Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Un singur medic de Boli Infecțioase acordă consultații în Ialomița

De 30 de ani

Un singur medic de Boli Infecțioase acordă consultații în Ialomița

Criza de medici specialiști din Ialomița pare să se adâncească. De 30 de ani, în județ, există un singur medic de Boli Infecțioase care acordă consultații pacienților. Specialistul s-a pensionat de 4 ani, însă prestează activitate cu jumătate de normă la Ambulatoriul de Specialitate al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. Până în 2013, în cadrul aceleiași unități medicale a funcționat și singura secție pentru tratarea bolilor infecțioase din Ialomița, însă ea a fost desființată. Deși autoritățile au promis că vor face eforturi în sensul redeschiderii, situația a rămas neschimbată.

O specialitate unică... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2017, 14:40 (5845 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

COMUNICAT DE PRESĂ

(P) Campania «Deșeurile reciclabile te inspiră!» s-a încheiat cu vizita elevilor la stația de sortare și reciclare din Constanța

Vineri, 26 mai a.c., campania «Deșeurile reciclabile te inspiră!», desfășurată de Polaris M Holding alături de elevii clasei a III-a de la Școala Gimnazială «Sf. Andrei» din Slobozia, a continuat cu o vizită la stația de sortare și reciclare din Constanța.
Campania «Deșeurile reciclabile te inspiră» a fost inițiată în cadrul programului național «Școala Altfel» și a atins două componente: una teoretică și cealaltă practică. În cadrul primei etape, elevii au participat la un concurs de compuneri pe teme ecologice, unde și-au pus la lucru creativitatea și au demonstrat că au înțeles tematica concursului, și anume protejarea mediului înconjurător. În urma acestui concurs, toți elevii au fost... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2017, 13:20 (5044 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Victor Moraru s-a îndrăgostit de-o șenilată!

Adio, Sara!

Victor Moraru s-a îndrăgostit de-o șenilată!

Vineri, 19 mai 2017, la sediul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» a fost inaugurată în prezența autorităților județene o investiție așteptată de mai bine de 5 ani. Investiția are o valoare de inventar de 133 mii de lei și a fost testată de către însuși Președintele Victor Moraru. Gurile rele spun că a fost dragoste la prima vedere. Și cine suntem noi să le contrazicem?!

În pielea Președintelui
Evenimentul a fost anunțat pentru orele 11,00, dar Președintele a întârziat puțin. Nu mult... Cât să simtă nea Gigi, prefectul, cine e jupânul. Dar n-a fost intenționat... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2017, 11:05 (7491 vizualizări - 8 comentarii)

REPORTAJ

Creatorul de personaje digitale

Creatorul de personaje digitale

Un elev de liceu visează să devină creator de personaje animate pentru jocurile video. «Există o facultate în Olanda, de „games design“... Facultatea are 50 de ani, dar de 3 ani are și specializarea asta pe care mi-o doresc eu...». În așteptarea studenției, lumea lui Cezar este populată de personaje și povești uimitoare. Unele dintre ele ni le-a împărtășit... Despre celelalte vom afla, probabil, peste câțiva ani, când va deveni celebru. Pentru că Cezar știe că e scris să se întâmple asta!

Visul lui Cezar
Cezar împlinește 18 ani luna viitoare și va deveni... creator de personaje... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2017, 13:05 (29405 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga 3, Unirea Slobozia-Viitorul Domnești 2-3

Alexandru Văduva ne-a «văduvit» de un punct

Plecarea antrenorului Ion Ionescu nu a produs șocul pozitiv, Unirea Slobozia pierzând și meciul  cu Viitorul Domnești. Partida de vineri, 26 mai 20017, de pe «1 Mai», a încheiat un sezon modest, în care subțirimea lotului și inconstanța în evoluții și-au spus cuvântul.

Pragmatism italian  în primul act Conduși de pe margine de Enache Costea, fotbaliștii Unirii au mutat jocul în jumătatea oaspeților încă din start. Astfel apar și primele ocazii la poarta lui Vâlceanu. În minutul 7, Răduca îi pasează lui Drăguț, care șutează peste poartă, urmată de lovitura de cap a lui... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2017, 23:15 (6779 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Furnizorii de telefonie mobilă, verificați de comisarii de la Protecția Consumatorilor

Ialomița: Furnizorii de telefonie mobilă, verificați de comisarii de la Protecția Consumatorilor

Deși promit servicii de calitate, ofertele companiilor de telefonie mobilă sau de televiziune prin cablu pot fi înșelătoare. În primele 4 luni ale anului în curs, comisarii din cadrul Comisariatului pentru Protecția Consumatorilor Ialomița au primit 60 de sesizări din partea beneficiarilor cu privire la faptul că au fost păcăliți de furnizorii de servicii cu care au semnat contracte, nemulțumiți de produsele pentru care au plătit.

Au reclamat că au fost înșelați În primele 4 luni ale anului 2017, comisarii din cadrul Comisariatului Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița au... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2017, 17:35 (7921 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Silvian Ciupercă, fostul președinte al Consiliului Județean Ialomița, a fost achitat de Tribunalul București

Silvian Ciupercă, fostul președinte al Consiliului Județean Ialomița, a fost achitat de Tribunalul București

Tribunalul București s-a pronunțat vineri, 26 mai 2017, în dosarul fostului președinte al Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă. Magistrații din Capitală au decis să dea o sentință de achitare pentru Silvian Ciupercă. Surse judiciare apreciază faptul că doar 3 persoane din cele 14 pe care Direcția Națională Anticorupție le-a trimis în judecată în această anchetă au primit condamnări la închisoare, cu suspendare. Sentința nu este definitivă, putând să fie atacată cu apel.

Silvian Ciupercă, achitat de Tribunalul București
Ancheta în cazul lui Silvian Ciupercă, fostul președinte... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2017, 16:38 (26393 vizualizări - 28 comentarii)

SPORT

Ionescu a renunțat. Enache Costea, antrenor principal!

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Ionescu a renunțat. Enache Costea, antrenor principal!

În cursul zilei de joi, 25 mai 2017, antrenorul Ion Ionescu a anunțat conducerea Unirii Slobozia că dorește să renunțe la postul de «principal» al echipei. El va rămâne în continuare în cadrul Clubului, urmând să fie șef al Centrului de Copii si Juniori. În locul lui Ion Ionescu a fost promovat drept antrenor principal Enache Costea, cel care a fost secundul Unirii încă din iarna lui 2005. «Sincer să fiu m-a surprins puțin decizia pe care a luat-o domnul Ionescu. Pentru mine este o mare oportunitate și sunt pregătit să fac față acestei provocări din toate punctele de vedere. Așa cum se spune însă, în această meserie trebuie să existe și un dram de noroc!» ne-a declarat Enache Costea. Acesta va... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2017, 14:10 (8504 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Campanie publică împotriva achiziționării sediului BCR

PNL face apel la ialomițeni

Campanie publică împotriva achiziționării sediului BCR

Decizia președintelui Victor Moraru de a achiziționa cu orice preț fostul sediu al BCR Ialomița a declanșat o primă reacție politică. Deputatul Gheorghe Tinel a anunțat printr-un comunicat de presă că filiala ialomițeană a PNL demarează o campanie de strângere de semnături împotriva acestei decizii.

Ialomițenii trebuie să decidă!
Hotărârea Consiliului Județean Ialomița privind achiziționarea fostului sediu al BCR cu 7,8 milioane de lei a fost adoptată în ședința ordinară din luna aprilie, exclusiv prin votul celor 21 de consilieri PSD-ALDE din cadrul acestui for legislativ local... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2017, 12:35 (10604 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

SPORT

Rămânem în Ligă!

Handbal, baraj pentru Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-Dinamo București 19-17 (10-9)

Rămânem în Ligă!

În urmă cu doar câteva momente s-a încheiat la Sfântu Gheorghe cel mai mediatizat joc din barajul pentru menținere/promovare în Liga Națională, cel dintre CSM Unirea Slobozia și Dinamo București. Chiar dacă 80% din suflarea handbalistică românească se aștepta la victoria divizionarei secunde care, în prealabil, anunța încă din vară o revoluție pe piața transferurilor, CSM Unirea Slobozia a făcut un meci aproape perfect, iar după primele minute de tatonare s-a instalat la cârma jocului și a condus în permanență pe tabela de marcaj. Fetele lui Dumitru Muși au ignorat faptul că până și scaunele din sală erau alb-roșii și s-au agățat cu agresivitate sportivă de fiecare fază de joc. La pauză a fost... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2017, 21:05 (10359 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Instanțele ialomițene au aprobat efectuarea a 1857 de interceptări

Instanțele ialomițene au aprobat efectuarea a 1857 de interceptări

Scandalul interceptărilor telefonice aprobate de magistrații din România a ajuns și în județul Ialomița. Potrivit controversatei statistici care a făcut înconjurul țării, în perioada 2010-2015, instanțele din Slobozia, Fetești și Urziceni au dat undă verde pentru efectuarea a 1857 de interceptări! Surse judiciare susțin că solicitările au venit din partea Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, Direcția Națională Anticorupție și Direcția de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia.

Ialomița, cu urechile ciulite
În ultimul an... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2017, 16:45 (5878 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marius Ștef este noul șef de la Cadastru!

Tănase Mihalcea s-a suspendat din funcție

Marius Ștef este noul șef de la Cadastru!

Oficiul Județean de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița are un nou șef. Numele acestuia este Marius Ștef și a fost numit interimar pentru o perioadă de 6 luni.

Nu aduce anul ce aduce PSD Joi, 18 mai 2017, după a doua «descălecare» de aproape un an a lui Tănase Mihalcea, șeful de la Oficiul Județean de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița a fost înlocuit. În locul lui a fost numit pentru o perioadă de 6 luni un cadastrist de meserie, cu firmă în spate și susținere de Stânga. Adică cu sprijin de la PSD, că numirea în funcție a venit în plic de la Agenția Națională de Cadastru... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2017, 14:05 (10168 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doi elevi din Munteni Buzău au ajuns la spital după ce s-au îmbătat

Au plecat spre școală amețiți de alcool

Doi elevi din Munteni Buzău au ajuns la spital după ce s-au îmbătat

Distracția dinainte de cursuri a doi elevi din Munteni Buzău s-a terminat la spital. Băieții, în vârstă de 12 și 13 ani, au fost găsiți pe stradă în stare de ebrietate. Unul dintre ei avea o alcoolemie de 1,6 miligrame alcool în sânge, fiind transportat de urgență la Spitalul «Grigore Alexandrescu» din București. Vestea a picat ca un trăsnet în rândurile profesorilor, care declară faptul că băieții au rezultate bune la învățătură. Reprezentanții școlii din localitate susțin că-i vor include pe cei doi copii într-un program de consiliere. Între timp, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița a deschis o amplă anchetă în acest caz.

Și-au făcut curaj cu țuică pentru a merge la școală... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2017, 10:45 (6515 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un consiliu județean, două administrații politice

Victor Moraru apropie anul

Un consiliu județean, două administrații politice

bonus: Larisa, a mai rămas puțin! Concurs cu dedicație pentru funcția de «county manager»

Joi, 18 mai 2017, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița. În cadrul acesteia au fost aprobate o serie de proiecte de hotărâre de o reală importanță pentru administrația publică, dar și pentru contribuabilii ialomițeni. Printre acestea se numără hotărârea privind aprobarea «Strategiei în domeniul eficienței energetice» sau cea privind constituirea Asociației de dezvoltare Intercomunitară Ialomița. Dincolo de aceste decizii însă, ședința a fost scena unui nou episod al războiului politic dintre consilierii PSD-ALDE și cei ai PNL...

Un război fără învingători
... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 16:05 (5090 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Polaris M Holding a premiat elevii participanți la concursul de compuneri pe teme ecologice

Miercuri, 24 mai 2017, la Școala Gimnazială «Sf. Andrei» din Slobozia, Polaris M Holding a premiat elevii clasei a III-a, participanți ai concursului de compuneri pe teme ecologice. Concursul de compuneri și vizita pe care elevii au efectuat-o la stația de sortare și reciclare din municipiul Constanța s-a desfășurat în perioada 15-23 mai 2017 și fac parte din campania de educație ecologică desfășurată sub sloganul «Deșeurile reciclabile te inspiră».

Polaris M Holding, alături de elevii din Slobozia
Concursul s-a desfășurat în perioada 15-19 mai a.c., în cadrul programului național... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 15:30 (7426 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Calificare la turneul final

Handbal, CSS Slobozia, Junioare 3

Calificare la turneul final

Râmnicu Vâlcea a găzduit, în perioada 19-21 mai 2017, meciurile grupei C din cadrul turneului semifinal II al campionatului de handbal feminin adresat junioarelor 3. CSS Slobozia a fost din nou la înălțime, fetele pregătite de profesorul Marian Simion reușind încă o dată să câștige grupa cu un bilanț de 2 victorii și 1 egal. După un prim joc cu FESF Craiova, câștigat categoric cu 36-14, a urmat confruntarea cu Pegasus Târgu Mureș, terminată la egalitate, 23-23, și cu un gol anulat în final lui Naomi Vasile pe motiv că mingea a intrat în poartă după terminarea timpului de joc. O contribuție importantă în economia rezultatului a avut-o portarul Patricia Drăghici, care a dorit să-și ajute echipa... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 14:20 (7708 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Candidații de «paie» ai PSD Ialomița

Trei, Doamne, și toți trei!

Candidații de «paie» ai PSD Ialomița

Campania pentru alegerile locale parțiale de la Amara, Fierbinți și Țăndărei sunt în plină desfășurare. Pe lista partidelor care propun candidați s-au înscris PNL, PMP și PSD. Primele două partide au propus niște iluștri anonimi, fără șanse reale la fotoliul de primar. PSD, în schimb, are pretenții electorale. Oferta este însă jenantă, iar conferința de presă în care și-au prezentat candidații demonstrează fără dubii acest fapt!

Ofertă jenantă la PSD
Nu știm alții cum sunt, dar noi unii, când vin alegerile, parc-am intra în pământ de rușine. De rușinea lor! Pentru că, aflat în... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 12:10 (9057 vizualizări - 13 comentarii)

SPORT

Amara, campioana Ialomiței

Fotbal, Liga a IV-a

Amara, campioana Ialomiței

În 1983, profesorul Ion Radu ducea Amara în lupta pentru promovarea în Divizia C, actuala Ligă a 3-a. Pe-atunci, divizia județeană era structurată pe 2 serii, iar echipa stațiunii balneare avea ulterior să piardă barajul cu Unirea Urziceni. În 2011, profesorul Florin Martinescu pierdea pe final de sezon lupta cu Viitorul Axintele. În 2017, antrenorul Robert Tereacă ia titlul de campioană a județului Ialomița. Deși mai sunt 3 etape, victoria cu 3-1 în jocul cu Bărăganul Ciulnița a păstrat Amara la 9 puncte în fața Rapidului Fetești și a Recoltei Gheorghe Doja, iar cum rezultatele directe îi sunt favorabile, așteaptă deja cu nerăbdare medaliile de campioană. În meciul cu Ciulnița au intrat, din... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 10:45 (10088 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Despăgubiri de 60 mii de euro pentru Inter Group

Ștrandul municipal din Slobozia rămâne cu lacătul pe poartă

Despăgubiri de 60 mii de euro pentru Inter Group

Reprezentanții Inter Group, firma care a concesionat ștrandul municipal din Slobozia cu 10 ani în urmă, anunță că spațiul de agrement va rămâne închis în sezonul estival 2017. Toate acestea din cauza unui litigiu în instanță pe care administratorii societății îl au cu municipalitatea. Oficialii Inter Group solicită anularea contractului de concesiune încheiat cu Primăria Slobozia, motivând că administrația locală i-a obligat la plata unei redevențe majorată în mod nejustificat, din cauza unei erori de calcul. Mai mult, aceștia solicită plata unor despăgubiri în valoare de 60 mii de euro pe care i-au cheltuit pentru modernizarea ștrandului.

Algoritm de calcul eronat... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 18:25 (7014 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Îngropați de Popa

Fotbal, Liga a III-a, Dinamo II-Unirea Slobozia 2-1

Îngropați de Popa

Meciurile jucate contra sateliților au doza lor de neprevăzut. Spre exemplu, în confruntarea cu Unirea Slobozia, disputată vineri, 19 mai 2017, pe stadionul «Romprim», Dinamo II i-a adus de la prima echipă pe Popa, Spătaru, Petre sau Popescu, jucători cu multe apariții în Liga I, în sezonul recent încheiat. Principala problemă a echipei lui Ion Ionescu n-a fost aceasta, ci din nou lipsa de concentrare în fața porții. Meciul a început bine pentru galben-albaștri. În minutul 3, Răduca este faultat clar în careul advers, iar experimentatul Toma nu iartă de la punctul cu var. Al doilea moment de referință al jocului se petrece în minutul 27 al meciului, când Toma este faultat dur de Alin Dudea, iar... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 16:50 (5981 vizualizări - 12 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
294 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Accident ușor

O persoană a fost rănită ușor în urma unui accident rutier produs joi, 17 ianuarie 2013, pe strada Constructorilor din municipiul Slobozia. Din primele verificări efectuate la locul faptei s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2013, 15:41
(9531 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Slobozia: Prins cu sabia în bar

Joi, 17 ianuarie a.c., în jurul orei 22.30, o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Slobozia, a depistat într-un local public un bărbat, de 29 ani, din comuna Bărbulești, care avea asupra sa ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2013, 15:41
(5764 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia bar sabie


Caz de trichineloză, depistat la Grivița

Miercuri, 16 ianuarie 2013, DSP Ialomița a notificat telefonic DSVSA Ialomița cu apariția unui focar de trichineloză la o gospodărie din localitatea Grivița. Potrivit informării primite de la Spitalul ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2013, 17:35
(8330 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC CARPATICA ASIG SA
angajează inspectori asigurări pentru sucursala Slobozia

Cerințe:
-studii medii sau superioare;
-experiență în asigurări constituie un avantaj;
-cunoștințe operare PC;
-disponibilitate la program prelungit;
-permis de conducere categoria B.

Se oferă salariu atractiv și comision din vînzări.
Relații la telefon 0243/236.641, e-mail [email protected]

16 Ianuarie 2013, 18:16


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

16 Ianuarie 2013, 17:56


Fetești: Acțiune în Cartierul Vlașca pentru depistarea celor care fură curent

Acțiuni ale polițiștilor și jandarmilor în cartierul Vlașca din municipiul Fetești pentru depistarea persoanelor care sustrag energie electrică. Marți dimineața, 15 ianuarie 2013, peste 100 de efective ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2013, 09:17
(11086 vizualizări - 3 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale la unități de alimentație publică

În scopul prevenirii apariției toxiinfecțiilor alimentare, DSVSA Ialomița a procedat, în perioada 03-13 ianuarie 2013, la verificarea unui număr de 25 de unități de vînzare cu amănuntul (restaurante, pizzerii ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2013, 09:16
(8201 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Atenție la înșelăciuni pe internet!

În ultima perioadă, tot mai mulți cetățeni au sesizat Poliția cu privire la faptul că, în timp ce navigau pe diferite site-uri de internet (în special cele cu conținut pentru adulți sau jocuri on-line) ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 19:07
(10337 vizualizări - 1 comentariu)


Muzeul Județean Ialomița: Lansarea volumului «Balta Ialomiței. Contribuții istorice» cu ocazia «Zilei Culturii Naționale»

Marți, 15 ianuarie 2013, de la orele 15,00, cu ocazia «Zilei Culturii Naționale», Muzeul Județean Ialomița va lansa volumul «Balta Ialomiței. Contribuții istorice», semnată de profesorul Mihai Iorga. Autorul ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 19:01
(10430 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Formularul 300 «Decontul de TVA», modificat

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii care aplică sistemul TVA la încasare că a fost modificat, prin Ordinul ANAF nr. 1790/2012, Formularul 300 «Decontul de TVA». Astfel ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 18:57
(11863 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși în flagrant de jandarmi la furat de fier vechi

Doi bărbați din Slobozia au fost surprinși de jandarmi în timp ce sustrăgeau componente metalice. Astfel, jandarmii grupei de intervenție Slobozia s-au sesizat vineri 13 ianuarie a.c., în jurul orei 13 ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 18:54
(7544 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: TVA de rambursat-10,51 milioane lei

În luna ianuarie 2013, la nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice a județului Ialomița se va rambursa taxă pe valoarea adăugată în sumă de 10,51 milioane lei și a fost aprobată pentru compensare ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 18:53
(8784 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 12 permise reținute, amenzi de peste 52000 lei

La acest sfîrșit de săptămînă, 11-13 ianuarie 2013, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 15:40
(8340 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Polițiștii au identificat suspectul a 12 furturi din mașini

Polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Slobozia au identificat și reținut un tînăr slobozean, de 23 ani, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat în formă continuată. În noaptea ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 15:36
(5306 vizualizări - 3 comentarii)


Andrășești: Furt de energie electrică

Efective din cadrul Postului de Poliție Andrășești, ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița, împreună cu specialiști din cadrul societății de distribuție a energiei electrice au efectuat controale ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 15:30
(8027 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificare a programului de lucru

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, în conformitate cu Ordinul Președintelui ANAF nr. 27/12.01.2013, programul de lucru al salariaților din cadrul DGFP Ialomița ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 15:29
(13315 vizualizări - 0 comentarii)


Farmacie din Amara, «prădată» de vitamine

Unul dintre punctele farmaceutice din Amara a fost călcat de hoți. Aceștia au furat 40 de cutii cu medicamente, constînd în vitamine și suplimente alimentare, precum și suma de 4500 lei, reprezentînd banii ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 17:09
(6648 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante în străinătate

Angajatorii din spațiul comunitar sînt interesați de forța de muncă românească. Rețeaua Euress le pune la dispoziție celor interesați 37 de locuri de muncă în străinătate. Primele oferte din acest an vin ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 17:02
(8920 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Incendiu de la un scurtcircuit

Amara: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui apel telefonic primit miercuri, 9 ianuarie a.c., în jurul orei 13,30, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o locuință din orașul Amara. Cel ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 16:59
(6823 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara incendiu


Slobozia: Beat la volan

Marți, 8 ianuarie 2013, înainte de miezul nopții, o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Slobozia a depistat în trafic, pe Șoseaua Brăilei, un autoturism condus de un bărbat de 29 ani din municipiul ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 16:58
(9590 vizualizări - 2 comentarii)


Gîrbovi: Fără permis, pe ulițele comunei

Marți, 8 ianuarie 2013, la Gîrbovi, un bărbat de 25 ani, aflat la volanul unui autoturism, a fost oprit de o echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Municipiului Urziceni. În urma verificării șoferului ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 16:58
(9590 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: 7,92%, rata șomajului în decembrie 2012

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au făcut publice statisticile referitoare la rata șomajului înregistrată în județ în luna decembrie a anului 2012. Datele oficiale ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 16:57
(6784 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Escrocherii la telefon

În cursul zilei de miercuri, 9 ianuarie 2013, două persoane au sesizat Poliția despre faptul că au fost victimele unor infracțiuni de înșelăciune. În ambele cazuri, acestea au fost abordate de persoane ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 16:55
(7975 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Impozitul pe profit, plătibil anticipat și trimestrial

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii plătitori de impozit pe profit, alții decît societățile bancare-persoane juridice române și sucursalele din România ale băncilor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 16:42
(12683 vizualizări - 0 comentarii)


Trei ialomițeni, înșelați de un hunedorean pentru găsirea de locuri de muncă în Germania

În cursul zilei de 4 ianuarie 2013, trei bărbați, doi în vîrstă de 31 ani și cel de-al treilea de 43 ani, au sesizat Poliția despre faptul că au fost victimele unei infracțiuni de «înșelăciune», cu prilejul ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2013, 12:50
(9852 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Fără permis și beat la volan, a încercat să fugă de polițiști!

În cursul nopții de luni spre marți, 7/8 ianuarie 2013, un echipaj rutier ce acționa pe raza municipiului Slobozia a executat semnalul regulamentar de oprire conducătorului unui autoturism înmatriculat ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2013, 12:45
(9212 vizualizări - 3 comentarii)


Bărbulești: Un copil de 14 ani, «șofer» cu acordul tatălui, a intrat în pom cu mașina! Urziceni: Beat fiind, a vrut să oprească un vehicul «la ocazie» sărindu-i pe capotă!

Patru persoane au fost rănite în urma a două accidente rutiere produse duminică, 6 ianuarie 2013, pe arterele județului.
Primul eveniment rutier a fost înregistrat la ora 16,00, pe DN1D, în afara ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2013, 12:44
(8031 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Cu cuțitele la discotecă

Cu ocazia acțiunilor desfășurate în sistem integrat de efective ale Poliției Urziceni și Serviciului pentru Acțiuni Speciale, în colaborare cu o echipă din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2013, 12:33
(7988 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Urziceni cuțit


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii ialomițeni au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat de 54 ani, din Slobozia, depistat conducînd un autoturism deși consumase băuturi alcoolice. Autoturismul pe care acesta îl conducea ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2013, 12:04
(6866 vizualizări - 1 comentariu)


Marsilieni: Fetiță de 4 ani, arsuri după ce a căzut în apă clocotită

O fetiță de numai 4 ani din satul Marsilieni, lăsată nesupravegheată, a suferit arsuri fesiere, după ce, în timp ce se juca, a căzut într-un recipient cu apă fierbinte. Părinții au sunat la 112, iar în ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2013, 10:54
(9353 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...