Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Aleea Garofiței din Slobozia, aleea nimănui

Aleea Garofiței din Slobozia, aleea nimănui

În anul 2017, proprietarii de case de pe Aleea Garofiței din Slobozia vor plăti impozite mai mari. Explicația autorităților locale este că acum aleea beneficiază de rețea de gaze naturale, canalizare și asfalt... Utilitățile, spun funcționarii Primăriei, sunt vechi de 3-4 ani, dar «situația nu a fost actualizată». Stelică Bărăgan a aflat toate acestea de la Primărie, când a venit să plătească impozitul pentru casa părinților săi. A protestat, pentru că stă de 20 de ani pe Aleea Garofiței și știe că acolo nu e nici asfalt, nu e nici canalizare. Funcționarii Primăriei l-au ascultat, dar nu l-au auzit: «Strada aia nu are să aibă canalizare niciodată, că sunt probleme! Vă certați între voi, nu vreți... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 16:25 (4425 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Sorin Iordache, finalist la dublu în Tunisia

Tenis de câmp

Sorin Iordache, finalist la dublu în Tunisia

Cariera tânărului tenismen slobozean Sorin Iordache devine tot mai promițătoare. După ce în noiembrie 2016 a cucerit primul punct ATP, săptămâna trecută a bifat prima prezență într-o finală de dublu la un turneu internațional. Este vorba despre o competiție care s-a desfășurat în orașul tunisian Hamammet, dotată cu premii în valoare totală de 15 mii de dolari. Performanța a fost obținută alături de piteșteanul Călin Manda, partenerul de dublu alături de care Sorin a obținut în trecut mai multe titluri naționale la campionatele de copii și juniori. După ce au rămas o noapte pe aeroportul din Istanbul, iar apoi li s-au rătăcit bagajele, Iordache și Manda au reușit să se mobilizeze și să impresioneze... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 15:40 (5702 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Telenovelă infracțională la Ograda

Arest preventiv pentru «distrugere»

Telenovelă infracțională la Ograda

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au solicitat arestarea preventivă a unui tânăr din comuna Ograda, pentru «distrugere». În toamna anului trecut, inculpatul ar fi incendiat un autoturism, parcat pe o stradă din localitate. Povestea din jurul cazului, pare însă desprinsă dintr-o telenovelă sud-americană...

30 de zile după gratii Din actele de urmărire penală, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au concluzionat faptul că numitul Narcis Cămărașu a dat foc unui automobil, deținut de fostul concubin al surorii sale. Bărbatul a mers la locuința victimei... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 15:10 (6472 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Lazăr revine, Macare se lasă

Fotbal, Unirea Slobozia

Lazăr revine, Macare se lasă

Unirea Slobozia s-a reunit marți, 17 ianuarie 2017, pentru pregătirea returului. Întrucât recuperarea deficitului de 12 puncte care o desparte de liderul Metaloglobus pare aproape imposibilă, obiectivul echipei antrenate de Ion Ionescu rămâne clasarea pe podiumul seriei a doua la finele sezonului. Reamintim că, după terminarea turului, Unirea se clasează pe locul 3, la egalitate de puncte cu ocupanta locului 2, Viitorul II Constanța. În ceea ce privește lotul de jucători, vânzoleala nu este prea mare. Cea mai importantă plecare a lui Marius Macare. Mijlocașul în vârstă de 31 de ani a informat conducerea clubului că intenționează să renunțe la activitatea fotbalistică. De asemenea, galben-albaștrii... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 14:05 (3337 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Condamnații de la G7

Slobozia: Condamnații de la G7

Înăuntru sunt 12 metri cubi de aer mucegăit și cinci suflete. O garsonieră cu ziduri de carton prin care se încălzesc unul de la răsuflarea altuia. Elisabeta e cea mai mică dintre ei... Are 6 ani și ochii curați, ca razele de soare trecute prin perdea. Încă se bucură de copilul din ea. Marian nu mai e demult copil. Are 14 ani și se ferește de aparatul de fotografiat. Îi e rușine... Rușine îi e și mamei, dar sărăcia a ros-o până la urzeală... Vorbește repede, înghițindu-și mereu lacrimile.  Nu vorbește pentru ea, fiindcă știe că nimeni nu o mai aude. Vorbește pentru copiii ăștia patru, pentru bruma lor de viitor și pentru că nădăjduiește ca, măcar de-acum încolo, Dumnezeu să nu-i mai lase... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 13:20 (5907 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de câmp

Liviu Zamfirache, sfertfinalist la Naționalele de Iarnă

La recent încheiatul Campionat Național de Iarnă adresat jucătorilor de tenis cu vârsta sub 14 ani, Liviu Zamfirache de la CSS Slobozia a avut o comportare foarte bună. În primul tur al competiției organizată la București, sportivul pregătit de profesorul Ion Savu s-a impus în fața lui Alin Bara de o manieră categorică, scor 6-0, 6-1. Meciul din optimi cu târgovișteanul Dan Duță a fost mai dificil, dar în cele din urmă Liviu a câștigat tot în două seturi: 6-4, 6-4. În sferturi, Zamfirache l-a întâlnit pe favoritul numărul 2 al competiției, ieșeanul Răzvan Aghion. Deși a câștigat primul set cu 6-2, slobozeanul le-a pierdut pe celelalte două cu 4-6, 4-6. În proba de dublu, Liviu Zamfirache a făcut... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 12:15 (7330 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezastru financiar-contabil la Casa Agronomului Ialomița

Dezastru financiar-contabil la Casa Agronomului Ialomița

Casa Agronomului Ialomița, entitate aflată în subordinea Ministerului Agriculturii și, aparent, fără nicio utilitate publică, a reușit să prejudicieze bugetul de stat cu aproximativ 400 mii de lei. Dezastrul financiar a fost constatat de auditorii Camerei de Conturi Ialomița, în urma unei verificări prin actele contabile ale instituției-«fantomă», desfășurată în cursul anului 2015. La un an distanță de la finalizarea controlului, reprezentanții Casei Agronomului Ialomița s-au decis să conteste în instanță raportul auditorilor Camerei de Conturi Ialomița. Procesul este în plină desfășurare.

Prejudicii constatate... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 10:40 (6253 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Ținute la respect

Handbal, Liga Națională, HC Zalău-CSM Unirea Slobozia 27-23 (14-10)

Ținute la respect

Zalăul este o redută greu de cucerit pentru orice echipă din Liga Națională, cu excepția CSM București. Gheorghe Tadici face și desface lucrurile în așa fel încât echipa lui să iasă câștigătoare, iar în acest sezon chiar are echipă. De aceea, Dumitru Muși, alături de elevele sale nu au tras mari speranțe în a se întoarce cu puncte din Ardeal, după meciul disputat duminică, 15 ianuarie 2017. Iar faptul că Unirea s-a dus la Zalău ca mielul la tăiere, coroborat cu absența lui Enescu, mintea limpede și brațul tenace de la 9 metri, a cântărit capital. Gazdele, s-au impus de la un capăt la altul, având în fața Sloboziei una dintre cele mai facile misiuni din acest sezon.

Întâmpinare în stil Drăguț... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 09:20 (3908 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fetițele Power Praf și păpușarul Mojo Jojo

Fetițele Power Praf și păpușarul Mojo Jojo

O telenovelă cu iz hormonal face senzație în tot orașul după ce s-a turnat vreo jumătate de an în culisele teatrului de păpuși din Slobozia. Regia este asigurată de păpușarul șef, Mojo Jojo, cu concursul nemijlocit al fetițelor Power Praf. Una mai fardată ca alta, ele se bat pentru rolul principal, post încă vacant la acest moment... Și toate acestea se întâmplă în vreme ce Mojo Jojo, după cum deja v-am informat, se ocupă intens de promovarea și a altor pupile din dotare...
Ar fi necesar să adăugăm că orice asemănare cu persoane din viața reală este pur și simplu întâmplătoare!

Episodul-pilot... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2017, 19:25 (21210 vizualizări - 43 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condamnare cu suspendare pentru Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei

Condamnare cu suspendare pentru Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei

Curtea de Apel București a dat joi, 19 ianuarie 2017, o sentință definitivă în dosarul penal al primarului din Țăndărei, social-democratul Cristian Roman. Acesta a fost condamnat la 2 ani și 9 luni închisoare cu suspendare sub supraveghere, pentru un termen de încercare de 3 ani. Potrivit hotărârii, acesta nu are voie să părăsească teritoriul României fără încuviințarea instanței, trebuie să presteze și muncă în folosul comunității și nu mai are voie să-și exercite funcția publică pentru care a fost ales în iunie 2016.

Țăndăreiul a rămas fără primar
Condamnat... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2017, 11:35 (25644 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Senatorul lui Dumnezeu», exclus ilegal din Consiliul Local Slobozia

«Senatorul lui Dumnezeu», exclus ilegal din Consiliul Local Slobozia

Instituția Prefectului Ialomița consideră ilegală excluderea lui Gabi Ionașcu din Consiliul Local Slobozia. Proiectul de hotărâre care a stat la baza acestei decizii a fost semnat de către primarul Adrian Mocioniu, la inițiativa consilierilor locali ai PSD. Potrivit recomandării Instituției Prefectului, «actul administrativ trebuie reanalizat în vederea revocării».

Încurcate sunt căile... domnilor Deși peste acest proiect de hotărâre s-a așternut praful, iar Gabi Ionașcu a ajuns, între timp, «senatorul lui Dumnezeu», Instituția Prefectului Ialomița consideră că proiectul de hotărâre... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2017, 10:05 (6041 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centrul de Toxicologie, secția-fantomă a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Investiție inutilă în Sănătate

Centrul de Toxicologie, secția-fantomă a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

În urmă cu 12 ani, Guvernul României a cheltuit peste 300 mii de lei pentru a inaugura, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Centrul de Ocrotire pentru Persoanele Dependente de Alcool, Droguri sau alte Incidente Toxicologice. În fapt, este vorba despre amenajarea unui salon pentru tratarea cazurilor grave de intoxicație cu substanțe halucinogene și psihotrope. În prezent, Centrul nu este folosit în scopul pentru care a fost creat. Medicii recunosc că nu puține au fost dățile când spațiul, dotat cu paturi și aparatură de ultimă generație, a devenit loc de depozitare.

Situație uluitoare... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2017, 17:55 (6564 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Gardul juristului Vasile Zamfir rămâne în picioare

Valentina Zamfir blochează războiul construcțiilor ilegale

Gardul juristului Vasile Zamfir rămâne în picioare

În luna august a anului 2016, la nici 2 luni de la preluarea funcției, primarul Adrian Mocioniu declara război construcțiilor ridicate ilegal în municipiul Slobozia. Printre obiectivele inventariate atunci de funcționarii Primăriei se număra și gardul juristului Spitalului Județean, Vasile Zamfir. La 6 luni distanță, gardul rămîne în picioare, grație lobby-ului făcut de către Valentina Zamfir, fata juristului Vasile Zamfir, pe care, spun surse autorizate, primarul Adrian Mocioniu a descoperit-o ulterior pe holurile instituției...

Un război demn de un primar
La începutul lunii... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2017, 15:40 (13837 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Foștii directori ai școlilor din Ialomița rămân istorie

Foștii directori ai școlilor din Ialomița rămân istorie

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a încheiat procesul cu privire la numirile directorilor de școli, în unitățile unde candidații nu au promovat testarea sau nu s-au prezentat pentru a o susține. Reprezentanții instituției au declarat oficial faptul că niciunul dintre foștii șefi ai școlilor din județ nu se regăsește pe lista noilor conducători învestiți. Potrivit metodologiei, procedura s-a realizat prin «detașare în interesul Educației», cu o săptămână înainte ca Ministerul Educației să adopte scandaloasa derogare potrivit căreia foștii șefi de unități școlare pot fi reîncadrați în sistem.

Aceleași școli, alți directori... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2017, 12:20 (20437 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Marian Neacșu, consilier onorific al premierului Sorin Grindeanu

Marian Neacșu, consilier onorific al premierului Sorin Grindeanu

După ce a ratat înscrierea în cursa electorală pentru un nou mandat de parlamentar, din cauza unei condamnări penale de 6 luni închisoare cu suspendare, Marian Neacșu a ajuns consilier onorific al premierului Sorin Grindeanu, pentru relația cu Parlamentul României. Decizia a fost adoptată în Monitorul Oficial.

Consilier onorific al primului ministru Președinte al PSD Ialomița, Marian Neacșu nu a putut să candideze pentru un nou mandat la Camera Deputaților din cauza problemelor penale pe care le are. El a fost condamnat de Înalta Curte de Casație și Justiție la 6 luni închisoare cu... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2017, 12:55 (14189 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noua conducere a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea», suspectată de PLAGIAT

Cultură fără ghilimele

Noua conducere a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea», suspectată de PLAGIAT

Administrația Moraru legitimează la conducerea Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» un director care poate fi acuzat de plagiat. Clementina Tudor, fost jurnalist și ofițer de presă al PSD Ialomița în campaniile pentru Alegerile Locale și Parlamentare, susține însă că «pentru realizarea proiectului de management, condiția obligatorie a fost să avem ca model aceste rapoarte! Eu le-am prelucrat și le-am îmbunătățit...». Lecturarea proiectului de management al Clementinei Tudor în paralel cu Rapoartele de activitate din anii 2011 și 2012 ale fostului director al Centrului Cultural, inclusiv un proiect de management redactat în anul 2013 de către reprezentanții Centrului Municipal de Cultură «... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2017, 11:40 (20127 vizualizări - 25 comentarii)

REPORTAJ

Oamenii din șenilată

Oamenii din șenilată

Preț de câteva zile, Ialomița a resimțit din plin furia iernii. Viscolul a încremenit în nămeți un județ întreg. Zeci de oameni au sunat continuu la numărul de urgență 112, cerând să fie protejați de furia naturii dezlănțuite. În sprijinul tuturor au venit militarii Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița, care au folosit în misiunile de salvare un vehicul cu șenile, adus de la Suceava. Cu ajutorul șenilatei, 100 de ialomițeni au ajuns în siguranță înapoi acasă sau la spitale, pentru a primi îngrijirile medicale de care aveau nevoie. Militarii care au manevrat utilajul susțin faptul că iarna aceasta mașina s-a întrecut pe sine...

Șenilata care sfidează viscolul... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2017, 10:10 (8964 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

PSD pregătește epurarea instituțiilor descentralizate din Ialomița

Schimbarea stăpânilor, bucuria nebunilor

PSD pregătește epurarea instituțiilor descentralizate din Ialomița

PSD Ialomița a decis epurarea instituțiilor descentralizate ale statului din Ialomița. Deocamdată, procesul se află în faza de «selecție a dosarelor de cadre». Printre cele mai râvnite instituții publice se numără Inspectoratul Școlar Județean, Casa Județeană de Pensii, Inspectoratul Teritorial de Muncă și Oficiul Județean pentru Finanțarea Investițiilor Rurale. Perla Coroanei PSD rămâne însă Instituția Prefectului Ialomița, iar prima redută, cea ocupată acum de subprefectul Tonița Manea, se află acum sub asediu...

Partidul e-n toate... Procedura de selecție a candidaților PSD pentru... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2017, 12:35 (13105 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Lifturi noi la Spitalul Slobozia

La sfârșitul lunii ianuarie 2017

Lifturi noi la Spitalul Slobozia

De 2 săptămâni, lifturile Spitalului Județean Slobozia au fost oprite pentru modernizare. Procesul va dura până la sfârșitul lunii ianuarie 2017. «La sfârșitul lunii ianuarie vom avea 2 lifturi noi. Celelalte urmează să fie modernizate în cel mai scurt timp posibil!» a declarat Mariana Iancu, directorul instituției.

În sfârșit, se lucrează
Uzate fizic și moral, lifturile Spitalului Județean Slobozia au intrat în proces de modernizare. La sfârșitul anului 2016, 2 dintre cele 4 lifturi au fost oprite, iar angajații firmei Movilift lucrează la înlocuirea în totalitate a componentelor... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2017, 12:10 (3872 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Anchetă penală in rem pentru furturi de pesticide

Ialomița: Anchetă penală in rem pentru furturi de pesticide

Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița fac cercetări într-un dosar penal ce vizează furturile de pesticide. Ancheta oamenilor legii a debutat ca urmare a mai multor sesizări făcute de mai mulți fermieri ialomițeni, cărora le-au fost sparte depozitele unde țineau respectivele produse fitosanitare.

5 furturi într-o singură noapte Surse judiciare apreciază faptul că furturile de pesticide au fost sesizate în noaptea de 30 decembrie 2016. Faptele s-au petrecut la depozitele unor fermieri din localitățile Sudiți, Mărculești și Ograda. Oamenii au fost să verifice... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2017, 11:35 (5857 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
281 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DSVSA Ialomița: Peste 100 de kg de carne de porc au fost confiscate

În urma unui control tematic ce a vizat modul în care se respectă normele de comercializare a cărnii de porc și de pasăre de către supermarketuri, inspectorii DSVSA Ialomița au descoperit mai multe nereguli ...[citește_toată_știrea]

8 August 2018, 12:25
(8232 vizualizări - 0 comentarii)


CJAS Ialomița: S-a prelungit termenul de valabilitate pentru cardurile de sănătate

Reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița precizează faptul că perioada de valabilitate a cardurilor de sănătate emise până la 31 iulie 2018 s-a prelungit de la 5 la 7 ani. Decizia ...[citește_toată_știrea]

8 August 2018, 11:40
(8833 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrân căzut în fântână, salvat de pompierii din Urziceni

Bătrân căzut în fântână, salvat de pompierii din Urziceni

Un bărbat în vârstă de 69 de ani, din comuna Glodeanu Siliștea-județul Buzău, a căzut miercuri, 1 august a.c., în jurul orelor 20,30, într-o fântână adâncă de 7 metri de pe raza comunei. Pentru salvarea ...[citește_toată_știrea]

2 August 2018, 13:15
(6419 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Un bărbat, de 41 de ani, din județul Constanța, a fost depistat de către polițiștii rutieri în timp ce conducea un autovehicul pe raza localității Bordușani deși a consumat anterior băuturi alcoolice. ...[citește_toată_știrea]

2 August 2018, 11:10
(4869 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în apropiere de Movila

Marți, 31 iulie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DJ212, în apropiere de localitatea Movila, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a trei persoane. Din primele verificări ...[citește_toată_știrea]

2 August 2018, 11:05
(5285 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Movila accident


Ialomița: Două accidente, patru persoane rănite

În cursul zilei de luni, 30 iulie a.c, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu rănirea a patru persoane. Primul eveniment rutier s-a produs în apropiere de municipiul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2018, 18:20
(5768 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Două persoane au murit într-un grav accident rutier

Urziceni: Două persoane au murit într-un grav accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut duminică, 29 iulie 2018, pe DN2 (E85), la ieșirea din municipiul Urziceni către Buzău. În urma impactului dintre o autotuilitară și un autoturism, șase persoane au fost ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2018, 19:50
(8978 vizualizări - 0 comentarii)


Accidentele de muncă, în atenția ITM Ialomița

În primele 6 luni ale anului 2018, Compartimentul Securitate și Sănătate în Muncă a cercetat 27 evenimente, pentru care au fost întocmite dosare de cercetare și în care au fost implicați 28 de lucrători ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2018, 17:10
(8321 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Pesta Porcină a anulat sărbătorirea «Zilei Imnului»

«Având în vedere multiplele activități aflate în desfășurare la nivel județean în vederea limitării răspândirii virusului de pestă porcină africană, vă informăm că manifestările dedicate „Zilei Imnului ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2018, 13:55
(8805 vizualizări - 2 comentarii)


Bărbat din Fetești, victimă a unei «tentative de înșelăciune»

Un bărbat din Fetești a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de «tentativă de înșelăciune». Victima a fost abordată de un bărbat, care ar fi încercat să îi vândă o bijuterie. Fapta a fost ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:30
(7555 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat marți, 24 iulie a.c., doi ialomițeni de 25 și 36 de ani, în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice fără a poseda permis de conucere pentru vreo categorie de autovehicule ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:25
(6724 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

societate cu profil agricol
angajează
lucrători în agricultură
-producție/fermă de legume
cu contract de muncă sau zilieri
se oferă 2000-2500 lei/lună
se asigură transport

Relații la telefon 0722/642.137

25 Iulie 2018, 17:20


Urmărită internațional pentru «complicitate la trafic de persoane», depistată în Ialomița

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat o femeie care era urmărită internațional pentru săvârșirea infracțiunii de «complicitate la trafic de persoane», faptă comisă în Olanda. Astfel ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:15
(8122 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Analiza de risc la securitate fizică

Începând cu data de 1 iulie 2018, toate unitățile sunt obligate să aibă analiza de risc la securitatea fizică. Începând cu data de 1 iulie 2018, și-a încetat efectele amânarea termenului până la care unitățile ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:10
(7896 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

CDI Transport Persoane București
angajează șoferi
cu categoria D și card tahograf
din Ialomița sau împrejurimi
Pe lângă salariu, oferim cazare și masă
Relații la telefon 0730/333.453

25 Iulie 2018, 17:05


Focar de Pestă Porcină Africană, confirmat de autorități în satul Luciu

Autoritățile din Ialomița au confirmat prezența unui nou focar de Pestă Porcină Africană pe raza județului. Acesta a fost identificat într-o gospodărie de pe raza satului Luciu, comuna Gura Ialomiței. ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2018, 14:46
(7348 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Un bărbat a murit într-un accident rutier

Țăndărei: Un bărbat a murit într-un accident rutier

Grav accident la Țăndărei, în zona popasului Chirana, în această dimineață. Un bărbat a murit după ce mașina în care se afla s-a lovit de un tir încărcat cu cereale. Tirul a luat foc. Traficul a fost blocat ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2018, 10:55
(7952 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Percheziții la domiciliile contrabandiștilor cu țigări

Percheziții în comuna Axintele. Polițiștii au descins la locuințele a trei localnici, cu vârste cuprinse între 30 și 56 de ani, suspectați că ar face contrabandă cu țigări. În locuințele acestora au fost ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2018, 19:25
(7958 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Arme deținute ilegal

Un bărbat de 42 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce în locuința sa au fost descoperite un pistol cu bile de cauciuc și o pușcă de vânătoare. Bărbatul avea permisul de port armă expirat. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2018, 19:10
(6099 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de 36 mii de lei, aplicate de polițiștii ialomițeni

Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni desfășurată pe șoselele județului. Peste 160 de mașini au fost verificate, fiind aplicate 112 sancțiuni contravenționale. Valoarea totală a amenzilor a depășit ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2018, 18:45
(5600 vizualizări - 0 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!

Din cauza lucrărilor de reparație și întreținere a rețelelor de electricitate, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperi programate ale curentului electric pe raza județului Ialomița. Astfel, în perioada ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 20:35
(9895 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița oferă șomerilor, în această săptămână, 377 de noi locuri de muncă. Domeniile vizate sunt serviciile sau administrația publică. ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 20:25
(6921 vizualizări - 0 comentarii)


Distrigaz Sud Rețele: Lucrări programate la rețeaua de gaze

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, la Slobozia ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 20:15
(8739 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: S-a prelungit termenul de depunere al Declarației Unice

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii cu privire la faptul că termenul de depunere al Declarației Unice s-a prelungit până la data de 31 iulie 2018. Decizia a fost ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 12:09
(9030 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: O bătrână a murit sub roțile unei mașini

Accident mortal la Movilița în seara zilei de miercuri, 18 iulie 2018. O bătrână de 70 de ani a fost călcată de mașina condusă de un tânăr de 21 de ani. În urma accidentului, femeia a murit pe loc. La fața ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 01:58
(11246 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Șofer mort într-un accident rutier

Un tânăr de 32 de ani din Galați a murit miercuri, 18 iulie 2018, pe DN2, în apropiere de localitatea Ciocârlia. Acesta a intrat cu mașina pe care o conducea într-un cap de pod din beton. Trupul neînsuflețit ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2018, 20:20
(7138 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Sprijin financiar pentru absolvenții care se angajează

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița anunță faptul că absolvenții promoției 2018 vor beneficia de un ajutor financiar, denumit «sprijin de inserție», în valoare de 1500 de lei. Condiția ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2018, 20:05
(6234 vizualizări - 0 comentarii)


Distrigaz Sud Rețele: Atenție, se închide gazul!

Miercuri, 18 iulie 2017, Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea furnizării gazelor naturale în Țăndărei, pe strada București, ca urmare a lucrărilor de reparații și întreținere a rețelelor. Intervenția se ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2018, 19:17
(6414 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Făcea contrabandă cu arme aduse din Europa

Țăndărei: Făcea contrabandă cu arme aduse din Europa

Un bărbat de etnie romă, în vârstă de 46 de ani, domiciliat în Țăndărei este principalul suspect al unui dosar penal privind fapte de «contrabandă calificată cu arme». În urma unei percheziții desfășurată ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2018, 19:09
(6716 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A murit în urma unui infarct

Un bărbat de 55 de ani a murit luni, 16 iulie 2018, în timp ce mergea pe bicicletă, în municipiul Slobozia. Cel mai probabil, omul a suferit un infarct. El a fost descoperit în stare de inconștiență, căzut ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2018, 17:45
(9149 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...