Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Handbal, Junioare II, CSS Slobozia

Turneu de Junioare 2 la Slobozia

Sâmbătă și duminică, 9/10 decembrie 2017, la Sala «Andreea Nica» din Slobozia, se va desfășura al doilea turneu de sală din cadrul Grupei C a Campionatului de handbal feminin-junioare 2. Vor participa CS București, CSS II București, Muntenia București, Activ Plopeni, CSM Gloria Buzău și CSS Slobozia. În fiecare zi a competiției se vor desfășura 3 meciuri. Jocurile vor debuta sâmbătă, 9 decembrie a.c., cu începere de la orele 15,00, iar duminică, 10 decembrie a.c., de la orele 10,00. CSS Slobozia va disputa două partide: sâmbătă, de la orele16,30, cu CSS II București și duminică, de la orele 10,00, cu Activ Plopeni. «Ne dorim două victorii de la aceste jocuri care ne-ar asigura în proporție de... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2017, 16:35 (5581 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Scandal public la Primăria Amara

Scandal public la Primăria Amara

Amara Business Grup, societatea Consiliului Local Amara, este ținta unui nou scandal. Printr-o hotărâre a aleșilor locali ai orașului, s-a decis delegarea Serviciului de Administrare a Domeniului Public de către firmă, aspect considerat total ilegal de către reprezentanții Prefecturii Ialomița. Reprezentații instituției au solicitat revocarea imediată a respectivului act administrativ, considerând că «delegarea serviciului s-a realizat cu încălcarea prevederilor legale». În replică la acuzațiile aduse, Ion Măiță, primarul din Amara, explică faptul că decizia care agită spiritele a fost luată la recomandarea Camerei de Conturi Ialomița.

Aici sunt banii dumneavoastră!... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2017, 15:35 (8312 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Cimitirul de vile de la Bărbulești

Cimitirul de vile de la Bărbulești

Ori fi și-n altă parte, cum spun unii. Dar acestea sunt aici, în Ialomița. La Bărbulești, în cimitirul unde primarul Dumitru Bacriță ne-a avertizat să intrăm cu gânduri bune, fiindcă nu-i de joacă să te legi de morții țiganilor... De vii, treacă-meargă, că oamenii sunt sub vremi, iar țiganii sunt și ei oameni. Dar pentru vilele în care sunt îngropați, morții dau socoteală doar lui Dumnezeu...

Turnulețele din cimitir La Bărbulești, aproape 1000 de case sunt construite fără autorizație. Case e un fel de-a spune, evident... Că după potopul din 2006 bărbuleștenii au înțeles că trebuie să... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2017, 12:45 (9549 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ambulanțe reparate și date la casat

Se întâmplă la Spitalul Slobozia

Ambulanțe reparate și date la casat

Spitalul Județean de Urgență Slobozia vrea să caseze două mașini de Ambulanță, reparate și echipate complet pentru suma de 50000 de lei! Banii au fost acordați, sub formă de sponsorizare, de un om de afaceri ialomițean, iar mașinile au fost reparate pentru a fi utilizate în transportul pacienților externați. Locul celor două Salvări va fi luat de două automobile Dacia Duster...

Bani investiți inutil Cele două ambulanțe au fost donate de Serviciul de Ambulanță Județean Ialomița Spitalului Județean de Urgență Slobozia în urmă cu mai bine de 7 ani. O dată primite, reprezentanții unității... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2017, 10:10 (4927 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«E pluribus unum» și «Grupa 2005» a Unirii Slobozia

«E pluribus unum» și «Grupa 2005» a Unirii Slobozia

Micii fotbaliști ai profesorului Ion Ionescu au schimbat sâmbătă, 25 noiembrie 2017, crampoanele cu foarfeca și adezivii. I-am descoperit la sediul Asociației «E pluribus unum», confecționând coșulețe de cadouri pentru Crăciun. A fost a doua «etapă» a acestei inițiative prin care Asociația speră să colecteze fondurile necesare finanțării unor acțiuni umanitare în preajma Crăciunului.

Ajutoare pentru Moș Crăciun «Grupa 2005» a Unirii Slobozia e formată din 19 copii. În sediul «E pluribus unum» n-au încăput toți, așa că au venit prin rotație. La cele două mese de lucru, copiii au uitat... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2017, 18:05 (5827 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Dorina Milea, directorul «falimentar» al Servicii Publice Slobozia

Dorina Milea, directorul «falimentar» al Servicii Publice Slobozia

Servicii Publice Slobozia SRL este firma Primăriei Slobozia care are ca domeniu de activitate administrarea piețelor, târgurilor, bazarului și cimitirelor din municipiu. În ultima jumătate de an, societatea a fost ținta unor scandaluri publice legate de modul ilegal în care Ștefan Costea, fostul administrator, a cheltuit fondurile din bugetul societății. Nici Dorina Milea, actualul administrator al Servicii Publice, nu pare să aibă calități de bun manager. Pe rolul Tribunalului Ialomița se află de 5 ani un proces prin care Milea cere insolvența firmei Karoline Exim SRL, societate pe care a administrat-o. Potrivit Ministerului Finanțelor, aceasta are de plătit datorii de peste 500 mii de lei. ... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2017, 13:20 (13188 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Marian Neacșu se ia la trântă cu «statul paralel și ilegitim»

Don Quijote de Ialomița

Marian Neacșu se ia la trântă cu «statul paralel și ilegitim»

Cu doar cinci protestatari în stradă, Ialomița nu reprezintă o amenințare pentru PSD. Iar liderii locali, preocupați exclusiv de administrarea imaginii proprii, nu acordă niciun fel de importanță luptei pantagruelice cu «statul paralel și ilegitim». În aceste condiții, președintele Marian Neacșu a decis să lupte singur. Iar noi am decis să consemnăm pentru posteritate...

Un Don Quijote politic defect
Deși este doar o fundătură politică, Ialomița este reprezentată la vârf în lupta cu «statul paralel și ilegitim». După ce s-a umplut de ridicol devenind port-drapelul luptei împotriva... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2017, 09:55 (8487 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Orfanii care au nevoie de sprijinul semenilor

Orfanii care au nevoie de sprijinul semenilor

O poveste de viață cutremurătoare se scrie în satul ialomițean Luciu. Mirel, Livia și Stelică Purice, trei frați din localitate, au fost greu încercați de soartă. În 3 luni, aceștia au rămas fără ambii părinți, răpuși de cancer. Transformați în oameni mari fără voia lor, orfanii din Luciu sunt condamnați să-și ducă zilele într-o casă sărăcăcioasă, fără sprijinul nimănui. Tot ce își doresc frații Purice de la semenii lor mai înstăriți este ca cineva să-i ajute cu reparația casei în care s-au născut. De restul se vor descurca singuri, așa cum fac în fiecare zi...

Copii cu chipuri de oameni mari... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2017, 16:55 (8206 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia, «Generația 2005»

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

Unirea Slobozia, «Generația 2005»

bonus: Iulian Jercan, maratonist spre fotbalul mare; Iustin Ștefan, pe urmele lui Sergio Ramos

Este o generație care crește frumos și cu pași mărunți dar siguri, se apropie de pronosticul lui Ion Ionescu, cel care vede o bună parte dintre acești copii ajungând la echipa mare a Unirii. «Grupa 2005» a obținut sâmbătă, 25 noiembrie 2017, o victorie amicală 6-2 cu Juventus București. Vlad și Munteanu au reușit câte o dublă, fiind completați de Matei și Cornățeanu. Reluăm demersul de a vi-i prezenta pe componenții acestei grupe, dorindu-le ca pe viitor să fie cât mai solicitați la schimbul de tricouri.

Iulian Jercan, maratonist spre fotbalul mare
Indiferent cât de anevoios ar... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2017, 12:10 (5226 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unul dintre criminalii-autostopiști, elev la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia

Unul dintre criminalii-autostopiști, elev la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia

În urmă cu o săptămână, o crimă oribilă zguduia România. Astfel, vineri, 24 noiembrie 2017, un șofer a fost ucis și soția lui rănită de către două persoane pe care le-ar fi luat la ocazie în județul Călărași. După o săptămână, autorii crimei au fost prinși, fiind vorba despre doi tineri din Călărași, cu vârste de 17 și 18 ani. De reținut că bărbatul de 58 de ani a fost lovit mortal, în zona gâtului, cu un cuțit. Atacatorii i-au lovit și soția, de 55 de ani, însă femeia a supraviețuit. Potrivit polițiștilor călărășeni, unul dintre atacatori, T.C., în vârstă de 18 ani, este elev la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia. De asemenea, cuțitele cu care cei doi au ucis ar fi fost achiziționate... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2017, 12:05 (76728 vizualizări - 63 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Sprijin elvețian pentru IMM prin intermediul CEC Bank

Slobozia: Sprijin elvețian pentru IMM prin intermediul CEC Bank

Dezbaterea desfășurată la Slobozia, la care a participat și Excelența Sa Urs Herren, ambasadorul Confederației Elvețiene în România, a avut drept scop prezentarea oportunităților IMM de accesare a unor fonduri prin Programul de Finanțare Româno-Elvețian. Acest program constă în acordarea către IMM a unor linii de creditare cu dobândă redusă. Sunt finanțate astfel 8 domenii de activitate principale, printre care se numără construcțiile, agricultura, turismul sau serviciile medicale. Scopul acestui program este de a sprijini, dezvolta și a crește competitivitatea Întreprinderilor Mici și Mijlocii din România, prin crearea unor linii de creditare eficiente și care să răspundă nevoilor antreprenorilor... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2017, 11:55 (5908 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Julia Chernova, primul transfer al iernii

Campionatul Ligii Naționale este întrerupt până  pe 10 ianuarie 2018, timp suficient pentru Gheorghe Covaciu să-și întărească echipa. Cum pe piața internă se mai găsesc greu soluții, conducerea HCM Slobozia s-a orientat spre exterior. Astfel, primul transfer al iernii vine din Slovacia, mai exact de la campioana acestei țări, Juventa Mihalovce. Rusoaica Julia Chernova, care poate acoperi la 9 metri posturile de coordonator și inter stânga, este deja la Slobozia și va participa la pregătirea de iarnă a echipei. Înaltă de 1,80 m, Chernova a mai evoluat pentru echipe ca Lada, Togliatti și Dinamo Minsk. Potrivit conducerii, Chernova va reprezenta un plus pentru cele 16 etape rămase de disputat... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2017, 11:40 (4341 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu își dă corijența pe bugetul Sloboziei

Unde nu-i cap, vai de contribuabili

Administrația Mocioniu își dă corijența pe bugetul Sloboziei

bonus: Centrul de Afaceri «Hamilton» vrea să obțină statut de Parc Industrial

Marți, 28 noiembrie 2017, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia. În cadrul acesteia, au fost dezbătute peste 20 de proiecte de hotărâri de interes pentru opinia publică locală. Lipsa spațiului tipografic ne obligă să selectăm drastic mediatizarea proiectelor supuse dezbaterii în plen. Indiferent de proiecte însă, modul de abordare al deciziei rămâne același...
Corijenți la contabilitate După primele 10 luni ale anului, potrivit informațiilor furnizate de către Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, bugetul Sloboziei înregistra un deficit de 8,28 milioane... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2017, 15:05 (6450 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia a sărbătorit Ziua Națională a României în Piața Unirii

Aproximativ 1000 de oameni au participat la evenimentele organizate la Slobozia în Piața Unirii din oraș. Cetățenii au venit de la primele ore ale dimineții pentru a asista la manifestări. Ceremonialul s-a încheiat cu un spectacol susținut de artista de muzică populară Elena Merișoreanu.

Copiii, încântați de parada militară
Evenimentele dedicate Zilei Naționale a României au debutat la Slobozia la orele 11,00, când Gigi Petre, prefectul județului Ialomița, a salutat Garda de Onoare. A urmat apoi desfășurarea unui ceremonial religios, oficiat de Preasfințitul Vincențiu, episcopul... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2017, 14:05 (8697 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Cristian Lungu a câștigat Cupa României

Lupte libere

Cristian Lungu a câștigat Cupa României

Pe 24 și 25 noiembrie 2017, la Târgu Mureș, s-a desfășurat Cupa României la lupte, categoria cadeți. Cristian Lungu și-a demonstrat din nou potențialul și a dominat din nou competiția la categoria 63 kilograme. Cel mai dificil test a fost în Semifinale, când, în lupta cu un sportiv puternic din Sfântu Gheorghe, Cristi a reușit să întoarcă meciul în favoarea lui în ultimele 7 secunde. Finala a fost câștigată fără mari bătăi de cap și, astfel, luptătorul CS Amara a adăugat Cupa României 2017 în bogata vitrină cu trofee. Un rezultat foarte bun a obținut și Marian Stanciu, care a terminat pe a treia treaptă a podiumului la 58 de kilograme. «A fost o competiție dificilă și tocmai de aceea sportivii... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2017, 09:55 (4211 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Execuție publică la ședința Consiliului Județean Ialomița

Cristi Stan a fost condamnat din nou

Execuție publică la ședința Consiliului Județean Ialomița

bonus: Morgana ialomițeană a fondurilor europene

Scandal fără precedent în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Județean de joi, 23 noiembrie 2017. În cadrul întâlnirii, consilierii Opoziției au lansat acuzații publice la adresa conducerii instituției și a directorului Drumuri și Poduri SA Ialomița, Cristi Stan. În replică, președintele Victor Moraru a declarat: «Ceea ce faceți e total greșit! Noi suntem aici pentru a respecta prevederile legii... Votăm în orb pentru că asta e legea. Iar cine ne duce în eroare, trebuie să răspundă!». Conflictul adâncește disputele politice din acest for legislativ, pozițiile consilierilor județeni devenind ireconciliabile.

Scandal fără precedent... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2017, 15:25 (9100 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Tribunalul Ialomița a anulat 100 de diplome de Bacalaureat!

Dosarul «Mită pentru BAC 2012»

EXCLUSIV: Tribunalul Ialomița a anulat 100 de diplome de Bacalaureat!

Judecătorii Tribunalului Ialomița au dispus anularea a 100 de diplome de Bacalaureat, obținute în mod fraudulos de elevii care au susținut examenul în vara anului 2012. Ancheta coordonată de procurorii Direcției Naționale Anticorupție a scos la iveală faptul că 17 profesori ialomițeni au primit bani de la elevi pentru a-i trece Bacalaureatul la diferite materii. Magistrații au dispus, de asemenea, anularea lucrărilor și a rezultatelor pentru care elevii și-au șpăguit profesorii, obligându-i pe aceștia să mai susțină încă o dată examenul de maturitate pentru respectivele discipline. Sentința dată la Slobozia nu este definitivă.

100 de diplome de Bac au fost anulate... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2017, 17:35 (14885 vizualizări - 13 comentarii)

SPORT

Fotbal, Cupa României, Unirea Slobozia-Politehnica Iași 0-2

Părăsesc «Cupa» cu fruntea sus

Final frumos de toamnă pentru Slobozia fotbalistică, în ciuda faptului că ploaia a vitregit spectacolul sportiv. Unirea a părăsit Cupa României în faza Optimilor, dar a făcut-o în mod onorabil. Băieții lui Enache Costea au luptat aproape tot meciul de la egal la egal cu ocupanta locului 8 din Liga I, doar ceva naivități făcând ca Poli Iași să câștige cu 2-0.

Neglijența care a făcut diferența
Terenul de joc mustind de apă a fost rapid mărunțit metru cu metru de crampoanele fotbaliștilor. 10 minute a durat tatonarea și timpul ar mai fi curs în acest mod dacă nu apăreau neglijențe... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2017, 10:20 (4265 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ocaua lui Ionașcu Vodă, «senatorul lui Dumnezeu»

Cine ridică sabia...

Ocaua lui Ionașcu Vodă, «senatorul lui Dumnezeu»

Un Raport al Curții de Conturi Ialomița confirmă faptul că ex-primarul Gabi Ionașcu se face vinovat de plata ilegală a unei facturi de 37500 de lei. Pentru recuperarea sumei, municipalitatea slobozeană l-a acționat în judecată pe Gabi Ionașcu, devenit între timp senator... Litigiul se află pe rolul Curții de Apel București, în stadiul de recurs. Termenul scadent stabilit de municipalitatea slobozeană pentru recuperarea acestui prejudiciu este 15 decembrie 2017.

O poveste veche de 9 ani
Prin anul 2008, pe vremea când nu nici nu visa că va fi trădat și va trăda propriul partid,... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2017, 16:35 (7240 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

16 primării din Ialomița funcționează fără secretari

16 primării din Ialomița funcționează fără secretari

Activitatea administrativă din cadrul a 16 primării din Ialomița este dată peste cap din cauza lipsei secretarilor. Responsabilitatea pentru această situație cade în sarcina Agenției Naționale a Funcționarilor Publici, care solicită celor care doresc să ocupe funcțiile vacante să aibă absolvite cursuri postuniversitare de masterat în domeniul Administrației Publice.

O funcție importantă Activitatea administrativă din cadrul oricărei primării este susținută prin serviciile secretarului instituției. Orice persoană angajată în această poziție are drept responsabilitate redactarea, păstrarea... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2017, 13:05 (6673 vizualizări - 5 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
275 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: S-a răsturnat cu mașina într-un șanț

Ialomița: S-a răsturnat cu mașina într-un șanț

În seara zilei de sâmbătă, 29 ianuarie a.c., pe DJ201B, în afara localității Rași, s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate la fața locului a reieșit ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2022, 09:50
(10781 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Rași accident


Grupul de Comunicare Strategică: 128 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 29 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 21374, fiind înregistrate 128 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2022, 16:10
(8066 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 183 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 28 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 21246, fiind înregistrate 183 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2022, 15:40
(6288 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni preventive pentru combaterea braconajului piscicol

În ziua de joi, 27 ianuarie a.c., polițiștii din Fetești au acționat pe raza municipiului și comunele arondate, pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul silviculturii și pisciculturii ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2022, 14:00
(9876 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Ziua Internațională a Nonviolenței în Școală», marcată de polițiști și elevi

Slobozia: «Ziua Internațională a Nonviolenței în Școală», marcată de polițiști și elevi

Joi, 27 ianuarie a.c., în cadrul Campaniei de prevenire a agresiunii sexuale asupra minorilor «ATINGERI NEDORITE» și pentru marcarea «Zilei Internaționale a Nonviolenței în Școală», polițiștii de prevenire ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2022, 13:45
(6003 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autorii unor «furturi», reținuți de polițiști

În urma perchezițiilor domiciliare desfășurate joi, 27 ianuarie a.c., la Slobozia, oamenii legii au reținut, pentru 24 de ore, 4 bărbați cu vârste cuprinse între 22 și 38 de ani. Vineri, 28 ianuarie a.c ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2022, 13:30
(3185 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată pe raza a 5 localități

Joi, 27 ianuarie a.c., pompierii ialomițeni au intervenit pentru stingerea a 5 incendii de vegetație uscată, care s-au produs pe raza localităților Fierbinți, Albești, Urziceni, Manasia și Munteni Buzău ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2022, 12:30
(3987 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Polițiștii au întrerupt o petrecere privată

10 persoane au fost sancționate cu 30 mii de lei, după ce au participat la o petrecere privată, organizată în curtea unui localnic din Bărbulești. Polițiștii au oprit petrecerea în ziua de luni, 25 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2022, 17:00
(2546 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Borănești, arestat pentru «furt calificat»

Marți, 25 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni au dus la îndeplinire un mandat de executare a pedepsei închisorii. Astfel, pe raza localității Borănești a fost depistat ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2022, 16:40
(5351 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În ziua de miercuri, 26 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni împreună cu reprezentanți din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița și lucrători ai celorlalte
instituții cu atribuții în ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2022, 16:30
(2632 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 171 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 27 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 21063, fiind înregistrate 171 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2022, 15:30
(9264 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la clădiri din Bărcănești, Ion Roată și Axintele

Incendii la clădiri din Bărcănești, Ion Roată și Axintele

Miercuri, 26 ianuarie a.c., în jurul orelor 15,00, pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o clădire dezafectată din comuna Bărcănești. Trei echipaje ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2022, 12:10
(3981 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Descinderi ale mascaților în Cartierul Bora

Polițiștii din Slobozia au descins în dimineața zilei de joi, 27 ianuarie a.c., la 4 adrese din Cartierul Bora al municipiului Slobozia, cu scopul de a destructura o rețea infracțională specializată în ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2022, 11:30
(4156 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 136 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 26 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 20892, fiind înregistrate 136 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2022, 15:35
(8813 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Delincvența juvenilă, în atenția polițiștilor

În ziua de marți, 25 ianuarie a.c., polițiștii din Fetești au discutat cu peste 400 de elevi ai claselor de gimnaziu din unitățile de învățământ de pe raza municipiului, despre răspunderea penală a minorilor ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2022, 14:00
(8416 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni polițiștii au intervenit la 72 de evenimente, toate fiind sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112 și au constatat 11 infracțiuni. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2022, 13:40
(3349 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Se reia acordarea șomajului tehnic

În contextul epidemiologic generat de răspândirea coronavirusului SARS-CoV2, AJOFM Ialomița reia aplicarea măsurilor de protecție socială a angajaților prin plata drepturilor constând în șomaj tehnic. ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2022, 13:10
(8069 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 1,112 miliarde de lei în 2021

În conturile Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița s-au colectat, în 2021, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 1,112 miliarde de lei, cu 208,12 milioane ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2022, 11:10
(9528 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la blocul UGIRA

Slobozia: Incendiu la blocul UGIRA

În seara zilei de marți, 25 ianuarie a.c., pompierii din Slobozia au fost solicitați să intervină în cazul unui incendiu produs la etajul 1 al blocului de locuințe sociale UGIRA. La fața locului s-a intervenit ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2022, 00:15
(7029 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: S-a redeschis Centrul de Testare COVID-19

Slobozia: S-a redeschis Centrul de Testare COVID-19

Primăria Slobozia a redeschis, în urmă cu o săptămână, Centrul de Testare COVID-19, amplasat în centrul orașului. Autoritățile locale au disponibile 2000 de teste rapide antigen, pentru cei care vor să ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2022, 20:05
(8974 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsuri de prevenție a răspândirii COVID-19

La data de 24 ianuarie 2022, polițiștii ialomițeni au identificat 5 persoane care au încălcat măsura carantinării la adresa de domiciliu declarată Direcției de Sănătate Publică, precum și 31 de persoane ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2022, 17:40
(3009 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Unirii Principatelor Române, sărbătorită și la Urziceni

Ziua Unirii Principatelor Române, sărbătorită și la Urziceni

Luni, 24 ianuarie 2022, preoți și credincioși din Urziceni au celebrat 163 de ani de la momentul Unirii Țării Românești cu Moldova. Astfel, la monumentul eroilor din vecinătatea Catedralei s-a săvârșit ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2022, 17:35
(6616 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: TVA rambursată de peste 14,64 milioane de lei

Administrația Județeana Finanțelor Publice Ialomița a rambursat, în luna decembrie 2021, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 14,64 milioane de lei, cu 7,97 milioane de lei mai mult decât ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2022, 17:10
(2890 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 106 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 25 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 20756, fiind înregistrate 106 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2022, 15:40
(3295 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă la Fetești!

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 100 mm, de pe strada Vilelor din Fetești, RAJA Constanța întrerupe furnizarea apei potabile către consumatorii din ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2022, 10:25
(10645 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 41 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 24 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 20650, fiind înregistrate 41 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2022, 16:45
(2822 vizualizări - 0 comentarii)


Glodeanu Sărat: Doi adulți și cinci copii, victime ale unui accident rutier

Glodeanu Sărat: Doi adulți și cinci copii, victime ale unui accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit în seara zilei de duminică, 23 ianuarie a.c., în cazul unui accident rutier petrecut pe raza localității Glodeanu Sărat, din județul Buzău. În eveniment a fost implicat ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2022, 10:15
(9971 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 62 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 23 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 20609, fiind înregistrate 62 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2022, 16:15
(8404 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Accident rutier provocat de un tânăr băut

IPJ Ialomița: Accident rutier provocat de un tânăr băut

În dimineața zilei de duminică, 23 ianuarie 2022, pe DJ102 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetări a reieșit că în timp ce un bărbat, din comuna Cotorca, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2022, 12:40
(3715 vizualizări - 0 comentarii)


Malu Roșu: Incendiu produs la o anexă gospodărească

Malu Roșu: Incendiu produs la o anexă gospodărească

Duminică, 23 ianuarie 2022, pompierii din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă din gospodăria unui cetățean din Malu Roșu. Pentru lichidarea incendiului, dar și pentru ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2022, 11:40
(4803 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...