Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a, etapa 6

Gheorghe Lazăr preia șefia

Etapa a 6-a din Liga a  IV-a a fost una normală, dar rezultatele au făcut ca ierarhia la vîrf să sufere mai multe modificări. Meciul etapei s-a disputat la Țăndărei, acolo unde Victoria din localitate a pierdut 2 puncte cu Gheorghe Doja și, implicit, șefia clasamentului. Noul lider este Recolta Gheorghe Lazăr, echipă care a surclasat Secunda Adîncata și a acumulat 15 puncte. Țăndăreiul pică pe 2, cu 13 puncte, la egalitate cu CS Amara, victorioasă la Colelia. Echipa din stațiunea balneară are altă față în acest sezon și pare hotărîtă să preia conducerea județului și din punct de vedere fotbalistic. După un start de sezon în forță, Unirea Ion Roată clachează din nou și pierde toate punctele... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 12:50 (4793 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

La Fetești

RAJA Constanța a inaugurat investiții de 85 milioane de lei

La sfîrșitul săptămînii precedente, RAJA Constanța a inaugurat la Fetești investiții de 85,05 milioane de lei. Investițiile au constat în reabilitarea frontului de captare a apei, extinderea rețelei de canalizare și construirea unei stații de epurare nouă, inclusiv treapta terțiară. «Inaugurăm azi a 15 stație de epurare din regiunea Constanța-Ialomița, în cadrul Programului Operațional Sectorial de Mediu 2007-2013. Este o reușită pentru noi și, îmi place să cred, pentru locuitorii orașului Fetești, în slujba cărora ne aflăm!» a declarat directorul RAJA Constanța, Felix Stroe, cu acest prilej.

Fetești, parte a unui proiect uriaș... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 12:05 (5181 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un deținut a fost înjunghiat în gât cu un obiect metalic ascuns într-un pix

Reglare de conturi în Penitenciarul Slobozia

Un deținut a fost înjunghiat în gît cu un obiect metalic ascuns într-un pix

Un deținut încarcerat la Penitenciarul Slobozia a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce a fost înjunghiat în gît cu un obiect metalic improvizat, introdus într-un pix, de un alt coleg de detenție. În cauză s-a întocmit o anchetă.

Cercetările sînt în curs Incidentul s-a petrecut vineri după amiază, 30 septembrie 2016, în apropiere de unul dintre punctele de supraveghere ale Penitenciarul Slobozia. Agresorul avea ascuns într-un pix un obiect metalic ascuțit, pe care l-a înfipt în gîtul victimei. Deținutul rănit are 22 de ani și a fost condamnat la o pedeapsă... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2016, 19:20 (11539 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Comisarul șef Viorel Ștefu, promovat la IGPR

Comisarul șef Viorel Ștefu, promovat la IGPR

EXCLUSIV: Adjunctul IPJ Brăila, Valentin-Dorin Condruz, viitorul șef al IPJ Ialomița!

Schimbări în fruntea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Comisarul șef Viorel Ștefu, șeful instituției, a fost promovat pe o funcție de conducere în cadrul Inspectoratului General al Poliției Române. Deocamdată nu se știe numele viitorului comandat al Poliției ialomițene.

7 ani în fruntea IPJ Ialomița
Începînd de vineri, 30 septembrie 2016, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița își caută un nou comandat. Potrivit unor surse neoficiale, comisarul șef Viorel Ștefu, cel care a asigurat conducerea instituției în ultimii 7 ani, a fost promovat într-o funcție... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2016, 12:11 (23296 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Promenada Inimilor (P)

Slobozia: Promenada Inimilor (P)

Data: Sîmbătă, 01 octombrie 2016, orele 10,00; Loc de întîlnire: Zona Centrului Cultural Ionel Perlea

COMUNICAT DE PRESĂ
Clubul Rotary Slobozia, în colaborare cu DSP Ialomița-Compartimentul Promovarea Sănătății, împreună cu Fundația CardioPrevent, membru al Forumului Național de Prevenție și Fundația Română a Inimii, continuă programul «Promenada Inimilor 2016», cu ocazia Zilei Mondiale a Inimii.
Clubul Rotary Slobozia, în colaborare cu DSP Ialomița-Compartimentul Promovarea Sănătății continuă, și în 2016, programul «Promenada Inimilor», proiect ce își propune să încurajeze populația orașului să facă mișcare, ca mijloc de prevenție a bolilor cardiovasculare, cu ocazia «Zilei Mondiale a Inimii» ce este sărbătorită în data de 29 septembrie.
«România ocupă locul II în topul țărilor din comunitate unde se moare din cauza bolilor circulatorii. La fiecare 30 de minute, un român face infarct miocardic. Unul din trei români suferă de hipertensiune arterială. Șapte milioane de români suferă de una dintre manifestările generalizate ale bolilor cardiovasculare. Toate aceste boli pot fi prevenite, iar mișcarea zilnică este elementul central al optimizării modului nostru de viață. Noi ne-am pus inima la treabă. Tu ce faci?»... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2016, 11:05 (2337 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Concursul directorilor de școli agită spiritele în Educație

Sindicatele reclamă politizarea unităților de învățămînt

Concursul directorilor de școli agită spiritele în Educație

Pe data de 12 octombrie, în 95 de școli și grădinițe din Ialomița se va organiza un concurs pentru ocuparea funcțiilor de director și director adjunct. Reprezentanții Federației Sindicatelor Libere din Învățămînt reclamă public faptul că maniera în care se desfășoară testările reprezintă o încercare de a se politiza toate instituțiile de învățămînt. Ca reacție a acuzațiilor publice, oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița precizează faptul că testările corespund metodologiei promovată de Ministerul Educației și nu au legătură cu politica.

Șefi noi în școlile din Ialomița... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2016, 19:10 (9197 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Tinel îi face plângere penală lui Mocioniu

S-a deschis sezonul de vînătoare politică

Tinel îi face plîngere penală lui Mocioniu

Deputatul Gheorghe Tinel a anunțat în cadrul unei conferințe de presă că va face o plîngere penală primarului Adrian Mocioniu, pentru «obstrucționarea unei inițiative cetățenești». Deputatul PNL îl acuză pe alesul PSD că a refuzat să avizeze amplasarea a două corturi pentru strîngerea de semnături în cadrul campaniei «Vrem pasaj la Drajna!», inițiată de filiala județeană a PNL.

Ultima soluție, plîngerea penală
Deputatul PNL Gheorghe Tinel a anunțat săptămîna trecută, în cadrul unei conferințe de presă, că intenționează să formuleze o plîngere penală împotriva primarului Sloboziei... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2016, 18:05 (11734 vizualizări - 43 comentarii)

EVENIMENT

După modelul Sloboziei

Fetești împrumută «de îndată» 417 mii de lei

La o săptămînă de la aprobarea împrumutului de 25,4 milioane de lei pentru reabilitarea Pieței Revoluției din Slobozia, Consiliul Local Fetești repetă scenariul. Marți, 20 septembrie 2016, primarul Sorin Gafițoi a convocat o ședință «de îndată» pentru aprobarea contractării unui împrumut în valoare de fix 417696 lei. Proiectul de hotărîre a fost aprobat exclusiv de către consilierii PSD, consilierii PNL nefiind prezenți.

Scenariu repetat
Marți, 20 septembrie 2016, primarul orașului Fetești, Sorin Gafițoi, a repetat scenariul patentat cu o săptămînă în urmă la Slobozia. Într-o... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2016, 17:10 (6622 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Consilierii PNL se opun împrumutului de 25,4 milioane de lei

Reacție politică la Slobozia

Consilierii PNL se opun împrumutului de 25,4 milioane de lei

Consilierii locali PNL ai municipiului Slobozia au contestat hotărîrea de Consiliu adoptată luni, 12 septembrie 2016, prin care Primăria Slobozia împrumută 25,4 milioane de lei pentru finalizarea investiției «Reabilitarea funcțională a Pieței Revoluției». Decizia a fost anunțată la sfîrșitul săptămînii precedente, în cadrul unei conferințe de presă. «Am depus o contestație pe contencios administrativ, pentru a bloca procedura de împrumut. Avînd în vedere importanța acestei decizii, considerăm că ea trebuia mediatizată și dezbătută public, conform legii!» a declarat Mihaela Ojog, noul lider al grupului de consilieri locali.

Luptă politică la scenă deschisă... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2016, 16:15 (8672 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru continuă ctitoriile administrației Ciupercă

La vremuri noi, prețuri noi

Victor Moraru continuă ctitoriile administrației Ciupercă

Consiliul Județean Ialomița a propus plenului în ședința ordinară de vineri, 23 septembrie 2016, o serie de investiții în infrastructura rutieră județeană.Victor Moraru continuă în acest fel investițiile inițiate de predecesorul său, Silvian Ciupercă, cel care obișnuia să declare că a reabilitat 20% din infrastructura rutieră a județului.

Pe urmele lui Ciupercă
Noul președinte al Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, continuă procesul de reabilitare a infrastructurii rutiere județene, inițiat de Silvian Ciupercă în urmă cu 10 ani. În cadrul ședinței ordinare de săptămîna... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2016, 15:40 (4351 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Sistem integrat de management al deșeurilor în Ialomița

O inițiativă de remarcat

Sistem integrat de management al deșeurilor în Ialomița

Joi, 22 septembrie 2016, în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița, a fost depusă o propunere de strategie pentru gestionarea deșeurilor în județul Ialomița. Documentul a fost redactat de către consilierul PNL Dragoș Soare și se dorește a fi o alternativă la actualul sistem.

Nimeni nu mai crede în minuni
Aflată în minoritate (n. red.: 10 consilieri PNL împotriva a 20 PSD+ALDE), noua generație de consilieri județeni a PNL își propune să abordeze diferit ideea de Opoziție în cadrul Consiliului Județean. La ultima ședință ordinară, consilierul PNL Dragoș Soare a oferit plenului... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2016, 14:05 (6358 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița NU este racordată la rețeaua de apă-canal

Sîntem buni de plată

Ialomița NU este racordată la rețeaua de apă-canal

Racordarea locuințelor populației la rețeaua de canalizare, precum și epurarea apelor reziduale, reprezintă de 27 de ani o prioritate declarată a tuturor administrațiilor ialomițene. Din 2004 însă, aceasta a fost dublată de Directiva 91/271/CEE a Consiliului Europei privind epurarea apelor uzate urbane în România. Potrivit acestui document, asumat și de către România, termenul limită pentru racordarea la sistemele de canalizare și epurare a apelor uzate urbane a fost 31 decembrie 2015, iar în cazul localităților rurale este ultima zi a anului 2018. În Ialomița, termenul stabilit pentru comunitățile urbane a fost depășit, iar investițiile derulate în mediul rural nu vor asigura respectarea datei... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2016, 14:20 (5412 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Postul de administrator public, scos la concurs

La Slobozia

Postul de administrator public, scos la concurs

Administrația Mocioniu a demarat procedura pentru organizarea concursului de administrator public. Conform anunțului postat pe site-ul instituției, concursul va avea loc în luna octombrie.

Viitor de aur Slobozia are Inițiativa primarului Sloboziei de a angaja un administrator public a intrat în linie dreaptă. Potrivit anunțului postat pe site-ul instituției, concursul pentru ocuparea acestui post va avea loc pe 5 octombrie 2016. Pentru ocuparea postului, noul administrator public este obligat să cunoască limba română scris și vorbit, să aibă capacitatea deplină de exercițiu, să fie... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 21:28 (9438 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Certificat nou de urbanism pentru Autogara NANA

Primăria Slobozia a decis

Certificat nou de urbanism pentru Autogara NANA

Luni, 19 septembrie 2016, oficialii Primăriei Slobozia și reprezentanții firmei NANA s-au întîlnit pentru identificarea unei soluții administrative care să permită intrarea în legalitate a autogării de la intrarea în oraș.

Pericli o ia de la capăt Administrația locală caută o soluție de compromis pentru intrarea în legalitate a autogării NANA de la intrarea în Slobozia. Luni, 19 septembrie 2016, oficialii Primăriei Slobozia și reprezentanții firmei NANA s-au întîlnit din nou. Soluția identificată de autorități pentru dezamorsarea conflictului este surprinzătoare. În urma verificării... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 18:30 (6401 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Învinse din startul jocului

Handbal, Liga Națională, Universitatea Cluj-CSM Unirea Slobozia 37-23 (17-9)

Învinse din startul jocului

Unirea Slobozia a căpătat, o dată cu instalarea lui Dumitru Muși, o brumă de atitudine și un spor de rezistență fizică. Rezultatele însă continuă să lipsească. Spre exemplu în meciul de la Cluj, disputat duminică, 25 septembrie 2016, am așteptat nu neapărat un succes, cît mai ales o replică bună a echipei noastre. Din păcate, studentele antrenate de Carmen Amariei s-au impus fără probleme, conducînd jocul încă din start. A fost 6-2 și chiar 13-3 pentru Universitatea în minutul 20, moment în care orice speranță la un rezultat pozitiv al Sloboziei s-a spulberat. Florina Chintoan, Cristina Laslo sau ucraineanca Alla Seiko ne-au administrat un dureros 37-23, fiindu-le probabil și lor greu să creadă... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 17:25 (6421 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu a închis gropile de deșeuri menajere neconforme

E oficial!

Ialomița nu a închis gropile de deșeuri menajere neconforme

În vara anului 2009, autoritățile din Ialomița anunțau închiderea celor 150 de gropi de deșeuri neconforme din județ. La 7 ani distanță, numărul acestora aproape s-a dublat, iar oficialii județeni se declară acum neputincioși în fața situației create. Noul Plan Județean de Gestionare a Deșeurilor va include finanțarea unui nou depozit zonal de deșeuri menajere...

După autorități, potopul!
Ialomița a demarat, prin anii 2006-2007, prin intermediul programului PHARE CES 2004, 2005 și 2006 investițiile în îmbunătățirea sistemului de salubrizare, colectare și gestionare a deșeurilor... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 17:10 (3636 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Doi finaliști la Cupa Federației

Scrimă, CSS Slobozia

Doi finaliști la Cupa Federației

În perioada 22-25 septembrie 2016, la București s-a desfășurat Cupa Federației la sabie, competiție de scrimă adresată cadeților și juniorilor. CSS Slobozia s-a remarcat din nou, prin marile speranțe Răzvan Stănescu, la cadeți, și George Dragomir, la juniori. Primul a intrat pe planșă Răzvan Stănescu, acesta atingînd finala competiției. Din păcate, în ultimul act a pierdut în fața stelistului Matei Aniculoesei, cu scorul de 11-15. La juniori, George Dragomir avea de apărat titlul obținut anul trecut în cadrul aceluiași turneu. Sportivul ialomițean a fost la un pas să-și îndeplinească obiectivul, fiind oprit de același Matei Aniculoesei. Interesant este că și Dragomir a pierdut cu scor similar... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 16:20 (3558 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Singurul Cabinet Antirabic din Ialomița, redeschis la Fetești

Singurul Cabinet Antirabic din Ialomița, redeschis la Fetești

Abandonat după ce singurul medic specialist în boli infecțioase din Ialomița și-a suspendat temporar activitatea, Cabinetul Antirabic care funcționa în cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești s-a redeschis. Reprezentanții unității medicale susțin că adresabilitatea este destul de ridicată, în fiecare zi cîte 10 ialomițeni atacați de cîini avînd nevoie să fie consultați și imunizați împotriva rabiei. La nivelul județului, problema maidanezilor pare fără rezolvare, iar autoritățile nu reușesc să găsească soluții...

Pacienți, plimbați între spitale
Cabinetul Antirabic... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 15:25 (5303 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Alt satelit, alt insucces

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul II Constanța-Unirea Slobozia 3-0

Alt satelit, alt insucces

Unirea Slobozia cade în doar 2 etape de pe orbita fruntașelor pînă în gaura neagră a clasamentului. Totul din cauza a doi sateliți. După echipa secundă a Astrei, sîmbătă, 24 septembrie 2016, elevii lui Ion Ionescu au dat piept în deplasare cu Viitorul II Constanța. Mînjii lui Gheorghe Hagi își doresc pentru acest sezon promovarea în liga secundă, iar startul le confirmă obiectivul. Unirea n-a jucat rău pe terenul din Ovidiu, dar a gafat în momente cheie. Neniță a deschis scorul pentru dobrogeni, în minutul 26, cu o execuție ce l-a întîlnit în cale și pe Răduca. Puțin mai tîrziu, Margină a prins un șut la vinclu de la 25 de metri și Viitorul avea deja 2-0. Unirea, în formulă completă, cu execepția... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 14:20 (3183 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Elevii din Ialomița circulă cu microbuze-problemă

Dezastru în transportul școlar

Elevii din Ialomița circulă cu microbuze-problemă

La fiecare început de an școlar, Poliția Rutieră Ialomița verifică starea microbuzelor școlare din întreg județul. Controalele scot la iveală zeci de deficiențe tehnice pe care le au aceste mașini, iar responsabilii pentru buna lor funcționare sînt sancționați. Anul acesta, 7 primării din Ialomița au fost amendate pentru nerespectarea condițiilor de utilizare a microbuzelor școlare.

Probleme pe bandă rulantă La un an distanță de cînd Ialomița și-a reînnoit parcul auto al microbuzelor școlare, problemele încă persistă. În urma unor controale efectuate la început de an școlar, polițiștii... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 13:25 (4537 vizualizări - 4 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Razie de amploare la Țăndărei

Razie de amploare la Țăndărei

Marți, 27 august a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o razie pe raza localității Țăndărei, în cadrul căreia au fost efectuate 6 percheziții domiciliare pe linia nerespectării regimului armelor și ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:50
(4410 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Țăndărei razie


Bărcănești: Deținere ilegală de arme

Marți, 27 august a.c., polițiștii din cadrul Secției 4 Poliție Rurală Coșereni au depistat, în urma unei percheziții domiciliare, în casa unui bărbat de 50 de ani, din Bărcănești, o pușcă cu aer comprimat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:45
(2644 vizualizări - 0 comentarii)


Minor urmărit internațional, depistat în Țăndărei

Luni, 26 august a.c., polițiștii ialomițeni au depistat un tânăr de 16 ani, din Țăndărei, pe numele căruia autoritățile judiciare din Germania au emis un mandat european de arestare. Minorul este cercetat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:40
(4237 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Produse contrafăcute, confiscate

Luni, 26 august a.c., polițiștii slobozeni au depistat, în urma unui control, un tânăr de 26 de ani, din Bărbulești, în timp ce conducea pe raza municipiului Slobozia un autoturism ce avea inspecția tehnică ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:35
(3757 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau fără permise, la volan

Ialomița: Beți sau fără permise, la volan

În perioada 24-25 august a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic șoferi care conduceau sub influența băuturilor alcoolice sau  fără permis de conducere. Este cazul a doi bărbați, de 21 și ...[citește_toată_știrea]

26 August 2019, 16:20
(2875 vizualizări - 0 comentarii)


Pietoni accidentați la Dridu și Sinești

La sfârșitul de săptămână precedent, doi pietoni au fost răniți ca urmare a unor accidente rutiere produse pe raza județului. Astfel, vineri, 23 august a.c., un bărbat de 34 de ani, din localitatea Jilavele ...[citește_toată_știrea]

26 August 2019, 16:10
(3850 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focare de Pestă Porcină Africană la Gheorghe Doja și Mărculești

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

26 August 2019, 15:15
(4110 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 26-30 august a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice în mai multe localități ...[citește_toată_știrea]

23 August 2019, 18:55
(5235 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Peste 60 de sancțiuni contravenționale au aplicat polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești și Secției 3 Poliție Rurală Stelnica, în cadrul unei ample acțiuni pe linia pisciculturii, combaterii ...[citește_toată_știrea]

23 August 2019, 18:10
(4157 vizualizări - 0 comentarii)


Accident între Movila și Fetești, patru victime

Miercuri, 21 august a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Fetești au intervenit la un eveniment rutier produs pe DJ212, în afara municipiului Fetești, soldat cu rănirea a patru ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:15
(3050 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Depistat la volanul unui autoturism radiat din circulație

Miercuri, 21 august a.c., polițiștii ialomițeni au întocmit dosare penale unor persoane bănuite de comiterea de infracțiuni contra siguranței circulației pe drumurile publice. Astfel, un bărbat, de 36 de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:10
(2628 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune împotriva «taximetriștilor-pirat»

Joi, 22 august a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat în flagrant delict un bărbat, de 62 de ani, din localitatea Mărculești, în timp ce efectua transport neautorizat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:05
(2415 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 57 mii de lei, 6 permise reținute

Marți, 20 august a.c., polițiștii ialomițeni au organizat o acțiune pe raza județului pentru creșterea gradului de disciplină și combaterea cauzelor generatoare de accidente, săvârșite cu implicarea bicicliștilor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 16:40
(3397 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau fără permise, la volan

Marți, 20 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din cadrul Secției nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată au depistat un bărbat, de 49 de ani, din Slobozia, în timp ce conducea un autoturism pe DN2A, în ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 16:20
(2670 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Decizie de încetare a suspendării autorizației integrate de mediu pentru SC Clean Tech International SRL

Printr-un comunicat de presă, Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița anunță că a emis în data de 20.08.2019 Decizia nr. 2 de încetare a suspendării Autorizației Integrate de Mediu nr. 1/17.03.2014 emisă ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 15:25
(6293 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 19-23 august a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:20
(5063 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii Secției nr. 5 Poliție Rurală Jilavele au depistat în trafic un bărbat, de 56 de ani, din Rădulești, care conducea un autoturism pe drumul ce leagă Fierbinți-Târg de Rădulești în timp ce se afla ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:15
(2499 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Coșereni, prins cu cuțitul la brâu

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni, cu ocazia desfășurării de activități specifice pe linia prevenirii și combaterii infracțiunilor cu violență în zona barurilor și a discotecilor ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:10
(2765 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Coșereni cuțit


Urmărit internațional, depistat de polițiștii ialomițeni

La data de 15 august a.c., polițiștii din cadrul Secției nr. 5 Poliție Rurală Jilavele au acționat pe raza județului pentru depistarea peroanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:05
(4905 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii din Ialomița caută un bărbat evadat din sediul Poliției Budești, județul Călărași

Polițiștii din Ialomița sunt în altertă, după ce un bărbat de 46 de ani, din județul Călărași, a evadat în cursul zilei de marți, 13 august 2019, din sediul Poliției Budești. Oamenii legii au instituit ...[citește_toată_știrea]

14 August 2019, 18:07
(3689 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetat pentru «violență în familie»

Luni, 12 august a.c., Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de o femeie, de 39 de ani, din Slobozia, cu privire la faptul că ar fi fost agresată pe stradă de concubinul ei, un bărbat de 50 de ani ...[citește_toată_știrea]

13 August 2019, 19:10
(3888 vizualizări - 0 comentarii)


A fost înființată oficial Filiala PLUS Ialomița

Sâmbătă, 10 august 2019, în urma Convenției Județene PLUS Ialomița, care s-a desfășurat la Slobozia, a fost constituită oficial filiala PLUS Ialomița, alegându-se echipa de conducere a acesteia pentru următorii ...[citește_toată_știrea]

13 August 2019, 15:20
(4697 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 250000 de lei, 32 de permise reținute

În perioada 9-11 august a.c., polițiștii ialomițeni au fost angrenați în activități de menținere a ordinii și liniștii publice pe raza județului, precum și de prevenire și combatere a accidentelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 17:25
(5790 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cercetați pentru încălcarea ordinelor de protecție

Duminică, 11 august a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la încălcarea a două ordine de protecție. În primul caz, un bărbat de 42 de ani, din Slobozia, a încălcat ordinul de protecție ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 17:20
(4327 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Malu, Perieți și Lăcusteni

Un accident rutier s-a produs în localitatea Malu, evenimentul fiind înregistrat sâmbătă, 10 august a.c., în jurul orelor 22,00, când un pieton a fost acroșat de un autoturism. Victima, un bărbat de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:15
(4453 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație la Slobozia și Fetești

Un incendiu de vegetație uscată a izbucnit în data de sâmbătă, 10 august a.c., în jurul orelor 11,30, pe un teren viran din Slobozia, Cartier Bora. Pentru stingerea flăcărilor au acționat pompierii de la ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:10
(3220 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrână găsită moartă în propria locuință

Sprijinul pompierilor a fost solicitat în cursul nopții de duminică spre luni, 11/12 august 2019, puțin trecut de miezul nopții, pentru asigurarea accesului în apartamentul unei femei de 79 de ani, cunoscută ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:05
(3403 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Ghinionul poate fi prevenit!»

Superstițiile din popor spun că, atunci când data de 13 (număr cu ghinion) coincide cu o zi de marți (ziua celor 3 ceasuri rele), aceasta se consideră a fi o zi cu adevărat  ghinionistă. Tocmai de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 15:50
(3299 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale pentru combaterea Pestei Porcine Africane

Pentru  prevenirea propagării Pestei Porcine Africane și în conformitate cu prevederi legale privind organizarea de acțiuni de control în trafic având ca obiectiv verificarea transporturilor de animale ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 15:20
(3696 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

AMPA Agri Slobozia angajează
REPREZENTANT VÂNZĂRI
UTILAJE AGRICOLE

pentru zona Ialomița-Călărași
Relații la telefon 0723/251.698

9 August 2019, 19:35


Ultimele comentarii
laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...