Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Adrian Mocioniu a supărat directorii școlilor din Ialomița

Adrian Mocioniu a supărat directorii școlilor din Ialomița

În urmă cu o săptămână, în cadrul unei întâlniri oficiale a profesorilor din Ialomița, Adrian Mocioniu, primarul Sloboziei s-a dat în spectacol în fața cadrelor didactice. Acesta a criticat modul în care directorii de școli din județ și-au ocupat funcțiile, avansând ipoteza numirilor pe criterii politice. Prezentă la întâlnire, Manuela Zainea, actuala șefă a Învățământului ialomițean, a încercat să lase întâmplarea neobservată, fără să intervină. Ea le-a adresat însă invitaților o serie de mesaje pline de elucubrații semantice de genul «în general, nu generalizez...».

Întâlnire cu scandal... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2017, 17:40 (7598 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița pierd fonduri consistente

Spitalele din Ialomița pierd fonduri consistente

Spitalele din Ialomița fac față cu greu pierderilor financiare generate de faptul că nu reușesc să deconteze corespunzător serviciile medicale pacienților. Datele Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița arată faptul că entitățile sanitare au rămas fără 900 mii de lei, fonduri pe care s-ar putea să nu le mai recupereze vreodată...

Spitalele pierd fonduri Permanent slab finanțat, sistemul de Sănătate din Ialomița își permite luxul de a pierde și puținii bani pe care-i primește. O raportare oficială a Casei Județene de Sănătate Ialomița arată faptul că entitățile sanitare din... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2017, 14:05 (6181 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Junioare II, CSS Slobozia-CSM București 26-17

Un Boll de goluri

«Felicit fetele care, prin jocul prestat și rezultatul concludent de la final, mi-au făcut o frumoasă surpriză. Faptul că în prima repriză am primit doar 6 goluri demonstrează cât de exact ne-am apărat, lucru la care a ajutat foarte mult revenirea în defensivă a Petronelei Ungureanu. A fost un rezultat care va contribui foarte mult în economia unei eventuale calificări în faza următoare și pentru aceasta toate jucătoarele CSS merită lăudate!» ne-a declarat fericitul antrenor al Sloboziei, Marian Simion, la finalul meciului cu mult mai titrata CSM București. Și, într-adevăr, echipa noastră a făcut un joc care se apropie de perfecțiune. Soreanu și Neagu și-au tras colegele după ele, apărarea a funcționat... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2017, 12:15 (5586 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Cutremur la Servicii Publice Slobozia SRL

Cutremur la Servicii Publice Slobozia SRL

După un an de la preluarea mandatului de către Dorina Milea, Servicii Publice Slobozia SRL oferă, în sfârșit, imaginea dezastrului din cadrul instituției. Un raport de audit care vizează activitatea desfășurată în perioada 1 februarie 2014-31 decembrie 2016 confirmă indubitabil activitățile ilegale semnalate de-a lungul anilor în presa locală. Raportul de audit a fost făcut public joi, 5 octombrie 2017, în cadrul ședinței Adunării Generale a Acționarilor firmei, respectiv Consiliul Local Slobozia.

Hoții la drumul mare Auditul prezentat AGA, o ședință care a durat peste 5 ore fără să... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2017, 18:40 (7241 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, FCSB 2-Unirea Slobozia 1-3

Desertul unei săptămâni fructuoase

Calificarea pe tabloul principal al Cupei României a spulberat neajunsurile din jocul Unirii Slobozia. Deplasarea de la satelitul FCSB a adus cu sine evoluția pe care sporterii o așteptau de la galben-albaștri și, totodată, prima victorie obținută în deplasare. Elevii lui Enache Costea au făcut abstracție de faptul că în garnitura roș-albaștrilor se găseau Achim, Pleașcă, De Amorim sau Daniel Benzar, jucători cu multe meciuri și goluri în prima ligă. Unirea a pus stăpânire pe joc și, după mai multe încercări, a venit în minutul 34 golul desprinderii reușit de Florin Ibrian după o acțiune personală. La 14 minute după pauză, Mihăiță Năstase a marcat pentru 2-0 și a lămurit soarta celor 3 puncte... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2017, 16:25 (3832 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Antrenor nou, metehne vechi

Handbal, HCM Slobozia-CSM Roman 23-26 (10-12)

Antrenor nou, metehne vechi

HCM Slobozia a început entuziasmant meciul cu Romanul, dar a scăzut ritmul după un sfert de oră. Continuă să apară erori la construcție și ratări incredibile. Oaspetele au avut mai multă forță și precizie în aruncări, plus un portar de senzație, ucraineanca Viktoria Timoșenkova. Echipa moldavă a învins, iar noi trebuie să recunoaștem că la acest rezultat au contribuit foarte mult lipsurile din echipa noastră. De aceea, pe lângă pivot și jucătoare de 9 metri, antrenorul Gheorghe Covaciu ar trebui să pună în coșul de cumpărături de la iarnă și un portar cu experiență.

Doar 15 minute de grație... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2017, 15:15 (3421 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean Slobozia mimează eficiența managerială

Idila unui dezastru

Spitalul Județean Slobozia mimează eficiența managerială

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a solicitat Consiliului Județean Ialomița o suplimentare a bugetului cu suma de 3,1 milioane de lei. Consilierii Opoziției s-au declarat nemulțumiți de activitatea acestei instituții și s-au abținut de la vot. În replică, președintele Moraru a apreciat prestația managerului Mariana Iancu. Dincolo de declarații, cifrele oficiale reflectă o realitate alarmantă.

Superlative prezidențiale
La nici două săptămâni de la învestirea legală în funcție a managerului Mariana Iancu, aceasta a solicitat Consiliului Județean un sprijin pentru susținerea... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2017, 14:50 (5973 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Peste 1000 de palate țigănești, construite ilegal

La Bărbulești

Peste 1000 de palate țigănești, construite ilegal

Potrivit datelor furnizate de Inspectoratul Județean de Stat în Construcții, la Bărbulești există peste 1000 de palate țigănești construite ilegal, fără autorizații. Cele mai multe dintre case se află în zona extravilană a localității. Deși autoritățile locale și cele județene cunosc situația în detaliu, până acum au fost aplicate doar 10 sancțiuni, justificarea pentru numărul mic de amenzi fiind că persoanele care și-au construit casele sunt de negăsit. Mulți dintre proprietarii de palate sunt plecați în străinătate.

Case fără autorizații
Intrați în atenția opiniei publice de... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2017, 11:20 (9711 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Propaganda on-line e finanțată din fonduri publice

Ode TV pentru oficialii ialomițeni

Propaganda on-line e finanțată din fonduri publice

Piața TV din Ialomița trăiește a doua tinerețe. După 25 de ani de monopol al Antenei 1 Slobozia, sateliți desprinși din cloaca acesteia și găzduiți fără discernământ în mediul on-line, reușesc să ducă pe noi culmi prostituția televizată. Revenim azi asupra subiectului făcând o trecere în revistă a câtorva dintre produsele oferite consumatorilor de ocazie.

Ofensiva prostituției on-line Presa ialomițeană a avut dintotdeauna un fetiș pentru dosurile oficiale. Până în urmă cu vreo 30 de ani de-acum, ele aparțineau partidului unic. Între timp, oferta s-a diversificat, iar zeci de... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2017, 17:10 (6312 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O groapă, trei gropari: Ionașcu, Stoica, Mocioniu

10 ani de așteptare

O groapă, trei gropari: Ionașcu, Stoica, Mocioniu

Proiectul de reabilitare a Pieței Revoluției împlinește 10 ani de la lansare și 3 ani și jumătate de la debutul lucrărilor. Între timp, s-au schimbat trei primari, iar termenele de finalizare au fost depășite de mai multe zeci de ori. Ultimul dintre ele a fost data de 30 septembrie 2017, dată la care autoritățile locale ar fi trebuit să facă recepția părții de Sud a Pieței. În aceste condiții, am decis să facem o trecere în revistă a principalelor probleme cu care s-a confruntat această investiție de-a lungul anilor și, mai ales, a problemelor insurmontabile pe care le va avea de rezolvat chiar și după finalizarea lucrărilor.

Muncitori neplătiți cu lunile... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2017, 10:55 (4792 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

1 mort și 14 răniți într-un grav accident rutier!

Grav accident la Coșereni, Plan Roșu de Intervenție

1 mort și 14 răniți într-un grav accident rutier!

Alt accident: Mașina unei familii s-a lovit puternic de un parapet

Un teribil accident rutier s-a petrecut duminică, 8 octombrie 2017, la Coșereni, în județul Ialomița. 14 persoane au fost rănite, iar o alta a murit, după ce mai multe mașini s-au ciocnit, autoritățile declanșând Planul Roșu de Intervenție.

Traficul este blocat Din primele informații, se pare că în accidentul rutier au fost implicate 4 autoturisme, cel puțin 6 persoane având nevoie de a fi descarcerate. La fața locului au intervenit paramedicii SMURD, pompierii din cadrul Detașamentului Urziceni, dar și medicii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Bilanțul victimelor se... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2017, 19:30 (15407 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Grav accident de circulație la Andrășești!

Două accidente rutiere s-au produs în cursul zilei de sâmbătă, 7 octombrie 2017, mai multe persoane fiind rănite grav. Astfel, unul dinte evenimente s-a produs în jurul orei 9,00, pe DN2A, între localitățile Slobozia și Bucu, cu implicarea a două autoturisme în care se aflau trei bărbați. Unul dintre aceștia, în vârstă de 37 de ani, a rămas blocat între fiarele contorsionate ale mașinii, fiind nevoie de intervenția echipajului pentru descarcerare de la Garda Slobozia pentru a putea fi extras. Acesta a fost transportat cu o autospecială a Serviciului Județean de Ambulanță la Spitalul Slobozia, fiind transferat mai apoi la Spitalul Floreasca din Capitală. Prim ajutor medical au primit și ceilalți... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2017, 16:30 (6317 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Artistul «Epocii de Aur»...

Artistul «Epocii de Aur»...

În vremea «Epocii de Aur», imaginea IAS-urilor, cooperativelor și a tuturor magazinelor din Ialomița depindea de îndemânarea lui Ioan Lupu, din Țăndărei. El a fost printre puținii realizatori de reclame comuniste din județ, acreditat de Partidul Comunist Român, condus de Nicolae Ceaușescu. La aproape 80 de ani, artistul care umplea de culoare fațadele gri ale clădirilor s-a reinventat. Într-un atelier improvizat, el pictează peisaje desprinse din natură și flori, gândindu-se serios să organizeze chiar și o expoziție.

Povestea unui pictor
Originar din județul Suceava, bătrânul... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2017, 13:25 (5089 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia, grupa 2005

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

Unirea Slobozia, grupa 2005

bonus: Gabriel Dan, apărătorul cu lipici la gol; Viorel Gârbăcea, prichindelul cu visuri uriașe

Continuăm și în această săptămână să vă prezentăm componenții uneia dintre cele mai promițătoare generații de copii din fotbalul slobozean, Grupa 2005 a Unirii.

Gabriel Dan, apărătorul cu lipici la gol
S-a apucat de fotbal la 6 ani, luând exemplul fratelui mai mare, portar la republicanii Unirii. A produs atunci o mică pagubă financiară familiei, renunțând la cursurile de karate dinainte plătite în favoarea fotbalului. «S-au supărat, dar sper ca în viitor să îi bucur de zeci de ori mai mult, prin reușitele pe care le voi avea ca fotbalist!» ne spune Gabriel Dan, om de nădejde... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2017, 12:10 (4990 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campusul școlar din Fierbinți-Târg a fost abandonat

Campusul școlar din Fierbinți-Târg a fost abandonat

Campusul școlar de la Fierbinți-Târg este cea mai vie dovadă a incompetenței administrative. După ce au cheltuit sume enorme, împrumutate de la bancă, pentru a-l finaliza, obiectivul zace abandonat din cauza lipsei de elevi! Reprezentanții sindicatelor din Învățământul ialomițean susțin că de la an la an numărul elevilor care învață în orașul Fierbinți-Târg scade vertiginos.

O investiție inutilă
Cu mai bine de 10 ani în urmă, Ministerul Educației demara în Ialomița un proiect de investiții care viza construcția a 4 campusuri școlare, 2 la Slobozia, unul la Fetești, iar celălalt... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2017, 17:25 (4579 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țeapă de 80000 de euro, dată de doi ialomițeni la Oslo

Anchetă a autorităților norvegiene

Țeapă de 80000 de euro, dată de doi ialomițeni la Oslo

Anchetă a autorităților judiciare din Norvegia în Ialomița. Procurorii și polițiștii din Oslo au colaborat cu omologii lor români din județul nostru pentru a identifica și trage la răspundere doi tineri din comuna Făcăeni, acuzați de «înșelăciune». În baza unor acte false, cei doi au beneficiat de un credit de 80000 de euro. Cu banii au cumpărat două autoturisme pe care le-au vândut în România. Ambii suspecți sunt încă în libertate. Potrivit protocoalelor internaționale în materie penală, pentru faptele lor, ei vor fi judecați după legile norvegiene.

Ancheta a debutat în Norvegia Din... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2017, 17:35 (11975 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița investește în «eficiența energetică» a județului

Președintele Moraru nu renunță la proiectele europene

Consiliul Județean Ialomița investește în «eficiența energetică» a județului

Președintele Victor Moraru nu renunță la intențiile sale de atragere a fondurilor europene pentru investiții în Ialomița. Ședința Consiliului Județean de săptămâna trecută a reconfirmat această obsesie, urmărită în detrimentul unor decizii administrative fezabile, care să urmărească obiective concrete, cu efecte cuantificabile pentru contribuabilii ialomițeni. Ultimul proiect de acest gen vizează «creșterea eficienței energetice a clădirii Centrului Cultural UNESCO „Ionel Perlea“», investiție a cărei valoare se ridică la 11,88 milioane de lei!

Președintele are viziuni
Apetitul... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2017, 11:10 (4531 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

CS Amara, lider pe echipe la «Cupa Ialomiței»

Lupte libere

CS Amara, lider pe echipe la «Cupa Ialomiței»

CS Amara, în colaborare cu Direcția pentru Sport Ialomița și Primăria Amara au organizat, la finele săptămânii trecute, «Cupa Ialomiței», competiție de lupte libere adresată copiilor. În cadrul acestui eveniment s-a derulat și faza zonală de calificare la Campionatul Național pentru juniori III (născuți 2002-2003) și juniori IV (născuți 2004-2006). Într-o competiție de verificare a potențialului au intrat și copiii născuți în anii 2007-2009. Astfel, peste 200 de luptători proveniți de la 16 cluburi din 8 județe au evoluat în Sala «Tudorița Chidu» din Amara în fața unei asistențe numeroase. CS Amara a participat la acest turneu cu 23 de luptători, dintre care 21 au obținut clasări pe podium. Nouă... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2017, 20:10 (2967 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Uragan galben-albastru

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Înainte Modelu 7-0

Uragan galben-albastru

Ce bine ar fi dacă toate meciurile Unirii s-ar juca acasă. Echipa slobozeană nu numai că învinge ci, pur și simplu, defilează în fața adversarelor atunci când evoluează pe «1 Mai». De pildă, sâmbătă, în etapa a 6-a, călărășenii de la Înainte Modelu au fost doar pe post de parteneri de antrenament. Era doar minutul 2 când jucătorii în albastru obțineau prima lovitură de pedeapsă, iar Toma transforma pentru 1-0. Oaspeții au amețit ca un luptător prins în ring cu garda jos... Au profitat Bucă, în minutul 7, Soare, în minutul 14, și Năstase în minutul 18, iar Răduca a marcat din penalty pentru 5-0, dându-i lovitura de grație nefericitului Plăcintă. Portarul Modelului a fost apoi schimbat cu rezerva... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2017, 18:40 (3721 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Vlădeni: Copil de 3 ani în comă, transportat la spital cu elicopterul SMURD

Vlădeni: Copil de 3 ani în comă, transportat la spital cu elicopterul SMURD

Un copil de 3 ani din comuna Vlădeni a fost transportat miercuri, 4 octombrie 2017, la Spitalul «Grigore Alexandrescu» din București, cu un elicopter SMURD. Micuțul a fost lovit de o mașină, în poarta grădiniței.

Anchetă la grădiniță
Primele informații arată că micuțul se juca alături de mama sa în curtea grădiniței din Vlădeni. Copilul a profitat de neatenția femeii și a ieșit pe poartă. El a fost lovit de o mașină, fiind grav rănit. A fost nevoie de intervenția unui elicopter SMURD pentru ca micuțul să fie transportat de urgență la Spitalul «Grigore Alexandrescu» din București... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2017, 15:57 (6458 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
249 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Armășești: 150 litri de motorină, «evaporată» din rezervor

Alarmată, o femeie, de 45 de ani, din localitatea Armășești, a sesizat polițiștii din localitate, sîmbătă 10 iulie, că în noaptea anterioară îi dispăruseră 150 litri de motorină din rezervorul unui autocamion ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:37
(16483 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Joi, 15 iulie 2010, ora 11.00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, în parteneriat cu Fundația «Cartea călătoare» Focșani, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 12:49
(18360 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Inundații și incendii

Ialomița: Inundații și incendii

Ploile abundente de la sfîrșitul acestei săptămâni au inundat mai multe gospodării din comuna Giurgeni și din cartierele Buliga, Fetești Gară și Fetești Sat ale municipiului Fetești. Vineri, 9 iulie și ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 12:40
(23743 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni la Slobozia și Urziceni

Peste 130 de polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița, au acționat vineri, 10 iulie a.c., sub directa coordonare a inspectorului șef Viorel Ștefu, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:33
(11211 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Suspecții mai multor furturi, identificați

Polițiștii au identificat un grup format din patru suspecți acuzați că, împreună sau individual, au săvîrșit 11 furturi din dependințe, garaje sau adăposturi de animale și păsări, fapte săvîrșite în perioada ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:32
(13449 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Fierbinți Tîrg: Tîlhari arestați

În cursul zilei de vineri, 10 iulie a.c., polițiștii au acționat pe raza orașului Fierbinți Tîrg, identificînd trei tineri, pe numele cărora Tribunalul București-Secția I Penală a emis, la data de 8 iulie ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:31
(14342 vizualizări - 0 comentarii)


În atenția angajatorilor (persoane juridice și fizice) care depun declarații la FNUASS: Raportarea electronică

Începînd cu raportările lunii iulie, efectuate în luna august, către CJAS Ialomița, listele de asigurați vor fi preluate în sistem electronic în baza aplicației furnizate de către CNAS-Siveco. Această aplicație ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 10:14
(19129 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 arestări într-o singură săptămînă

În săptămîna 2-8 iulie a.c., pe parcursul instrumentării dosarelor penale, avînd în vedere probatoriul administrat pe numele unora dintre suspecți, polițiștii ialomițeni au dispus reținerea a 12 persoane ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 13:13
(20161 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Încă o persoană implicată în scandal, reținută de polițiști

În cadrul cercetărilor s-a stabilit că în scandalul iscat marți seară în orașul Căzănești a fost implicat și un tînăr, de 28 de ani, din localitate, ce a fost identificat deja de polițiști. Față de acesta ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 13:04
(17915 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Casiera unei asociații de locatari, arestată

Delapidare, fals intelectual și uz de fals sînt infracțiunile pentru care este învinuită o femeie, de 61 de ani, domiciliată în Urziceni, casier al unei asociații de locatari din municipiu. În baza probatoriului ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:41
(20792 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni arestare


Polițiștii ialomițeni, în zonele afectate de inundații

Polițiștii ialomițeni continuă să acționeze în mai multe zone afectate de inundații, din municipiul Fetești și comunele Stelnica și Vlădeni. Misiunea polițiștilor se concentrează îndeosebi pe asigurarea ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:38
(16263 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, sub Cod Galben

Ialomița, sub Cod Galben

Începînd de vineri, 9 iulie, orele 08,00 și pînă sîmbătă, 10 iulie, orele 10,00, Ialomița se află sub Cod Galben. Meteorologii au emis avertizări de vînt puternic și vijelii. «În intervalul menționat în ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:19
(21902 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Piața Agroalimentară și Bazarul de Mărfuri Industriale, controlate de polițiști

Joi, 8 iulie a.c., în intervalul orar 10.00-13.00, efective ale Birourilor de Ordine Publică pentru Mediul Urban și Rutier Slobozia, în colaborare cu polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:07
(23452 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Depistat la volan deși avea permisul suspendat pentru conducere în stare de ebrietate

Joi seara, 8 iulie a.c., în jurul orei 20.00, un echipaj de poliție aflat în serviciul de patrulare pe raza municipiului Urziceni, în zona sensului giratoriu de la intersecția DN1D cu DN2, a oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:06
(12952 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prevenirea criminalității în mediul rural

Polițiștii Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia, în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție Cocora, Munteni Buzău, Reviga și Colelia, au acționat pe raza comunelor anterior menționate ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:03
(20420 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM: 11%, rata șomajului în luna iunie 2010

La sfîrșitul lunii iunie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 11530 de persoane, din care 5272 șomeri indemnizați, respectiv 6258 șomeri neidemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 18:11
(12859 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șomaj Ialomița


Sudiți: Proiectile neexplodate descoperite sub fundația unei case

Nu mai puțin de 7 proiectile de artilerie explozive, patru dintre acestea de calibru 100 mm, două de calibru 105 și unul de calibru 76 mm, au fost descoperite de cîțiva cetățeni care lucrau la scoaterea ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 14:33
(24016 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei, raiul contrabandiștilor de țigări

Numai într-o singură seară polițiștii au confiscat peste 15 mii de pachete de țigări, în orașul Țăndărei. Țigările erau transportate în mașini, iar deținătorii nu au putut prezenta documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 13:23
(24384 vizualizări - 5 comentarii)


5,8 mii de lei, amenzi pentru nesiguranța alimentelor

Aproximativ 40 de unități de procesare sau comercializare a produselor alimentare au fost, în perioada recent încheiată, verificaTe de inspectorii Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 13:22
(21917 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Patru autoturisme implicate într-un accident rutier

Miercuri, 7 iulie a.c., în jurul orei 14.35, echipajul de descarcerare și ambulanța SMURD de la Detașamentul Urziceni s-au deplasat de urgență pe DN2, la ieșirea din localitatea Lilieci, unde s-a produs ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 18:15
(13851 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Urziceni: Acțiune a Poliției

O acțiune de amploare s-a desfășurat marți, 6 iulie a.c., la Urziceni, în intervalul orar 18.00-21.00, polițiștii acționînd pe multiple planuri. În cadrul acțiunii, au fost legitimate 173 de persoane, iar ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 18:11
(10991 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecții mai multor furturi, după gratii

Marți, 6 iulie a.c., polițiștii din Urziceni au reținut pentru 24 de ore un tînăr, de 20 de ani, din localitate, învinuit de săvârșirea a trei furturi din auto, fapte săvîrșite împreună cu un minor de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:31
(14755 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La volan, cu permisul suspendat

Un bucureștean de 29 de ani este cercetat penal de polițiști după ce a fost depistat conducînd un autoturism pe drumurile publice, deși avea permisul suspendat din luna ianuarie 2010. Autoturismul condus ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:20
(15135 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Țiganii din Căzănești s-au încăierat din nou. 5 persoane, reținute de polițiști

Scandalul s-a produs seara trecută, marți, 6 iulie, cînd mai multe persoane de etnie rromă, bărbați, femei și copii se aflau în fața unei locuințe unde aruncau cu diverse obiecte. Pentru calmarea spiritelor ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:04
(13630 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Aproape 2000 de pachete cu țigări de contrabandă, expediate printr-o firmă de curierat

Polițiștii din Slobozia au interceptat în trafic, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia, un autoturism asupra căruia aveau bănuieli că transportă țigări de contrabandă. La volan se afla un ialomițean ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 07:10
(20108 vizualizări - 3 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 05:19
(11052 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 05:18
(13382 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La 14 ani, tîlhari cu acte-n regulă

Duminică, 4 iulie, la miezul nopții telefonul de urgență al polițiștilor din Țăndărei a sunat pentru a anunța o tîlhărie în strada mare. Victima a declarat polițiștilor că în timp ce se afla în zona pasarelei ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:55
(13385 vizualizări - 3 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: În căutarea vițelului (ne)pierdut

Fiindcă nu și-a mai găsit vițelul în locul unde îl priponise, o femeie din Sfîntu Gheorghe a apelat numărul de urgență 112 pentru a alerta polițiștii. Femeia a susținut că vițelul îi fusese furat din spatele ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:55
(14631 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A fugit de acasă la cerșit

Un copil din Fetești a pus pe jar polițiștii din localitate după ce bunica sa, o bătrînă de 61 de ani, a anunțat dispariția de la domiciliu a acestuia. Copilul, de 12 ani, plecase de la domiciliu în urmă ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:54
(11915 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...