Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Copiii Amarei, rezultate excelente la Craiova

Lupte libere

Copiii Amarei, rezultate excelente la Craiova

CS Amara a deplasat la finele săptămânii precedente o numeroasă delegație de luptători la «Memorialul Ilie Marinescu», puternic turneu adresat copiilor. Rezultatele elevilor lui Marian Moraru au impresionat din nou, aceștia aducând pentru Amara 12 clasări pe podium. Astfel, la categoriile lor de greutate, Alexandru Minea, Marian Subțirică, Denisa Negoiță și Elena Morar au obținut locul 1. Pe poziția a 2-a s-au clasat Robert Gresianu, Alexandru Stan, Cristian Toader, Manuel Iacob, Răzvan Jeaca și Valentina Mihăescu. Locul 3 a fost obținut de Stelică Subțirică și Ștefan Stancu.... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 15:30 (4215 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Luminița Barcari a demisionat din Consiliul Județean Ialomița!

Luminița Barcari a demisionat din Consiliul Județean Ialomița!

Inspectorul general școlar Luminița Barcari a demisionat luni, 13 februarie 2017, din cadrul Consiliului Județean Ialomița. Potrivit declarațiilor sale, «decizia nu este una politică!». «Am luat hotărârea de a demisiona pentru a mă putea concentra exclusiv asupra activității școlare!» a declarat Luminița Barcari. În pofida acestei declarații, decizia rămâne una inexpicabilă în actualul context politic local. Reamintim că Luminița Barcari e unul dintre puținii membri PNL rămas într-o funcție de conducere la nivelul județului, iar activitatea acesteia din cadrul Consilului Județean a fost considerată drept una «pozitivă». Președintele PNL Gheorghe Tinel susține public această demisie, despre... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 14:45 (6036 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dorina Milea NU mai demisionează

Alba-neagra la Servicii Publice SRL

Dorina Milea NU mai demisionează

Scandalul generat de recenta demisie a directorului Servicii Publice SRL continuă. Marți, 14 februarie 2017, la orele 16.00, a fost convocată o ședință a Adunării Generale a Acționarilor a acestei societăți aflate în subordinea Consiliului Local Slobozia. Potrivit unor surse interne, în cadrul acesteia vor fi făcute publice informații privind activitatea ilegală a societății din ultimii ani. Totodată, va fi anunțat faptul că Dorina Milea renunță la decizia de a demisiona...

Uite demisia, nu e demisia! Anunțată public în urmă cu două săptămâni, demisia Dorinei Milea a inflamat spiritele... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 12:10 (6107 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Percheziții DIICOT în Ialomița și Călărași. Sunt vizați proxeneți!

Percheziții DIICOT în Ialomița și Călărași. Sunt vizați proxeneți!

Marți, 14 februarie 2017, procurorii  Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Călărași, împreună cu polițiști de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Călărași au efectuat 17 percheziții domiciliare pe raza județelor Călărași și Ialomița, în cadrul unei acțiuni vizând destructurarea unui grup infracțional organizat specializat în săvârșirea infracțiunilor de trafic de minori și proxenetism. În cauză există suspiciunea rezonabilă că  începând cu anul 2016, membrii grupului au recrutat  și exploatat sexual mai multe persoane vătămate minore și majore din județul Călărași... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 10:20 (6336 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ordonanța 13 ar fi clasat 139 de dosare penale

În Ialomița

Ordonanța 13 ar fi clasat 139 de dosare penale

Decizia Guvernului României de a menține scandaloasa Ordonanță 13 ar fi avut un impact devastator asupra activității de urmărire penală din județul Ialomița. Astfel, potrivit datelor statistice, 139 de dosare penale ce vizează fapte de «abuz în serviciu», comise de funcționarii primăriilor și instituțiilor publice din Ialomița, ar fi fost clasate din cauza faptului că prejudiciile estimate de procurori nu treceau de pragul de 200 mii de lei, așa cum se prevedea în Ordonanța de Urgență a Guvernului Grindeanu. Situația ar fi generat un adevărat haos și în ceea ce privește maniera în care se construiau probatoriile în cazul infracțiunilor de abuz în serviciu. Ordonanța 13 scădea limitele de pedeapsă... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2017, 18:50 (5432 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cheltuielile de protocol ale Consiliului Județean Ialomița s-au dublat!

Cheltuielile de protocol ale Consiliului Județean Ialomița s-au dublat!

Administrația Moraru a dublat cheltuielile de protocol la nivelul instituției. Potrivit informațiilor furnizate de către Consiliul Județean Ialomița, în anul 2016 valoarea acestor cheltuieli s-a cifrat la 66397 lei. Suma este de cel puțin două ori mai mare decât în anul precedent, când instituția a raportat cheltuieli de 23783 lei...

Prea săraci ca să ne lăsăm guvernați ieftin
Președintele Consiliului Județean Ialomița este recunoscut pentru faptul că a reinventat butada «suntem prea săraci ca să cumpărăm ieftin» la nivelul județului Ialomița. Credincios acestui principiu el a... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2017, 15:40 (5477 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

15,1 milioane de lei pentru ruinele Combil

Statul vinde la bucată fostul Complex de porcine din Slobozia

15,1 milioane de lei pentru ruinele Combil

Administrația Finanțelor Publice Ialomița scoate la vânzare, prin licitație publică, ultimele rămășițe ale fostului Combil pe care societatea le-a deținut Slobozia. Este vorba despre întregul Complex de porcine, amplasat la marginea Cartierului Bora. Respectivele bunuri sunt tranzacționate la valoarea de 15,1 milioane de lei, TVA fiind inclusă în preț.

Resturi vândute de Stat
Licitația publică organizată de Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița pentru scoaterea la vânzare a bunurilor din incinta fostului Complex de porci din Slobozia, care au aparținut în trecut... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2017, 12:15 (7030 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Un pacient s-a aruncat de la balcon

Anchetă internă la Secția Neurologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Un pacient s-a aruncat de la balcon

Întâmplare șocantă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Rămas nesupravegheat de medici sau asistente, un pacient a ieșit din salon și s-a aruncat în gol de la un balcon aflat la capătul holului secției unde era internat. Mai mult, se pare că ușa care ar fi trebuit să asigure ieșirea către balcon era defectă. Deși s-au făcut numeroase referate prin care s-a solicitat reparația respectivei uși, conducerea unității medicale a tratat totul cu indiferență. «Referatul acesta e vechi de un an! Sunt zeci de referate pe masa mea. La care să mă uit primul?» ne-a declarat Mariana Iancu, managerul interimar al Spitalului Slobozia. În jurul cazului a fost demarată o anchetă internă.

S-a întâmplat la Spitalul Slobozia... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 20:05 (16351 vizualizări - 42 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jaf financiar în administrația locală din Ialomița

Prejudicii de 15 milioane de lei constatate de Camera de Conturi Ialomița

Jaf financiar în administrația locală din Ialomița

Oficialii Curții de Conturi a României au dat publicității Raportul de activitate realizat în urma controalelor efectuate anul trecut, referitor la exercițiul bugetar aferent anului 2015. În ceea ce privește județul Ialomița, auditorii din cadrul Camerei de Conturi Ialomița au descoperit prejudicii de peste 15 milioane de lei. Cele mai multe dintre abaterile sesizate au vizat utilizarea nelegală a fondurilor publice, plata ilegală de sporuri salariale sau neîncasarea corespunzătoare a taxelor și impozitelor locale.

Camera de Conturi Ialomița, la raport
În baza Programului de activitate... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 15:40 (6125 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mașini furate din Norvegia, descoperite în curtea unui ialomițean

Mașini furate din Norvegia, descoperite în curtea unui ialomițean

Descoperire uimitoare a polițiștilor ialomițeni, la sfârșitul săptămânii precedente: oamenii legii au găsit în curtea unui tânăr din Fetești 3 limuzine de lux. Mașinile figurau ca fiind furate din Norvegia, fiind date în urmărire internațională prin Interpol. În cauză s-a întocmit un dosar penal.

Ancheta este în desfășurare Potrivit informațiilor, polițiștii din Ialomița au fost sesizați de oficialii Interpol cu privire la faptul că 3 limuzine lux, înmatriculate în Norvegia, s-ar afla pe raza județului nostru. În urma verificărilor specifice, oamenii legii au dat de urma mașinilor în... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 13:35 (3606 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii care iubesc natura, premiați de Garda de Mediu Ialomița

Elevii care iubesc natura, premiați de Garda de Mediu Ialomița

Comisarii Gărzii de Mediu Ialomița lansează o mare provocare pentru elevii din mediul rural care iubesc natura. Astfel, micuții au șansa să primească laptopuri, calculatoare și birouri folosite de angajații instituției, dacă se înscriu la concursul de ecologie al Gărzii Naționale de Mediu. Termenul limită este sfârșitul lunii februarie.

«Let’s be eco» Concursul organizat de Garda de Mediu Ialomița, prin intermediul Gărzii Naționale de Mediu și a fundației «Let’s do it Romania», este în fapt un proiect de economie circulară și se desfășoară cu scopul reutilizării resurselor. Competiția... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 11:25 (2842 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica», 35,82% realizată

Reabilitarea Pieței Revoluției bate pasul pe loc

«Groapa lui Stoica», 35,82% realizată

Reabilitarea Pieței Revoluției din Slobozia atârnă ca o piatră de moară pentru administrația locală a orașului. Potrivit informațiilor solicitate de ziarul nostru, în momentul de față, stadiul de execuție al proiectului s-a oprit la indicele de 35,82%. În decembrie 2015, când autoritățile locale au făcut oficial previziuni cu privire la maniera în care se desfășoară lucrările, proiectul era realizat în proporție de 20%... În toamna anului trecut, Primăria Slobozia a aprobat, prin Hotărâre de Consiliu Local, un împrumut de 25,4 milioane de lei de la Trezoreria Statului pentru finalizarea investiției. Asumată public de primarul Adrian Mocioniu, decizia acestui împrumut a fost pusă în practică pentru... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 19:50 (3250 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

4500 de ialomițeni au fost transformați în «bolnavi închipuiți»

Țeapă de manual în sistemul sanitar

4500 de ialomițeni au fost transformați în «bolnavi închipuiți»

Un dosar penal instrumentat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița scoate la iveală maniera în care un medic de familie din Țăndărei, împreună cu doi farmaciști din comuna Mihail Kogălniceanu, au reușit să fraudeze bugetul Sănătății ialomițene. Cercetările anchetatorilor au scos la iveală faptul că medicul Carmen Lăcureanu, împreună cu farmaciștii Mariana Pandrea și Cristian Pandrea, s-au folosit de CNP-urile a 4500 de ialomițeni pentru a prescrie și elibera ilegal rețete. Cazul a ieșit la iveală după ce oamenii au fost somați de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița să returneze fondurile aferente tratamentelor de care au beneficiat fără drept... În urma cercetărilor... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 18:40 (19445 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul statuilor municipale

Primăria Slobozia a cheltuit 65000 de lei pentru o lucrare fără avize

Războiul statuilor municipale

Controversele create în jurul statuii lui Mihai Viteazul, amplasată în Piața Unirii din Slobozia, continuă. După ce Primăria Slobozia a primit avize din partea Ministerului Culturii pentru a expune public o lucrare hidoasă, instituția a folosit banii oferiți de sponsori pentru a plăti execuția unei alte lucrări. Din păcate, intenția autorităților locale de a înlocui statuile bate pasul pe loc. Primăria Slobozia așteaptă de 2 ani să primească avizele de amplasament pentru noul monument, însă Ministerul Culturii refuză să semneze documentația, specialiștii din București considerând faptul că nici această statuie nu corespunde cu imaginea autentică a voievodului. De asemenea, trebuie precizat faptul... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 17:15 (4143 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașul împotriva Străzii

În prima seară pe stradă au fost 28, numărați protestatar cu protestatar de Florin. A doua zi au fost vreo 7-8. Apoi au fost 50, apoi 150, 200... Dar nu a mai contat. Orașul e mai puternic. Orașul e majoritar. Orașul e suveran și legitim...

Orașul văzut din Stradă
Strada strigă de una singură: «Ieșiți din casă, dacă vă pasă!». Însă Orașul e mut la îndemnul Străzii. Dar nu e surd. Îl deranjează zgomotul. Îl deranjează ideea. Trei sferturi din el e angajat la stat! Cine nu e, face afaceri cu statul. Ioana nu știe nimic din toate astea, deși a muncit toată viața în Oraș... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 16:40 (9989 vizualizări - 23 comentarii)

Taguri: Slobozia miting

Click aici

SPORT

Răzvan Stănescu, sportivul ialomițean al momentului

Scrimă

Răzvan Stănescu, sportivul ialomițean al momentului

Titlul național obținut la juniori nu a fost în măsură să-l mulțumească pe sabrerul ialomițean Răzvan Stănescu. Acesta continuă să-și etaleze iscusința pe planșă, iar zilele trecute și-a trecut în palmares alte două rezultate foarte bune, care îl urcă spectaculos în ierarhia națională și internațională.

Locul 3 la Cupa «Riposta»
Pentru prima dată România organizează o etapă de Circuit European adresată cadeților. S-a întâmplat la București, sub numele de Cupa «Riposta», după numele clubului organizator. Ajuns pe tabloul de 8 al competiției, Răzvan Stănescu, legitimat la CSM Unirea... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 15:10 (4389 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ginuța vrea să fie șeful Serviciului Administrativ al Primăriei

A doua oară e cu noroc

Ginuța vrea să fie șeful Serviciului Administrativ al Primăriei

Gina Palantin, mâna dreaptă a primarului Adrian Mocioniu în defuncta campanie electorală de la Localele de anul trecut, revine în atenția opiniei publice. Ea va ocupa printr-un nou concurs de împrejurări funcția de șef serviciu în cadrul Serviciului Administrativ din Aparatul de Specialitate al Primarului Municipiului Slobozia. Reamintim că Gina Palantin a mai candidat în luna august 2016 pentru postul de șef Serviciu Protocol, însă candidatura ei a fost respinsă.

Fapte, nu mizerii de ziar În luna iunie a anului 2016, Primăria Slobozia anunța scoaterea la concurs a unui post de șef... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 14:35 (8248 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

IUREȘ OLTENESC

Handbal, Liga Națională, SCM Craiova-CSM Unirea Slobozia 33-28 (18-11)

IUREȘ OLTENESC

Departe de a fi mincinos, scorul final al întâlnirii dintre SCM Craiova și Unirea Slobozia nu oglindește întru totul ceea ce s-a întâmplat pe teren. Gazdele au avut doar câteva secunde de emoții în a doua repriză, iar în rest au profitat la maxim de breșele apărării ialomițene. Dacă aveai proasta inspirație de a rata dintr-un anumit motiv startul jocului, ai fi găsit pe tabelă încă din minutul 10 categoricul 6-0 înscris în dreptul oltencelor. Nikolic, Landre și Zamfir au marcat tot ce le-a dat mâna, în vreme ce atacul slobozean s-a dezmorțit abia în minutul 11, când Andreea Enescu a transformat o aruncare de la 7 metri. Uniristele s-au mai apropiat de adversare grație inspirației lui Horobeț,... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 13:05 (3929 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

«Administrația Moraru este un dezastru!»

PNL face bilanțul

«Administrația Moraru este un dezastru!»

Declarația aparține consilierului județean PNL Dragoș Soare. Alături de deputatul liberal Gheorghe Tinel și consilierul local PNL Robert Bocu, acesta a făcut bilanțul primelor 6 luni de administrație județeană sub conducerea președintelui Victor Moraru. «Vom veni în fața ialomițenilor și cu proiecte concrete, care trebuie adoptate indiferent de cine conduce acest județ!» a mai declarat deputatul PNL Gheorghe Tinel.

PNL arată cu degetul
Vineri, 3 februarie 2017, deputatul PNL Gheorghe Tinel a organizat o conferință de presă în care a făcut bilanțul primelor 6 luni de guvernare... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 12:25 (9432 vizualizări - 20 comentarii)

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Victorie cu Cetate Râșnov

Sâmbătă, 4 februarie 2017, la Târlungeni, locul de desfășurare al cantonamentului montan, Unirea Slobozia s-a confruntat amical cu Olimpic Cetate Râșnov. Echipa brașoveană ocupă la finalul turului locul 11 în cadrul primei serii din Liga a III-a. A fost un meci frumos la finalul căruia antrenorii și oficialii Unirii s-au declarat mulțumiți de felul cum se mișcă echipa. Și nu aveau cum să fie altfel. Elevii lui Ion Ionescu nu doar că au obținut victoria, dar au și ratat ocazii cât pentru 3 meciuri. După ce râșnovenii au deschis scorul, Unirea a replicat printr-o acțiune purtată pe partea stângă. La capătul centrării s-a aflat Mihai Adăscăliței, lovitura de cap a acestuia ducând scorul la 1-1. ... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 11:10 (3066 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
273 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ciochina: Armă cu aer comprimat, deținută ilegal

Unui bărbat, de 53 de ani, din Ciochina, polițiștii i-au depistat o armă cu aer comprimat, calibru 4,5 mm. În cadrul acțiunii desfășurate marți, 29 iunie, pentru depistarea persoanelor care dețin arme în ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 17:06
(14996 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina armă


Urziceni: «Șofer» fără permis

Un tînăr de 22 de ani, din Urziceni, a fost surprins în trafic de polițiști conducînd un autoturism fără a deține permis. Marți, 29 iunie a.c., în jurul orei 22.30, mașina condusă de tînăr a fost oprită ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 17:01
(18245 vizualizări - 0 comentarii)


Campania Marea Debarasare în Ialomița: Puțin peste 1,2 tone de deșeuri electrice și electronice colectate

La sfîrșitul acestei saptamîni, respectiv pe 25 si 26 iunie a.c., Ministerul Mediului și Pădurilor, împreună cu asociațiile colective și reciclatorii au desfășurat cea de-a doua ediție din acest an a Campaniei ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 16:52
(11431 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2010, 20:01
(11419 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2010, 19:42
(10727 vizualizări - 0 comentarii)


LAPAR: Stare de urgență națională în agricultură

«Precipitațiile abundente și zilnice din ultimele două săptămîni au produs pentru agricultorii din țara noastră o situație dezastruoasă, întrucît nu pot demara campania de recoltare a cerealelor și a rapiței ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2010, 19:13
(14491 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie de 49 de ani, dispărută de la domiciliu

O slobozeancă, de 49 de ani, a dispărut de la domiciliu. Femeia a plecat de acasă din Slobozia, duminică, în jurul orelor 9,00 și pînă în acest moment nu a mai revenit. De mai bine de două zile polițiștii ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2010, 19:12
(21757 vizualizări - 0 comentarii)


A sunat la 112 să spună că un polițist este beat

Întrucît a fost prins de polițiștii rutieri conducînd sub influența băuturilor alcoolice, un șofer a apelat numărul de urgență 112, anunțînd că agentul de poliție este beat. S-a întîmplat în dimineața zilei ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2010, 14:14
(20686 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: 112 beat la volan


Bucu: Copil pe bicicletă, lovit frontal de o mașină

Un copil de 10 ani, biciclist, a fost accidentat în trafic duminică, 27 iunie, pe raza localității Bucu. Copilul a pătruns într-o intersecție, fără să se asigure, fiind lovit frontal de o mașină condusă ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2010, 14:13
(23767 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Discotecile la control

În weekendul trecut, mai exact în naoptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 26 spre 27 iunie, polițiștii din Țăndărei au desfășurat o acțiune pentru combaterea infracțiunilor în mediul rural. În cadrul ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2010, 14:11
(24521 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: În atenția fermierilor cu culturi calamitate

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care au depus cereri pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață și ale căror culturi au fost inundate că trebuie să anunțe ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2010, 13:23
(19155 vizualizări - 0 comentarii)


Ședința Colegiului Prefectural

Miercuri, 30 iunie a.c., Colegiul Prefectural se convoacă într-o nouă ședință de lucru. Pe ordinea de zi figurează informări asupra activității unor instituții deconcentrate, Direcția Județeană pentru ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2010, 13:16
(18868 vizualizări - 0 comentarii)


Daruri pentru bătrânii azilului de la Balaciu

Daruri pentru bătrînii azilului de la Balaciu

În ziua de 24 iunie 2010, de praznicul Sfântului Ioan Botezătorul, grupul de cateheză «Sfinții Ierarhi Nicolae și Nectarie» al Parohiei Pelinul din cadrul Protoieriei Urziceni, condus de preotul Achim ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2010, 13:07
(20335 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Controale la crescătorii de oi și capre

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură efectuează controlul administrativ pentru toate cele 45400 de cereri depuse de crescătorii de ovine/caprine și un control la fața locului, respectiv supracontrol ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2010, 08:43
(12489 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: O femeie i-a spart casa

O femeie, de 41 ani, din localitatea Malu Roșu, este cercetată de polițiști pentru furt calificat. Aceasta ar fi pătruns în casa unui bătrîn, de 71 de ani, din Armășești, și ar fi sustras mai multe bunuri ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2010, 08:37
(18681 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Armășești furt


Manasia: Biciclist imprudent, victima unui accident rutier

În toiul nopții, un biciclist a fost accidentat grav în Manasia, un microbuz acroșîndu-l la schimbarea direcției de mers. Evenimentul s-a petrecut în Manasia, pe DN2A, biciclistul virînd brusc către stînga ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2010, 08:37
(12344 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: La volan, cu permisul suspendat

Polițiștii din Sfîntu Gheorghe au oprit în trafic un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 19 ani, domiciliat în localitate. Verificînd documentele șoferului, polițiștii au constatat că tînărul ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2010, 08:36
(16317 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune complexă a polițiștilor în vestul județului

Polițiștii din Urziceni și localitățile arondate au executat pe raza localităților Coșereni, Borănești, Bărcănești, Axintele și Movilița o acțiune ce a urmărit prevenirea și combaterea activităților de ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2010, 08:35
(12012 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Poliție acțiune


Slobozia: Un copil de doar 5 ani, victima unui accident rutier

Un copil de doar 5 ani a fost transportat joi, 24 iunie, la Spitalul de Urgență Floreasca din Capitală după ce a fost victima unui accident rutier. Copilul, nesupravegheat fiind, a vrut să traverseze strada ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2010, 17:28
(24742 vizualizări - 0 comentarii)


Marea Debarasare, la a doua ediție

La sfîrșitul săptămînii, vineri și sîmbătă, 25 și 26 iunie, Ministerul Mediului și Pădurilor, în colaborare cu asociațiile colective și reciclatorii, vor desfășura cea de-a doua ediție din acest an a campaniei ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2010, 17:27
(17761 vizualizări - 0 comentarii)


«Let’s Do It, Romania!» curăță Ialomița

Sîmbătă, 26 iunie, echipa «Let’s Do It, Romania!» ajunge în județul Ialomița, unde va organiza o conferință de lansare a proiectului de mediu în Sala de ședințe a Instituției Prefectului. Potrivit organizatorilor ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2010, 17:27
(31029 vizualizări - 0 comentarii)


Protestanții de la Biserica ANL, cercetați penal

Persoanele care au provocat joi, 24 iunie, un scandal în incinta Bisericii «Sfîntul Gheorghe» din Slobozia sînt cercetate penal pentru «impiedicarea libertății cultelor». Potrivit polițiștilor, cele 15 ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2010, 17:26
(20727 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Armă deținută ilegal

Joi, 24 iunie, polițiștii au confiscat o armă deținută ilegal de către un bărbat din Gheorghe Doja. Arma cu aer comprimat de calibru 5,5 mm era o armă neletală dar care trebuia supusă autorizării, motiv ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2010, 10:23
(14328 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Hoții de cablu electric au primit mandate de arestare

Cei trei tineri reținuți de polițiștii din Urziceni după ce au fost identificați ca fiind autorii mai multor furturi de cablu electric au primit mandate de arestare. Hoții, cu vîrste cuprinse între 20 și ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2010, 10:22
(18171 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni hoți


Consiliul Județean Ialomița împarte «firimituri» financiare administrațiilor locale

Consiliul Județean Ialomița se convoacă într-o nouă ședință ordinară. Sedința are pe ordinea de zi nu mai puțin de 11 proiecte de hotărîre, care vizează atît activitatea curentă a instituției, cît și decizii ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 14:54
(19554 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident stupid cu un șofer de motoscuter

Un accident rutier s-a produs marți, 22 iunie, în municipiul Fetești. În urma incidentului o persoană a fost rănită, fiind transportată la spitalul din localitate pentru investigații medicale suplimentare ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 14:25
(24766 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Recidivist încarcerat după ce i-a amenințat pe săteni cu un furcoi și o cazma

După ce și-a ispășit o pedeapă cu închisoarea, condamnat fiind pentru infracțiunea de omor, un bărbat din Reviga a ajuns din nou după gratii întrucît zilele precedente a provocat un scandal de amploare ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 14:24
(21537 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga scandal


Hoți de cablu electric, reținuți de polițiști

Trei tineri reținuți de polițiștii din Urziceni vor fi prezentați Parchetului de pe lîngă Judecătoria din localitate cu propunere de arestare preventivă, după ce au fost identificați ca fiind autorii mai ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 14:23
(20742 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hoți cablu


Urziceni: Amenzi în trafic

Marți, 22 iunie, în intervalul orar 17,30-19,30, polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune pe raza localității. În cadrul acțiunii polițiștii au legitimat 40 de persoane, au controlat 35 de autovehicule ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 14:22
(19979 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni acțiune


Ansamblul folcloric «Doina Bărăganului», la Festivalul Internațional de Folclor de la Pilsen-Cehia

Ansamblul folcloric «Doina Bărăganului», la Festivalul Internațional de Folclor de la Pilsen-Cehia

În perioada 9-13 iunie 2010, ansamblul folcloric «Doina Bărăganului» al Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița a participat la cea de-a 14-a ediție a Festivalului ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 12:52
(23992 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...