Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Sinucigașii administrației ialomițene

Din Învățăturile Președintelui Moraru către popor

Sinucigașii administrației ialomițene

funcționarii Consiliului Județean Ialomița sunt «slab pregătiți și incompetenți»

Vineri, 10 februarie 2017, conducerea Consiliului Județean Ialomița a organizat o conferință de presă al cărei scop declarat a fost «transmiterea de informații publice legate de cele 22 de proiecte de hotărâre aflate pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean Ialomița din data de 16 februarie 2017». Dincolo de prezentarea seacă a acestor informații, președintele Victor Moraru a răspuns, pentru prima dată, conform propriilor declarații «periculos de sincer», întrebărilor legate de activitatea administrativă desfășurată de echipa pe care o conduce în primele 6 luni de mandat. Deși stângaci și necredibil, președintele Consiliului Județean Ialomița a renunțat la morga sa dictatorială și a oferit... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 21:25 (6244 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

Egalii Lupilor Galbeni

Fotbal, Unirea Slobozia

Egalii Lupilor Galbeni

Printre marile nedreptăți ale fotbalului românesc se numără și faptul că una dintre cele mai iubite echipe de la noi, Petrolul Ploiești, trebuie ca din acest sezon să își rescrie istoria pornind din Liga a IV-a. Acolo, firește, Petrolul domină, iar vineri, 10 februarie 2017, s-a duelat amical cu Unirea Slobozia. Meciul nu s-ar fi desfășurat dacă inimoșii suporteri ai lupilor galbeni n-ar fi pus serios umărul la deszăpezirea sinteticului. N-au regretat pentru că a ieșit un spectacol sportiv plăcut ochiului. Prahovenii, la care evoluează și fostul unirist Nini Popescu, au deschis scorul prin Velisar. Unirea a egalat apoi prin Adăscăliței, 1-1 fiind, de altfel, și scorul pauzei. Petrolistul Dragoș... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 20:45 (3826 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Loturile de teren din Cartierul «Pepinieră» sunt intabulate greșit

La sfârșitul lunii precedente, Primăria Slobozia a adus la cunoștința Consiliului Local faptul că unele loturi de teren din Cartierul «Pepinieră» au fost intabulate greșit. Unul dintre deținătorii de teren împroprietăriți în zona respectivă susține că de 7 ani plătește impozite «pentru o suprafață de teren care nu știu unde este poziționată». Funcționarii Primăriei Slobozia susțin că au făcut demersurile legale pentru remedierea situației «în cel mai scurt timp posibil».

Deznodământ amânat
Starea de fapt semnalată în ședința de Consiliu Local din 29 ianuarie 2017 este cunoscută... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 19:05 (5991 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Daria Tudor a câștigat «Trofeul Lechner»

Tenis de câmp

Daria Tudor a câștigat «Trofeul Lechner»

Brașovul a găzduit săptămâna trecută «Trofeul Lechner», turneu de tenis de câmp adresat copiilor cu vârste între 10 și 16 ani. La categoria 12 ani, reprezentanta TenisCon Slobozia, Daria Tudor, a avut o evoluție foarte bună. Primul meci a fost, de altfel, și cel mai dificil, însă Daria s-a impus în fața Anei Spoteanu în 3 seturi: 7-6, 3-6, 6-3. Nici cel de-al doilea meci, disputat contra constănțencei Aura Preda, nu a fost tocmai ușor, dar totul s-a decis în două seturi: 7-6, 7-6 pentru sportiva noastră. În finală, Daria a etalat multă siguranță și a trecut de Ștefania Gligor, cu 6-2, 6-3. Astfel, jucătoarea antrenată de Neli Iordache își trece în palmares încă un turneu câștigat. Săptămâna aceasta... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 17:35 (6218 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Petițiile Manuelei Zainea

Sesizări scrise la Ministerul Educației Naționale

Slobozia: Petițiile Manuelei Zainea

Luminița Trifan, din nou director la Școala Săveni

Foștii directori ai școlilor din Ialomița care au rămas «pe dinafară» continuă să-și manifeste nemulțumirea față de decizia Inspectoratului Școlar Județean Ialomița de a-i schimba din funcții. Printre aceștia se numără și Manuela Zainea, fostul director al Palatului Copiilor din Slobozia. Aceasta a făcut mai multe sesizări scrise către Inspectoratul Școlar Județean Ialomița și Ministerul  Educației Naționale, prin care reclamă comiterea unui abuz cu privire la schimbarea sa din funcție. În baza petițiilor, oficialii IȘJ Ialomița au demarat o inspecție tematică pentru a stabili dacă cele reclamate se confirmă sau nu.

Disputele continuă... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 16:55 (7099 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Copiii Amarei, rezultate excelente la Craiova

Lupte libere

Copiii Amarei, rezultate excelente la Craiova

CS Amara a deplasat la finele săptămânii precedente o numeroasă delegație de luptători la «Memorialul Ilie Marinescu», puternic turneu adresat copiilor. Rezultatele elevilor lui Marian Moraru au impresionat din nou, aceștia aducând pentru Amara 12 clasări pe podium. Astfel, la categoriile lor de greutate, Alexandru Minea, Marian Subțirică, Denisa Negoiță și Elena Morar au obținut locul 1. Pe poziția a 2-a s-au clasat Robert Gresianu, Alexandru Stan, Cristian Toader, Manuel Iacob, Răzvan Jeaca și Valentina Mihăescu. Locul 3 a fost obținut de Stelică Subțirică și Ștefan Stancu.... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 15:30 (4215 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminița Barcari a demisionat din Consiliul Județean Ialomița!

Luminița Barcari a demisionat din Consiliul Județean Ialomița!

Inspectorul general școlar Luminița Barcari a demisionat luni, 13 februarie 2017, din cadrul Consiliului Județean Ialomița. Potrivit declarațiilor sale, «decizia nu este una politică!». «Am luat hotărârea de a demisiona pentru a mă putea concentra exclusiv asupra activității școlare!» a declarat Luminița Barcari. În pofida acestei declarații, decizia rămâne una inexpicabilă în actualul context politic local. Reamintim că Luminița Barcari e unul dintre puținii membri PNL rămas într-o funcție de conducere la nivelul județului, iar activitatea acesteia din cadrul Consilului Județean a fost considerată drept una «pozitivă». Președintele PNL Gheorghe Tinel susține public această demisie, despre... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 14:45 (6036 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Dorina Milea NU mai demisionează

Alba-neagra la Servicii Publice SRL

Dorina Milea NU mai demisionează

Scandalul generat de recenta demisie a directorului Servicii Publice SRL continuă. Marți, 14 februarie 2017, la orele 16.00, a fost convocată o ședință a Adunării Generale a Acționarilor a acestei societăți aflate în subordinea Consiliului Local Slobozia. Potrivit unor surse interne, în cadrul acesteia vor fi făcute publice informații privind activitatea ilegală a societății din ultimii ani. Totodată, va fi anunțat faptul că Dorina Milea renunță la decizia de a demisiona...

Uite demisia, nu e demisia! Anunțată public în urmă cu două săptămâni, demisia Dorinei Milea a inflamat spiritele... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 12:10 (6110 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Percheziții DIICOT în Ialomița și Călărași. Sunt vizați proxeneți!

Percheziții DIICOT în Ialomița și Călărași. Sunt vizați proxeneți!

Marți, 14 februarie 2017, procurorii  Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Călărași, împreună cu polițiști de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Călărași au efectuat 17 percheziții domiciliare pe raza județelor Călărași și Ialomița, în cadrul unei acțiuni vizând destructurarea unui grup infracțional organizat specializat în săvârșirea infracțiunilor de trafic de minori și proxenetism. În cauză există suspiciunea rezonabilă că  începând cu anul 2016, membrii grupului au recrutat  și exploatat sexual mai multe persoane vătămate minore și majore din județul Călărași... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 10:20 (6339 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ordonanța 13 ar fi clasat 139 de dosare penale

În Ialomița

Ordonanța 13 ar fi clasat 139 de dosare penale

Decizia Guvernului României de a menține scandaloasa Ordonanță 13 ar fi avut un impact devastator asupra activității de urmărire penală din județul Ialomița. Astfel, potrivit datelor statistice, 139 de dosare penale ce vizează fapte de «abuz în serviciu», comise de funcționarii primăriilor și instituțiilor publice din Ialomița, ar fi fost clasate din cauza faptului că prejudiciile estimate de procurori nu treceau de pragul de 200 mii de lei, așa cum se prevedea în Ordonanța de Urgență a Guvernului Grindeanu. Situația ar fi generat un adevărat haos și în ceea ce privește maniera în care se construiau probatoriile în cazul infracțiunilor de abuz în serviciu. Ordonanța 13 scădea limitele de pedeapsă... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2017, 18:50 (5432 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cheltuielile de protocol ale Consiliului Județean Ialomița s-au dublat!

Cheltuielile de protocol ale Consiliului Județean Ialomița s-au dublat!

Administrația Moraru a dublat cheltuielile de protocol la nivelul instituției. Potrivit informațiilor furnizate de către Consiliul Județean Ialomița, în anul 2016 valoarea acestor cheltuieli s-a cifrat la 66397 lei. Suma este de cel puțin două ori mai mare decât în anul precedent, când instituția a raportat cheltuieli de 23783 lei...

Prea săraci ca să ne lăsăm guvernați ieftin
Președintele Consiliului Județean Ialomița este recunoscut pentru faptul că a reinventat butada «suntem prea săraci ca să cumpărăm ieftin» la nivelul județului Ialomița. Credincios acestui principiu el a... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2017, 15:40 (5477 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

15,1 milioane de lei pentru ruinele Combil

Statul vinde la bucată fostul Complex de porcine din Slobozia

15,1 milioane de lei pentru ruinele Combil

Administrația Finanțelor Publice Ialomița scoate la vânzare, prin licitație publică, ultimele rămășițe ale fostului Combil pe care societatea le-a deținut Slobozia. Este vorba despre întregul Complex de porcine, amplasat la marginea Cartierului Bora. Respectivele bunuri sunt tranzacționate la valoarea de 15,1 milioane de lei, TVA fiind inclusă în preț.

Resturi vândute de Stat
Licitația publică organizată de Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița pentru scoaterea la vânzare a bunurilor din incinta fostului Complex de porci din Slobozia, care au aparținut în trecut... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2017, 12:15 (7031 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un pacient s-a aruncat de la balcon

Anchetă internă la Secția Neurologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Un pacient s-a aruncat de la balcon

Întâmplare șocantă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Rămas nesupravegheat de medici sau asistente, un pacient a ieșit din salon și s-a aruncat în gol de la un balcon aflat la capătul holului secției unde era internat. Mai mult, se pare că ușa care ar fi trebuit să asigure ieșirea către balcon era defectă. Deși s-au făcut numeroase referate prin care s-a solicitat reparația respectivei uși, conducerea unității medicale a tratat totul cu indiferență. «Referatul acesta e vechi de un an! Sunt zeci de referate pe masa mea. La care să mă uit primul?» ne-a declarat Mariana Iancu, managerul interimar al Spitalului Slobozia. În jurul cazului a fost demarată o anchetă internă.

S-a întâmplat la Spitalul Slobozia... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 20:05 (16362 vizualizări - 42 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jaf financiar în administrația locală din Ialomița

Prejudicii de 15 milioane de lei constatate de Camera de Conturi Ialomița

Jaf financiar în administrația locală din Ialomița

Oficialii Curții de Conturi a României au dat publicității Raportul de activitate realizat în urma controalelor efectuate anul trecut, referitor la exercițiul bugetar aferent anului 2015. În ceea ce privește județul Ialomița, auditorii din cadrul Camerei de Conturi Ialomița au descoperit prejudicii de peste 15 milioane de lei. Cele mai multe dintre abaterile sesizate au vizat utilizarea nelegală a fondurilor publice, plata ilegală de sporuri salariale sau neîncasarea corespunzătoare a taxelor și impozitelor locale.

Camera de Conturi Ialomița, la raport
În baza Programului de activitate... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 15:40 (6125 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mașini furate din Norvegia, descoperite în curtea unui ialomițean

Mașini furate din Norvegia, descoperite în curtea unui ialomițean

Descoperire uimitoare a polițiștilor ialomițeni, la sfârșitul săptămânii precedente: oamenii legii au găsit în curtea unui tânăr din Fetești 3 limuzine de lux. Mașinile figurau ca fiind furate din Norvegia, fiind date în urmărire internațională prin Interpol. În cauză s-a întocmit un dosar penal.

Ancheta este în desfășurare Potrivit informațiilor, polițiștii din Ialomița au fost sesizați de oficialii Interpol cu privire la faptul că 3 limuzine lux, înmatriculate în Norvegia, s-ar afla pe raza județului nostru. În urma verificărilor specifice, oamenii legii au dat de urma mașinilor în... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 13:35 (3606 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii care iubesc natura, premiați de Garda de Mediu Ialomița

Elevii care iubesc natura, premiați de Garda de Mediu Ialomița

Comisarii Gărzii de Mediu Ialomița lansează o mare provocare pentru elevii din mediul rural care iubesc natura. Astfel, micuții au șansa să primească laptopuri, calculatoare și birouri folosite de angajații instituției, dacă se înscriu la concursul de ecologie al Gărzii Naționale de Mediu. Termenul limită este sfârșitul lunii februarie.

«Let’s be eco» Concursul organizat de Garda de Mediu Ialomița, prin intermediul Gărzii Naționale de Mediu și a fundației «Let’s do it Romania», este în fapt un proiect de economie circulară și se desfășoară cu scopul reutilizării resurselor. Competiția... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 11:25 (2842 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica», 35,82% realizată

Reabilitarea Pieței Revoluției bate pasul pe loc

«Groapa lui Stoica», 35,82% realizată

Reabilitarea Pieței Revoluției din Slobozia atârnă ca o piatră de moară pentru administrația locală a orașului. Potrivit informațiilor solicitate de ziarul nostru, în momentul de față, stadiul de execuție al proiectului s-a oprit la indicele de 35,82%. În decembrie 2015, când autoritățile locale au făcut oficial previziuni cu privire la maniera în care se desfășoară lucrările, proiectul era realizat în proporție de 20%... În toamna anului trecut, Primăria Slobozia a aprobat, prin Hotărâre de Consiliu Local, un împrumut de 25,4 milioane de lei de la Trezoreria Statului pentru finalizarea investiției. Asumată public de primarul Adrian Mocioniu, decizia acestui împrumut a fost pusă în practică pentru... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 19:50 (3250 vizualizări - 12 comentarii)

ANCHETĂ

4500 de ialomițeni au fost transformați în «bolnavi închipuiți»

Țeapă de manual în sistemul sanitar

4500 de ialomițeni au fost transformați în «bolnavi închipuiți»

Un dosar penal instrumentat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița scoate la iveală maniera în care un medic de familie din Țăndărei, împreună cu doi farmaciști din comuna Mihail Kogălniceanu, au reușit să fraudeze bugetul Sănătății ialomițene. Cercetările anchetatorilor au scos la iveală faptul că medicul Carmen Lăcureanu, împreună cu farmaciștii Mariana Pandrea și Cristian Pandrea, s-au folosit de CNP-urile a 4500 de ialomițeni pentru a prescrie și elibera ilegal rețete. Cazul a ieșit la iveală după ce oamenii au fost somați de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița să returneze fondurile aferente tratamentelor de care au beneficiat fără drept... În urma cercetărilor... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 18:40 (19446 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Războiul statuilor municipale

Primăria Slobozia a cheltuit 65000 de lei pentru o lucrare fără avize

Războiul statuilor municipale

Controversele create în jurul statuii lui Mihai Viteazul, amplasată în Piața Unirii din Slobozia, continuă. După ce Primăria Slobozia a primit avize din partea Ministerului Culturii pentru a expune public o lucrare hidoasă, instituția a folosit banii oferiți de sponsori pentru a plăti execuția unei alte lucrări. Din păcate, intenția autorităților locale de a înlocui statuile bate pasul pe loc. Primăria Slobozia așteaptă de 2 ani să primească avizele de amplasament pentru noul monument, însă Ministerul Culturii refuză să semneze documentația, specialiștii din București considerând faptul că nici această statuie nu corespunde cu imaginea autentică a voievodului. De asemenea, trebuie precizat faptul... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 17:15 (4143 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Orașul împotriva Străzii

În prima seară pe stradă au fost 28, numărați protestatar cu protestatar de Florin. A doua zi au fost vreo 7-8. Apoi au fost 50, apoi 150, 200... Dar nu a mai contat. Orașul e mai puternic. Orașul e majoritar. Orașul e suveran și legitim...

Orașul văzut din Stradă
Strada strigă de una singură: «Ieșiți din casă, dacă vă pasă!». Însă Orașul e mut la îndemnul Străzii. Dar nu e surd. Îl deranjează zgomotul. Îl deranjează ideea. Trei sferturi din el e angajat la stat! Cine nu e, face afaceri cu statul. Ioana nu știe nimic din toate astea, deși a muncit toată viața în Oraș... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 16:40 (9992 vizualizări - 23 comentarii)

Taguri: Slobozia miting

Marți 23 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Lampioane de Dragobete

O Asociație din Slobozia marchează Dragobetele într-un mod inedit. Cei 40 de membri ai Asociației «Interact» din Slobozia oferă lampioane în schimbul unei donații de 10 lei pentru secția Pediatrie a Spitalului ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 17:10
(4108 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă pentru persoanele private de libertate

Vineri, 24 februarie 2017, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita, în colaborare cu Penitenciarul Slobozia, a organizat la sediul instituției, «Bursa locurilor de muncă pentru persoane ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 14:25
(5383 vizualizări - 0 comentarii)


84 de ani de Protecție Civilă în România

«Ziua Protecției Civile» din România este un eveniment care prilejuiește rememorarea momentului istoric în urma căruia a fost înființată Apărarea Pasivă din România. Înaltul Decret Regal nr. 468 din 19 ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 12:20
(6035 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Combaterea braconajului piscicol

Polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița au organizat și desfășurat joi, 23 februarie 2017, pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate, o acțiune pe linie de ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 11:15
(4334 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Campanie de informare

În cursul anului 2017, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița va desfășura o acțiune de informare privind obligațiile legale ale angajatorilor de a consulta lucrătorii și de verificare a organizării ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 10:20
(5568 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie de donare de sânge în Protopopiatul Urziceni

Campanie de donare de sânge în Protopopiatul Urziceni

Pentru a veni în sprijinul semenilor noștri aflați în suferință, miercuri, 22 februarie 2017, în intervalul orar 8,00 -12,00, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a continuat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2017, 15:10
(5089 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Două persoane, rănite într-un accident rutier

Cosâmbești: Două persoane, rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de marți, 21 februarie 2017, în jurul orei 7,45, două autoturisme ce se deplasau pe DJ201 au fost implicate într-un accident rutier, la intrarea în localitatea Cosâmbești dinspre Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2017, 14:05
(4196 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Urziceni

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest caz, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 19:05
(5337 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Furt din magazin

Polițiștii slobozeni au fost sesizați vineri, 17 februarie a.c., de angajata unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 18:10
(3237 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vârste cuprinse între 34 și 43 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 17:55
(4297 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați la acest sfârșit de săptămână ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 17:50
(3886 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Grecii de Jos

Un incendiu puternic a izbucnit, în seara zilei de sâmbătă, 18.02.2017, la două anexe ale unei societăți comerciale din localitatea Fierbinți Târg-Grecii de Jos. Cel mai probabil, flăcările au fost generate ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 13:50
(4028 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfârșitul lunii ianuarie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7638 șomeri, din care 1921 șomeri indemnizați, respectiv 5717 șomeri ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 14:05
(3902 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri suplimentare la bugetul de stat de peste 1,443 milioane de lei

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au stabilit, în luna ianuarie 2017, venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 1,443 milioane de lei, în urma a ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 12:50
(4946 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, că alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în zonele și în ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 11:45
(3722 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, conform Programului Național de Supraveghere și Control, a efectuat în perioada 01.02-15.02.2017, ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 10:10
(4481 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de 8500 de lei

Marți, 14 februarie 2017, polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:40
(5471 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru tentativă de omor

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:15
(7235 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinsă după ce a furat din magazin

Polițiștii feteșteni au fost sesizați marți, 14 februarie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:05
(3441 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: S-a prelungit perioada de înscriere pentru oferta de muncă sezonieră în agricultură în Danemarca

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, prin serviciul de ocupare EURES România, va organiza în prima jumătate a lunii martie 2017, la Brașov, Bursa locurilor de muncă sezoniere în sectorul agricol ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 13:45
(6124 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează TVA, conform selecției naționale, în luna februarie 2017, în valoare totală de 3,378 milioane de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 11:25
(5886 vizualizări - 0 comentarii)


anunț vânzare

societate comercială vinde în Slobozia
hală industrială
C1-atelier mecanic, 880 mp, din cărămidă
C2-magazie din cărămidă, 24 mp
C3-șopron metalic, 73 mp
C5-magazie din bolțari, 757 mp
C6-rezervor subteran, 9 mp
teren aferent 6470,42 mp
situat în zona industrială-OIERIE
Pentru vizualizare spații
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la tel. 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:50


anunț vânzare

societate comercială
vinde
• freză FUS 32,
• strung SN 402x4000
• strung SN 600
Relații suplimentare la
tel. 0722/650.547

15 Februarie 2017, 10:45


anunț vânzare

Societate comercială
vinde fostul cinematograf
și teren în suprafață de 1579,35 mp
situat în centrul orașului Hârșova
pentru vizualizare spațiu
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:40


anunț vânzare

societate comerciala
vinde spațiu
«Magazin Universal Rușețu»
și teren în suprafață de 683,24 mp
situat în comuna Rușețu, jud. Buzău
pentru vizualizare spațiu
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:40


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Un tânăr, de 20 de ani, din localitatea Amara, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autovehicul pe drumurile publice, deși avea acest drept suspendat. De asemenea, alt tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 18:10
(6610 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Salvator din pasiune»-Vino alături de noi!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița lansează faza a doua a campaniei de recrutare a voluntarilor din rândul cetățenilor dornici de colaborare cu profesioniștii ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 14:05
(5308 vizualizări - 0 comentarii)


Studenți în practică la Jandarmeria Ialomița

Studenți în practică la Jandarmeria Ialomița

În perioada 13 februarie-12 martie 2017, trei studenți ai Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza», arma «Jandarmi», vor efectua stagiul de practică în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 12:45
(4515 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița informează

Platforma on-line dedicată programărilor pentru depunerea documentelor în vederea examinării/reexaminării pentru obținerea permisului de conducere și preschimbării permiselor de conducere românești/străine ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2017, 16:35
(3732 vizualizări - 0 comentarii)


Cisternă cu GPL, derapată între Căzănești și Balaciu

Cisternă cu GPL, derapată între Căzănești și Balaciu

O cisternă încărcată cu GPL a derapat între Căzănești și Balaciu și s-a răsturnat între Căzănești și Balaciu. Evenimentul s-a produs miercuri, 8 februarie 2017, fiind cauzat de poleiul instalat pe drumul ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2017, 16:40
(3305 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...