Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Obezitatea, boala care afectează mii de ialomițeni

Obezitatea, boala care afectează mii de ialomițeni

Institutul Național de Sănătate Publică a realizat un studiu statistic referitor la alimentație și bolile pe care mâncatul nesănătos le provoacă. Datele arată că, în ultimii 3 ani, Ialomița se află pe primele locuri, la nivel na­țional, în privința incidenței obezității. Obezitatea nu este doar o problemă me­dicală, ci o afecțiune care provoacă alte dezechilibre în organism. Din fericire, efectele acesteia sunt reversibile.

 

Ialomițenii mănâncă nesănătos Principala cauză a obezității este alimentația. Institutul Național de Sănătate Publică... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2026, 12:40 (1775 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, județul în care există cei mai mulți autori ai «violenței domestice»

Ialomița, județul în care există cei mai mulți autori ai «violenței domestice»

«Violența domestică» rămâne problema nerezolvată a autorităților din Ialomița. De altfel, datele Agenției Naționale pentru Egalitatea de Șanse între Femei și Bărbați plasează Ialomița în top 5 județe unde se înregistrează cele mai multe fapte de «violență domestică» și, implicit, cei mai mulți agresori.

 

«Violența domestică», o realitate «Violența domestică», arată datele Agenției Naționale pentru Egalitatea de Șanse între Femei și Bărbați, rămâne una dintre infracțiunile cel mai des reclamate... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2026, 07:55 (3203 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grădiniță cu Program Prelungit, în localitatea Munteni Buzău 

Grădiniță cu Program Prelungit, în localitatea Munteni Buzău 

Grădinița care își desfășoară activitatea în cadrul Școlii Gimnaziale «Arhanghelii Mihail și Gavriil» va deveni Grădiniță cu Program Prelungit, din anul școlar viitor. Astfel, părinții interesați își pot înscrie copiii în cadrul unității de învățământ. Înscrierile se desfășoară în perioada 25-29 mai 2026. În cadrul noii structuri vor fi înființate două grupe mici noi.

 

Fonduri europene pentru dezvoltare Grădinița din Munteni Buzău, administrată de școala gimnazială a localității, va deveni de la doamnă... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2026, 14:50 (2696 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Derularea Programului Național de Cadastru și Carte Funciară, în grafic la nivelul Ialomiței

Derularea Programului Național de Cadastru și Carte Funciară, în grafic la nivelul Ialomiței

Datele Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița plasează județul pe primul loc, la nivel național, în privința derulării Programului Național de Cadastru și Carte Funciară. Datele oficiale arată că aproximativ 240 mii de imobile au fost cadastrate în cei aproape 10 ani de la debutul Programului în Ialomița.

 

Un proiect în derulare Ialomița a început derularea Programului Național de Cadastru și Carte Funciară la câțiva ani distanță de la lansarea oficială. Chiar dacă demersurile au început cu întârziere, timpul... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2026, 09:40 (3322 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Ialomița de acum 25 de ani... (V 2001)

Ialomița de acum 25 de ani... (V 2001)

Era debutul lunii mai 2001 când ziarul Independent titra pe prima pagină «Procese de calomnie cu „bătăi de cap“/Elena Sporea îl ACUZĂ pe fostul ministru al Agriculturii, Ioan Mureșan, de „privatizări dubioase și deturnări de fonduri“». În fapt, acesta era «începutul sfârșitului» pentru fostul ministru țărănist al Agriculturii, electronistul Ioan Avram Mureșan având să fie condamnat ulterior la ani grei de închisoare. De reținut că senatorul Elena Sporea, ajunsă să repre­zinte Ialomița ca urmare a intervențiilor de la Centru la nivelul PD... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2026, 10:20 (4092 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru» și-a suspendat activitatea în lipsa autorizației ISU

Se întâmplă la Slobozia

Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru» și-a suspendat activitatea în lipsa autorizației ISU

Slobozia a fost, în perioada 12-15 mai 2026, gazda Olimpiadei Na­țio­nale de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artei. Desfășurarea evenimentului a fost bulversată însă din cauza unor probleme tehnice des­coperite la Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru», edificiu administrat de Direcția Educație, Cultură și Tineret a Primăriei Slobozia. Sala nu deține autorizație de securitate la incendiu din cauza unor sincope apărute în derularea celor două proiecte de reabilitare care vizează obiectivul. Pe cale de con­secință, a fost adoptată decizia de a suspenda activitatea sălii, obligând In­spec­toratul Școlar Județean Ialomița să... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2026, 11:50 (3627 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Echipamente profesionale de bar: ce nu trebuie să lipsească

Echipamente profesionale de bar: ce nu trebuie să lipsească

advertorial

În HoReCa, zona de bar nu este doar locul în care se prepară cafeaua sau se toarnă băuturile în pahare. Pentru restaurante, hoteluri, cafenele, puburi, terase sau servicii de catering, barul a devenit un punct strategic de vânzare. De aici pleacă produse cu rotație rapidă, cu marjă bună și cu impact direct asupra experienței clientului: espresso, cappuccino, limonade, cocktailuri, smoothie-uri, milkshake-uri, granita, ceaiuri, vinuri, băuturi reci sau băuturi pentru evenimente.
Un bar bine echipat nu înseamnă doar un aspect profesional. Înseamnă timp câștigat, comenzi pregătite mai repede, gust constant și un flux de lucru mai clar pentru personal.... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2026, 07:10 (2440 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Municipal Urziceni, fără soluții pentru problema lipsei medicilor

Spitalul Municipal Urziceni, fără soluții pentru problema lipsei medicilor

În lipsă de medici, Spitalul Municipal Urziceni nu poate asigura liniile de gardă pe 3 dintre secțiile unității medicale. Este vorba despre secțiile Pediatrie, Ginecologie și Boli Interne. Pe cale de consecință, toate cazurile sunt transferate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița susțin faptul că situația trenează deja de un an.

 

Spitalul din Urziceni are nevoie de medici Unitatea medicală a organizat de mai multe ori concursuri pentru ocuparea posturilor libere de medici specialiști, dar candidații nu s-au î... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2026, 14:10 (1706 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Claudiu Niculescu și-a încheiat mandatul la Unirea Slobozia!

Fotbal

Claudiu Niculescu și-a încheiat mandatul la Unirea Slobozia!

Claudiu Niculescu, principalul echipei slobozene, și-a încheiat mandatul la Unirea. La două zile după meciul contra arădenilor de la UTA din ultima etapă a play-out-ului SuperLigii sezonului 2025-2026, pierdut de Slobozia pe teren propriu cu 0-1, tehnicianul Unirii a decis să-și întrerupă contractul. Claudiu Niculescu ar fi discutat cu conducerea Clubului, transmițând decizia. «A demonstrat că este un antrenor care și-a făcut treaba cu vârf și îndesat, este profesionist, a schimbat fața echipei și m-aș bucura ca pe viitor să-și găsească o echipă din Liga 1...» a transmis președintele Unirii Slobozia, Ilie Lemnaru. «Contractul meu se încheia la finele lunii și se prelungea automat dacă reușeam să ne salvăm... Nu am avut discuții cu alte echipe!»... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2026, 12:05 (2285 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concurs pentru ocuparea posturilor vacante la Parchetul Județean Ialomița, niciun candidat

Concurs pentru ocuparea posturilor vacante la Parchetul Județean Ialomița, niciun candidat

Consiliul Superior al Magistraturii organizează anual concursuri de promovare pe funcțiile de execuție va­cante din unitățile de Parchet superioare. În Ialomița, Parchetul Județean Ialomița este cea mai mare instituție din punct de vedere al rangului și a scos la concurs 3 din cele 5 posturi de execuție vacante. Din păcate, niciun candidat nu s-a înscris la examene.

 

Toți procurorii vor la București Promovarea în funcțiile de execuție vacante din Parchetele superioare se adresează procurorilor care lucrează în cadrul unui Parchet Local și vor să î... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2026, 08:05 (3524 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

Miracolul «nașterii unui nou director»

«Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

Așadar, după cum vă spuneam, la Direcția Generală pentru Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, pe scurt DGASPC Ialomița, s-a tot organizat concursul acela pentru director general adjunct. Cel la care s-a tot înscris mai vechea noastră cunoștință, ex-consilierul prezidențial «candidatul 10510». Că interesul nostru a fost îndeajuns de mare pentru concursul cu pricina am recunoscut, de același interes bucurându-se, pe-ascuns ce-i drept, și unii care se ocupă cu «monitorizări». În ceea ce ne privește, interesul ne-a fost stârnit, așa cum vă informam mai sus, de prezența pe lista competitorilor a mai vechii noastre cunoștințe... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2026, 15:20 (9800 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

SPORT

Binemeritat loc 3 la final de play-out

Fotbal, Liga 3/Seria 3 play-out/grupă retrogradare, Recolta Gheorghe Doja-FC Voluntari II 4-3

Binemeritat loc 3 la final de play-out

Ultima partidă a Recoltei Gheorghe Doja din play-out-ul/grupa retrogradare a Ligii 3/Seria 3 sezon 2025-2026 (etapa 7) a fost programată «acasă» sâmbătă, 16 mai 2026, contra celor de la FC Voluntari II. În fața propriilor suporteri, Recolta Gheorghe Doja a încheiat sezonul cu o victorie spectaculoasă împotriva ilfovenilor, tabela înregistrând 4-3 la finalul meciului. Dojenii au început excelent partida, Costin Anton deschizând scorul în minutul 20. Jocul ofensiv al gazdelor a continuat, Marcos Cucurezeanu majorând avantajul Recoltei în minutul 37. Chiar înainte de pauză, nigerianul dojenilor, Jude ... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2026, 09:55 (2535 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Proiect european pentru «Via Naparis»

Președintele Consiliului Județean, Marian Pavel vrea «El Camino de Ialomița»

Proiect european pentru «Via Naparis»

Undeva în septembrie 2021, ziarul nostru publica un articol plecând de la ideea conducerii Consiliului Județean Ialomița de a realiza un traseu turistic de-a lungul râului Ialomița. Președintele Consiliului Județean, Marian Pavel, aflat la «debutul» rolului administrativ în primul mandat, aducea în discuție la acel moment «realizarea unui film profesional și a unei arhive foto digitale de prezentare a județului Ialomița», proiectul «El Camino de Ialomița» sau «Via Naparis» prinzând contur.

 

Proiect european pentru «El Camino de Ialomița»... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2026, 15:10 (4040 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Suferința s-a terminat!

Fotbal, SuperLiga/play-out, Unirea Slobozia-UTA Arad 0-1

Suferința s-a terminat!

În sezonul SuperLigii 2024-2025, chiar în ziua Turului 2 al Alegerilor Prezidențiale, adică 18 mai 2025, Unirea Slobozia se salva de la o retro­gradare directă, învingând-o dramatic pe Sepsi OSK cu 2-1. Înaintea meciului, Adrian Mihalcea își anunțase plecarea «indiferent de rezultat». Așadar, Slobozia se pregătea de barajul tur/retur, adversara FC Voluntari urmând a fi învinsă la loviturile de la 11 metri... Aroganța lui Mihalcea a fost învăluită de «norocul» penalty-urilor, Unirea reușind o menținere nesperată în primul eșalon fotbalistic. Luni, 18 mai 2026, teatralul Adrian Mihalcea,... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2026, 13:05 (6576 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doi foști directori ai Urban SA Slobozia, sub control judiciar

Anchetă penală în scandalul poluării olfactive din Slobozia

Doi foști directori ai Urban SA Slobozia, sub control judiciar

Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia și Serviciul de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au pus în mișcare acțiunea penală în ancheta poluării olfactive din Slobozia. Deși implica­țiile scandalului ar fi mai ample, anchetatorii și-au bazat probatoriul «exclusiv» pe relația contractuală dintre Urban SA Slobozia și societatea Clean Cyclo SRL. Astfel, Adrian Stoicescu, fost director gene­ral al operatorului Urban SA, Dan Manea, fost director de Dezvoltare în cadrul aceleiași companii, dar și unul dintre reprezentanții Clean Cyclo SRL, au fost plasați sub control judiciar în ancheta ce are ca obiect comiterea de... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2026, 12:10 (3474 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Buget de criză pentru «Zilele Municipiului Slobozia»

Buget de criză pentru «Zilele Municipiului Slobozia»

Administrația locală din Slobozia organizează ediția din acest an a «Zilelor Municipiului Slobozia» în regim de recesiune. Chiar dacă manifestările se de­rulează pe parcursul întregii săptămâni, acestea se desfășoară la nivel local, fără fastul edițiilor precedente.

 

Lipsă de fonduri pentru «Zilele Municipiului Slobozia» Dacă în anii trecuți slobozenii simțeau sărbătoarea pe care o aduceau «Zilele Municipiului Slobozia», ediția de anul acesta se desfășoară sub semnul recesiunii. Evenimentele publice organizate de... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2026, 11:40 (2588 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia a organizat primul târg de adopții pentru animalele abandonate

Slobozia a organizat primul târg de adopții pentru animalele abandonate

În urmă cu o săptămână, Parcul Tineretului din Slobozia a fost gazda primului târg de adopții dedicat animalelor abandonate. Organizatorii evenimentului și-au dorit ca manifestarea să aibă și un caracter informativ, cei interesați primind informații despre cum poate fi adoptat un animal abandonat și, mai departe, ce trebuie să facă pentru a-l putea îngriji corespunzător.

 

Sprijin pentru câinii fără stăpân Zona centrală a Parcului Tineretului a fost luată cu asalt de organizatorii primului târg de adopții dedicat animalelor abandonate,... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2026, 09:55 (3475 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Atacuri coordonate ale liderilor social-democrați la adresa Premierului demis Ilie Bolojan

Atacuri coordonate ale liderilor social-democrați la adresa Premierului demis Ilie Bolojan

Conducerea la vârf a Partidului Social Democrat a declanșat o nouă ofensivă, radicalizându-și mesajele împotriva premierului demis Ilie Bolojan și evidențiind blocarea negocierilor pentru refacerea unei coaliții în vechea formulă. Intervențiile corelate ale președintelui PSD, Sorin Grindeanu și ale secretarului general, Claudiu Manda arată că social-democrații vor să impună o nouă dinamică politică, refuzând să cedeze în fața presiunilor partidelor de Dreapta.
Prin vocea președintelui Sorin Grindeanu, Partidul Social Democrat își redefinește poziția de negociere în aceste momente de incertitudini politice, eșecul primei runde de consultări... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2026, 08:20 (2405 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Instanțele din Ialomița, sufocate de contestații privind plângerile contravenționale

Instanțele din Ialomița, sufocate de contestații privind plângerile contravenționale

Șoferii certați cu legile de circulație contestă în instanță procesele-verbale de contravenție. Anual, sute de dosare sunt înregistrate pe rolul judecătoriilor din Ialomița și, mai departe, soluțiile sunt atacate la Tribunalul Ialomița, ca ultimă instanță. Toate aceste demersuri juridice dau peste cap activitatea judecătoriilor și Tribunalului Ialomița.

 

Sute de contravenienți își caută dreptatea În 2025 și în primul trimestru din 2026, pe rolul judecătoriilor din Ialomița s-au înregistrat aproximativ 1000 de dosare ce au ca obiect contestarea... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2026, 12:35 (1803 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile sanitare din Ialomița se opun reducerii paturilor din spitale

Autoritățile sanitare din Ialomița se opun reducerii paturilor din spitale

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița și Direcția de Sănătate Publică Ialomița au înaintat Casei Naționale de Asigurări de Sănătate un Memoriu prin care motivează de ce diminuarea paturilor din spitalele ialomițene nu este posibilă. Indicatorii oficiali arată că numărul paturilor de spital din Ialomița este sub media națională.

 

Ministerul Sănătății cere reducerea paturilor din spitale Ministerul Sănătății a propus ca, în următorii 3 ani, spitalele publice să-și reducă numărul de paturi cu 20%. Numai pentru anul acesta au fost propuse pentru a fi eliminate... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2026, 07:55 (2400 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
298 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA: Ajutor de minimis în sectorul apicol

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează apicultorii că în perioada 19-26 noiembrie 2021 inclusiv se depun cereri de acordare a ajutorului de minimis pentru compensarea efectelor ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:05
(8030 vizualizări - 0 comentarii)


CHAT, un nou serviciu electronic al ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală lansează CHAT, un nou serviciu electronic disponibil pe www.anaf.ro, începând cu data de 22.11.2021. Acest serviciu se află în fază de testare până la sfârșitul ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 13:20
(6223 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 58 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19018, fiind înregistrate 58 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 15:40
(3963 vizualizări - 0 comentarii)


Călărășean arestat de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:30
(1429 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor feteșteni în zona școlilor

Marți, 16 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-16,00, polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:25
(5246 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Farmacii amendate pentru că nu au eliberat bonuri fiscale

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești au sancționat cu o amendă în valoare de 21500 de lei un operator economic cu puncte de lucru în municipiul Fetești și comunele ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:10
(6467 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Conducea cu 108 km/h în localitate

Un bărbat de 38 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal pentru infracțiuni la regimul rutier. Luni, 15 noiembrie a.c., acesta a fost depistat conducând în interiorul localității Perieți cu 108 km ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:40
(4119 vizualizări - 1 comentariu)


Surprinsă la volan fără permis pe străzile Sloboziei

O tânără de 19 ani, din Călărași, și iubitul acesteia, în vârstă de 31 de ani, din Cernavodă, s-au ales cu dosare penale pentru că au încălcat Codul Rutier. În seara zilei de luni, 15 noiembrie a.c., aceștia ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:25
(3042 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posturi scoase la concurs din sursă externă

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița scoate la concurs 4 posturi de ajutor șef de post, 1 de agent în cadrul structurii de Financiar Contabilitate, 2 posturi agent în cadrul Serviciului de Comunicații ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:15
(13661 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 46 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18960, fiind înregistrate 46 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:05
(4584 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 42 de evenimente, din care 40 sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 9 infracțiuni și au aplicat 312 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 15:55
(4126 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18914, fiind înregistrate 15 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 15:30
(2703 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Sâmbătă, 13 noiembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Țăndărei au depistat în trafic un autoturism ce transporta pește fără documente de provenineță. Autovehiculul în cauză, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 14:05
(2299 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 25000 de lei pentru purtarea necorespunzătoare a măștii de protecție

La sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au desfășurat 18 acțiuni punctuale în mediul rural și urban, organizate atât independent, cât și împreună cu Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 13:55
(3206 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 64 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18899, fiind înregistrate 64 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2021, 16:05
(3634 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18835, fiind înregistrate 11 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2021, 16:15
(3645 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18824, fiind înregistrate 67 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 16:05
(3750 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,48 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite de Inspecția Fiscală

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița-Activitatea de Inspecție Fiscală au efectuat, în luna octombrie a.c., 16 inspecții fiscale (din care 10 la contribuabili persoane juridice ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 11:25
(4906 vizualizări - 1 comentariu)


Razie la Fetești: Amenzi de peste 95000 de lei!

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-12,00, 49 de polițiști ialomițeni, cu sprijinul a 22 de jandarmi din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au desfășurat o acțiune pe ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:55
(3083 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit pentru control o autoutilitară care se deplasa pe DN2A, în localitatea Țăndărei, din direcția Slobozia ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:40
(2107 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane care nu au respectat carantinarea la domiciliu, sancționate

5 persoane care au încălcat măsura carantinării la domiciliu au fost depistate și sancționate de polițiști și 110 amenzi au fost aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție individuală și interdicțiilor ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:35
(10919 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 104,04 milioane de lei la bugetul general consolidat

Printr-un comunicat de presă, Administrația Județeană a Finanțelor Publice anunță că, în luna octombrie 2021, a fost colectată la bugetul general consolidat suma totală de 104,04 milioane de lei, cu 14 ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:20
(1882 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18757, fiind înregistrate 57 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:05
(5324 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal la ieșire din Ograda

Accident mortal la ieșire din Ograda

Un tragic accident s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 11 noiembrie 2021, la ieșire din localitatea Ograda spre Țăndărei. A fost o coliziune violentă între un autocamion și un autoturism, soldată ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 13:05
(9259 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 88 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18700, fiind înregistrate 88 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2021, 15:50
(4590 vizualizări - 1 comentariu)


Asociația «Pădurea Copiilor»: Campanie de plantare la Urziceni

Asociația «Pădurea Copiilor» lansează campania de plantare din Urziceni, pe terenul din proximitatea străzii Tudor Vladimirescu, sâmbătă, 13 noiembrie 2021, începând cu ora 9,00. Printre speciile care vor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 18:40
(8600 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Carne confiscată și amenzi de peste 130 mii de lei

În conformitate cu prevederile Programului de supraveghere și control  în domeniul siguranței alimentelor, în luna octombrie 2021 consilierii din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat 126 acțiuni de control ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 17:25
(11059 vizualizări - 2 comentarii)


Cegani: Beat și fără permis la volan a provocat un accident rutier

Un tânăr de 23 de ani, din Bordușani, s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident de circulație. Marți, 9 noiembrie a.c., tânărul a intrat cu mașina pe care o conducea în gardul unei firme ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:30
(2399 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Vindea pește fără documente legale

În ziua de luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat, în flagrant, o femeie în vârstă de 24 ani, din Urziceni, în timp ce comercializa pește din portbagajul unui autoturism. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:15
(3576 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în valoare de peste 64 mii de lei, aplicate de polițiștii ialomițeni

Luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. În total au fost desfășurate 11 acțiuni, atât ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:05
(1554 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...