Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Procurorii constănțeni l-au trimis în judecată pe agresorul tânărului din Slobozia, ucis la malul mării

Procurorii constănțeni l-au trimis în judecată pe agresorul tânărului din Slobozia, ucis la malul mării

Procurorii din Constanța au finalizat cercetările cu privire la moartea lui Valentin Băicoianu, ucis la malul mării în urmă cu aproximativ o lună. Anchetatorii l-au trimis în judecată pe Dumitru Caciandone, bărbatul din cauza căruia tânărul din Slobozia a murit. Agresorul este în continuare în arestul Poliției Constanța.

A murit pe patul de spital
În urmă cu aproximativ o lună, decesul tânărului Valentin Băicoianu din Slobozia șoca întreaga țară. Plecat la mare cu logodnica sa și câțiva prieteni, acesta se afla într-un autobuz din Constanța, moment în care a fost lovit cu pumnii... [citește_tot_articolul]

15 August 2017, 18:44 (8849 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Fetești vrea pășuni pentru crescătorii de animale

Primăria Fetești vrea pășuni pentru crescătorii de animale

Criza pășunilor din Fetești este rezolvată de reprezentanții administrației locale. Municipalitatea a făcut demersuri către Agenția Domeniului Statului pentru dezmembrarea a 400 de hectare de teren care vor fi preluate de Primăria Fetești și concesionate ulterior crescătorilor de animale din municipiu. Datele statistice arată că la momentul de față Fetești este localitatea urbană din Ialomița cu cei mai mulți crescători de animale, aceștia deținând peste 4000 de capete.

Marea dezmembrare La momentul de față, suprafața de pășunat a orașului Fetești s-a diminuat considerabil. Lipsa terenurilor... [citește_tot_articolul]

15 August 2017, 16:45 (4186 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița au probleme cu igiena

Direcția de Sănătate Publică confirmă

Spitalele din Ialomița au probleme cu igiena

La solicitarea ziarului nostru, oficialii Direcției de Sănătate Publică Ialomița au făcut publică o situație detaliată a controalelor tematice pe care le-au realizat de la începutul anului și până în prezent în cele 4 spitale din județul nostru. Datele cuprinse în răspunsul oficial remis redacției noastre scot la iveală numeroase deficiențe pe care inspectorii DSP le-au constatat în urma verificărilor. Așa se face că în toate cele 4 unități medicale s-au înregistrat deficiențe referitoare la saloane insalubre, paturi deteriorate, așternuturi murdare sau pereți necurățați. Au fost aplicate și sancțiuni de peste 5 mii de lei, iar 3 spitale au fost executate silit pentru neachitarea contravențiilor... [citește_tot_articolul]

15 August 2017, 10:45 (4546 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

8 ialomițeni de etnie romă, reținuți la Constanța

8 ialomițeni de etnie romă, reținuți la Constanța

Procurorii din Constanța au reținut pentru 24 de ore 8 bărbați din Ialomița de etnie romă care au provocat un scandal monstru pe o plajă exclusivistă din stațiunea Mamaia. Surse judiciare confirmă faptul că persoanele reținute vor fi prezentate judecătorilor cu mandate de arestare preventivă.

Bătăușii de la malul mării
Din primele informații, cei 8 bărbați sunt domiciliați în orașele ialomițene Țăndărei, Fetești și Amara. Aceștia plecaseră la mare pentru a petrece sărbătoarea Sfintei Marii pe o plajă exclusivistă din stațiunea Mamaia. Romii au luat cu ei grătare și băutură, însă... [citește_tot_articolul]

14 August 2017, 20:34 (10127 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concurs amânat pentru șefia DADP Slobozia

Administrație marca Mocioniu

Concurs amânat pentru șefia DADP Slobozia

Majorarea salariilor la Primăria Slobozia resuscită interesul pentru funcțiile încă libere. Una dintre acestea este aceea de director al Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia...

Mocioniu&comp În ultimul an, primarul Adrian Mocioniu a încercat să aducă un suflu «proaspăt» administrației locale, angajând sau promovând în funcții persoane noi... Fiecare dintre acestea au obținut posturile mai mult sau mai puțin legal, în urma unor concursuri de împrejurări sau pe baza unor «proiecte de management» care s-au remarcat prin punctaje maxime. Cele mai multe însă sunt cadre... [citește_tot_articolul]

14 August 2017, 15:55 (5735 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Administrația Moraru își îmbolnăvește funcționarii

Administrația Moraru își îmbolnăvește funcționarii

Metehnele președintelui Victor Moraru sunt greu de suportat de către funcționarii din cadrul Consiliului Județean Ialomița. În ultima jumătate de an, doi angajați ai instituției au ajuns la spital după ce au încercat să reziste eroic presiunii exercitate asupra lor de către președintele Moraru. Unul dintre aceștia este Iulian Nicoară, angajat al Direcției Investiții, care s-a îmbolnăvit, iar apoi a demisionat din funcția pe care o deținea în cadrul Consiliului Județean Ialomița. Cel de-al doilea caz s-a petrecut recent și îl are în prim plan pe Marian Lisaru, șeful Direcției Investiții, care a suferit un atac de cord în urma unei discuții contradictorii pe care ar fi avut-o cu președintele Moraru... [citește_tot_articolul]

14 August 2017, 11:15 (17533 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița rurală caută medici de familie

Ialomița rurală caută medici de familie

O situație statistică a Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată faptul că în mediul rural asistența sanitară este asigurată cu dificultate. Toate acestea din cauza faptului că foarte puține localități dispun de cabinete medicale de familie.  Situația durează de ani buni, în ciuda demersurilor făcute de autorități.

Situație neschimbată La nivelul întregului județ există, potrivit statisticilor, 116 cabinete de familie, peste jumătate dintre acestea fiind înființate în mediul urban. Din nefericire, în mediul rural asistența medicală asigurată bolnavilor prin intermediul acestor... [citește_tot_articolul]

13 August 2017, 13:25 (4590 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Începe «acțiunea Brașov»

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

Începe «acțiunea Brașov»

Grupa de copii născuți în 2005 a Unirii Slobozia este una care dă mari speranțe pentru viitor antrenorului Ion Ionescu. Optimismul acestuia merge departe, văzând peste ani o parte dintre elevii săi în echipa mare a Unirii sau chiar mai sus. Totul este ca ei să progreseze și pentru asta au nevoie de competiții puternice. Tocmai de aceea, în perioada 9-20 august 2017, un lot de 19 mici fotbaliști va urca la Brașov pentru a participa la două competiții interesante. În perioada 9-13 august 2017, se va desfășura «Brașov Junior’s Cup», competiție adresată copiilor și juniorilor, unde se va juca în formula 8+1. Meciurile se vor desfășura la Târlungeni, pe terenuri de iarbă și sintetice, iar o partidă... [citește_tot_articolul]

12 August 2017, 17:35 (4824 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Suită de transferuri la Abatorul

Fotbal, Liga a IV-a

Suită de transferuri la Abatorul

Mai sunt câteva săptămâni până la startul unui nou sezon al Ligii a IV-a Ialomița, iar echipele angrenate în această competiție au început să-și creioneze loturile. Printre cele mai active pe piața transferurilor se arată a fi Abatorul Slobozia. Echipa patronată de Nicu Bunea și antrenată (din nou) de Ion Ionescu beneficiază în primul rând de o serie de reveniri în lot, putând să-i amintim aici pe Titi Zamfir, Ionel Baltă sau Florin Bărzoiu. La echipa care a terminat sezonul trecut pe locul 5 au mai venit jucători cu experiență ca Robert Herea sau Constantin Voicu, dar și tineri precum Laurențiu Pârvu sau foștii juniori ai Unirii, Eduard Iftinca și Ștefăniță Alexandru. «Nu ne propunem locul I... [citește_tot_articolul]

12 August 2017, 12:15 (3000 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

12 persoane au fost audiate de procurorii ialomițeni

Noi descinderi la Țăndărei

12 persoane au fost audiate de procurorii ialomițeni

Organele judiciare din Ialomița continuă perchezițiile pe raza orașului Țăndărei. Luni, 7 august 2017, polițiștii și procurorii, împreună cu ofițeri ai Direcțiilor de Investigații Criminale și Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, au efectuat 15 percheziții domiciliare la palatele romilor. Forțele de ordine au ridicat arme de foc și au condus la audieri 12 persoane.

Dosar penal la Parchetul Fetești În urmă cu o săptămână, Țăndăreiul intra în atenția organelor judiciare din Ialomița după ce romii din localitate au provocat 3 scandaluri... [citește_tot_articolul]

11 August 2017, 17:10 (6832 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cadavrul plin de răni al unei femei, descoperit din întâmplare

Anchetă in rem la Sărățeni

Cadavrul plin de răni al unei femei, descoperit din întâmplare

UPDATE Ucigașul a fost reținut!

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au deschis un dosar penal in rem în care fac cercetări pentru presupuse fapte de «omor». Totul după ce luni, 7 august 2017, o bătrână din localitatea Sărățeni a fost descoperită moartă în gospodărie, cu multiple răni și leziuni pe corp. Vestea morții femeii a picat ca un trăsnet printre localnici.

Anchetă în plină desfășurare Din primele informații, femeia, în vârstă de 63 de ani, locuia în București și venea la Sărățeni pentru a avea grijă de gospodăria pe care o deținea în proprietate pe raza localității. Luni, 7 august 2017,... [citește_tot_articolul]

11 August 2017, 11:25 (60018 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru refuză să majoreze salariile subordonaților

Protest public la Consiliul Județean Ialomița

Președintele Moraru refuză să majoreze salariile subordonaților

De 7 luni de zile președintele Victor Moraru refuză să majoreze salariille funcționarilor publici din cadrul Consiliului Județean. Mai mult decât atât, el a refuzat să facă public un protest adresat consilierilor județeni, semnat de către jumătate dintre angajații instituției. Acesta nu este primul abuz de care președintele Consiliului Județean este acuzat. În luna aprilie, pe rolul Tribunalului Ialomița a fost înregistrat un dosar în care 84 de angajați îl acționează în instanță pe Victor Moraru pentru refuzul de a majora salariile conform Ordonanței de Urgență nr. 2/2017.

Abuz marca Moraru... [citește_tot_articolul]

10 August 2017, 20:05 (11456 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere amicală cu Brăila

Handbal, HCM Slobozia

Înfrângere amicală cu Brăila

Sâmbătă, 5 august 2017, HCM Slobozia a revenit în fața propriilor suporteri. Jucătoarele antrenate de Dumitru Muși au dat piept într-un meci amical cu HC Dunărea Brăila. La echipa pregătită de Florentin Pera activează și trei jucătoare originare din Slobozia: Elena Voicu, Lăcrămioara Stan și Cristina Gheorghe. Jocul a fost unul echilibrat, cu un mic plus pentru brăilence. A fost un spectacol agreabil în ciuda faptului că în Sala Sporturilor din Slobozia căldura a fost greu de suportat, chiar și pentru spectatori. Dumitru Muși nu a putut conta pe Irina Marchidanu, Raluca Dăscălete și Alina Ilie, ținute în afara terenului de diverse accidentări. În teren, pivotul Iaroslava Burlachenko, nou venită... [citește_tot_articolul]

10 August 2017, 16:10 (4840 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vremea extremă a calamitat culturile agricole

În Ialomița

Vremea extremă a calamitat culturile agricole

Fenomenele meteo extreme, înregistrate în perioada 25-28 iulie 2017, au făcut ravagii pe câmpurile din Ialomița. O estimare oficială arată că la nivelul județului 4200 de hectare au fost calamitate. În prezent nu se știe dacă fermierii vor fi despăgubiți de reprezentanții Guvernului.

Terenurile agricole, supuse verificărilor Din Ordin al prefectului județului Ialomița, reprezentanții Direcției pentru Agricultură Județeană Ialomița au desfășurat ample activități de inventariere a suprafețelor agricole calamitate în urma fenomenelor meteo extreme care s-au manifestat pe raza județului... [citește_tot_articolul]

10 August 2017, 15:55 (4922 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alocare de 813,75 milioane de lei pe «note conceptuale»

Ialomița și PNDL 2

Alocare de 813,75 milioane de lei pe «note conceptuale»

În urmă cu două săptămâni, oficialii județeni PSD anunțau cu mândrie electorală că Ialomița are de primit peste 813 milioane de lei pentru finanțarea a 129 de proiecte din cele 288 propuse spre finanțare în cadrul Programului Național de Dezvoltare Locală 2. Realitatea din spatele declarațiilor este însă alta, iar administrațiile locale riscă să nu poată primi niciodată fondurile promise pentru investiții. Concret, majoritatea proiectelor aprobate se bazează pe studii de fezabilitate depășite sau «note conceptuale» realizate pe genunchi. Paradoxal, această stare de fapt generează nemulțumiri în rândurile edililor PSD din Ialomița, principalii beneficiari ai fondurilor obținute. «Dacă până acum... [citește_tot_articolul]

9 August 2017, 10:40 (6364 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Conacul cu preț de apartament din comuna Reviga

Conacul cu preț de apartament din comuna Reviga

Cu o brumă de obiective istorice, cele mai multe dintre ele aflate într-un stadiu avansat de degradare, Ialomița își vinde monumentele pe internet. Pe un binecunoscut site de mică publicitate, proprietarii unui conac boieresc construit în stil neoromânesc de la sfârșitul secolului XIX, în comuna Reviga, și-au manifestat intenția de a vinde imobilul contra sumei de 27 mii de euro. Prețul de vânzare se apropie vertiginos de cel al unui apartament cu 2 camere amplasat într-o zonă apropiată de centrul Sloboziei.

Conacul morarului Cioceanu
Conacul din Reviga întregește salba puținelor... [citește_tot_articolul]

8 August 2017, 14:45 (14159 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Secție închisă din cauza concediului de odihnă al medicului specialist

Stare de avarie la Spitalul Municipal Urziceni

Secție închisă din cauza concediului de odihnă al medicului specialist

Lipsa de medici afectează din ce în ce mai mult spitalele din Ialomița. La Urziceni de exemplu, Spitalul Municipal a închis temporar activitatea Secției Boli Interne după ce singurul specialist a intrat în concediu de odihnă. Până la revenirea medicului, toți bolnavii sunt tratați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Oficialii unității medicale din Slobozia susțin însă că nu este prima dată când preiau pacienții secției Spitalului Municipal Urziceni.

Situație delicată Criza de medici din spitalele ialomițene nu a ocolit și Spitalul Municipal Urziceni. Din lipsă de specialiști,... [citește_tot_articolul]

8 August 2017, 11:15 (6704 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Pensionările din sistem au adus schimbări în conducerile Secțiilor de Poliție Orășenești

Pensionările din sistem au adus schimbări în conducerile Secțiilor de Poliție Orășenești

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a făcut publică lista celor mai recente schimbări petrecute în cadrul structurilor din subordinea instituției. Vizate de valul de schimbări au fost funcțiile de conducere ale Secțiilor de Poliție Orășenești din județul nostru. Posturile s-au vacantat în urma pensionărilor masive cu care IPJ Ialomița s-a confruntat în ultimele luni...

Pensionările, pe val Datorită facilităților implementate prin lege, pensionările din structurile teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor continuă. Afectat de valul de pensionări este și Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

7 August 2017, 17:35 (22818 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții» a plecat la Buzău

Ana Teodora Găitanovici este câștigătoarea «Trofeului Tinereții Amara 2017». În vârstă de 17 ani, a declarat că este emoționată și fericită, iar «experiența câștigată de la repetiții și până acum, după ce am primit premiul, este unică!».

Teodora a cucerit inima publicului 
Ana Teodora Găitanovici este elevă la Colegiul Național «Bogdan Petriceicu Hașdeu» Buzău și participă pentru prima dată la Festival. Ea a impresionat juriul interpretând o adaptare a piesei «Până când nu te iubeam» pe versuri de Anton Pann. Tânăra din Buzău și-a mai adjudecat în palmares și un loc III la... [citește_tot_articolul]

7 August 2017, 13:37 (8041 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

2000 de copii sunt expuși pericolului Rujeolei

În Ialomița

2000 de copii sunt expuși pericolului Rujeolei

În plină epidemie de Rujeolă, puțini părinți din Ialomița înțeleg necesitatea vaccinării. Autoritățile susțin că la momentul de față 18 localități din Ialomița înregistrează o rată scăzută a imunizărilor. Printre acestea se află și orașe precum Țăndărei, Fetești sau Slobozia. Datele Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că expuși pericolului îmbolnăvirilor sunt 2000 de copii, cu vârste cuprinse între 0 și 9 ani.

19 cazuri înregistrate în 7 luni
În timp ce la nivel național se încearcă eradicarea epidemiei de Rujeolă, în Ialomița autoritățile județene fac eforturi pentru... [citește_tot_articolul]

7 August 2017, 13:20 (4581 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
311 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Atenție, se oprește apa la Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări de racordare la noul sistem de alimentare cu apă din orașul Țăndărei, SC RAJA SA va întrerupe furnizarea apei potabile sau va sigura alimentarea cu presiuni reduse în perioada ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2012, 15:23
(13718 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, o locuință din comuna Alexeni a fost cuprinsă de flăcări. Proprietarul, un bărbat de 55 ani, și băiatul acestuia, de 17 ani, au suferit arsuri minore ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2012, 08:52
(10012 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

19 Iunie 2012, 18:38


Țăndărei: A alimentat mașina cu carburant și a fugit

Polițiștii din Țăndărei au fost alertați de către angajații unei stații de alimentare cu carburant despre faptul că o persoană și-a alimentat mașina cu combustibil și a plecat din stație fără să plătească ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:48
(9547 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat banii din geantă

O femeie de 44 ani din Țăndărei a alertat polițiștii din localitate despre faptul că o persoană necunoscută i-a furat din geantă 100 lei. Ancheta ulterioară a polițiștilot a stabilit că suspectul era nimeni ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:46
(13371 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei furt


Adîncata: Femeie cercetată penal pentru evaziune fiscală

O femeie de 31 ani din Adîncata, administrator al unei societăți comerciale din localitate este cercetată penal de polițiști pentru infracțiuni economice. În fapt, femeia este acuzată că din 2011 și pînă ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:46
(8965 vizualizări - 1 comentariu)


Făcăeni: Patron amendat pentru vînzarea de băuturi fără documente

Potrivit unei informări media, polițiștii Biroului de Investigarea a Fraudelor din Fetești au acționat pe raza comunei Făcăeni pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ce se pot comite în domeniul ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:43
(8357 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: O șoferiță vitezomană a intrat cu mașina într-un copac

Pentru că nu a adaptat viteza de deplasare , într-o curbă la dreapta, o șoferiță a produs un accident de circulație. S-a întîmplat pe ruta Miloșești-Reviga, în timp ce tînăra de 27 ani, din București, a ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:42
(6970 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 240 de amenzi în cuantum de peste 55000 lei

Peste 240 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate de polițiștii rutieri, la sfîrșitul săptămînii precedente, respectiv în perioada 15-17 iunie 2011. Sancțiunile au fost aplicate pentru neregulile ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:40
(11072 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Un bărbat de 34 ani din Perieți a fost victima unui accident de circulație în localitatea de domiciliu. De fapt, individul, băut fiind, s-a urcat pe mopedul proprietate personală și din cauza consumului ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:38
(13182 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Prins conducînd fără permis

Un bărbat de 48 ani, din Bărcănești, a fost oprit în trafic de către polițiștii Secției Rurale Coșereni. În urma verificărilor sumare, polițiștii au constatat că bărbatul nu poseda permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:37
(7609 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Societatea Comercială
Amara Turism SRL
,
cu sediul în orașul Amara,
angajează personal pentru posturile:
-zidar-faianțar, cu experiență
-recepționer, studii superioare, cunoscător a cel puțin o limbă străină (engleză), aspect fizic plăcut, vîrsta cuprinsă între 25-30 ani
Relatii la Recepția Hotelului Parc, str. Ana Ipătescu, nr. 1, tel. 0243/266.224

18 Iunie 2012, 11:13


Anunț angajare

Firmă construcții angajează:
-rigipsari
-zugravi
Relații la telefon 0737/208.367

16 Iunie 2012, 07:54


Coșereni: Biciclist spulberat de un autoturism. A murit pe loc!

În dimineața zilei de vineri, 15 iunie a.c., în jurul orei 9,00, pe DN2, în afara localității Coșereni s-a produs un grav accident de circulație soldat cu decesul unei persoane.
Din cercetări s-a ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 15:06
(12060 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

Pompierii voluntari ai comunei Reviga și cei de la «Asset IX Moldova Sud OMV Petrom»-punct de lucru Grindu s-au calificat la faza interjudețeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 15:01
(11529 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită

În luna mai 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, au fost emise peste 3556 de somații ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 14:04
(10866 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Copil de 10 ani pe bicicletă, lovit de o mașină

În urmă cu două zile, mai exact pe data de 13 iunie, un minor de 10 ani din Săveni a fost lovit de o mașină. El a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Copilul se afla pe bicicletă și a ieșit ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:39
(9602 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Săveni accident


Jilavele: «Șofer» la 17 ani

Un adolescent de 17 ani domiciliat în Armășești și-a demonstrat pe 13 iunie ablititățile de șofer. După cîteva ture pe ulițele satului Malu Roșu a fost prins de polițiști. Distracția l-a costat pe tînăr ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:33
(10077 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Acțiune preventivă a Poliției

Efective de polițiști din cadrul Secției Rurale Slobozia au acționat pe data de 13 mai pe străzile din Perieți. Oamenii legii au fost cu ochii în patru după șoferii indisciplinați, precum și pe cetățenii ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:31
(9499 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: S-a rănit la școală

Pauza mare s-a transformat într-un coșmar pentru un copil de 11 ani, din Slobozia, elev la Liceul Pedagogic. Acesta s-a accidentat și a fost transferat de urgență la Spitalul «Bagdasar Arseni» din București ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 15:39
(10530 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Avem două «Școli Europene»

Școala Generală Nr. 3 Slobozia și Grupul Școlar de Industrie Alimentară Fetești au primit din partea Ministerului Educației titlul de «Școală Europeană». Este pentru prima dată cînd cele două unități de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:39
(9932 vizualizări - 1 comentariu)


Albești: Violator încarcerat

Un tînăr de 29 ani a fost arestat pentru 29 de zile, sub acuzația de viol. Potrivit anchetatorilor, în noaptea de 9/10 iunie acesta a batjocorit o tînără de 26 de ani, cunoscută cu probleme psihice. Tînăra ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:38
(8296 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: O calificare obținută, o șansă în plus la angajare

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor cursuri de calificare profesională. Cursurile se adresează tuturor șomerilor și sînt gratuite.
Lista cursurilor ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:36
(7798 vizualizări - 2 comentarii)


Focar de rabie în satul ialomițean Luciu

În urma unor verificări, medicii veterinari din cadrul Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au depistat un focar de rabie în satul Luciu. Cea care a răspîndit virusul este ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:35
(10022 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rețeaua EURES pune la dispoziție noi locuri de muncă în străinătate

Prin intermediul rețelei EURES, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziție celor interesați peste 80 de locuri de muncă în țările din Uniunea Europeană.
Angajatorii ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:29
(9623 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Sprijin pentru absolvenții promoția 2012

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștință absolvenților de liceu promoția 2012 că pot beneficia de indemnizația de șomaj. Tot ce trebuie aceștia să facă este să prezinte ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:28
(7989 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Voturile candidatului PNL la Primăria Movilița au costat 800 lei. Marian Drăghici, cercetat în stare de libertate!

Marian Drăghici, candidatul PNL la Primăria Movilița acuzat de «mită electorală», a făcut recurs în urma propunerii de arestare preventivă a instanțelor de la Urziceni. Miercuri, 13 iunie a.c., el a venit ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 15:02
(12901 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

13 Iunie 2012, 09:50


Sălcioara: A acroșat un biciclist și a fugit de la locul accidentului

În dimineața zilei de marți, 11 iunie a.c., pe strada Tineretului din comuna Sălcioara s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unui biciclist. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:39
(10561 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins la scurt timp după ce a furat telefoanele mobile dintr-un birou

Marți, 11 iunie a.c., în jurul orei 17,00, Poliția orașului Țăndărei a fost sesizată de către o tânără de 24 ani despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din incinta clădirii unde își desfășoară ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:34
(8238 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...