Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ministrul Agriculturii, Achim Irimescu, rănit într-un accident rutier produs lîngă Slobozia

Ancheta accidentului va fi coordonată de procurorii Parchetului General

Ministrul Agriculturii, Achim Irimescu, a fost implicat joi, 25 august 2016, într-un accident rutier, produs lîngă Slobozia. Mai multe surse precizează faptul că acesta se deplasa către Brăila, împreună cu o delegație oficială, din care a făcut parte și ministrul Agriculturii din Kuweit. În prezent, ministrul Irimescu se află internat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, unde primește îngrijiri medicale la Unitate de Primiri Urgențe. 


UPDATE În cazul accidentului rutier în care au fost implicați Achim Irimescu, ministrul român al Agriculturii, și omologul său din... [citește_tot_articolul]

25 August 2016, 14:30 (21433 vizualizări - 36 comentarii)

EVENIMENT

Cegani: Bătrână, omorâtă de virusul West Nile

Cegani: Bătrînă, omorîtă de virusul West Nile

Virusul West Nile face noi victime în județul Ialomița. O bătrînă de 77 de ani, din satul Cegani, a murit la Spitalul «Matei Balș» din București, după ce a fost înțepată de un țînțar, purtător al virusului care provoacă meningita. Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița precizează faptul că medicii unității sanitare din Capitală au în prezent sub supraveghere alți doi ialomițeni, suspecți de West Nile. Este vorba despre o femeie și un bărbat din localitățile Movilița și Urziceni.

Măsuri de urgență
Bătrîna de 77 de ani din Cegani a ajuns la Spitalul «Matei Balș» din... [citește_tot_articolul]

24 August 2016, 14:52 (13692 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Eu cred în respectarea legii și nu am făcut niciodată compromisuri!»

Șeful IPJ Ialomița, Viorel Ștefu mai vrea un an

«Eu cred în respectarea legii și nu am făcut niciodată compromisuri!»

La sfîrșitul lunii octombrie 2016, comandantul Poliției ialomițene, Viorel Ștefu, ar trebui să-și ia la revedere de la funcție. Nu vrea. Dimpotrivă. Spune că în cei 7 ani care au trecut de la numirea sa în funcție a ajuns să iubească Ialomița mai mult decît Buzăul și legea mai mult decît mutările disciplinare. Un prilej la fel de bun ca oricare altul pentru a întreba pe ce se bazează cariera sa, suspect de longevivă, și ce rost are să rămîi cînd poți pleca linișit la pensie...

Un an cu voie de la ministru
Are 56 de ani, încă mai face sport și îi șade mai bine în civil decît în uniformă. A evitat atent scandalurile publice și a transformat instituția dintr-o «tîrlă fără cîini» într-un sistem militarizat în care ordinul se execută, iar discuțiile nu trec de ușile Inspectoratului.... [citește_tot_articolul]

23 August 2016, 19:35 (17895 vizualizări - 20 comentarii)

SPORT

«Îmi place să antrenez handbaliste, nu nume!»

Handbal, Dumitru Muși, antrenor CSM Unirea Slobozia

«Îmi place să antrenez handbaliste, nu nume!»

Este unul dintre cei mai importanți antrenori ai handbalului feminin românesc, dar își păstrează amabilitatea dintotdeauna. Picăm în toiul ședinței de pregătire fizică, dar ne acordă cîteva minute pentru interviu cu toate că «în general, vorbesc la finalul antrenamentului!». Dumitru Muși este antrenorul CSM Unirea Slobozia! A condus deja echipa întrt-un turneu de pregătire, la Ploiești și, după cum veți vedea, privește cu optimism spre evoluția echipei din viitorul sezon de Ligă Națională.
-Domnule Muși, o vară fierbinte pentru Unirea Slobozia, plină de incertitudini... Ce v-a convins să preluați conducerea acestui proiect în următorul sezon?
-Pentru mine... [citește_tot_articolul]

23 August 2016, 16:40 (6630 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mocioniu transparentizează activitatea Primăriei Slobozia

Mocioniu transparentizează activitatea Primăriei Slobozia

Firmele administrației slobozene funcționează abuziv și ilegal

Primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, a organizat prima conferință de presă de la debutul mandatului. «Am avut nevoie de două luni pentru a ne familiariza cu problemele orașului...» a declarat acesta în cadrul conferinței de presă. Principalele probleme abordate au vizat investițiile aflate în derulare la nivelul municipiului Slobozia. Concluzia oficială a acestei prime etape a mandatului lui Adrian Mocioniu este că «administrația locală funcționează normal și oamenii pot fi mulțumiți...».

Prima dată nu se uită
Vineri, 19 august 2016, primarul Adrian Mocioniu a organizat prima... [citește_tot_articolul]

23 August 2016, 15:05 (8396 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

150 de sportivi la Memorialul «Ioan Pinter»

Tenis de cîmp

150 de sportivi la Memorialul «Ioan Pinter»

De ani buni, pentru sportul slobozean luna august înseamnă Memorialul «Ioan Pinter», competiție de tradiție a tenisului de cîmp, care o dată cu ediția din acest an tindă să revină la strălucirea de altă dată. Turneul care s-a încheiat la mijlocul săptămînii trecute a adunat la start 150 de sportivi, de la 10 ani, la categoria seniori, copii și tineri entuziaști, care au oferit un spectacol plăcut ochiului. Totul printre aplauzele binevoitoare ale majorității privitorilor și orgoliile greu de contracarat ale părinților, de multe ori mai vanitoși decît purtătorii de rachetă. C-așa-i de cele mai multe ori în tenis, mai cu seamă în cel juvenil. Altfel, organizarea a fost, din nou, ireproșabilă, iar... [citește_tot_articolul]

23 August 2016, 14:25 (5221 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Primarii PNL sunt vânați politic!»

Deputatul Tinel reclamă

«Primarii PNL sînt vînați politic!»

Deputatul Gheorghe Tinel reclamă faptul că primarii PNL sînt vînați de instituțiile descentralizate ale statului. Acuzația survine în contextul în care, la Vlădeni, un control al Direcției de Sănătate Publică a amendat autoritățile locale pentru că «apa nu e potabilă»...

A început «vînătoarea politică»
Deputatul PNL Gheorghe Tinel a reclamat public faptul că instituțiile descentralizate din Ialomița vînează politic primarii Opoziției. Printr-un comunicat de presă acesta a sancționat ceea ce el consideră a fi un abuz flagrant: «PNL Ialomița cere structurilor deconcentrate și în... [citește_tot_articolul]

23 August 2016, 13:05 (12627 vizualizări - 18 comentarii)

SPORT

Macare Revine, Lazăr pleacă

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Macare Revine, Lazăr pleacă

Campionatul Ligii a III-a bate la ușă, iar Unirea Slobozia își definitivează în aceste zile lotul pe care se va baza în viitoarea stagiune. Pe lîngă despărțiri, la echipa galben-albastră s-a petrecut și o repatriere importantă. Ion Ionescu îl are din nou sub comanda sa pe mijlocașul la închidere Marius Macare. După o scurtă aventură italiană cu iz estival, fotbalistul de 31 de ani a hotărît să se întoarcă acasă și, în ciuda altor oferte pe care le-a primit, s-a ținut de cuvînt și a semnat un nou angajament cu Unirea Slobozia. În schimb, după ce l-a împrumutat 1 an pe Florinel Ibrian la Dunărea Călărași, conducerea Sloboziei a decis să renunțe și la serviciile fundașului central Gabriel Lazăr.... [citește_tot_articolul]

23 August 2016, 12:15 (6217 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Paros și Ionașcu, braț la braț

Meseriașii politicii locale

Paros și Ionașcu, braț la braț

Ex-primarul PSD și actual consilier local UNPR, Gabi Ionașcu și Radu Paros, redevenit președinte al PMP (și implicit al UNPR!), au organizat împreună prima conferință de presă. Cei doi au declarat că nu au fost niciodată dușmani, ci doar «adversari politici». Mariajul politic al celor doi este justificat de crearea unei opoziții stabile în cadrul Consiliului Local Slobozia...

Politica e o damă de companie
La începutul săptămînii precedente, filiala locală a PMP a organizat o conferință de presă în care a anunțat revenirea lui Radu Paros în poziția de președinte al filialei și... [citește_tot_articolul]

22 August 2016, 19:40 (7410 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: A murit adjunctul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

Slobozia: A murit adjunctul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

Veste șocantă pentru întreg colectivul de jandarmi ai Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița. Locotenent-colonelul Bogdan Stanciu, proaspăt numit în funcția de adjunct al instituției, și-a pierdut viața în urma unui accident stupid. Bărbatul avea 46 de ani.

A murit electrocutat
Din primele informații, se pare că accidentul în urma căruia locotenent-colonelul Bogdan Stanciu a murit s-a petrecut la el în gospodărie. Bărbatul s-a electrocutat din cauza unor fire neizolate corespunzător ale unui aparat pe care l-a folosit pentru a-și spăla mașina. Vestea dispariței sale a picat... [citește_tot_articolul]

21 August 2016, 16:55 (28893 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Povești din lada de zestre

Povești din lada de zestre

Cu o mînă ține strîns bucata de pînză. Cu cealaltă împunge acul cu ațe colorate în roșu și negru, făcînd să renască tradiționalele motive populare din zona Bărăganului. Creațiile îi aparțin Roxanei Boitaș, o adolescentă din satul Luciu, renumit în trecut pentru meșteșugul țesutului de covoare, ștergare și carpete. Anul acesta, ea a obținut locul II la Olimpiada Meșteșugurilor Artistice Tradiționale din Sibiu, eveniment dedicat tuturor elevilor care iubesc folclorul autentic românesc.

Lecția de folclor
Elevă a Liceului de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia, Roxana Boitaș nu s-a gîndit... [citește_tot_articolul]

16 August 2016, 18:35 (5446 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Și-a înjunghiat prietenul la o aniversare

Petrecere însîngerată la Fetești

Și-a înjunghiat prietenul la o aniversare

Proaspăt eliberat din închisoare după ce a comis o tîlhărie, un tînăr de 22 de ani din Fetești are toate șansele să revină după gratii. Acesta este principalul suspect într-un dosar penal ce vizează o încăierare, în urma căreia un alt tînăr a ajuns la spital înjunghiat cu un cuțit. În prezent, presupusul autor se află în arest la domiciliu pentru 30 de zile.

Victima se află la Terapie Intensivă
Altercația s-a petrecut la sfîrșitul săptămînii precedente, în Cartierul Coloniști din Fetești. După ce a petrecut la o aniversare, agresorul, identificat în persoana unui tînăr de 22 de... [citește_tot_articolul]

16 August 2016, 13:35 (7028 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicina de urgență din Ialomița, în impas

Medicina de urgență din Ialomița, în impas

Fără medici specialiști suficienți și cu dotări pregătite pentru casare, medicina de urgență din Ialomița așteaptă vremuri mai bune. Nevoile sînt mari, însă fondurile destinate acestui sector sînt limitate. Cu un buget de 500 mii de lei pe an, din care 70% reprezintă cheltuielile cu salariile, Unitatea de Primiri Urgențe Slobozia trebuie să achiziționeze medicamente și să plătească pentru reparația aparatelor care se strică. «Problema noastră este una generală. Să sperăm că lucrurile se vor îndrepta...» susține Anca Telehuz, medicul coordonator UPU-SMURD Slobozia. Toate acestea în condițiile în care prezentarea pacienților la UPU crește de la o lună la alta.

Urgențele, la raport... [citește_tot_articolul]

16 August 2016, 11:25 (17139 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ruinele Învățământului ialomițean

Ruinele Învățămîntului ialomițean

Scoase din rețeaua școlară din cauza numărului tot mai mic de elevi, zeci de unități de învățămînt din Ialomița s-au transformat în ruine. Primăriile pe raza localităților în care se află ar putea să le confere o utilitate publică, însă doar cu acordul Ministerului Educației, care se lasă cu greu convins în acest sens. În așteptarea unor vremuri mai bune, imobilele au început să se dărîme.

Unde sînt școlile de altă dată?
Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița explică faptul că, în prezent, rețeaua școlară a județului este alcătuită din peste 90 de clădiri, cu destinația... [citește_tot_articolul]

15 August 2016, 14:50 (3454 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Magazia cu chilipiruri fiscale

Ialomița: Magazia cu chilipiruri fiscale

Dacă vă întrebați unde ajunge marfa pe care Fiscul ialomițean o confiscă vă spunem noi. Așezate într-o magazie special amenajată la subsolul instituției, produsele sînt comercializate în baza unor proceduri legale foarte bine stabilite. Dincolo de birocrație, contează însă prețul care, de cele mai multe ori, este chilipir curat...

Povești din magazia Fiscului
Într-un an de zile, inspectorii fiscali din Ialomița instituie sechestre pe zeci de bunuri. Toate ajung apoi în magazia de la subsolul unității și așteaptă să fie valorificate. Încăperea a fost dotată corespunzător, pentru... [citește_tot_articolul]

14 August 2016, 13:10 (5844 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul din zona localității Dridu intră din nou în conservare

Podul din zona localității Dridu intră din nou în conservare

Reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au făcut public faptul că vor suspenda, pentru a doua oară, lucrările de consolidare ale podului peste rîul Prahova, din zona localității Dridu. Oficialii din administrația județeană au luat această decizie din cauza constructorului, care nu a respectat planul de realizare al obiectivului. Cel mai probabil șantierul va fi redeschis în primăvara anului viitor.

Un pod  imposibil de realizat
Podul peste rîul Prahova din zona localității Dridu reprezintă un punct extrem de important pentru județul Ialomița. Construcția face practic... [citește_tot_articolul]

12 August 2016, 19:20 (25147 vizualizări - 31 comentarii)

EVENIMENT

S-a întîmplat în Ialomița

Copii abuzați sexual de un vecin

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița sînt în alertă după ce mama a doi minori, de 6 și 9 ani, a sesizat faptul că micuții au fost abuzați de un vecin. Cercetările sînt în curs, copiii fiind deja evaluați psihologic de specialiștii DGASPC. Cazul a intrat și în atenția organelor de cercetare penală. Chiar dacă oficialii din cadrul Direcției susțin faptul că astfel de sesizări sînt limitate ca număr, o dată probate, 80% dintre acestea se confirmă.

Anchetă în curs la Slobozia
Cazul șocant s-a petrecut în urmă cu o săptămînă, în zona... [citește_tot_articolul]

12 August 2016, 11:05 (4593 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Condamnare cu executare în scandalul apartamentului explodat la Slobozia

Condamnare cu executare în scandalul apartamentului explodat la Slobozia

După 5 ani de cercetări și expertize, judecătorii din Slobozia au dat o primă sentință în dosarul apartamentului care a sărit în aer  în primăvara anului 2011, în zona Clubul Tineretului. Nicolae Dobruțchi, proprietarul imobilului, a fost condamnat la 4 ani și 6 luni de închisoare cu executare pentru «înșelăciune» și «instigare la distrugere». Reamintim faptul că explozia a fost provocată de produse petroliere din categoria benzinelor, iar ginerele lui Dobruțchi și-a pierdut viața.

Haos la Slobozia
În noaptea de 27/28 mai 2011, pompierii, polițiștii criminaliști, dar și medicii... [citește_tot_articolul]

11 August 2016, 13:35 (8195 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Fanteziile administrative ale președintelui Moraru

Se întîmplă la Consiliul Județean Ialomița

Fanteziile administrative ale președintelui Moraru

Președintele Victor Moraru declară pe site-ul Consiliului Județean Ialomița că motto-ul mandatului său este «APROAPE DE OAMENI, în deplină legalitate, responsabilitate și transparență!». În acest context, el a reiterat deja în cadrul  unor declarații publice primele 3 proiecte administrative de anvergură. Independent le consemnează ca atare, considerînd că orice comentarii ar fi de prisos.

Un proiect demn de un președinte
Primul dintre proiectele administrative ale președintelui Victor Moraru constă în crearea unui pasaj... [citește_tot_articolul]

10 August 2016, 17:25 (18026 vizualizări - 58 comentarii)

EVENIMENT

Moarte suspectă la Spitalul Slobozia

Moarte suspectă la Spitalul Slobozia

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița investighează moartea în condiții suspecte a unui nou-născut, adus pe lume la Spitalul Județean de Urgență  Slobozia. Din primele informații, copilul, care ar fi primit la naștere nota 9, și-a pierdut viața a doua zi. Deocamdată, anchetatorii sînt rezervați cu privire la cauzele care au provocat decesul și așteaptă rezultatele necropsiei efectuată la Institutul Național de Medicină Legală «Mina Minovici» din București.

Anchetă în curs
Din datele preliminarii, se pare că femeia s-a prezentat la Camera Primiri Urgențe a... [citește_tot_articolul]

10 August 2016, 12:40 (14056 vizualizări - 15 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Făcăeni: La volan sub influența alcoolului

Un tânăr de 26 de ani, din localitatea Făcăeni, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic sub influența băuturilor alcoolice. Acesta a refuzat de asemenea să se prezinte la spital pentru ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:10
(2936 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne de foc vândute ilegal

Miercuri, 22 ianuarie 2020, polițiștii din Ialomița au desfășurat o amplă acțiune de combatere a infracțiunilor la regimul silvic. Astfel, oamenii legii au aplicat 23 de sancțiuni contravenționale în valoare ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:05
(2973 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pietonii, victime ale șoferilor grăbiți

În cursul zilei de marți, 21 ianuarie 2020, trei pietoni au ajuns la spital, fiind victime ale accidentelor de circulație. În primul caz este vorba despre un bărbat, de 47 de ani, domiciliat în Amara, care ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2020, 20:10
(2935 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Simulare VR pentru prevenirea furturilor din locuințe

Acțiune inedită a polițiștilor ialomițeni în cadrul campaniei de prevenire a furturilor din locuințe «Hoții îți invadează intimitatea». Miercuri, 22 ianuarie 2020, oamenii legii le-au prezentat clienților ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2020, 20:05
(4642 vizualizări - 1 comentariu)


Valea Ciorii: Peste 300 kg de pește, o barcă pneumatică și plase, confiscate de polițiști

Valea Ciorii: Peste 300 kg de pește, o barcă pneumatică și plase, confiscate de polițiști

Aproape 300 de kilograme de pește din speciile crap și somn precum și o barcă pneumatică și plase de pescuit au fost confiscate de polițiștii ialomițeni în localitatea Valea Ciorii. Astfel, luni, 20 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2020, 16:15
(5212 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Luni, 20 ianuarie a.c., în jurul orelor 20,00, polițiștii din Stelnica, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Vlădeni, au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr, de 26 de ani ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2020, 16:10
(3279 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 16 persoane evacuate dintr-un bloc cu 4 etaje

16 persoane au fost evacuate în cursul zilei de marți, 21 ianuarie 2020, dintr-un bloc cu 4 etaje din Fetești, din cauza unei butelii care a luat foc. La locul intervenției au participat pompierii Gărzii ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2020, 14:35
(3935 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița atenționează: Sunt active 17 focare de pestă porcină africană!

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că luni, 20 ianuarie 2020, pe raza județului Ialomița, sunt declarate 17 focare de pestă porcină africană. Astfel, în localitatea ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 17:10
(3009 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: 190 kg de pește, confiscate

Vineri, 17 ianuarie a.c., polițiștii au oprit pentru control, pe raza localității Bucu, un autoturism condus de un bărbat, de 36 de ani, din județul Ilfov. În urma verificării autovehiculului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 16:45
(3086 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Săli de jocuri de noroc, verificate de polițiști

Duminică, 19 ianuarie a.c., polițiștii de Ordine Publică și Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au desfășurat o acțiune preventivă pentru creșterea gradului de siguranță al ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 16:40
(2622 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Vineri, 17 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești au oprit pentru control, pe raza comunei Săveni, un autoturism condus de un bărbat de 60 ani. În urma testării cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 16:35
(2779 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente, cinci victime

În ultimele 48 ore, la nivelul județului Ialomița, pompierii au acționat pentru gestionarea a 62 intervenții destinate protecției comunității, din care 57 misiuni de acordare a asistenței medicale de urgență ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 12:40
(2324 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Slobozia, arestat pentru «tâlhărie calificată»

În cursul zilei de 15 ianuarie a.c., polițiștii slobozeni au identificat și reținut, pentru 24 de ore, un tânăr de 22 de ani cercetat pentru săvârșirea unei infracțiuni de «tâlhărie calificată», săvârșită ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2020, 14:10
(3233 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune de prevenire

Joi, 16 ianuarie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona unităților de învățământ, precum și ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2020, 13:50
(2886 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea apei în Cartierul Fetești Oraș

Pentru remedierea unei avarii survenită la nivelul unui branșament de pe strada Călărași din municipiul Fetești, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile vineri, 17 ianuarie 2020, în ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2020, 13:40
(4306 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Au fost identificate zonele de risc privind gripa aviară

În contextul răspândirii virusului gripei aviare, reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au identificat zonele din județ cu risc epidemiologic ridicat. Astfel ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 20:20
(5553 vizualizări - 0 comentarii)


Polei în Ialomița: Două accidente, patru persoane rănite

Miercuri, 15 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la două accidente rutiere produse pe raza județului, soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 20:05
(2918 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrân de 70 de ani din Făcăeni, beat la volan

Miercuri, 15 ianuarie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 70 de ani, din comuna Făcăeni, care conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 19:55
(4793 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Gheorghe Doja, arestat după ce a condus fără permis

Miercuri, 15 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 19:50
(4596 vizualizări - 1 comentariu)


Accident la intrare în Movila

Marți, 14 ianuarie a.c., în jurul orei 7,30, polițiștii au intervenit la un eveniment rutier produs pe raza localității Movila, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 18:40
(3266 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila accident


Bucu: La volan cu permisul suspendat

Marți, 14 ianuarie a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit, pe raza localității Bucu, un autoturism condus de către un bărbat, de 47 de ani, din București, care a ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 18:35
(2599 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune a polițiștilor feteșteni

Marți, 14 ianuarie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul silviculturii și pisciculturii. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 18:30
(2492 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Germania pentru studenți

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita anunță ȋnceperea perioadei de ȋnregistrare a aplicațiilor ȋn programul destinat studenților care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 17:15
(3429 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-«Ziua Culturii Naționale»

Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-«Ziua Culturii Naționale»

Miercuri, 15 ianuarie 2020, cu prilejul «Zilei Culturii Naționale» și aniversării a 170 de ani de la nașterea poetului național Mihai Eminescu, la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» din Slobozia, elevii ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 17:10
(3601 vizualizări - 0 comentarii)


Moldoveni: Bătrână de 87 de ani, moartă într-un incendiu

Moldoveni: Bătrână de 87 de ani, moartă într-un incendiu

În noaptea de marți spre miercuri, 14/15 ianuarie 2020, puțin trecut de miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o casă din localitatea Moldoveni. La ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 13:20
(2803 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Biciclist acroșat de un autoturism

Luni, 13 ianuarie 2020, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident de circulație produs în localitatea Amara, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări efectuate ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2020, 13:50
(2602 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Cu permisul suspendat și beat la volan a produs un accident rutier

Sâmbătă, 11 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier, în timp ce acționau pe raza localității Bucu, pe linia depistării persoanelor care conduc autovehicule aflate sub influența băuturilor ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2020, 17:50
(5333 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziție la Ion Roată la un bărbat suspectat de «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

Percheziție la Ion Roată la un bărbat suspectat de «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

Sâmbătă, 11 ianuarie 2020, polițiștii din cadrul Secției 6 Ion Roată au efectuat o percheziție domiciliară la locuința unui bărbat din comuna Ion Roată, bănuit de săvârșirea infracțiunilor de «tăiere ilegală ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2020, 17:45
(3618 vizualizări - 0 comentarii)


Chirana: Un bărbat din Iași a murit într-un accident rutier

Chirana: Un bărbat din Iași a murit într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut în seara zilei de vineri, 10 ianuarie 2020, în zona Chirana. Se pare că șoferul unui autovehicul, identificat în persoana unui bărbat de 68 de ani, cu domiciliul în ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2020, 22:20
(5126 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Chirana accident


Taximetriștii din Fetești, amendați de polițiști

Taxiurile din Fetești au fost verificate de polițiștii ialomițeni. În urma controalelor, oamenii legii au descoperit mai multe nereguli în ceea ce privește starea tehnică a autovehiculelor, dar și faptul ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2020, 19:20
(3518 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...