Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița umblă cu «papagalii vopsiți»

Concursuri «cu dedicație» pentru Cultura ialomițeană

Consiliul Județean Ialomița umblă cu «papagalii vopsiți»

Marți, 13 decembrie 2016, la Slobozia, se va desfășura concursul pentru ocuparea funcțiilor de directori ai instituțiilor de Cultură din subordinea Consiliului Județean Ialomița. Acuzat public de faptul că intenționează să numească în aceste posturi oameni din anturajul său, președintele Victor Moraru a decis să schimbe pentru a doua oară condițiile de participare. Astfel, printre cei care doresc să-și înscrie dosarele se numără și absolvenții de Științe Administrative sau Științe ale Comunicării. Pînă în prezent, s-au depus candidaturi pentru șefia Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» și Bibliotecii Județene «Ștefan Bănulescu».

Concursurile «cu dedicație» din Cultură... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2016, 13:20 (17730 vizualizări - 37 comentarii)

EVENIMENT

Cabinete medicale amplasate ilegal în Policlinica Urziceni

Cabinete medicale amplasate ilegal în Policlinica Urziceni

Scandal la Policlinica din Urziceni. 20 de cabinete medicale, aparținînd medicilor de familie sau specialiști, sînt amplasate ilegal în cadrul imobilului. Situația a fost generată de Primăria Urziceni, care o omis să respecte procedurile legale în momentul în care a închiriat și concesionat respectivele spații. Noua administrație locală a municipiului precizează că va face demersuri pentru ca situația să intre în legalitate.

5 ani de probleme
Situația sesizată la Policlinica Urziceni este cunoscută de mai bine de 5 ani. Vina o poartă fosta administrație locală a municipiului,... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2016, 10:20 (7930 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Hainele de plumb ale singurătății

Special

Hainele de plumb ale singurătății

În Slobozia sînt înregistrați peste 500 de bătrîni singuri... În Ialomița sînt, probabil, de 20 ori mai mulți, dar nimeni nu a făcut o astfel de statistică. Maria Slobozeanu este doar una dintre ei. Are 69 de ani și locuiește pe strada Crișan, la marginea Sloboziei, într-o bucătărioară... Atît i-a mai rămas de la copii. Atît și singurătatea. «Nu cer nimica de la nimeni... Doar că sînt singură cuc. N-am și eu cu cine împărți o vorbă...».

Șase pui și-o biată mamă
La marginea Sloboziei, pe strada Crișan, la numărul 17, locuiește Maria Slobozeanu. Aflăm adresa de la Crucea Roșie,... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2016, 09:25 (6192 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Spitalele-muzeu din Ialomița așteaptă vremuri mai bune

Lunga listă de monumente istorice a județului Ialomița cuprinde și 3 unități spitalicești. Este vorba despre Spitalul Armășești, Spitalul Orășenesc Țăndărei și Spitalul Fetești. Dintre toate acestea, doar într-un singur caz vorbim despre păstrarea în condiții bune a clădirii istorice, celelalte două avînd nevoie de lucrări de întreținere și reparații. Totul s-ar putea realiza dacă autoritățile locale și instituțiile abilitate din domeniul Culturii ar considera oportună valorificarea acestor obiective...

Soarta monumentelor istorice Spitalul Armășești, Spitalul Orășenesc Țăndărei și... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2016, 11:50 (5163 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

CSM Unirea Slobozia se desparte de Pavăl

Handbal, Liga Națională

CSM Unirea Slobozia se desparte de Pavăl

A venit la Slobozia în vara anului 2014 și a debutat pentru Unirea la prima apariție a echipei în Liga Națională. Se întîmpla într-un meci cu HCM Rîmnicu Vîlcea, cîștigat de echipa noastră cu 23-22, iar la finele partidei antrenorul de atunci al oltencelor, Dumitru Muși, ne declara: «Paula Pavăl a fost ca o furnicuță care a adunat și distribuit mingi utile echipei, pe toată durata meciului!». Iar coordonatorul Paula Pavăl a fost în tot acel sezon unul dintre principalele motoare ale echipei, punînd serios umărul la supraviețuirea Unirii în Ligă. Din păcate, mai cu seamă din returul campionatului trecut, accidentările în lanț, în special la membrele inferioare, nu i-au mai dat pace...... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2016, 11:35 (5388 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița își caută un nou comandant

Legislația favorabilă trimite militarii la pensie

Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița își caută un nou comandant

Pentru a doua oară în acest an, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a rămas fără comandă. Colonelul Dan Ciompec, desemnat să ocupe funcția de inspector șef după ieșirea la pensie a colonelului Adrian Popa, a decis, la rîndul, său să se pensioneze. Astfel, după 1 decembrie 2016 instituția va fi condusă de un alt interimar. Deocamdată numele viitorului comandat al ISU Ialomița nu a fost făcut public, însă el va fi numit în funcție pînă la organizarea de către Inspectoratul General pentru Situații de Urgență a unui concurs pentru ocuparea postului. Pensionările celor doi foști inspectori șefi ai ISU Ialomița au la bază legislația favorabilă, care aduce... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2016, 11:20 (9329 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

10 titluri naționale în 2016

Lupte libere, CS Amara

10 titluri naționale în 2016

La finele săptămînii precedente, în localitatea bulgară Ruse s-a desfășurat o interesantă competiție de lupte pe echipe adresată cadeților. Printre cele 10 participante s-a aflat și selecționata României care, deși văduvită de aportul unor sportivi valoroși din zona Ardealului, a ocupat locul 5. Îmbucurător este faptul că din selecționata țării noastre au făcut parte și doi sportivi de la CS Amara: Cristian Lungu, la 63 kg, și Marian Stanciu, la 58 kg. Stanciu a cîștigat două din cele patru meciuri disputate, în vreme ce Cristian Lungu și-a etalat din plin valoarea și a avut victorii pe linie. De remarcat că, în urmă cu 10 zile, în cadrul Cupei României, competiție desfășurată la Tîrgoviște, ... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2016, 10:25 (2629 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Adolescenta nevăzătoare care îi scrie lui Moș Nicolae

Special

Adolescenta nevăzătoare care îi scrie lui Moș Nicolae

De 19 ani, viața Mihaelei Matei este o luptă. De 19 ani, Mihaela nu cere nimic nimănui. De 19 ani, Mihaela se roagă pentru copilul ei, acum adolescent... Alexandra este nevăzătoare și anul acesta i-a scris lui Moș Nicolae. Dacă ar înțelege lumea asemeni nouă, i-ar cere Moșului un dram de liniște pentru mama ei și sănătate pentru ea. Nu o are... Pentru că viața ei a fost scrisă altfel. Pentru că aripile ei au fost frînte! Alexandra nu poate însă să povestească asta. Poate doar să scrie, cu puțina lumină lăsată ochilor ei: «Dragă Moș Nicolae...».

Drama de a fi mamă... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2016, 10:10 (3770 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

CS Amara, campioana toamnei

Campionatul primei scene a fotbalului județean a intrat, o dată cu desfășurarea ultimei etape a turului, în perioada de hibernare. A fost o etapă normală, în care echipele fruntașe au știut să-și mărească punctajul. CS Amara a evoluat pragmatic și a obținut o victorie la un scor relativ strîns în fața celor de la FC Traian. Cu 38 de puncte, echipa din stațiunea balneară termină turul pe primul loc, iar finanțatorul Robert Tereacă se gîndește la atacarea unui nou baraj de promovare. De data asta cu parcă mai mulți sorți de izbîndă, comparativ cu experiența Andrășești. Drumul pînă acolo va fi mult mai dificil în campionatul acesta, pentru că Recolta Gheorghe Doja se anunță un adversar redutabil... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2016, 09:10 (3644 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețea de hoți, destructurată de polițiști

Percheziții la Slobozia și Amara

Rețea de hoți, destructurată de polițiști

Procurorii și polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au efectuat marți, 6 decembrie a.c., 9 percheziții domiciliare în Cartierul Bora din Slobozia și în orașul Amara. Vizați de organele judiciare au fost 9 suspecți, bănuiți de comiterea mai multor furturi din depozite care comercializau produse pesticide.

Anchetă în curs la Poliție Din primele informații, cei 9 suspecți furau pesticide din depozitele care comercializau astfel de produse, iar apoi le vindeau pe piața neagră la jumătate de preț. Toți cei vizați de... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2016, 12:30 (14090 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii stagiari din Ialomița au trecut «examenul de capacitate»

Rezultatele concursurilor CSM

Procurorii stagiari din Ialomița au trecut «examenul de capacitate»

Consiliul Superior al Magistraturii a făcut publică lista procurorilor stagiari care au promovat «examenul de capacitate», susținut pentru definitivarea în funcții. Raportat la nivelul județului Ialomița, testarea a fost susținută de patru candidați, trei din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Fetești, iar un altul de la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Toți cei patru procurori stagiari din Ialomița au obținut note de trecere.

Candidați de 8 și 9 Potrivit Regulamentului înființat de Consiliul Superior al Magistraturii, orice tînăr absolvent al Institutului Național... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2016, 22:55 (6298 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Albești: Arestați preventiv pentru că și-au sechestrat vecinul

Albești: Arestați preventiv pentru că și-au sechestrat vecinul

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală pe numele a doi localnici din comuna Albești, solicitînd instanței de judecată arestarea preventivă a acestora. Inculpații anchetați la Slobozia au luat la bătaie un vecin, după care l-au sechestrat în casă, ținîndu-l încuiat. Omul a fost eliberat abia după ce la fața locului au intervenit polițiștii.

Cercetările continuă Din datele oferite publicității de organele judiciare din Slobozia, cei doi inculpați, pe numele lor Aurel Vasile și Iulian Vasile, au intrat, în urmă cu o săptămînă, într-un... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2016, 19:25 (3835 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Conacul Bolomey va fi reabilitat cu 21,8 milioane de lei

Coșmarul «culturii istorice» continuă

Conacul Bolomey va fi reabilitat cu 21,8 milioane de lei

Într-o ședintă convocată «de urgență» pe 23 noiembrie 2016, administrația Moraru a supus aprobării plenului Consiliului Județean un proiect de hotărîre prin care propune cheltuirea a 21,8 milioane de lei pentru reabilitarea Conacului Bolomey de la Cosîmbești. Investiția ar urma să se facă prin «accesarea de fonduri europene nerambursabile», iar valoarea contribuției locale se ridică la 598 mii de lei. Acesta este al treilea proiect de «punere în valoare a culturii istorice» inițiat de administrația Moraru, după Biserica de lemn «Sfîntul Nicolae» din Slobozia și Orașul de Floci de la Giurgeni.

Proiecte scoase de la naftalină... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2016, 11:15 (16291 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mădălina Baltă, noul director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Mădălina Baltă, noul director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

La începutul acestei săptămîni, reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia și-au desemnat un nou director medical. Este vorba despre medicul pneumolog Mădălina Baltă, coordonatorul Programului Național de TBC la nivelul județului Ialomița. Numirea nu este definitivă, medicul Mădălina Baltă fiind aleasă în această funcție pentru o perioadă de 6 luni.

O funcție dificilă
Problemele prin care trece Spitalul Județean de Urgență Slobozia îi determină pe puținii medici să refuze categoric funcțiile de conducere care le sînt propuse de Consiliul Județean Ialomița. În urmă... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2016, 18:55 (10677 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

1 Decembrie 2016

A fost «Ziua Națională» și la Slobozia...

Ialomița a serbat 1 Decembrie în Piața Unirii, din Slobozia, lîngă statuia lui Mihai Viteazul aka Moș Crăciun. Spectacolul defilării a reunit peste 1000 de ialomițeni, majoritatea slobozeni, care s-au bucurat sincer de sărbătoare.

O zi ca oricare alta Dimineața de 1 Decembrie e la fel ca toate zilele... Vînzătoarea de la non-stopul de la colț e la fel de acră, la firmele de pe Matei Basarab se muncește, precupeții tremură de frig în fața tarabelor... Doar la Sfîntu Gheorghe, în fața Primăriei, ex-prefectul Teculescu, ajuns primar, serbează din convingere 1 Decembrie-«Ziua Națională... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2016, 15:10 (9949 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Casă mistuită de flăcări în Cartierul «Transmim»

Un coș de fum neprotejat corespunzător față de materialele combustibile din apropiere a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o locuință din Slobozia, în Cartierul «Transmim». Evenimentul s-a produs miercuri seara, 30 noiembrie 2016, în jurul orei 20,50, iar la momentul respectiv în casă nu se afla nimeni, incendiul fiind anunțat la 112 de un vecin, care a văzut flăcări în zona acoperișului, lîngă coșul de evacuare a fumului. Pompierii de la Garda de Intervenție Slobozia s-au deplasat la fața locului cu 4 autospeciale de intervenție și o autoscară mecanică. În momentul sosirii acestora, incendiul se manifesta la întregul acoperiș și la etajul locuinței construită din lemn... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2016, 14:45 (7507 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Firme de asigurări prejudiciate cu 300 mii de lei

O fostă angajată a două societăți de asigurări din Urziceni a intrat în atenția organelor judiciare locale, fiind acuzată de «înșelăciune». Actele de urmărire penală scot la iveală faptul că femeia ar fi încheiat mai multe polițe fictive pentru a beneficia ilegal de comisionul aferent. Procurorii susțin faptul că ea ar fi prejudiciat bugetul firmei la care lucra cu aproximativ 300 mii de lei. Ancheta a început în urmă cu 6 ani și s-a finalizat în urmă cu o săptămînă, cînd suspecta a fost trimisă în judecată, în stare de libertate.

Încheia polițe de asigurare fictive Ancheta în cazul... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2016, 13:15 (3765 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Aparatul propriu» al primarului Sloboziei are 153 de angajați

Consiliul Local a aprobat

«Aparatul propriu» al primarului Sloboziei are 153 de angajați

Ședința de Consiliu Local de marți, 29 noiembrie 2016, a confirmat, de asemenea, una dintre primele dorințe administrative ale primarului Adrian Mocioniu. Acesta a propus plenului noua organigramă a aparatului propriu din subordinea primarului. Potrivit documentației care însoțește proiectul de hotărîre, organigrama prevede un număr de 153 de angajați în subordinea directă a edilului șef al orașului.

Nu aduce anu’ ce aduce primaru’
Intențiile primarului Adrian Mocioniu «de a subția» numărul angajaților din cadrul instituției datează de la preluarea mandatului. În luna iunie, imediat... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2016, 12:35 (3500 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Anchetat pentru «furt calificat» și «distrugere»

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni au dispus arestarea preventivă a unui bărbat din zona municipiului, inculpatul fiind acuzat de «furt calificat» și «distrugere». După ce a furat doi porci dintr-o gospodărie, hoțul ar fi incendiat apoi adăpostul animalelor. Se pare că infractorul nu este la prima abatere, în trecut el fiind urmărit penal pentru mai multe furturi. Cercetările în acest caz continuă.

Recidivist, trimis din nou după gratii Surse judiciare apreciază faptul că Florian Stroe este un client vechi al polițiștilor și procurorilor din zona Urziceni. Acesta... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2016, 11:20 (3866 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Start nou în proiectul educațional de la Ciulnița

Clean Tech susține performanța în Educație

Start nou în proiectul educațional de la Ciulnița

Extra-școala de la Ciulnița și-a redeschis porțile. La jumătatea săptămînii trecute, reprezentanții firmei Clean Tech și oficialii locali au relansat acest proiect educațional unic în județ. Potrivit informațiilor oficiale, numărul elevilor care vor beneficia de pregătire extrașcolară s-a dublat, iar performanțele școlare urmează să fie recompensate. «Aceasta este a doua mea familie...» a declarat Shimon Kashti, administratorul firmei Clean Tech Internațional SRL, în cadrul întîlnirii care a marcat debutul proiectului.

Un proiect-pilot
În decursul anului școlar trecut, la Ciulnița... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2016, 10:10 (3332 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
279 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: 450 de deținuți vor vota la Referendum

Persoanele private de libertate din Penitenciarul Slobozia vor participa la scrutinul electoral din data de 29 iulie 2012. Vorbim despre 450 de deținuți care au drept de vot.
Dacă la alegerile locale ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:21
(8562 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Votează Legal!» continuă

Poliștii ialomițeni au continuat și joi, 26 iulie a.c., campania de combatere a mitei electorale «Votează Legal!». Oamenii legii au stat de vorbă cu cetățenii din Slobozia, Fetești, Țăndărei, Amara și ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:17
(9309 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Internațională a Siguranței Rutiere», sărbătorită la Slobozia

Miercuri 25 iulie a.c., polițiștii rutieri din întreaga țară au sărbătorit «Ziua Internațională a Siguranței Rutiere». Evenimentul a fost marcat și de oamenii legii din Slobozia. Aceștia au ieșit în stradă ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:17
(7644 vizualizări - 0 comentarii)


USL Ialomița: Miting electoral pentru Referendum

USL Ialomița va organiza joi, 26 iulie 2012, începînd de la orele 18,45, un miting electoral. Acțiunea va demara la Stadionul Municipal Slobozia cu un marș electoral autorizat, pe traseul Stadion-bdul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2012, 11:29
(8639 vizualizări - 9 comentarii)


Incendii la două anexe gospodărești din Miloșești

Anexele gospodărești din două gospodării vecine din localitatea Miloșești au fost cuprinse de flăcări după ce lucerna depozitată necorespunzător de către unul dintre proprietari s-a autoaprins, generînd ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2012, 11:02
(10185 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Fetițe» săltate de jandarmi

În cadrul misiunilor de prevenire și combatere a fenomenului de prostituție pe raza municipiului Slobozia, efective din cadrul Detașamentului Mobil de Jandarmi Slobozia au desfășurat mai multe acțiuni în ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2012, 15:09
(7837 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: 2000 litri de produs petrolier transportate într-o dubă, confiscate

Duminică, 22 iulie a.c., în jurul orei 15,00, polițiștii rutieri au depistat pe strada Gării din Urziceni o autoutilitară, condusă de un bărbat de 37 ani, din comuna Gîrbovi. În urma controlului asupra ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 17:13
(9444 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Au distrus geamul de protecție al «păcănelelor»

Doi bărbați de 32, respectiv 34 ani, domiciliați în municipiul Urziceni și comuna Ograda sînt cercetați de polițiști întrucît au distrus geamurile de protecție de la aparatele de jocuri electronice ale ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 17:01
(8188 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 2000 țigarete, depistate în urma unei percheziții la Vlădeni

Peste 2000 țigarete, depistate în urma unei percheziții la Vlădeni

În cursul zilei de vineri, 20 iulie a.c., polițiștii au efectuat, în baza autorizației de percheziție domiciliară, descinderi la locuința unui bărbat de 45 ani și a unei femei de 43 ani, ambii din comuna ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:53
(9451 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Un motociclist beat a intrat într-o bornă kilometrică

În dimineața zilei de duminică, 22 iulie a.c., în jurul orei 6,00, Poliția a fost sesizată despre faptul că pe DN2A, în orașul Țăndărei, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:50
(7412 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A fugit de la locul accidentului

Duminică, 22 iulie a.c., în jurul orei 16,00, Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Călărași s-a produs un accident rutier, iar șoferul vinovat a fugit de la locul evenimentului. În ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:48
(10151 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Surprinși beți la volan. La Sudiți, un șofer a refuzat testarea alcoolscop!

Vineri și sîmbătă, 20-21 iulie a.c., polițiștii rutieri au depistat în trafic patru șoferi, cu vîrste cuprinse între 42 și 55 ani, domiciliați în Slobozia, Făcăeni, Munteni-Buzău și Armășești, în timp ce ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:44
(8846 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Gîrbovi

Vineri, 20 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu rănirea a două persoane.
Primul accident s-a produs pe raza municipiului Slobozia și s-a soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:44
(8411 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 22 de permise reținute, amenzi de peste 65000 lei

În perioada 20-22 iulie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:36
(10022 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Înșelați cu găsirea de slujbe în străinătate!

În cursul zilei de luni, 23 iulie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Fetești au fost sesizați de către doi bărbați de 41, respectiv 54 ani, ambii domiciliați în comuna Bordușani despre faptul că un tînăr ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:29
(7886 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 105 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 24 iulie 2012, sînt disponibile 105 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:23
(7712 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Roșiori și Movilița. O tînără a încercat să se sinucidă la Amara!

Rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Roșiori a fost cuprinsă de flăcări în dimineața zilei de sîmbătă, 21 iulie, după ce o persoană rămasă neidentificată a folosit intenționat o sursă de aprindere ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:22
(9083 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: S-a spînzurat în fața casei

În urma unui apel telefonic, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea flăcărilor ce se manifestau la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Giurgeni. Cel mai probabil, ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:06
(8418 vizualizări - 0 comentarii)


Noi conduceri în cadrul IPJ Ialomița

În cursul acestei luni, Inspectoratul Județean de Poliție Ialomița a organizat mai multe concursuri pentru ocuparea funcțiilor de conducere vacante în cadrul inspectoratului.
Astfel, începînd cu data ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:06
(9837 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Tînăr trimis în judecată pentru «trafic de minori»

Un tînăr de 23 ani, din comuna Vlădeni, a fost trimis in judecată, fiind cercetat în stare de arest preventiv, pentru comiterea infracțiunii de «trafic de minori», în forma continuată. Polițiștii Serviciului ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 10:18
(8438 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: Cursuri de calculator pentru persoanele de vîrsta a treia

Servind intereselor de educație, cultură și formare ale comunității, prin însăși misiunea sa, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița anunță începerea «Cursurilor de vară în utilizarea calculatoarelor ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 10:18
(8709 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

17 Iulie 2012, 19:01


Anunț angajare

Firmă de construcții angajează
absolvent studii superioare sau medii cu cunoștințe aprofundate de AUTOCAD sau ALLPLAN, cunoștințe desen tehnic în construcții civile, industriale și agrozootehnice
Locul de muncă este în Slobozia, jud. Ialomița
Relații la telefon 0726/136.480

17 Iulie 2012, 18:14


Proiectil de artilerie, găsit pe malul rîului Ialomița

Un proiectil perforant de artilerie de calibru 138 mm a fost descoperit de un cetățean pe malul rîului Ialomița, pe raza cartierului Bora al municipiului Slobozia. Evenimentul a fost anunțat prin SNUAU ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 16:30
(10523 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Copiii cu chibriturile i-au incendiat o anexă gospodărească

Sîmbătă, 14 iulie a.c., în jurul orei 13,40, o anexă gospodărească a unui cetățean din Ograda a fost cuprinsă de flăcări, după ce mai mulți copii lăsați nesupravegheați s-au jucat cu un chibrit generînd ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 16:29
(11545 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda incendiu


Slobozia: După ce au pierdut, au spart ecranele de protecție la «păcănele»

Doi slobozeni de 19, respectiv 32 ani, sînt cercetați de polițiști întrucît au distrus geamurile de protecția a ecranelor de la aparatele de jocuri electronice ale unor firme din Slobozia. Prima faptă a ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:53
(11812 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Trei copii, suspecți de furt dint-un autoturism

În cursul zilei de vineri, 13 iulie a.c., Poliția Fetești a fost sesizată de un bărbat, de 34 ani, din Fetești, despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din autovehicul un CD-player. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:47
(8744 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești copil furt


Slobozia: A găsit două telefoane mobile și le-a predat Poliției

Vineri, 13 iulie a.c., la sediul Postului de Poliție Ciochina s-a prezentat un bărbat, de 56 ani, din București, proprietar al unei locuințe din comună, care le-a declarat polițiștilor că în zona Șoșelei ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:47
(7934 vizualizări - 1 comentariu)


DJ201 Ciulnița-Slobozia: A pătruns pe contrasens și s-a izbit de o altă mașină

Duminică, 15 iulie a.c., în jurul orei 12,30, Poliția a fost sesizată despre faptul că pe DJ201 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Cu ocazia cercetării la fața locului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:37
(10203 vizualizări - 0 comentarii)


Beat și fără permis la volan, în viteză prin Fetești

Un autoturism a fost depistat de polițiști sîmbătă, 14 iulie a.c., în jurul orei 20,00, în timp ce se deplasa pe raza municipiului Fetești. Întrucît șoferul se deplasa cu o viteză mare, s-a procedat la ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:33
(9296 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...