Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Cadavrul unui bărbat, abandonat de familie în frigiderul de la Morgă

Situație revoltătoare la Slobozia

Cadavrul unui bărbat, abandonat de familie în frigiderul de la Morgă

Reprezentanții Serviciului de Medicină Legală Ialomița încearcă de mai bine de o lună să convingă rudele unui defunct să-i ridice cadavrul, pe care l-au abandonat într-unul dintre frigiderele instituției. Motivul pentru care familia refuză categoric să îndeplinească această formalitate l-ar reprezenta faptul că, înainte de moarte, decedatul nu s-ar fi decis cui să lase moștenire apartamentul în care și-a găsit sfârșitul. Oficialii SML au contactat și reprezentanții Serviciului de Protecție și Asistență Socială al Primăriei Slobozia, însă autoritățile au refuzat, de asemenea, să oficieze înmormântarea pe cheltuiala statului. «Decedatul respectiv are aparținători și ne-au promis că-l îngroapă. ... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2017, 16:25 (4363 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Nicușor Constantinescu, încarcerat la Penitenciarul Slobozia

Nicușor Constantinescu, încarcerat la Penitenciarul Slobozia

Penitenciarul Slobozia s-a transformat în pușcărie de infractori VIP. După ce greii fotbalului românesc, în frunte cu Cristi Borcea, s-au perindat prin spațiile de detenție din Slobozia, a venit rândul lui Nicușor Constantinescu, fostul președinte al Consiliului Județean Constanța, să își ispășească pedeapsa în cadrul acestui penitenciar. Constantinescu se află de câteva luni în custodia Penitenciarului Slobozia, în urma unei condamnări cu executare de 6 ani, pentru 21 de infracțiuni de «abuz în serviciu».

Fostul baron PSD Constanța, închis la Slobozia
Primii infractori VIP încarcerați... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2017, 13:15 (3690 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ADI ECOO Țăndărei cere majorarea tarifului!

Mai mulți bani pentru colectarea deșeurilor menajere

ADI ECOO Țăndărei cere majorarea tarifului!

De 8 ani, ADI ECOO Țăndărei supraviețuiește ca prin minune pe piața operatorilor de salubritate din județ. Supradimensionată, veșnic în pragul falimentului și fără o politică de tarifare unitară, societatea a ajuns la acest moment la concluzia că trebuie să majoreze tarifele de colectare a gunoiului menajer la 12 lei/lună/persoană. Propunerea a fost făcută la ședința Adunării Generale a Acționarilor Asociației cu același nume care gestionează societatea. Întâlnirea a avut loc joi, 16 februarie 2017, însă a fost amânată din lipsă de cvorum. Din ADI ECOO Țăndărei fac parte 8 localități limitrofe orașului Țăndărei, însă numărul de contracte încheiate cu beneficiarii nu depășește 40% din populația... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2017, 11:40 (6481 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Scandal penal la Servicii Publice Slobozia SRL

Ședință AGA cu ușile închise

Scandal penal la Servicii Publice Slobozia SRL

Marți, 14 februarie 2017, în cadrul ședinței Adunării Generale a Acționarilor SC Servicii Publice  Slobozia SRL, aleșii locali au dezbătut viitorul acestei societăți aflată în subordinea Consiliului Local. În cadrul ședinței, desfășurată cu ușile închise, directorul Dorina Milea a făcut acuzații grave legate de modul în care a fost condusă societatea, precum și la adresa conducerii Primăriei Slobozia. După 2 ore de dezbateri sterile, ședința a fost amânată pentru o dată care va fi anunțată ulterior.

Dorina Milea este o bombă cu ceas
Pe 28 septembrie 2016, Dorina Milea era... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2017, 10:05 (8180 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Instanța cu un singur magistrat

Stare de avarie la Judecătoria Fetești

Instanța cu un singur magistrat

Cu peste 6800 de dosare pe rol înregistrate anul trecut, Judecătoria Fetești se află în imposibilitatea de a-și desfășura activitatea în condiții optime. Deși schema de personal a instanței prevede 7 posturi, în prezent doar un singur magistrat susține ședințele de judecată. Situația a fost generată de reprezentanții Consiliului Superior al Magistraturii, care au aprobat cererile de transfer ale unora dintre judecătorii care își exercitau funcțiile la Fetești. Pentru a evita riscurile desființării instanței, reprezentanții Tribunalului Ialomița au apelat la măsuri de avarie.

Dosare pe bandă rulantă... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 20:10 (10843 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Sportul de performanță, o investiție necesară

Sportul de performanță, o investiție necesară

Dezbaterea pe probleme de sport organizată de Primăria Slobozia a generat polemici aprinse, constând în păreri pro și contra sportului de performanță. Este necesară investiția banului public în susținerea performanței sau acesta trebuie direcționat cu precădere către sportul de masă? Sănătatea prin mișcare este un concept despre care s-a tot vorbit și de care este bine să ținem cont la orice vârstă. Este foarte important pentru o comunitate ca toți cei care o alcătuiesc să aibă acces neîngrădit la mișcarea sportivă. Sportul într-o comunitate locală este însă un fenomen social, iar cel de masă reprezintă baza piramidei acestuia. Tocmai de aceea, fără obiective de performanță, fără participarea... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 18:10 (8715 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ginuța e șefă ilegal

Nici a doua oară n-a fost cu noroc

Ginuța e șefă ilegal

Gina Palantin, activistul politic personal al primarului Adrian Mocioniu, a câștigat concursul de șef Serviciu Administrativ al Primăriei Slobozia. Ea a candidat de una singură și a obținut 82,66 de puncte la interviu și 80 de puncte la proba scrisă. Aceasta este vestea bună și o felicităm și noi pe această cale pentru răbdarea și perseverența de care a dat dovadă. Vestea proastă e că, în pofida eforturilor edililor locali, ea a fost acceptată ilegal la concurs. Potrivit condițiilor din anunțul privind concursul pentru a participa, candidații erau obligați să aibă «o perioadă de 2 ani vechime minimă în specialitatea studiilor necesare exercitării funcției». Numai că, potrivit paginii... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 17:40 (8827 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

Handbal, Junioare III

CSS Slobozia, victorie contra Constanței

Sâmbătă, 18 februarie 2017, Sala «Andreea Nica» a găzduit întâlnirea dintre CSS Slobozia și CSS Constanța. Partida a contat pentru prima etapă a returului din cadrul campionatului adresat junioarelor III. Așa cum era de așteptat, elevele lui Marian Simion au avut meciul în mână de la un capăt la celălalt, nelăsând nicio șansă dobrogencelor. Slobozia s-a impus cu 39-9 (24-3) și continuă să păstreze șanse mari de a termina grupa pe prima poziție. Pentru Slobozia au marcat Lazăr-10 goluri, Vasile-7, Onea-5, Soreanu-4, Zăvadă-4, Neagu-3, Gălămuj-3, Dumitru-2 și Cucu-1.... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 16:35 (5170 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Scrisoarea agramată a administrației Mocioniu către contribuabili

Slobozia: Scrisoarea agramată a administrației Mocioniu către contribuabili

După ce a majorat taxele și impozitele locale (conform legii, că doar știți cât de legist este!), primarul Adrian Mocioniu invită contribuabilii slobozeni la plata acestora printr-o scrisoare redactată într-un limbaj de lemn și care conține greșeli gramaticale și fraze incoerente. Vă oferim câteva exemple, lăsându-vă plăcerea de a le descoperi singuri pe toate.

Gramatica e precum carnea de porc Încă din prima frază, Adrian Mocioniu vine în fața contribuabililor «cu satisfacția faptului că, în anul 2016, am început, împreună, să realizăm multe dintre proiectele importante pe care le-am propus pentru comunitatea noastră»... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 15:55 (7756 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Victorie cu Brăila, înfrângere cu Afumați

Unirea Slobozia a continuat săptămâna trecută seria amicalelor din perioada de pregătire de iarnă. Echipa antrenată de Ion Ionescu a reușit o victorie de moral în fața divizionarei secunde Dacia Unirea Brăila. Succesul surprinde mai ales prin proporțiile scorului, galben-albaștrii impunându-se cu 3-0, prin golurile semnate de Răduca, Gherasim și Pâslaru. Într-o altă confruntare, slobozenii au pierdut cu 0-1 tot în fața unei divizionare secunde, CS Afumați. Vineri, 24 februarie 2017, Unirea se deplasează la Modelu, pentru un test în fața echipei din localitate, iar sâmbătă satelitul echipei slobozene dispută meciul din Cupa României contra celor de la FC Traian.... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 15:10 (4144 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Eșecurile guvernării social-democrate

Cenzură și megalomanie

Eșecurile guvernării social-democrate

bonus: administrația Moraru a intrat în Zodia Maimuței

Ședința Consiliului Județean Ialomița de joi, 16 februarie 2017, marchează declanșarea unui război public deschis între o parte a presei locale și președintele Victor Moraru. Conflictul a fost generat de decizia acestuia de a pune presa «la colț» pe durata ședințelor. Dincolo de acest incident public regretabil, ședința a confirmat din nou eșecurile administrației județene după primele 6 luni de guvernare.

Jumătatea goală a paharului Președinte cu veleități de despot, Victor Moraru și-a făcut un obicei din a-și impune voința în cadrul ședințelor Consiliului Județean. Ședința de săptămâna... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 14:40 (6952 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Constantin Sava este din nou primar la Urziceni

După 1 an de absență

Constantin Sava este din nou primar la Urziceni

Constantin Sava și-a reluat atribuțiile funcției de primar din care a fost suspendat în urmă cu 1 an printr-o ordonanță a procurorilor Direcției Naționale Anticorupție. Decizia de a-l reinvesti în fruntea Primăriei Urziceni aparține Curții de Apel București și este definitivă.

Constantin Sava s-a întors la Primăria Urziceni
În februarie 2016, o dată cu declinarea dosarului primarului Constantin Sava de la Parchetul Județean Ialomița la Direcția Națională Anticorupție, procurorii DNA i-au interzis edilului să-și exercite funcția. Decizia a fost menținută până în urmă cu o săptămână... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 14:20 (6490 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Război în instanță pentru tichetele de masă ale medicilor și asistentelor

Spitalul Județean de Urgență Slobozia refuză acordarea drepturilor salariaților

Război în instanță pentru tichetele de masă ale medicilor și asistentelor

Acordarea tichetelor de masă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia aprinde spiritele între reprezentanții instituției și cei ai sindicatului SANITAS-filiala Ialomița. Sindicaliștii reclamă faptul că angajații unității medicale nu beneficiază corespunzător de acest drept salarial și amenință cu procese. «Vom face câte o acțiune în instanță în fiecare lună în care nu se acordă tichetele!» susține Valentin Spătărelu, liderul SANITAS Ialomița.

Situație ambiguă La nivelul Sloboziei, Spitalul Județean de Urgență este printre cei mai mari angajatori. Potrivit reglementărilor legale, lună... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2017, 19:15 (9333 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Primarii condamnați penal, eliberați din funcții Ialomița: Primarii condamnați penal, eliberați din funcții

Decizii definitive

Ialomița: Primarii condamnați penal, eliberați din funcții

Printr-o serie de documente oficiale, semnate la începutul acestei luni, primarii ialomițeni cu sentințe penale definitive au rămas fără mandate. În această situație se află Cristian Roman (Țăndărei), revocat din funcție în baza unui ordin al Prefecturii Ialomița, și Iusein Iuksel (Fierbinți Târg), care a pierdut mandatul, în urma unei sentințe de invalidare a Tribunalului Ialomița. Singurul care poate răsufla ușurat este Constantin Sava, primarul ales al Urziceniului. În urmă cu o săptămână, Tribunalul Ialomița a decis să-i ridice interdicția de a-și exercita funcția, potrivit deciziei instanței acesta putând să revină în fruntea Primăriei Urziceni. Decizia a fost însă atacată la Curtea de Apel... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2017, 10:10 (6247 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Obținerea expertizelor judiciare întârzie anchetele penale din Ialomița

Obținerea expertizelor judiciare întârzie anchetele penale din Ialomița

În urmă cu o săptămână, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au trimis în judecată un bărbat sub acuzația de viol, după 8 luni de la petrecerea faptelor! Organele judiciare din Ialomița se confruntă destul de des cu astfel de situații, având în vedere faptul că atât procurorii, cât și polițiștii, trebuie să aștepte timp îndelungat după rezultatele expertizelor judiciare serologice, pentru a administra corespunzător probele din dosarele penale. Astfel de teste se realizează doar în cadrul Institutului Național de Medicină Legală «Mina Minovici» sau Institutului Național de Criminalistică București. Cea mai oportună soluție o reprezintă înființarea în cadrul Serviciului de Medicină... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2017, 09:15 (6486 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Adrian Mocioniu și construcțiile ILEGALE din Slobozia

Primarul Adrian Mocioniu și construcțiile ILEGALE din Slobozia

În luna iulie a anului 2016, la nicio lună de la instalarea în funcție, Adrian Mocioniu a cerut funcționarilor din subordine o listă a construcțiilor ilegale din oraș. În luna februarie 2017, la solicitarea ziarului Independent, același primar face publică această listă, confirmând astfel că anchetele noastre jurnalistice din ultimii ani pe această temă sunt întemeiate. Așteptăm cu interes primele măsuri concrete de intrare în legalitate a acestor construcții, în condițiile în care, potrivit propriilor declarații, primarul Sloboziei este «un legist convins».

Greaua moștenire a administrațiilor PSD... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2017, 18:20 (6322 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Garajele domnului Moraru, acuzate de «tulburare de posesie»

Garajele domnului Moraru, acuzate de «tulburare de posesie»

În vreme ce Președintele Moraru dă lecții de moralitate pe pagina sa de Facebook, la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia a fost înregistrată săptămâna trecută (n. red.: înainte de declanșarea protestelor) o plângere penală împotriva sa. Plângerea vizează o posibilă «tulburare de posesie», iar ancheta urmează să fie declanșată în perioada imediat următoare. Sau nu!

Garajele Președintelui Înainte de debutul protestelor, Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia a înregistrat o plângere penală potrivit căreia Președintele tuturor ialomițenilor este acuzat de «tulburare de posesie... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2017, 17:05 (6234 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Slobozia a bătut Clujul! La handbal! Slobozia a bătut Clujul! La handbal!

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-Universitatea Cluj 22-18 (13-11)

Slobozia a bătut Clujul! La handbal!

Scrisoare deschisă către primarul Adrian Mocioniu

Domnule primar Mocioniu, poate ați omis să vă interesați, poate domnul Prepeliță a fost ocupat și nu v-a informat, așa că am hotărât să vă spunem noi: handbalistele de la Unirea Slobozia au învins Clujul! Da, Clujul, orașul ăla universitar cu o hardughie de sală cu 7000 de locuri! Clujul, care a dat Naționalei României 3 handbaliste la Campionatul European din 2016: Cristina Laslo, Laura Popa și Florina Chintoan (în caz că vă întreabă viceprimarii cum le cheamă). Meciul a avut un debut mai complicat, așa ca la deszăpezire. Ardelencele au fost cele care au deschis scorul, că noi suntem un oraș fără pretenții, cu buget mic și nu ne permitem. După aceea, spre mirarea noastră, au început... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2017, 12:05 (6316 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Cenzură de catifea

Președintele Moraru a așezat presa «la locul ei»

Vi-l mai amintiți pe Răposatu’ strigând «Stați liniștiți la locurile voastre!»?. Ei bine, așa și cu președintele Victor Moraru. În cadrul ședinței de Consiliu Județean de joi, 16 februarie 2017, președintele Consiliului Județean Ialomița a invocat un articol din Regulamentul de organizare și funcționare al instituției, aprobat luna trecută, potrivit căruia «presa are obligația de a ocupa locurile special amenajate în sală»...

Opoziția a părăsit sala
Locurile «special amenajate» au fost marcate cu ajutorul unor coli A4, lipite pe spătarul scaunelor, în spatele stâlpilor de susținere... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2017, 17:50 (8849 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Gheorghe Vlase l-a desființat public pe Adrian Mocioniu

«Eu nu sunt Don Juan al Primăriei! Ești un nesimțit!»

Dezbatere publică penibilă la Casa Municipală de Cultură din Slobozia. Omul de afaceri Gheorghe Vlase l-a desființat public pe primarul municipiului Slobozia, Adrian Mocioniu. Reamintim că dezbaterea publică a vizat centralizarea propunerilor legate de viitorul Sportului și Culturii în municipiul Slobozia. După 2 ore de polemici sterile privitoare la fenomenul sportiv local și finanțarea lui în anul 2017, cei prezenți nu au mai fost interesați de dezbaterea legată de finanțarea culturii.

Jenă și penibil în spațiul public
Miercuri, 15 februarie 2017, Primăria Slobozia a organizat... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2017, 12:40 (20664 vizualizări - 31 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
241 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Angajații care muncesc suplimentar, plătiți în plus

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a demarat o nouă campanie de informare cu privire la drepturile salariale ale angajaților. Mai precis, ale celor care muncesc suplimentar. Preluăm integral comunicatul ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:43
(26195 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: «Șoferi» fără permis

Luni, 18 mai, în intervalul orar 14,00-16,00, la nivelul Poliției Orașului Țăndărei s-a desfășurat o acțiune ce a urmărit asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică pe raza orașului, ocazie cu ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:29
(26957 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Mașinile cu defecțiuni tehnice, scoase din circulație

Luni, 17 mai, în intervalul orar 10,00-13,00, polițiștii Biroului Rutier Fetești, în colaborare cu lucrătorii ARR Ialomița, au acționat pe raza municipiului, pentru verificarea stării tehnice a autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:27
(26778 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: I-au «prădat» autoturismul

Luni, 17 mai polițiștii din Perieți au fost sesizați de un localnic despre faptul că, pe timpul nopții, din autoturismul personal, pe care îl avea parcat în fața locuinței, i-au fost sustrase mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:25
(34264 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți furt


Coșereni: Minor, spărgător de locuințe

La începutul săptămînii, luni 17 mai, polițiștii din Coșereni au primit o sesizare privind un furt. Fapta a fost sesizată agenților de partea vătămată, un bătrîn, de 74 de ani, acesta reclamînd faptul că ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:23
(25741 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Coșereni furt


Fetești: Bunuri furate, recuperate de polițiști

Luni dimineață, 17 mai, Poliția Fetești a fost sesizată de un bărbat, de 65 de ani, din localitate despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute au sustras din curtea locuinței sale mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:22
(26594 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Un milion de cereri pentru sprijinul de suprafață

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a finalizat luni, 17 mai 2010, prima parte a campaniei de depunere a cererilor de plată pentru schemele de sprijin pe suprafață» informează reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:20
(24878 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Geamurile unei școli, sparte cu pietre

În dimineața zilei de luni, 17 mai, reprezentantul unei unități de învățămînt din orașul Țăndărei a sesizat Poliția despre faptul că persoane necunoscute au spart, în perioada week-end-ului, geamurile de ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:19
(20915 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți minori

Polițiștii ialomițeni au identificat șapte tineri suspectați de comiterea mai multor furturi pe raza județului. Mare parte din prejudiciul creat a fost recuperat și restituit părților vătămate. Într-unul ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:17
(28076 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți copii


APIA a achitat integral subvenția la bovine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a plătit marți, 18 mai 2010, peste 235 milioane de lei, reprezentînd diferența din a doua tranșă a Plăților Naționale Directe Complementare, specia bovine ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:16
(28865 vizualizări - 0 comentarii)


«Sărbătorile Sloboziei»: Jandarmii, pe primul loc la fotbal

Echipa de fotbal a Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița a cîștigat locul I la Campionatul organizat de Primăria municipiului Slobozia, cu ocazia sărbătorii anuale a localității. Astfel, pe terenurile ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:17
(19841 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: fotbal jandarm


Crescătorii de oi și capre trebuie să solicite subvenția

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește crescătorilor de ovine/caprine că termenul limită pentru a solicita Plata Națională Directă Complementară pentru sectorul zootehnic este ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:12
(27126 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident provocat de un copil de 10 ani pe scuter

În aceeași zi de duminică, 16 mai, polițiștii slobozeni au fost sesizați că în Slobozia s-a produs un accident rutier în care a fost implicat un minor. Astfel, în timp ce un copil, de 10 ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:10
(26051 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist accidentat

Duminică 16 mai, s-a produs un eveniment rutier în urma căruia un biciclist imprudent a fost accidentat. Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe DN2A s-a produs un eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:08
(24596 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 18 permise de conducere reținute

În ultimele 72 de ore, cu ocazia acțiunilor de control efectuate în trafic, polițiștii rutieri au constatat 400 de încălcări ale legislației referitoare la circulația pe drumurile publice. Neregulile descoperite ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:07
(17135 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: «Șofer» fără permis

Sîmbătă, în jurul orei 23.15, cu ocazia unei acțiuni preventive a polițiștilor slobozeni, desfășurată în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție Gheorghe Lazăr și Bucu în cele două localități rurale ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:06
(27007 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tuburi de oxigen, furate din curtea spitalului cu căruța

În dimineața zilei de duminică, 16 mai, un echipaj mixt de siguranță publică, aflat în serviciul de patrulare pe raza Cartierului Vlașca din municipiul Fetești, a depistat o căruță plină cu tuburi de oxigen ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 15:58
(25452 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


Urziceni: Peste 100 de sancțiuni aplicate în timpul unei razii

În seara zilei de vineri, 14 mai a.c, polițiștii ialomițeni au demarat o razie în municipiul Urziceni ce a avut drept scop prevenirea criminalității stradale, a faptelor comise cu violență, prevenirea abaterilor ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2010, 10:56
(19253 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Ialomița: Acțiuni preventive

Vineri, 14 mai 2010, polițiștii ialomițeni au desfășurat o serie de acțiuni pe raza județului al căror obiectiv principal a fost creșterea gradului de siguranță a cetățenilor, pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2010, 10:55
(22910 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Tânăr arestat după ce a încercat să violeze o bătrână

În cursul zilei de vineri, 14 mai a.c., polițiștii ialomițeni au încarcerat în Centrul de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului un tânăr, în vârstă de 19 ani, domiciliat în comuna Făcăeni. Măsura ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:51
(23753 vizualizări - 0 comentarii)


Adâncata: Doi frați au furat o vacă

Doi frați, în vârstă de 28, respectiv 29 de ani, domiciliați în comuna Maia, au fost arestați preventiv pe o perioadă de 29 de zile, fiind încarcerați în Centrul de Reținere și Arest Preventiv din cadrul ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:50
(24490 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Adâncata vacă furt


Slobozia: Țigări ucrainene, cărate cu sacul

Vineri seara, 14 mai a.c., în jurul orei 22.00, o echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Slobozia a reperat, în timp ce se deplasa dinspre Piața Agroalimentară din municipiu, un localnic în vârstă ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:50
(13995 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Alt «șofer» fără permis

În noaptea de vineri spre sâmbătă, 14/15 mai a.c., în jurul orei 1.00, cu ocazia unei patrulări intercomunale, agenții Posturilor de Poliție Roșiori și Drăgoești au oprit pentru control, pe raza primei ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:49
(20538 vizualizări - 0 comentarii)


DN2A: Trafic rutier întrerupt pentru aproximativ 45 de minute din cauza unui accident

Vineri, 14 mai a.c., în jurul orei 21.25, pe DN2A, în apropierea localității Sărățeni, s-a produs un accident de circulație soldat doar cu pagube materiale, în urma căruia circulația rutieră a fost blocată ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:48
(13764 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2A accident


Andrășești: 10 tone de deșeuri feroase fără documente, ridicate în vederea confiscării

Joi, 13 mai a.c., polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița, în baza unui plan de acțiune ce are ca scop prevenirea și combaterea activităților economice ilegale în domeniul colectării ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:47
(21025 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Pieton accidentat pe trecere

Joi, 13 mai, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe strada Calea București din localitate s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea corporală a unui pieton. Urmare a cercetărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 13:58
(20677 vizualizări - 0 comentarii)


12 permise reținute în doar două zile

În perioada 11-13 mai 2010, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o serie de acțiuni pe șoselele din județ pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum, și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 13:57
(23398 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Recidivist prins la furat de un vecin

Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de un bărbat, de 34 de ani, din localitate, despre faptul că a surprins un tânăr suspect ce încerca să iasă din curtea locuinței unei vecine. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 06:08
(24182 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Dispărut de la domiciliu

Miercuri, 12 martie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată de un bărbat din localitate despre faptul că din data de 5 mai a.c., orele 22.00, a dispărut de la domiciliu un bărbat ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 06:06
(22546 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Săveni dispărut


Maia: Prins și încarcerat pentru executarea unui mandat de arestare

În cursul zilei de miercuri, 12 mai a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au desfășurat activități de depistare a unui bărbat, de 33 de ani, din localitatea Maia, pe numele căruia exista ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 06:05
(19811 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...