Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

(P) SANAGRO cucerește piața fitosanitară din Ialomița

1000 de posibilități, un singur loc-magazinele SANAGRO

(P) SANAGRO cucerește piața fitosanitară din Ialomița

3  magazine și peste 1000 de produse la dispoziția fermierilor interesați. Poate veți spune că e puțin, dar clienții firmei SANAGRO au ajuns să bată drumul din județele limitrofe ca să ajungă aici. La Movilița ajung cei dinspre București, exasperați de gândul traficului din Capitală. La Slobozia, în Piața Agroalimentară ajunge o jumătate de județ, plus Brăila și Călărași, iar la Urziceni cealaltă jumătate. «Până în toamna acestui an vom deschide încă un magazin SANAGRO la Țăndărei, Călărași și Lehliu. Este o piață în continuă dezvoltare, iar produsele noastre sunt extrem de căutate» declară... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2017, 11:25 (8400 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia Sanagro

EVENIMENT

Regionalizarea fiscală aruncă Ialomița în sărăcie

Mai puțini bani la buget în 2016

Regionalizarea fiscală aruncă Ialomița în sărăcie

Din punct de vedere fiscal, 2016 a fost un an mai puțin profitabil pentru Ialomița. O serie de informații publice oferite de Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița arată faptul că, anul trecut, județul s-a confruntat cu o scădere semnificativă a încasărilor la buget. Statistic vorbind, în vistieria județului au ajuns cu 65 milioane de lei mai puțin decât în 2015. Reprezentanții AJFP Ialomița explică faptul că valoarea scăzută a încasărilor înregistrate anul trecut a fost cauzată de desființarea Administrației pentru Contribuabilii Mijlocii și preluarea acestei entități de către Direcția Generală Regională a Finanțelor Publice Ploiești.

Politică întortocheată... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 20:40 (4014 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Au dat-o-n bară! De 7 ori!

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-HCM Râmnicu Vâlcea 24-25 (11-14)

Au dat-o-n bară! De 7 ori!

Vâlcea este în căutarea gloriei de altă dată, în vreme ce Slobozia caută să-și primenească zestrea săracă de puncte și să scape în premieră de emoțiile barajului. Pe teren, în puține momente, s-a văzut superioritatea adversarului, dar a fost suficient pentru ca toate punctele să plece cu autocarul spre Oltenia. A fost din păcate un alt joc în care victoria le-a alunecat din mână elevelor lui Dumitru Muși. Cei drept, de data asta, ghinionul s-a pus de-a curmezișul mai mult ca oricând. 7 aruncări în bară într-un singur meci, este o performanță greu de egalat și de neinvidiat!

12 minute de euforie... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 19:35 (5162 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Buești: Primăria de la capătul bulevardului comunal

Buești: Primăria de la capătul bulevardului comunal

Buești are un bulevard comunal și doi păuni. Unul (vezi foto) este expus în holul primăriei, celălalt ocupă fotoliul primarului. Pe primar în cheamă Nicolae Mihăilă, e latifundiar și ocupă fotoliul de 3 mandate!

45 de minute în Primărie Sediul Primăriei Buești este la capătul unui bulevard comunal, singurul de acest gen din Ialomița. E mândria administrației locale și a căruțașilor și, când am vizitat noi comuna, era deszăpezit doar pe jumătate. Noroc că cine așterne zăpada, o și strânge... În holul Primăriei e frig de crapă pietrele, deși există calorifere. «Din cauză că se... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 18:15 (6197 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Elita sabiei slobozene, triumf în Polonia

Scrimă

Elita sabiei slobozene, triumf în Polonia

Echipa Națională de Sabie Seniori a României a obținut duminică un rezultat excelent. Sabrerii pregătiți de Florin Zalomir au câștigat etapa de Cupă Mondială, de la Varșovia. România a depășit la această competiție mai multe forțe ale scrimei mondiale. Astfel, în tabloul de 16 a trecut 45-40 de Franța, apoi de Rusia cu scor similar. În semifinale, România a învins cu 45-44 Ungaria, iar în finală, cu scor identic, Italia. Pentru Slobozia acest rezultat a avut o rezonanță aparte, 3 dintre cei 4 sabreri români fiind  din orașul nostru. Astfel, pe lângă Tiberiu Dolniceanu, la Varșovia s-au duelat slobozenii Iulian Teodosiu, Alin Badea și Mădălin Bucur. În competiția individuală, cel mai bine... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 17:25 (4836 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Dotări insuficiente pentru Serviciile Voluntare pentru Situații de Urgență din Ialomița

Dotări insuficiente pentru Serviciile Voluntare pentru Situații de Urgență din Ialomița

Membrii Serviciilor Voluntare pentru Situații de Urgență din Ialomița desfășoară misiunile cu mâinile goale. Potrivit informațiilor publice oferite de  reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița, salvatorii din cadrul primăriilor ialomițene sunt lipsiți de dotări corespunzătoare. Statistic vorbind, doar 7 localități dispun de mașini de intervenție, cele mai multe automobile având peste 15 ani vechime. Toate acestea în condițiile în care, anual, administrațiile locale din Ialomița cheltuiesc 2,5 milioane de lei pentru activitățile desfășurate de aceste servicii.

Se întâmplă în Ialomița... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 16:10 (6615 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Începe returul

Unirea Slobozia a terminat pe locul 3 turul actualului sezon, la egalitate de puncte cu locul 2, satelitul Viitorului Constanța. În mare, cărțile în seria a II-a din Liga a III-a sunt făcute, Metaloglobus București având un avans care o face favorită clară la promovare. Prin urmare, obiectivul trupei lui Ion Ionescu rămâne clasarea pe podium, un rezultat destul de bun având în vedere tinerețea lotului. Acest aspect devenit deja notoriu a fost întărit în această iarnă prin cooptarea în lotul mare a unor puști precum Sava, Alexandru sau Comșa. Echipa a câștigat consistență defensivă prin revenirea lui Gabriel Lazăr, după scurta aventură la Unirea Târlungeni. De asemenea, s-a întărit și în ofensivă... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 15:25 (3111 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

antiIstorii social-democrate (I)

antiIstorii social-democrate (I)

Taman când speram și noi ca Ialomița să nu mai facă «pipi contra vântului», l-am remarcat pe domnul Președinte de CJI alergând ca bezmeticul în urma lui Dragnea, pe holurile Parlamentului din Casa Poporului. Într-un final, Dragnea a fost prins și reținut de fătucii și fătucele din presă, iar al nostru Președinte de CJI s-a postat regulamentar în spatele lui Dragnea, la susținere. Revenind la subiectul «pipi contra vânt», să completăm că, de-a lungul timpului, Ialomița și-a format un obicei în a fi «contra vântului». Și acum ne referim la momentul 2001, când ex-Președintele Savu trăgea la căruța lu’ nea Nelu în timp ce vremurile erau cu Năstase, ulterior Ialomița s-a repliat cu Năstase (prin 2... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 14:40 (6430 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Patru luptători au câștigat Cupa «CSS Steaua»

Lupte, CS Amara

Patru luptători au câștigat Cupa «CSS Steaua»

Amara sportivă continuă să fie reprezentată cu succes la nivel național de Secția Lupte. Sâmbătă, 25 februarie 2017, s-a desfășurat la București Cupa «CSS Steaua», competiție care i-a scos în evidență pe juniorii mici și pe cadeți. 14 dintre sportivii deplasați de Marian Moraru în Capitală au obținut clasări pe podium. Astfel, la categoriile lor de greutate, 4 luptători amăreni s-au clasat pe primul loc: Alexandru Minea, Marian Subțirică, Manuel Iacob și Ana Maria Stoica. Locul 2 a fost obținut de Oana Dumitru, Robert Gresianu, Steluța Subțirică, Răzvan Jeaca, Elena Morar și Marian Stanciu, în vreme ce pe locul 3 au terminat Georgian Teodorescu, Denisa Negoiță, Dragoș Ivan și Mihai Boboc. La competiție... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 13:05 (2503 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, junioare III

Axiopolis Cernavodă-CSS Slobozia 7-39 (5-19)

CSS Slobozia a mai adăugat o victorie categorică la rezultatele din acest sezon. S-a întâmplat la finele săptămânii trecute, când fetele antrenate de Marian Simion s-au deplasat la Cernavodă. Axiopolis din localitate nu a pus niciun fel de probleme junioarelor ialomițene. În afară de dimensiunea astronomică a scorului, 39-7 (19-5) pentru CSS Slobozia, de remarcat este faptul că aproape toate jucătoarele și-au trecut numele pe lista marcatoarelor, jocul permițându-i lui Simion să ruleze întreg lotul. Pentru CSS au înscris Vasile-8 goluri, Neagu-7, Lazăr-5, Onea-5, Dumitru-4, Ungureanu-4, Soreanu-4, Gălămuj-1 și Cucu-1. Din păcate, la acest joc, interul dreapta Valentina Soreanu s-a accidentat serios... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 11:45 (3725 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

16 mii de infractori sunt lăsați în libertate

Ialomița autorilor necunoscuți

16 mii de infractori sunt lăsați în libertate

Activitatea de urmărire penală a organelor judiciare din Ialomița lasă de dorit. Toate acestea din cauza numărului mare de dosare penale înregistrate la nivelul Parchetelor și Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița care figurează cu autori necunoscuți (AN). Statisticile oficiale arată că, în ultimii 16 ani, numărul anchetelor înregistrate cu AN a ajuns la 16 mii. Cele mai multe dintre aceste dosare au trecut demult în evidența pasivă a organelor judiciare, iar șansele ca ele să fie redeschise în vederea continuării cercetărilor sunt minime.

9 mii de cazuri neelucidate de polițiști... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 10:25 (3605 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Săracii din Ialomița, plătiți cu 13,9 milioane de lei

Săracii din Ialomița, plătiți cu 13,9 milioane de lei

În 2016, beneficiarii de ajutoare sociale în baza Legii 416 a venitului minim garantat au primit de la stat ajutoare financiare în valoare de 13,9 milioane de lei. Deloc surprinzător, suma este cu 2 milioane de lei mai mare decât cea acordată în cursul anului 2015!

Ialomița, județul săracilor Fără să mai surprindă pe nimeni, Ialomița este județul ai cărui locuitori trăiesc din ajutoarele sociale acordate de Guvernul României în baza Legii 416, a venitului minim garantat. Datele Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că, anul trecut, 4183 de persoane se încadrau... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 10:05 (6322 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Mândră corabia, meșter cârmaciul

Sara și Contesa, prietenele Președintelui

Mândră corabia, meșter cârmaciul

Între două obligații administrative și o dezbatere televizată alături de președintele Liviu Dragnea, președintele Victor Moraru și-a găsit vreme pentru marea sa pasiune, călăritul. El a ținut să împărtășească această bucure aristocratică cu prietenii săi de pe Facebook...

Președintele Victor Moraru a călărit duminică. Iar apoi, ca să fie sigur că poporul este informat, a urcat pozele pe Facebook și a postat neîntrebat: «În sfârșit am reușit sa ajung și la prietenele mele Sara și Contesa! După mult timp am reușit să ne petrecem câteva ore împreună. A fost minunat!». Omenească și înduioșătoare vanitatea Președintelui, nu-i așa? De aceea îl iertăm și nu îl întrebăm azi nici pe care dintre... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 09:15 (7287 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Amendă pentru... vânturi!

Slobozia: Amendă pentru... vânturi!

În toamna anului trecut, un cetățean din comuna Săveni-Ialomița a fost sancționat de Poliția Locală a Muncipiului Slobozia pentru... vânturi! Fapta a fost menționată în «actul constatator» și amendată cu suma de 1000 de lei. Potrivit șefului Poliției Locale Slobozia, Laurențiu Abaza, amenda a fost aplicată în concordanță cu prevederile art. 2.1 din Legea 61/1991.

Vânare de... vânturi Pe 22 octombrie 2016, «polițistul Vlad Mihai din cadrul Poliției Locale Slobozia a intervenit pentru constatarea unei contravenții în domeniul rutier, în intersecția Matei Basarab cu Ștefan cel Mare, (... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2017, 10:45 (40032 vizualizări - 51 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă gratis până la stațiile de pompare din Ialomița

Apă gratis până la stațiile de pompare din Ialomița

După ani lungi în care suprafețele irigate din Ialomița s-au diminuat permanent, Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui promite facilități noi fermierilor care vor încheia contracte de furnizarea a apei pentru irigații. Potrivit directorului Filialei, Ionuț Popescu, la începutul sezonului sistemul de irigații existent va fi funcțional: «Suntem pregățiti să asigurăm gratuit furnizarea apei până la stațiile de pompare. Așteptăm contracte ferme din partea agricultorilor și sperăm să dublăm suprafețele irigate...».

S-a schimbat boierul
Programul de guverare... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2017, 09:25 (5719 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a redus numărul claselor pregătitoare

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a redus numărul claselor pregătitoare

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița reduce numărul claselor pregătitoare pentru anul școlar 2017-2018. Măsura este generată de numărul scăzut de elevi care au împlinit vârsta pentru a fi încadrați în învățământul de masă. Mai mult decât atât, în unele școli din județ, elevii claselor 0 vor fi nevoiți să învețe în paralel cu cei de clasa I.

Scade numărul de elevi Potrivit informațiilor publice oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, de la toamnă, numărul elevilor care vor intra în clasa pregătitoare este în scădere. Astfel, dacă anul acesta au fost recenzați 2500 de elevi... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2017, 21:55 (3727 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Oamenii care distrug bombele

Oamenii care distrug bombele

Poveștile lor ar putea umple o carte. Sunt povești despre inconștiența noastră, despre neșansă sau despre norocul incredibil al celor care au folosit, de-a lungul anilor, muniție de război în gospodărie... Un mai de tasat piatra dintr-un obuz, bombe de avion tăiate cu flexul pentru fier vechi, grenade aruncate în foc «ca să vedem cum bubuie», oameni sfârtecați de schije, copii care «au avut zile». Sunt patru, trei subofițeri și un ofițer, angajați ai Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița. Și cred că meseria lor este aceea de a proteja populația de răul pe care îl poate face cea mai parșivă dintre munițiile de război. «Adică, muniția șocată, trecută prin gura de foc!»... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2017, 17:45 (5338 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Spitalul Slobozia, obligat să plătească despăgubiri de 500 mii de euro!

Sentință definitivă în dosarul «Raisa»

EXCLUSIV: Spitalul Slobozia, obligat să plătească despăgubiri de 500 mii de euro!

Sentință definitivă a Curții de Apel București în cazul Raisei Uzea, fetița a cărei copilărie a fost distrusă de medicul care a asistat-o la naștere. Magistrații din Capitală au decis miercuri, 23 februarie 2017, ca Spitalul Județean de Urgență Slobozia și medicul Valentina Dinu să plătească, în solidar, despăgubiri de 500 mii de euro! De asemenea, Valentina Dinu a fost obligată la plata unei amenzi penale de 20 mii de lei.

O anchetă complicată
Cercetările în acest dosar au debutat în 2009, anul în care Raisa Uzea a venit pe lume la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, asistată... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2017, 00:50 (18394 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Cadavrul unui bărbat, abandonat de familie în frigiderul de la Morgă

Situație revoltătoare la Slobozia

Cadavrul unui bărbat, abandonat de familie în frigiderul de la Morgă

Reprezentanții Serviciului de Medicină Legală Ialomița încearcă de mai bine de o lună să convingă rudele unui defunct să-i ridice cadavrul, pe care l-au abandonat într-unul dintre frigiderele instituției. Motivul pentru care familia refuză categoric să îndeplinească această formalitate l-ar reprezenta faptul că, înainte de moarte, decedatul nu s-ar fi decis cui să lase moștenire apartamentul în care și-a găsit sfârșitul. Oficialii SML au contactat și reprezentanții Serviciului de Protecție și Asistență Socială al Primăriei Slobozia, însă autoritățile au refuzat, de asemenea, să oficieze înmormântarea pe cheltuiala statului. «Decedatul respectiv are aparținători și ne-au promis că-l îngroapă. ... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2017, 16:25 (4363 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Nicușor Constantinescu, încarcerat la Penitenciarul Slobozia

Nicușor Constantinescu, încarcerat la Penitenciarul Slobozia

Penitenciarul Slobozia s-a transformat în pușcărie de infractori VIP. După ce greii fotbalului românesc, în frunte cu Cristi Borcea, s-au perindat prin spațiile de detenție din Slobozia, a venit rândul lui Nicușor Constantinescu, fostul președinte al Consiliului Județean Constanța, să își ispășească pedeapsa în cadrul acestui penitenciar. Constantinescu se află de câteva luni în custodia Penitenciarului Slobozia, în urma unei condamnări cu executare de 6 ani, pentru 21 de infracțiuni de «abuz în serviciu».

Fostul baron PSD Constanța, închis la Slobozia
Primii infractori VIP încarcerați... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2017, 13:15 (3690 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:50
(14101 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:11
(14561 vizualizări - 0 comentarii)


Tîrgul Primăverii, la Slobozia

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița, Consiliul Județean Ialomița, Primăria Municipiului Slobozia și SC Orange România SA organizează, în perioada 25-28 februarie a.c., «Tîrgul Primăverii ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 08:42
(15932 vizualizări - 0 comentarii)


Amenința că se sinucide prin electrocutare

Pompierii ialomițeni au intervenit în week-end-ul trecut la 5 situații de urgență, trei dintre acestea pentru acordarea primului ajutor medical, un caz pentru salvarea unui animal și un altul pentru transportul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 08:40
(13937 vizualizări - 0 comentarii)


Unirea Urziceni-CFR Cluj 0-1

Stadionul Tineretului a fost luni seara, 22 februarie a.c., gazda unui duel încrîncenat între două dintre cele mai compacte echipe ale campionatului. Deși, cel puțin în prima repriză, s-a jucat într-un ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 19:35
(13896 vizualizări - 0 comentarii)


A spart geamurile Casei de Cultură

A spart geamurile Casei de Cultură

În dimineața zilei de duminică, 21 februarie a.c., în jurul orelor 05.30, un echipaj mobil din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița, care se afla pe timpul unei misiuni specifice, a observat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:52
(17531 vizualizări - 0 comentarii)


S-au șicanat în trafic și l-a amenințat cu pistolul

Sîmbătă, 20 februarie a.c., un tînăr de 23 de ani, din județul Harghita, a sesizat Poliția despre faptul că, în jurul orei 10.00, în timp ce se afla la volanul autoturismului, pe DN2, pe sensul de mers ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:23
(12313 vizualizări - 0 comentarii)


Tînăr mort în accident lîngă Coșereni

În noaptea de sîmbătă spre duminică, 20/21 februarie a.c., în jurul orei 01.15, pe DN2, în apropierea localității Coșereni, a avut loc un accident rutier în care a fost implicat un singur autoturism, soldat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:17
(10100 vizualizări - 0 comentarii)


Au furat pantaloni de pe sîrmele de rufe

Sîmbătă, 20 februarie a.c., doi tineri domiciliați în Căzănești, respectiv în Slobozia, au fost depistați în Urziceni de către o patrulă de siguranță publică, la scurt timp după ce au furat două perechi ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:12
(12331 vizualizări - 0 comentarii)


Primarul din Amara, Victor Moraru s-a retras din cursa pentru șefia PSD

Potrivit ultimelor informații din cadrul Congresului Național al PSD, primarul din Amara, Victor Moraru s-a retras din cursa pentru șefia PSD. De asemenea, Moraru și-a afirmat susținerea pentru candidatul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2010, 17:20
(15992 vizualizări - 2 comentarii)


Prevenirea acidentelor rutiere, în atenția polițiștilor

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de prevenire și combatere a cauzelor ce pot provoca accidente rutiere pe arterele din județ. Principalul scop al acțiunii a fost acela de ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2010, 08:12
(8665 vizualizări - 0 comentarii)


Armă neletală, deținută ilegal

Un colectiv de polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase ce a acționat joi, 18 februarie a.c., pentru depistarea deținătorilor ilegali de arme și prevenirea producerii evenimentelor ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 19:21
(15685 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor din Țăndărei pentru prevenirea infracționalității stradale

Joi, 18 februarie a.c., efective ale Poliției Orașului Țăndărei și jandarmi au organizat și executat în comun o acțiune pentru prevenirea infracționalității stradale. În cadrul acțiunii, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 18:13
(16867 vizualizări - 0 comentarii)


Patroni trimiși în judecată

În cursul zilei de 18 februarie a.c., polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor Urziceni au finalizat cercetările în două dosare penale în care reprezentanții unor agenți economici sînt cercetați pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 16:13
(12326 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Țăndărei

Joi, 19 februarie, la locuința unui cetățean din Țăndărei s-a produs un incendiu. După ce a supraalimentat soba cu lemne, fiul proprietarului, în vîrstă de 22 de ani, a aprins focul, lăsînd sistemul de ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 16:06
(17101 vizualizări - 0 comentarii)


Aproape de un rezultat mare Liverpool-Unirea 1-0

Unirea a rămas aceeași echipă combativă de pe vremea lui Petrescu. Ronny Levy a gîndit o așezare compactă la mijloc care a funcționat aproape perfect 80 de minute, iar cînd au apărut fisuri le-a rezolvat ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 01:12
(23062 vizualizări - 0 comentarii)


Anton Barbu și-a dat demisia din funcția de director al Agenției de Plăți

Anton Barbu, în cursul zilei de joi, 18 februarie a.c., și-a depus demisia din funcția de director al Agenției Județene de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița. Anunțul a fost făcut în cadrul ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 16:19
(19082 vizualizări - 4 comentarii)


Concedierile colective și șomajul, în atenția Prefecturii

Joi, 18 februarie a.c., în sala de ședințe a Instituției Prefectului s-a desfășurat ședința Comisiei de Dialog Social a Județului Ialomița. Drept principale puncte pe ordinea de zi să amintim informarea ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 12:33
(14800 vizualizări - 0 comentarii)


Reduceri de tarife pentru operațiunile la Registrul Comerțului

În ședința de miercuri, 17 februarie a.c., Guvernul a aprobat o hotărîre privind taxele și tarifele pentru operațiunile efectuate de Oficiul Național al Registrului Comerțului și oficiile registrului comerțului ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:51
(12598 vizualizări - 0 comentarii)


Salvați din apele rîului Ialomița de pompieri

Patru persoane au rămas izolate de ape miercuri, 17 februarie a.c., pe raza localității Bucu, la un canton ce aparține Ocolului Silvic Slobozia. Este vorba de trei bărbați și o femeie, toți din comuna ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:40
(11073 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectil activ într-o mașină cu nisip

Un proiectil de calibru 122 mm cu încărcătură activă a fost descoperit în această dimineață în materialul antiderapant dintr-o autoutilitară aparținînd unei societăți comerciale din Fetești. Elementul de ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:40
(14739 vizualizări - 0 comentarii)


Birou pentru eliberarea de caziere judiciare la Fetești

Joi, 18 februarie a.c., la ora 13,00, la sediul Poliției Municipiului Fetești va fi inaugurat un Birou pentru eliberarea certificatului de cazier judiciar. La inaugurare vor participa șeful Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 07:12
(17865 vizualizări - 1 comentariu)


Infractor după gratii

Un ialomițean în vîrstă de 40 de ani, din comuna Ciulnița, a fost arestat preventiv pentru 29 de zile în cursul zilei de marți, 16 februarie, și se află în prezent în arestul Inspectoratului. Împotriva ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:53
(14281 vizualizări - 0 comentarii)


A bătut un copil de numai 4 luni pentru că plîngea foarte tare

Polițiștii efectuează cercetări cu privire la împrejurările în care un minor de numai 4 luni a suferit vătămări corporale. Astfel, în seara zilei de 14 februarie a.c., în jurul orei 19,30, polițiștii Orașului ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:50
(12460 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectul Teculescu și persoanele vîrstnice

În sala de ședințe a Instituției Prefectului s-a desfășurat miercuri, 17 februarie 2010, ședința Comitetului Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vîrstnice Ialomița. Discuțiile purtate ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:41
(16483 vizualizări - 0 comentarii)


31 se sancțiuni contravenționale aplicate de polițiștii slobozeni

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari au acționat marți, 16 februarie a.c., pe raza municipiului reședință de județ, pe linia prevenirii oricăror fapte de natură a tulbura ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:55
(14500 vizualizări - 0 comentarii)


Infracțiuni economice

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au început urmărirea penală în 5 dosare penale, în care 5 persoane sînt cercetate pentru săvîrșirea a 9 infracțiuni economice. Astfel, în urma ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:51
(13531 vizualizări - 0 comentarii)


Proaspăt eliberat din pușcărie, din nou infractor

Un conductor de bilete aflat în serviciu în trenul ce se afla în mișcare între Punctul oprire CF Brîncoveni și Halta de mișcare Slobozia Sud, a fost agresat fizic de către un călător, care nu poseda bilet ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:49
(15206 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 19:04
(14678 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 18:41
(12904 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...