)


Accident grav între Movilița și Dridu. 5 victime, mașinile au luat foc!

Luni, 13 aprilie 2015, în jurul orei 11,15, două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier pe DJ101, între localitățile Movilița și Dridu. Un echipaj SMURD de la Secția Urziceni s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:25
(7087 vizualizări - 6 comentarii)


Slobozia: Beat la volan, a provocat un accident rutier

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 11 aprilie 2015, cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale, unul dintre șoferii implicați părăsind ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:20
(7070 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Accident din cauza exploziei unui cauciuc!

Un accident de circulație s-a produs sîmbătă, 11 aprilie a.c., pe DJ213. Astfel, în timp ce un bărbat, de 63 de ani, din județul Brăila, conducea un autoturism din direcția Brăila către Constanța, a pierdut ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:15
(4313 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bărbat salvat de pompieri din rîul Ialomița

În seara zilei de duminică, 12 aprilie 2015, în jurul orei 19,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui tînăr, în vîrstă de 25 de ani, din rîul Ialomița, în zona cartierului Bora ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:10
(4210 vizualizări - 0 comentarii)


ANUNȚ

În data de 17.04.2015, orele 11,00,
va avea loc tragerea la sorți
pentru desemnarea
președinților birourilor electorale
ale secțiilor de votare din
Circumscripția Electorală nr. 5 Căzănești,
organizată cu ocazia desfășurării
referendumului local din 26.04.2015,
pentru consultarea populației cu privire
la trecerea localității Căzănești
de la rangul de oraș la cel de comună

14 Aprilie 2015, 13:30


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Polițiștii au oprit pentru control pe DN2, în afara localității Coșereni, un autoturism condus de un tînăr, de 24 de ani, din comuna Moldoveni. Întrucît emana halenă alcoolică, tînărul a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 12:15
(6517 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sfînta Icoană a Maicii Domnului de la Mitropolia Iașilor, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi»

Jandarmii vor asigura, în perioada 15-18 aprilie 2015, măsurile de ordine ce se vor impune la evenimentul religios de mare importanță pentru creștinii ialomițeni, respectiv aducerea la Mînăstirea «Sfinții ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 11:15
(12240 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști, pe stradă de Paște

Peste 300 de polițiști ialomițeni vor acționa zilnic, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică cu ocazia Sfintelor Sărbători Pascale ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2015, 17:20
(4406 vizualizări - 0 comentarii)


Agent de poliție din cadrul IPJ Ialomița, sub control judiciar pentru 60 de zile

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Șchiaua Victoraș, agent de poliție în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 22:05
(10372 vizualizări - 13 comentarii)


anunț

După Sărbătorile Pascale 2015
Centrul Medical PHILOS
OFERĂ NOI SERVICII MEDICALE
Gastroenterologie-dr Victor STOICA (Spital Fundeni)
ORL-dr Răzvan FILIP
(Centrul Medical Unirea)

Pentru programări
0243/216.565
0720/134.047
0785/294.451

8 Aprilie 2015, 19:45


Inspector AJPIS Ialomița, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au dispus trimiterea în judecată, în stare de arest preventiv, a inculpatei Stroe Cleopatra Maria, inspector în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 15:15
(6540 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 8308 șomeri, din care 2516 șomeri indemnizați, respectiv 5792 șomeri ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 21:15
(4904 vizualizări - 1 comentariu)


PSD Ialomița: Deputatul Marian Neacșu, în America

Deputatul PSD de Ialomița, Marian Neacșu este invitat la Conferința parlamentară globală a Rețelei parlamentare a Băncii Mondiale și a Fondului Monetar Internațional, care va avea loc la Washington și ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 20:20
(4833 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Patron cercetat pentru evaziune fiscală

Administratorul unei unități economice este bănuit de polițiști că nu ar fi emis facturi fiscale pentru vînzări  de peste 16000 de lei. Astfel, în cadrul unei acțiuni pe linie de prevenire și combatere ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 18:50
(4601 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de inspecție a animalelor

În conformitate cu prevederile HG nr. 1156/2013 pentru aprobarea acțiunilor sanitare veterinare cuprinse în Programul acțiunilor de supraveghere, prevenire, control și eradicare a bolilor la animale, a ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:55
(4202 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Materiale pirotehnice confiscate, pistol cu bile de cauciuc ridicat de polițiști

Peste 1300 de materiale pirotehnice au fost găsite de polițiștii ialomițeni în urma unei percheziții domiciliare. De asemenea, un pistol de autoapărare a fost confiscat, fiind aplicată și o amendă de 8 ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:25
(5864 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Trei ialomițeni pe numele cărora instanțele au emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost identificați de polițiști și încarcerați. Astfel, doi bărbați din comuna Grivița pe numele cărora ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:15
(2548 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident cu un tînăr băut la volan

Duminică, 5 aprilie a.c., pe raza municipiului Fetești, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:50
(4561 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului cinci bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 39 de ani, care conduceau 3 autovehicule și 2 mopede, fără a poseda permise de conducere pentru vreo categorie ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:35
(6218 vizualizări - 0 comentarii)


Buești: Un șofer băut a acroșat o femeie!

Sîmbătă, 4 aprilie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că la Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a prezentat o femeie, în vîrstă de 53 de ani, din Slobozia, care prezenta vătămări corporale ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:20
(5685 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Buești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 120 de șoferi sancționați, amenzi de peste 109000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 3-5 aprilie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:10
(6736 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Ciocîrlia

Un incendiu a izbucnit în noapte de duminică spre luni, 5/6 aprilie 2015, în jurul orei 3,00, la locuința unui cetățean din localitatea Ciocîrlia. Pompierii de la Secția Urziceni, un echipaj de prim ajutor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 15:40
(6671 vizualizări - 0 comentarii)


«Porți Deschise» la ISU Ialomița în săptămîna 6-10 aprilie 2015

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița se alătură, și în acest an, programului inițiat de Ministerul Educației și Cercetării Științifice «Școala altfel: să știi ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 13:25
(6288 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente grave într-o singură zi

Miercuri, 1 aprilie 2015, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere grave în care au fost implicați pietoni. O persoană și-a pierdut viața, iar o alta a fost grav rănită. În jurul orei ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2015, 21:05
(6985 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Șoferi» fără permise de conducere

Polițiștii rutieri au oprit pentru control miercuri, 1 aprilie 2015, pe raza comunei Sinești, un autoturism condus de un localnic, de 25 de ani. Din verificările efectuate în bazele de date, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2015, 19:25
(4454 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Hoț prins, prejudiciu recuperat

Polițiștii Secției Rurale Coșereni cercetează un tînăr, de 27 de ani, din comuna Drăgoiești, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. În fapt, cel în cauză este bănuit că, în perioada 24- ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2015, 18:25
(6561 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...