Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Tînără agresată în plină zi

O tînără de 22 de ani din comuna Valea Ciorii a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce un adolescent de 14 ani a bătut-o în plină stradă. Agresorul minor i-a furat și suma de 130 de lei pe care o avea asupra ei...

Dosar penal pentru furt Potrivit informațiilor judiciare, incidentul s-a petrecut sîmbătă, 8 octombrie, la Slobozia. Tînăra a mers la un bancomat de unde a scos bani, după care s-a deplasat la un restaurant din zona Gării Slobozia și a consumat băuturi alcoolice. După ce a părăsit localul, fata a fost acostată pe stradă de adolescentul în vîrstă... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 18:50 (5363 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Copiii din Ialomița, victime ale abuzurilor

Copiii din Ialomița, victime ale abuzurilor

Abuzurile asupra copiilor au devenit un fenomen greu de combătut la nivelul județului. O situație statistică a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița arată faptul că, anul trecut, 102 copii din județ au fost victimele unei forme de abuz. Deși cifra ar trebui să ne îngrijoreze, datele arată faptul că dosarele penale deschise în astfel de cazuri sînt destul de puține, din lipsă de probatorii concludente.

Eforturi zadarnice Oficialii Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița precizează faptul că au încheiate protocoale... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 18:20 (4738 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, FCM Oltenița-Unirea Slobozia 2-3

Din nou cu zîmbetul pe buze

Conducerea Unirii le-a cerut fotbaliștilor să vină cu toate punctele de la Oltenița pentru a redresa situația, deloc măgulitoare, din clasament. Elevii lui Ion Ionescu s-au conformat, deși meciul cu echipa călărășeană disputat sîmbătă, 15 octombrie, n-a fost tocmai ușor. Ionescu a început meciul cu formula 4-1-4-1, acordîndu-i încredere 90 de minute tînărului Lemnaru la acoperire și folosindu-l pe Adăscăliței mijlocaș dreapta. Cristică-Călin (Dumitru ’76), Topor, Soare, Bucurică (Khalil ’46)-Lemnaru-Adăscăliței (Teodorescu ’83), Macare, Toma, Gherasim-Răduca. Unirea a deschis scorul în minutul 25 prin Victor Călin aflat, în ciuda rolului său defensiv, la a doua reușită stagională. Răduca a avut... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 17:55 (4155 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

600 de elevi învață în clase cu bănci vechi

La Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia

600 de elevi învață în clase cu bănci vechi

În multe dintre școlile din Ialomița condițiile în care elevii învață sînt dezastruoase. O situație similară se petrece și la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia. Unitatea de învățămînt are nevoie urgentă de înlocuirea pieselor de mobilier din aproape toate sălile de clasă. Reprezentanții liceului susțin faptul că ultima dată școala a beneficiat de fonduri pentru înlocuirea băncilor învechite în urmă cu 5 ani. Pe de altă parte, școala a început în urmă cu 8 ani construcția unei săli de sport, obiectiv abandonat în prezent din lipsă de fonduri.

Condiții de coșmar
... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 17:20 (5986 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

La o palmă de victorie

Handbal, HCM Rîmnicu Vîlcea-CSM Unirea Slobozia 25-25 (12-13)

La o palmă de victorie

În minutul 57, Unirea Slobozia avea 25-22, iar celebra sală Traian din Rîmnicu Vîlcea era redusă la tăcere. Din păcate, finalul n-a fost gestionat corect, jucătoarele de bază și-au pierdut luciditatea în atac, iar trupa ialomițeană se întoarce acasă cu un simplu egal care, prin prisma celor întîmplate pînă atunci, este similar unei înfrîngeri. De altfel, antrenorul Dumitru Muși a sintetizat foarte bine la finalul meciului cele petrecute în meciul de duminică, 16 octombrie: «Doar cine nu muncește, nu greșește... Fetele au muncit și, prin urmare, nu am ce să le reproșez. Aștept de la ele, totuși, un plus de maturitate pe viitor!». Lipsa de maturitate s-a văzut din plin în momentele cheie ale meciului... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 16:15 (3844 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița are un credit de 30 milioane de lei

Moștenirea administrației Ciupercă

Consiliul Județean Ialomița are un credit de 30 milioane de lei

În ultimii ani, Consiliul Județean Ialomița a contractat 2 credite bancare. Primul, finanțat de BRD, a fost rambursat în anul 2014. Cel de-al doilea, finanțat de CEC, se află în derulare. Pînă la acest moment, instituția a accesat din cele 30 milioane de lei contractate doar 5 milioane de lei.

Ialomița, înaintea modei administrative
Primul împrumut contractat de administrația județeană ialomițeană datează din 2006, cînd Silvian Ciupercă a împrumutat primele 14 milioane de lei pentru reabilitarea drumului județean Jilavele-Dridu, în lungime de 12 kilometri. În anul 2011, Consiliul... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 15:40 (3767 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a, etapa a 8-a

CS Amara, pe primul loc

Ne așteptam ca etapa a 8-a din Liga a IV-a să fie una cuminte, fără răsturnări spectaculoase în clasament. Spre deliciul celor care urmăresc acest eșalon, sîmbătă, 15 octombrie a.c., surprizele nu ne-au ocolit. Fotbaliștii de la Abatorul Slobozia și-au amintit de vremurile bune ale acestei echipe și au învins cu 1-0 la Recolta Gheorghe Lazăr, liderul după 7 etape. De acest aspect a profitat CS Amara, care a trecut categoric în deplasare de Victoria Țăndărei. Astfel, după reușitele semnate de Zevedei, Baltă, Mișu și Mihăilescu, noua echipă a lui Robert Tereacă face 19 puncte și trece pe primul loc, de unde e greu de crezut că o va mai detrona cineva. La o lungime în spate rămîn Recolta Gheorghe... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 14:05 (4435 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Tichetele sociale înghesuie copiii în grădinițe

Preșcolari tranformați în asistați social

Tichetele sociale înghesuie copiii în grădinițe

Programul inițiat de Guvern cu scopul de a-i integra pe copii în grădinițe a făcut ca numărul preșcolarilor din Ialomița înscriși la unitățile de învățămînt să crească. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița susțin că există și localități unde copiii stau înghesuiți în clase. La Bărbulești, de exemplu, a fost nevoie de identificarea unor noi spații unde copiii care primesc tichete sociale să poată frecventa cursurile...

Se întîmplă în Ialomița
În ianuarie 2016, Guvernul României, prin Ministerul Muncii, lansa proiectul «Fiecare copil în grădiniță», al cărui scop a... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 13:35 (4654 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Rareș Bordei și Daria Tudor, performerii Sloboziei

Tenis de cîmp, Cupa «Baryan-Tenis Con»

Rareș Bordei și Daria Tudor, performerii Sloboziei

Capricioasa lună octombrie a adus la Slobozia pe Arenele Tenis Con Cupa «Baryan», competiție de tenis de cîmp adresată copiilor din categoriile de vîrstă 10, 12 și 14 ani. Programul jocurilor, dar și ritmul în care acestea s-au desfășurat au fost sabotate intens de ploaie, însă turneul a suscitat un interes destul de mare. La competiție au participat foarte mulți copii din Slobozia, fiind reprezentate toate cele patru cluburi din orașul nostru. Cele mai bune rezultate le-au avut Rareș Bordei, la 14 ani masculin, și Daria Tudor, la 12 ani feminin. Rareș s-a impus în turneul categoriei sale, după ce în finală a trecut de Ștefan Pavel, cu 6-2, 7-5. Tot în finală a ajuns și Daria Tudor, aceasta urmînd... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 12:20 (7345 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Haos la concursul directorilor de școli (II)

17 candidați, respinși

În urmă cu o săptămînă, profesorii din Ialomița, înscriși la concursul pentru ocuparea funcțiilor de directori de școli și grădinițe, au susținut proba scrisă a examenului. Testarea s-a desfășurat la Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia, candidații fiind nemulțumiți de organizare. La final, 17 dintre cei 116 candidați validați au picat proba.

Organizare cu probleme
După 8 ani, Ministerul Educației a decis să organizeze un nou concurs pentru ocuparea funcțiilor de directori și directori adjuncți în cadrul instituțiilor de învățămînt. Proba scrisă a testării s-a desfășurat... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 11:20 (3916 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Puia este primul administrator public al Sloboziei

Gheorghe Puia este primul administrator public al Sloboziei

La începutul lunii octombrie 2016, Primăria Slobozia a organizat concursul pentru ocuparea postului de administrator public al Sloboziei. Singurul candidat care s-a prezentat la concurs a fost Gheorghe Puia, consilierul personal al primarului Adrian Mocioniu. Acesta a obținut nota 9,50, devenind astfel primul administrator public al orașului Slobozia. Independent vă prezintă intențiile de viitor ale lui Gheorghe Puia, în cadrul unui interviu realizat imediat după numirea în funcție.

Management politic la Slobozia
Numele lui Gheorghe Puia ca administrator public este vehiculat încă din perioada campaniei electorale. În aceste condiții, cîștigarea concursului organizat pe 2 octombrie a fost o simplă formalitate.... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2016, 15:35 (13160 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Scenarii de precampanie electorală

Săptămîna trecută anunțam public că ziarul nostru se alătură, la rîndu-i, efortului politicienilor de a oferi electoratului o imagine cît mai edulcorată a viitorilor aleși. Da, oamenii aceia care ne vor doar «mai binele public» și nu pot dormi de grija noastră pînă nu ajung în Parlamentul României sau în funcții călduțe și bine plătite din bani publici. Astăzi vă oferim cele mai noi scenarii pe care le-ar putea zămisli laboratorul politic al PSD pentru a-și asigura imaginea aceea de partid monolit cu care ne-a obișnuit și pentru a-l mulțumi pe primul Președinte cu adevărat european al județului Ialomița. Vă dorim lectură ușoară!

Larisa multitask... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2016, 12:05 (7564 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandalul «fast-food» de la Școala 7 din Fetești

Scandalul «fast-food» de la Școala 7 din Fetești

O sesizare remisă ziarului Independent pe adresa electronică atrage atenția cu privire la produsele de tip fast-food vîndute în imediata apropiere a unităților de învățămînt. Respectiva sesizare face referire la două tonete amplasate pe stradă, foarte aproape de gardul Școlii Gimnaziale «Aurel Vlaicu» din Fetești. Petiționarii reclamă, pe de o parte, comercializarea alimentelor nesănătoase, cît și faptul că respectivele tonete blochează accesul copiilor către ieșirea din curtea școlii. Cazul a fost sesizat în repetate rînduri autorităților locale, însă măsurile au întîrziat să apară.

Părinți revoltați... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2016, 11:50 (17861 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salvarea micului Iliuță

Se întîmplă la Spitalul Slobozia

Salvarea micului Iliuță

Într-un sistem viciat fără voia lui, medicii reușesc să salveze vieți cu mîinile goale. Un astfel de miracol s-a petrecut pe Secția Neonatologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Echipa coordonată de medicul Gabriela Dumitru a reușit să-i ofere șansa la viață unui bebeluș din Căzănești, venit pe lume cu aproape 4 săptămîni mai devreme. Copilul cîntărea 680 de grame, iar șansele lui de supraviețuire erau limitate. La două luni și jumătate de la naștere, băiețelul a luat în greutate, se simte foarte bine și în cel mai scurt timp va pleca acasă.

Miracolul din Maternitate
... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2016, 14:05 (13401 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, sub asediul Adenovirusurilor

Ialomița, sub asediul Adenovirusurilor

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia sînt în alertă din cauza infecțiilor repetate cu Adenovirusuri. Cei mai afectați de prezența acestor virusuri sînt copiii de pînă la 10 ani, dar au fost semnalate infecții și în cazul adulților. Zilnic, la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Slobozia se prezintă, în medie, 5-6 cazuri noi.

Vremea, principalul inamic Potrivit explicațiilor oferite de medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Adenovirusul este un virus care dereglează sistemul respirator sau digestiv. Astfel, persoanele infectate cu acest tip de virus fie manifestă... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2016, 17:55 (2810 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

205 ialomițeni vor să devină agenți de Poliție

205 ialomițeni vor să devină agenți de Poliție

Vineri, 7 octombrie 2016, s-a încheiat cea de-a doua etapă a înscrierilor pentru concursul organizat de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița cu privire la încadrarea în funcția de agenți de Poliție din sursă externă. Potrivit informațiilor, 205 tineri din județ și-au depus dosarele în vederea susținerii testărilor. Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița are un necesar de 63 de posturi libere...

Coadă la înscrieri
Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a făcut publică intenția de a recruta din sursă externă agenți de poliție la începutul săptămînii precedente... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2016, 15:45 (5632 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Urmărit general de Poliția Română, prins la Slobozia

Infractor prins în flagrant

Urmărit general de Poliția Română, prins la Slobozia

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia și polițiștii ialomițeni au reușit să-l prindă pe numitul Ștefan Cioancă, acuzat de comiterea infracțiunii de înșelăciune. Acesta era dat în urmărire generală de Poliția Română, încă din anii 90.

Anchetă în desfășurare
Ștefan Cioancă a fost prins în urma unui flagrant al anchetatorilor. El este acuzat de faptul că se prezenta drept reprezentantul unei firme care asigura locuri de muncă în străinătate, păcălind astfel oameni cu ofere care în realitate nu existau. Cei care picau în plasa inculpatului erau obligați la plata... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2016, 13:42 (8481 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Haos la concursul directorilor de școli

Candidații au criticat organizarea testării

Ialomița: Haos la concursul directorilor de școli

Concursul pentru ocuparea funcțiilor de directori și directori adjuncți în școli și grădinițe a aprins spiritele la Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia, locul unde s-a desfășurat testarea. Atît candidații, cît și membrii comisiilor de evaluare au criticat maniera în care Ministerul Educației a decis să organizeze acest concurs. «Ne țin ca pe proști pe la uși, iar subiectele au fost aiuristice!» au declarat unii dintre candidați, la ieșirea din sălile de examen.

Evaluare cu probleme
După 8 ani, Ministerul Educației a decis să organizeze un nou concurs pentru ocuparea funcțiilor... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2016, 19:30 (12834 vizualizări - 40 comentarii)

EVENIMENT

Protest la Penitenciarul Slobozia

Neplata orelor suplimentare i-a scos în stradă pe angajați

Protest la Penitenciarul Slobozia

Zi de proteste la Penitenciarul Slobozia miercuri, 12 octombrie 2016. Angajații instituției afiliați Sindicatului Național al Lucrătorilor din Penitenciare filiala Slobozia au scandat lozinci împotriva actualului ministru al Justiției, solicitînd plata orelor suplimentare. Gardienii închisorii au reclamat și faptul că, din cauza programului încărcat, nu și-au mai putut lua concedii de odihnă.

Au refuzat efectuarea de ore suplimentare Protestatarii Penitenciarului Slobozia au fost nemulțumiți de faptul că, deși li s-a promis plata unor salarii compensatorii din anul 2009, decizie stipulată... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2016, 17:15 (6051 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița au rămas fără secretari

Haos în administrația locală

Primăriile din Ialomița au rămas fără secretari

Activitatea administrativă desfășurată în 20 de primării ialomițene este aproape paralizată din cauza lipsei secretarilor instituțiilor. O condiție impusă de Agenția Națională a Funcționarilor Publici face imposibilă numirea în funcțiile vacante a unor noi secretari. «Ne descurcăm cum putem...» declară la unison primarii ialomițeni afectați de această situație.

Condiții greu de îndeplinit
Rolul secretarilor în cadrul primăriilor este destul de important, persoanele angajate în aceste funcții fiind responsabile de toate actele administrative care circulă în cadrul instituțiilor... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2016, 23:20 (9480 vizualizări - 8 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

«Porți deschise» la Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița

Vineri, 13 septembrie a.c., cu ocazia «Zilei Pompierilor din România», militarii ISU Ialomița deschid porțile instituției pentru a marca această sărbătoare. Evenimentul debutează la ora 10,00, iar timp ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2013, 10:15
(6466 vizualizări - 2 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Un copil de 5 ani a incendiat șura!

Lăsat nesupravegheat, un copil de 5 ani din comuna Mihail Kogălniceanu a provocat un incendiu în curtea bunicilor. Micuțul a luat un chibrit și a dat foc furajelor din gospodărie... Flăcările s-au extins ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2013, 09:31
(8695 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: «Țepuit» pe internet

Polițiștii din Fetești trebuie să rezolve cazul unei înșelăciuni în spațiul virtual. Un tînăr din localitate a depus o plîngere la Poliție, după ce a constatat faptul că a fost «țepuit» de cei care i-au ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2013, 09:13
(7750 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Mandat european de arestare executat de polițiști

Autoritățile judiciare din Ialomița au reușit să prindă un tînăr de 25 de ani, descoperit pe raza orașului Țăndărei, pe numele căruia autoritățile din Danemarca au emis un mandat de arestare în urma comiterii ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2013, 08:33
(9602 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Lovită pe trecerea de pietoni

Un tînăr de 26 de ani a lovit, în cursul zilei de marți, 10 septembrie a.c., o femeie care traversa regulamentar strada pe trecerea de pietoni. Victima a fost transportată la volan. Șoferul de 26 de ani ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2013, 08:20
(7613 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Pietoni amendați de polițiști

Nu doar șoferii ajungă să fie amendați de polițiștii Serviciului Rutier, ci și pietonii. În cadrul unei acțiuni de amploare demarată de oamenii legii pe raza județului, pietonii care au ignorat zebra au ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2013, 08:10
(7718 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Poliția în acțiune pe străzile județului

Oamenii legii au continuat acțiunile preventive specifice pe raza județului Ialomița. În cursul zilei de miercuri, 10 septembrie a.c., polițiștii au aplicat amenzi cetățenilor certați cu legea. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2013, 07:09
(8273 vizualizări - 0 comentarii)


Hoții își fac de cap la Slobozia. Un magazin de electrocasnice și o grădiniță, jefuite în 72 de ore!

Slobozia este din nou sub asediul hoților. O bandă de suspecți acționează de cîteva zile pe străzile orașului, iar prinderea lor pare imposibilă pentru polițiști. Suspecții au la activ două spargeri, ambele ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2013, 08:37
(11191 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Militar ISU, rănit într-un accident de motocicletă

Slobozia: Militar ISU, rănit într-un accident de motocicletă

Un subofițer din cadrul Serviciului de Descarcerare a fost rănit în noaptea de joi spre vineri, 5/6 septembrie 2013. Militarul conducea o motocicletă, moment în care a pierdut controlul vehiculului și s ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2013, 21:09
(9357 vizualizări - 3 comentarii)


Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România sfătuiește fermierii să-și stocheze recoltele!

«Datorită situației dezastruoase pentru fermieri, privind piața produselor agricole, LAPAR le recomandă producătorilor agricoli să facă tot posibilul să-și stocheze producțiile de grîu, floarea-soarelui ...[citește_toată_știrea]

20 August 2013, 14:56
(10258 vizualizări - 3 comentarii)


Accident rutier grav la Movilița! Un mort și șase răniți...

O persoană a decedat iar alte șase au fost rănite, după ce două autoturisme în care se aflau au intrat în coliziune pe DN2, în apropierea localității Movilița. Evenimentul s-a produs în după-amiaza zilei ...[citește_toată_știrea]

20 August 2013, 09:54
(6763 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 201 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 19 august 2013, sînt disponibile 201 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

19 August 2013, 18:37
(10898 vizualizări - 6 comentarii)


Bucu: Beat la volan, a fost prins de radar cu 96 km/h în localitate!

Un bărbat de 61 de ani, din București, a fost înregistrat  de polițiști cu aparatul radar de supraveghere video a traficului rutier în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Bucu cu viteza ...[citește_toată_știrea]

19 August 2013, 18:19
(7864 vizualizări - 1 comentariu)


Tînărul care a produs accidentul de vineri, arestat preventiv pentru 29 de zile!

Judecătoria Slobozia a emis pe numele tînărului de 28 de ani, din Slobozia, cercetat pentru comiterea infracțiunilor de ucidere din culpă, vătămare corporală din culpă, părăsirea locului accidentului fără ...[citește_toată_știrea]

19 August 2013, 17:51
(9334 vizualizări - 1 comentariu)


Borănești: Incendiu de la un foc din curte

Un incendiu a izbucnit în după-amiaza zilei de duminică, 18 august a.c, în gospodăria unui cetățean din localitatea Borănești, după ce proprietarul a făcut focul în curte și l-a lăsat nesupravegheat. În ...[citește_toată_știrea]

19 August 2013, 13:50
(6094 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Grav accident provocat de un tânăr slobozean, beat la volan și cu permisul suspendat! Un mort și doi răniți...

DN21: Grav accident provocat de un tînăr slobozean, beat la volan și cu permisul suspendat! Un mort și doi răniți...

Poliția a fost sesizată vineri, 16 august a.c., în jurul orei 21,00, cu privire la faptul că pe DN21 s-a produs un accident grav. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului au stabilit ...[citește_toată_știrea]

17 August 2013, 12:38
(11704 vizualizări - 12 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului pentru iulie 2013, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii iulie 2013, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7078 șomeri, din care 1772 șomeri indemnizați, respectiv 5306 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

14 August 2013, 12:53
(5472 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Din nou înșelăciune prin metoda «Accidentul»

O persoană din județul Ialomița a rămas fără o sumă importantă de bani după ce a dat curs solicitării formulate de o persoană necunoscută prin intermediul telefonului. Poliția atrage atenția cu privire ...[citește_toată_știrea]

14 August 2013, 11:31
(10082 vizualizări - 2 comentarii)


Scînteia: S-a înecat în canalul de irigații

Un bărbat de 24 de ani a murit marți seara, 13 august a.c., în jurul orei 21,00, după ce a intrat să se scalde într-un canal de irigații, pe raza localității Scînteia, și nu a mai ieșit. Martorii au sunat ...[citește_toată_știrea]

14 August 2013, 08:27
(10848 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Scânteia înec


Movilița: Accident provocat de o explozie a unui cauciuc

Poliția a fost sesizată marți, 13 august a.c., cu privire la faptul că pe DN2 s-a petrecut un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Astfel, în timp ce un bărbat, de 54 de ani, din București, conducea ...[citește_toată_știrea]

13 August 2013, 20:24
(9894 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărire ca în filme la Urziceni

În cursul zilei de marți, 13 august a.c., o patrulă de siguranță publică, aflată în serviciul de patrulare pe Calea București, din Urziceni, a efectuat semnalul regulamentar de oprire pentru un autoturism ...[citește_toată_știrea]

13 August 2013, 19:23
(6720 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Peste 200 de polițiști, în stradă de Sfînta Marie

Peste 200 de polițiști vor fi la datorie, pe timpul manifestărilor prilejuite de Sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului (Sfînta Marie), pentru asigurarea climatului de ordine și siguranță publică. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

13 August 2013, 18:11
(6952 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Beat mangă la volan

Un tînăr de 24 de ani, din Slobozia, a fost depistat de polițiști în timp ce conducea un autoturism, pe raza localității de domiciliu, sub influența băuturilor alcoolice. Șoferul a fost testat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

13 August 2013, 17:15
(7430 vizualizări - 3 comentarii)


Scandal la un bar din Drăgoești

Polițiștii au reținut marți, 13 august a.c., pe bază de ordonanță de reținere, patru tineri, cu vîrste cuprinse între 19 și 27 de ani, domiciliați pe raza județelor Ialomița și Călărași. Față de aceștia ...[citește_toată_știrea]

13 August 2013, 16:14
(5415 vizualizări - 1 comentariu)


Școlile auto, în atenția inspectorilor ITM Ialomița

În luna iulie 2013, din inițiativa Inspecției Muncii București, s-a desfăsurat în județul Ialomița Campania Națională privind verificarea respectării prevederilor legale referitoare la încheierea și executarea ...[citește_toată_știrea]

12 August 2013, 13:06
(6419 vizualizări - 1 comentariu)


APDRP: Fermele de familie, finanțate prin Măsura 121

Agenția de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit informează potențialii beneficiari ai Programul Național de Dezvoltare Rurală asupra unor noi posibilități de asigurare a cofinanțării private a proiectelor ...[citește_toată_știrea]

12 August 2013, 12:02
(11025 vizualizări - 3 comentarii)


Icoana Maicii Domnului-făcătoare de minuni de la Mînăstirea Iviron din Muntele Athos, la Țăndărei

Sîmbătă, 3 august 2013, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, se va purta în procesiune Icoana Maicii Domnului, făcătoare de minuni, de la Mînăstirea Iviron din Muntele Athos, pe ...[citește_toată_știrea]

1 August 2013, 18:51
(12377 vizualizări - 11 comentarii)


Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit un incubator!

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit un incubator!

Fundația «Salvați Copiii» a inițiat, alături de o firmă producătoare de apă minerală și băuturi răcoritoare, campania «Îi ajutăm să înflorească». Scopul acestei acțiuni este acela de a dota secțiile de ...[citește_toată_știrea]

1 August 2013, 15:11
(7582 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: Tânără de 19 ani, dispărută

Fetești: Tînără de 19 ani, dispărută

Polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că o tînără, de 19 ani, a plecat de la domiciliul său, situat pe raza municipiului Fetești și nu a revenit pînă în prezent. Din ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 15:45
(9980 vizualizări - 4 comentarii)


Gîrbovi: Copil pe bicicletă, acroșat de un autoturism

Poliția a fost sesizată marți, 30 iulie a.c., în jurul orei 11,30, cu privire la faptul că pe raza localității Gârbovi s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 15:03
(8129 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...