Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Concursuri fără miză pentru medicii specialiști din spitalele ialomițene

Concursuri fără miză pentru medicii specialiști din spitalele ialomițene

Concursurile organizate de spitalele ialomițene pentru ocuparea posturilor vacante de specialiști nu rezolvă problema crizei de medici. Reprezentanții unităților medicale susțin faptul că desfășoară periodic astfel de testări, însă candidații sunt dezinteresați să participe. Indiferența cu care medicii specialiști tratează aceste examene afectează financiar fiecare unitate sanitară. Astfel, entitățile nu pot încasa integral banii oferiți de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița pentru decontarea serviciilor medicale adresate pacienților.

6 concursuri simultan la Slobozia... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2017, 13:40 (7860 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Patronul Nicu Pericli sfidează Legea Construcțiilor

Slobozia: Patronul Nicu Pericli sfidează Legea Construcțiilor

O acțiune în instanță inițiată de Nicu Pericli, patronul Nick Touring, împotriva Primăriei Slobozia aduce din nou în atenția publicului scandalul iscat de imobilul pe care acesta l-a ridicat ilegal la intrarea în municipiul Slobozia. Nicu Pericli a încercat să determine administrația locală să autorizeze nejustificat transformarea mansardei clădirii în etaj curent, astfel încât imobilul să poată fi considerat construit legal. Demersul juridic a fost respins întrucât imobilul depășește înălțimea maximă admisă în zonă pentru acest tip de clădiri. Reamintim faptul că, în 2015, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au deschis un dosar pentru «fals intelectual» și «abuz în serviciu... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2017, 11:05 (11868 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Guvernul a alocat 124 mii de lei pentru nevoiașii din Ialomița

Guvernul a alocat 124 mii de lei pentru nevoiașii din Ialomița

După luni bune de așteptare, persoanele care au depus dosare la Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială pentru acordarea ajutoarelor de urgență vor beneficia de acest stimulent financiar. Guvernul României a decis printr-o Hotărâre plata integrală a tuturor beneficii restante. Județului Ialomița îi va fi repartizată suma de 124 mii de lei.

Blocaj administrativ Potrivit legislației în vigoare, ajutoarele de urgență se acordă prin intermediul Agențiilor Județene pentru Plăți și Inspecție Socială tuturor persoanelor cu venituri foarte mici, aflate în situații critice. În 2016,... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2017, 13:50 (5302 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Interlop urmărit «ca-n filme» pe străzile din Urziceni

Interlop urmărit «ca-n filme» pe străzile din Urziceni

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au dispus în urmă cu o săptămână arestarea preventivă, pentru 30 de zile, a numitului Belmond Rupiță. Personaj emblematic al lumii interlope din vestul județului Ialomița, acesta a fost închis după ce a fost depistat conducând fără permis un automobil. Potrivit martorilor oculari, acesta s-a sustras somării făcute de polițiști și s-a luat la întrecere cu oamenii legii pe străzile din municipiu.

A încercat să scape de polițiști
Documentele de urmărire penală arată faptul că inculpatul Belmond Rupiță a fost depistat pe data... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2017, 17:20 (6359 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se caută voluntari pentru «groapa lui Stoica»

Apel public la Slobozia

Se caută voluntari pentru «groapa lui Stoica»

Lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției din Slobozia se desfășoară cu două viteze. Încet și foarte încet. Motivul, după cum recunosc public oficialii locali și constructorii, este lipsa forței de muncă. Potrivit unui anunț postat pe gardul șantierului, firma care a subcontractat lucrările de execuție nu găsește forță de muncă calificată.

Nimeni nu vrea «la groapă»
De vreo două săptămâni, pe gardul care înconjoară «groapa lui Stoica» flutură un anunț de angajare. Potrivit reprezentanților firmei TCM Sud București, firmă care a subcontractat lucrările adjudecate în 2014 de... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2017, 11:25 (6657 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru l-a sancționat administrativ pe consilierul județean Dragoș Soare Președintele Moraru l-a sancționat administrativ pe consilierul județean Dragoș Soare

Paranoia administrativă

Președintele Moraru l-a sancționat administrativ pe consilierul județean Dragoș Soare

Războiul Președintelui Victor Moraru cu membrii Consiliului Județean pe care îl prezidează continuă. După ce în urmă cu două luni l-a admonestat public pe consilierul județean Sorin Fuerea pentru că a plecat la toaletă fără să ceară voie, a venit rândul consilierului județean Dragoș Soare. Acesta a ieșit din sală pentru a răspunde la telefon și a primit un avertisment. «Domnu’ Soare, rămâneți în același cadru penibil care vă caracterizează!» a declarat Victor Moraru pătruns de importanța rolului său de apărător al Regulamentului de Organizare și Funcționare al Consiliului...

Patologia intransigenței europene... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2017, 14:40 (15209 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subprefectul Tonița Manea se întoarce la Casa de Pensii Ialomița

Gigi Petre rămâne singur?

Subprefectul Tonița Manea se întoarce la Casa de Pensii Ialomița

nota redacției: Tonița Manea a fost de acord cu prelungirea mandatului de subprefect!

Detașată începând cu data de 2 noiembrie 2016 în funcția de subprefect al județului Ialomița, Tonița Manea vrea să revină la Casa de Pensii. Perioada de detașare expiră pe 2 mai 2017, însă decizia Guvernului poate fi amânată, conform legii, cu până la 3 luni.

Discreție feminină Numită în funcție pe 2 noiembrie 2016, către finalul guvernării tehnocrate a lui Dacian Cioloș (cu aportul nemijlocit al deputatului Gheorghe Tinel), Tonița Manea a ocupat stoică funcția de subprefect al județului Ialomița fără să atragă atenția nimănui. Discretă și conștientă de conjunctură, ea a așteptat răbdătoare... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2017, 11:05 (8941 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Vechilul Mocioniu administrează prost Slobozia

Boierii PSD sunt nemulțumiți

Vechilul Mocioniu administrează prost Slobozia

Ședința Consiliului Local Slobozia din 27 aprilie 2017 a reconfirmat faptul că administrația Mocioniu guvernează orașul în disprețul absolut al legii și intereselor comunității. Mizând pe majoritatea confortabilă pe care o are în Consiliul Local, primarul Adrian Mocioniu a propus spre adoptare o serie întreagă de proiecte controversate. Printre ele le amintim pe cele privind alocarea de fonduri pentru biserici, cel privind rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli al orașului sau cel privind stabilirea impozitelor și taxelor locale. Modul de legiferare a deciziilor administrative, prin votul consilierilor PSD, adâncește prăpastia dintre agenda publică a administrației și cea a contribuabililor... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2017, 15:35 (10331 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evaziune fiscală de 1 milion de lei cu bonuri de combustibili false

Dosar penal la Bărbulești

Evaziune fiscală de 1 milion de lei cu bonuri de combustibili false

Polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița fac cercetări într-un amplu dosar penal privind fapte de «evaziune fiscală». Suspiciunile oamenilor legii vizează administratorul unei firme din zona comunei Bărbulești, care ar fi adus prejudicii statului de 1 milion de lei folosind bonuri de combustibili falsificate.

O anchetă în curs Potrivit informațiilor oficiale, acuzațiile planează asupra administratorului unei societăți care desfășoară activități în domeniul transportului de marfă. Cazul a ieșit la iveală... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2017, 12:40 (10844 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Victor Mărturisitoru’ abuzează de icoanele BOR

Greșeala recunoscută e pe jumătate iertată

Victor Mărturisitoru’ abuzează de icoanele BOR

Maratonist declarat al mânăstirilor Moldovei, Victor Moraru nu ratează nicio ocazie de a demonstra electoratului că este plin de evlavie și smerenie duhovnicească. Convins că este «trimisul lui Dumnezeu pe pământ», acesta se lasă vânat de paparazzii din dotare în timp ce sărută icoanele făcătoare de minuni ale Bisericii Ortodoxe.

Maratonistul icoanelor făcătoare de minuni
De Crăciunul trecut, Victor Moraru a împrumutat blagoslovenia părintelui Ilie Cleopa «Mânca-v-ar Raiul» și s-a postat pentru fanii din parohia personală într-o fotografie de la mânăstirile din nordul... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2017, 19:55 (6712 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bătrână infestată cu Clostridium Difficile la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Colcăie infecțiile intraspitalicești!

Bătrână infestată cu Clostridium Difficile la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Rudele unei bătrâne internată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, pentru o intervenție chirurgicală, acuză reprezentanții unității medicale cu privire la faptul că pacienta a fost infestată cu bacteria intraspitalicească Clostridium Difficile. Mai mult, la câteva ore de la operație, apropiații bolnavei au observat că lângă patul femeii a fost lăsat la voia întâmplării un recipient înfășurat în nailon, care conținea reziduuri biologice... Revoltătoarea imagine a fost surprinsă în câteva fotografii, distribuite ulterior pe internet. Oficialii Spitalului Slobozia susțin că au demarat o anchetă internă pentru a se descoperi sursa infecției!

Pericolul din Spitalul Slobozia... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2017, 17:35 (13439 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Pe tobogan

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-SC Popești Leordeni 0-2

Pe tobogan

«Echipa noastră are cel mai bun 11 din serie, dar când lipsește o piesă din acest angrenaj se vede!» spunea într-o recentă conferință de presă căpitanul Unirii, Romeo Soare. Și avea mare dreptate dacă e să facem studiu de caz pe jocul dintre galben-albaștrii și SC Popești Leordeni, disputat sâmbătă, 29 aprilie 2017. Misiunea de alcătuire a echipei de start a fost dificilă pentru antrenorul Ion Ionescu, acesta neputând conta pe suspendatul Constantin Toma și pe accidentații Topor, Pâslaru și Soare. Ultimul a luat totuși loc pe banca de rezerve și chiar a jucat un sfert de oră, mai mult pentru a ridica moralul echipei. În aceste condiții, distribuția a arătat astfel: Cristică-Drăguț, Lazăr, Călin... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2017, 16:05 (5083 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

SPITALUL SLOBOZIA ARE NEVOIE DE UN MANAGEMENT EFICIENT

SPITALUL SLOBOZIA ARE NEVOIE DE UN MANAGEMENT EFICIENT

La 6 luni de la instalarea Marianei Iancu în fruntea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița, se declară mulțumit de serviciile de management ale acesteia. Mai mult, administrația județeană, împreună cu actuala conducere a Spitalului Slobozia promit că vor transforma unitatea medicală în «spital occidental». Viziunile optimiste sunt însă în contrast cu realitatea din Spitalul Slobozia. Cea mai mare unitate medicală din Ialomița cheltuie mai mulți bani decât încasează, este deficitară din punct de vedere al medicilor specialiști și este pe cale să intre în faliment din cauza unei datorii de 500 mii de euro pe care nu o poate achita.
... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2017, 15:25 (7481 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Amara, tot mai aproape de baraj

Etapa a 24-a din Liga a IV-a ialomițeană a adus mari clarificări în privința viitoarei campioane. CS Amara a trecut la pas în deplasare de Viitorul Axintele și și-a asigurat în mare măsură primul loc, profitând și de eșecul urmăritoarelor. Cea mai mare surpriză a etapei s-a produs la Munteni Buzău, unde Rapid Fetești a clacat fără drept de apel. La limită a pierdut și Recolta Gheorghe Doja duelul cu Gheorghe Lazăr, astfel că zarurile sunt în acest moment aruncate. CS Amara conduce autoritar ierarhia cu 60 de puncte, urmată de Fetești cu 54 de puncte și Gheorghe Doja cu 51 de puncte. Pe ultimele locuri, «bătute-n cuie», sunt FC Traian, cu 13 puncte și Fulgerul Fierbinți, cu 11 puncte. Speranțele... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2017, 14:10 (5660 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Garnitură politică nouă la PNL Ialomița

Tinel nu are concurență

Garnitură politică nouă la PNL Ialomița

bonus: Un X și trei de 0

Joi, 27 aprilie 2017, PNL Ialomița l-a reconfirmat în funcția de președinte al filialei pe deputatul Gheorghe Tinel. El a fost ales cu o majoritate de 300 de voturi. Contracandidatul acestuia, Mihai Emilian, a reușit să obțină doar 30 de voturi. «De azi veți vedea un PNL nou, capabil să ofere o alternativă electoratului ialomițean!» a declarat pe scena Casei de Cultură Municipale din Slobozia președintele reales al filialei.

Tinel, ciorba cea grasă Știți vorba aia: «Dacă tot e să te frigă, măcar te frige o ciorbă grasă...». Ei, bine, așa și cu Gheorghe Tinel. Impus cu forcepsul de la... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2017, 13:20 (6443 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Scrimă

Sabrerii slobozeni, remarcați la «Cupa Primăverii»

51 de tineri sabreri din Slobozia, Brașov și Iași au luat cu asalt «Cupa Primăverii», competiție adresată copiilor și juniorilor, organizată la finele săptămânii trecute în orașul nostru. O bună parte din premii s-au îndreptat către reprezentanții Sloboziei. Astfel, la categoria 10-11 ani feminin, pe locul 1 s-a clasat Ana Maria Olaru, pe 2 Diana Dorobanțu, iar pe 3 Andreea Stanciu și Maria Cernica, toate din Slobozia. Ilinca Radu și Luiza Botea au venit pe 3, la 12-13 ani feminin. Nici băieții nu au dezamăgit. La categoria 12-13 ani s-a impus Laurențiu Pietroiu, iar pe 3 s-a clasat Andrei Popa. Surpriza competiției s-a produs la categoria 15-20 de ani, acolo unde Mihăiță Dragomir a trecut cu... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2017, 11:35 (4760 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Accident rutier în zona Giurgeni

Accident rutier în zona Giurgeni

Un bebeluș de câteva luni a fost transportat la Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța

Un grav accident rutier s-a petrecut luni, 1 mai 2017, în zona localității Giurgeni. Patru membri ai unei familii care circulau pe DN2A au fost răniți. Printre victime se numără și un bebeluș de câteva luni. Circulația în zonă a fost oprită temporar.

S-au lovit de o balustradă
Din primele informații, se pare că accidentul rutier s-a produs în momentul în care mașina în care cei patru pasageri se aflau a pătruns pe contrasens și s-a lovit de o balustradă. În urma impactului, toți cei patru membri ai familiei au fost răniți. Printre victime se numără și un bebeluș de câteva luni... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2017, 17:31 (8254 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Procuror din Urziceni, în atenția Inspecției Judiciare

Procuror din Urziceni, în atenția Inspecției Judiciare

Inspecția Judiciară a Consiliului Superior al Magistraturii face verificări cu privire la posibile abateri disciplinare ale unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni. Magistratul este suspectat că a încălcat cu rea-credință mai multe dispoziții care se regăsesc în Legea 303/2004, privind statutul judecătorilor și procurorilor. Oficialii instituției au refuzat să ofere un punct de vedere cu privire la acest caz.

Acuzații de indisciplină și insubordonare Procurorul supus verificărilor Inspecției Judiciare din cadrul Consiliului Superior al Magistraturii se... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2017, 11:20 (7248 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

«Revoluție administrativă» la Drumuri și Poduri SA Ialomița

Cristi Stan-un director, două firme

«Revoluție administrativă» la Drumuri și Poduri SA Ialomița

Numit în funcție în urma unui concurs, Cristi Stan, noul director de la Drumuri și Poduri SA Ialomița, visează să revoluționeze activitatea societății. Subordonată Consiliului Județean Ialomița, societatea își desfășoară activitatea la limita subzistenței economice. Susținut de către președintele Victor Moraru, noul director își propune să salveze societatea și chiar să înființeze una nouă, care să-și adjudece investițiile în infrastructura rutieră a județului prin încredințare directă. «Nu sunt pila lui Moraru... Vin din mediul privat, am câștigat cinstit un concurs și vreau să demonstrez că această societate poate fi una competitivă!» a declarat Cristi Stan.

Un director care crede în minuni... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2017, 13:40 (9448 vizualizări - 13 comentarii)

SPORT

Comedia erorilor

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-HC Zalău 20-31 (9-15)

Comedia erorilor

Vineri, 28 aprilie 2017, în Sala «Andreea Nica» din Slobozia s-a desfășurat confruntarea dintre CSM Unirea Slobozia și HC Zalău, ocupanta locului 3 în clasamentul Ligii Naționale. Formația sălăjeană, antrenată de fostul selecționer al României, Gheorghe Tadici, avea nevoie de cele 3 puncte puse în joc pentru a fi sigură de locul 3, loc care asigură prezența într-o Cupă Europeană.

Inexplicabila cădere din minutul 20 Meciul a început cu golurile marcate de Larisa Tămaș și Andreea Pătuleanu. Jocul s-a disputat sub semnul echilibrului până în minutul 12, când Unirea s-a desprins la 2 goluri... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2017, 19:50 (9632 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 10 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11062, fiind înregistrate 14 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2021, 16:40
(2332 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 81,25 milioane de lei

Potrivit Agenției Județene a Finanțelor Publice Ialomița, în luna august 2021 veniturile nete încasate la bugetul general consolidat al statului au fost în sumă totală de 81,25 milioane de lei, cu 11,5 ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2021, 16:10
(3723 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru verificarea transporturilor

IPJ Ialomița: Acțiuni pentru verificarea transporturilor

Joi, 9 septembrie a.c., polițiștii rutieri au desfășurat, la nivelul întregului județ, acțiuni de verificare a legalității transportului de marfă și persoane. Autobuze, microbuze, precum și alte autovehicule ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2021, 14:25
(4450 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 18 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 9 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11048, fiind înregistrate 18 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2021, 16:50
(1886 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Fetești

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat în cursul zilei de miercuri, 8 septembrie a.c., pe raza municipiului Fetești, pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2021, 12:55
(4193 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 8 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11030, fiind înregistrate 21 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2021, 17:05
(7448 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la brutării pentru depistarea «muncii la negru»

În perioada 30.08-02.09.2021 s-a desfășurat Campania Națională pentru identificarea cazurilor de muncă nedeclarată, la angajatorii care își desfășoară activitatea în domeniul fabricării produselor de brutărie și a produselor făinoase ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2021, 15:55
(3285 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Ion Roată

Marți, 7 septembrie a.c., în jurul orelor 19,00, echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2021, 13:10
(5866 vizualizări - 0 comentarii)


Tânără de 17 ani din Amara, rănită după ce mașina în care se afla s-a răsturnat

Tânără de 17 ani din Amara, rănită după ce mașina în care se afla s-a răsturnat

În dimineața zilei de marți, 7 septembrie a.c., pe DN21-E584 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce o tânără în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 17:35
(8301 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN21 accident


Acțiuni preventive desfășurate de polițiștii ialomițeni

În ultimele 24 de ore, forțele de ordine au fost angrenate în acțiuni punctuale de control, efectuând verificări la 61 de societăți comerciale/persoane fizice autorizate și obiective de interes, 3 operatori ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 17:25
(3272 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 26 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 7 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11009, fiind înregistrate 26 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 17:10
(2774 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier cu două victime în zona Popas Chirana

Accident rutier cu două victime în zona Popas Chirana

Marți, 7 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs pe DN2A, zona Popas Chirana, în care au fost ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 13:05
(4880 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: 4 autoturisme, implicate într-un accident rutier

Coșereni: 4 autoturisme, implicate într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit luni, 6 septembrie a.c., la un accident rutier produs în comuna Coșereni în care au fost implicate 3 autoturisme și o autoutilitară. În urma evenimentului rutier au ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 12:50
(1464 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 5 incendii de vegetație uscată

În ultimele 24 de ore, pompierii ialomițeni au intervenit pentru stingerea a 5 incendii de vegetație uscată produse pe raza localităților Țăndărei, Fetești și Slobozia. În toate cazurile, cel mai probabil ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 12:40
(3848 vizualizări - 0 comentarii)


Se întâmplă în Ialomița: Șoferi DROGAȚI la volan!

Polițiștii ialomițeni au depistat în flagrant delict în noaptea de sâmbătă spre duminică, 4/5 septembrie a.c., doi bărbați, în vârstă de 29 de ani, în timp ce conduceau autoturisme pe drumurile publice ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 18:30
(3267 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

În noaptea de sâmbătă spre duminică, 4/5 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 5 Jilavele au oprit, pentru control, un autoturism ce se deplasa pe DN1D în comuna Jilavele, din direcția Ploiești ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 18:25
(2134 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

În perioada 3-5 septembrie a.c., polițiștii Postului de Poliție Transporturi Navale Fetești au acționat în zona limitrofă a habitatelor piscicole, pentru combaterea braconajului piscicol. Pentru neregulile ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 18:20
(2598 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 10 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 6 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10983, fiind înregistrate 10 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 16:50
(3631 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 6 accidente în 3 zile

Vineri, 3 septembrie a.c., 3 echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare  și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în comuna ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 15:10
(3987 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Grenadă neexplodată descoperită pe un teren viran

Vineri, 3 septembrie a.c., specialiștii pirotehniști ai Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au intervenit cu promptitudine cu o autospecială pirotehnică și au ridicat o grenadă defensivă ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 14:55
(6165 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni grenadă


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Fetești, Săveni și Stelnica, case în flăcări la Bărbulești, Țăndărei, Vlădeni și Grindu, mașină arsă la Orboești

ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Fetești, Săveni și Stelnica, case în flăcări la Bărbulești, Țăndărei, Vlădeni și Grindu, mașină arsă la Orboești

Vineri, 3 septembrie a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină la un incendiu de vegetație uscată, produs pe raza municipiului Fetești, pe terasamentul căii ferate.  Un echipaj de ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 14:45
(3040 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 5 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10973, fiind înregistrate 2 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2021, 16:50
(1719 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 4 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10971, fiind înregistrate 11 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2021, 17:05
(1708 vizualizări - 0 comentarii)


Bucșa: Accident rutier produs de un șofer băut

Bucșa: Accident rutier produs de un șofer băut

Vineri, 3 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați cu privire la producerea unui accident de circulație în localitatea Bucșa, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 18:25
(2587 vizualizări - 2 comentarii)


Vlădeni: La volan în stare de ebrietate

Joi, 2 septembrie a.c., polițiștii din Stelnica au depistat pe DN3B, în comuna Vlădeni, un bărbat în vârstă de 52 ani, din Fetești, în timp ce conducea un ansamblu de vehicule aflându-se sub influența băuturilor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 18:10
(2142 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive

Joi, 2 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni împreună cu reprezentanți din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița și lucrători ai celorlalte instituții cu atribuții în domeniu au continuat ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 17:50
(5738 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 3 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10960, fiind înregistrate 9 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 16:50
(3321 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen de depunere a mai multor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015, care nu au depășit plafonul de scutire și care ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 15:55
(6991 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,47%, rata șomajului în iulie 2021

La sfârșitul lunii iulie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4191 șomeri (din care 1874 femei), rata șomajului fiind de 4,47%, cu 0,18% sub valoarea ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 14:25
(2778 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziția «De la brazdă la cuptor» și lansare de carte la Muzeul Național al Agriculturii

La Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia se va deschide vineri, 17 septembrie 2021, orele 10,00, expoziția «De la brazdă la cuptor», care prezintă principalele etape ale drumului pâinii, începând ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 14:20
(2968 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...