Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Cupa României, Unirea Slobozia-ASA Târgu Mureș 4-0

Să vină granzii!

Unirea Slobozia, varianta 2017, calcă pe urmele echipei din 1989. Echipa lui Enache Costea a reușit în după-amiaza zilei de miercuri, 25 octombrie 2017, calificarea în Optimile Cupei României. Un rezultat mare, chiar dacă adversarea, ASA Târgu Mureș, a venit la Slobozia cu o echipă de «strânsură», în care au predominat juniorii și cu echipament de împrumut. «Ne bucurăm că am ajuns în Optimi în primul rând pentru suporterii noștri și pentru imaginea Sloboziei... O dată ajunși aici, ne-am dori un adversar puternic din Liga I!» ne-a declarat fericitul antrenor al Unirii.

«Țâcă» centrează, Bucă marchează... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2017, 21:25 (5581 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița are conturile blocate

Consiliul Județean Ialomița are conturile blocate

Direcția de Trezorerie a Județului Ialomița a blocat conturile Consiliului Județean Ialomița, după ce administrația condusă de Victor Moraru a refuzat să pună în aplicare o hotărâre judecătorească. Sentința face referire la cazul celor șapte copii din Țăndărei care au câștigat în instanță dreptul la un ajutor financiar reglementat de 4 acte normative și niciodată pus în practică la nivelul județului Ialomița! În replică la această situație, oficialii județeni susțin că vor face toate demersurile necesare pentru a dezamorsa situația...

Un proces pierdut În baza unei hotărâri a Curții... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2017, 18:55 (10561 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condiții decente pentru deținuți la Penitenciarul Slobozia

Condiții decente pentru deținuți la Penitenciarul Slobozia

Legea prin care deținuții au fost eliberați din închisori din cauza condițiilor din timpul detenției reprezintă în realitate doar o formă mascată de grațiere... La Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia singura problemă o reprezintă supraaglomerarea. În rest, potrivit informațiilor publice oferite de reprezentanții închisorii, spațiile de detenție sunt dotate cu băi separate, televizoare și mobilier adecvat pentru depozitarea bunurilor personale. Mai mult, întreținerea fiecăruia dintre pușcăriașii închiși la Slobozia costă 110 lei pe zi.

Masă caldă și televizor pentru deținuți
... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2017, 15:45 (6434 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Amara are administrator public

Amara are administrator public

În timp ce conducerea Școlii Gimnaziale din Amara scandalizează părinții, noul primar Ion Măiță a găsit un înlocuitor pentru fostul administrator public, Larisa Mihai. Numele noului administrator public al orașului este Iuliana Sohodoleanu. Ea obținut 80 de puncte la proba scrisă și 86,42 la interviu...

Primarul face, primarul trage
După modelul predecesorului său, ajuns între timp președinte de județ, noul primar al orașului Amara a organizat un concurs pentru numirea în funcție a unui administrator public. Decizia primarului Ion Măiță de a organiza concursul survine la nici... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 20:15 (15128 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

SPORT

Se joacă!

Fotbal, Cupa României, Unirea Slobozia-ASA Târgu Mureș

Se joacă!

Deși i se clamase sfârșitul după meciul cu Sibiul, ceea ce ar fi însemnat calificarea Unirii Slobozia din oficiu în optimile Cupei României, ASA Târgu Mureș continuă să sfideze falimentul. Și nu o face oricum! Sâmbătă, echipa ardeleană a învins în deplasare la Balotești cu 6-2 și, conform celor implicați în fotbalul mic, sunt toate premizele ca miercuri, 25 octombrie 2017, orele 14,30, să avem din nou fotbal de Cupa Românei pe «1 Mai». Vom asista la revenirea Unirii între greii acestei competiții după 29 de ani... Elevii lui Enache Costea vor să profite de tragerea la sorți oarecum favorabilă și să se califice în fața următoare, repetând evoluția bună din meciul cu Dunărea Călărași. În sezonul... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 19:05 (6623 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere în ritm de samba

Handbal, Liga Națională, Măgura Cisnădie-HCM Slobozia 33-19 (14-9)

Înfrângere în ritm de samba

Când ești în Liga Națională este greu să digeri o astfel de înfrângere. Mai ales că s-a produs în fața unei echipe care în primele 4 etape nu a rupt norii... Ce-i drept, doar hiperoptimiștii au sperat că ne întoarcem cu puncte de la Cisnădie, însă chiar și cel mai prăpăstios suporter al Cisnădiei n-ar fi imaginat o asemenea umilință. În fine, viața și competiția merg mai departe. Urmează meciul crucial cu Rapidul, pe care fetele antrenate de Gheorghe Covaciu trebuie neapărat să-l câștige. Slobozia contra Rapid se va juca duminică, 29 octombrie 2017, de la orele 16,00, în Sala «Andreea Nica». Din fericire, meciul va fi transmis în direct de TVR 1 pentru că, din păcate, iubitorului de handbal din... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 17:45 (4760 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Amara s-a întors cu 4 titluri

Lupte, Campionatul Național pentru Juniori mici

Amara s-a întors cu 4 titluri

În perioada 19-22 octombrie 2017, la Sala de Sport a Armatei din Cluj, s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte adresat Juniorilor mici. Fetele și băieții pregătiți de antrenorul Marian Moraru la CS Amara au adăugat un număr de 6 medalii, dintre care 4 titluri naționale, în palmaresul Clubului. La feminin, Nicoleta Băjan s-a impus la categoria 32 kilograme, în vreme ce Steluța Subțirică a adus aurul la 34 kilograme. O prestație apreciată a avut și Denisa Negoiță, vicecampioană la 44 kilograme. Răzvan Jeaca a devenit campion al categoriei 42 kilograme, juniori 3. Tot la 42 de kilograme, dar la juniori 4, Marian Subțirică a ocupat locul I, în vreme ce Cristian Toader a obținut bronzul: «6 medalii... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 16:20 (3884 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Școlile din Slobozia au cheltuit 2,8 milioane de lei pentru reparații și întreținere

Școlile din Slobozia au cheltuit 2,8 milioane de lei pentru reparații și întreținere

Primăria Slobozia a dat publicității valoarea sumelor pe care le-au cheltuit școlile și grădinițele din oraș în urma lucrărilor de reabilitare și întreținere, desfășurate înainte de debutul anului școlar 2017-2018. Dintr-un buget estimat la 3,4 milioane de lei, unitățile de învățământ au utilizat 2,8 milioane de lei. Datele arată că o bună parte din acești bani au mers către firme patronate de membrii PSD, cu care au fost încheiate contracte de prestări servicii.

Primăria a dat bani pentru școli
Cele 14 școli și grădinițe pe care Primăria Slobozia le administrează la Slobozia... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 15:40 (6597 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a investit inutil în «energia verde»

Consiliul Județean Ialomița a investit inutil în «energia verde»

În urmă cu 5 ani, ramura liberală a administrației Ciupercă plasa Ialomița în centrul investițiilor naționale în «energia verde», respectiv câmpurile de panouri fotovoltaice. Acum, în 2017, singura investiție realizată continuă să fie nefuncțională, iar noua conducere a Consiliului Județean caută soluții pentru limitarea pierderilor generate de această investiție cifrată la 2,8 milioane de lei.

Milioane pentru nimic
Susținut activ de către ex-vicepreședintele Ioan Martin, parcul fotovoltaic de la Giurgeni a fost gândit, în varianta inițială, ca o investiție de 10 milioane de euro... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 11:25 (7362 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Obligați pe nedrept să returneze subvenții agricole de 2,3 milioane de lei

Se întâmplă în Ialomița

Obligați pe nedrept să returneze subvenții agricole de 2,3 milioane de lei

Din cauza unui exces de zel al auditorilor Camerelor de Conturi Ialomița și Brăila, 44 de crescători de animale din zona Giurgeni-Gura Ialomiței sunt nevoiți să returneze Agenției pentru Plăți și Intervenție în Agricultură (APIA) subvențiile pe care le-au primit în perioada 2011-2013. În total, fără vina lor, oamenii trebuie să înapoieze 2,3 milioane de lei! Auditorii celor două instituții susțin faptul că fermierii au beneficiat de sprijin financiar ilegal, pentru că și-au scos la păscut animalele pe «terenuri agricole neproductive». Acestora le-au fost înmânate documente justificative prin care se poate demonstra că activitățile de pășunat nu au legătură cu tipul terenului, însă atât reprezentanții... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2017, 18:35 (5239 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A găsit în vie un cadavru descompus

Descoperire macabră la Amara

A găsit în vie un cadavru descompus

Anchetă la Parchetul de  pe lângă Tribunalul Ialomița după ce un bărbat din Amara a reclamat faptul că a găsit în vie un cadavru în descompunere. Omul crede că este vorba despre soția sa, dispărută de acasă din vară. Procurorii au deschis un dosar penal privind moartea în condiții suspecte.

Cercetările sunt în curs
Surse judiciare precizează faptul că bărbatul a intrat în vie ca să culeagă strugurii și să îndepărteze buruienile dintre butașii de viță de vie. La câteva minute după ce omul s-a apucat de treabă a rămas înmărmurit. El a găsit pe un rând de viță de vie un cadavru... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2017, 15:54 (8666 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Educației întârzie revenirea Luminiței Barcari la comanda Inspectoratului Școlar Ialomița

Ministerul Educației întârzie revenirea Luminiței Barcari la comanda Inspectoratului Școlar Ialomița

În  urmă cu o săptămână, Curtea de Apel București s-a pronunțat în dosarul deschis de Luminița Barcari, fosta șefă a Învățământului ialomițean, împotriva Ordinului privind revocarea sa din funcție, semnat de ministrul Liviu Pop. Magistrații din Capitală au decis să suspende efectele documentului până la judecarea definitivă a cauzei. Procesul intentat de Luminița Barcari Ministerului Educației vizează anularea Ordinului prin care a fost demisă de la șefia Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Deși are posibilitatea să revină în această funcție, Luminița Barcari așteaptă un alt Ordin, emis și semnat de Liviu Pop, prin care se ia act de decizia Curții de Apel București. Mai mult, oficialii... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2017, 14:40 (11338 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sala cu geometrie (ne)variabilă nu are «recepția finală»

O piatră de moară ascunsă sub preșul Consiliului Județean Ialomița

Sala cu geometrie (ne)variabilă nu are «recepția finală»

Demarate în urmă cu mai bine de 20 de ani, lucrările de reabilitare a Sălii de spectacole a Consiliului Județean Ialomița nu au fost finalizate nici până în prezent. În schimb, cheltuielile generate de acest obiectiv depășesc în acest moment 10 milioane de lei și continuă să crească! În plus, procedura de recepție finală a lucrărilor a fost suspendată în urmă cu o lună. Deși nu sunt vinovați direct de această stare de fapt, oficialii administrației județene privesc senini dezastrul... Între timp, Sala de spectacole a Consiliului Județean, considerată «una dintre cele mai moderne din România», așteaptă și acum o banală autorizație de funcționare ISU, fără de care nu poate intra în legalitate..... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2017, 11:05 (5485 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița așteaptă 56 mii de doze de vaccin antigripal

Ialomița așteaptă 56 mii de doze de vaccin antigripal

În plin sezon al virozelor respiratorii, Ministerul Sănătății a decis să amâne pe termen nelimitat distribuția în teritoriu a vaccinului antigripal. Direcția de Sănătate Publică Ialomița susține că dozele ar fi trebuit să ajungă până la începutul acestei săptămâni, însă deocamdată nu se știe când vor fi oferite medicilor de familie și specialiștilor din spitale. În județul nostru este nevoie de 56 mii de doze de vaccin antigripal. Alternativa o reprezintă farmaciile, acolo unde vaccinul antigripal se vinde la prețuri cuprinse între 23 și 56 de lei.

Explozie de viroze la spital Medicii... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2017, 12:15 (4975 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Omul care putrezește de viu

În fața Centrului Social de la Școala 13 din Slobozia

Omul care putrezește de viu

În urmă cu două săptămâni, unul dintre chiriașii Centrului Social de la Școala 13 a reclamat primarului Adrian Mocioniu o situație inadmisibilă. Potrivit declarațiilor reclamantului, magazia dezafectată din curtea Centrului adăpostește un grup agresiv de chiriași care beau și tulbură permanent ordinea și liniștea publică... Primarul Adrian Mocioniu a promis că va verifica situația reclamată și va cere demolarea construcției...

Primarul e întotdeauna de vină La 10 zile distanță, în fața Centrului Social din curtea Școlii 13, chiriașii se încălzesc la soare. Sunt nemulțumiți și au aceleași... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2017, 11:05 (6484 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gabriel Manole nu predă statuia lui Mihai Viteazul!

Refuz categoric

Gabriel Manole nu predă statuia lui Mihai Viteazul!

La 3 ani de la scandalul public legat de amplasarea ridicolei statui care îl întruchipează pe Mihai Viteazul în Piața Unirii din oraș, Primăria Slobozia a decis să dea jos de pe soclu lucrarea graficianului Vasile Aionesei. Planurile autorităților locale sunt de a înlocui hidosul monument cu statuia ecvestră pe care a realizat-o sculptorul Gabriel Manole, în curtea sa din Perieți. Artistul plastic susține însă că nici nu se gândește să ofere opera Primăriei Slobozia, întrucât reprezentanții municipalității locali nu i-au plătit integral execuția!

«Moș Crăciun» a fost decapitat... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2017, 13:45 (7515 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia a eliberat 11 deținuți

Penitenciarul Slobozia a eliberat 11 deținuți

Proaspăt intrată în vigoare, Legea 169/2017 privind recursul compensatoriu, a pus în libertate 11 deținuți închiși la Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia. Potrivit actului normativ, respectivele persoane private de libertate își ispășeau pedepsele în condiții neprielnice.

Grațiere în grup
Legea 169/2017, privind recursul compensatoriu, oferă deținuților șansa de a se elibera din închisoare dacă spațiile de detenție în care stau închiși nu dispun de condiții corespunzătoare. Eliberarea se face în baza unui calcul aritmetic stipulat în lege: «la 30 de zile executate în penitenciar... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2017, 22:00 (11323 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Proiectele de management ale administratorilor publici, «secretizate»

Proiectele de management ale administratorilor publici, «secretizate»

bonus: Providențialul domn Puia-«Superadministratorul» public al Sloboziei

În ultimul an, edilii administrației locale și județene și-au asumat răspunderea angajării unor oameni în poziții-cheie ale administrației. Numitorul comun al acestor angajări îl reprezintă «proiectul de management». Paradoxal însă, unele dintre aceste proiecte sunt declarate de către șefii instituțiilor «secrete de serviciu». Fie că vorbim de interpretare defectuoasă a legii, fie că vorbim de rea-voință, realitatea este una singură. Aceste proiecte de management sunt publice și reprezintă măsura competenței celor numiți să gestioneze «mai binele» public al orașului sau județului.

Oamenii stăpânirii administrative... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2017, 17:45 (5909 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Memorialul «Mihai Ioniță» a reunit 150 de sportivi

Tenis de masă

Memorialul «Mihai Ioniță» a reunit 150 de sportivi

Sâmbătă, 14 octombrie 2017, la Sala Sporturilor din Slobozia 150 de inimi au bătut în ritmul mingilor de celuloid. A fost un adevărat furnicar de sportivi veniți din țară și chiar de peste hotare, practicanți ai tenisului de masă, care și-au încrucișat paletele în memoria celui care a fost Mihai Ioniță, om de afaceri și mare iubitor al acestui sport. «Mihai a iubit mult tenisul de masă și a fost sufletul acestei competiții, atrăgându-mă pe mine și pe alți pasionați alături de el... Din păcate nu mai este printre noi, dar competiția continuă în memoria lui și acest lucru se va întâmpla mulți ani de aici înainte!» a declarat Gheorghe Vlase, amfitrionul acestui eveniment.

Tenisul de masă, o alegere sănătoasă... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2017, 15:10 (6755 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

DADP Slobozia are un nou director

DADP Slobozia are un nou director

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia are, începând cu 9 octombrie 2017, un nou director. Valeriu Roșca are 31 de ani, a absolvit o facultate de «Mediu», este președinte al TSD Slobozia și a candidat pentru postul oferit de primarul Adrian Mocioniu «din ambiție». Pentru serviciile pe care urmează să le aducă comunității, noul șef al DADP va primi un salariu brut de 6500 de lei.

«Mă recomandă vocea și talentul meu!»
Replica e preluată dintr-o celebră comedie care îl are ca protagonist pe Jean Constantin, fie-i țărâna ușoară... Pe Valeriu Roșca însă, ca să delimităm... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2017, 17:10 (19337 vizualizări - 33 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Beți și fără permise, la volan

Inconștiența continuă să ne surprindă zilnic. Numai în noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv, 10 spre 11 iulie, polițiștii au depistat în trafic șoferi care ba nu aveau permis de conducere, ba se ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:38
(12923 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: 150 litri de motorină, «evaporată» din rezervor

Alarmată, o femeie, de 45 de ani, din localitatea Armășești, a sesizat polițiștii din localitate, sîmbătă 10 iulie, că în noaptea anterioară îi dispăruseră 150 litri de motorină din rezervorul unui autocamion ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:37
(16483 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Joi, 15 iulie 2010, ora 11.00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, în parteneriat cu Fundația «Cartea călătoare» Focșani, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 12:49
(18360 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Inundații și incendii

Ialomița: Inundații și incendii

Ploile abundente de la sfîrșitul acestei săptămâni au inundat mai multe gospodării din comuna Giurgeni și din cartierele Buliga, Fetești Gară și Fetești Sat ale municipiului Fetești. Vineri, 9 iulie și ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 12:40
(23743 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni la Slobozia și Urziceni

Peste 130 de polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița, au acționat vineri, 10 iulie a.c., sub directa coordonare a inspectorului șef Viorel Ștefu, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:33
(11211 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Suspecții mai multor furturi, identificați

Polițiștii au identificat un grup format din patru suspecți acuzați că, împreună sau individual, au săvîrșit 11 furturi din dependințe, garaje sau adăposturi de animale și păsări, fapte săvîrșite în perioada ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:32
(13449 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Fierbinți Tîrg: Tîlhari arestați

În cursul zilei de vineri, 10 iulie a.c., polițiștii au acționat pe raza orașului Fierbinți Tîrg, identificînd trei tineri, pe numele cărora Tribunalul București-Secția I Penală a emis, la data de 8 iulie ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:31
(14342 vizualizări - 0 comentarii)


În atenția angajatorilor (persoane juridice și fizice) care depun declarații la FNUASS: Raportarea electronică

Începînd cu raportările lunii iulie, efectuate în luna august, către CJAS Ialomița, listele de asigurați vor fi preluate în sistem electronic în baza aplicației furnizate de către CNAS-Siveco. Această aplicație ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 10:14
(19129 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 arestări într-o singură săptămînă

În săptămîna 2-8 iulie a.c., pe parcursul instrumentării dosarelor penale, avînd în vedere probatoriul administrat pe numele unora dintre suspecți, polițiștii ialomițeni au dispus reținerea a 12 persoane ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 13:13
(20162 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Încă o persoană implicată în scandal, reținută de polițiști

În cadrul cercetărilor s-a stabilit că în scandalul iscat marți seară în orașul Căzănești a fost implicat și un tînăr, de 28 de ani, din localitate, ce a fost identificat deja de polițiști. Față de acesta ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 13:04
(17916 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Casiera unei asociații de locatari, arestată

Delapidare, fals intelectual și uz de fals sînt infracțiunile pentru care este învinuită o femeie, de 61 de ani, domiciliată în Urziceni, casier al unei asociații de locatari din municipiu. În baza probatoriului ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:41
(20792 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni arestare


Polițiștii ialomițeni, în zonele afectate de inundații

Polițiștii ialomițeni continuă să acționeze în mai multe zone afectate de inundații, din municipiul Fetești și comunele Stelnica și Vlădeni. Misiunea polițiștilor se concentrează îndeosebi pe asigurarea ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:38
(16263 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, sub Cod Galben

Ialomița, sub Cod Galben

Începînd de vineri, 9 iulie, orele 08,00 și pînă sîmbătă, 10 iulie, orele 10,00, Ialomița se află sub Cod Galben. Meteorologii au emis avertizări de vînt puternic și vijelii. «În intervalul menționat în ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:19
(21902 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Piața Agroalimentară și Bazarul de Mărfuri Industriale, controlate de polițiști

Joi, 8 iulie a.c., în intervalul orar 10.00-13.00, efective ale Birourilor de Ordine Publică pentru Mediul Urban și Rutier Slobozia, în colaborare cu polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:07
(23452 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Depistat la volan deși avea permisul suspendat pentru conducere în stare de ebrietate

Joi seara, 8 iulie a.c., în jurul orei 20.00, un echipaj de poliție aflat în serviciul de patrulare pe raza municipiului Urziceni, în zona sensului giratoriu de la intersecția DN1D cu DN2, a oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:06
(12952 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prevenirea criminalității în mediul rural

Polițiștii Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia, în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție Cocora, Munteni Buzău, Reviga și Colelia, au acționat pe raza comunelor anterior menționate ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:03
(20420 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM: 11%, rata șomajului în luna iunie 2010

La sfîrșitul lunii iunie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 11530 de persoane, din care 5272 șomeri indemnizați, respectiv 6258 șomeri neidemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 18:11
(12859 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șomaj Ialomița


Sudiți: Proiectile neexplodate descoperite sub fundația unei case

Nu mai puțin de 7 proiectile de artilerie explozive, patru dintre acestea de calibru 100 mm, două de calibru 105 și unul de calibru 76 mm, au fost descoperite de cîțiva cetățeni care lucrau la scoaterea ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 14:33
(24016 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei, raiul contrabandiștilor de țigări

Numai într-o singură seară polițiștii au confiscat peste 15 mii de pachete de țigări, în orașul Țăndărei. Țigările erau transportate în mașini, iar deținătorii nu au putut prezenta documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 13:23
(24384 vizualizări - 5 comentarii)


5,8 mii de lei, amenzi pentru nesiguranța alimentelor

Aproximativ 40 de unități de procesare sau comercializare a produselor alimentare au fost, în perioada recent încheiată, verificaTe de inspectorii Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 13:22
(21917 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Patru autoturisme implicate într-un accident rutier

Miercuri, 7 iulie a.c., în jurul orei 14.35, echipajul de descarcerare și ambulanța SMURD de la Detașamentul Urziceni s-au deplasat de urgență pe DN2, la ieșirea din localitatea Lilieci, unde s-a produs ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 18:15
(13851 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Urziceni: Acțiune a Poliției

O acțiune de amploare s-a desfășurat marți, 6 iulie a.c., la Urziceni, în intervalul orar 18.00-21.00, polițiștii acționînd pe multiple planuri. În cadrul acțiunii, au fost legitimate 173 de persoane, iar ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 18:11
(10991 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecții mai multor furturi, după gratii

Marți, 6 iulie a.c., polițiștii din Urziceni au reținut pentru 24 de ore un tînăr, de 20 de ani, din localitate, învinuit de săvârșirea a trei furturi din auto, fapte săvîrșite împreună cu un minor de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:31
(14755 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La volan, cu permisul suspendat

Un bucureștean de 29 de ani este cercetat penal de polițiști după ce a fost depistat conducînd un autoturism pe drumurile publice, deși avea permisul suspendat din luna ianuarie 2010. Autoturismul condus ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:20
(15135 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Țiganii din Căzănești s-au încăierat din nou. 5 persoane, reținute de polițiști

Scandalul s-a produs seara trecută, marți, 6 iulie, cînd mai multe persoane de etnie rromă, bărbați, femei și copii se aflau în fața unei locuințe unde aruncau cu diverse obiecte. Pentru calmarea spiritelor ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:04
(13630 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Aproape 2000 de pachete cu țigări de contrabandă, expediate printr-o firmă de curierat

Polițiștii din Slobozia au interceptat în trafic, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia, un autoturism asupra căruia aveau bănuieli că transportă țigări de contrabandă. La volan se afla un ialomițean ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 07:10
(20108 vizualizări - 3 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 05:19
(11052 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 05:18
(13382 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La 14 ani, tîlhari cu acte-n regulă

Duminică, 4 iulie, la miezul nopții telefonul de urgență al polițiștilor din Țăndărei a sunat pentru a anunța o tîlhărie în strada mare. Victima a declarat polițiștilor că în timp ce se afla în zona pasarelei ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:55
(13385 vizualizări - 3 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: În căutarea vițelului (ne)pierdut

Fiindcă nu și-a mai găsit vițelul în locul unde îl priponise, o femeie din Sfîntu Gheorghe a apelat numărul de urgență 112 pentru a alerta polițiștii. Femeia a susținut că vițelul îi fusese furat din spatele ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:55
(14631 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...