Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Protest la Penitenciarul Slobozia

Neplata orelor suplimentare i-a scos în stradă pe angajați

Protest la Penitenciarul Slobozia

Zi de proteste la Penitenciarul Slobozia miercuri, 12 octombrie 2016. Angajații instituției afiliați Sindicatului Național al Lucrătorilor din Penitenciare filiala Slobozia au scandat lozinci împotriva actualului ministru al Justiției, solicitînd plata orelor suplimentare. Gardienii închisorii au reclamat și faptul că, din cauza programului încărcat, nu și-au mai putut lua concedii de odihnă.

Au refuzat efectuarea de ore suplimentare Protestatarii Penitenciarului Slobozia au fost nemulțumiți de faptul că, deși li s-a promis plata unor salarii compensatorii din anul 2009, decizie stipulată... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2016, 17:15 (6052 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița au rămas fără secretari

Haos în administrația locală

Primăriile din Ialomița au rămas fără secretari

Activitatea administrativă desfășurată în 20 de primării ialomițene este aproape paralizată din cauza lipsei secretarilor instituțiilor. O condiție impusă de Agenția Națională a Funcționarilor Publici face imposibilă numirea în funcțiile vacante a unor noi secretari. «Ne descurcăm cum putem...» declară la unison primarii ialomițeni afectați de această situație.

Condiții greu de îndeplinit
Rolul secretarilor în cadrul primăriilor este destul de important, persoanele angajate în aceste funcții fiind responsabile de toate actele administrative care circulă în cadrul instituțiilor... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2016, 23:20 (9480 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere amicală cu Dinamo

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Înfrîngere amicală cu Dinamo

Din acest sezon, Dinamo București are echipă de handbal feminin. Aceasta evoluează în Divizia A și a reușit cîteva transferuri importante, cum ar fi Ramona Farcău sau Camelia Carabulea. Dinamo a primit joi, 6 octombrie 2016, vizita Unirii Slobozia, pentru o partidă amicală, bucureștencele impunîndu-se cu 30-29. Antrenorul CSM Unirea Slobozia, Dumitru Muși, le-a menajat pe Enescu, Horobeț sau Iovănescu, preferînd să le vadă la lucru pe jucătoarele mai puțin utilizate în partidele oficiale. «Chiar și în aceste condiții este deranjant faptul că am primit 30 de goluri de la o echipă de ligă secundă. Venim după o perioadă de încărcare și m-a interesat, în primul rînd, să reintrăm într-o rezistență... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2016, 22:10 (3558 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Directori numiți politic la societățile subordonate administrației locale Slobozia: Directori numiți politic la societățile subordonate administrației locale

Toți oamenii primarului

Slobozia: Directori numiți politic la societățile subordonate administrației locale

În așteptarea administratorului public salvator, administrația locală slobozeană se populează cu ajutoarele electorale ale primarului Adrian Mocioniu. La ultima ședință a Consiliului Local Slobozia, Servicii Publice Slobozia SRL și Platforma Industrială IMM Slobozia au primit administratori nou-nouți. Aparent, numirea celor doi reprezintă datorii electorale restante, semn că nimic nu s-a schimbat în PSD. În realitate, apreciem noi, filiala municipală a PSD își sabotează singurul reprezentant care ar fi putut demonstra că este altfel decît partidul care l-a propulsat!

După bîlbe seculare... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2016, 21:20 (8479 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Răzvan Stănescu, victorios în Ungaria

Scrimă

Răzvan Stănescu, victorios în Ungaria

Sîmbătă și duminică, 8/9 octombrie 2016, la Godollo, în Ungaria, s-a desfășurat a doua etapă a Circuitului European de sabie adresat cadeților. La această competiție participarea a fost extrem de numeroasă, fiind prezenți 458 de sportivi din 27 de țări. Printre cei 226 de sabreri care s-au duelat în proba masculină, doi au venit de la CSS Slobozia: Mihăiță Cruțu și Răzvan Stănescu. Duelurile au fost echilibrate, dar pe tabloul de 8 a pătruns Răzvan Stănescu, iar evoluția lui a fost una excelentă. În sferturi, sabrerul ialomițean l-a învins pe rusul Alexei Serbin, cu 15-12. Semifinalele i l-au scos pe planșă pe ungurul Balazs Kaiser, iar Răzvan a învins cu 15-11. Finala disputată contra rusului... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2016, 20:55 (4553 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Blocul groazei din Fetești

Blocul groazei din Fetești

Locatarii unui bloc din municipiul Fetești sînt terorizați de un vecin care depozitează în garsoniera sa gunoaiele de pe stradă. Deranjați de mirosul greu al deșeurilor din locuința bărbatului, oamenii se tem pentru sănătatea lor și a copiilor. Sătui să mai aștepte un sprijin din partea autorităților locale, oamenii au făcut o sesizare la Direcția de Sănătate Publică Ialomița...

Scandal la blocul B2
Deconectată de la rețeaua de apă curentă și electricitate, garsoniera transformată de locatarul-problemă în groapă de gunoi este o adevărată sursă de infecție pentru toate cele 50... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2016, 20:35 (5375 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Metaloglobus București-Unirea Slobozia 2-0

Polișă pentru greșeli individuale

Unirea Slobozia prinsese culori în obraji după victoria cu 4-1 asupra giurgiuvenilor de la Arsenal Malu. Astfel, puteau privi cu mai mare încredere către confruntarea cu una dintre pretendentele la promovare, Metaloglobus București. Din păcate, meciul desfășurat vineri, 7 octombrie 2016, în deplasare, a contabilizat o nouă suită de ratări pentru slobozeni încheiate, ca de obicei, cu o înfrîngere. În prima repriză inițiativa a aparținut Unirii, dar s-au irosit ocazii cu nonșalanță. Marc Khalil nu s-a lipit nici de această dată la gol, lovitura sa din 6 metri ocolind cadrul porții. Toma a executat foarte bine o lovitură liberă în minutul 44, dar portarul bucureștenilor a scos mingea de sub bară... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2016, 19:10 (3548 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița gestionează ineficient colectarea deșeurilor

Ialomița gestionează ineficient colectarea deșeurilor

Ultimul control al comisarilor Gărzii de Mediu Ialomița cu privire la modul în care se gestionează colectarea deșeurilor la nivelul Ialomiței evidențiază situația dezastruoasă a județului în ceea ce privește protecția mediului înconjurător. Problemele sînt generate atît de ineficiența cu care administrațiile locale lucrează, dar și de indiferența cetățenilor care refuză să plătească pentru strîngerea gunoaielor, preferînd să le împrăștie la voia întîmplării. Astfel, singura soluție pentru remedierea situației o reprezintă sancțiunile contravenționale, a căror cuantum depășește 100 mii de lei.

Problemele stringente... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2016, 18:35 (6423 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Cupa Municipiului Slobozia, sabotată de vreme

Atletism

Cupa Municipiului Slobozia, sabotată de vreme

Sîmbătă, 8 octombrie 2016, stadionul «1 Mai» a găzduit Cupa Municipiului Slobozia, competiție de atletism adresată copiilor și juniorilor cu vîrste cuprinse între 7-19 ani. Din păcate, vremea nefavorabilă a făcut ca sportivii din alte județe să nu poată onora invitația. Cu toate acestea, au luat startul 150 de atleți de la școlile și liceele slobozene, CSM și CSS. Probele de concurs au fost cele de viteză pe diferite distanțe și săritura de pe loc. În urma contabilizării rezultatelor, CSM a ieșit pe primul loc în clasamentul pe echipe, urmat de CSS și Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu». Acțiunea a fost organizată de Primăria Slobozia și DJTS Ialomița.

Cros duminical la Fetești... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2016, 17:05 (4504 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Produse EXPIRATE pe rafturile supermarketului Kaufland Slobozia!

Produse EXPIRATE pe rafturile supermarketului Kaufland Slobozia!

Marile magazine din Slobozia își înșeală clienții în ceea ce privește calitatea produselor pe care le expun la rafturi. Ziarul Independent a fost sesizat de un consumator cu privire la faptul că a cumpărat produse din supermarketul Kaufland al căror termen de valabilitate era expirat. Paradoxal, inspectorii Oficiului Județean pentru Protecția Consumatorului Ialomița susțin faptul că în urma controalelor efectuate astfel de nereguli se depistează tot mai puțin...

Pericol pentru sănătate Potrivit sesizării transmise redacției Independent... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2016, 16:15 (8487 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Festin culinar la «Casa Tudorii»

Într-un județ sărac în evenimente, sărbătoarea anuală de la «Casa Tudorii» devine o pată de culoare necesară și așteptată de către ialomițenii interesați. Anul acesta, evenimentul a ajuns la a VI-a ediție și, în ciuda vremii ploioase, s-a bucurat de o prezență numeroasă și entuziastă. Cele 50 de echipe care au concurat, au prezentat juriului peste 500 de rețete tradiționale (și nu numai!), demonstrînd că merită să fie declarați «urmașii Tudorii». S-a dansat pentru a alunga ploaia, s-a mîncat pînă la sațiu, s-a băut cu și fără măsură.... Dar, mai ales, oamenii s-au bucurat unii de ceilalți și de semnificația unui eveniment cu care au ajuns să se identifice.

Sărbătoare de vreme rea... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2016, 15:15 (11008 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a, etapa a 7-a

Primele puncte pentru FC Traian

Etapa a 7-a a Ligii a IV-a, disputată sîmbătă, 8 octombrie 2016, a fost una zbuciumată, cu multe rezultate surprinzătoare. Au uimit codașa FC Traian care a bifat, în sfîrșit, primele 3 puncte ale sezonului, în dauna nou promovatei Voința Maia. În schimb, Fulgerul Fierbinți rămîne cu zestrea de puncte imaculată. Mai mult, fierbințenii pierd la scor în fața Recoltei Gheorghe Lazăr. Astfel, aceasta din urmă ajunge la 18 puncte și își consolidează poziția de lider. Sînt deja mulți iubitori ai fotbalului ialomițean care văd în echipa din Gheorghe Lazăr principala favorită la supremație. Scorul etapei s-a înregistrat la Amara, acolo unde gazdele au trecut cu 9-0 de Unirea Ion Roată, echipă ce se adîncește... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2016, 14:40 (6566 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mariana Iancu, manager interimar la Spitalul Slobozia

Consiliul Județean Ialomița a decis

Mariana Iancu, manager interimar la Spitalul Slobozia

Fostul manager al punctului de lucru Polaris M. Holding Slobozia, Mariana Iancu, conduce începînd de luni, 10 octombrie 2016, Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Ea a fost numită prin decizia președintelui Consiliului Județean Ialomița și va deține această funcție interimar pentru o perioadă de 6 luni.

În sfîrșit, un nou manager După repetatele demisii ale Violetei Șapira, Consiliul Județean Ialomița a decis, în cele din urmă, să accepte plecarea acesteia din fruntea Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Luni, 10 octombrie 2016, oficialii administrației județene... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2016, 14:05 (30758 vizualizări - 44 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru vrea «county manager»

PSD e-n tot și-n toate

Președintele Moraru vrea «county manager»

Aspirațiile europene ale președintelui Victor Moraru capătă noi valențe. Dornic să reformeze administrația județeană «după chipul și asemănarea celei de la Amara», președintele județului vrea să aibă un (o) «county manager». Numele viitorului administrator public județean, căci despre asta este vorba, nu a fost deocamdată divulgat, dar lista e de două degete, ca mîna tîmplarilor ghinioniști. Iar dacă ne întrebați pe noi, și mai scurtă de-atît...

Facă-se voia lui Moraru!
De două săptămîni încoace, Consiliul Județean a intrat în fibrilație administrativă. Funcționarii din subordinea... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2016, 15:25 (8657 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița, în impas

Autoritățile județene întorc spatele Educației

În ultimii 3 ani, controalele efectuate în școlile din Ialomița au scos la iveală numeroase deficiențe. Trist, dar adevărat este faptul că, în mare parte, problemele descoperite vizează aceleași unități de învățămînt. În ciuda indiferenței pe care o afișează, autoritățile județene promit însă că sînt capabile să gestioneze corespunzător toate derapajele de sistem. Dincolo de cuvinte, rămîn elevii pe care nepăsarea administrativă îi obligă să învețe încă un an în bănci uzate și clase în care plouă...

Se întîmplă în Ialomița În Ialomița există 95 de școli și grădinițe care, la fiecare... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2016, 14:40 (4709 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

PSD ocupă și listele parlamentare ale Opoziției

Senzațional!

PSD ocupă și listele parlamentare ale Opoziției

De o lună încoace, toată lumea vorbește despre listele parlamentare pe care le vom vota în decembrie. La PSD Ialomița mai încet, că nu se cuvine să vorbești de funie în casa deputatului condamnat. De aceea, ne-am decis să facem noi oficiul de ofițer de presă, că tot e postul vacant.

Cîtă frunză, atîta iarbă În urmă cu vreo 10 zile, Victor Moraru s-a înscăunat coordonator județean de campanie electorală. În această calitate, după modelul ilustrului său înaintaș, Ștefan cel Mare, binecunoscut ca apărător al creștinătății europene, el a identificat o strategie infailibilă pentru a cîștiga... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2016, 13:20 (9072 vizualizări - 12 comentarii)

REPORTAJ

Hoții locurilor de veci

Hoții locurilor de veci

Vanghelie Checiu apropie 80 de ani. A primit loc de veci de la Primărie prin 2002. Pentru că e deportat, locul de veci l-a primit gratuit, că așa e legea. Numai că de vreo 2 ani, pe locul lui de veci e stăpîn altcineva. De-atunci, nea Vanghelie nu mai are liniște și vine mereu cu jalba-n proțap la Primărie să-și ceară înapoi locul de veci. În urmă cu 2 săptămîni, primarul Adrian Mocioniu i-a promis personal că «va analiza situația». Dar timpul trece... «Cine știe zilele omului?! Numai Dumnezeu bunul! Iar eu am rămas fără locul meu de veci...» plînge bătrînul cui stă să îl asculte.

Administrația noastră cea de toate zilele... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2016, 11:05 (4871 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ceremonie de preluare a avioanelor F-16

Premierul Cioloș, la Baza Aeriană 86 Fetești

Ministerul Apărării Naționale și Forțele Aeriene Române au organizat vineri, 7 octombrie 2016, un eveniment cu ocazia preluării de către România a primelor 6 avioane F-16 care au intrat în dotarea Bazei Aeriene 86 Fetești. Ceremonia s-a desfășurat în prezența premierului Dacian Cioloș, a ministrului Apărării, Mihnea Motoc, și a omologului acestuia din Portugalia.

«Este o zi istorică pentru România!»
Evenimentul a debutat vineri, 7 octombrie 2016, cînd, la Baza Aeriană 86 Fetești, avionul militar în care se afla premierul Dacian Cioloș a aterizat pe pista bazei. Alături de acesta... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2016, 19:40 (4945 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița tergiversează procesul de retrocedare a terenurilor

Ialomița tergiversează procesul de retrocedare a terenurilor

În județul Ialomița, procesul de retrocedare a terenurilor inventariate anul trecut, prin Legea 165/2013, privind măsurile pentru finalizarea procesului de restituire, este blocat la nivelul Comisiilor Locale de Fond Funciar. Prefectura Ialomița precizează că situația a fost generată de dezinteresul manifestat de reprezentanții administrațiilor locale, acuzîndu-i de «tergiversarea procesului de retrocedare». Termenul limită pînă la care cei 10 mii de ialomițeni «deținători» de terenuri pot fi puși în posesie expiră în ianuarie 2017, iar primăriile care nu au rezolvat această problemă riscă să fie amendate cu pînă la 100 mii de lei. În urma inventarierii, în Ialomița au fost descoperite ca disponibile... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2016, 12:10 (8515 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Închisoare cu executare pentru Victoraș «Vivi» Dinescu

Judecătorii din Slobozia au decis

Închisoare cu executare pentru Victoraș «Vivi» Dinescu

Magistrații din cadrul Judecătoriei Slobozia au decis condamnarea la 3 ani și 6 luni închisoare, cu executare, în cazul lui Victoraș «Vivi» Dinescu, pentru comiterea infracțiunii de «șantaj». Sentința dată la Slobozia nu este definitivă, ea putînd fi atacată cu apel la Curtea de Apel București. Mai mult, judecătorii au decis să-i mențină măsura controlului judiciar.

Împrumuta bani cu camătă În martie 2015, polițiștii și procurorii din Slobozia au făcut mai multe percheziții la vila lui Victoraș «Vivi» Dinescu, situată în Cartierul Slobozia Nouă. Ancheta organelor judiciare... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2016, 17:25 (17719 vizualizări - 18 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
255 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Campanie de donare susținută de preoți

Preoții din 4 localități ialomițene, respectiv Iazu, Valea Ciorii, Scânteia și Murgeanca, au participat marți, 26 noiembrie 2019, la o campanie de donare de sânge, organizată de Centrul Județean de Transfuzie ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:30
(1869 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii și polițiștii ialomițeni, la datorie de «Ziua Națională a României»

Manifestările organizate în județul Ialomița cu ocazia Zilei Naționale a României vor fi supravegheate de jandarmi. Astfel, efectivele de intervenție ale Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:25
(2408 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 61 mii de lei aplicate de polițiști

În urma unei acțiuni a polițiștilor ialomițeni privind abaterile de la regimul rutier, oamenii legii au aplicat sancțiuni contravenționale de 61 mii de lei. De asemenea, au fost reținute 10 permise de conducere ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:20
(1936 vizualizări - 0 comentarii)


O bătrână de 73 de ani din Jilavele a dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni caută o bătrână de 73 de ani care a dispărut de la domiciliul din localitatea Jilavele. Rudele femeii spun că în data de 26 noiembrie 2019 aceasta a plecat de acasă și nu a mai revenit ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:15
(5551 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive desfășurate de polițiștii ialomițeni

Acțiunile preventive în școli desfășurate de polițiștii ialomițeni au continuat și în această săptămână. Miercuri, 27 noiembrie 2019, oamenii legii au mers la Fetești, acolo unde au discutat cu elevii din ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:10
(2040 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada Sărbătorilor de Sfântul Andrei și Ziua Națională a României

RAJA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în perioada Sărbătorilor de Sfântul Andrei și Ziua Națională a României, dispece­ratul, echipele de intervenție, dar și reprezentanții societății ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 10:25
(5618 vizualizări - 0 comentarii)


CJAS Ialomița: Înregistrarea în sistemul informatic a bolnavilor cronici

Înregistrarea în Platforma Informatică a Asigurărilor de Sănătate a bolnavilor cu afecțiuni incluse în Programele Naționale de Sănătate stabilite de Ministerul Sănătății se va face numai pe baza adeverinței ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 10:10
(4936 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Copil de 4 ani, mort după ce a fost intoxicat cu fum

Marți, 26 noiembrie a.c., în jurul orei 9,20, dispeceratul Inspectoratului pentru Situații de Urgență a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o casă din localitatea Săveni-sat Frățilești. La fața ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 17:25
(3510 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: A intrat cu camionul în lac

Un accident rutier s-a produs luni, 25 noiembrie a.c., în jurul orei 6,15, în localitatea Movilița, când un autotren a derapat de pe partea carosabilă și a intrat în Balta Movilița. Pentru salvarea victimei ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 17:20
(2394 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Cinci persoane intoxicate cu fum de la o sobă

Cinci persoane au fost intoxicate cu fum în comuna Ciochina luni, 25 noiembrie a.c., în jurul orelor 07,30. Pentru salvarea victimelor, intoxicate cu fum produs de o sobă cu lemne folosită la încălzirea ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 17:15
(1898 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: S-au răsturnat cu mașina

Accident rutier cu trei victime în localitatea Coșereni, pe DN2. Evenimentul s-a produs luni, 25 noiembrie a.c., în jurul orelor 12,55, la intersecția cu localitatea Borănești, când o autoutilitară a părăsit ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 17:10
(1969 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Informare cu privire la prevenirea apariției unor noi focare de pestă porcină africană

Având în vedere dinamica evoluției pestei porcine africane și în contextul debutului sezonului rece, în care sacrificarea tradițională a suinelor din gospodării cunoaște o creștere semnificativă, DSVSA Ialomița informează toți crescătorii de porcine, din exploatațiile nonprofesionale, cu privire la necesitatea respectării următoarelor măsuri: ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:30
(4263 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Română: Campanie internațională de prevenire a violenței domestice

Poliția Română: Campanie internațională de prevenire a violenței domestice

Poliția Română, alături de organizații din țara noastră și agenții de aplicare a legii din Bulgaria și Ungaria, este parte a campaniei regionale a OSCE de sensibilizare împotriva violenței bazate pe gen ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:25
(4057 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Duminică, 24 noiembrie a.c., polițiștii slobozeni au depistat un bărbat, de 68 de ani, din Slobozia, care conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, aflându-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:20
(2113 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Grivița, reținut de polițiști după o urmărire ca în filme

Un bărbat de 32 de ani, din Grivița, a fost reținut de polițiștii ialomițeni pentru «ultraj» și cumul de infracțiuni la regimul circulației rutiere. Va fi prezentat în fața magistraților, pentru dispunerea ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:15
(2485 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la firme cu angajați străini

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii, stabilite atât prin lege cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2019, în perioada 14-18.11.2019 s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:10
(2187 vizualizări - 0 comentarii)


Libra Internet Bank deschide în Slobozia o sucursală dedicată clienților agribusiness

Libra Internet Bank deschide în Slobozia o sucursală dedicată clienților agribusiness

Libra Internet Bank își extinde rețeaua și deschide, în Slobozia, cea de a 54-a unitate proprie, specializată în acordarea de soluții de creditare și ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:05
(4513 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autorul unei tâlhării, greu de identificat

Slobozia: Autorul unei tâlhării, greu de identificat

De două săptămâni, polițiștii din Slobozia caută un tânăr, de aproximativ 20 de ani, din localitate, care ar fi comis o tâlhărie. Victima tânărului este o asistentă medicală, angajată a Serviciului Județean ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 19:05
(2943 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Bătrân lovit de mașină pe trecerea de bietoni

Un bătrân de 82 de ani, din Slobozia, care traversa stada în mod regulamentar, a fost lovit de mașina condusă de un bărbat în vârstă de 52 de ani. Incidentul s-a petrecut la Slobozia, în seara zilei de ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 18:35
(2353 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Accident la Movilița, trei victime

Trei persoane au fost rănite în urma unui accident rutier petrecut în seara zilei de joi, 21 noiembrie 2019, în zona localității Movilița. Din cercetările polițiștilor a reieșit faptul că evenimentul rutier ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 18:30
(1970 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestați pentru infracțiuni comise la regimul rutier

Polițiștii ialomițeni au identificat doi tineri, din Slobozia și Fetești, în vârstă de 30 și 31 de ani, care se sustrăgeau executării unor pedepse privative de libertate. Aceștia au fost condamnați la închisoare ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 18:25
(2963 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind implementarea proiectului «Venus-Împreună pentru o viață în siguranță!»

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, implementează în calitate de partener local, începând din data de 04.03.2019, proiectul «VENUS-Împreună pentru o viață în siguranță ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 15:45
(3434 vizualizări - 0 comentarii)


USR Ialomița îl sprijină pe Klaus Iohannis

USR Ialomița îl sprijină pe Klaus Iohannis

USR Ialomița îl va susține pe Klaus Iohannis în Turul doi al alegerilor pentru președinția României. Am intrat în politică pentru ca momente din istoria României cum a fost 10 august să nu se mai repete ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 12:50
(1677 vizualizări - 0 comentarii)


Plan de incluziune socială a romilor, adoptat în cadrul Prefecturii Ialomița

Oficialii Prefecturii Ialomița au implementat un Plan privind incluziunea socială a etnicilor romi din județul Ialomița. Principalele obiective ale acestui Plan vizează îndrumarea persoanelor de etnie romă ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 11:25
(3604 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Ajutor de minimis de 1,5 milioane de lei pentru fermierii ialomițeni

Ministerul Agriculturii a început încă de săptămâna trecută distribuția în teritoriu a sumelor acordate fermierilor sub forma ajutorului de minimis. Fondurile se alocă prin intermediul Agenției pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 11:20
(2625 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni de peste 800 mii de lei aplicate de Inspectorii ITM Ialomița

Oficialii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au remis publicității o situație a controalelor efectuate în perioada ianuarie-septembrie 2019. În această perioadă de timp au fost realizate peste ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 11:15
(2471 vizualizări - 0 comentarii)


Delictele silvice, în atenția polițiștilor ialomițeni

Hoții de lemne sunt tot mai pre­zenți în pădurile din Ialomița. O arată o situație a delictelor silvice constatate de polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, de la începutul ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 11:10
(2250 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Angajatorii sunt obligați să anunțe locurile de muncă vacante și ocuparea acestora

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă reamintește tuturor angajatorilor (persoane fizice/juridice de drept public sau privat) că, potrivit Legii, au obligația de a comunica agențiilor județene ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2019, 19:15
(8934 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni aplicate taximetriștilor din Slobozia

Polițiștii din Slobozia au verificat marți, 19 noiembrie 2019, taximetriștii din municipiul reședință de județ. În urma acțiunii, oamenii legii au aplicat sancțiuni în valoare de 4900 de lei. Problemele ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2019, 19:10
(2628 vizualizări - 1 comentariu)


Protopopiatul Slobozia: «Voluntariatul ne face mai buni»

Reprezentanții Protopopiatului Slobozia au inițiat un proiect al cărui scop vizează formarea spiritului moral-creștin al tinerilor. Inițiativa se numește «Voluntariatul ne face mai buni», iar prima acțiune ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2019, 19:05
(4002 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...