Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Răzvan Stănescu, sportivul ialomițean al momentului

Scrimă

Răzvan Stănescu, sportivul ialomițean al momentului

Titlul național obținut la juniori nu a fost în măsură să-l mulțumească pe sabrerul ialomițean Răzvan Stănescu. Acesta continuă să-și etaleze iscusința pe planșă, iar zilele trecute și-a trecut în palmares alte două rezultate foarte bune, care îl urcă spectaculos în ierarhia națională și internațională.

Locul 3 la Cupa «Riposta»
Pentru prima dată România organizează o etapă de Circuit European adresată cadeților. S-a întâmplat la București, sub numele de Cupa «Riposta», după numele clubului organizator. Ajuns pe tabloul de 8 al competiției, Răzvan Stănescu, legitimat la CSM Unirea... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 15:10 (4389 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ginuța vrea să fie șeful Serviciului Administrativ al Primăriei

A doua oară e cu noroc

Ginuța vrea să fie șeful Serviciului Administrativ al Primăriei

Gina Palantin, mâna dreaptă a primarului Adrian Mocioniu în defuncta campanie electorală de la Localele de anul trecut, revine în atenția opiniei publice. Ea va ocupa printr-un nou concurs de împrejurări funcția de șef serviciu în cadrul Serviciului Administrativ din Aparatul de Specialitate al Primarului Municipiului Slobozia. Reamintim că Gina Palantin a mai candidat în luna august 2016 pentru postul de șef Serviciu Protocol, însă candidatura ei a fost respinsă.

Fapte, nu mizerii de ziar În luna iunie a anului 2016, Primăria Slobozia anunța scoaterea la concurs a unui post de șef... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 14:35 (8251 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

IUREȘ OLTENESC

Handbal, Liga Națională, SCM Craiova-CSM Unirea Slobozia 33-28 (18-11)

IUREȘ OLTENESC

Departe de a fi mincinos, scorul final al întâlnirii dintre SCM Craiova și Unirea Slobozia nu oglindește întru totul ceea ce s-a întâmplat pe teren. Gazdele au avut doar câteva secunde de emoții în a doua repriză, iar în rest au profitat la maxim de breșele apărării ialomițene. Dacă aveai proasta inspirație de a rata dintr-un anumit motiv startul jocului, ai fi găsit pe tabelă încă din minutul 10 categoricul 6-0 înscris în dreptul oltencelor. Nikolic, Landre și Zamfir au marcat tot ce le-a dat mâna, în vreme ce atacul slobozean s-a dezmorțit abia în minutul 11, când Andreea Enescu a transformat o aruncare de la 7 metri. Uniristele s-au mai apropiat de adversare grație inspirației lui Horobeț,... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 13:05 (3938 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

«Administrația Moraru este un dezastru!»

PNL face bilanțul

«Administrația Moraru este un dezastru!»

Declarația aparține consilierului județean PNL Dragoș Soare. Alături de deputatul liberal Gheorghe Tinel și consilierul local PNL Robert Bocu, acesta a făcut bilanțul primelor 6 luni de administrație județeană sub conducerea președintelui Victor Moraru. «Vom veni în fața ialomițenilor și cu proiecte concrete, care trebuie adoptate indiferent de cine conduce acest județ!» a mai declarat deputatul PNL Gheorghe Tinel.

PNL arată cu degetul
Vineri, 3 februarie 2017, deputatul PNL Gheorghe Tinel a organizat o conferință de presă în care a făcut bilanțul primelor 6 luni de guvernare... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 12:25 (9432 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Victorie cu Cetate Râșnov

Sâmbătă, 4 februarie 2017, la Târlungeni, locul de desfășurare al cantonamentului montan, Unirea Slobozia s-a confruntat amical cu Olimpic Cetate Râșnov. Echipa brașoveană ocupă la finalul turului locul 11 în cadrul primei serii din Liga a III-a. A fost un meci frumos la finalul căruia antrenorii și oficialii Unirii s-au declarat mulțumiți de felul cum se mișcă echipa. Și nu aveau cum să fie altfel. Elevii lui Ion Ionescu nu doar că au obținut victoria, dar au și ratat ocazii cât pentru 3 meciuri. După ce râșnovenii au deschis scorul, Unirea a replicat printr-o acțiune purtată pe partea stângă. La capătul centrării s-a aflat Mihai Adăscăliței, lovitura de cap a acestuia ducând scorul la 1-1. ... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 11:10 (3067 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Donatorii de viață

Donatorii de viață

Pentru Centrul de Transfuzii Sanguine din Slobozia donatorii fideli sunt mai prețioși decât aurul. Într-un minut, o singură pungă cu sânge recoltat de la ei poate salva 3 vieți. În Ialomița există 2700 de oameni care își oferă voluntar sângele ca să vindece boli, de cele mai multe ori fără leac. Simpli, dar generoși, fiecare ascunde în spate o poveste despre curaj și dorința de a ajuta. Deși implicarea lor este primordială, în spitale ajunge tot mai puțin sânge...

Suferința unește oamenii
Petrica Tache (43 de ani) din Ciulnița este unul dintre donatorii fideli din Ialomița. De... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 10:20 (3330 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Podul de la Dridu a fost distrus

După 4 ani de reconstrucție

Podul de la Dridu a fost distrus

Joi, 19 ianuarie 2017, în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița, consilierii județeni au fost informați că lucrările de reabilitare a podului de la Dridu au condus la distrugerea acestuia. Anunțul a fost făcut de către reprezentantul firmei de proiectare Expert Proiect 2002 SRL, Cristian Vâlcu, care a apreciat că «lucrările trebuie reluate de la zero!». Cheltuielile suportate până în prezent din fonduri publice pentru reabilitarea podului peste râul Prahova din zona Dridu depășesc 1,7 milioane de lei.

Lucrări sabotate de constructori
Podul peste râul Prahova din zona ... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2017, 12:20 (23684 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia legiferează gafele administrației Mocioniu

Păzea, PSD guvernează!

Consiliul Local Slobozia legiferează gafele administrației Mocioniu

Administrația Mocioniu este imbatabilă. Iar susținerea oferită în cadrul Consiliului Local Slobozia de către consilierii locali PSD, secondați sporadic de către consilierii Opoziției, îi permite primarului Adrian Mocioniu să gafeze impardonabil. Ședința de joi, 26 ianuarie 2017, este un doar un exemplu în acest sens.

Concordie generală
După 8 luni de la preluarea mandatului, primarul Adrian Mocioniu se simte în Consiliul Local precum peștele în apă. Consilierii PSD îl susțin necondiționat, consilierii Opoziției și-au asumat rolul decorativ, iar proiectele de hotărâre supuse dezbaterii... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2017, 11:40 (7615 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Cultul personalității» în provincie

Miliția presei

«Cultul personalității» în provincie

Independent inaugurează la acest început de an o rubrică nouă. Sub titlul «Miliția Presei» vom sancționa modul în care presa locală (și nu numai!) asigură menținerea în spațiul public a ceea ce denumim generic «cultul personalității». Scopul acestei rubrici nu este acela de a discredita indivizi sau instituții. Și nu susținem că suntem îndreptățiți să ridicăm noi primii piatra. Vrem doar să limităm perpetuarea în spațiul public a imposturii, minciunii și prostiei în formele ei cele mai degradante. Nu ne autoexcludem din acest proces de demascare a «cultului personalității». Cititorii noștri (și toți cei interesați!) au și și-au exercitat... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2017, 10:10 (5226 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Licitații «aranjate» pentru locurile de parcare din Slobozia

Licitații «aranjate» pentru locurile de parcare din Slobozia

La sfârșitul anului precedent, Primăria Slobozia a scos la licitație circa 200 de locuri de parcare «cu plată». Licitațiile, desfășurate la sediul instituției, au fost presărate de tensiuni și incidente nedorite. Oficialii Primăriei susțin că au identificat carențele Regulamentului și că acesta este perfectibil. «Vom cere Consiliului Local să refacă acest Regulament!» a declarat viceprimarul Rudolf Gradea.

O idee bună, sfârșită prost
Ideea locurilor de parcare «cu plată» a fost pusă în practică în primăvara anului 2011, când Alexandru Stoica era viceprimar, iar Slobozia avea nevoie... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2017, 17:25 (11563 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiile Locale supervizează Ialomița

Polițiile Locale supervizează Ialomița

Deși statistic șefii Poliției ialomițene par să fi rezolvat problema deficitului de personal, realitatea face ca aceasta încă să persiste. Cea mai mare criză de agenți se resimte la nivelul secțiilor de Poliție din mediul rural. Astfel, în Ialomița există localități unde își desfășoară activitatea cel mult doi polițiști sau care sunt păzite de oameni în uniformă importați din alte comune. Sătui să mai aștepte încadrările promise de Inspectoratul General al Poliției Române, unii dintre primarii din județ și-au făcut Poliție proprie, prin înființarea Polițiilor Locale. Cu legea de partea lor, 11 administrații locale din județ și-au înființat astfel de entități. «La nivelul comunei noastre au scăzut... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2017, 16:25 (6485 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Somații de plată pe numele elevilor chiulangii de la școlile profesionale

Ialomița: Somații de plată pe numele elevilor chiulangii de la școlile profesionale

Elevii a 6 școli profesionale din Ialomița, care au beneficiat ilegal în 2016 de «Burse profesionale», au fost somați de unitățile de învățământ să dea banii înapoi. Toate acestea după ce un audit al Camerei de Conturi Ialomița a scos la iveală faptul că o parte dintre aceste ajutoare financiare au fost acordate eronat. Prejudiciul se ridică la suma de 89 mii de lei, iar până în prezent doar 2 din cele 6 unități de învățământ unde au fost constatate nereguli au reușit să înapoieze sumele de bani.

Absențe motivate eronat În 2016, la nivelul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița a... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2017, 13:20 (9098 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile rurale din Ialomița pariază pe becurile ecologice

Ca să facă economii

Primăriile rurale din Ialomița pariază pe becurile ecologice

Strâmtorați din cauza bugetelor infime, primarii ialomițeni aleși în vara lui 2016 s-au apucat să facă economii. Fiecare după posibilități, încearcă să strângă cureaua cât poate de mult. La Andrășești, de exemplu, administrația locală a folosit banii publici pentru a monta pe stâlpii de pe stradă becuri ecologice. Primarul localității susține că prețul facturii la energia electrică s-a înjumătățit de când luminează străzile cu lămpi ecologice.

Primării cu bugete strâmtorate
Administrațiile locale din Ialomița se confruntă de ani buni cu probleme legate de lipsa banilor publici... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2017, 11:15 (4660 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Mihai Gore, consilier județean PSD, a demisionat din partid!

Ordonanțele scandaloase lasă PSD Ialomița fără membri

Mihai Gore, consilier județean PSD, a demisionat din partid!

Adoptarea de către Guvern a Ordonanțelor de Urgență privind modificarea legii penale a avut reacții și în Ialomița. Mihai Gore, membru PSD și consilier județean în cadrul Consiliului Județean Ialomița, a demisionat din organizația județeană a PSD. Anunțul a fost făcut în cursul serii de miercuri, 1 februarie 2016, pe un site de socializare.

«Nu pot accepta oroarea care a avut loc!» În mesajul pe care l-a postat pe un site de socializare, fostul membru PSD Ialomița Mihai Gore a scris: «Mă numesc Mihai Gore, consilier județean al județului Ialomița. Am intrat în acest partid și am acceptat propunerea de a fi consilier județean doar din dorința de a ajuta românii. Am avut speranțe mari însă eu sunt un om corect și nu pot accepta oroarea care a avut loc! Pentru aceasta, eu nu pot face parte din această organizație condusă de corupți. În momentul de față sunt în SUA, în interes de serviciu, și mă doare foarte tare că nu pot ieși în stradă alături de voi. Sper să dau un exemplu pentru toate persoanele corecte care fac parte din această Organizație și fiecare dintre voi să ia atitudine!»... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2017, 13:05 (16010 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

110 comercianți vor fi acționați în instanță

Războiul din Bazarul Municipal continuă

110 comercianți vor fi acționați în instanță

Servicii Publice SRL, firma privată a Primăriei Slobozia, continuă demersurile juridice în vederea recuperării debitelor înregistrate de comercianții din Bazarul Municipal. Situația creanțelor a fost scoasă la iveală în urma unui audit al Camerei de Conturi Ialomița, realizat în februarie 2016. Reprezentanții societății administrată de municipalitate susțin faptul că singura măsură pe care o are la dispoziție este de a acționa în instanță vânzătorii din Bazar. Firma Primăriei Slobozia trebuie să recupereze suma de 527 mii de lei. Între timp, Dorina Milea, administratorul numit toamna trecută la Servicii Publice Slobozia și-a anunțat demisia!

Un administrator ineficient... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2017, 11:20 (8531 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stomatologie de înaltă ținută în mediul rural

Magicienii de la Dridih Dent

Este o Clinică Stomatologică înființată la Dridu, în anul 2014. În nici 3 ani de la debutul activității, renumele celor 9 specialiști care activează în cadrul Clinicii a depășit granițele județului și chiar ale țării. Cristina Petreuș, medicul stomatolog care și-a pariat toți banii în această investiție, crede că succesul de care se bucură Clinica are o explicație simplă: «Muncim pentru ca toți pacienții noștri să plece acasă zâmbind!».

Clinica din care ieși zâmbind
Programarea e pentru orele 17,00. O familie cu un copilaș... Mic și răsfățat, ca toți copiii singuri la... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2017, 10:15 (15919 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Victor Moraru l-a cunoscut pe ambasadorul Satelor Unite

Politica ialomițeană a dezinformării publice

Victor Moraru l-a cunoscut pe ambasadorul Satelor Unite

Potrivit unui anunț postat pe Facebook, Președintele tuturor ialomițenilor s-a întâlnit cu ambasadorul Satelor Unite ale Americii în România. Am fi trecut cu vederea acest amănunt, vă jurăm, dacă Victor Moraru s-ar fi limitat la a marca evenimentul și atât. Cum însă nu a făcut-o...

Narcisism administrativ
Sătul de serviciile profesioniste ale presei locale specializate în periat dosul administrației, Președintele european al tuturor ialomițenilor a decis să se autosatisfacă. Și, luni, 30 ianuarie 2017, la ora siestei, a postat mândru pe Facebook faptul... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 19:45 (7348 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia a cheltuit de Sărbători 200 mii de lei

«Pâine și circ» marca Adrian Mocioniu

Primăria Slobozia a cheltuit de Sărbători 200 mii de lei

Adrian Mocioniu nu a dezmințit tradiția administrațiilor anterioare și a asigurat și anul acesta «pâinea și circul» aferent Sărbătorilor din luna decembrie. Potrivit informațiilor oficiale furnizate de către instituție, valoarea acestor cheltuieli se ridică la 200 mii de lei. Banii au fost cheltuiți pentru «pachete de Crăciun», plata vedetelor care au performat pe scena din Piața Unirii și artificiile din noaptea de Anul Nou.

Săraci, dar sărbătoriți
Adrian Mocioniu nu a ratat șansa de a-și ferici concetățenii organizând pe parcursul lunii decembrie o serie întreagă de manifestări... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 18:20 (5898 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

5 școli din Ialomița își păstrează foștii directori

5 școli din Ialomița își păstrează foștii directori

Ministerul Educației a dat publicității lista tuturor unităților școlare care au fost nevoite să-i repună în funcții pe directorii care fie nu au promovat concursul din toamnă, fie nu s-au prezentat la testare. La nivelul județului Ialomița această situație se regăsește în cazul a 7 unități de învățământ. Printre acestea se numără și prestigiosul Liceu de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia.

Decizii controversate Pe data de 6 ianuarie 2017, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița anunța faptul că a finalizat procesul de înlocuire a directorilor de școli care fie au ratat înscrierea la concursul... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 17:05 (10665 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Dar din dar se face rar

Hotelul Marriott s-a mutat la Săveni

Un protocol încheiat între Protopopiatul Fetești, Protopopiatul Slobozia și autoritățile locale din comuna Săveni a permis acordarea de donații constând în mobilier pentru 21 de familii tinere din localitate. Mobilierul a fost donat de către Hotelul Marriott din București, care a renovat recent două dintre etaje.

Puțin înseamnă mai mult decât nimic
Marți, 31 ianuarie 2017, strada din fața Căminului Cultural din comuna Săveni era plină de căruțe. Înăuntru n-aveai loc să arunci un ac. Comode, paturi, scaune, saltele, dulapuri și dulăpioare, fotolii, oameni numărându-le, alții încărcând... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 16:20 (12009 vizualizări - 14 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
310 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

O bombă de aviație, care cântărea 50 kg, a fost descoperită duminică, 30 august a.c., pe malul râului Ialomița, în zona localității Cosâmbești. Elementul de muniție a fost descoperit de un localnic, care ...[citește_toată_știrea]

30 August 2020, 19:30
(5381 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 945 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Sâmbătă, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 945, cu un caz mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 August 2020, 16:05
(3491 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Infractor identificat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au reușit identificarea autorului unor fapte de «lipsire de libertate» și «lovire», pe raza localității Ion Roată. Este vorba despre un bărbat, de 53 de ani, din București, pe numele ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:55
(2085 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: La volan sub influența alcoolului

Un tânăr de 26 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice, pe raza localității Mărculești. În urma testării cu aparatul Drager a rezultat ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:50
(4743 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 944 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 28 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 944, cu 10 mai multe față de ziua de joi, 27 august ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 16:05
(3611 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Adolescent de 17 ani, depistat la volan

Miercuri, 26 august a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni au oprit în trafic un autoturism ce se deplasa pe raza comunei Borănești. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:20
(3007 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Prinși după ce au furat porumb

Doi bărbați au fost prinși în flagrant de polițiștii ialomițeni în timp ce transportau cu o căruță peste 300 kg de porumb, sustras de pe un teren agricol din apropierea localității Gârbovi. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:15
(2561 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 934 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Joi, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 934, cu 8 mai multe față de ziua de miercuri, 26 august ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 16:10
(2484 vizualizări - 0 comentarii)


Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță sanitară pentru elevi și cadre didactice reprezintă o prioritate pentru toți factorii decizionali. «Viceprimarul Gabriel Mușat și directorul economic, Adrian Trifan, s-au așezat la masa dezbaterilor joi, 27 august 2020, cu directorii unităților de învățământ pentru a stabili necesarul de materiale, să identifice resursele financiare și procedurile de achiziție a produselor de igienă și protecție» ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 15:55
(4168 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,65%-rata șomajului în iulie 2020

La sfârșitul lunii iulie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4351 șomeri (din care 2049 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 14:05
(2361 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC GREENFIBER
INTERNATIONAL SA-P.L. URZICENI

ANGAJEAZĂ PERSONAL
Vrei stabilitate? Seriozitate?
Atunci APLICĂ la compania noastră!
Suntem unul dintre
cei mai mari angajatori din Urziceni
și angajăm următoarele
categorii de personal

-Electrician
-Stivuitorist
-Manipulant
-Muncitor necalificat

Oferim
Contract individual de muncă,
salariu fix, tichete de masă, transport

Ne puteți contacta
la telefon 0751/151.156
sau puteți depune CV-ul personal
la poarta societății din
localitatea Urziceni, DN2, Km 57,5
(fosta fabrică de ferite din Urziceni)
-RESURSE UMANE

27 August 2020, 13:10


Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 13,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la ieșirea din Fetești spre Autostrada A2. Astfel, un camion încărcat cu baloți de lucernă s-a răsturnat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:50
(4294 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 12,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu produs la un magazin de piese auto din localitatea Movilița. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:45
(2428 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Urziceni, reținut pentru furt de porumb

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat și reținut pentru 24 de ore un bărbat, de 32 de ani, bănuit de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată». Astfel, la data de 23 august ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:25
(4462 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a polițiștilor la Țăndărei

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat marți, 25 august a.c., pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, precum și pentru reducerea riscului rutier ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:20
(2150 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Miercuri, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 s-a menținut la 926 cazuri de COVID-19, nefiind înregistrate ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 16:05
(2942 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 278 de controale, amenzi de 421300 de lei

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii, stabilite atât prin lege cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2020, în perioada 15.06-24.08.2020 s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 15:40
(1662 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Marți, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 926 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât luni ...[citește_toată_știrea]

25 August 2020, 16:10
(2768 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Ograda care și-ar fi bătut tatăl

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 45 de ani, care și-ar fi lovit tatăl. Astfel, sâmbătă, 22 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:35
(6657 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 288000 de lei, 29 de permise reținute

În perioada 21-23 august a.c., polițiștii ialomițeni au acționat, pe raza întregului județ, pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:25
(2472 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa pe mai multe străzi din Grecii de Jos

Pentru executarea lucrărilor de extindere a rețelei de alimentare cu apă din Grecii de Jos, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, miercuri, 26 august 2020, în intervalul orar 9,00-15,00 ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 17:55
(4263 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 920 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 24 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 920 cazuri de COVID-19, cu 11 mai multe decât vineri, 21 august a.c., când au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 16:05
(3809 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbătescu: Incendiu la o șiră de baloți

În noaptea de duminică spre luni, 23/24 august 2020, puțin trecut de miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de plante furajere în gospodăria ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:35
(3148 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Țăndărei, Fetești, între Movila și Fetești, Coșereni

Sâmbătă, 22 august 2020, și duminică, 23 august a.c., mai multe incendii de vegetație uscată s-au produs între Țăndărei și Bărăganu, pe marginea DN21, la Coșereni, precum și între localitățile Movila și ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:30
(2388 vizualizări - 0 comentarii)


Pericol de explozie aproape de centrul Sloboziei

Pericol de explozie în zona Parcului E14 din Slobozia. Muncitorii care lucrează la reamenajarea spațiului aflat la intersecția Străzii Episcopiei cu Bulevardul Unirii au scos din pământ, în timpul săpăturilor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:50
(3597 vizualizări - 2 comentarii)


Tânără din Slobozia, surprinsă la volan cu un permis falsificat

O tânără de 24 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistată la volanul unei mașini având documente falsificate. Aceasta a fost trasă pe dreapta pentru un control de rutină și ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:40
(2326 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Reținuți pentru «tâlhărie»

În urma unei acțiuni desfășurată de polițiști pe raza localității Movilița, în cursul zilei de joi, 20 august a.c., oamenii legii au reușit identificarea și reținerea pentru 24 de ore a doi bărbați de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:30
(3068 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț de animale și autor al unor furturi din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii din Țăndărei au reușit joi, 20 august a.c., identificarea și reținerea pentru 24 de ore a unui tânăr de 18 ani, din localitate, autor a mai multor furturi din locuințe și de animale, comise pe ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:25
(3414 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 909 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 21 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 909 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât joi, 20 august a.c., când au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 16:10
(1881 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 900 de cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 20 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, în județul Ialomița s-au înregistrat 900 cazuri de COVID-19, cu 12 mai multe decât miercuri, 19 august a.c., când au fost înregistrate 88 ...[citește_toată_știrea]

20 August 2020, 16:05
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...