Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Macare Revine, Lazăr pleacă

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Macare Revine, Lazăr pleacă

Campionatul Ligii a III-a bate la ușă, iar Unirea Slobozia își definitivează în aceste zile lotul pe care se va baza în viitoarea stagiune. Pe lîngă despărțiri, la echipa galben-albastră s-a petrecut și o repatriere importantă. Ion Ionescu îl are din nou sub comanda sa pe mijlocașul la închidere Marius Macare. După o scurtă aventură italiană cu iz estival, fotbalistul de 31 de ani a hotărît să se întoarcă acasă și, în ciuda altor oferte pe care le-a primit, s-a ținut de cuvînt și a semnat un nou angajament cu Unirea Slobozia. În schimb, după ce l-a împrumutat 1 an pe Florinel Ibrian la Dunărea Călărași, conducerea Sloboziei a decis să renunțe și la serviciile fundașului central Gabriel Lazăr.... [citește_tot_articolul]

23 August 2016, 12:15 (6217 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Paros și Ionașcu, braț la braț

Meseriașii politicii locale

Paros și Ionașcu, braț la braț

Ex-primarul PSD și actual consilier local UNPR, Gabi Ionașcu și Radu Paros, redevenit președinte al PMP (și implicit al UNPR!), au organizat împreună prima conferință de presă. Cei doi au declarat că nu au fost niciodată dușmani, ci doar «adversari politici». Mariajul politic al celor doi este justificat de crearea unei opoziții stabile în cadrul Consiliului Local Slobozia...

Politica e o damă de companie
La începutul săptămînii precedente, filiala locală a PMP a organizat o conferință de presă în care a anunțat revenirea lui Radu Paros în poziția de președinte al filialei și... [citește_tot_articolul]

22 August 2016, 19:40 (7409 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: A murit adjunctul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

Slobozia: A murit adjunctul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

Veste șocantă pentru întreg colectivul de jandarmi ai Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița. Locotenent-colonelul Bogdan Stanciu, proaspăt numit în funcția de adjunct al instituției, și-a pierdut viața în urma unui accident stupid. Bărbatul avea 46 de ani.

A murit electrocutat
Din primele informații, se pare că accidentul în urma căruia locotenent-colonelul Bogdan Stanciu a murit s-a petrecut la el în gospodărie. Bărbatul s-a electrocutat din cauza unor fire neizolate corespunzător ale unui aparat pe care l-a folosit pentru a-și spăla mașina. Vestea dispariței sale a picat... [citește_tot_articolul]

21 August 2016, 16:55 (28887 vizualizări - 13 comentarii)

REPORTAJ

Povești din lada de zestre

Povești din lada de zestre

Cu o mînă ține strîns bucata de pînză. Cu cealaltă împunge acul cu ațe colorate în roșu și negru, făcînd să renască tradiționalele motive populare din zona Bărăganului. Creațiile îi aparțin Roxanei Boitaș, o adolescentă din satul Luciu, renumit în trecut pentru meșteșugul țesutului de covoare, ștergare și carpete. Anul acesta, ea a obținut locul II la Olimpiada Meșteșugurilor Artistice Tradiționale din Sibiu, eveniment dedicat tuturor elevilor care iubesc folclorul autentic românesc.

Lecția de folclor
Elevă a Liceului de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia, Roxana Boitaș nu s-a gîndit... [citește_tot_articolul]

16 August 2016, 18:35 (5445 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Și-a înjunghiat prietenul la o aniversare

Petrecere însîngerată la Fetești

Și-a înjunghiat prietenul la o aniversare

Proaspăt eliberat din închisoare după ce a comis o tîlhărie, un tînăr de 22 de ani din Fetești are toate șansele să revină după gratii. Acesta este principalul suspect într-un dosar penal ce vizează o încăierare, în urma căreia un alt tînăr a ajuns la spital înjunghiat cu un cuțit. În prezent, presupusul autor se află în arest la domiciliu pentru 30 de zile.

Victima se află la Terapie Intensivă
Altercația s-a petrecut la sfîrșitul săptămînii precedente, în Cartierul Coloniști din Fetești. După ce a petrecut la o aniversare, agresorul, identificat în persoana unui tînăr de 22 de... [citește_tot_articolul]

16 August 2016, 13:35 (7028 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicina de urgență din Ialomița, în impas

Medicina de urgență din Ialomița, în impas

Fără medici specialiști suficienți și cu dotări pregătite pentru casare, medicina de urgență din Ialomița așteaptă vremuri mai bune. Nevoile sînt mari, însă fondurile destinate acestui sector sînt limitate. Cu un buget de 500 mii de lei pe an, din care 70% reprezintă cheltuielile cu salariile, Unitatea de Primiri Urgențe Slobozia trebuie să achiziționeze medicamente și să plătească pentru reparația aparatelor care se strică. «Problema noastră este una generală. Să sperăm că lucrurile se vor îndrepta...» susține Anca Telehuz, medicul coordonator UPU-SMURD Slobozia. Toate acestea în condițiile în care prezentarea pacienților la UPU crește de la o lună la alta.

Urgențele, la raport... [citește_tot_articolul]

16 August 2016, 11:25 (17124 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ruinele Învățământului ialomițean

Ruinele Învățămîntului ialomițean

Scoase din rețeaua școlară din cauza numărului tot mai mic de elevi, zeci de unități de învățămînt din Ialomița s-au transformat în ruine. Primăriile pe raza localităților în care se află ar putea să le confere o utilitate publică, însă doar cu acordul Ministerului Educației, care se lasă cu greu convins în acest sens. În așteptarea unor vremuri mai bune, imobilele au început să se dărîme.

Unde sînt școlile de altă dată?
Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița explică faptul că, în prezent, rețeaua școlară a județului este alcătuită din peste 90 de clădiri, cu destinația... [citește_tot_articolul]

15 August 2016, 14:50 (3453 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Magazia cu chilipiruri fiscale

Ialomița: Magazia cu chilipiruri fiscale

Dacă vă întrebați unde ajunge marfa pe care Fiscul ialomițean o confiscă vă spunem noi. Așezate într-o magazie special amenajată la subsolul instituției, produsele sînt comercializate în baza unor proceduri legale foarte bine stabilite. Dincolo de birocrație, contează însă prețul care, de cele mai multe ori, este chilipir curat...

Povești din magazia Fiscului
Într-un an de zile, inspectorii fiscali din Ialomița instituie sechestre pe zeci de bunuri. Toate ajung apoi în magazia de la subsolul unității și așteaptă să fie valorificate. Încăperea a fost dotată corespunzător, pentru... [citește_tot_articolul]

14 August 2016, 13:10 (5844 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul din zona localității Dridu intră din nou în conservare

Podul din zona localității Dridu intră din nou în conservare

Reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au făcut public faptul că vor suspenda, pentru a doua oară, lucrările de consolidare ale podului peste rîul Prahova, din zona localității Dridu. Oficialii din administrația județeană au luat această decizie din cauza constructorului, care nu a respectat planul de realizare al obiectivului. Cel mai probabil șantierul va fi redeschis în primăvara anului viitor.

Un pod  imposibil de realizat
Podul peste rîul Prahova din zona localității Dridu reprezintă un punct extrem de important pentru județul Ialomița. Construcția face practic... [citește_tot_articolul]

12 August 2016, 19:20 (25119 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a întîmplat în Ialomița

Copii abuzați sexual de un vecin

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița sînt în alertă după ce mama a doi minori, de 6 și 9 ani, a sesizat faptul că micuții au fost abuzați de un vecin. Cercetările sînt în curs, copiii fiind deja evaluați psihologic de specialiștii DGASPC. Cazul a intrat și în atenția organelor de cercetare penală. Chiar dacă oficialii din cadrul Direcției susțin faptul că astfel de sesizări sînt limitate ca număr, o dată probate, 80% dintre acestea se confirmă.

Anchetă în curs la Slobozia
Cazul șocant s-a petrecut în urmă cu o săptămînă, în zona... [citește_tot_articolul]

12 August 2016, 11:05 (4593 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condamnare cu executare în scandalul apartamentului explodat la Slobozia

Condamnare cu executare în scandalul apartamentului explodat la Slobozia

După 5 ani de cercetări și expertize, judecătorii din Slobozia au dat o primă sentință în dosarul apartamentului care a sărit în aer  în primăvara anului 2011, în zona Clubul Tineretului. Nicolae Dobruțchi, proprietarul imobilului, a fost condamnat la 4 ani și 6 luni de închisoare cu executare pentru «înșelăciune» și «instigare la distrugere». Reamintim faptul că explozia a fost provocată de produse petroliere din categoria benzinelor, iar ginerele lui Dobruțchi și-a pierdut viața.

Haos la Slobozia
În noaptea de 27/28 mai 2011, pompierii, polițiștii criminaliști, dar și medicii... [citește_tot_articolul]

11 August 2016, 13:35 (8192 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fanteziile administrative ale președintelui Moraru

Se întîmplă la Consiliul Județean Ialomița

Fanteziile administrative ale președintelui Moraru

Președintele Victor Moraru declară pe site-ul Consiliului Județean Ialomița că motto-ul mandatului său este «APROAPE DE OAMENI, în deplină legalitate, responsabilitate și transparență!». În acest context, el a reiterat deja în cadrul  unor declarații publice primele 3 proiecte administrative de anvergură. Independent le consemnează ca atare, considerînd că orice comentarii ar fi de prisos.

Un proiect demn de un președinte
Primul dintre proiectele administrative ale președintelui Victor Moraru constă în crearea unui pasaj... [citește_tot_articolul]

10 August 2016, 17:25 (17901 vizualizări - 58 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moarte suspectă la Spitalul Slobozia

Moarte suspectă la Spitalul Slobozia

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița investighează moartea în condiții suspecte a unui nou-născut, adus pe lume la Spitalul Județean de Urgență  Slobozia. Din primele informații, copilul, care ar fi primit la naștere nota 9, și-a pierdut viața a doua zi. Deocamdată, anchetatorii sînt rezervați cu privire la cauzele care au provocat decesul și așteaptă rezultatele necropsiei efectuată la Institutul Național de Medicină Legală «Mina Minovici» din București.

Anchetă în curs
Din datele preliminarii, se pare că femeia s-a prezentat la Camera Primiri Urgențe a... [citește_tot_articolul]

10 August 2016, 12:40 (14056 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

AJOFM Ialomița publică oferte de muncă iluzorii

AJOFM Ialomița publică oferte de muncă iluzorii

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița are printre responsabilități și plasarea în cîmpul muncii a șomerilor. Săptămînal, instituția publică pe site-ul propriu locurile de muncă disponibile la nivelul întregului județ. Reporterii Independent au efectuat un sondaj pentru a descoperi cîți dintre angajatori sînt dispuși să primească la serviciu un muncitor necalificat. A fost nevoie de cîteva telefoane pentru a evidenția faptul că în spatele ofertelor publicate se ascund doar niște iluzii. Legea încurajează la rîndul ei această practică, forțîndu-i pe angajatori să declare locurile de muncă drept vacante, sub sancțiunea amenzii... [citește_tot_articolul]

9 August 2016, 13:55 (7005 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

3 titluri pentru Slobozia la «Cupa TenisCon»

Tenis de cîmp

3 titluri pentru Slobozia la «Cupa TenisCon»

Săptămâna precedentă a adus la Slobozia un nou turneu de tenis juvenil. «Cupa TenisCon», derulată pe arena omonimă, a beneficiat de o participare numeroasă, iar tinerii tenismeni slobozeni au exploatat din plin statutul de gazde. Astfel, Alexandra Iordache s-a impus lejer în concursul fetelor sub 14 ani, iar turneul de dublu feminin al categoriei sub 12 ani a fost adjudecat de echipa slobozeană alcătuită din Daria Tudor și Bianca Petre. Cel mai interesant duel s-a consumat la categoria masculină sub 14 ani, unde slobozenii Rareș Bordei și Liviu Zamfirache au jucat cu trofeul pe masă. După ce fiecare a cîștigat cîte un set cu același scor, 6-4, în decisiv Rareș s-a impus cu 6-2, realizînd o spectaculoasă... [citește_tot_articolul]

9 August 2016, 12:20 (5196 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean premiază performanțele educaționale

Inițiativă administrativă în Ialomița

Consiliul Județean premiază performanțele educaționale

Săptămîna trecută, Consiliul Județean Ialomița a lansat în dezbatere publică inițiativa premierii elevilor și profesorilor care au obținut rezultate notabile la concursurile naționale și internaționale. Valoarea premiilor variază între 250 și 1500 de lei. În premieră, susțin oficialii instituției, se vor acorda premii și profesorilor îndrumători.

O inițiativă așteptată de ani buni
Consiliul Județean Ialomița a decis să acorde premii în bani elevilor și profesorilor care au obținut premii naționale și internaționale la concursurile și olimpiadele desfășurate în anul școlar 201... [citește_tot_articolul]

8 August 2016, 18:15 (14999 vizualizări - 35 comentarii)

EVENIMENT

Averile primarilor din Ialomița (II)

7 orașe pentru 7 averi de primari

Averile primarilor din Ialomița (II)

Ialomița are 7 orașe. Orașul stațiune Amara care ni l-a dat pe Victor Moraru, noul președinte al Consiliului Județean, două orașe-sate, Căzănești și Fierbinți, un oraș-fantomă, Țăndărei, un oraș-șomer, Fetești și 2 orașe de provincie, recte Urziceni și Slobozia. Dintre ele, Slobozia, Fetești și Căzănești au primari noi, iar Amara se pregătește, după cum deja am spus-o, pentru alegeri parțiale.

Cezarii cei noi
Cel dintîi dintre primarii ialomițeni este Adrian Mocioniu (Slobozia)-PSD. Însă, potrivit declarației de avere, este cel mai sărac și mai cinstit dintre... [citește_tot_articolul]

8 August 2016, 11:45 (7693 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Plajă cu acces restricționat în stațiunea Amara

Plajă cu acces restricționat în stațiunea Amara

Un filmuleț postat pe un site de socializare aprinde scîntei în stațiunea Amara. Un grup de turiști au fost surprinși în timp ce așteptau în fața porților încuiate ale unei plaje private, ca să se scalde în apele lacului. Explicația administratorului respectivei plaje este ilară: «Programul nostru începe la ora 8,30, iar oamenii au venit mai devreme... Era normal să aștepte. Sîntem o plajă privată!».

Obligați să aștepte să facă plajă
Filmulețul cu pricina a fost realizat în prima zi a acestei săptămîni, la primele ore ale dimineții. Pregătiți să ia contact cu nisipul... [citește_tot_articolul]

6 August 2016, 15:20 (32455 vizualizări - 50 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Mocioniu este funcțională

Prima ședință ordinară a noului Consiliu Local Slobozia

Administrația Mocioniu este funcțională

Joi, 22 iulie 2016, s-a desfășurat prima ședință ordinară a noului Consiliu Local Slobozia. Așteptată de mai bine de o lună, întîlnirea a confirmat noile raporturi de forțe din cadrul forului legislativ local. Reamintim că, în mandatul 2016-2020, în Consiliul Local Slobozia vor activa 9 consilieri PSD, 5 PNL, 2 ALDE, 2 UNPR, 2 PMP și un consilier al Partidului Ialomițenilor. Posturile de viceprimari au fost adjudecate de PSD prin Rudolf Gradea, un apropiat al primarului Adrian Mocioniu și Gabriel Mușat, care a ocupat aceeași funcție și în mandatul trecut. Teoretic, raportul de forțe dintre reprezentanții Puterii (PSD+ALDE) și cei ai Opoziției (PNL+UNPR+PMP+PI) este de 11 la 9. În realitate însă... [citește_tot_articolul]

5 August 2016, 16:25 (5213 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Regimentul 51 a fost desființat

Slobozia: Regimentul 51 a fost desființat

Regimentul 51 Artilerie Mixtă «General Cornel Paraniac» a fost desființat. Informația a fost confirmată public de către Ministerul Apărării Naționale. Decizia a fost adoptată în urmă cu o lună.

Liniște la garnizoana de la Gară
De o lună și mai bine, în spatele zidurilor garnizoanei e liniște. La ultimul eveniment public, Ziua Imnului Național, desfășurat pe 29 iulie, militarii Regimentul 51 Artilerie Mixtă «General Cornel Paraniac» au lipsit. Explicația oferită ziarului nostru de către Direcția Informații și Relații Publice din cadrul MApN este lapidară. «Regimentul 51 Artilerie... [citește_tot_articolul]

5 August 2016, 13:05 (8121 vizualizări - 4 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
269 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

O bombă de aviație, care cântărea 50 kg, a fost descoperită duminică, 30 august a.c., pe malul râului Ialomița, în zona localității Cosâmbești. Elementul de muniție a fost descoperit de un localnic, care ...[citește_toată_știrea]

30 August 2020, 19:30
(5382 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 945 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Sâmbătă, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 945, cu un caz mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 August 2020, 16:05
(3491 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Infractor identificat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au reușit identificarea autorului unor fapte de «lipsire de libertate» și «lovire», pe raza localității Ion Roată. Este vorba despre un bărbat, de 53 de ani, din București, pe numele ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:55
(2085 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: La volan sub influența alcoolului

Un tânăr de 26 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice, pe raza localității Mărculești. În urma testării cu aparatul Drager a rezultat ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:50
(4743 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 944 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 28 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 944, cu 10 mai multe față de ziua de joi, 27 august ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 16:05
(3611 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Adolescent de 17 ani, depistat la volan

Miercuri, 26 august a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni au oprit în trafic un autoturism ce se deplasa pe raza comunei Borănești. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:20
(3007 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Prinși după ce au furat porumb

Doi bărbați au fost prinși în flagrant de polițiștii ialomițeni în timp ce transportau cu o căruță peste 300 kg de porumb, sustras de pe un teren agricol din apropierea localității Gârbovi. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:15
(2564 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 934 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Joi, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 934, cu 8 mai multe față de ziua de miercuri, 26 august ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 16:10
(2484 vizualizări - 0 comentarii)


Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță sanitară pentru elevi și cadre didactice reprezintă o prioritate pentru toți factorii decizionali. «Viceprimarul Gabriel Mușat și directorul economic, Adrian Trifan, s-au așezat la masa dezbaterilor joi, 27 august 2020, cu directorii unităților de învățământ pentru a stabili necesarul de materiale, să identifice resursele financiare și procedurile de achiziție a produselor de igienă și protecție» ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 15:55
(4168 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,65%-rata șomajului în iulie 2020

La sfârșitul lunii iulie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4351 șomeri (din care 2049 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 14:05
(2361 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC GREENFIBER
INTERNATIONAL SA-P.L. URZICENI

ANGAJEAZĂ PERSONAL
Vrei stabilitate? Seriozitate?
Atunci APLICĂ la compania noastră!
Suntem unul dintre
cei mai mari angajatori din Urziceni
și angajăm următoarele
categorii de personal

-Electrician
-Stivuitorist
-Manipulant
-Muncitor necalificat

Oferim
Contract individual de muncă,
salariu fix, tichete de masă, transport

Ne puteți contacta
la telefon 0751/151.156
sau puteți depune CV-ul personal
la poarta societății din
localitatea Urziceni, DN2, Km 57,5
(fosta fabrică de ferite din Urziceni)
-RESURSE UMANE

27 August 2020, 13:10


Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 13,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la ieșirea din Fetești spre Autostrada A2. Astfel, un camion încărcat cu baloți de lucernă s-a răsturnat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:50
(4296 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 12,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu produs la un magazin de piese auto din localitatea Movilița. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:45
(2428 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Urziceni, reținut pentru furt de porumb

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat și reținut pentru 24 de ore un bărbat, de 32 de ani, bănuit de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată». Astfel, la data de 23 august ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:25
(4462 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a polițiștilor la Țăndărei

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat marți, 25 august a.c., pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, precum și pentru reducerea riscului rutier ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:20
(2150 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Miercuri, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 s-a menținut la 926 cazuri de COVID-19, nefiind înregistrate ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 16:05
(2942 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 278 de controale, amenzi de 421300 de lei

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii, stabilite atât prin lege cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2020, în perioada 15.06-24.08.2020 s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 15:40
(1662 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Marți, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 926 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât luni ...[citește_toată_știrea]

25 August 2020, 16:10
(2768 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Ograda care și-ar fi bătut tatăl

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 45 de ani, care și-ar fi lovit tatăl. Astfel, sâmbătă, 22 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:35
(6657 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 288000 de lei, 29 de permise reținute

În perioada 21-23 august a.c., polițiștii ialomițeni au acționat, pe raza întregului județ, pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:25
(2472 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa pe mai multe străzi din Grecii de Jos

Pentru executarea lucrărilor de extindere a rețelei de alimentare cu apă din Grecii de Jos, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, miercuri, 26 august 2020, în intervalul orar 9,00-15,00 ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 17:55
(4263 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 920 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 24 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 920 cazuri de COVID-19, cu 11 mai multe decât vineri, 21 august a.c., când au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 16:05
(3809 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbătescu: Incendiu la o șiră de baloți

În noaptea de duminică spre luni, 23/24 august 2020, puțin trecut de miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de plante furajere în gospodăria ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:35
(3148 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Țăndărei, Fetești, între Movila și Fetești, Coșereni

Sâmbătă, 22 august 2020, și duminică, 23 august a.c., mai multe incendii de vegetație uscată s-au produs între Țăndărei și Bărăganu, pe marginea DN21, la Coșereni, precum și între localitățile Movila și ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:30
(2388 vizualizări - 0 comentarii)


Pericol de explozie aproape de centrul Sloboziei

Pericol de explozie în zona Parcului E14 din Slobozia. Muncitorii care lucrează la reamenajarea spațiului aflat la intersecția Străzii Episcopiei cu Bulevardul Unirii au scos din pământ, în timpul săpăturilor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:50
(3597 vizualizări - 2 comentarii)


Tânără din Slobozia, surprinsă la volan cu un permis falsificat

O tânără de 24 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistată la volanul unei mașini având documente falsificate. Aceasta a fost trasă pe dreapta pentru un control de rutină și ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:40
(2326 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Reținuți pentru «tâlhărie»

În urma unei acțiuni desfășurată de polițiști pe raza localității Movilița, în cursul zilei de joi, 20 august a.c., oamenii legii au reușit identificarea și reținerea pentru 24 de ore a doi bărbați de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:30
(3068 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț de animale și autor al unor furturi din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii din Țăndărei au reușit joi, 20 august a.c., identificarea și reținerea pentru 24 de ore a unui tânăr de 18 ani, din localitate, autor a mai multor furturi din locuințe și de animale, comise pe ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:25
(3414 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 909 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 21 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 909 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât joi, 20 august a.c., când au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 16:10
(1881 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 900 de cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 20 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, în județul Ialomița s-au înregistrat 900 cazuri de COVID-19, cu 12 mai multe decât miercuri, 19 august a.c., când au fost înregistrate 88 ...[citește_toată_știrea]

20 August 2020, 16:05
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...