Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Elevii din Ialomița au adunat peste 1 milion e absențe

În anul școlar 2016-2017

Elevii din Ialomița au adunat peste 1 milion e absențe

Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au dat recent publicității o situație statistică cu privire la situația din Educația județeană, înregistrată în anul școlar 2016-2017. Indicatorii scot la iveală faptul că elevilor nu prea le place școala. Așa se face că aceștia au înregistrat în anul școlar trecut peste 1 milion de absențe, din care abia un sfert au putut fi motivate.

Elevii nu mai vor la școală La fiecare început de nou an școlar, oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița fac publice situații statistice cu privire la starea învățământului a anului școlar... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2017, 15:10 (4862 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Metalul Buzău-Unirea Slobozia 2-2

Puncte pierdute ca din Pușcă

Numirea lui Adrian Mihalcea în funcția de antrenor secund al Naționalei României este singura veste bună care a răzbătut în fotbalul slobozean. Din echipa Unirii pe care Mihalcea o ducea în 2014 pe podiumul Ligii Secunde au supraviețuit în actualul lot coordonat de Enache Costea doar cinci jucători... Aceștia și alții, tineri cu experiență care li s-au adăugat, au pornit la drum în actualul sezon de Liga a III-a cu gândul de a reveni acolo unde au cunoscut satifacțiile succeselor cu Rapid sau Iași. Din păcate, mai ales meciurile din deplasare, îi îndepărtează simțitor de obiectivul propus.

Ghinion până la capăt... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2017, 13:25 (5603 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal intern la Liceul de Arte din Slobozia

Scandal intern la Liceul de Arte din Slobozia

În vreme ce dăscălimea ialomițeană urmărește resemnată la alba-neagra schimbărilor de la Inspectoratul Școlar, la Liceul de Arte din Slobozia familia Petre își adjudecă portofoliul de director al acestei unități școlare etalon. Adus de mână de părinți, noul director George Petre și-a dat deja în petic, demonstrând că așchia nu sare departe de gardul vilei ridicat din zeciuirea banilor publici.

Machiavelism artistic Povestea înlocuirii din funcția de director a lui Dumitru Cioboată a început în luna ianuarie a acestui an, când acesta a refuzat să participe la concursul unde trebuia să... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2017, 11:10 (76367 vizualizări - 183 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Groapa lui Stoica» ar putea deveni arhivă județeană

Idei crețe pentru aleșii locali

«Groapa lui Stoica» ar putea deveni arhivă județeană

Parcarea subterană din fața Primăriei Slobozia ar putea găzdui arhiva Consiliului Județean Ialomița și a instituțiilor din subordinea acestuia. Ideea aparține pensionarilor care trec zilnic prin fața șantierului și poate fi adusă în atenția Consiliului Local Slobozia cu prima ocazie!

Economii incredibile
«Groapa lui Stoica» e în impas. Episcopia Sloboziei și Călărașilor a paralizat lucrările la pasajul de legătură cu parcarea subterană, iar soluțiile tehnice alternative se lasă așteptate. În aceste condiții, transformarea parcării în arhivă pentru instituțiile publice devine viabilă... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2017, 15:40 (6575 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul din Cocora are dosar penal!

Primarul din Cocora are dosar penal!

Scandal penal la Primăria Cocora. Edilul Sorin Lefter a intrat în atenția organelor de urmărire penală și urmează să fie chemat la sediul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia pentru audieri. Pe numele primarului a fost deschis un dosar penal după ce a fost surprins conducând fără permis. Mai mult, nu este pentru prima dată când acesta încalcă regulile de circulație. În luna mai a rămas pieton după ce polițiștii din Ilfov l-au surprins conducând cu peste 100 de km la oră pe drumurile publice. Povestea din spatele anchetei este însă mult mai elaborată și, spun martorii apropiați acesteia, scoate în evidență modul în care Sorin Lefter seamănă groaza în toată localitatea. Contactat telefonic... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2017, 10:45 (39217 vizualizări - 68 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia, grupa 2005

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

Unirea Slobozia, grupa 2005

bonus: Giordano Lungu, lacătul care închide apărarea; Mihai Cornățeanu, zvârluga de pe stânga

Vom continua și în această săptămână să vă prezentăm micii fotbaliști care alcătuiesc Grupa 2005 a Unirii Slobozia, nădăjduind că o bună parte dintre acești frumoși copii vor ajunge peste câțiva ani fotbaliști în toată puterea cuvântului. Nu ne rămâne decât să le dorim o carieră lipsită de accidentări și, bineînțeles, contracte în regulă.

Giordano Lungu, lacătul care închide apărarea
El este omul care are ca sarcini să sprijine apărarea, dar și să asigure mingi utile pentru atac. Cu toate acestea, postul de mijlocaș la închidere nu-l sperie pe Giordano Lungu, el chiar preferându... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2017, 13:20 (5960 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Se tot întâmplă la Slobozia

Cartierul promisiunilor electorale

Cartierul Gării Noi nu va fi gata nici toamna aceasta. Și au trecut 8 ani de la primele promisiuni... Între timp oamenii au făcut case, s-au mutat, au primit alte promisiuni... Cele mai recente spun că vor avea canalizare și iluminat public până la sfârșitul lunii octombrie. E a patra oară când li se promit aceste utilități! Și, înaintea ploilor de toamnă, pendulează între revoltă și resemnare...

Istoria promisiunilor
Întâi a promis Alexandru Stoica. Era prin 2009 și ajunsese viceprimar. Bătea țărușii în pământ și promitea un cartier ca Făt-Frumos, care să crească într-un an cât... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2017, 12:25 (4581 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Anchetă DNA la Primăria Axintele

Anchetă DNA la Primăria Axintele

Procurorii Direcției Naționale Anticorupție au în lucru un dosar penal ce vizează presupuse fapte de corupție comise la Primăria Axintele. Concret, Tudor Grigore, edilul localității, este suspectat că a schimbat ilegal destinația unei părți din islazul comunal pentru ca fiul său să exploateze respectiva suprafață și să beneficieze de subvenții APIA. Deși prejudiciul a fost recuperat în totalitate, surse judiciare apreciază faptul că ancheta deschisă la DNA este încă în cercetare.

Ilegalități la Primăria Axintele În urmă cu 5 ani, Camera de Conturi Ialomița a organizat un control de... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2017, 15:40 (11560 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Conflict de muncă la Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Conflict de muncă la Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Angajații Direcției de Sănătate Publică Ialomița se pregătesc de grevă. Oamenii sunt revoltați pentru că, în urmă cu aproximativ o lună, Gabriel Modrea, directorul interimar al instituției, a decis să le taie o serie de sporuri salariale, pe care le-ar fi considerat «ilegale». În ciuda numeroaselor încercări de a obține un punct de vedere oficial din partea conducerii DSP Ialomița, acesta ne-a fost refuzat.

Scandal la DSP Ialomița
La începutul verii, Dan Noel, director executiv delegat la conducerea Direcției de Sănătate Publică Ialomița, a fost destituit din funcție de Florian... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2017, 10:55 (7186 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Despre măreția Președintelui Moraru și arogarea de proiecte europene

Despre măreția Președintelui Moraru și arogarea de proiecte europene

După ce a ratat cu succes toate proiectele cu finanțare europeană anunțate până acum, Președintele european al tuturor ialomițenilor de aiurea își arogă merite și pentru proiectele altora. Marți, 19 septembrie 2017, Victor Moraru a postat pe Facebook, pătruns de un înalt patriotism european, următorul mesaj către muritorii ce-i dau like: «Am participat astăzi la conferința de lansare a proiectului „Împreună inovăm-măsuri integrate de dezvoltare și incluziune socială“, proiect în valoare de aproximativ 5 milioane de euro și care se va desfășura în următorii 3 ani în comuna Traian, din județul nostru. Iată, începem implementarea primelor proiecte pentru... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2017, 15:15 (8995 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Profesoarele-șpăgare au scăpat de închisoare

Dosarul «Mită pentru BAC 2012»

Profesoarele-șpăgare au scăpat de închisoare

Trei dintre profesoarele-șpăgare condamnate la închisoare cu executare în dosarul «Mită pentru BAC 2012» sunt libere. Este vorba despre Nica Balaciu, Ana Dragomir și Laura Ștriblea. Acestea au fost eliberate condiționat din Penitenciarul de Femei Târgșor, în baza unor sentințe ale Judecătoriei Ploiești. Ceilalți opt inculpați ai cauzei, printre care și Otilia Dumitru, rămân în continuare după gratii.

Pedepsele mici le-au scăpat de celule
În noiembrie 2016, Curtea de Apel București dădea o sentință definitivă în dosarul «Mită pentru BAC 2012», în care mai mulți profesori din Ialomița... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2017, 11:25 (32340 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

100 de angajați ai Sistemului de Gospodărie a Apelor Ialomița sunt dați în judecată

100 de angajați ai Sistemului de Gospodărie a Apelor Ialomița sunt dați în judecată

Angajații din cadrul Sistemului de Gospodărire a Apelor Ialomița sunt acționați în instanță de către Administrația Bazinală Buzău-Ialomița, căreia îi sunt subordonați. Procesele vizează recuperarea unor sume de bani pe care oamenii le-au primit între 2012-2014 sub formă de «sporuri salariale». Scandalul a ieșit la iveală anul trecut când Curtea de Conturi a României a verificat situația financiară a Administrației Naționale Apele Române, instituție care administrează AB Buzău-Ialomița și SGA Ialomița, și a constatat un prejudiciu de peste 100 milioane de lei. În județul nostru, procesele se judecă la Tribunalul Ialomița, până la momentul de față fiind inițiate peste 50 de acțiuni, urmând ca numărul... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2017, 18:35 (9232 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Veteranii s-au duelat la Cupa «TenisCon»

Tenis de câmp

Veteranii s-au duelat la Cupa «TenisCon»

Slobozia a găzduit, pe 15 și 16 septembrie 2017, Cupa «TenisCon», turneu de dublu adresat veteranilor. Competiția a reunit jucători din București, Brăila, Galați și Slobozia. Turneul s-a concentrat pe două categorii de vârstă: sub și peste 50 de ani. La categoria mai tânără s-a impus tandemul brăilean alcătuit din Constantin Burlacu și Cătălin Condei. Podiumul a fost completat de sportivi legitimați la TenisCon Slobozia. Pe 2 au terminat Marian Comis și Florin Gâtlan, iar pe 3 Dan Negru și Adrian Trifan. La 50+ s-au impus Ionel Cerchia și Valeriu Ilie, din Brăila. Bucureștenii Emil Ionescu și Daniel Bucătaru au terminat pe locul 2, în vreme ce pe ultima treaptă a podiumului s-au situat Marian... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2017, 16:40 (4693 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doi candidați pentru șefia Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Doi candidați pentru șefia Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Luni, 18 septembrie 2017, s-au încheiat înscrierile pentru concursul organizat de Consiliul Județean Ialomița cu privire la ocuparea funcției de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Potrivit informațiilor oficiale, doi candidați și-au depus dosarele pentru a susține testarea. Este vorba despre Mariana Iancu, managerul interimar al instituției, și Vasile Zamfir, juristul Spitalului Slobozia. Aceștia vor susține un plan de management în fața unei comisii, urmând apoi ca cel mai bun proiect să fie declarat câștigător. Rezultatele se vor face publice după data de 25 septembrie 2017.

Iancu versus Zamfir... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2017, 12:55 (10584 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Dumitru Muși a plecat de la HCM Slobozia. Gheorghe Covaciu, noul antrenor!

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Dumitru Muși a plecat de la HCM Slobozia. Gheorghe Covaciu, noul antrenor!

Înfrângerea rușinoasă din meciul cu Brăila, cumulată cu alte motive, l-au determinat pe profesorul Dumitru Muși să părăsească banca tehnică a HCM Slobozia. Domnia sa a ezitat să ne explice motivele plecării. În schimb, președintele Nicolae Goidea ne-a declarat: «Domnul profesor Dumitru Muși ne-a comunicat de dimineață decizia dumnealui de a încheia colaborarea cu HCM Slobozia. Această hotărâre a fost luată din motive personale, dar sigur că au contat într-o oarecare măsură rezultatul și, mai ales, evoluția echipei din meciul cu Brăila. Ne-am despărțit amiabil și îi mulțumim domnului Muși pentru tot ce a făcut la echipa noastră. Și a făcut multe lucruri excepționale!». Dumitru Muși va rămâne în... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2017, 12:05 (6170 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Președintele Moraru revine la... barbă

Senzațional!

Președintele Moraru revine la... barbă

Președintele de pretutindeni al ialomițenilor a fost văzut la deschiderea noului an școlar de la Liceul Pedagogic din Slobozia cu un nou «look». După cum puteți vedea în imaginea alăturată el are o ditamai barba de 3/4 zile, semn clar al intenției sale de a se alinia la ultimele tendințe ale modei. Precizăm, pentru conformitate, că fotografia a fost preluată de pe pagina sa de Facebook fiindcă administrația județeană a secretizat locația până în ultima clipă și, spre rușinea noastră, nu am putut-o identifica pentru a realiza un set complet de fotografii, față și profil. Pe de altă parte, e de notorietate faptul că domnului Președinte nu-i place să fie fotografiat de reporteri, el angajând... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2017, 10:40 (5492 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Finanțări de 10 milioane de euro pentru comunitățile marginalizate din Ialomița

Bani europeni la Traian și Valea Ciorii

Finanțări de 10 milioane de euro pentru comunitățile marginalizate din Ialomița

Comunele Traian și Valea Ciorii din județul Ialomița au obținut finanțare pentru două proiecte care împreună însumează aproximativ 10 milioane de euro. Potrivit declarațiilor purtătorului de cuvânt al proiectelor, Iolanda Chioaru, acestea sunt «cele mai complexe proiecte finanțate în România din Fondul Social European prin Programul Operațional Capital Uman 2014-2020. Complexitatea proiectelor rezidă din caracterul lor integrat, ele acționând asupra familiilor aflate în risc de sărăcie și excluziune socială din comunitățile marginalizate». Riscul major al acestor proiecte îl reprezintă însă ratarea indicilor de performanță stabiliți prin cererea de finanțare. În acest caz, administrațiile locale... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2017, 18:40 (8014 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Eșec usturător

Handbal, HCM Slobozia-Dunărea Brăila 18-26 (8-13)

Eșec usturător

Ținând cont de startul slab de campionat al Brăilei și de problemele care afectează numeric și valoric lotul acesteia, spectatorii slobozeni se așteptau la o victorie a favoritelor. Din păcate, resursele handbalistice ale Sloboziei sunt la fel de limitate ca ale Brăilei pe timp de criză, cu deficit de pregătire fizică și tactică pe talerul echipei noastre, aspect care a generat sâmbătă, 16 septembrie 2017, o catastrofă de rezultat.

Slobozia, învinsă de slobozence 12 minute a durat echilibrul în partida dintre HCM Slobozia și Dunărea Brăila. Coordonatorul Diana Axinte a dat startul desprinderii... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2017, 17:20 (4275 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Membri noi în Comisia de Disciplină a Colegiului Medicilor Ialomița

Membri noi în Comisia de Disciplină a Colegiului Medicilor Ialomița

Reprezentanții Colegiului Medicilor Ialomița se întrunesc zilele acestea pentru alegerea noilor membri ai Comisiei de Disciplină din cadrul instituției. Organizarea respectivelor alegeri a fost impusă de faptul că foștii membri ai Comisiei și-au dus la final cei 6 ani de mandat.

Un organism important
Potrivit actelor normative prin care Colegiul Medicilor Ialomița își desfășoară activitatea, rolul Comisiei de Disciplină este unul destul de important. Membrii acestei Comisii dispun cu privire la toate dosarele care vizează reclamațiile aduse medicilor din Ialomița cu privire la... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2017, 16:35 (3754 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia-Delta Dobrogea Tulcea 4-0

Succes pentru moral

Unirea Slobozia și-a reîncărcat bateriile în duelul Cupă-Campionat cu Delta Tulcea. După ce la mijlocul săptămânii au învins la Tulcea cu 4-1 prin dubla lui Bucă și prin golurile din penalty marcate de Răduca și Toma, sâmbătă, 16 septembrie 2017, galben-albaștrii i-au bătut și în campionat pe dobrogeni. Enache Costea continuă să promoveze puștii din lot. În Cupă l-a titularizat pe Lemnaru, în vreme ce în Campionat a debutat Ionuț Ene, acesta descurcându-se destul de bine.

Prima dublă pentru Năstase Dumitrescu-Ene, Apostol (Teodorescu ’75), Soare (Topor ’60), Drăguț (Gherasim ’66)-Năstase... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2017, 15:10 (3344 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
316 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Gheorghe Lazăr: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Gheorghe Lazăr: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Miercuri, 2 iunie a.c., în jurul orelor 12,20, pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia, au fost alertați pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112 să intervină în comuna Gheorghe ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 19:10
(2043 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 2 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10753, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 16:45
(1765 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

Verificarea respectării măsurilor de izolare/carantină la adresa declarată, a interdicțiilor privind organizarea de evenimente private, dar și purtarea măștii în spații închise și în spațiile aglomerate ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 16:10
(1943 vizualizări - 0 comentarii)


Copaci rupți de vânt la Urziceni

Copaci rupți de vânt la Urziceni

În cursul nopții de luni spre marți, 31 mai/1 iunie a.c., salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au intervenit cu mijloacele de intervenție din dotare pentru degajarea unor copaci căzuți ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 13:10
(1578 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Marți, 8 iunie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 12:40
(2382 vizualizări - 0 comentarii)


Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Cu ocazia Zilei Copilului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a organizat marți, 1 iunie a.c., concursul de desene «Siguranța în culorile copilăriei».  Astfel, elevi ai Liceului de Arte ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 18:30
(2568 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Marți, 1 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10751, cu un singur caz mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 16:15
(3161 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Accident rutier pe podul peste râul Ialomița din zona localității Coșereni. Potrivit informațiilor, evenimentul rutier s-a petrecut în ziua de marți, 1 iunie a.c., când un autoturism a intrat într-un parapet ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 15:40
(2267 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Se aplică în continuare amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 48 de ore, au fost organizate și desfășurate în sistem integrat acțiuni punctuale, fiind vizate, în special zonele aglomerate, zonele de agrement, centrele comerciale, restaurantele și mijloacele ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 17:05
(3279 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Luni, 31 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10750, cu un singur caz mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 16:40
(2581 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei victime

Ialomița: Două accidente, trei victime

Luni, 31 mai a.c., în jurul orei 10,30, salvatorii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 15:40
(1655 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Dridu

Accidente la Urziceni și Dridu

Polițiștii ialomițeni au intervenit în cazul a două accidente rutiere petrecute în ziua de duminică, 30 mai a.c., pe șoselele din județ. Primul eveniment rutier a fost anunțat la numărul de urgență 112 ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 21:00
(4021 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 30 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10749, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 16:35
(1822 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 29 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10745, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2021, 16:40
(1052 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 31 mai-4 iunie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:15
(7040 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Fetești

39 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate în numai 2 ore de polițiștii feteșteni în cadrul unei acțiuni de prevenire a infracționalității stradale, riscului rutier precum și respectarea măsurilor ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:10
(1603 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

Joi, 27 mai 2021, polițiștii ialomițeni au verificat 105 locații, 53 de societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă și 59 de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:05
(1499 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 28 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10743, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 16:35
(2038 vizualizări - 0 comentarii)


Casieriile RAJA Constanța, închise de 1 iunie

Marți, 1 iunie 2021, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. Abonații pot folosi serviciile online pentru efectuarea plăților, precum ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 13:35
(2668 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au fost solicitați în dimineața zilei de vineri, 28 mai a.c., în jurul orei 1,00, în comuna Bărcănești, pentru extragerea unui cal căzut într-o ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 12:25
(3630 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Indemnizații de șomaj pentru tinerii absolvenți

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduc la cunoștință tinerilor absolvenți de gimnaziu, liceu, profesional, special, postliceal sau superior posibilitatea obținerii ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:20
(3628 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: A încălcat măsura izolării la domiciliu

Joi, 27 mai a.c., polițiștii ialomițeni i-au aplicat o amendă în valoare de 1000 de lei unui tânăr, de 20 de ani, din localitatea Făcăeni. Acesta a încălcat măsura izolării la domiciliu impusă de Direcția ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:05
(3484 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

Polițiștii ialomițeni au desfășurat în ziua de joi, 27 mai a.c., verificări pe cele mai importante drumuri din județ cu privire la felul în care transportatorii de persoane respectă legislația în domeniu ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:45
(3066 vizualizări - 0 comentarii)


Scânteia: Beat și fără permis, la volanul unei mașini radiate și cu numere false

Un bărbat de 61 de ani, oprit în trafic de polițiști pe raza localității Scânteia, s-a ales cu un dosar penal pentru comiterea mai multor infracțiuni cuprinse în Codul Rutier. Acesta a fost tras pe dreapta ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:35
(5971 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

Polițiștii ialomițeni au efectuat ample activități preventive în ziua miercuri, 26 mai 2021. Astfel, oamenii legii au derulat o campanie de informare în zona Gării Slobozia Veche, cu scopul de a limita ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:20
(4102 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Joi, 27 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10737, cu un singur caz mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 16:15
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara fără permis de conducere, surprins la volanul unui autoturism radiat și cu numere false

Un tânăr a fost depistat de polițiștii ialomițeni pe raza municipiului Slobozia, fără permis de conducere, la volanul unui autoturism radiat din circulație și cu plăcuțe de înmatriculare false. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:50
(6323 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe»

Marți, 25 mai a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:10
(6130 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 74400 de lei

Polițiștii ialomițeni au intensificat pe parcursul zilei de marți, 25 mai 2021, controalele în trafic, centre comerciale sau zone aglomerate, pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 17:40
(1495 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 26 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10736, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 16:25
(2078 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...