Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița este acoperită de gunoaie

Ialomița este acoperită de gunoaie

Salubrizarea este una dintre problemele pe care localitățile din Ialomița încă nu le-au rezolvat. De la începutul anului și până în prezent, Garda de Mediu Ialomița a scos la lumină problemele de mediu ale administrațiilor locale. Un nou raport al instituției arată că situația este neschimbată.

O problemă greu de gestionat În numeroase ediții, ziarul nostru a prezentat pe larg modul în care administrațiile locale din Ialomița înțeleg să asigure salubrizarea în comunitățile pe care le reprezintă. Din păcate, în ciuda numeroaselor controale și verificări, aleșii ialomițenilor au lăsat... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2017, 15:05 (5047 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Juristul Vasile Zamfir execută silit Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Juristul Vasile Zamfir execută silit Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Acuzat în spațiul public de multe ori cu privire la faptul că a participat la prejudicierea bugetului Spitalului Județean de Urgență Slobozia, juristul Vasile Zamfir cere acum și executarea silită a unității medicale! Acțiunea lui Zamfir își are temeiul în baza unei sentințe a Tribunalului Ialomița, prin care instanța a obligat cel mai mare spital din județ să plătească angajaților tichetele de masă din perioada 2013-2016. Suma pentru care Vasile Zamfir vrea să execute Spitalul Slobozia este de 4000 de lei. Contactat telefonic pentru un punct de vedere, Vasile Zamfir nu a răspuns la telefon.

Prins pe picior greșit... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2017, 11:05 (12934 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

15 școli din Ialomița, fără autorizații sanitare de funcționare

Real pericol pentru elevi

15 școli din Ialomița, fără autorizații sanitare de funcționare

A devenit deja o tradiție ca în Ialomița anul școlar să înceapă cu stângul. Un Raport al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, transmis Prefecturii Ialomița, scoate la lumină problemele din școlile și grădinițele județului la câteva zile distanță de momentul în care elevii și preșcolarii trebuie să intre în clase. La momentul de față, 15 unități de învățământ nu dețin autorizații sanitare de funcționare, iar alte câteva zeci duc lipsă de autorizații ISU împotriva incendiilor. Mai grav este faptul că atât primăriile care le au în administrare, cât și directorii acestor instituții au avut la dispoziție mai bine de un an pentru a remedia deficiențele.

Școli fără autorizații... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2017, 15:10 (7086 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Exclusiv: Reținut de polițiști în cimitir, după ce și-a omorât vecinul

Crimă la Fetești

Exclusiv: Reținut de polițiști în cimitir, după ce și-a omorât vecinul

Crimă odioasă la Fetești. Un bărbat de 46 de ani a murit pe loc după ce a fost înjunghiat de un vecin. Rudele defunctului susțin că între victimă și agresor exista un conflict mai vechi. Suspectul a fost identificat la 2 ore după crimă, într-un cimitir de la marginea Feteștiului.

Victima a murit pe loc
Tragedia de la Fetești s-a petrecut în seara zilei de  7/8 septembrie 2017, pe o stradă lăturalnică din oraș. Agresorul, identificat în persoana numitului Dan Toader, a pornit o discuție contradictorie cu vecinul său Gheorghe Ciocea, care a degenerat într-un adevărat scandal... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2017, 13:28 (9175 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Deturnare de fonduri marca «Iusein Iuksel»

Cutremur administrativ la Fierbinți-Târg

Deturnare de fonduri marca «Iusein Iuksel»

bonus: Drept la replică

Rezultatul alegerilor locale parțiale de la Fierbinți-Târg a avut drept consecință trecerea administrației locale de sub controlul PSD sub cel al PNL. După un an și mai bine de guvernare însă, problemele cu care se confruntă administrația rămân insurmontabile. Un control recent al Gărzii de Mediu Ialomița s-a soldat cu o sancțiune contravențională de 10 mii de lei, iar moștenirea lăsată de ex-primarul Iusein Iuksel riscă să blocheze activitatea Primăriei. Noul edil local, Dobrică Pârvu, declară că face eforturi pentru normalizarea situației și cere sprijin autorităților județene. «Locuitorii orașului Fierbinți au dreptul la o viață normală, indiferent cine conduce Primăria! Nu dorim decât să rezolvăm... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2017, 10:45 (13465 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Prestație apreciată la Mangalia

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

Prestație apreciată la Mangalia

bonus: Alexandru Munteanu, liderul din linia mediană; Raul Cârstoiu, vitezistul din banda dreaptă

Grupa 2005 a Unirii Slobozia a bifat un nou turneu, de data aceasta la Mangalia. La «Challenge Cup», puștii lui Ion Ionescu au jucat 4 meciuri și, în ciuda faptului că au reușit o victorie și un egal pierzând celelalte două partide la limită, scor 0-1, au arătat potențial, au lăsat o bună impresie și doar ezitările din atac i-au privat de rezultate mai consistente. Cei prezenți au fost de acord că acești copii ai Unirii au viitor și tocmai de aceea continuăm să vi-i prezentăm.

Alexandru Munteanu, liderul din linia mediană Joacă fotbal de la 7 ani, fiind dus la întâlnirea cu mingea de... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2017, 12:35 (4646 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

«Statuia Libertății» de la Jilavele a împlinit 18 ani

«Statuia Libertății» de la Jilavele a împlinit 18 ani

Comuna Jilavele e ultima comunitate din Ialomița, pe drumul către Ploiești... La o goană de cal de intrarea în sat, dinspre Urziceni, în curtea lui Dumitru Marin tronează de 18 ani o copie în miniatură a Statuii Libertății. Cine are ochi buni, o poate zări din goana mașinii. Cine are curiozitatea, poate să bată la poartă. Dumitru Marin n-a refuzat pe nimeni... Și a spus povestea Statuii de 100 de ori. Iar nouă încă dată!

Meșterul de la Casa Poporului
Dumitru Marin a fost pietrar de meserie. A lucrat la Casa Poporului, unul dintre primii lucrători pe care i-a adus Ceaușescu să... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2017, 13:25 (6367 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

HCM Slobozia-CSM București 29-37(12-19)

Cea mai așteptată înfrângere

Campioana României a venit la Slobozia, a jucat și a învins. Pe teren, spre decepția cruntă a publicului spectator, nu a fost Cristina Neagu, cea mai bună handbalistă a lumii preferând să sară peste acest joc. Au fost în schimb Gulden, Manea sau Kurtovic, iar spectacolul sportiv a fost la el acasă. Firește, nu s-a pus niciun moment problema învingătoarei, valoarea echipei bucureștene făcând deja înconjurul Europei. Oaspetele s-au impus încă din start, desprinzându-se iremediabil pe tabelă. La pauză a fost 19-12 pentru București, cu portarul Alina Iordache în mare formă și cu Gulden perfectă la 7 metri. De la Slobozia au ieșit în evidență Mădălina Ion, Enescu și Burlachenko.

Alina Ilie, la superlativ!... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2017, 12:20 (3152 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Virusul West Nile a făcut prima victimă în Ialomița

Virusul West Nile a făcut prima victimă în Ialomița

O bătrână de 76 de ani din comuna Gheorghe Lazăr se zbate între viață și moarte la Spitalul «Agrippa Ionescu» din București, după ce a fost înțepată de un țânțar. Femeia a fost infectată cu virusul West Nile, care provoacă meningita. Direcția de Sănătate Publică Ialomița explică faptul că situația nu este singulară, alți patru ialomițeni fiind suspecți de infecții West Nile, însă în cazul acestora testele serologice nu au confirmat prezența virusului în organism.

Un virus periculos Specialiștii în Sănătate Publică explică faptul că virusul West Nile, transmis prin înțepătura de țânțar... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2017, 17:40 (4432 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șeful Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița s-a pensionat

Șeful Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița s-a pensionat

La 6 luni de la împuternicirea sa în funcție, comisarul șef Marian Neagu renunță la comanda Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Acesta a ieșit la pensie începând cu data de 1 septembrie 2017. Dosar de pensionare și-a depus și comisarul șef Ioan Tița, fostul șef al Poliției Urziceni, împuternicit să ocupe funcția de adjunct al inspectorului șef al IPJ Ialomița. În prezent, conducerea instituției este asigurată de adjunctul Iulian Tudorache. Statistica arată că, de la începutul anului și până în prezent, peste 100 de polițiști ialomițeni și-au depus dosarele pentru pensionare!

Sarabanda șefilor din Poliție... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2017, 15:20 (14958 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fabrica de ulei din Slobozia a deversat ape uzate în râul Ialomița

Amendă de 100 mii de lei pentru Expur

Fabrica de ulei din Slobozia a deversat ape uzate în râul Ialomița

Societatea Expur din Slobozia a fost amendată cu 100 mii de lei de Garda de Mediu pentru deversări de ape uzate în râul Ialomița! Reprezentanții Gărzii de Mediu susțin faptul că firma a încălcat, printre altele, autorizația de mediu pe care a primit-o în 2013. Informația a fost făcută publică de comisari după ce mai mulți cetățeni din Slobozia au reclamat faptul că în aer se simte un miros puternic, venind din zona râului Ialomița.

Slobozia, acoperită de un miros urât
Garda de Mediu Ialomița a fost asaltată și în vara aceasta de zeci de reclamații venite din partea cetățenilor... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2017, 12:15 (11758 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul din Slobozia își caută manager

Spitalul din Slobozia își caută manager

Consiliul Județean Ialomița organizează în această lună un concurs pentru ocuparea funcției de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Potrivit calendarului, testarea se desfășoară în perioada 18-29 septembrie 2017, și are o singură probă: susținerea unui proiect de management. Mariana Iancu, managerul interimar al instituției, susține că se va înscrie la acest examen.

În sfârșit, concurs
Deși ar fi trebuit să fie organizat încă din luna aprilie a acestui an, concursul pentru ocuparea funcției de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia se va desfășura între... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2017, 18:55 (19655 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de câmp

Daria Tudor, primul titlu la 14 ani

Jucătoarea antrenată de Ionel Iordache la TenisCon Slobozia, Daria Tudor, este într-o evidentă ascensiune în tenisul juvenil. Dovadă stă și titlul obținut săptămâna trecută la Cupa «Tenis Team», în București, primul turneu pe care îl câștigă la categoria 14 ani unde a urcat recent. De remarcat că Daria s-a impus la această competiție fără să piardă vreun set. Ea a trecut în primul tur de Cătălina Tudoroiu, scor 6-4, 6-1, pentru ca în turul 2 să se impună în fața ploieștencei Iulia Tudoran, cu 6-3, 6-2. Emanuela Rusu i-a fost adversară în semifinală, fază de care Daria a trecut cu 6-0, 6-4. Finala a însemnat, totodată, și cel mai bun joc prestat de sportiva din Slobozia. Adversară i-a fost Dara... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2017, 17:05 (5617 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Steluța Mitrea este noul șef al Învățământului ialomițean

Pentru 60 de zile

Steluța Mitrea este noul șef al Învățământului ialomițean

După demiterea Luminiței Barcari, Ministerul Educației a numit în seara zilei de luni, 4 septembrie 2017, un nou șef pentru Învățământul ialomițean. Este vorba despre Steluța Mitrea, inspector școlar general adjunct în cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Mitrea a fost delegată să ocupe această funcție pentru o perioadă de 60 de zile.

Demisă pentru greșeli comise la IȘJ Arad La finele lunii trecute, ministrul Liviu Pop demitea, prin Ordin transmis pe fax, 13 inspectori școlari generali, printre care și pe Luminița Barcari, șefa Învățământului ialomițean. Aceasta a părăsit... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2017, 14:25 (18752 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte pe plajă

Marian Stanciu, vicecampion național

În perioada 1-3 septembrie 2017, pe plaja «Doina» din Mamaia, s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte pe Plajă adresat cadeților și juniorilor. CS Amara s-a întors de la această competiție cu medalia de argint obținută de Marian Stanciu, în concursul cadeților la categoria 60 de kilograme. Deloc neglijabil este și locul 5 obținut de Cristian Miu la juniori, în cadrul categoriei 70 kg. Marian Moraru nu s-a putut baza la această competiție pe aportul lui Cristian Lungu, a cărui prezență ar fi adus cu siguranță Amarei încă o medalie. Cristian se întoarce în sală și va reprezenta în această săptămână România la Campionatul Mondial al cadeților, care se va desfășura la Atena. Sportivul din Amara... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2017, 12:20 (3499 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Război în instanță pentru paza Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Război în instanță pentru paza Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Scandalul serviciilor de pază la Spitalul Județean de Urgență Slobozia continuă. Cea mai mare unitate medicală din Ialomița cere în instanță societății  Dragostal Security, firma care a asigurat paza Spitalului Slobozia până în aprilie 2017, despăgubiri de 30 mii de lei pentru nerespectarea contractului de prestări servicii. Societatea Dragostal Security este controlată de Dragoș Slăniceanu, fostul candidat PSD la Primăria Gheorghe Doja, care explică faptul că firma a rămas fără licență de funcționare. «Nu mai avem licență de funcționare pentru această societate, pentru că a expirat!» a explicat Slăniceanu. Mai mult, în primăvara anului trecut acesta a fost acuzat public de managerul interimar... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2017, 10:50 (9543 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Cursuri de perfecționare» pentru consilierii locali

Pace politică în Consiliul Local Slobozia

«Cursuri de perfecționare» pentru consilierii locali

Joi, 31 august 2017, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul unei noi ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat 20 de proiecte de hotărâri de interes cetățenesc. Dintre acestea se remarcă cel privind participarea consilierilor locali la «cursuri de pregătire, formare și perfecționare profesională a consilierilor locali» și cel privind «aprobarea criteriilor și procedurilor specifice ocupării funcției contractuale de director al DADP».

Cursuri pe bani publici Una dintre cele mai controversate decizii adoptate în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia a fost cea... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2017, 20:10 (5097 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Start entuziasmant

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CSM Râmnicu Sărat 6-1

Start entuziasmant

Pseudo-rechinii de la Farul Constanța nu au avut curajul de a da piept în ziua primei etape cu «dragonii» lui Enache Costea. Prin urmare, norocul de a fi adversarul galben-albaștrilor în startul stagiunii a picat pe umerii celor de la CSM Râmnicu Sărat, fortificați după prima etapă, când bătuseră cu 4-0 pe Sportul Chiscani. Sub privirile a 300 de spectatori care, în ciuda căldurii sufocante, au ținut să-și susțină favoriții, Unirea a avut un debut ezitant, care a culminat cu golul lui Răduca din minutul 15. Ghiuleaua de pe tabelă a îngreunat picioarele slobozenilor doar 9 minute. Răduca se află inspirat la capătul unei faze generate de Toma și ai noștri egalează. Tot Toma stă la baza golului marcat... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2017, 18:20 (3609 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Serbare câmpenească la Andrășești

Serbare câmpenească la Andrășești

În perioada 2-3 septembrie 2017, locuitorii din Andrășești au serbat «Zilele Comunei». Sărbătoarea s-a desfășurat pe stadionul din localitate, devenit neîncăpător la orele serii. Prima zi a fost dedicată evenimentelor oficiale, iar cea de-a doua a fost declarată «Ziua romilor», comunitate extrem de numeroasă la nivelul comunei. «Din punctul meu de vedere, este prima dată când serbăm cu adevărat „Zilele Comunei“. Sperăm ca astfel de evenimente să nu fie unice pe parcursul anului și dorim ca locuitorii din Andrășești să fie mândri de comuna lor!» a declarat primarul comunei, Adrian Vasile.

O sărbătoare așteptată... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2017, 17:05 (7377 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Vin campioanele!

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Vin campioanele!

HCM Slobozia începe miercuri, 6 septembrie 2017, probabil cel mai dificil sezon de Ligă Națională din cele parcurse până acum. Cu puține schimbări și puține jocuri de verificare în această vară, trupa manageriată de Nicolae Goidea își propune cel puțin locul 10, obiectiv greu de atins având în vedere că echipe precum Rapid sau Galați s-au întărit considerabil. HCM Slobozia este, cu o medie de 23 de ani și 3 luni, a doua în topul tinereții, după «U» Cluj, și ar trebui să ocupe locul 2 în topul omogenității având în vedere că aceeași echipă ardeleană a realizat mai puține transferuri decât trupa noastră. Cu toate acestea, în jocurile cu Brașovul, disputate în Sala «Andreea Nica», deși pierdute amândouă... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2017, 16:20 (3188 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
312 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozean de 60 de ani, beat la volan

Un bărbat, de 60 de ani, din Slobozia, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autotvehicul pe raza localității de domiciliu deși a consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferul a fost ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 17:40
(5754 vizualizări - 0 comentarii)


Enel instalează contoare inteligente

Companiile de distribuție de electricitate ale grupului Enel, liderul mondial și pionier în tehnologia pentru contorizare inteligentă, vor instala în 2017 peste 150000 de contoare inteligente în regiunile ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 17:35
(6410 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tânără prinsă după ce a furat din magazin

Polițiștii feteșteni au fost sesizați luni, 8 mai a.c., de angajata unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 15:30
(5468 vizualizări - 0 comentarii)


Ministrul Petre Daea, videoconferință cu structurile din subordine

Luni, 8 mai 2017, la sediul Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a avut loc o videoconferință în prezența ministrului Agriculturii Petre Daea, la care au participat, alături de secretarul ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 14:25
(5314 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Formularul 200-«Declarația privind veniturile realizate din România»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați ca până joi, 25 mai 2017, inclusiv, persoanele fizice care realizează, în mod individual sau într-o formă de ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 14:15
(8819 vizualizări - 0 comentarii)


O nouă etapă de recrutare a voluntarilor debutează la ISU Ialomița

Campania «Salvator din pasiune» continuă în județul Ialomița. Recrutarea se va organiza în perioada 15-31 mai a.c., iar condițiile pe care trebuie să le îndeplinească cei care doresc să se alăture pompierilor ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 14:05
(7437 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa!

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervoarelor de înmagazinare apă potabilă de la nivelul stației de pompare Căzănești, în ziua de 11 mai 2017, se va sista furnizarea ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 13:50
(5765 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în apropiere de Sinești. Un mort și trei răniți!

Accident în apropiere de Sinești. Un mort și trei răniți!

Luni, 8 mai a.c., în jurul orelor 17,30, Poliția a fost sesizată prin 112 cu privire la faptul că pe DN2 s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane și rănirea a altor trei. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 23:20
(9097 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Sinești accident


Primăria Slobozia: «Ziua Tatălui Slobozean»

Primăria Municipiului Slobozia anunță organizarea primei ediții a Zilei Tatălui Slobozean. Astfel, duminică, 14 mai 2017, tații din oraș primesc provocarea unui concurs de grătare, pasionații de gătit în ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:35
(5788 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Două persoane sunt cercetate de polițiștii rutieri pentru comiterea de infracțiuni contra siguranței circulației pe drumurile publice. Astfel, un bărbat, de 26 de ani, din București, a fost depistat de ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:25
(6523 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale IPJ Ialomița

La acest sfârșit de săptămână, 5-7 mai a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au continuat acțiunile în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:20
(5615 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cinci persoane, prinse în flagrant la furat de fier vechi

Polițiștii cercetează cinci persoane sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat, cercetările fiind continuate pentru documentarea întregii activități infracționale Vineri, 5 mai a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:05
(7956 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților Promoția 2017

Având în vedere că anul școlar 2016-2017 este aproape de final, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița amintește absolvenților Promoției 2017 că pot beneficia de serviciile oferite de ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 15:10
(6406 vizualizări - 0 comentarii)


Dezinsecție la Slobozia

În perioada 8-26 mai 2017, între orele 22,00-06,00, Primăria municipiului Slobozia va executa lucrări de dezinsecție pe domeniul public (parcuri, scuaruri, zone verzi, canale termice, zone de agrement, ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 10:35
(5116 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în zona Fetești. Un tren de marfă s-a ciocnit cu un autotrailer!

Un tren de marfă, care circula pe ruta Constanța-București, a fost implicat într-un accident feroviar, în zona trecerii de cale ferată dintre Fetești și Movila. Garnitura s-a ciocnit de un autotrailer care ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 20:20
(8875 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz joi, 4.05.2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor fi locuitorii din Fetești, strada ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 19:35
(12314 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: A lovit un copil pe trecerea de pietoni. Șoferul din Buzău a fugit de la locul accidentului!

Un bărbat, de 68 de ani, din județul Buzău, bănuit de comiterea infracțiunilor de «vătămare corporală din culpă» și «părăsirea locului accidentului», a fost identificat de către polițiști. Din cercetări ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 17:05
(7025 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Dosare respinse în programul «Casa Verde»

Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița anunță titularii de dosare depuse în cadrul  Programului «Casa Verde» clasic-Programul privind instalarea sistemelor de încălzire care utilizează energie ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 14:40
(7673 vizualizări - 2 comentarii)


Scandal la Bărcănești. Un polițist a fost rănit!

Un incident petrecut în minivacanța de 1 mai s-a consemnat pe raza localității Bărcănești. Din primele informații, se pare că la un botez desfășurat în comună mai multe persoane au provocat un scandal, ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2017, 20:45
(5559 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 70,58%, procent de promovare la Definitivat

Inspectoratul Județean Ialomița anunță creșterea procentului de promovare la examentul anual de Definitivat. Din cei 92 de candidați înscriși, au susținut examenul doar 68. Conform datelor furnizate de ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2017, 19:20
(6051 vizualizări - 2 comentarii)


AJFP Ialomița: Întâlnire cu contribuabilii

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița vă face cunoscut faptul că joi, 4 mai  2017, orele 10,00, organizează la sediul instituției o întâlnire de lucru cu contribuabilii în vederea mediatizării ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2017, 18:05
(6535 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii ialomițeni, la datorie de 1 mai

Aproximativ 300 de polițiști din Ialomița vor fi la datorie în minivacanța de 1 mai. Oamenii legii vor asigura ordinea publică și vor supraveghea traficul rutier, pentru a preveni producerea accidentelor ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 19:45
(5762 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: «Ziua Internațională a Sănătății și Securității în Muncă»

În data de 28 aprilie, la nivel mondial, se sărbătorește «Ziua Internațională a Sănătății și Securității în Muncă». Evenimentul a fost marcat anul acesta și la Slobozia, de către reprezentanții Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 19:10
(6731 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură inedită la Muzeul Agriculturii

Elevii din Ialomița care participă la Olimpiada Județeană de Arte Plastice, Istoria Artei și Arhitectură își expun lucrările la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia. Evenimentul se desfășoară marți ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 18:05
(5790 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi aplicate de inspectorii DSVSA Ialomița

Reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au efectuat în această perioadă o serie de acțiuni de control la firmele care abatorizează și procesează produse din ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 17:20
(6074 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Țăndărei, reținut pentru furturi comise în Franța

Polițiștii ialomițeni au reușit să identifice un bărbat, de 35 de ani, din Țăndărei, pe numele căruia autoritățile din Franța au emis un mandat european de arestare. Acesta a comis mai multe furturi pe ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2017, 21:30
(6206 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se oprește furnizarea de gaz

Distrigaz Sud Rețele anunță faptul că vineri, 28 aprilie 2017, între orele 8,00 și 15,00, furnizarea de gaz pe strada Ialomiței, din Slobozia, va fi întreruptă din cauza unor lucrări de reparație și întreținere ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2017, 20:15
(4987 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concert «Veniți de luați lumină!»

Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează joi, 4 mai 2017, a treia ediție a concertului «Veniți de luați lumină!». Evenimentul se desfășoară la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2017, 19:05
(6242 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat după ce și-a înjunghiat soția

Procurori din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Grigore Nicolae, pentru săvârșirea infracțiunii de «tentativă ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 17:15
(7697 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au acționat suplimentar în ultimele 48 de ore în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, pentru creșterea ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 16:35
(6100 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...