Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița pierd fonduri consistente

Spitalele din Ialomița pierd fonduri consistente

Spitalele din Ialomița fac față cu greu pierderilor financiare generate de faptul că nu reușesc să deconteze corespunzător serviciile medicale pacienților. Datele Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița arată faptul că entitățile sanitare au rămas fără 900 mii de lei, fonduri pe care s-ar putea să nu le mai recupereze vreodată...

Spitalele pierd fonduri Permanent slab finanțat, sistemul de Sănătate din Ialomița își permite luxul de a pierde și puținii bani pe care-i primește. O raportare oficială a Casei Județene de Sănătate Ialomița arată faptul că entitățile sanitare din... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2017, 14:05 (6181 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal, Junioare II, CSS Slobozia-CSM București 26-17

Un Boll de goluri

«Felicit fetele care, prin jocul prestat și rezultatul concludent de la final, mi-au făcut o frumoasă surpriză. Faptul că în prima repriză am primit doar 6 goluri demonstrează cât de exact ne-am apărat, lucru la care a ajutat foarte mult revenirea în defensivă a Petronelei Ungureanu. A fost un rezultat care va contribui foarte mult în economia unei eventuale calificări în faza următoare și pentru aceasta toate jucătoarele CSS merită lăudate!» ne-a declarat fericitul antrenor al Sloboziei, Marian Simion, la finalul meciului cu mult mai titrata CSM București. Și, într-adevăr, echipa noastră a făcut un joc care se apropie de perfecțiune. Soreanu și Neagu și-au tras colegele după ele, apărarea a funcționat... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2017, 12:15 (5586 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cutremur la Servicii Publice Slobozia SRL

Cutremur la Servicii Publice Slobozia SRL

După un an de la preluarea mandatului de către Dorina Milea, Servicii Publice Slobozia SRL oferă, în sfârșit, imaginea dezastrului din cadrul instituției. Un raport de audit care vizează activitatea desfășurată în perioada 1 februarie 2014-31 decembrie 2016 confirmă indubitabil activitățile ilegale semnalate de-a lungul anilor în presa locală. Raportul de audit a fost făcut public joi, 5 octombrie 2017, în cadrul ședinței Adunării Generale a Acționarilor firmei, respectiv Consiliul Local Slobozia.

Hoții la drumul mare Auditul prezentat AGA, o ședință care a durat peste 5 ore fără să... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2017, 18:40 (7241 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, FCSB 2-Unirea Slobozia 1-3

Desertul unei săptămâni fructuoase

Calificarea pe tabloul principal al Cupei României a spulberat neajunsurile din jocul Unirii Slobozia. Deplasarea de la satelitul FCSB a adus cu sine evoluția pe care sporterii o așteptau de la galben-albaștri și, totodată, prima victorie obținută în deplasare. Elevii lui Enache Costea au făcut abstracție de faptul că în garnitura roș-albaștrilor se găseau Achim, Pleașcă, De Amorim sau Daniel Benzar, jucători cu multe meciuri și goluri în prima ligă. Unirea a pus stăpânire pe joc și, după mai multe încercări, a venit în minutul 34 golul desprinderii reușit de Florin Ibrian după o acțiune personală. La 14 minute după pauză, Mihăiță Năstase a marcat pentru 2-0 și a lămurit soarta celor 3 puncte... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2017, 16:25 (3832 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Antrenor nou, metehne vechi

Handbal, HCM Slobozia-CSM Roman 23-26 (10-12)

Antrenor nou, metehne vechi

HCM Slobozia a început entuziasmant meciul cu Romanul, dar a scăzut ritmul după un sfert de oră. Continuă să apară erori la construcție și ratări incredibile. Oaspetele au avut mai multă forță și precizie în aruncări, plus un portar de senzație, ucraineanca Viktoria Timoșenkova. Echipa moldavă a învins, iar noi trebuie să recunoaștem că la acest rezultat au contribuit foarte mult lipsurile din echipa noastră. De aceea, pe lângă pivot și jucătoare de 9 metri, antrenorul Gheorghe Covaciu ar trebui să pună în coșul de cumpărături de la iarnă și un portar cu experiență.

Doar 15 minute de grație... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2017, 15:15 (3421 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean Slobozia mimează eficiența managerială

Idila unui dezastru

Spitalul Județean Slobozia mimează eficiența managerială

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a solicitat Consiliului Județean Ialomița o suplimentare a bugetului cu suma de 3,1 milioane de lei. Consilierii Opoziției s-au declarat nemulțumiți de activitatea acestei instituții și s-au abținut de la vot. În replică, președintele Moraru a apreciat prestația managerului Mariana Iancu. Dincolo de declarații, cifrele oficiale reflectă o realitate alarmantă.

Superlative prezidențiale
La nici două săptămâni de la învestirea legală în funcție a managerului Mariana Iancu, aceasta a solicitat Consiliului Județean un sprijin pentru susținerea... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2017, 14:50 (5973 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 1000 de palate țigănești, construite ilegal

La Bărbulești

Peste 1000 de palate țigănești, construite ilegal

Potrivit datelor furnizate de Inspectoratul Județean de Stat în Construcții, la Bărbulești există peste 1000 de palate țigănești construite ilegal, fără autorizații. Cele mai multe dintre case se află în zona extravilană a localității. Deși autoritățile locale și cele județene cunosc situația în detaliu, până acum au fost aplicate doar 10 sancțiuni, justificarea pentru numărul mic de amenzi fiind că persoanele care și-au construit casele sunt de negăsit. Mulți dintre proprietarii de palate sunt plecați în străinătate.

Case fără autorizații
Intrați în atenția opiniei publice de... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2017, 11:20 (9711 vizualizări - 9 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Propaganda on-line e finanțată din fonduri publice

Ode TV pentru oficialii ialomițeni

Propaganda on-line e finanțată din fonduri publice

Piața TV din Ialomița trăiește a doua tinerețe. După 25 de ani de monopol al Antenei 1 Slobozia, sateliți desprinși din cloaca acesteia și găzduiți fără discernământ în mediul on-line, reușesc să ducă pe noi culmi prostituția televizată. Revenim azi asupra subiectului făcând o trecere în revistă a câtorva dintre produsele oferite consumatorilor de ocazie.

Ofensiva prostituției on-line Presa ialomițeană a avut dintotdeauna un fetiș pentru dosurile oficiale. Până în urmă cu vreo 30 de ani de-acum, ele aparțineau partidului unic. Între timp, oferta s-a diversificat, iar zeci de... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2017, 17:10 (6312 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O groapă, trei gropari: Ionașcu, Stoica, Mocioniu

10 ani de așteptare

O groapă, trei gropari: Ionașcu, Stoica, Mocioniu

Proiectul de reabilitare a Pieței Revoluției împlinește 10 ani de la lansare și 3 ani și jumătate de la debutul lucrărilor. Între timp, s-au schimbat trei primari, iar termenele de finalizare au fost depășite de mai multe zeci de ori. Ultimul dintre ele a fost data de 30 septembrie 2017, dată la care autoritățile locale ar fi trebuit să facă recepția părții de Sud a Pieței. În aceste condiții, am decis să facem o trecere în revistă a principalelor probleme cu care s-a confruntat această investiție de-a lungul anilor și, mai ales, a problemelor insurmontabile pe care le va avea de rezolvat chiar și după finalizarea lucrărilor.

Muncitori neplătiți cu lunile... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2017, 10:55 (4792 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

1 mort și 14 răniți într-un grav accident rutier!

Grav accident la Coșereni, Plan Roșu de Intervenție

1 mort și 14 răniți într-un grav accident rutier!

Alt accident: Mașina unei familii s-a lovit puternic de un parapet

Un teribil accident rutier s-a petrecut duminică, 8 octombrie 2017, la Coșereni, în județul Ialomița. 14 persoane au fost rănite, iar o alta a murit, după ce mai multe mașini s-au ciocnit, autoritățile declanșând Planul Roșu de Intervenție.

Traficul este blocat Din primele informații, se pare că în accidentul rutier au fost implicate 4 autoturisme, cel puțin 6 persoane având nevoie de a fi descarcerate. La fața locului au intervenit paramedicii SMURD, pompierii din cadrul Detașamentului Urziceni, dar și medicii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Bilanțul victimelor se... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2017, 19:30 (15407 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Grav accident de circulație la Andrășești!

Două accidente rutiere s-au produs în cursul zilei de sâmbătă, 7 octombrie 2017, mai multe persoane fiind rănite grav. Astfel, unul dinte evenimente s-a produs în jurul orei 9,00, pe DN2A, între localitățile Slobozia și Bucu, cu implicarea a două autoturisme în care se aflau trei bărbați. Unul dintre aceștia, în vârstă de 37 de ani, a rămas blocat între fiarele contorsionate ale mașinii, fiind nevoie de intervenția echipajului pentru descarcerare de la Garda Slobozia pentru a putea fi extras. Acesta a fost transportat cu o autospecială a Serviciului Județean de Ambulanță la Spitalul Slobozia, fiind transferat mai apoi la Spitalul Floreasca din Capitală. Prim ajutor medical au primit și ceilalți... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2017, 16:30 (6317 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Artistul «Epocii de Aur»...

Artistul «Epocii de Aur»...

În vremea «Epocii de Aur», imaginea IAS-urilor, cooperativelor și a tuturor magazinelor din Ialomița depindea de îndemânarea lui Ioan Lupu, din Țăndărei. El a fost printre puținii realizatori de reclame comuniste din județ, acreditat de Partidul Comunist Român, condus de Nicolae Ceaușescu. La aproape 80 de ani, artistul care umplea de culoare fațadele gri ale clădirilor s-a reinventat. Într-un atelier improvizat, el pictează peisaje desprinse din natură și flori, gândindu-se serios să organizeze chiar și o expoziție.

Povestea unui pictor
Originar din județul Suceava, bătrânul... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2017, 13:25 (5089 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia, grupa 2005

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

Unirea Slobozia, grupa 2005

bonus: Gabriel Dan, apărătorul cu lipici la gol; Viorel Gârbăcea, prichindelul cu visuri uriașe

Continuăm și în această săptămână să vă prezentăm componenții uneia dintre cele mai promițătoare generații de copii din fotbalul slobozean, Grupa 2005 a Unirii.

Gabriel Dan, apărătorul cu lipici la gol
S-a apucat de fotbal la 6 ani, luând exemplul fratelui mai mare, portar la republicanii Unirii. A produs atunci o mică pagubă financiară familiei, renunțând la cursurile de karate dinainte plătite în favoarea fotbalului. «S-au supărat, dar sper ca în viitor să îi bucur de zeci de ori mai mult, prin reușitele pe care le voi avea ca fotbalist!» ne spune Gabriel Dan, om de nădejde... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2017, 12:10 (4990 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campusul școlar din Fierbinți-Târg a fost abandonat

Campusul școlar din Fierbinți-Târg a fost abandonat

Campusul școlar de la Fierbinți-Târg este cea mai vie dovadă a incompetenței administrative. După ce au cheltuit sume enorme, împrumutate de la bancă, pentru a-l finaliza, obiectivul zace abandonat din cauza lipsei de elevi! Reprezentanții sindicatelor din Învățământul ialomițean susțin că de la an la an numărul elevilor care învață în orașul Fierbinți-Târg scade vertiginos.

O investiție inutilă
Cu mai bine de 10 ani în urmă, Ministerul Educației demara în Ialomița un proiect de investiții care viza construcția a 4 campusuri școlare, 2 la Slobozia, unul la Fetești, iar celălalt... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2017, 17:25 (4579 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țeapă de 80000 de euro, dată de doi ialomițeni la Oslo

Anchetă a autorităților norvegiene

Țeapă de 80000 de euro, dată de doi ialomițeni la Oslo

Anchetă a autorităților judiciare din Norvegia în Ialomița. Procurorii și polițiștii din Oslo au colaborat cu omologii lor români din județul nostru pentru a identifica și trage la răspundere doi tineri din comuna Făcăeni, acuzați de «înșelăciune». În baza unor acte false, cei doi au beneficiat de un credit de 80000 de euro. Cu banii au cumpărat două autoturisme pe care le-au vândut în România. Ambii suspecți sunt încă în libertate. Potrivit protocoalelor internaționale în materie penală, pentru faptele lor, ei vor fi judecați după legile norvegiene.

Ancheta a debutat în Norvegia Din... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2017, 17:35 (11975 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița investește în «eficiența energetică» a județului

Președintele Moraru nu renunță la proiectele europene

Consiliul Județean Ialomița investește în «eficiența energetică» a județului

Președintele Victor Moraru nu renunță la intențiile sale de atragere a fondurilor europene pentru investiții în Ialomița. Ședința Consiliului Județean de săptămâna trecută a reconfirmat această obsesie, urmărită în detrimentul unor decizii administrative fezabile, care să urmărească obiective concrete, cu efecte cuantificabile pentru contribuabilii ialomițeni. Ultimul proiect de acest gen vizează «creșterea eficienței energetice a clădirii Centrului Cultural UNESCO „Ionel Perlea“», investiție a cărei valoare se ridică la 11,88 milioane de lei!

Președintele are viziuni
Apetitul... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2017, 11:10 (4531 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

CS Amara, lider pe echipe la «Cupa Ialomiței»

Lupte libere

CS Amara, lider pe echipe la «Cupa Ialomiței»

CS Amara, în colaborare cu Direcția pentru Sport Ialomița și Primăria Amara au organizat, la finele săptămânii trecute, «Cupa Ialomiței», competiție de lupte libere adresată copiilor. În cadrul acestui eveniment s-a derulat și faza zonală de calificare la Campionatul Național pentru juniori III (născuți 2002-2003) și juniori IV (născuți 2004-2006). Într-o competiție de verificare a potențialului au intrat și copiii născuți în anii 2007-2009. Astfel, peste 200 de luptători proveniți de la 16 cluburi din 8 județe au evoluat în Sala «Tudorița Chidu» din Amara în fața unei asistențe numeroase. CS Amara a participat la acest turneu cu 23 de luptători, dintre care 21 au obținut clasări pe podium. Nouă... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2017, 20:10 (2967 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Uragan galben-albastru

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Înainte Modelu 7-0

Uragan galben-albastru

Ce bine ar fi dacă toate meciurile Unirii s-ar juca acasă. Echipa slobozeană nu numai că învinge ci, pur și simplu, defilează în fața adversarelor atunci când evoluează pe «1 Mai». De pildă, sâmbătă, în etapa a 6-a, călărășenii de la Înainte Modelu au fost doar pe post de parteneri de antrenament. Era doar minutul 2 când jucătorii în albastru obțineau prima lovitură de pedeapsă, iar Toma transforma pentru 1-0. Oaspeții au amețit ca un luptător prins în ring cu garda jos... Au profitat Bucă, în minutul 7, Soare, în minutul 14, și Năstase în minutul 18, iar Răduca a marcat din penalty pentru 5-0, dându-i lovitura de grație nefericitului Plăcintă. Portarul Modelului a fost apoi schimbat cu rezerva... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2017, 18:40 (3721 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Vlădeni: Copil de 3 ani în comă, transportat la spital cu elicopterul SMURD

Vlădeni: Copil de 3 ani în comă, transportat la spital cu elicopterul SMURD

Un copil de 3 ani din comuna Vlădeni a fost transportat miercuri, 4 octombrie 2017, la Spitalul «Grigore Alexandrescu» din București, cu un elicopter SMURD. Micuțul a fost lovit de o mașină, în poarta grădiniței.

Anchetă la grădiniță
Primele informații arată că micuțul se juca alături de mama sa în curtea grădiniței din Vlădeni. Copilul a profitat de neatenția femeii și a ieșit pe poartă. El a fost lovit de o mașină, fiind grav rănit. A fost nevoie de intervenția unui elicopter SMURD pentru ca micuțul să fie transportat de urgență la Spitalul «Grigore Alexandrescu» din București... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2017, 15:57 (6458 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Administrația Mocioniu majorează costurile vieții la Slobozia

Nota de plată a alegerilor

Administrația Mocioniu majorează costurile vieții la Slobozia

Joi, 28 septembrie 2017, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în cadrul unei noi ședințe ordinare. În cadrul întâlnirii, consilierii locali au aprobat, printre altele, majorarea tarifelor pentru serviciile de salubrizare cu peste 50%, alocări suplimentare de fonduri pentru Cartierul Gării Noi, dar și extinderea cimitirului uman printr-un schimb de terenuri cu firma Tașcu Com SRL. De asemenea, consilierii locali au luat act de investirea în funcție a consilierului PMP Nicu Pericli, care ia astfel locul consilierului Radu Paros, exclus din rândurile acestei formațiuni politice.

Polaris majorează... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2017, 14:05 (8416 vizualizări - 11 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sfințirea lucrărilor exterioare ale Catedralei din Slobozia

Printr-un comunicat de presă, Episcopia Sloboziei și Călărașilor anunță că duminică, 25 septembrie 2016, va avea loc sfințirea lucrărilor exterioare ale Catedralei Episcopale «Înălțarea Domnului» din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2016, 12:10
(6712 vizualizări - 1 comentariu)


Donație pentru Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Joi, 22 septembrie 2016, Organizația «Salvați Copiii» va dona Secției Neonatologie din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia 3 echipamente medicale performante, în valoare de aproape 29000 de euro ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2016, 21:10
(4309 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii în acțiune, pentru siguranța cetățenilor

Polițiștii din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat, în perioada 16-18 septembrie a.c., la executarea unei serii de acțiuni în sistem integrat și ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2016, 19:15
(2704 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, două victime

O tînără de 16 ani și un bărbat de 46 de ani au fost victimele a două accidente rutiere. În timp ce mergea pe marginea șoselei, în comuna Gura Ialomiței, tînăra de 16 ani a fost lovită de mașina condusă ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2016, 17:25
(2728 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permise de conducere

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 27 și 49 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost depistați de polițiști conducînd fără a avea permise de conducere. Documentele le-au fost suspendate, ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2016, 16:05
(2989 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente într-o singură zi

Luni, 12 septembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2A, în apropiere de Slobozia, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetări a reieșit ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2016, 17:25
(5898 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Arestat pentru loviri și alte violențe

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2016, 17:05
(5233 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni arestare


Protopopiatul Slobozia: Ghiozdane și rechizite pentru 30 de elevi

Protopopiatul Slobozia, sprijinit de 11 parohii din subordine, a organizat în perioada 9-12 septembrie 2016, ediția a II-a a proiectului social-filantropic «Vreau să merg la școală». Scopul proiectului ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2016, 16:05
(7098 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarm ialomițean, campion la tenis de câmp

Jandarm ialomițean, campion la tenis de cîmp

Plutonierul major Jean Iliescu din cadrul Jandarmeriei Ialomița a cîștigat finala Campionatului de Tenis de Cîmp al Ministerului Afacerilor Interne, organizat în municipiul Oradea, în perioada 4-10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2016, 15:05
(4821 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Șase bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 46 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2016, 14:20
(5100 vizualizări - 3 comentarii)


Accident la Sinești

Sîmbătă, 10 septembrie a.c., pe DN2, în localitatea Sinești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce un bărbat, de 47 de ani, din București, conducea o autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2016, 13:10
(6641 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 27 de permise reținute, amenzi de peste 87000 de lei

La acest sfîrșit de săptămînă, 9-11 septembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2016, 12:25
(6051 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii august 2016, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7184 șomeri, din care 1020 șomeri indemnizați, respectiv 6164 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2016, 11:05
(4374 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Marți, 13 septembrie 2016, de la orele 14,00, Galeriile Arcadia ale Centrului Cutural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia îi așteaptă pe iubitorii de pictură la vernisajul artistului plastic Ștefan Șerban ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2016, 20:25
(4056 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Sărbătoare de Ziua Pompierilor

Între 10 și 12 septembrie 2016, pompierii ialomițeni vor fi la datorie pentru a sărbători 168 de ani de la bătălia din Dealu Spirii, eveniment desfășurat la data de 13 septembrie 1848. Momentul istoric ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2016, 18:25
(4902 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Transport de lemne, fără documente

Un tînăr, de 31 de ani, din județul Argeș, a fost sancționat contravențional de polițiști, după ce oamenii legii au descoperit faptul că el transporta cantitatea de 5,2 metri cubi de lemne, fără documente ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2016, 14:15
(5398 vizualizări - 2 comentarii)


Comerț ilicit la Tîrgul de Toamnă din Ciochina

Tîrgul de Toamnă din comuna Ciochina, organizat pe data de 8 septembrie 2016, i-a adus unei femei, de 33 de ani, din Ploiești, un dosar penal. Aceasta a fost surprinsă de jandarmii ialomițeni în timp ce ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2016, 13:10
(5263 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Proiectul EDWARD-21 septembrie, Ziua Europeană fără Decedați în Accidente Rutiere

Reprezentanții Comisiei pentru Siguranța Rutieră din cadrul Directoratului General pentru Mobilitate și Transport al Comisiei Europene, împreună cu cei ai Rețelei Europene a Poliției Rutiere TISPOL, au ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2016, 14:10
(3351 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Arestat pentru furt calificat

Polițiștii din cadrul Secției Rurale Coșereni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2016, 12:40
(5506 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A acroșat un pieton

Marți, 6 septembrie 2016, Poliția Slobozia a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2016, 11:35
(4019 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Doi tineri, reținuți de polițiști după ce au furat un autoturism

Polițiștii cercetează doi tineri de 17, respectiv 19 ani, din Urziceni și comuna Alexeni, sub aspectul comiterii infracțiunilor de furt calificat, tentativă la furt calificat și conducere a unui autovehicul ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2016, 18:55
(4417 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă prin intermediul Rețelei EURES în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, oferă 800 locuri de muncă vacante în Spania pentru munca sezonieră în agricultură (sînt solicitate 5 ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2016, 18:45
(4866 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Proceduri simplificate, în beneficiul cetățenilor

Pentru a nu mai apela la serviciile poștale sau pentru a nu vă mai deplasa la sediul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, puteți trimite dovada plății amenzii pe e-mailul IPJ Ialomița, precizînd ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2016, 18:35
(4884 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, prins la Căzănești

Un bărbat urmărit internațional de autoritățile judiciare spaniole pentru infracțiuni contra ordinii și liniștii publice a fost prins de polițiștii din Ialomița. Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2016, 11:35
(5602 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 23 și 59 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2016, 10:45
(2918 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 20 de permise reținute, amenzi de peste 89000 de lei

La acest sfîrșit de săptămînă, 2-4 septembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2016, 10:20
(4545 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR: Peste 17300 de cereri de finanțare depuse prin PNDR 2020

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) a primit, prin intermediul submăsurilor de finanțare din cadrul Programului Național de Dezvoltare Rurală 2014-2020 (PNDR 2020), 17339 de proiecte de ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2016, 20:25
(3460 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: AFIR PNDR 2020


Țăndărei: Minori prinși la furat de porumb cu căruța

Țăndărei: Minori prinși la furat de porumb cu căruța

Jandarmii din cadrul Grupei de intervenție Țăndărei au surprins joi, 1 septembrie a.c., în jurul orei 21,00, doi tineri care se deplasau pe șosea cu o căruță plină cu știuleți de porumb. S-a procedat la ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2016, 16:15
(3939 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

angajăm contabil
Relații la telefon 0729/167.927

30 August 2016, 19:15


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...