Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița nu poate susține «învățământul dual»

Ialomița nu poate susține «învățământul dual»

bonus: Un județ care ascunde analfabetismul funcțional

Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița caută soluții pentru implementarea «învățământului dual», prima întâlnire organizată în acest scop dovedindu-se un eșec notabil. Agenții economici se declară dezamăgiți de educația elevilor care absolvă liceul, directorii unităților de învățământ declarându-se depășiți de situație.

O întâlnire formală
Joi, 2 noiembrie 2017, la sediul instituției, oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au organizat o întâlnire al cărei scop declarat a fost «stabilirea cifrei de școlarizare pentru „învățământul dual“ și „învățământul... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2017, 18:15 (5053 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Statuia ecvestră a lui Mihai Viteazul, în lumina reflectoarelor ministeriale

Senatorul lui Dumnezeu are preocupări edilitare

Statuia ecvestră a lui Mihai Viteazul, în lumina reflectoarelor ministeriale

Demontarea statuii lui «Moș Crăciun» din Piața Unirii resuscită dezbaterea publică privitoare la instalarea unei statui ecvestre a lui Mihai Viteazul pe acest amplasament. Interesat de legalitatea acestui nou demers, senatorul PMP Gabi Ionașcu, fost primar al Sloboziei, a făcut o interpelare în Parlamentul Rămâniei, cerând oficial răspunsuri pe care autoritățile locale refuză să le ofere de ani buni.

Ionașcu nu iartă și nu uită Expulzat din PSD pe ușa din dos și, ajuns «prin voia lui Dumnezeu» și a 4000 de ialomițeni senator PMP, Gabi Ionașcu pare hotarât să nu ierte niciunul dintre... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2017, 14:25 (8100 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Constantin Sava, primarul Urziceniului, a fost achitat

Constantin Sava, primarul Urziceniului, a fost achitat

Tribunalul Ialomița a dat miercuri, 8 noiembrie 2017, o primă sentință în dosarul lui Constantin Sava, primarul Urziceniului. Edilul a fost achitat de judecători. Aceeași decizie o vizează și pe Maria Irimie, șefa Direcției Economice din cadrul Primăriei Urziceni, judecată alături de Sava în aceeași anchetă.

Sentința nu este definitivă
Constantin Sava a fost anchetat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, cazul său ajungând ulterior la Direcția Națională Anticorupție. Procurorii DNA au fost cei care l-au trimis în judecată sub acuzația de «instigare la abuz... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2017, 16:50 (5466 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Impresii administrative de 35 mii de lei la Belvedere

Consiliul Județean Ialomița

Impresii administrative de 35 mii de lei la Belvedere

Săptămâna trecută, 25 de consilieri județeni au participat la un curs de formare profesională la Hotelul Belvedere din Predeal. Pentru 35 mii de lei, consilierii județeni, în frunte cu președintele Victor Moraru, au învățat timp de două zile despre «atribuțiile pe care le au și care este regimul incompatibilităților și al conflictului de interese». La sfârșitul cursului, cei 25 de consilieri județeni au primit o diplomă de absolvire și au ajuns la concluzia comună că «trebuie să decidă în interesul cetățenilor...».

Risipă bugetară transpartinică
Cursul de perfecționare administrativă... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2017, 18:40 (6990 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Egal în lacrimi

Handbal, HCM Slobozia-SCM Craiova 21-21

Egal în lacrimi

Antrenorul Gheorghe Covaciu a transformat HCM Slobozia, cel puțin pe teren propriu, într-o echipă sclipitoare, făcând uitată prestația blazată din meciul cu Brăila. Ialomițencele au produs surpriza etapei a 8-a, fiind la doar o secundă de o mare victorie în fața locului 2 din Liga Națională, SCM Craiova. A mai fost însă timp pentru o aruncare, iar oltencele au plecat acasă cu un punct... Mădălina Ion, excelentul portar al Sloboziei, a izbucnit, după fluierul final și după 5 aruncări de la 7 metri apărate, în plâns. Cu o astfel de atitudine, HCM poate deveni un adversar periculos pentru orice echipă!

Muică, ce poartă avurăm!... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2017, 16:10 (4232 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-FC Voluntari II 4-2

De 3 puncte speranță

Unirii Sloboziei i-a trecut de două ori glonțul pe lângă ureche în meciul cu FC Voluntari II. Echipa lui Enache Costea a trăit periculos timp de 70 de minute, dar în cele din urmă a rezolvat partida în favoarea sa. Unirea urcă din nou pe locul 5, dar rămâne la 6 puncte de liderul Progresul București.

Primă repriză palidă Dinu Todoran a etalat la Slobozia un prim 11 din care au făcut parte Petrariu, Tăbăcariu, Leasă, Tudorică, Voicu sau Cazan, fotbaliști cu prezențe consistente la primdivizionara antrenată de Claudiu Niculescu. Unirea a început șovăielnic jocul, iar acest lucru a costat... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2017, 15:25 (5242 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Nicoleta Băjan, campioana Balcanică

Lupte libere

Nicoleta Băjan, campioana Balcanică

Slovenia a găzduit, în perioada 1-5 noiembrie 2017, Campionatul Balcanic de Lupte, adresat juniorilor și cadeților. Au participat la acest eveniment, 13 țări, România deplasând o delegație din care au făcut parte trei luptători ai CS Amara. Țara noastră a fost printre cele mai medaliate, la acest rezultat punând serios umărul și sportivii amăreni, toți trei încheind concursul pe podium. Cea mai strălucitoare medalie, aurul, a fost obținută la categoria 34 kg de Nicoleta Băjan. Ambițioasa luptătoare de 13 ani a trecut în semifinală de reprezentanta Macedoniei, iar în finală a învins-o pe luptătoarea din Bulgaria. Nicoleta a fost, de asemenea, reprezentanta României la festivitatea de deschidere... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2017, 15:05 (4534 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Deficit de personal la Serviciul Supravegheri Judiciare al Poliției ialomițene

Deficit de personal la Serviciul Supravegheri Judiciare al Poliției ialomițene

Lipsa personalului din Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița își face simțită prezența și în ceea ce privește maniera în care instituția desfășoară misiunile de supraveghere a persoanelor pe numele cărora procurorii sau judecătorii au dispus măsuri preventive mai blânde. Astfel, potrivit informațiilor oficiale, Ialomița are antrenați să verifice infractorii aflați în «arest la domiciliu» sau puși sub «control judiciar» cu doar 5 polițiști! Pentru a suplini lipsa oamenilor specializați în servicii de supraveghere a suspecților, oficialii Poliției ialomițene susțin că aceste activități sunt realizate și prin intermediul agenților și ofițerilor din cadrul altor servicii, care au competențele... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2017, 13:55 (5854 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infernul de la Avicola SA Slobozia

Foștii angajați își acuză șefii

Infernul de la Avicola SA Slobozia

Avicola SA este unul dintre cei mai mari angajatori din Slobozia. Iar acest statut i-a permis să devină, de-a lungul anilor, «stat în stat». De «dragul» celor 400 de angajați ai firmei, autoritățile închid ochii la abuzurile împotriva angajaților, la încălcările repetate ale legislației, la excesele patronului Dumitru Stănoiu... Iar angajații care mai au puterea să își caute dreptatea, sunt sfătuiți să apeleze la un avocat!

Dreptatea umblă cu capul spart
La sfârșitul lunii septembrie 2017, Liliana Roman, angajată de 15 ani la Avicola SA Slobozia, a descoperit că firma nu-i plătește... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2017, 10:10 (27612 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Marea dăruire de la Bruxelles!

Feisbuc administrativ

Marea dăruire de la Bruxelles!

Resuscităm azi o rubrică mai veche, pe care aproape că o uitasem... Noroc cu femeile social-democrate din Ialomița! În perioada 18-19 octombrie 2017, acestea s-au alăturat unui grup de oficiali ialomițeni care au participat, cităm, «în structură mixtă (...) la o sesiune de informare și dezbatere cu DG Regio din Cadrul Comisiei Europene...».

Unul este Președintele! După cum puteți vedea în imagine, la sesiunea de la Bruxelles au participat vreo 20 de social-democrați și democrate. Ceea ce nu puteți vedea aici, descoperiți în postările de pe pagina de Facebook ale susținătorilor... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2017, 18:05 (5914 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii au colecție de mașini de lux

Polițiștii au colecție de mașini de lux

10 automobile de lux așteaptă în curtea Poliției ialomițene, de la începutul anului, să fie predate proprietarilor de la care au fost sustrase. Furturile s-au comis pe teritoriul unor state europene, iar procedurile judiciare complexe dau peste cap încercările polițiștilor ialomițeni de a returna mașinile. Potrivit estimărilor oficiale, vehiculele au prețuri care pot ajunge și până la 40 mii de euro.

Așteaptă de 9 luni să-și primească mașinile Datele arată că la nivelul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița sunt indisponibilizate ca bunuri furate și urmărite internațional... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2017, 13:55 (6314 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Directorii «copy-paste » din fruntea instituțiilor publice

Se poartă în Ialomița

Directorii «copy-paste » din fruntea instituțiilor publice

Suspiciuni de plagiat la concursurile pentru ocuparea funcțiilor de manager ale Spitalului Județean de Urgență Slobozia și Direcției de Administrare a Domeniului Public, din cadrul Primăriei Slobozia. O scurtă analiză a celor două proiecte declarate câștigătoare arată că în paginile documentelor există informații identice extrase prin binecunoscutul sistem «copy-paste» din lucrări de specialitate sau referate, postate pe internet. Reamintim faptul că la Spitalul Județean de Urgență Slobozia comisia de examinare a validat proiectul de management al Marianei Iancu, iar în cazul Direcției de Administrare a Domeniului Public, proiectul de management declarat câștigător a fost întocmit de Valeriu ... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2017, 09:50 (17665 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Chiulangiii din administrația publică locală

Ialomița: Chiulangiii din administrația publică locală

Dezastrul din administrația publică locală ar putea avea drept cauză și absențele nemotivate ale consilierilor locali de la ședințele consiliilor locale în care au fost aleși prin votul cetățenilor. Prefectura Ialomița prezintă în detaliu situația localităților unde chiulul a devenit sport de masă. Dincolo de sincopele generate de prezență, consilierii locali refuză să se pună la punct cu problemele comunităților pe care le reprezintă și nu fac publice rapoartele de activitate. Evident, dacă ea există...

Reclamați de Prefectură, apărați de primari Potrivit estimărilor oficiale, după... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2017, 10:40 (6311 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Veterani la apel

Veterani la apel

În urmă cu o săptămână, militarii Batalionului 113 «Bărăganul» au donat sânge pentru trei veterani din Cel De Al Doilea Război Mondial, aflați în comuna Ion Roată din Ialomița. Concret, bonurile de masă primite ca urmare a participării la campania de donare de sânge lansată de Centrul de Transfuzii din Slobozia au fost transformate în alimente și donate. Joi, 26 octombrie 2017, lt.-col. Florin Sîrbu, comandantul Batalionului, el însuși «veteran» și participant în 4 teatre de operațiuni militare din afara granițelor României, și-a susținut colegii în această acțiune.

Atenție, veteran în zonă!... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2017, 13:40 (5186 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Rețete și dispozitive medicale, eliberate pe numele unor morți

S-a întâmplat în Ialomița

Rețete și dispozitive medicale, eliberate pe numele unor morți

Un raport al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița scoate în evidență modul în care se încasează ilegal fonduri de la bugetul destinat Sănătății. Documentul oficial face referire la o serie de controale efectuate de Corpul de Control al CJAS Ialomița în primul semestru al anului în curs. Datele arată că au fost eliberate medicamente și distribuite dispozitive medicale pe numele unor persoane decedate. De asemenea, medicii de familie au oferit consultații și tratamente unor persoane care nu mai beneficiau de statutul de «persoană cu handicap»...

S-a întâmplat în Ialomița ... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2017, 17:15 (8580 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețeaua mobilă Telekom Romania s-a clasat pe primul loc pentru serviciile de date

Rețeaua mobilă Telekom Romania s-a clasat pe primul loc pentru serviciile de date

Rețeaua mobilă Telekom Romania a obținut cel mai mare scor pentru serviciile de date în urma testelor de performanță asupra tuturor rețelelor mobile din România derulate în luna august a acestui an de către auditorul independent P3 communications. Telekom Romania a obținut cel mai mare scor, 508 din 600, pentru serviciile de date mobile. Scorul P3 reprezintă o metodă de punctare acceptată universal și aplicabilă la nivel internațional pentru a... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2017, 13:10 (5771 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Întâlnire de «gradul III» la Salonul Anual de Carte

Nimeni nu e profet în județul lui Moraru

Întâlnire de «gradul III» la Salonul Anual de Carte

Desfășurat pe parcursul lunii octombrie 2017, Salonul Anual de Carte a culminat joi, 26 octombrie a.c., cu lansarea concomitentă a unui volum de poezie «Colierul din bomboane de colivă», semnat de Mircea Dinescu, și a unui roman, «Era Iudelor», semnat de scriitorul Mihai Vișoiu. Savoarea manifestării a fost însă întreruptă de vizita Președintelui Moraru, întâiul descălecător al județului.

În umbra lui Dinescu Dinescu e de neoprit. Vorbește de la 12 trecute fix! Când intră primarul Adrian Mocioniu tocmai recită o poezie. «(...)Despre dragostea noastră delirantă ar fi scris în Scânteia Popescu Dumnezeu/ Tu ți-ai fi scos sticluța de whisky din port-jartieră/Ți-aș fi cerut pe loc cotizația (...)»... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2017, 17:35 (6386 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

«Migrația internă» lasă Ialomița fără populație

«Migrația internă» lasă Ialomița fără populație

Nivelul de trai scăzut și lipsa locurilor de muncă îi fac pe tot mai mulți ialomițeni să migreze către alte zone din țară mult mai dezvoltate. Potrivit Institutului Național de Statistică, Ialomița este fruntașă la nivel național în ceea ce privește «migrația internă». În 2016, an în care România a atins recordul în materie de migrație internă, aproape 5000 de ialomițeni au părăsit județul pentru a începe o viață nouă...

Cifrele care nu mint În Ialomița există peste 3000 de firme fie radiate, fie aflate în procedura falimentului. Ialomița înfruntă de ani buni probleme în ceea ce privește... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2017, 15:40 (4858 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Unirea Slobozia-CSMS Politehnica Iași în Optimile Cupei României

Sediul Federației Române de Fotbal a găzduit joi, 2 noiembrie 2017, tragerea la sorți a meciurilor din Optimile Cupei României. Partidele din această fază se vor disputa în perioada 28-30 noiembrie 2017, programul urmând a fi stabilit de televiziuni. Adversara Unirii Slobozia va fi CSMS Politehnica Iași, echipă care ocupă în acest moment locul 8 în Liga I, cu mari șanse de a accede în play-off-ul acestei competiții. Printre vedetele echipei antrenate de Flavius Stoican se regăsesc Andrei Cristea sau brazilianul Platini. «Meciul cu Iașiul este un bonus pentru jucătorii noștri, deoarece ei au muncit să ajungă aici... Este una dintre echipele bune ale Ligii I și, firește, pornește cu prima șansă... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2017, 13:55 (4915 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Moraru, «o formă fără fond»

Timpul este dușmanul președintelui

Administrația Moraru, «o formă fără fond»

bonus: Ialomița a cheltuit 7,2% din bugetul de dezvoltare

De la preluarea mandatului de președinte al Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru a încercat să demonstreze că este capabil să administreze județul, că poate atrage fonduri europene pentru proiecte de infrastructură și că deține o strategie pe termen mediu și lung prin care poate dinamiza economia locală. Din păcate, timpul se dovedește cel mai mare dușman al său! După aproape un an și jumătate de la preluarea mandatului, nici aroganța afișată ostentativ în ședințele de Consiliu Județean, nici promisiunile asumate de-a lungul timpului și nici mașina de propagandă administrativă și politică pe care o deține nu mai pot cosmetiza adevărul. Împăratul nu doar că este dezbrăcat, dar e și gol... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2017, 19:05 (5961 vizualizări - 11 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
308 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
IPJ Ialomița: Proiect pentru copii de grădiniță

IPJ Ialomița: Proiect pentru copii de grădiniță

În cursul zilei de marți, 22 februarie a.c., în baza unui protocol de colaborare între Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și Grădinița cu program prelungit nr. 2 Slobozia, polițiștii din cadrul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:57
(9771 vizualizări - 0 comentarii)


TNL Slobozia vă «căsătorește» pentru o zi

De Dragobete, joi, 24 februarie a.c., TNL Slobozia vă așteaptă pe platforma «Mihai Viteazul» de pe bulevardul Unirii din Slobozia «pentru a fi cununați timp de o zi». Inițiativa tinerilor liberali slobozeni ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:48
(10815 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Atelier de confecționat mărțișoare la Muzeul Județean

Vineri, 18 februarie, în cadrul Muzeului Județean Ialomița, a debutat acțiunea «Firicel de primăvară»-atelier de confecționat mărțișoare. La inițiativa Muzeului a răspuns și de această dată Școala «Sfîntul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:38
(10619 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Serată muzicală și expoziție de artă platică

Miercuri, 23 februarie, la Sala Arcadia a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia a fost vernisată «Expoziția de artă platică a artiștilor brăileni», evenimentul fiind organizat de Uniunea ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:28
(11363 vizualizări - 0 comentarii)


ISUJ Ialomița: 28 februarie 2011-78 de ani de protecție civilă, Ziua «Porților Deschise»

Ziua Protecției Civile din România este un eveniment care prilejuiește rememorarea momentului istoric care a consfințit înființarea Apărării Pasive din România. Înaltul Decret Regal nr. 468 din 1933 este ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:17
(10039 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificări ale Codului Fiscal pentru sediile secundare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița aduce la cunoștința contribuabililor modificările aduse Codului de procedură fiscală privind administrarea creanțelor fiscale ale sediilor secundare care ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 18:06
(9985 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Slobozia și Urziceni

Incendii la Slobozia și Urziceni

Sîmbătă, 19 februarie, în jurul orei 11.00, pompierii de la Garda Slobozia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la un depozit al unei societăți comerciale care are ca ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 18:00
(10670 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 17:29
(6373 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fura rufe de pe balcon

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 18/19 februarie a.c., în jurul orei 1.30, o patrulă de siguranță publică a surprins într-o parcare din Slobozia un bărbat, de 31 ani, din municipiu, care sustrăgea obiecte ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:04
(8628 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ciochina: După ce a băut bine, a provocat un accident și a părăsit locul faptei

Sîmbătă spre duminică, 19/20 februarie a.c., în jurul orei 3.20, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Ciochina a avut loc un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:03
(8757 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cichina accident


Sărățeni: Prins în flagrant cînd fura din mașini

A fost identificat un tînăr, în vîrstă de 24 de ani, din Sărățeni, în timp ce încerca să sustragă bunuri dintr-un autoturism parcat pe raza localității. Pe numele său polițiștii au întocmit dosar penal ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:01
(9433 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sărățeni furt


Ialomița: Beți la volan și fără permise

Pe strada Perilor din Urziceni a fost identificat un bărbat, în vîrstă de 53 ani, domiciliat în localitate, ce se afla la volanul unui autoturism deși se afla în stare de ebrietate. La testarea cu etilotestul ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:00
(9193 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A furat țevi de la o stație de irigații

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 19 februarie a.c., în jurul orei 15.40, polițiști din cadrul Biroului Rutier Urziceni au depistat pe strada 1918, din localitate, un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:53
(7552 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ialomița: 23 de șoferi au rămas fără permise

În acest sfîrșit de săptămînă, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de disciplinare a participanților la trafic și au acționat pentru depistarea șoferilor băuți. În cadrul activităților ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:51
(8994 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de amploare a Poliției

Vineri, 18 februarie a.c., efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat în sistem integrat pe raza municipiului Urziceni și a comunelor Bărbulești, Borănești, Bărcănești, Sinești și Coșereni pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:40
(9128 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Vineri, 18 februarie a.c., polițiștii au depistat pe raza comunei Giurgeni un autoturism înmatriculat în București, la volanul căruia se afla un bărbat, de 51 ani, din Capitală, însoțit de alți doi pasageri ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:14
(12079 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Transportul public, în atenția polițiștilor

Polițiștii din Țăndărei au acționat vineri, 18 februarie, pentru asigurarea legalității privind transportul public de persoane. Acțiunile derulate în acest sens au vizat verificarea existenței și valabilității ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 15:58
(8712 vizualizări - 3 comentarii)


New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

Hyundai este hotărîtă să transforme felul în care acest brand a fost privit în mod tradițional în Europa, prin lansarea lui i40, un model complet nou și foarte dinamic, ce va fi dezvăluit ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2011, 11:36
(5410 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Peste 1100 de pachete de țigări de contrabandă din Moldova au fost confiscate de polițiștii ialomițeni. Marți, 16 februarie, o echipă mixtă de siguranță publică a oprit pentru control în trafic un autoturism ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 15:36
(12111 vizualizări - 1 comentariu)


Explozie într-un bloc din Slobozia

O explozie violentă s-a produs în această dimineață într-o locuință din Slobozia. Deflagrația a fost provocată de gazul de la un aragaz uitat deschis. Potrivit pompierilor, o femeie, rănită și în stare ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 11:01
(11641 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia explozie


Ciocîrlia: Femeie accidentată mortal

O femeie de 38 de ani a murit în această dimineață într-un grav accident rutier. Tragicul eveniment s-a petrecut miercuri, 16 februarie, în localitatea Ciocîrlia. Femeia a încercat să traverseze șoseaua ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(10723 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Băut, la volan

Un bărbat de 29 de ani a fost prins băut la volan ieri, 15 februarie, de polițiștii feteșteni. Bărbatul se deplasa cu mașina în municipiul Fetești și avea o alcoolemie de 0,88 mg/l. Pentru inconștiența ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(8911 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: 250 de metri de cablu telefonic, furat

Furturile de cablu telefonic se înmulțesc. Ultima faptă de această natură s-a petrecut noaptea trecută, marți spre miercuri, respectiv 15 spre 16 februarie, cînd polițiștii din Urziceni au fost sesizați ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:34
(8493 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Peste 180 de autoturisme verificate în trafic

Polițiștii din Țăndărei au desfășurat, marți, 15 februarie, o acțiune pentru ordinea și siguranța publică din localitate. «Efectivele de poliție rutieră, investigații criminale, ordine publică și investigarea ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:33
(7971 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Marți, 15 februarie, pompierii ialomițeni au fost nevoiți să intervină pentru stingerea a două incendii și acordarea primului ajutor pentru un pacient.
Casa unei familii din satul Cegani, comuna Bordușani ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 11:22
(6933 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 18:49
(5311 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

O femeie de 52 de ani din Slobozia este cercetată penal de polițiști pentru delapidare. Ea a fost descoperită în urma unei sesizări a administratorului firmei. În urma controlului s-a constatat că, în periada ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:58
(11967 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt alcool


Alexeni: Au furat găini de 500 de lei

Luni, 14 februarie, agenții postului de Poliție Alexeni au fost sesizați de un bărbat, de 39 de ani, din localitate cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras păsări din curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:57
(13358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt găină


Fetești: 6 hoți de fier vechi, prinși în flagrant

Polițiștii ialomițeni au prins în flagrant 6 persoane care sustrăgeau bunuri feroase din incinta unei societăți comerciale. Acțiunea s-a desfășurat luni, 14 februarie, la Fetești. Suspecții identificați ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:56
(9764 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Mort în condiții neelucidate

Luni, 14 februarie, un bărbat de 42 de ani din comuna Miloșești a fost găsit mort pe o stradă laterală din localitate. În urma verificării cadavrului, polițiștii au constatat că nu prezintă urme vizibile ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:54
(13111 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Miloșești mort


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...