Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Școlile și liceele ialomițene cu un singur candidat la Bacalaureat și Evaluarea Națională

Deficiențele sistemului de Educație

Școlile și liceele ialomițene cu un singur candidat la Bacalaureat și Evaluarea Națională

bonus: Notă la Bacalaureat mărită cu peste 2,5 puncte după contestații

Publicarea rezultatelor la Bacalaureat și Evaluarea Națională evidențiază o situație mai puțin obișnuită, despre care în spațiul public se vorbește prea puțin. Ne referim la cazurile unităților de învățământ care au fost reprezentate la aceste examene naționale de un număr foarte mic de candidați. La nivelul județului Ialomița există o școală gimnazială și un liceu care au avut câte un singur candidat înscris la cele două exa­mene. Fără să mai surprindă pe nimeni, cei doi candidați nu s-au remarcat nici în ceea ce privește rezultatele pe care le-au obținut. Aceste cazuri, aparent izolate, scot în evidență necesitatea reorganizării rețelei școlare... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2025, 07:55 (14296 vizualizări - 5 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

social-democrația locală, între «puterea beției» și «dragostea de administrație»

social-democrația locală, între «puterea beției» și «dragostea de administrație»

«Victoria luminii nu va fi decisă niciodată prin Alegeri!» grăit-a zilele trecute fratele de cruce al lui Dumnezeu și Mesia al românilor, numitul Călin Georgescu. Am început cu acest citat întrucât, cumva, ni se pare edificator în ceea ce privește social-democrația. Cel puțin pe plan local, asta de baltă sau de Bărăgan. Căci, așa cum vă spuneam, politica noastră, această lumină social-democrată de Ialomița, decisă cumva la Alegeri, a devenit cam fascicul care, pe zi ce trece, se îngustează. Așadar, Ialomița, cea plină de competenți și hoți nepedepsiți, suferă. Și cum mai sunt câțiva ialomițeni care consideră că social-democrații... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2025, 12:15 (3581 vizualizări - 9 comentarii)

Taguri: PSD Ialomița

Click aici

EVENIMENT

«Abuz în serviciu», reclamat la Casa de Pensii Ialomița

Poliția ialomițeană face verificări

«Abuz în serviciu», reclamat la Casa de Pensii Ialomița

Interpretul ialomițean de muzică populară Adrian Măcianu, în prezent pensionar, acuză Casa de Pensii Ialomița de «abuz în serviciu». Bărbatul reclamă faptul că pensia sa i-a fost poprită de instituție printr-o serie de documente care s-au «încurcat». Oficialii Casei de Pensii Ialomița au recunoscut «eroarea», dar se apără precizând că au făcut demersuri pentru a o îndrepta. După ce a pierdut lupta și în instanță, Adrian Măcianu așteaptă acum concluziile organelor judiciare care au început o anchetă penală sub acuzația de... «abuz în serviciu»!

 

A pierdut procesul în instanță... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2025, 08:05 (17346 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Suspiciune de «antrax cutanat» la o familie din Colelia

Suspiciune de «antrax cutanat» la o familie din Colelia

Ministerul Sănătății a transmis miercuri, 9 iulie 2025, o informare cu privire la o posibilă suspiciune de «antrax cutanat», raportată de Institutul Național de Boli Infecțioase «Matei Balș». Suspiciunea a apărut într-o gospodărie din comuna ialomițeană Colelia. În prezent, un bărbat și copilul acestuia sunt internați la București, fiind suspecți de «antrax cutanat». 

 

Anchetă în desfășurare Potrivit informării dată publicității de Ministerul Sănătății, «cele două persoane au semnalat că au manipulat și consumat carne de oaie provenind din gospodăria proprie». În prezent, probele de laborator necesare pentru confirmarea diagnosticului sunt în lucru la Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare Medico-Militară «Cantacuzino». Analizele efectuate vor stabili cu exactitate dacă este vorba despre un caz confirmat de «antrax». Pe lângă analizele de laborator, o anchetă a fost deschisă și în județul Ialomița de către Direcția de Sănătate Publică și Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor. Cele două instituții încearcă să afle care este sursa reală a contaminării, având în vedere că animalele din respectivă gospodărie ar fi fost vaccinate împotriva acestei boli.... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2025, 17:55 (7345 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația județeană finanțează sportul ialomițean cu 6,8 milioane de lei

Administrația județeană finanțează sportul ialomițean cu 6,8 milioane de lei

În urmă cu o săptămână, consilierii județeni s-au reunit în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Județean Ialomița. Pe ordinea de zi au fost supuse aprobării 28 proiecte de hotărâri. Cele mai importante dintre acestea au vizat finanțarea activităților sportive în sezonul 2025-2026. Estimativ, va­loarea fondurilor dirijate din bugetul județului către entitățile care desfă­șoară activități sportive este de 6,8 milioane de lei. Totodată, consilierii județeni au aprobat și acordarea de stimulente financiare pentru elevii ialomițeni cu rezultate deosebite la olimpiadele naționale școlare, dar și profesorilor care i-au pregătit. Toate cele 28 de proiecte de... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2025, 10:20 (7685 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia și lotul pentru SuperLiga 2025-2026

Fotbal

Unirea Slobozia și lotul pentru SuperLiga 2025-2026

bonus: Atacantul de 19 ani Raul Rotund, cedat de Dinamo la Unirea Slobozia

Unirea Slobozia sau #echipa ialomițenilor și-a prezentat lotul pentru sezonul competițional 2025-2026 al SuperLigii. Acțiunea s-a derulat pe seară, marți, 8 iulie 2025, pe scena din Piața Revoluției din municipiul re­ședință de județ... Cu jumătate dintre «titulari» noi, la care se adaugă schimbarea antrenorului principal, Unirea beneficiind actual de «cuplul» de tehnicieni Vlădoiu-Prepeliță, Slobozia pornește în noul stagiu competițional cu același obiectiv: menținerea în primul eșalon fotbalistic. Într-adevăr, se dorește de la «cuplul» de antrenori «menținerea» cu mai puține emoții, sezonul 2024-2025 încheindu... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2025, 21:05 (14012 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A început oficial procesul șoferiței cu Range Rover care a omorât trei oameni!

După mai bine de 3 ani

A început oficial procesul șoferiței cu Range Rover care a omorât trei oameni!

În februarie 2022, o întreagă familie a fost ucisă într-un grav accident rutier, produs pe DN2A, între localitățile Munteni Buzău și Căzănești. Tragedia a fost provocată de o femeie care conducea un automobil Range Rover. Datele au arătat că șoferița s-ar fi aflat sub influența substanțelor interzise. Pe tot parcursul urmăririi penale, aceasta s-a aflat în stare de libertate, iar organele judiciare i-au permis să-și exercite dreptul de a conduce vehicule. În urmă cu o săptămână, la Judecătoria Slobozia, a început oficial judecata conducătoarei auto, după încheierea procedurii de Cameră Preliminară, începută anul trecut în decembrie... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2025, 14:20 (13908 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Culturile agricole din Ialomița, în pericol din cauza secetei pedologice

Culturile agricole din Ialomița, în pericol din cauza secetei pedologice

Ultimul buletin agrometeorologic emis de Administrația Națională de Meteorologie nu vine cu vești bune pentru fermierii ialomițeni. Potrivit calculelor făcute de specialiști, culturile agricole înființate în primăvara anului 2025 sunt deja afectate de seceta pedolo­gică. Specialiștii ANM susțin că în multe zone din Câmpia Bără­ga­nului acest fenomen s-a instalat deja.

 

Scade nivelul apei din sol Acest fenomen este caracterizat prin scăderea nivelului apei din sol, fiind astfel afectată creșterea și dezvoltarea plan­telor. Cel mai afectate... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2025, 12:10 (14252 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Zeci de arme de foc și mii de elemente de muniție deținute ilegal, descoperite de polițiștii ialomițeni

Zeci de arme de foc și mii de elemente de muniție deținute ilegal, descoperite de polițiștii ialomițeni

Într-un județ banal și sărac așa cum este Ialomița, infracțiunile la regimul armelor și muni­țiilor ar trebui să fie o raritate. Analiza Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată cu totul altceva. În perioada ianuarie-mai 2025, la nivelul județului au fost efectuate peste 60 de percheziții domiciliare și deschise peste 40 de dosare penale ce vizează infracțiuni la regimul armelor și munițiilor. Au fost descoperite zeci de arme de foc deținute ilegal și mii de elemente de muniție. Zonele fierbinți din acest punct de vedere sunt Urzi­ceni/Băr­bulești și Țăndărei. De altfel, în urmă cu o săptămână, tot pe linia respectării regimului armelor și munițiilor... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2025, 07:55 (9424 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul de la Buești, inaugurat

Podul de la Buești, inaugurat

Miercuri, 25 iunie 2025, podul de la Buești sau «podul lui Mihăilă» a fost inaugurat. Realizat integral cu fonduri locale, edificiul a costat aproximativ 12,5 milioane de lei. Proiectul podului, cu o lungime de 82,20 m și o lățime de 7,80 m, a fost demarat la începutul anului 2023, la 10 ianuarie 2024 semnându-se Contractul de executare a lucră­rilor. «După 18 ani de așteptare, comuna Buești a reușit performanța de a avea un pod peste râul Ialomița... Lucrările au început anul trecut și, ca printr-o minune, constructorul a terminat obiectivul anul acesta, așa cum și-a asumat prin contractul pe care l-a semnat cu autoritățile locale. Este un vis... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2025, 17:10 (12154 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Conacul Bolomey, deschis oficial pentru vizitatori

Conacul Bolomey, deschis oficial pentru vizitatori

Restaurat cu banii europeni accesați de Consiliul Județean Ialomița, Conacul Bolomey a fost oficial deschis pentru public. Vizitatorii care îi trec pragul pot descoperi istoria de peste un secol a acestei bijuterii arhitectonice. Intrarea este liberă, iar conacul poate fi vizitat de marți până duminică între orele 09,00-16,00.

 

Reabilitare de peste 40 milioane de lei Construit în 1898 de meșteri italieni, conacul a fost reședința familiei Bolomey, una dintre cele mai influente ale vremii, cu un rol important în dezvoltarea econo­mică și socială... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2025, 10:20 (15979 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii de la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» se pregătesc pentru inserția pe piața muncii

Elevii de la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» se pregătesc pentru inserția pe piața muncii

Stagiile de practică derulate la sfârșitul anului școlar la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» au reprezentat încă o dată cer­tificarea că absolvenții acestei școli sunt pregătiți pentru a se integra pe piața muncii, dovada certă a acestei realități fiind ofertele de muncă primite de elevi la finalizarea sta­giilor de practică. Stagiile de practică s-au desfășurat în cadrul pro­iectului «Tehnicool 3-stagii de practică pentru elevi în județul Ialomița», ID 313294, derulat de IȘJ Ialomița în parteneriat cu mai multe unități de învățământ, proiect cofinanțat de Uniunea Europeană prin Programul Educație și ... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2025, 14:20 (10241 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procedură medicală în premieră la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Procedură medicală în premieră la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

O procedură medicală care sporește siguranța și precizia intervențiilor chirurgicale a fost utilizată în premieră și la nivelul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Procedura presupune administrarea unei substanțe fluorescente care are rolul de a expune clar zona operatorie, ajutând chirurgii să o observe mult mai bine. Echipa medicală a spitalului din Slobozia care a utilizat această procedură a fost coordonată de dr Tudor Tuhari, medic primar chirurgie generală.

 

Intervenție realizată cu succes Procedura medicală utilizată în premieră de dr Tudor Tuhari... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2025, 10:10 (15122 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dorina Milea, înlocuită de Alexandru Pocotilă la conducerea Servicii Publice Slobozia SRL

Dorina Milea, înlocuită de Alexandru Pocotilă la conducerea Servicii Publice Slobozia SRL

În ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița de la sfârșitul lunii mai 2025 a fost aprobată, pe «repede-nainte», o hotărâre care făcea referire la firma Servicii Publice Slobozia SRL. În mare, pro­iectul viza desem­narea reprezentan­ților instituției în Adunarea Generală a Acționarilor pentru a se aproba actualizarea Actului Constitutiv al societății. În fapt, înlocuirea fostei directoare a Servicii Publice Slobozia, Dorina Milea, cu o altă persoană, respectiv Alexandru Ion Pocotilă.

 

Se schimbă directorul cu actualizarea Actului Constitutiv... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2025, 10:20 (36861 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a obținut un procent al mediilor peste 5 de 77,12%

La Evaluarea Națională 2025

Ialomița a obținut un procent al mediilor peste 5 de 77,12%

Ministerul Educației a publicat joi, 3 iulie 2025, rezultatele, înainte de contestații, la Evaluarea Națională. Ialomița a obținut un procent al mediilor peste 5 de 77,12%, în timp ce la nivel național acest procent a fost de 83,1%. Niciun elev nu a obținut media 10.

 

Descalificați de proba la Matematică La Evaluarea Națională de anul acesta, în județul Ialomița s-au înscris 1877 de elevi, dar în sălile de examen au fost prezenți 1805. 77,12% dintre elevii prezenți au obținut medii peste 5. Procentul este însă sub media națională. La nivel... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2025, 14:05 (19721 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Procese pe bandă rulantă pentru contestarea amenzilor de circulație

Ialomița: Procese pe bandă rulantă pentru contestarea amenzilor de circulație

Chiar dacă nu au dreptate atunci când sunt amendați de poli­țiștii Serviciului Rutier, șoferii contestă procesele-verbale de sancțiune pe cale judecătorească. Iar asta face ca activitatea instanțelor să fie dată peste cap de aceste dosare. În Ialomița, aproximativ 10% dintre cauzele aflate pe rol pe parcursul unui an reprezintă dosare ce au ca obiect contestarea proceselor-verbale de sancțiune.

 

Val de procese pe rolul instanțelor În 2024, media dosarelor pe care cele 3 judecătorii din Ialomița le-au înregistrat a fost de peste 3000/instanță. Analiza... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2025, 13:40 (11209 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

«Stadionul va fi gata în 2 luni!», Unirea transferă «liberii», Vlădoiu își reînnoiește licența...

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia

«Stadionul va fi gata în 2 luni!», Unirea transferă «liberii», Vlădoiu își reînnoiește licența...

Cum-necum, târâș-grăpiș, Unirea Slobozia adună jucători pentru noul sezon competițional al SuperLigii 2025-2026. Pentru moment, așa cum vă informam, Slobozia este în cantonament la Brașov, dispută amicale, în timp ce Liga Profesionistă de Fotbal a stabilit prin tragere la sorți «țintarul» viitorului sezon competițional. În cele ce urmează vom realiza o radiografie de moment a ceea ce se dorește la/cu Unirea Slobozia în SuperLiga 2025-2026...

 

Turul «țintarului» Liga Profesionistă de Fotbal a organizat miercuri, 25 iunie... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2025, 10:05 (9906 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Cei șase angajați APM Ialomița, liber la petiții împotriva fostului director Laurențiu Ghiauru

Motivarea instanței

Cei șase angajați APM Ialomița, liber la petiții împotriva fostului director Laurențiu Ghiauru

Undeva în februarie 2022, o instituție publică din Ialomița, respectiv Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, avea să atragă atenția opiniei publice printr-o situație fără precedent: mai mulți salariați ai APM Ialomița, printr-o petiție, își reclamau directorul, acuzându-i acestuia «comportamentul abuziv», precum și «practicile instituțio­nale ilegale». La acel moment, ziarul nostru a preluat parțial petiția în cauză, directorul de la acea vreme al Agenției pentru Protecția Mediului, Laurențiu Ghiauru, răspunzând întrebărilor incriminatorii. Ulterior, scandalul a degenerat, Laurențiu Ghiauru, deja «transferat»... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2025, 07:55 (17992 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Angajat al AJFP Ialomița depistat cu o diplomă «falsă», achitat definitiv

Fiat Justitia!

Angajat al AJFP Ialomița depistat cu o diplomă «falsă», achitat definitiv

Un fost inspector al AJFP Ialomița, inspector cu atribuțiuni de control în cadrul instituției, a scăpat definitiv de problemele cu legea. Acesta a fost acuzat de «înșelăciune» și «uz de fals», fiind implicat într-o anchetă demarată în urmă cu câțiva ani după ce s-a descoperit că a folosit o diplomă «falsă» la angajare.

 

Justiția a împărțit dreptatea Cazul inspectorului cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița, depistat cu o diploma «falsă» la momentul în care a încercat să... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2025, 17:05 (23203 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia se împrumută 30 milioane de lei pentru acoperirea cheltuielilor neeligibile ale Programului «ELENA»

Pentru următorii 10 ani

Slobozia se împrumută 30 milioane de lei pentru acoperirea cheltuielilor neeligibile ale Programului «ELENA»

bonus: 40 de proiecte de hotărâri pe ordinea de zi

Luni, 30 iunie 2025, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul ședinței ordinare. Aleșii locali au dezbătut 40 de proiecte, după ce ordinea de zi inițială a fost suplimentată cu încă 18 proiecte. Proiectul de hotărâre care a generat cele mai multe discuții în cadrul ședinței a fost cel referitor la obținerea unui împrumut de 30 milioane de lei, ce va fi rambursat în viitorii 10 ani. Banii vor fi acordați prin intermediul Trezoreriei Statului și vor fi utilizați pentru acoperirea cheltuielilor neeligibile apărute în cadrul proiectelor de eficientizare energetică prin Programul «ELENA», finanțat de Uniunea Europeană cu sprijinul Agenției... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2025, 10:20 (13249 vizualizări - 11 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
281 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 1 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2140, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2020, 15:10
(2918 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 31 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2136, cu 32 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:30
(3470 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eveniment privat întrerupt de polițiști

În cursul zilei de vineri, 30 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:25
(2485 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 5 persoane rănite într-un accident rutier

Urziceni: 5 persoane rănite într-un accident rutier

Pompierii și polițiștii au intervenit în seara zilei de vineri, 30 octombrie 2020, pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier. Din primele informații, se pare că un tânăr, de 24 de ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 11:00
(2211 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Movilița: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Movilița: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit în ziua de vineri, 30 octombrie 2020, în cazul unui accident rutier, produs în zona localității Movilița. În evenimentul rutier au fost avariate 3 autoturisme, dar din ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 20:30
(1959 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 30 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2104, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 15:05
(2151 vizualizări - 0 comentarii)


Dragoș Soare depune jurământul de primar ales al Sloboziei. Premierul Ludovic Orban, prezent la eveniment!

Dragoș Soare depune jurământul de primar ales al Sloboziei. Premierul Ludovic Orban, prezent la eveniment!

În conformitate cu Ordinul Prefectului Județului Ialomița nr. 552 din 29.10. 2020, se convoacă consilierii locali declarați aleși pentru ceremonia de constituire a Consiliului Local Slobozia, eveniment ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 13:35
(3577 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe Aleea Fabricii din orașul Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii la nivelul vanei de legătură de pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe Aleea Fabricii din orașul Țăndărei, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 11:55
(2399 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 10 profesori și 40 de elevi, infectați cu COVID-19

Potrivit unei informări a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, în județ există 59 de școli care studiază în «Scenariul Verde», 33 în «Scenariul Galben» și 35 în «Scenariul Roșu». În ceea ce privește ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 19:05
(2858 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină răsturnată între Movila și Fetești

Mașină răsturnată între Movila și Fetești

În dimineața zilei de joi, 29 octombrie 2020, între localitățile Fetești și Movila, s-a produs un accident de circulație. Din datele polițiștilor prezenți la fața locului a reieșit faptul că un bătrân, ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 15:55
(2617 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2057 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 29 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2057, cu 41 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 15:20
(1786 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Trei persoane din Fetești aflate în «izolare la domiciliu», amendate!

Pe parcursul zilei de miercuri, 28.10.2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:55
(2597 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «lovire sau alte violențe» și «violare de domiciliu»

Polițiștii ialomițeni au identificat și reținut pentru 24 de ore un bărbat bănuit că ar fi intrat în locuința unei persoane din municipiul Slobozia, pe care ar fi lovit-o. Polițiștii Biroului de Investigații ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:50
(3070 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Acțiune comună a Poliției Române și CFR Călători pentru siguranța transporturilor

Ialomița: Acțiune comună a Poliției Române și CFR Călători pentru siguranța transporturilor

Miercuri, 28 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița, sub coordonarea Direcției de Poliție Transporturi, au acționat pentru creșterea gradului de ordine ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:35
(2234 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Șofer rănit într-un accident rutier

Cotorca: Șofer rănit într-un accident rutier

În seara zilei de miercuri, 28 octombrie 2020, pe raza localității Cotorca s-a produs un accident rutier. Șoferul în vârstă de 38 de ani al unui autovehicul, fără să se asigure, a efectuat manevra de întoarcere ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 11:35
(2327 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Localitatea Coșereni trece la Scenariul Roșu

Având în vedere creșterea numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate la nivelul județului Ialomița, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus trecerea localității Coșereni la Scenariul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 00:00
(6402 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Amenzi de peste 15000 de lei!

Pe parcursul zilei de marți, 27 octombrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 16:55
(2021 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: 4,58%-rata șomajului în luna septembrie 2020

La sfârșitul lunii septembrie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4294 șomeri (din care 2008 femei), rata șomajului fiind de 4,58%, cu 0,09% ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 16:10
(2631 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2016 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 28 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2016, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 15:05
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Amara, arestat pentru «ultraj»

Un bărbat de 35 de ani, din Amara, a fost reținut de polițiștii ialomițeni pentru «refuz de recoltare a probelor biologice». Pentru că a devenit violent și a amenințat polițiștii a fost ulterior arestat ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 17:50
(1787 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinții de Sus: Femeie rănită într-un accident rutier

Fierbinții de Sus: Femeie rănită într-un accident rutier

O femeie de 49 de ani a fost rănită în ziua de marți, 27 octombrie 2020, într-un accident rutier produs în localitatea Fierbinții de Sus. Femeia era pasageră într-un automobil condus de un tânăr de 29 de ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 17:30
(2720 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Eveniment privat întrerupt la Țăndărei!

În cursul zilei de luni, 26 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și a ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 15:40
(2143 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 1969 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 27 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1969, cu 50 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 15:05
(2045 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Trei persoane «izolate», amendate pentru că nu au fost găsite la domiciliu

Pe parcursul zilei de duminică, 25 octombrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 15:40
(2826 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1919 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 26 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1919, cu 12 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 15:05
(2490 vizualizări - 2 comentarii)


SJA Ialomița: A luat «mită» pentru a nu constata defecțiunile unui autoturism la ITP

Polițiștii Anticorupție din cadrul Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, au ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 12:10
(4512 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1907 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 25 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1907, cu 29 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2020, 15:05
(1997 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: S-au luat la bătaie după producerea unui accident. Cinci bărbați din Bărbulești, reținuți de polițiști!

Cinci bărbați, cu vârste cuprinse între 27 și 41 de ani, toți din localitatea Bărbulești, au fost reținuți de către polițiști urmare a unei altercații produse sâmbătă, 24 octombrie a.c., în afara localității ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2020, 14:15
(4591 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Botez întrerupt de polițiști

În cursul zilei de sâmbătă, 24 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2020, 14:10
(1741 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1878 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 24 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1878, cu 20 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2020, 16:05
(1837 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...