Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Pacienți tratați cu medicamente expirate la Camera Primiri Urgențe

Scandal la Spitalul Municipal Urziceni

Pacienți tratați cu medicamente expirate la Camera Primiri Urgențe

Departamentul pentru Situații de Urgență, organism coordonat de Ministerul Sănătății împreună cu Ministerul Administrației și Internelor, pune pe tapet o serie de deficiențe descoperite la Camera Primiri Urgențe a Spitalului Municipal Urziceni. În Raportul reprezentanților DSU se arată că la Urziceni cazurile de urgență sînt tratate cu iresponsabilitate. Dincolo de lipsa medicilor și a aparatelor necesare investigării pacienților, controlul specialiștilor din București ar fi scos la iveală și faptul că unele dintre medicamentele administrate bolnavilor erau expirate!

Deficiențe la Camera Primiri Urgențe Urziceni... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 20:35 (5862 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

Tinel pregătește 8 candidați pentru alegerile parlamentare

Tinel pregătește 8 candidați pentru alegerile parlamentare

Ultimul partid care a declanșat mișcarea browniană de recrutare de personal parlamentar este PNL Ialomița. Aflată la acest moment la butoniera deputatului Gheorghe Tinel, filiala pare să fi depășit animozitățile din ultimul an și visează să majoreze cu cel puțin 5% procentele asigurate de electorat la localele din vară. Gheorghe Tinel visează însă la mai mult și nu se sfiește să o declare: «Avem 8 candidați care și-au depus dosarele pentru alegerile parlamentare...».

Aflux de candidați la PNL
Oficial, lista de candidați a PNL Ialomița rămîne în continuare deschisă. Neoficial însă... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 19:10 (14192 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

SPORT

Debut perfect

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Petrolistul Boldești 3-0

Debut perfect

«Ia uite, joacă Villarreal cu Bercelona!» glumește unul dintre foarte puținii spectatori prezenți sîmbătă, 3 septembrie 2016, la meciul dintre Unirea Slobozia și Petrolistul Boldești. Aluzia a fost făcută la galbenul, respectiv roș-albastrul echipamentului celor două echipe care te puteau duce cu gîndul la trupele iberice. Jocul însă a contat pentru etapa de debut a campionatului Ligii a III-a, deci cale lungă pînă la Primera... Totuși, așa neaoș și lipsit de vedete, spectacolul fotbalistic a fost unul agreabil, mai cu seamă că ironia sorții a făcut ca Petrolistul Boldești să fie cea mai bine cotată echipă prahoveană a acestui sezon. «Canarii» lui Ion Ionescu au profitat de apatia oaspeților... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 18:50 (5147 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Consilierii PSD au aprobat prelungirea contractului de finanțare

«Groapa lui Stoica» merge mai departe

Consilierii PSD au aprobat prelungirea contractului de finanțare

Prelungirea contractului de finanțare pentru proiectul «Reabilitare funcțională a Pieței Revoluției-Slobozia» a fost un alt proiect de hotărîre care a suscitat polemici aprinse în cadrul Ședinței de Consiliu Local de joi, 25 august. Proiectul a fost aprobat la limită, fiind susținut exclusiv de către cei 11 consilieri PSD din cadrul Consiliului Local.

Legalitate post-factum
Deși termenul de finalizare a contractului pentru investiția din Piața Revoluției a fost prelungit oficial pînă la 31.12.2018, această decizie nu a avut pînă joi, 25 august, girul legal al Consiliului Local... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 18:05 (3975 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Raze X fără omologare, la Spitalul Slobozia

Raze X fără omologare, la Spitalul Slobozia

Problemele pe care le întîmpină Spitalul Județean de Urgență Slobozia par să nu se mai termine. Dincolo de situația financiară dezastruoasă în care se află, cea mai mare unitate medicală din Ialomița se confruntă cu deficiențe și în ceea ce privește echipamentele pe care le utilizează în tratarea bolnavilor. De mai bine de o lună și jumătate, aparatele Secției Radiologie au rămas fără acreditare de funcționare din partea Comisiei Naționale pentru Controlul Activităților Nucleare (CNCAN). Iar din acest motiv Spitalul Slobozia nu mai beneficiază de fonduri din partea Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița pentru investigațiile radiologice. Unitatea a pierdut pînă în prezent peste 20 mii... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 17:20 (5039 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

În sfârșit, începe jocul!

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

În sfîrșit, începe jocul!

După 3 luni de pauză și multe convulsii estivale, în acest final de săptămînă ia startul o nouă ediție a Ligii Naționale de Handbal Feminin. Pentru iubitorii acestui sport este, fără îndoială, unul dintre cele mai derutante debuturi ale acestei competiții. Nici pînă la această oră nu se știe cu certitudine dacă Liga va fi compusă din 14 sau 13 echipe. Vara nu a fost una ușoară nici pentru CSM Unirea Slobozia. Din fericire, s-au găsit soluții pentru ca echipa noastră să-și continue activitatea. La începutul verii Unirea s-a despărțit de antrenoarea Victorina Bora, dar și de jucătoarele Georgiana Martin (CSM Roman), Cristina Strahan, Andreea Mărginean (ambele HM Buzău), Lorena Ostase (CSM Slatina... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 16:35 (3858 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu vrea 60 milioane de euro

Planul de Mobilitate Urbană Durabilă-«fantezie administrativă» sau dezbatere publică cu angajații Primăriei

Administrația Mocioniu vrea 60 milioane de euro

Luni, 5 septembrie 2016, la Casa de Cultură Municipală a Sloboziei, administrația Mocioniu a organizat prima dezbatere publică a Planului de Mobilitate Urbană Durabilă al Sloboziei. Documentul cuprinde un portofoliu de proiecte investiționale care urmează a fie realizate în perioada 2017-2030 și care presupun «dezvoltarea orașului într-un mod echilibrat». Valoarea acestor proiecte, în varianta optimistă, depășește 60 milioane de euro.

1 euro de fiecare slobozean
Planul de Mobilitate Urbană Durabilă al Municipiului Slobozia este unul dintre documentele obligatorii care permit accesarea... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 15:05 (5408 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Numărul angajaților din Ialomița s-a redus la jumătate

În ultimii 26 de ani

Numărul angajaților din Ialomița s-a redus la jumătate

O serie de date ale Direcției Județene de Statistică Ialomița confirmă declinul în care se află piața muncii din Ialomița. În 26 de ani, numărul angajaților înregistrați la nivelul județului s-a redus la jumătate. Dacă în 1990, Ialomița avea 83 mii de persoane angajate, în prezent doar 44 de mii de ialomițeni au un loc de muncă. Trendul descendent este susținut și de faptul că, în prezent, foarte puțini dintre angajatori mai au nevoie de forță de muncă.

Statistică îngrijorătoare Potrivit unui Raport al Direcției Județene de Statistică Ialomița, în anul 1990, în județ existau 83977 de... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 14:40 (4144 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Prichindeii Unirii au învins Steaua

Fotbal, «Hestia Junior’s Cup»

Prichindeii Unirii au învins Steaua

A doua parte a săptămînii precedente a adus la Călărași una dintre cele mai interesante competiții fotbalistice adresate copiilor. «Hestia Junior’s Cup» se adresează generațiilor 2005-2006 și 2007-2008. Unirea Slobozia s-a înscris la ambele categorii cu echipele pregătite de Ion Ionescu (2005) și Adrian Cristea (2007). Evoluțiile puștilor slobozeni au fost apreciate de publicul spectator, extrem de numeros. S-au născut patimi, s-au etalat execuții spectaculoase, dar cel mai important este faptul că toți copiii slobozeni au gustat din bucuria competiției. Și la acest nivel aceasta este adevărata victorie, una mai valoroasă decît orice trofeu. Generația 2007 a terminat pe locul 6, dar o parte dintre... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 13:25 (5772 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ziua Internațională a Cîinelui de Slobozia

Știm. Știm ce veți spune! Sînt sute de lucruri care ar fi trebuit făcute înainte. Groapa lui Stoica, cartierul pentru tineri,  ordine în administrație... Și locuri de muncă, și investitori, și curățenie în oraș... Dar ne-am săturat să repetăm asta la nesfîrșit. Am obosit să atragem mereu atenția... Oricum e inutil, oricum nu contează cine le ia locul! Așa că am decis să facem o pauză. Și am fost martori oculari, alături de primarul Adrian Mocioniu, la... prima ediție a Zilei Internaționale a Cîinelui!

O sărbătoare obișnuită Nici să nu îndrăzniți să zîmbiți! Ziua Internațională... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 12:20 (6466 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Ion Roată, liderul momentului

Debut interesant de campionat în Liga a IV-a ialomițeană. După 2 etape scurse de la start, Unirea Ion Roată redevine lider autoritar, după ce i-a spulberat pe cei de la Traian și Fierbinți, avînd un golaveraj de 14-2. Cu toate acestea, greul abia acum începe, iar bătălia va fi lungă și anevoioasă. Rapid Fetești, CS Amara și Recolta Gheorghe Lazăr sînt celelalte echipe care au acumulat punctaj maxim după primele două etape. Interesantă este povestea celor de la CS Amara, salvați de la retrogradare prin dispariția campioanei Andrias Andrășești. Totodată, «bomboana financiară» Robert Tereacă a ajuns la rîndu-i în stațiunea balneară. Cît despre Andrias Andrășești, putem puncta faptul inedit că este... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 11:10 (6537 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul primarului Urziceniului, Constantin Sava, trimis în judecată la Tribunalul Ialomița

Dosarul primarului Urziceniului, Constantin Sava, trimis în judecată la Tribunalul Ialomița

edilul a fost trimis în instanță sub control judiciar

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Naționale Anticorupție, dosarul primarului Urziceniului, Constantin Sava, a fost trimis în judecată la Tribunalul Ialomița. Astfel, potrivit anchetatorilor, «s-a dispus trimiterea în judecată, sub control judiciar, a inculpatului Sava Constantin, primar al municipiului Urziceni, în sarcina căruia s-a reținut săvîrșirea a două infracțiuni de instigare la abuz în serviciu dacă funcționarul a obținut pentru sine ori pentru altul un folos necuvenit». De asemenea, a fost trimisă în instanță, în stare de libertate, și Irimie Măria, «la data faptelor director executiv la Direcția Impozite și Taxe Locale... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2016, 11:20 (11731 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mocioniu vrea administrator public pentru Slobozia

Mocioniu vrea administrator public pentru Slobozia

Unul dintre proiectele de hotărîre aprobate în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia a fost cel care a vizat «stabilirea criteriilor, procedurilor și atribuțiilor specifice ocupării funcției contractuale de administrator public».

Funcții cu dedicație
Anunțată încă din perioada campaniei electorale, ideea înființării funcției de administrator public la Slobozia are acum suport legal. Plenul Consiliului Local a votat joi, 25 august, cu majoritate de voturi, un proiect de hotărîre care stabilește «criteriile, procedurile și atribuțiile specifice ocupării funcției contractuale... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2016, 21:25 (18541 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marius Stan este «Cetățean de Onoare» al municipiului Urziceni

Celebru la Chicago

Marius Stan este «Cetățean de Onoare» al municipiului Urziceni

La sfîrșitul săptămînii precedente, orașul Urziceni și-a onorat unul dintre cetățeni acordîndu-i titlul de «Cetățean de Onoare» al municipiului. Marius Stan a absolvit în anul 1980 cursurile Liceului Teoretic, actualul Colegiu Național «Grigore Moisil», ca șef de promoție și din 2010 este Senior Scientist (Cercetător Principal) la Argonne National Laboratory (Laboratorul Național al Argonului) și Senior Fellow (Cercetător Emerit) la University of Chicago (Universitatea Chicago).

Un ialomițean cu care ne putem mîndri
Propunerea acordării titlului de «Cetățean de Onoare» lui Marius... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2016, 20:10 (7803 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reglare de conturi în Consiliul Local Slobozia

Administrația Mocioniu se află sub asediu

Reglare de conturi în Consiliul Local Slobozia

Joi, 25 august 2016, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul unei ședințe maraton, de peste 4 ore, în care a legiferat o serie de proiecte de hotărîre de maximă importanță pentru oraș și buna administrare a acestuia. Întîlnirea a fost una beligerantă, consilierii Puterii și cei ai Opoziției făcînd publice animozitățile interpartinice. Controlul PSD asupra Consiliului Local (11 voturi) a permis legiferarea majorității proiectelor de hotărîre supuse atenției plenului. Printre acestea s-au numărat și proiectul care viza angajarea unui administrator public, cel privind prelungirea contractului de finanțare a proiectului «Reabilitare funcțională a Pieței Revoluției-Slobozia» sau cel prin care... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2016, 19:30 (5742 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru a decapitat instituțiile de cultură

Președintele Moraru a decapitat instituțiile de cultură

Scandalul decapitării instituțiilor de cultură din subordinea Consiliului Județean Ialomița continuă. Cristian Obrejan, directorul Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița a refuzat semnarea noului contract de management. Doina Roșca, directorul Centrului Cultural «Ionel Perlea», a intrat în concediu. Mihaela Racovițeanu, directorul Bibliotecii Județene «Ștefan Bănulescu» a acționat insituția în instanță. Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița susține că nu sînt probleme generate de el...

Administrația Moraru a vrut sînge... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2016, 15:50 (7598 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Lecții de antreprenoriat, predate la Dexter Academy

Proiect educativ inedit

Lecții de antreprenoriat, predate la Dexter Academy

Cel mai mare Centru Educativ privat din Slobozia, Dexter Academy și-a implicat micii cursanți într-un proiect inedit. Prichindeii și-au rupt o săptămînă din vacanța mare pentru a-și petrece timpul liber luînd lecții de antreprenoriat. La finalul cursurilor, micuții au realizat desene pe care le-au vîndut trecătorilor din Slobozia în «Magazinul micilor antreprenori», deschis în centrul orașului.

Prichindeii afaceriști
Cursurile școlii de vară deschisă la Dexter Academy s-au încheiat cu o săptămînă dedicată antreprenoriatului. 15 dintre prichindeii care au trecut în vacanța mare... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2016, 12:20 (5035 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Șpăgi împărțite cu sacoșa, în cabinetele medicale din Policlinica Slobozia

Anchetă marca DNA

Șpăgi împărțite cu sacoșa, în cabinetele medicale din Policlinica Slobozia

Un nou scandal de corupție lovește în plin cea mai mare unitate medicală din Ialomița. Procurorii Direcției Naționale Anticorupție au trimis în judecată, în urmă cu o săptămînă, două cadre medicale angajate ale Spitalului Județean de Urgență Slobozia, sub acuzația de «luare de mită». Este vorba despre Ionela Dumitrescu, singurul specialist balneofizioterapeut din județ și Liliana Elena Bordea, asistenta de la cabinetul acesteia. Este al doilea caz de corupție pe care procurorii l-au probat la Spitalul din Slobozia.

Ofereau consultații în schimbul șpăgilor
Scandalul șpăgilor primite... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 21:40 (23187 vizualizări - 33 comentarii)

EVENIMENT

Vivani impune tarife majorate la depozitarea gunoiului menajer

Consiliul Județean Ialomița se spală pe mîini

Vivani impune tarife majorate la depozitarea gunoiului menajer

Vivani Salubritate a notificat toate unitățile administrative din județ cu privire la majorarea tarifului de depozitare a deșeurilor menajere la 72,4 lei per tonă. Consiliul Județean Ialomița declină orice implicare în gestionarea acestei solicitări, autoritățile locale din județ susținînd că decizia ar putea duce la dublarea costurilor pentru populație.

Istoria unui asediu
La începutul lunii august 2016, Vivani Salubritate SA a transmis o adresă autorităților locale și operatorilor de salubritate de pe raza județului prin care a anunțat majorarea tarifului de depozitare a deșeurilor... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 20:20 (7960 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Agenda publică a lui Victor Europeanu’

Agenda publică a lui Victor Europeanu’

Victor Moraru vrea să fie un model european de președinte de Consiliu Județean. «Modelul european» este o noțiune laxă și destul de ambiguă, fiindcă nimeni nu știe, în realitate, cum se poate umple de conținut această sintagmă. Dar acestea sînt opinii personale care nu-și au locul aici. Singurul lucru care contează, sînt faptele...

Contabilitate administrativă
După modelul european statuat mai devreme și deprins după ureche în urma zecilor de vizite plătite la Bruxelles, Victor Moraru a contorizat cu o pasiune de contabil activitatea personală din prima lună de mandat și a publicat... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 19:35 (7916 vizualizări - 13 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ITM Ialomița: «Munca la negru», sancționată cu 170 mii de lei

Inspectorii ITM Ialomița a desfășurat, în perioada 18-25 mai 2020, un control privind «munca la negru», pe raza întregului județ. Dintre cei 38 de agenți economici verificați, 4 dintre aceștia nu aveau ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:40
(2253 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Copil de 10 ani, lovit de o mașină

Un copil de 10 ani din Fetești a ajuns la spital după ce a fost călcat de o mașină. Joi, 11 iunie 2020, minorul a traversat strada prin loc nepermis, fiind lovit de automobilul condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:15
(3017 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Bărbat din Ilfov, arestat pentru infracțiuni la regimul rutier

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au reușit identificarea unui bărbat, de 49 de ani, din județul Ilfov, pe numele căruia Judecătoria Buftea a emis un mandat ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:50
(3600 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Cercetați penal pentru infracțiuni pisciole

Polițiștii din Giurgeni au descoperit pe malul Dunării un vagon în care se aflau mai multe elemente folosite la pescuit, precum și o cantitate de 20 kg de pește, speciile plătică, novac, scrumbie, caras ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:40
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


Nereguli descoperite de inspectorii ITM Ialomița

În ultimele săptămâni, inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat o acțiune privind modul în care se asigură protecția muncii în cadrul firmelor care desfășoară activitate în ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:20
(1807 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 399 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri,12 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 399 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:05
(2913 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vitezomanii, depistați de radarul cu unde laser

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune pe linia combaterii nerespectării regimului legal de viteză pe DN2, în vederea reducerii riscului rutier. Au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 15:10
(1864 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Grindu, arestat pentru «conducere fără permis»

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:45
(2576 vizualizări - 0 comentarii)


O femeie din Ograda a înșelat vânzătoarea unui magazin din Slobozia

Polițiștii ialomițeni au identificat o femeie, din Ograda, bănuită de o faptă de «înșelăciune» la un magazin alimentar de pe raza municipiului Slobozia. Ar fi înșelat o vânzătoare căreia i-a luat și banii ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:40
(7244 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Biciclist acroșat de un autoturism

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 17,40, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe raza municipiului Slobozia, în care un autoturism a acroșat un biciclist. La locul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:20
(2358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Razie de amploare și percheziții

Urziceni: Razie de amploare și percheziții

26 de percheziții domiciliare au avut loc în dimineața zilei de miercuri pe raza municipiului Urziceni și a comunelor învecinate, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 19:10
(2543 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe DN2, la ieșirea din Urziceni

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 10,30, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe DN2, la ieșirea din municipiul Urziceni, în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:30
(3654 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de contrabandă cu țigări

Polițiștii din Călărași efectuează 17 percheziții domiciliare, în 7 județe, la locuințele unor persoane bănuite de contrabandă cu țigări la bordul navelor care tranzitează fluviul Dunărea. Astfel ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:15
(3739 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Sediul unui depozit de lacuri și vopseluri, amplasat în Slobozia, a fost cuprins de flăcări. Incendiul a izbucnit luni, 8 iunie 2020, într-un spațiu în care erau depozitate butoaie goale din tablă și plastic ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:10
(4089 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Traian: Cercetat penal pentru că și-a lovit mama

Un bărbat de 38 de ani din localitatea Traian s-a ales cu un dosar penal pentru că și-a lovit mama. Incidentul s-a petrecut duminică, 7 iunie 2020. Femeia a sunat la 112, iar polițiștii au emis pe numele ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:05
(2374 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Suspecți de «furt calificat», în vizorul polițiștilor

Trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 32 de ani, au intrat în atenția polițiștilor din Grivița după ce au fost prinși în flagrant transportând trei baloți de paie, pe care i-au sustras dintr-o gospodărie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:55
(2611 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Panou electric cuprins de flăcări

Panoul electric al unei locuințe din comuna Movilița a luat foc în după amiaza zilei luni, 8 iunie 2020. Pompierii militari au localizat imediat incendiul, reușind să îl lichideze după mai bine de o oră ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:50
(2991 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mini-vacanță de Rusalii cu dosare penale

Mini-vacanța de Rusalii s-a terminat la Poliție pentru cinci conducători auto. Aceștia au fost identificați în trafic de polițiști conducând în stare de ebrietate. Cea mai mare alcoolemie în aerul expirat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:45
(2702 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vegetație uscată în flăcări

Pompierii ialomițeni au intervenit pe raza localităților Traian, Țăndărei și Fetești pentru stingerea unor incendii de vegetație uscată. Flăcările au cuprins o suprafață de 4 hectare de teren. Cauza tuturor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:40
(2518 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jucării și haine vândute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o acțiune pentru combaterea ilegalităților în domeniul comercializării produselor contrafăcute pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:25
(2038 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț privind admiterea în instituțiile de învățământ ale Ministerului Apărării Naționale care pregătesc personal pentru nevoile Ministerului Afacerilor Interne-sesiunea 2020

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru participarea la concursurile de admitere ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:20
(4332 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 410 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 9 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 410 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:05
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 396 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 8 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 396 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2020, 16:15
(3419 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Două tinere de 17 ani, din localitatea Coșereni, au ajuns în noaptea de sâmbătă spre duminică, 6/7 iunie 2020, la unități medicale din Slobozia și București, fiind victime ale unui accident rutier. Fetele ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2020, 12:00
(3084 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Razie în Cartierul Vlașca

Polițiștii ialomițeni, alături de Gruparea Mobilă de Jandarmi Constanța, au efectuat vineri, 5 iunie 2020, o razie de amploare în Cartierul Vlașca din municipiul Fetești. Acțiunea a vizat prevenirea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:10
(2763 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,04%-șomajul în aprilie 2020

Potrivit Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, în luna aprilie 2020, rata șomajului înregistrată în județul Ialomița a fost de 4,04%. Astfel, în evidențele instituției, la data respectivă ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:05
(3432 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 391 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 5 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 391 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 16:05
(2735 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Focuri de armă trase de polițiști pentru a opri un șofer băut

Miercuri, 3 iunie 2020, un tânăr de 25 de ani, din Făcăeni, care ar fi trebuit să fie izolat la domiciliu, a fost depistat la volanul unei mașini în stare de ebrietate și fără a avea permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:40
(4895 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: A intrat cu mașina într-un stâlp

Un bărbat de 31 de ani din Amara, care a provocat un accident rutier, a fost identificat de polițiști la domiciliul său. Incidentul s-a petrecut miercuri, 3 iunie 2020, când tânărul a pierdut controlul ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:35
(3957 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara accident


302 ialomițeni s-au vindecat de COVID-19

Autoritățile sanitare din Ialomița au precizat faptul că numărul persoanelor bolnave de COVID-19 declarate vindecate a crescut la 302 în ultimele 24 de ore. Totuși, de la o zi la alta apar alte noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:30
(3118 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...