Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Memorialul «Mihai Ioniță» a reunit 150 de sportivi

Tenis de masă

Memorialul «Mihai Ioniță» a reunit 150 de sportivi

Sâmbătă, 14 octombrie 2017, la Sala Sporturilor din Slobozia 150 de inimi au bătut în ritmul mingilor de celuloid. A fost un adevărat furnicar de sportivi veniți din țară și chiar de peste hotare, practicanți ai tenisului de masă, care și-au încrucișat paletele în memoria celui care a fost Mihai Ioniță, om de afaceri și mare iubitor al acestui sport. «Mihai a iubit mult tenisul de masă și a fost sufletul acestei competiții, atrăgându-mă pe mine și pe alți pasionați alături de el... Din păcate nu mai este printre noi, dar competiția continuă în memoria lui și acest lucru se va întâmpla mulți ani de aici înainte!» a declarat Gheorghe Vlase, amfitrionul acestui eveniment.

Tenisul de masă, o alegere sănătoasă... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2017, 15:10 (6755 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

DADP Slobozia are un nou director

DADP Slobozia are un nou director

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia are, începând cu 9 octombrie 2017, un nou director. Valeriu Roșca are 31 de ani, a absolvit o facultate de «Mediu», este președinte al TSD Slobozia și a candidat pentru postul oferit de primarul Adrian Mocioniu «din ambiție». Pentru serviciile pe care urmează să le aducă comunității, noul șef al DADP va primi un salariu brut de 6500 de lei.

«Mă recomandă vocea și talentul meu!»
Replica e preluată dintr-o celebră comedie care îl are ca protagonist pe Jean Constantin, fie-i țărâna ușoară... Pe Valeriu Roșca însă, ca să delimităm... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2017, 17:10 (19339 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

SPORT

Scrimă

Mihăiță Cruțu, campion național al «Speranțelor»

În perioada 12-15 octombrie 2017, la Râșnov, s-a desfășurat Campionatul Național de Sabie adresat categoriei Speranțe (copii sub 15 ani). Și de această dată, școala de scrimă slobozeană a fost la înălțime. CSS Slobozia s-a întors acasă cu medalia de aur a probei masculine individuale, cucerită de Mihăiță Cruțu. Acesta a pătruns pe tabloul de 8 al turneului, așa cum în prealabil a făcut-o și la seniori, unde a uimit pe toată lumea. Calificarea în semifinale a decurs destul de dificil, Mihăiță trecând de coechipierul său Liviu Lepădătescu, cu 15-12. În penultimul act al competiției, Cruțu l-a învins pe dinamovistul Marco Șova cu un scor identic celui din sferturi. Finala fost una aprig disputată... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2017, 14:35 (3836 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Maraton atletic pe «1 Mai»

Atletism, Cupa Municipiului Slobozia

Maraton atletic pe «1 Mai»

Anul competițional 2017 se apropie de sfârșit, «Cupa Municipiului Slobozia la Atletism» fiind unul dintre ultimele evenimente din acest sezon, care îmbină atât sportul de performanță, cât și pe cel de masă. A fost o desfășurare de forțe impresionantă pentru orașul nostru, peste 200 de copii călcând sâmbătă pe pista Stadionului «1 Mai». Pe lângă CSM și CSS Slobozia, la competiție au participat școlile și liceele din oraș și din localitățile Amara, Grivița, Scânteia, Ograda sau Traian. Au fost întreceri aprige, s-au făcut clasamente, s-au acordat diplome și medalii, dar speranța cea mai mare a profesorilor prezenți este de a găsi noi adepți ai fenomenului sportiv, în general, și ai atletismului... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2017, 13:25 (3722 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Junioare II, CSM Gloria Buzău-CSS Slobozia 17–28

Continuă seria victoriilor

3  meciuri jucate și tot atâtea victorii obținute. Un bilanț extrem de încurajator pentru junioarele II de la CSS Slobozia, aflate la primul sezon la această categorie de vârstă. În deplasarea de la Buzău, handbalistele pregătite de Marian Simion au obținut o victorie confortabilă ca scor, 28-17, dar care n-a fost în măsură să-l mulțumească pe exigentul antrenor slobozean. «A fost o victorie cu gust amar. Spun asta pentru că jucătoarele noastre au evoluat sub potențialul lor și pentru a face performanță este necesar ca toate meciurile să fie tratate cu maximă concentrare! Altfel, pot apărea surprize neplăcute... În ciuda rezultatului final, cu echipa din Buzău am primit nepermis de multe... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2017, 12:20 (4303 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Mai rău nu se poate sau Victor Viteazul a descălecat la Giurgeni

Cultul obedienței absolute «La Casa Tudorii»

Duminică, 15 octombrie 2017, la Târgul de Floci de lângă Giurgeni, a avut loc a VII-a ediție a Festivalului «La Casa Tudorii», eveniment organizat de către Muzeul Județean Ialomița, în colaborare cu Consiliul Județean. Ediția de anul acesta a fost confiscată de către autoritățile județene, care au împins în derizoriu concursul culinar care reprezintă axul principal al manifestării...

S-auzim de bine «La Casa Tudorii»
Dacă acceptăm, de dragul dialogului, că «un lucru rău e un lucru bun care se termină prost», atunci evenimentul de anul acesta de «La Casa Tudorii» este unul dintre... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2017, 19:20 (21605 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CSM Oltenița 4-1

O nouă demonstrație de forță

Unirea Slobozia evoluează aproape perfect pe propriul teren, iar acest aspect s-a văzut și în meciul de sâmbătă cu CSM Oltenița. Chiar dacă startul a fost mai poticnit, sutele de spectatori prezenți pe «1 Mai» nu au avut niciun moment emoții cu privire la deznodământul partidei. Contrar cursului jocului, oaspeții au mușcat primii, prin reușita lui Daniel Barbu. Bucuria le-a fost estompată de Mihai Adăscăliței care, în minutul 24, a fructificat o centrare venită de pe dreapta. Astfel, la pauză a fost 1-1, o contribuție însemnată având și portarul Olteniței cu câteva intervenții inspirate. În repriza secundă, jucătorii lui Enache Costea au pus rapid lucrurile la punct prin 3 goluri semnate de Soare... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2017, 17:10 (5181 vizualizări - 6 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Groapa lui Stoica» falimentează firmele locale

«Groapa lui Stoica» falimentează firmele locale

În urmă cu 8 ani, când ideea de reabilitare a Pieței Revoluției a fost lansată în spațiul public, oficialii locali declarau că investiția va dinamiza activitatea economică din județ prin «folosirea forței de muncă locale» și «implicarea firmelor ialomițene» în acest proiect. Acum, la sfârșitul anului 2017, «groapa lui Stoica» a secătuit bugetul Sloboziei, iar firmele care au lucrat, fie și accidental, cu ACM 4 București sau subcontractorii acestui antreprenor au ajuns în pragul falimentului sau luptă în instanță pentru recuperarea debitelor restante.

«Sunt niște borfași!» Lansat la... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2017, 15:05 (8291 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița caută soluții pentru încălzirea claselor

Școlile din Ialomița caută soluții pentru încălzirea claselor

Anotimpul rece se pare că a luat pe nepregătite școlile din Ialomița. 20 de unități de învățământ din județ întâmpină probleme în privința aprovizionării cu material combustibil necesar încălzirii claselor. Deși s-a promis că situația se va dezamorsa, până în prezent totul a rămas la fel. Pe cale de consecință, riscul ca elevii să înghețe în timpul orelor este ridicat. Dincolo de aceste lipsuri, problema curățeniei din clase încă persistă, deși a trecut o lună de la debutul anului școlar.

Învățământ cu probleme
Dincolo de rezolvarea problemelor cu avizele și autorizațiile împotriva... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2017, 11:05 (3281 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisarul șef Cristian Ivan este noul comandant al Poliției ialomițene!

Comisarul șef Cristian Ivan este noul comandant al Poliției ialomițene!

Șeful Serviciului Cazier Judiciar, Statistică și Evidență Operativă din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, comisarul șef Cristian Ivan, a fost numit astăzi comandant al Poliției ialomițene, printr-un Ordin semnat de ministrul Carmen Dan. Acesta va deține interimar funcția, pentru o perioadă de 6 luni.

Ialomița are un nou inspector șef
Comisarul șef Cristian Ivan a ocupat în perioada 2009-2017 funcția de comandant al Poliției Municipiului Slobozia. Din vară, el s-a transferat la Serviciul Cazier Judiciar, Statistică și Evidență Operativă al Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2017, 20:10 (11675 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sindicaliștii SANITAS vor să execute silit Spitalul Județean Slobozia

Sindicaliștii SANITAS vor să execute silit Spitalul Județean Slobozia

Războiul public declanșat de filiala județeană SANITAS Ialomița împotriva Spitalului Județean de Urgență Slobozia a ajuns la o nouă etapă. Sindicaliștii amenință că vor cere în instanță executarea silită a celui mai mare spital din Ialomița din cauza faptului că nu a plătit cei 1,5 milioane de lei pe care i-au câștigat în procesul privind neacordarea tichetelor de masă. Între timp, SANITAS a inițiat o a treia acțiune în instanță îndreptată împotriva entității sanitare.

Angajații așteaptă banii În vara acestui an, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost obligat printr-o sentință... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2017, 15:35 (11476 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salariile din Primăria Slobozia «nu respectă prevederile legale»

Prefectura Ialomița a decis

Salariile din Primăria Slobozia «nu respectă prevederile legale»

În vara acestui an, administrația județeană a fost cutremurată de morgana majorărilor salariale permise de Legea 153, privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice. Primăria Slobozia nu a făcut nici ea excepție. Scandalul declanșat atunci continuă și în prezent. Instituția Prefectului Ialomița a decis că hotărârea adoptată de către Consiliul Local Slobozia privind majorările salariale din cadrul insituției «nu respectă prevederile legale».

Prefectura respinge varianta Mocioniu
La sfârșitul lunii iulie 2017, primarul Adrian Mocioniu inflama spiritele în cadrul Primăriei... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2017, 10:55 (7165 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» are 2000 de cititori anual

Cenușăreasa Culturii ialomițene

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» are 2000 de cititori anual

Intrată într-un con de umbră după mazilirea Mihaelei Racovițeanu, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» se luptă zilele astea cu a 26-a ediție a «Salonului Anual de Carte». Dincolo de imaginea publică atent prelucrată, cifrele ascund adevăruri dureroase. Cititorii abia de depășesc numărul de 2000 anual, cu tot cu cei ai Secției Copii, fondul de carte se subțiază pe zi ce trece, iar prin bibliotecile comunale din județ nu s-au mai făcut achiziții din cincinalul trecut.

Oficial, e bine rău
În Ialomița există o bibliotecă județeană, 2 municipale, 4 orășenești și 50 comunale, dintre... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2017, 13:20 (4472 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Războinicele Sportului Rege

Fotbal feminin, Activ Slobozia

Războinicele Sportului Rege

În curtea Regelui Fotbal fetele și-au găsit de ceva vreme un loc de frunte. Slobozia a răspuns afirmativ noii turnuri a fenomenului, iar Clubul «Activ» are cu ce construi: resurse financiare, umane și ambiție cât cuprinde. «Ne dorim ca în curând să facem pasul către Liga a III-a a fotbalului feminin. Nu am reușit anul acesta pentru că nu am avut suficiente jucătoare trecute de 14 ani, condiție imperios necesară pentru acest eșalon...» ne spune o persoană din anturajul Clubului «Activ Slobozia». Deocamdată, fetele își etalează valoarea în campionatele rezervate junioarelor. Alcătuiesc un lot de 20 de jucătoare, de diverse vârste, toate dorind să ajungă în marile campionate ale Europei.

... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2017, 12:50 (4336 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Minunea duminicilor la Alexeni

Minunea duminicilor la Alexeni

De doi ani și jumătate, în fiecare zi de duminică, preotul Aristide Costeleanu hrănește 25 de sărmani. Uneori mai mulți, niciodată mai puțini! O face smerit, fără să aștepte laude și fără să știe de unde ori de la cine va veni ajutorul pentru Masa Bucuriei... Așa i-a spus el, iar Dumnezeu a avut grijă de fiecare dată să-i ușureze povara: «A fost greu să începem. Apoi, cu voia lui Dumnezeu, am avut de fiecare dată ce pune pe masă oamenilor...».

Urmăritorii lui Hristos
Alexeni e o comună aflată la o accelerație de mașină de Urziceni. Dar comuna e săracă și împăgânită, iar oamenii... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2017, 18:35 (7498 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noi magistrați angajați la Judecătoria Fetești

Noi magistrați angajați la Judecătoria Fetești

La un pas de a fi desființată din cauza lipsei de personal, Judecătoria Fetești a trecut cu bine de acest impas. De o lună, doi noi judecători își desfășoară activitatea în cadrul instituției. Cu toate acestea, din cauza problemelor generate de resursa umană puțină, termenele proceselor s-au decalat foarte mult. Există și situații în care acțiunile se află încă pe rol de aproape 10 ani!

La a un pas de desființare În primăvara acestui an, Judecătoria Fetești era singura instanță din județ care avea în schema de personal un singur judecător titular. Restul magistraților părăsiseră instanța... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2017, 15:20 (7385 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

«Moș Crăciun» a fost decapitat

Primăria Slobozia a dat jos de pe soclu statuia lui Mihai Viteazul

Vineri, 13 octombrie 2017, în Piața Unirii din Slobozia muncitorii din cadrul Direcției de Administrare a Domeniului Public au dat jos de pe soclu scandaloasa statuie care îl reprezenta pe Mihai Viteazul. Deși autoritățile locale nu au oferit un punct oficial de vedere cu privire la înlocuirea monumentului, se pare că în Piața Unirii va fi amplasată o altă statuie care îl întruchipează pe același domnitor.

Muncitorii și-au făcut selfie cu statuia
Pe 1 decembrie 2014, Primăria Slobozia s-a făcut de râs în momentul în care, în Piața Unirii din oraș, a fost dezvelită statuia lui... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2017, 12:24 (8212 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Cheltuielile publice ale Consiliului Județean Ialomița

Unde se duc banii publici, când se duc

Cheltuielile publice ale Consiliului Județean Ialomița

În virtutea statutului de ales al electoratului, fiecare oficial al administrației județene se simte vexat de insistența cu care i se cer explicații pentru modul în care sunt cheltuite fondurile publice. Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița, nu face excepție. Și, pentru că nu le oferă niciodată, vom încerca să îl suplinim noi oferindu-vă o imagine de ansamblu a situației «contractelor de lucrări și prestări servicii aflate în derulare la data de 1 octombrie 2017».

Presiuni publice pentru legalitate
Pentru început, vom preciza că situația Contractelor de lucrări... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2017, 10:50 (6179 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Urban execută silit 600 de slobozeni

Urban execută silit 600 de slobozeni

Calitatea îndoielnică a apei din Slobozia nu împiedică autoritățile să adopte măsuri în privința celor care nu achită la timp facturile pentru utilități. O situație la zi făcută publică de Urban SA Slobozia, societatea care distribuie în oraș apa «potabilă», arată că 600 de persoane din municipiu sunt executate silit pentru neplata facturilor. Suma pe care firma o are de recuperat de la rău-platnici este, potrivit estimărilor oficiale, de 1,9 milioane de lei. De menționat este faptul că unele debite sunt istorice.

Povestea apei din Slobozia
Chiar dacă apa de la robinetele slobozenilor... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2017, 16:50 (6977 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Examenul pentru admiterea în avocatură, «probă de foc» pentru candidații din Ialomița

Examenul pentru admiterea în avocatură, «probă de foc» pentru candidații din Ialomița

2017 este al doilea an consecutiv în care niciun candidat din Ialomița nu reușește să promoveze examenul de admitere în profesia de avocat! Reprezentanții Baroului Ialomița susțin că, din această cauză, activitatea în cadrul breslei ar putea fi dată peste cap, având în vedere că urmează o perioadă de pensionări...

Un examen complicat
Admiterea în profesia de avocat se face în baza Legii 51/1995, care reglementează modul în care avocații din România trebuie să-și desfășoare activitatea. Actul normativ prevede că exercitarea acestei profesii se realizează în urma susținerii unui... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2017, 12:35 (7939 vizualizări - 8 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
318 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8500, cu 32 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 15:05
(2737 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Ghidul privind persoanele fizice care optează pentru plata contribuției de asigurari sociale și asigurări sociale de sănătate

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele fizice care vor să facă plăți opționale pentru contribuția la pensii sau dacă vor să fie asigurați în sistemul sanitar de stat ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 14:05
(9686 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Fetești

La Fetești, pompierii militari din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost solicitați marți, 9 martie 2021, în jurul orelor 19,05, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 11:40
(2964 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Reîncepe calvarul la Slobozia: Start nou pentru lucrările de reabilitare a podului peste Ialomița

Direcția Regională de Drumuri și Poduri Constanța a anunțat că începând cu luni, 8 martie 2021, s-au reluat lucrările de reparații la podul peste râul Ialomița, situat pe drumul național DN21, km 89+66 ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:10
(6543 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Administrația Națională de Meteorologie a emis marți, 9 martie a.c., o atenționare Cod Galben de ninsori însemnate cantitativ, pentru perioada 10 martie 2021, ora 3,00-11 martie 2021, ora 6,00. Conform ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:05
(1709 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

firmă de construcții
angajează lucrători
cu/fără experiență
pentru lucrări în județul Ialomița
-inginer constructor
-fierari-betoniști/dulgheri
-zidari/finisori etc

se oferă condiții de lucru optime
Relații suplimentare
la telefon 0754/093.656

9 Martie 2021, 17:20


Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

În dimineața zilei de marți, 9 martie 2021, pompierii din Slobozia au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din comuna Munteni Buzău. În urma evenimentului a ars mobilierul din ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:40
(5500 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 93 polițiști și 26 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:20
(4024 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Dridu, Movilița și Fetești

Pompierii ialomițeni au intervenit luni, 8 martie a.c., pentru stingerea unor incendii de vegetație ce s-au manifestat pe raza localităților Dridu, Movilița și Fetești. În toate cazurile, flăcările au fost ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:10
(4479 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 9 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8468, cu 47 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 15:45
(3152 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmul care s-a împușcat la Centrala Nucleară Cernavodă locuia în Fetești

Gest șocant al unui jandarm care asigura paza la Unitatea Specială 1 a Centralei Nucleare din Cernavodă. Militarul de 43 de ani s-a împușcat în cap cu arma din dotare. Datele arată că acesta locuia în municipiul ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 11:10
(5713 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 8 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8421, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 15:40
(1525 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Anularea obligațiilor de plată accesorii

Administrația Județeană a Finațelor Publice Ialomița reamintește contribuabilii interesați că pot beneficia de anularea unor obligații bugetare accesorii, aferente obligațiilor bugetare principale restante ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 13:40
(3266 vizualizări - 0 comentarii)


Acoperișul unei locuințe din Țăndărei, în flăcări de la un coș de fum

Acoperișul unei locuințe din Țăndărei, în flăcări de la un coș de fum

În noaptea de duminică spre luni, 7/8 martie 2021, în jurul orei 1,30, pompierii militari din cadrul Gărzii de Pompieri Țăndărei au fost solicitați să intervină în Țăndărei pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 12:05
(4534 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Alerga goală pușcă prin centrul orașului

Slobozia: Alerga goală pușcă prin centrul orașului

O tânără de 38 de ani din Slobozia a fost surprinsă alergând complet dezbrăcată în centrul Sloboziei. Tânăra a fost filmată de mai mulți trecători, imaginile făcând înconjurul internetului. Aceasta se află ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 10:10
(8165 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 7 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8412, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2021, 16:05
(2745 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 6 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8397, cu 21 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2021, 15:20
(3306 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Autoritățile se pregătesc să carantineze localitatea

Din cauza ratei de incidență crescută înregistrată la nivelul comunității, comuna Drăgoești se pregătește să intre în carantină pentru 14 zile. O solicitare în acest sens a fost transmisă de către Direcția ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 18:05
(5162 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 5 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8376, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 15:50
(2275 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive privind respectarea măsurilor de siguranță sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind modul în care populația respectă măsurile de siguranță sanitară. Astfel, au fost verificate 632 persoane, dintre care 19 ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 14:05
(1801 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Un grav accident rutier s-a petrecut în cartierul Slobozia Nouă, în dimineața zilei de vineri, 5 martie 2021. Din primele informații, se pare că vina pentru producerea evenimentului rutier i-ar aparține ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 11:20
(7564 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focare active de Pestă Porcină Africană la Făcăeni

Într-o informare publică, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor precizează faptul că la data de 3 martie 2021, în localitatea Făcăeni, au fost identificate focare active de Pestă ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 18:20
(4127 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Au încercat să scape de mașina pe care au accidentat-o

Doi tineri de 17 și 21 de ani au intrat în vizorul polițiștilor încercând să șteargă urmele accidentului în care au fost implicați. Totul a ieșit la iveală în seara zilei de 3 martie a.c., când aceștia ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 18:05
(6188 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu accident


Alexeni: La volan în stare de ebrietate și fără permis

Miercuri, 3 martie a.c., polițiștii din Ion Roată au depistat în flagrant, pe raza comunei Alexeni, un șofer ce conducea un autoturism sub influența băuturilor alcoolice. De asemenea, bărbatul în vârstă ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 17:40
(2297 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 76 polițiști și 31 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Sstării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 17:20
(4358 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 36 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 4 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8348, cu 36 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 16:05
(2454 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan cu un permis fals

Un bărbat în vârstă de 44 de ani, din Țăndărei, este cercetat penal de polițiștii ialomițeni după ce a prezentat un permis de conducere fals. Astfel, marți, 2 martie a.c., în jurul orei 8,30, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 16:45
(4499 vizualizări - 3 comentarii)


Urziceni: Amenzi la o înmormântare

În ultimele 24 de ore, peste 90 de polițiști, jandarmi și polițiști locali au acționat, sub coordonarea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, pentru verificarea modului în care se respectă prevederile ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 16:40
(7875 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 35 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 3 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8312, cu 35 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 15:40
(2795 vizualizări - 0 comentarii)


DN2 Slobozia-Bucu: Accident rutier cu șase victime

DN2 Slobozia-Bucu: Accident rutier cu șase victime

În dimineața zilei de miercuri, 3 martie a.c., pe șoseaua care leagă localitățile Bucu și Slobozia, s-a produs un accident rutier. Din primele informații, evenimentul s-ar fi produs în urma coliziunii dintre ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 11:25
(3773 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...