Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Apă gratis până la stațiile de pompare din Ialomița

Apă gratis până la stațiile de pompare din Ialomița

După ani lungi în care suprafețele irigate din Ialomița s-au diminuat permanent, Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui promite facilități noi fermierilor care vor încheia contracte de furnizarea a apei pentru irigații. Potrivit directorului Filialei, Ionuț Popescu, la începutul sezonului sistemul de irigații existent va fi funcțional: «Suntem pregățiti să asigurăm gratuit furnizarea apei până la stațiile de pompare. Așteptăm contracte ferme din partea agricultorilor și sperăm să dublăm suprafețele irigate...».

S-a schimbat boierul
Programul de guverare... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2017, 09:25 (5722 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a redus numărul claselor pregătitoare

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a redus numărul claselor pregătitoare

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița reduce numărul claselor pregătitoare pentru anul școlar 2017-2018. Măsura este generată de numărul scăzut de elevi care au împlinit vârsta pentru a fi încadrați în învățământul de masă. Mai mult decât atât, în unele școli din județ, elevii claselor 0 vor fi nevoiți să învețe în paralel cu cei de clasa I.

Scade numărul de elevi Potrivit informațiilor publice oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, de la toamnă, numărul elevilor care vor intra în clasa pregătitoare este în scădere. Astfel, dacă anul acesta au fost recenzați 2500 de elevi... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2017, 21:55 (3727 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Oamenii care distrug bombele

Oamenii care distrug bombele

Poveștile lor ar putea umple o carte. Sunt povești despre inconștiența noastră, despre neșansă sau despre norocul incredibil al celor care au folosit, de-a lungul anilor, muniție de război în gospodărie... Un mai de tasat piatra dintr-un obuz, bombe de avion tăiate cu flexul pentru fier vechi, grenade aruncate în foc «ca să vedem cum bubuie», oameni sfârtecați de schije, copii care «au avut zile». Sunt patru, trei subofițeri și un ofițer, angajați ai Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița. Și cred că meseria lor este aceea de a proteja populația de răul pe care îl poate face cea mai parșivă dintre munițiile de război. «Adică, muniția șocată, trecută prin gura de foc!»... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2017, 17:45 (5338 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Spitalul Slobozia, obligat să plătească despăgubiri de 500 mii de euro!

Sentință definitivă în dosarul «Raisa»

EXCLUSIV: Spitalul Slobozia, obligat să plătească despăgubiri de 500 mii de euro!

Sentință definitivă a Curții de Apel București în cazul Raisei Uzea, fetița a cărei copilărie a fost distrusă de medicul care a asistat-o la naștere. Magistrații din Capitală au decis miercuri, 23 februarie 2017, ca Spitalul Județean de Urgență Slobozia și medicul Valentina Dinu să plătească, în solidar, despăgubiri de 500 mii de euro! De asemenea, Valentina Dinu a fost obligată la plata unei amenzi penale de 20 mii de lei.

O anchetă complicată
Cercetările în acest dosar au debutat în 2009, anul în care Raisa Uzea a venit pe lume la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, asistată... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2017, 00:50 (18398 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cadavrul unui bărbat, abandonat de familie în frigiderul de la Morgă

Situație revoltătoare la Slobozia

Cadavrul unui bărbat, abandonat de familie în frigiderul de la Morgă

Reprezentanții Serviciului de Medicină Legală Ialomița încearcă de mai bine de o lună să convingă rudele unui defunct să-i ridice cadavrul, pe care l-au abandonat într-unul dintre frigiderele instituției. Motivul pentru care familia refuză categoric să îndeplinească această formalitate l-ar reprezenta faptul că, înainte de moarte, decedatul nu s-ar fi decis cui să lase moștenire apartamentul în care și-a găsit sfârșitul. Oficialii SML au contactat și reprezentanții Serviciului de Protecție și Asistență Socială al Primăriei Slobozia, însă autoritățile au refuzat, de asemenea, să oficieze înmormântarea pe cheltuiala statului. «Decedatul respectiv are aparținători și ne-au promis că-l îngroapă. ... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2017, 16:25 (4364 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nicușor Constantinescu, încarcerat la Penitenciarul Slobozia

Nicușor Constantinescu, încarcerat la Penitenciarul Slobozia

Penitenciarul Slobozia s-a transformat în pușcărie de infractori VIP. După ce greii fotbalului românesc, în frunte cu Cristi Borcea, s-au perindat prin spațiile de detenție din Slobozia, a venit rândul lui Nicușor Constantinescu, fostul președinte al Consiliului Județean Constanța, să își ispășească pedeapsa în cadrul acestui penitenciar. Constantinescu se află de câteva luni în custodia Penitenciarului Slobozia, în urma unei condamnări cu executare de 6 ani, pentru 21 de infracțiuni de «abuz în serviciu».

Fostul baron PSD Constanța, închis la Slobozia
Primii infractori VIP încarcerați... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2017, 13:15 (3690 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ADI ECOO Țăndărei cere majorarea tarifului!

Mai mulți bani pentru colectarea deșeurilor menajere

ADI ECOO Țăndărei cere majorarea tarifului!

De 8 ani, ADI ECOO Țăndărei supraviețuiește ca prin minune pe piața operatorilor de salubritate din județ. Supradimensionată, veșnic în pragul falimentului și fără o politică de tarifare unitară, societatea a ajuns la acest moment la concluzia că trebuie să majoreze tarifele de colectare a gunoiului menajer la 12 lei/lună/persoană. Propunerea a fost făcută la ședința Adunării Generale a Acționarilor Asociației cu același nume care gestionează societatea. Întâlnirea a avut loc joi, 16 februarie 2017, însă a fost amânată din lipsă de cvorum. Din ADI ECOO Țăndărei fac parte 8 localități limitrofe orașului Țăndărei, însă numărul de contracte încheiate cu beneficiarii nu depășește 40% din populația... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2017, 11:40 (6482 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Scandal penal la Servicii Publice Slobozia SRL

Ședință AGA cu ușile închise

Scandal penal la Servicii Publice Slobozia SRL

Marți, 14 februarie 2017, în cadrul ședinței Adunării Generale a Acționarilor SC Servicii Publice  Slobozia SRL, aleșii locali au dezbătut viitorul acestei societăți aflată în subordinea Consiliului Local. În cadrul ședinței, desfășurată cu ușile închise, directorul Dorina Milea a făcut acuzații grave legate de modul în care a fost condusă societatea, precum și la adresa conducerii Primăriei Slobozia. După 2 ore de dezbateri sterile, ședința a fost amânată pentru o dată care va fi anunțată ulterior.

Dorina Milea este o bombă cu ceas
Pe 28 septembrie 2016, Dorina Milea era... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2017, 10:05 (8182 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Instanța cu un singur magistrat

Stare de avarie la Judecătoria Fetești

Instanța cu un singur magistrat

Cu peste 6800 de dosare pe rol înregistrate anul trecut, Judecătoria Fetești se află în imposibilitatea de a-și desfășura activitatea în condiții optime. Deși schema de personal a instanței prevede 7 posturi, în prezent doar un singur magistrat susține ședințele de judecată. Situația a fost generată de reprezentanții Consiliului Superior al Magistraturii, care au aprobat cererile de transfer ale unora dintre judecătorii care își exercitau funcțiile la Fetești. Pentru a evita riscurile desființării instanței, reprezentanții Tribunalului Ialomița au apelat la măsuri de avarie.

Dosare pe bandă rulantă... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 20:10 (10846 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Sportul de performanță, o investiție necesară

Sportul de performanță, o investiție necesară

Dezbaterea pe probleme de sport organizată de Primăria Slobozia a generat polemici aprinse, constând în păreri pro și contra sportului de performanță. Este necesară investiția banului public în susținerea performanței sau acesta trebuie direcționat cu precădere către sportul de masă? Sănătatea prin mișcare este un concept despre care s-a tot vorbit și de care este bine să ținem cont la orice vârstă. Este foarte important pentru o comunitate ca toți cei care o alcătuiesc să aibă acces neîngrădit la mișcarea sportivă. Sportul într-o comunitate locală este însă un fenomen social, iar cel de masă reprezintă baza piramidei acestuia. Tocmai de aceea, fără obiective de performanță, fără participarea... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 18:10 (8716 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ginuța e șefă ilegal

Nici a doua oară n-a fost cu noroc

Ginuța e șefă ilegal

Gina Palantin, activistul politic personal al primarului Adrian Mocioniu, a câștigat concursul de șef Serviciu Administrativ al Primăriei Slobozia. Ea a candidat de una singură și a obținut 82,66 de puncte la interviu și 80 de puncte la proba scrisă. Aceasta este vestea bună și o felicităm și noi pe această cale pentru răbdarea și perseverența de care a dat dovadă. Vestea proastă e că, în pofida eforturilor edililor locali, ea a fost acceptată ilegal la concurs. Potrivit condițiilor din anunțul privind concursul pentru a participa, candidații erau obligați să aibă «o perioadă de 2 ani vechime minimă în specialitatea studiilor necesare exercitării funcției». Numai că, potrivit paginii... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 17:40 (8830 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Handbal, Junioare III

CSS Slobozia, victorie contra Constanței

Sâmbătă, 18 februarie 2017, Sala «Andreea Nica» a găzduit întâlnirea dintre CSS Slobozia și CSS Constanța. Partida a contat pentru prima etapă a returului din cadrul campionatului adresat junioarelor III. Așa cum era de așteptat, elevele lui Marian Simion au avut meciul în mână de la un capăt la celălalt, nelăsând nicio șansă dobrogencelor. Slobozia s-a impus cu 39-9 (24-3) și continuă să păstreze șanse mari de a termina grupa pe prima poziție. Pentru Slobozia au marcat Lazăr-10 goluri, Vasile-7, Onea-5, Soreanu-4, Zăvadă-4, Neagu-3, Gălămuj-3, Dumitru-2 și Cucu-1.... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 16:35 (5171 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Scrisoarea agramată a administrației Mocioniu către contribuabili

Slobozia: Scrisoarea agramată a administrației Mocioniu către contribuabili

După ce a majorat taxele și impozitele locale (conform legii, că doar știți cât de legist este!), primarul Adrian Mocioniu invită contribuabilii slobozeni la plata acestora printr-o scrisoare redactată într-un limbaj de lemn și care conține greșeli gramaticale și fraze incoerente. Vă oferim câteva exemple, lăsându-vă plăcerea de a le descoperi singuri pe toate.

Gramatica e precum carnea de porc Încă din prima frază, Adrian Mocioniu vine în fața contribuabililor «cu satisfacția faptului că, în anul 2016, am început, împreună, să realizăm multe dintre proiectele importante pe care le-am propus pentru comunitatea noastră»... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 15:55 (7757 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Victorie cu Brăila, înfrângere cu Afumați

Unirea Slobozia a continuat săptămâna trecută seria amicalelor din perioada de pregătire de iarnă. Echipa antrenată de Ion Ionescu a reușit o victorie de moral în fața divizionarei secunde Dacia Unirea Brăila. Succesul surprinde mai ales prin proporțiile scorului, galben-albaștrii impunându-se cu 3-0, prin golurile semnate de Răduca, Gherasim și Pâslaru. Într-o altă confruntare, slobozenii au pierdut cu 0-1 tot în fața unei divizionare secunde, CS Afumați. Vineri, 24 februarie 2017, Unirea se deplasează la Modelu, pentru un test în fața echipei din localitate, iar sâmbătă satelitul echipei slobozene dispută meciul din Cupa României contra celor de la FC Traian.... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 15:10 (4150 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Eșecurile guvernării social-democrate

Cenzură și megalomanie

Eșecurile guvernării social-democrate

bonus: administrația Moraru a intrat în Zodia Maimuței

Ședința Consiliului Județean Ialomița de joi, 16 februarie 2017, marchează declanșarea unui război public deschis între o parte a presei locale și președintele Victor Moraru. Conflictul a fost generat de decizia acestuia de a pune presa «la colț» pe durata ședințelor. Dincolo de acest incident public regretabil, ședința a confirmat din nou eșecurile administrației județene după primele 6 luni de guvernare.

Jumătatea goală a paharului Președinte cu veleități de despot, Victor Moraru și-a făcut un obicei din a-și impune voința în cadrul ședințelor Consiliului Județean. Ședința de săptămâna... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 14:40 (6954 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Constantin Sava este din nou primar la Urziceni

După 1 an de absență

Constantin Sava este din nou primar la Urziceni

Constantin Sava și-a reluat atribuțiile funcției de primar din care a fost suspendat în urmă cu 1 an printr-o ordonanță a procurorilor Direcției Naționale Anticorupție. Decizia de a-l reinvesti în fruntea Primăriei Urziceni aparține Curții de Apel București și este definitivă.

Constantin Sava s-a întors la Primăria Urziceni
În februarie 2016, o dată cu declinarea dosarului primarului Constantin Sava de la Parchetul Județean Ialomița la Direcția Națională Anticorupție, procurorii DNA i-au interzis edilului să-și exercite funcția. Decizia a fost menținută până în urmă cu o săptămână... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 14:20 (6492 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Război în instanță pentru tichetele de masă ale medicilor și asistentelor

Spitalul Județean de Urgență Slobozia refuză acordarea drepturilor salariaților

Război în instanță pentru tichetele de masă ale medicilor și asistentelor

Acordarea tichetelor de masă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia aprinde spiritele între reprezentanții instituției și cei ai sindicatului SANITAS-filiala Ialomița. Sindicaliștii reclamă faptul că angajații unității medicale nu beneficiază corespunzător de acest drept salarial și amenință cu procese. «Vom face câte o acțiune în instanță în fiecare lună în care nu se acordă tichetele!» susține Valentin Spătărelu, liderul SANITAS Ialomița.

Situație ambiguă La nivelul Sloboziei, Spitalul Județean de Urgență este printre cei mai mari angajatori. Potrivit reglementărilor legale, lună... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2017, 19:15 (9339 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Primarii condamnați penal, eliberați din funcții Ialomița: Primarii condamnați penal, eliberați din funcții

Decizii definitive

Ialomița: Primarii condamnați penal, eliberați din funcții

Printr-o serie de documente oficiale, semnate la începutul acestei luni, primarii ialomițeni cu sentințe penale definitive au rămas fără mandate. În această situație se află Cristian Roman (Țăndărei), revocat din funcție în baza unui ordin al Prefecturii Ialomița, și Iusein Iuksel (Fierbinți Târg), care a pierdut mandatul, în urma unei sentințe de invalidare a Tribunalului Ialomița. Singurul care poate răsufla ușurat este Constantin Sava, primarul ales al Urziceniului. În urmă cu o săptămână, Tribunalul Ialomița a decis să-i ridice interdicția de a-și exercita funcția, potrivit deciziei instanței acesta putând să revină în fruntea Primăriei Urziceni. Decizia a fost însă atacată la Curtea de Apel... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2017, 10:10 (6248 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Obținerea expertizelor judiciare întârzie anchetele penale din Ialomița

Obținerea expertizelor judiciare întârzie anchetele penale din Ialomița

În urmă cu o săptămână, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au trimis în judecată un bărbat sub acuzația de viol, după 8 luni de la petrecerea faptelor! Organele judiciare din Ialomița se confruntă destul de des cu astfel de situații, având în vedere faptul că atât procurorii, cât și polițiștii, trebuie să aștepte timp îndelungat după rezultatele expertizelor judiciare serologice, pentru a administra corespunzător probele din dosarele penale. Astfel de teste se realizează doar în cadrul Institutului Național de Medicină Legală «Mina Minovici» sau Institutului Național de Criminalistică București. Cea mai oportună soluție o reprezintă înființarea în cadrul Serviciului de Medicină... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2017, 09:15 (6499 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primarul Adrian Mocioniu și construcțiile ILEGALE din Slobozia

Primarul Adrian Mocioniu și construcțiile ILEGALE din Slobozia

În luna iulie a anului 2016, la nicio lună de la instalarea în funcție, Adrian Mocioniu a cerut funcționarilor din subordine o listă a construcțiilor ilegale din oraș. În luna februarie 2017, la solicitarea ziarului Independent, același primar face publică această listă, confirmând astfel că anchetele noastre jurnalistice din ultimii ani pe această temă sunt întemeiate. Așteptăm cu interes primele măsuri concrete de intrare în legalitate a acestor construcții, în condițiile în care, potrivit propriilor declarații, primarul Sloboziei este «un legist convins».

Greaua moștenire a administrațiilor PSD... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2017, 18:20 (6322 vizualizări - 7 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APM Ialomița: Zi pentru combaterea ambroziei

Conducerea Agenției Naționale pentru Protecția Mediului a propus ziua de sâmbătă, 28 septembrie a.c., o zi a mișcării civice pentru mediu și sănătate cu implicare națională când, într-o singură zi, prin ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:20
(2890 vizualizări - 1 comentariu)


Gheorghe Lazăr: Beat la volan

Marți, 17 septembrie 2019, polițiștii ialomițeni au depistat în trafic un bărbat, de 29 de ani, din comuna Gheorghe Lazăr, în timp ce conducea un autoturism pe DN2A, deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:15
(3006 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Clean Stations»

Miercuri, 18 septembrie a.c., la nivel național, Poliția Română, prin Direcția de Poliție Transporturi a desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în zona stațiilor CFR. Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:10
(2826 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 320 locuri de muncă în Europa

Angajatorii din Spațiul Economic European oferă, prin intermediul rețelei EURES România, 320 locuri de muncă vacante. Țările vizate sunt Austria, Franța, Germania, Irlanda, Norvegia, Olanda, Polonia și ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 20:10
(2779 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 83 mii de lei, 12 permise reținute

Luni, 16 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza întregului județ pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică. Astfel, polițiștii au intervenit la 98 evenimente, cele ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:55
(3663 vizualizări - 0 comentarii)


Târgul «Pâinea și Vinul» la Muzeul Agriculturii

În perioada 20-22 septembrie 2019, orele 11,00-18,00, la Muzeul Național al Agriculturii se va desfășura, în cadrul Târgului «Pâinea și Vinul», expoziția și lansarea albumului «Pâinea noastră cea de toate ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:50
(5355 vizualizări - 0 comentarii)


«Săptămâna Mobilității Europene», la Slobozia

În perioada 16-22 septembrie a.c., se desfășoară la nivel european Campania «Săptămâna Mobilității Europene». Astfel, Primăria municipiului Slobozia, prin Direcția Educație, Cultură și Tineret, în parteneriat ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:45
(2425 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Luni, 16 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic doi conducători auto, de 22 și 39 de ani, în timp ce conduceau pe drumurile publice fără a avea acest drept. În fapt, polițiștii Secției ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:40
(1972 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie vaccinare vulpi

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor informează locuitorii județului că, începând cu data de 23 septembrie 2019, în funcție de condițiile meteorologice, se va desfășura, la nivel ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2019, 19:35
(3003 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier grav la ieșire din Slobozia, două persoane decedate

Accident rutier grav la ieșire din Slobozia, două persoane decedate

Grav accident de circulație produs în seara zilei de vineri, 13 septembrie 2019, la ieșirea din Slobozia către Constanța. Trei persoane au fost grav rănite, în urma impactului a două mașini. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2019, 21:20
(6705 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


ISU Ialomița: 13 Septembrie-«ZIUA POMPIERILOR DIN ROMÂNIA»

În luna iunie a anului 1848 unda de șoc revoluționară din Franța s-a propagat rapid în Țara Românească. După 3 luni de conflicte, la 13 septembrie 1848 a avut loc Bătălia din Dealul Spirii, ultima confruntare ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2019, 20:45
(3136 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «10 PENTRU SIGURANȚĂ»

IPJ Ialomița: Campania «10 PENTRU SIGURANȚĂ»

Polițiștii ialomițeni, însoțiți de reprezentanți ai structurilor teritoriale ale Ministerului Afacerilor Interne au desfășurat activități informativ-preventive în școlile de pe raza județului, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2019, 20:10
(2474 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea măsurilor de prevenire a Pestei Porcine Africane

DSVSA Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea măsurilor de prevenire a Pestei Porcine Africane

Noua epidemie de Pestă Porcină Africană aduce și sancțiuni pentru crescătorii de animale din Ialomița. În ultimele săptămâni, au fost aplicate amenzi de peste 30 mii de lei din cauza nerespectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2019, 20:05
(5519 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Început de an școlar, în siguranță

IPJ Ialomița: Început de an școlar, în siguranță

Peste 180 de polițiști au fost în misiune, în zona grădinițelor, școlilor și liceelor din județul Ialomița, pentru un început în siguranță al noului an școlar. Polițiștii prezenți la festivitățile specifice ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2019, 19:20
(3883 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 9-14 septembrie a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 19:30
(5320 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Accident rutier soldat cu două victime

Joi, 5 septembrie a.c., în jurul orelor 5,30, pe raza localității Lilieci s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce un bărbat, de 57 de ani, din București, conducea pe ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 19:25
(2926 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Ialomița: La volan, fără permis

Joi, 5 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic un bărbat, de 26 de ani, din Bărbulești, în timp ce conducea un autovehicul pe raza localității Ciochina, deși avea acest drept suspendat ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 19:20
(2583 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Erou pentru patru frați din Bucșa

IPJ Ialomița: Erou pentru patru frați din Bucșa

Un luptător al Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a devenit «părinte spiritual» pentru patru copii din satul Bucșa. Cristi Stan ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 18:25
(3119 vizualizări - 1 comentariu)


Protopopiatul Slobozia: Proiectul «Vreau să merg la școală»

În perioada 30 august-6 septembrie 2019, Protopopiatul Slobozia, împreună cu Părintele Laurențiu Cioranu au organizat a V-a ediție a proiectului social-filantropic «Vreau să merg la școală». Scopul proiectului ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2019, 18:15
(2762 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,76%-rata șomajului în luna iulie 2019

La sfârșitul lunii iulie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4506 șomeri (din care 2093 femei), rata șomajului fiind de 4,76%. Din totalul de ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2019, 20:25
(4091 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Verificarea microbuzelor școlare

IPJ Ialomița: Verificarea microbuzelor școlare

Marți, 3 septembrie 2019, polițiștii rutieri au desfășurat sesiuni de instruire a conducătorilor de autovehicule destinate transportului de elevi către unitățile de învățământ. În cadrul activităților au ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2019, 20:05
(3992 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Trei tineri, răniți într-un accident rutier

Reviga: Trei tineri, răniți într-un accident rutier

Trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 21 de ani, au fost la un pas de moarte după ce au fost implicati într-un accident rutier. Evenimentul s-a petrecut în dimineața zilei de sâmbătă, 31 august 2 ...[citește_toată_știrea]

31 August 2019, 14:35
(5474 vizualizări - 11 comentarii)

Taguri: Reviga accident


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 2-6 septembrie a.c., între orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice în mai ...[citește_toată_știrea]

30 August 2019, 20:20
(4870 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat la Bărbulești

Joi, 29 august a.c., polițiștii ialomițeni au identificat pe raza comunei Bărbulești un bărbat, de 46 de ani, din Craiova, care era urmărit internațional. Autoritățile judiciare din Germania au emis pe ...[citește_toată_știrea]

30 August 2019, 18:50
(3679 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal în apropiere de Urziceni

Joi, 29 august a.c., în jurul orelor 2,30, în apropiere de localitatea Urziceni s-a produs un accident rutier soldat cu decesul unei persoane. În fapt, în timp ce un tânăr, de 21 de ani, din comuna Coșereni ...[citește_toată_știrea]

30 August 2019, 18:35
(4198 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Beat la volan

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată au depistat în trafic, joi, 29 august a.c., un bărbat de 48 de ani, din Sărățeni, în timp ce conducea un autovehicul pe raza localității de ...[citește_toată_știrea]

30 August 2019, 18:25
(3072 vizualizări - 0 comentarii)


Contul meu RAJA-mai mult timp pentru abonați, mai multă grijă față de mediul înconjurător

Sigur, ușor, rapid, ... oricând ! Un singur click, mai multe facilități! Cu platforma on-line Contul meu RAJA clienții noștri, indiferent de ...[citește_toată_știrea]

29 August 2019, 17:20
(7146 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: RAJA Constanța


Protopopiatul Urziceni: «Donează sânge, salvează o viață!»

Miercuri, 28 august a.c., în intervalul orar 8,00-12,00, Protopopiatul Urziceni, din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, împreună cu membrii Biroului de Asistență Socială și Serviciul Social acreditat ...[citește_toată_știrea]

28 August 2019, 20:20
(4763 vizualizări - 0 comentarii)


Lipsă apă în Cartierul Sinistrați din orașul Țăndărei

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 160 mm, de pe strada Armanului, din orașul Țăndărei, RAJA SA este nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile miercuri, ...[citește_toată_știrea]

28 August 2019, 13:55
(4525 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție aniversară «Închinare Sfintei Cruci»

Marți, 27 august 2019, PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, însoțit de consilieri eparhiali, a mers la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia la vernisajul celei de-a doua ediții a expoziției ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 19:10
(2939 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...