Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Înfrângere logică

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-HC Dunărea Brăila 24-28 (12-15)

Înfrângere logică

Elena Voicu, portar, Dunărea Brăila: «Sunt bucuroasă că orașul meu natal iubește handbalul!»

Unirea Slobozia a făcut o primă repriză curajoasă în fața Dunării Brăila, ocupanta locului 2 în Liga Națională. În locul Andreei Enescu au răsărit la rampă mai tinerele Andreea Pătuleanu și Alexandra Georgescu. De asemenea, Ana Maria Horobeț a avut din nou o prestație foarte bună, apropiată de așteptările noastre. Dunărea s-a distanțat în două rânduri la 5 goluri, dar jucătoarele lui Dumitru Muși au reușit să strângă scorul. Alexandra Iovănescu, Mădălina Toma și Aneta Pârvuț, de la Dunărea, au fost cele care au închis tabela după primele 30 de minute: 12-15, iar speranțele se mențineau aprinse. La acest lucru au contribuit și paradele Lăcrămioarei Stan, un real câștig pentru Unirea.

... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 15:10 (7847 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Statistica e prea grea pentru Marius Pirpiliu

Ialomița: Statistica e prea grea pentru Marius Pirpiliu

Direcția Județeană de Statistică Ialomița are un nou director. Este vorba despre Elena Marin, fostă angajată în mediul privat care, în urma unui concurs, a reușit să obțină postul ocupat de Marius Pirpiliu. Predarea de ștafetă survine după ce Pirpiliu a ratat de 4 ori obținerea unei note de trecere la testarea organizată pentru funcția de șef al Statisticii ialomițene!

«Subiectele au fost grele!» În urmă cu o săptămână, la Direcția Județeană de Statistică Ialomița a fost numită în funcția de director al instituției Elena Marin. Aceasta va asigura conducerea instituției interimar, pentru... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 14:05 (8729 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Ștefan Andreescu, locul 4 la Naționalele de Iarnă

Tenis de câmp

Ștefan Andreescu, locul 4 la Naționalele de Iarnă

Andreescu cel mic s-a făcut băiat mare. Canalizați în ultimii ani asupra performanțelor fratelui mai mare Cristian, tindeam să-l plasăm într-un nemeritat con de umbră pe mezinul Ștefan. Replica surprinzătoare a acestuia a venit săptămâna trecută, când la București a fost organizat Campionatul Național de Iarnă, adresat jucătorilor de tenis de câmp cu vârste de până la 16 ani. Deși nu făcea parte din grupul capilor de serie, Ștefan și-a etalat din start forma bună și intenția de a merge cât mai departe. În primul tur, sportivul legitimat la CSM Unirea Slobozia a trecut după un meci viu disputat de băcăoanul Bogdan Manole, cu 6-4, 7-6. În turul secund, Andreescu s-a duelat cu Nicholas Ionel, favorit... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 13:20 (4667 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Romanță declarată pe Titanic Slobozia

Romanță declarată pe Titanic Slobozia

E oficial! Tandemul Văluța și Adiță întrece pe plan local la capitolul notorietate mult mai celebrul cuplu Leonardo DiCaprio și Kate Winslet. Iar fotografia cu care au ales să încânte imaginația publicului contribuabil aproape că nu mai are nevoie de comentarii. Ca să nu mai fim acuzați că nu ne asumăm responsabilitatea opiniei, precizăm că vorbim despre Valentina Zamfir și Adrian Mocioniu, cel mai nou cuplu declarat în lumea mondenă a orașului Slobozia.

Atenție, încă se toarnă!
După ce luni de zile am fost obligați să furnizăm contribuabililor slobozeni informații «pe surse»... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 12:10 (8995 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Cantonament la Târlungeni

Programul de jocuri amicale prevăzut pentru această iarnă a continuat pentru Unirea Slobozia sâmbătă, 28 ianuarie 2017, cu deplasarea de la Buftea. Pe terenul sintetic din localitatea ilfoveană, elevii lui Ion Ionescu s-au duelat cu divizionara secundă CS Balotești. Diferența de un eșalon s-a văzut mai ales în prima repriză, când viteza ilfovenilor a pus ceva probleme defensivei ialomițene. Baloteștiul a marcat câte un gol la fiecare repriză, 2-0 fiind de altfel scorul final al întâlnirii. De remarcat că la 1-0, Khalil l-a pus la grea încercare pe portarul advers cu un șut spectaculos, iar în partea secundă Gherasim a marcat un gol, anulat inexplicabil de arbitru. Ionescu a început cu o formulă... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 11:40 (3627 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Președintele Moraru are soluții pentru orice

Președintele Moraru are soluții pentru orice

Președintele vorbește public. Președintele e important. Președintele nu greșește niciodată. Victor Moraru este Președintele. Și ca Președinte, are soluții pentru orice!

Președintele e dezbrăcat
E o zi de joi, 19 ianuarie, 2017. E prima ședință din an a Consiliului Județean Ialomița. Victor Moraru prezidează forul legislativ județean. Își domină colegii cu glasul lui grav, ușor răgușit, marcat de activitățile compleXXXe ale județului. Acceptă doar comentariile constructive și sancționează intransigent derapajele critice. Problema deșeurilor menajere din Ialomița nu este... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 10:35 (4837 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

PSD Ialomița caută subprefect

PSD Ialomița caută subprefect

A început numărătoarea inversă la Instituția Prefectului Ialomița. Da, da, ați auzit bine! Vorbim despre biroul acela mic, din capătul holului, unde Tonița Manea a fost exilată, la ordinul deputatului Tinel, cu speranța stupidă că PNL va câștiga alegerile în România, iar Ialomița va scăpa de «ciuma roșie» pe care se chinuie acum iohanniștii să o stârpească pe șoseaua Kiseleff.

Tonița a sunat pentru rezervare Nu știm alții cum sunt, dar noi unii, când ne gândim la Tonița Manea, ne podidesc lacrimile. Să lași tu slujbă liniștită, de director economic la Pensii și să crezi că ialomițenii... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2017, 10:25 (8936 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Administrație fără primari în Ialomița

Administrație fără primari în Ialomița

Cazul primarilor cu dosare penale care au câștigat alegerile locale din iunie 2016 creează haos în administrația locală din Ialomița. Este vorba despre Constantin Sava (Urziceni), Iusein Iuksel (Fierbinți Târg) și Cristian Roman (Țăndărei). Potrivit actelor instanțelor de judecată, niciunul dintre aceștia nu-și poate exercita funcția din cauza anchetelor penale în care au fost implicați...

Primar ales, fără funcție
Anchetat inițial de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, edilul Constantin Sava a intrat, în februarie 2016, în atenția Direcției Naționale Anticorupție... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2017, 10:10 (6030 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cristian Obrejan a învins Consiliul Județean Ialomița

Drepturi salariale câștigate în instanță

Cristian Obrejan a învins Consiliul Județean Ialomița

Tribunalul Ialomița i-a dat câștig de cauză fostului actual director al Centrului pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, în procesul pe care acesta l-a intentat Consiliului Județean Ialomița. În octombrie 2016, Cristian Obrejan a dat în judecată administrația județeană, pentru plata unor sporuri salariale neachitate și a concediilor de odihnă neefectuate, în perioada 2013-2016.

Consiliul Județean Ialomița, bun de plată
În urma scandalului public iscat ca urmare a deciziei Consiliului Județean Ialomița de a-l schimba din funcție pe Cristian Obrejan, fost... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2017, 09:25 (9939 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Larisa Mihai e vicepreședinte. Și Președintele e fericit!

Idilă politico-administrativă cel puțin pe Facebook

Larisa Mihai e vicepreședinte. Și Președintele e fericit!

La sfârșitul anului precedent, Larisa Mihai, administratorul public al orașului Amara, a fost desemnată vicepreședinte al Asociației Administratorilor Publici din România. Președintele Victor Moraru a felicitat-o public pe pagina sa de Facebook, de unde conduce transparent județul pentru «mai binele locuitorilor județului Ialomița». Surse apropiate Consiliului Județean susțin că numirea acesteia în funcția de mai sus deschide drumul nominalizării ei drept «county-manager» în cadrul instituției județene...

Vrednică este Larisa
În perioada 17-18 decembrie 2016, s-a desfășurat a... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2017, 18:40 (8454 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aparate de oxigenoterapie, închiriate pe numele morților

Scandalul VitalAire în Ialomița

Aparate de oxigenoterapie, închiriate pe numele morților

Scandalul național generat de frauda produsă în bugetul Sănătății de firma franceză VitalAire se mută și în Ialomița. De mai bine de o lună, reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița verifică maniera în care au fost decontate de către instituție aparatele de oxigenoterapie, produse de concernul francez. Până în prezent, datele controlului au scos la iveală faptul că societatea VitalAire a beneficiat de fonduri din partea CJAS, după ce a închiriat echipamentele medicale pe numele unor persoane decedate. Cercetările continuă pentru a se stabili valoarea întregului prejudiciu.

Acțiune în plină desfășurare... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2017, 15:30 (6730 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ca pe vremea comuniștilor

Primarul Sloboziei deszăpezește orașul pentru ambasadorul Americii

Luni, 30 ianuarie 2017, la orele 14,00, ambasadorul Americii în România, Excelența Sa Hans Klemm va vizita Slobozia. În onoarea domniei sale, primarul Adrian Mocioniu s-a decis să deszăpezească platforma din fața Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea». Îi mulțumim pe această cale Excelenței Sale.

Cine a pus-o, să o ia! De la alerta de Cod Roșu, peste Slobozia au trecut 2 săptămîni. Potrivit informațiilor oficiale, «în municipiul Slobozia acționează în vederea deszăpezirii 29 de utilaje și mijloace de transport». Lor li se alătură armata de 200 de angajați ai DADP și beneficiarii ajutoarelor... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2017, 14:25 (8434 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

«Amara merită o echipă competitivă!»

Fotbal, Liga a IV-a, CS Amara, antrenor Robert Tereacă

«Amara merită o echipă competitivă!»

De peste 4 ani, pauperul fotbal ialomițean nu a mai trimis din «județeană» o echipă în Liga a III-a. Mai mult, ultimele campioane ale Ligii a IV-a au sucombat inexplicabil. Rând pe rând, Voința Cocora, Unirea Fierbinți și Andrias Andrășești și-au jucat rolul de efemeride. În vara anului trecut, după destrămarea Andrășeștiului, finanțatorul și antrenorul Robert Tereacă a trecut alături de un serios nucleu de jucători la CS Amara, unde împreună cu localnicii care s-au alăturat proiectului au adus în stațiunea balneară, după mult timp, fotoliul de lider. Mai mult, spune Robert Tereacă în interviul de mai jos, autoritățile locale amărene au redescoperit dragostea pentru fotbal și, în curând, dacă... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2017, 12:50 (8759 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Taxele lui Mocioniu

Legea 227 din 2015, reinterpretată

Slobozia: Taxele lui Mocioniu

La sfârșitul anului precedent, pe 19 decembrie, Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotărâre privind taxele și impozitele locale aferente anului 2017. Proiectul inițiat de către primarul Adrian Mocioniu conține o serie de inadvertențe și/sau interpretări eronate ale legislației în vigoare, care reflectă diletantismul administrației Mocioniu și al funcționarilor din subordinea acestuia. Printre «aberațiile» identificate de noi se numără și «taxa pentru publicitatea sonoră» sau «taxa pe comis-voiajor».

Drumul spre iadul bugetar...
Administrația Mocioniu se confruntă... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2017, 10:15 (6159 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Foștii directori ai școlilor din județ protestează pe internet

Scandal în Învățământul ialomițean

Foștii directori ai școlilor din județ protestează pe internet

Decizia luată de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița de a schimba toți directorii de școli care fie au picat concursul organizat pentru ocuparea funcției, fie au refuzat să se înscrie la testare, creează haos în Învățământul ialomițean. Deși măsura este una cât se poate de legală, fiind stabilită printr-o metodologie a Ministerului Educației, ea este contestată de unii dintre foștii directori. Reprezentanții Școlii Gimnaziale Săveni, de exemplu, protestează pe internet. Pe un site dedicat mitingurilor virtuale, a apărut o petiție de susținere a Luminiței Trifan, fosta șefă a unității școlare. Contactată telefonic pentru un punct de vedere, aceasta a refuzat să facă declarații pe această temă... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2017, 12:55 (15121 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fraudă în sistemul de Sănătate: Percheziții la Țăndărei și Mihail Kogălniceanu. Șase persoane reținute!

Fraudă în sistemul de Sănătate: Percheziții la Țăndărei și Mihail Kogălniceanu. Șase persoane reținute!

37000 de lei, înscrisuri și calculatoare ridicate, șapte persoane conduse la audieri, în urma a șapte percheziții efectuate de polițiștii din Ialomița, la persoane bănuite de înșelăciune, spălare a banilor, fals în înscrisuri sub semnătură privată, fraudă informatică, fals și complicitate la fals intelectual, uz de fals și complicitate la înșelăciune. Acțiunea a beneficiat de suportul de specialitate al Direcției Operațiuni Speciale a Poliției Române. Miercuri, 25 ianuarie 2017, polițiștii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, cu sprijinul Direcției Operațiuni Speciale a Poliției Române, au efectuat 7 percheziții, la domiciliile unor persoane bănuite de înșelăciune, spălare a banilor... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2017, 11:20 (14208 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană are un buget de 42,7 milioane de lei

În primul trimestru al anului 2017

Sănătatea ialomițeană are un buget de 42,7 milioane de lei

Conducerea Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut publică valoarea bugetului de care vor beneficia furnizorii județeni de servicii medicale în primele 3 luni din 2017. Potrivit calculelor, spitalele, farmaciile sau laboratoarele de analize medicale din județ vor beneficia de un buget de 42,7 milioane de lei.

Sistemul actelor adiționale
Până în primăvară, când se va concepe un nou contract-cadru privitor la finanțarea sistemului de Sănătate, furnizorii de servicii medicale din Ialomița își vor desfășura activitatea în baza unor acte adiționale. Casa Județeană... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2017, 11:05 (3988 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Răzvan Stănescu, campion național de juniori

Scrimă

Răzvan Stănescu, campion național de juniori

În perioada 19-22 ianuarie 2017, sala «Ana Pascu» din București a găzduit Campionatul Național de Sabie, adresat juniorilor. Delegația CSM Unirea Slobozia a pornit cu obiective îndrăznețe la acest concurs, iar așteptările au fost răsplătite. Elevii lui Marin Cruțu s-au întors acasă cu un titlu național, dar și cu două medalii de bronz. În competiția individuală masculină s-au duelat 43 de sabreri. În final, trofeul învingătorului a ajuns în vitrina slobozeanului Răzvan Stănescu. Sportivul nostru s-a duelat în finală într-un meci extrem de greu cu stelistul Petru Aniculoiesei, pe care l-a învins cu 15-14. Locul III i-a revenit unui alt sportiv al Sloboziei. George Dragomir a pierdut la mare luptă... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2017, 10:05 (3429 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Parcul Industrial nu respectă indicatorii de performanță

La Slobozia

Parcul Industrial nu respectă indicatorii de performanță

Administrația locală a cheltuit fonduri europene în valoare de 17,5 milioane de lei pentru construirea unui Parc Industrial la marginea Sloboziei. La aproape 3 ani de la inaugurare, platforma este aproape pustie, iar indicatorii de performanță ai proiectului nu au fost atinși. Consecința acestui eșec, confirmă surse oficiale, o reprezintă rambursarea finanțării. Administrația Mocioniu ascunde acest adevăr și dezinformează cu privire la deznodământul acestui eșec administrativ uriaș.

Un eșec «la cheie»
Finalizat în vara anului 2014, cu o întârziere de aproape 2 ani, Parcul Industrial... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2017, 13:40 (6064 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Învinși de Călărași, victorioși cu Amara

Unirea Slobozia continuă pregătirea pentru retur, iar în această săptămână a demarat și suita de jocuri amicale. Sâmbătă, 21 ianuarie 2017, la Modelu, echipa antrenată de Ion Ionescu a dat piept cu divizionara secundă Dunărea Călărași. Ialomițenii au fost cei care au deschis scorul, în prima repriză, prin golul marcat de Adrian Răduca și tot ei au avut apoi o mulțime de ocazii ratate de Teodorescu, Toma, Khalil sau același Răduca. În repriza secundă, dunărenii au reușit să răstoarne rezultatul, marcând din penalty, prin Ciocâlteu și preluând conducerea, prin golul lui Mircea Ștefan. Astfel, Unirea a pierdut cu 1-2 amicalul cu Dunărea, meci în care Ion Ionescu a început în următoarea formulă: ... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2017, 12:20 (3236 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Se fură din supermarket

Joi, 6 mai a.c., Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de două ori, la intervale orare diferite, de către agentul de pază al unui supermarket din municipiu, despre faptul că a surprins două persoane ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:21
(17806 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt supermarket


Andrășești: Scandal la Postul de Poliție

Trei bărbați din Căzănești au fost sancționați contravențional cu amenzi a căror valoare depășește 5000 de lei și sînt cercetați și penal. Asta după ce, pentru a-și scăpa prietenul de rigorile legii, au ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:13
(32531 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: Infractor încarcerat

Miercuri, 5 mai, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Fetești au identificat, reținut și încarcerat în arestul Inspectoratului un bărbat, de 45 de ani, domiciliat în municipiu, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:59
(25778 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Oale confiscate de polițiști

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari, în cursul zilei de miercuri, 5 martie a.c., au acționat în sistem integrat pe raza municipiului reședință de județ urmărind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:57
(22167 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Polițiști în școli

În cursul zilei de miercuri, 5 mai, la nivelul municipiului Urziceni și al comunei Gheorghe Doja au fost desfășurate multiple activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:48
(22868 vizualizări - 0 comentarii)


Campania SAPS 2010: Peste 814000 cereri de plată depuse la APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care și-au completat declarația de suprafață prin intermediul aplicației IPA Online că trebuie să depună la Centrele APIA și o ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 14:25
(19776 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului-12,2%

La sfîrșitul lunii aprilie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 12851 persoane, din care 6598 șomeri indemnizați, respectiv 6253 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:34
(15769 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși în flagrant la furat de fier vechi

La începutul săptămînii, luni, 3 mai, jandarmii slobozeni, aflați în patrulare în zona fostului Complex Gheorghe Lazăr, au auzit zgomote suspecte în incintă. Intrînd în curtea Complexului, au observat într ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:18
(22897 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Comerciant ambulant prins de jandarmi

Marți, 4 aprilie, jandarmii din Țăndărei au fost sesizați despre faptul că, pe o stradă din localitate, o persoană comercializează articole de îmbrăcăminte ce poartă diverse inscripții. Urmare a cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:17
(23187 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Biciclist mort urmare a unui accident

Marți, 4 mai a.c., în jurul orei 16.45, pe DN1D, în apropierea localității Jilavele, s-a produs un accident rutier, în urma căruia o persoană a decedat. Potrivit cercetărilor, polițiștii au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 14:00
(14281 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: În 48 de ore, amenzi de peste 43000 de lei

Poliția Rutieră, în ultimele 48 de ore, a aplicat 216 sancțiuni contravenționale. 85 au fost acordate șoferilor care au depășit viteza maximă admisă pe drumurile publice sau au efectuat opriri neregulamentare ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 13:55
(18052 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 10:42
(15526 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 09:15
(13211 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 543 de bărbați, în concediu pentru creșterea copilului

Potrivit datelor statistice date publicității de reprezentanții Agenției de Prestații Sociale, instituție creată pentru plata tuturor tipurilor de alocații, tot mai mulți bărbați solicită acordarea de indemnizații ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:14
(20084 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Arestat după ce a înjunghiat un tînăr

În cursul zilei de marți, 4 mai, un tînăr, de 28 de ani, din Miloșești, a fost arestat, pe numele acestuia Tribunalul Ialomița emițînd un mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 29 de zile, pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:08
(24930 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Școlile, în atenția polițiștilor

Luni, 3 mai, în intervalul orar 10,00-18.00, polițiștii dinFetești, în colaborare cu jandarmi și polițiști de frontieră au acționat în unitățile de învățămînt și în zona adiacentă acestora, acțiunea avînd ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:07
(23885 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furt de energie electrică

Marți dimineață, începînd cu ora 07,00, polițiștii din Țăndărei, în colaborare cu jandarmi și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat, timp de două ore, în cartierul Strachina ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:06
(22047 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe Matei Basarab

La începutul săptămînii, respectiv luni, 3 mai, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia s-a produs un accident rutier. Cauza producerii accidentului a fost neacordarea priorității de trecere la schimbarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:05
(23828 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița, raiul asistaților social: În doar trei luni, 2 milioane de lei pentru beneficiarii Legii 416

Suma cheltuită și raportată de autorități săptămîna precedentă tinde să demonstrează neputința celor în drept în privința eradicării fenomenului ajutorului social. Mii de familii din județul Ialomița beneficiază ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:01
(13008 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr surprins băut la volan de două ori în aceeași noapte

Sîmbătă, 1 mai a.c., în vizorul polițiștilor din Țăndărei au intrat discotecile din mediul rural. Acțiunea a presupus legitimarea a peste 50 de persoane, 26 de autovehicule fiind controlate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:22
(24165 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Încercînd să parcheze, a lovit-o cum mașina pe trotuar

Duminică, 2 mai a.c., în jurul orei 14.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de o femeie din localitate despre faptul că sora sa, în vîrstă de 27 de ani, a fost victima unui eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:20
(12122 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Îi lucra în curte și i-a furat banii din casă

Sîmbătă, 1 mai a.c., polițiștii din Gheorghe-Lazăr au fost sesizați de un localnic asupra faptului că, de la începutul acestui an și pînă în luna aprilie, persoane necunoscute i-ar fi sustras, în repetate ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:11
(21694 vizualizări - 0 comentarii)


Orezu: Tînăr de 17 ani, «șofer» fără permis

În cursul după-amiezii de duminică, 2 mai a.c., polițiștii din Ciochina au depistat pe raza localității Orezu un autoturism la volanul căruia se afla un localnic. Oprind regulamentar autovehiculul, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:06
(25931 vizualizări - 0 comentarii)


De 1 Mai polițiștii au lăsat 9 șoferi fără permise

De 1 și 2 Mai, abaterile de la normele rutiere au fost sancționate cu fermitate de către polițiști. Astfel, au fost verificați peste 150 de participanți la trafic, fiind sancționați peste 100 de conducători ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:04
(23275 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat duminică 3 mai a.c., în municipiul Urziceni, mai multe exerciții demonstrative pregătite de jandarmii din cadrul Detașamentului Mobil Slobozia și ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 11:45
(22058 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu 138 de kg de scrumbie

În cadrul acțiunii pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, polițiștii au depistat joi, 29 aprilie a.c., în jurul orei 14.45, pe DN 2A, în localitatea Țăndărei, un autoturism la volanul ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15348 vizualizări - 1 comentariu)


Mandat de arestare pentru un recidivist

Un bărbat, în vîrstă de 30 de ani, din localitatea Valea Ciorii, recidivist, a fost încarcerat în arestul Inspectoratului în cursul zilei de joi, 29 aprilie, după ce instanța a emis pe numele său un mandat ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15598 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

În cursul nopții de joi spre vineri, 29/30 aprilie a.c., în intervalul orar 22.00-03.00, Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat o acțiune împreună cu agenți din cadrul Posturilor de Poliție ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(13022 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de peste 20000 de lei de la Poliția Rutieră

În ultimele 24 de ore, polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe șoselele județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(12851 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, ploșniță la grâu!

Atenție, ploșniță la grîu!

«Unitatea Fitosanitară Ialomița atenționează toți producătorii agricoli din județ să-și controleze culturile de grîu pentru determinarea adulților de ploșniță cerealelor» atenționează directorul Maria ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 11:36
(26941 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...