Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Macare Revine, Lazăr pleacă

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Macare Revine, Lazăr pleacă

Campionatul Ligii a III-a bate la ușă, iar Unirea Slobozia își definitivează în aceste zile lotul pe care se va baza în viitoarea stagiune. Pe lîngă despărțiri, la echipa galben-albastră s-a petrecut și o repatriere importantă. Ion Ionescu îl are din nou sub comanda sa pe mijlocașul la închidere Marius Macare. După o scurtă aventură italiană cu iz estival, fotbalistul de 31 de ani a hotărît să se întoarcă acasă și, în ciuda altor oferte pe care le-a primit, s-a ținut de cuvînt și a semnat un nou angajament cu Unirea Slobozia. În schimb, după ce l-a împrumutat 1 an pe Florinel Ibrian la Dunărea Călărași, conducerea Sloboziei a decis să renunțe și la serviciile fundașului central Gabriel Lazăr.... [citește_tot_articolul]

23 August 2016, 12:15 (6217 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Paros și Ionașcu, braț la braț

Meseriașii politicii locale

Paros și Ionașcu, braț la braț

Ex-primarul PSD și actual consilier local UNPR, Gabi Ionașcu și Radu Paros, redevenit președinte al PMP (și implicit al UNPR!), au organizat împreună prima conferință de presă. Cei doi au declarat că nu au fost niciodată dușmani, ci doar «adversari politici». Mariajul politic al celor doi este justificat de crearea unei opoziții stabile în cadrul Consiliului Local Slobozia...

Politica e o damă de companie
La începutul săptămînii precedente, filiala locală a PMP a organizat o conferință de presă în care a anunțat revenirea lui Radu Paros în poziția de președinte al filialei și... [citește_tot_articolul]

22 August 2016, 19:40 (7409 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: A murit adjunctul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

Slobozia: A murit adjunctul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

Veste șocantă pentru întreg colectivul de jandarmi ai Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița. Locotenent-colonelul Bogdan Stanciu, proaspăt numit în funcția de adjunct al instituției, și-a pierdut viața în urma unui accident stupid. Bărbatul avea 46 de ani.

A murit electrocutat
Din primele informații, se pare că accidentul în urma căruia locotenent-colonelul Bogdan Stanciu a murit s-a petrecut la el în gospodărie. Bărbatul s-a electrocutat din cauza unor fire neizolate corespunzător ale unui aparat pe care l-a folosit pentru a-și spăla mașina. Vestea dispariței sale a picat... [citește_tot_articolul]

21 August 2016, 16:55 (28886 vizualizări - 13 comentarii)

REPORTAJ

Povești din lada de zestre

Povești din lada de zestre

Cu o mînă ține strîns bucata de pînză. Cu cealaltă împunge acul cu ațe colorate în roșu și negru, făcînd să renască tradiționalele motive populare din zona Bărăganului. Creațiile îi aparțin Roxanei Boitaș, o adolescentă din satul Luciu, renumit în trecut pentru meșteșugul țesutului de covoare, ștergare și carpete. Anul acesta, ea a obținut locul II la Olimpiada Meșteșugurilor Artistice Tradiționale din Sibiu, eveniment dedicat tuturor elevilor care iubesc folclorul autentic românesc.

Lecția de folclor
Elevă a Liceului de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia, Roxana Boitaș nu s-a gîndit... [citește_tot_articolul]

16 August 2016, 18:35 (5445 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Și-a înjunghiat prietenul la o aniversare

Petrecere însîngerată la Fetești

Și-a înjunghiat prietenul la o aniversare

Proaspăt eliberat din închisoare după ce a comis o tîlhărie, un tînăr de 22 de ani din Fetești are toate șansele să revină după gratii. Acesta este principalul suspect într-un dosar penal ce vizează o încăierare, în urma căreia un alt tînăr a ajuns la spital înjunghiat cu un cuțit. În prezent, presupusul autor se află în arest la domiciliu pentru 30 de zile.

Victima se află la Terapie Intensivă
Altercația s-a petrecut la sfîrșitul săptămînii precedente, în Cartierul Coloniști din Fetești. După ce a petrecut la o aniversare, agresorul, identificat în persoana unui tînăr de 22 de... [citește_tot_articolul]

16 August 2016, 13:35 (7028 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicina de urgență din Ialomița, în impas

Medicina de urgență din Ialomița, în impas

Fără medici specialiști suficienți și cu dotări pregătite pentru casare, medicina de urgență din Ialomița așteaptă vremuri mai bune. Nevoile sînt mari, însă fondurile destinate acestui sector sînt limitate. Cu un buget de 500 mii de lei pe an, din care 70% reprezintă cheltuielile cu salariile, Unitatea de Primiri Urgențe Slobozia trebuie să achiziționeze medicamente și să plătească pentru reparația aparatelor care se strică. «Problema noastră este una generală. Să sperăm că lucrurile se vor îndrepta...» susține Anca Telehuz, medicul coordonator UPU-SMURD Slobozia. Toate acestea în condițiile în care prezentarea pacienților la UPU crește de la o lună la alta.

Urgențele, la raport... [citește_tot_articolul]

16 August 2016, 11:25 (17124 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ruinele Învățământului ialomițean

Ruinele Învățămîntului ialomițean

Scoase din rețeaua școlară din cauza numărului tot mai mic de elevi, zeci de unități de învățămînt din Ialomița s-au transformat în ruine. Primăriile pe raza localităților în care se află ar putea să le confere o utilitate publică, însă doar cu acordul Ministerului Educației, care se lasă cu greu convins în acest sens. În așteptarea unor vremuri mai bune, imobilele au început să se dărîme.

Unde sînt școlile de altă dată?
Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița explică faptul că, în prezent, rețeaua școlară a județului este alcătuită din peste 90 de clădiri, cu destinația... [citește_tot_articolul]

15 August 2016, 14:50 (3453 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Magazia cu chilipiruri fiscale

Ialomița: Magazia cu chilipiruri fiscale

Dacă vă întrebați unde ajunge marfa pe care Fiscul ialomițean o confiscă vă spunem noi. Așezate într-o magazie special amenajată la subsolul instituției, produsele sînt comercializate în baza unor proceduri legale foarte bine stabilite. Dincolo de birocrație, contează însă prețul care, de cele mai multe ori, este chilipir curat...

Povești din magazia Fiscului
Într-un an de zile, inspectorii fiscali din Ialomița instituie sechestre pe zeci de bunuri. Toate ajung apoi în magazia de la subsolul unității și așteaptă să fie valorificate. Încăperea a fost dotată corespunzător, pentru... [citește_tot_articolul]

14 August 2016, 13:10 (5844 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul din zona localității Dridu intră din nou în conservare

Podul din zona localității Dridu intră din nou în conservare

Reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au făcut public faptul că vor suspenda, pentru a doua oară, lucrările de consolidare ale podului peste rîul Prahova, din zona localității Dridu. Oficialii din administrația județeană au luat această decizie din cauza constructorului, care nu a respectat planul de realizare al obiectivului. Cel mai probabil șantierul va fi redeschis în primăvara anului viitor.

Un pod  imposibil de realizat
Podul peste rîul Prahova din zona localității Dridu reprezintă un punct extrem de important pentru județul Ialomița. Construcția face practic... [citește_tot_articolul]

12 August 2016, 19:20 (25119 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a întîmplat în Ialomița

Copii abuzați sexual de un vecin

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița sînt în alertă după ce mama a doi minori, de 6 și 9 ani, a sesizat faptul că micuții au fost abuzați de un vecin. Cercetările sînt în curs, copiii fiind deja evaluați psihologic de specialiștii DGASPC. Cazul a intrat și în atenția organelor de cercetare penală. Chiar dacă oficialii din cadrul Direcției susțin faptul că astfel de sesizări sînt limitate ca număr, o dată probate, 80% dintre acestea se confirmă.

Anchetă în curs la Slobozia
Cazul șocant s-a petrecut în urmă cu o săptămînă, în zona... [citește_tot_articolul]

12 August 2016, 11:05 (4593 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condamnare cu executare în scandalul apartamentului explodat la Slobozia

Condamnare cu executare în scandalul apartamentului explodat la Slobozia

După 5 ani de cercetări și expertize, judecătorii din Slobozia au dat o primă sentință în dosarul apartamentului care a sărit în aer  în primăvara anului 2011, în zona Clubul Tineretului. Nicolae Dobruțchi, proprietarul imobilului, a fost condamnat la 4 ani și 6 luni de închisoare cu executare pentru «înșelăciune» și «instigare la distrugere». Reamintim faptul că explozia a fost provocată de produse petroliere din categoria benzinelor, iar ginerele lui Dobruțchi și-a pierdut viața.

Haos la Slobozia
În noaptea de 27/28 mai 2011, pompierii, polițiștii criminaliști, dar și medicii... [citește_tot_articolul]

11 August 2016, 13:35 (8192 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fanteziile administrative ale președintelui Moraru

Se întîmplă la Consiliul Județean Ialomița

Fanteziile administrative ale președintelui Moraru

Președintele Victor Moraru declară pe site-ul Consiliului Județean Ialomița că motto-ul mandatului său este «APROAPE DE OAMENI, în deplină legalitate, responsabilitate și transparență!». În acest context, el a reiterat deja în cadrul  unor declarații publice primele 3 proiecte administrative de anvergură. Independent le consemnează ca atare, considerînd că orice comentarii ar fi de prisos.

Un proiect demn de un președinte
Primul dintre proiectele administrative ale președintelui Victor Moraru constă în crearea unui pasaj... [citește_tot_articolul]

10 August 2016, 17:25 (17901 vizualizări - 58 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moarte suspectă la Spitalul Slobozia

Moarte suspectă la Spitalul Slobozia

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița investighează moartea în condiții suspecte a unui nou-născut, adus pe lume la Spitalul Județean de Urgență  Slobozia. Din primele informații, copilul, care ar fi primit la naștere nota 9, și-a pierdut viața a doua zi. Deocamdată, anchetatorii sînt rezervați cu privire la cauzele care au provocat decesul și așteaptă rezultatele necropsiei efectuată la Institutul Național de Medicină Legală «Mina Minovici» din București.

Anchetă în curs
Din datele preliminarii, se pare că femeia s-a prezentat la Camera Primiri Urgențe a... [citește_tot_articolul]

10 August 2016, 12:40 (14056 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

AJOFM Ialomița publică oferte de muncă iluzorii

AJOFM Ialomița publică oferte de muncă iluzorii

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița are printre responsabilități și plasarea în cîmpul muncii a șomerilor. Săptămînal, instituția publică pe site-ul propriu locurile de muncă disponibile la nivelul întregului județ. Reporterii Independent au efectuat un sondaj pentru a descoperi cîți dintre angajatori sînt dispuși să primească la serviciu un muncitor necalificat. A fost nevoie de cîteva telefoane pentru a evidenția faptul că în spatele ofertelor publicate se ascund doar niște iluzii. Legea încurajează la rîndul ei această practică, forțîndu-i pe angajatori să declare locurile de muncă drept vacante, sub sancțiunea amenzii... [citește_tot_articolul]

9 August 2016, 13:55 (7004 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

3 titluri pentru Slobozia la «Cupa TenisCon»

Tenis de cîmp

3 titluri pentru Slobozia la «Cupa TenisCon»

Săptămâna precedentă a adus la Slobozia un nou turneu de tenis juvenil. «Cupa TenisCon», derulată pe arena omonimă, a beneficiat de o participare numeroasă, iar tinerii tenismeni slobozeni au exploatat din plin statutul de gazde. Astfel, Alexandra Iordache s-a impus lejer în concursul fetelor sub 14 ani, iar turneul de dublu feminin al categoriei sub 12 ani a fost adjudecat de echipa slobozeană alcătuită din Daria Tudor și Bianca Petre. Cel mai interesant duel s-a consumat la categoria masculină sub 14 ani, unde slobozenii Rareș Bordei și Liviu Zamfirache au jucat cu trofeul pe masă. După ce fiecare a cîștigat cîte un set cu același scor, 6-4, în decisiv Rareș s-a impus cu 6-2, realizînd o spectaculoasă... [citește_tot_articolul]

9 August 2016, 12:20 (5196 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean premiază performanțele educaționale

Inițiativă administrativă în Ialomița

Consiliul Județean premiază performanțele educaționale

Săptămîna trecută, Consiliul Județean Ialomița a lansat în dezbatere publică inițiativa premierii elevilor și profesorilor care au obținut rezultate notabile la concursurile naționale și internaționale. Valoarea premiilor variază între 250 și 1500 de lei. În premieră, susțin oficialii instituției, se vor acorda premii și profesorilor îndrumători.

O inițiativă așteptată de ani buni
Consiliul Județean Ialomița a decis să acorde premii în bani elevilor și profesorilor care au obținut premii naționale și internaționale la concursurile și olimpiadele desfășurate în anul școlar 201... [citește_tot_articolul]

8 August 2016, 18:15 (14998 vizualizări - 35 comentarii)

EVENIMENT

Averile primarilor din Ialomița (II)

7 orașe pentru 7 averi de primari

Averile primarilor din Ialomița (II)

Ialomița are 7 orașe. Orașul stațiune Amara care ni l-a dat pe Victor Moraru, noul președinte al Consiliului Județean, două orașe-sate, Căzănești și Fierbinți, un oraș-fantomă, Țăndărei, un oraș-șomer, Fetești și 2 orașe de provincie, recte Urziceni și Slobozia. Dintre ele, Slobozia, Fetești și Căzănești au primari noi, iar Amara se pregătește, după cum deja am spus-o, pentru alegeri parțiale.

Cezarii cei noi
Cel dintîi dintre primarii ialomițeni este Adrian Mocioniu (Slobozia)-PSD. Însă, potrivit declarației de avere, este cel mai sărac și mai cinstit dintre... [citește_tot_articolul]

8 August 2016, 11:45 (7693 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Plajă cu acces restricționat în stațiunea Amara

Plajă cu acces restricționat în stațiunea Amara

Un filmuleț postat pe un site de socializare aprinde scîntei în stațiunea Amara. Un grup de turiști au fost surprinși în timp ce așteptau în fața porților încuiate ale unei plaje private, ca să se scalde în apele lacului. Explicația administratorului respectivei plaje este ilară: «Programul nostru începe la ora 8,30, iar oamenii au venit mai devreme... Era normal să aștepte. Sîntem o plajă privată!».

Obligați să aștepte să facă plajă
Filmulețul cu pricina a fost realizat în prima zi a acestei săptămîni, la primele ore ale dimineții. Pregătiți să ia contact cu nisipul... [citește_tot_articolul]

6 August 2016, 15:20 (32455 vizualizări - 50 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Mocioniu este funcțională

Prima ședință ordinară a noului Consiliu Local Slobozia

Administrația Mocioniu este funcțională

Joi, 22 iulie 2016, s-a desfășurat prima ședință ordinară a noului Consiliu Local Slobozia. Așteptată de mai bine de o lună, întîlnirea a confirmat noile raporturi de forțe din cadrul forului legislativ local. Reamintim că, în mandatul 2016-2020, în Consiliul Local Slobozia vor activa 9 consilieri PSD, 5 PNL, 2 ALDE, 2 UNPR, 2 PMP și un consilier al Partidului Ialomițenilor. Posturile de viceprimari au fost adjudecate de PSD prin Rudolf Gradea, un apropiat al primarului Adrian Mocioniu și Gabriel Mușat, care a ocupat aceeași funcție și în mandatul trecut. Teoretic, raportul de forțe dintre reprezentanții Puterii (PSD+ALDE) și cei ai Opoziției (PNL+UNPR+PMP+PI) este de 11 la 9. În realitate însă... [citește_tot_articolul]

5 August 2016, 16:25 (5211 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Regimentul 51 a fost desființat

Slobozia: Regimentul 51 a fost desființat

Regimentul 51 Artilerie Mixtă «General Cornel Paraniac» a fost desființat. Informația a fost confirmată public de către Ministerul Apărării Naționale. Decizia a fost adoptată în urmă cu o lună.

Liniște la garnizoana de la Gară
De o lună și mai bine, în spatele zidurilor garnizoanei e liniște. La ultimul eveniment public, Ziua Imnului Național, desfășurat pe 29 iulie, militarii Regimentul 51 Artilerie Mixtă «General Cornel Paraniac» au lipsit. Explicația oferită ziarului nostru de către Direcția Informații și Relații Publice din cadrul MApN este lapidară. «Regimentul 51 Artilerie... [citește_tot_articolul]

5 August 2016, 13:05 (8121 vizualizări - 4 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

8 Noiembrie 2012, 10:40


Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia: Autocar pentru suporteri la meciul cu Farul

Rezultatele bune înregistrate de echipa lui Dună în Liga a II-a, precum și jocul în ascensiune au făcut ca tot mai multă lume să vină alături de Unirea la jocurile de acasă. Acest lucru a încurajat conducerea ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2012, 14:57
(9179 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Dosare de «evaziune fiscală», instrumentate «pe bandă» de Serviciul de Investigare a Fraudelor

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au dispus începerea urmăririi penale față de trei persoane și au finalizat cercetările cu privire la alte două, cu propunere de trimitere în judecată ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 15:57
(9843 vizualizări - 1 comentariu)


Hramul Mînăstirii din Slobozia, sărbătorit de Episcopia Sloboziei și Călărașilor

În perioada 6-12 noiembrie 2012, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Sfinții ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 15:42
(10861 vizualizări - 6 comentarii)


Bucu: Pieton accidentat grav

Un accident de circulație s-a produs pe DN2A, în localitatea Bucu, și s-a soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiștii deplasați la fața locului s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:49
(7183 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Fetești: «Șofer» la 15 ani

Sîmbătă, 27 octombrie , după miezul nopții, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Fetești au surprinz la volanul unui autoturism un adolescent de numai 15 ani. Întrucît minorul nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:34
(6215 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Și-a curmat viața aruncîndu-se în fîntînă

Un bătrîn de 72 ani din Amara și-a luat viața în după amiaza zilei de miericuri, 31 octombrie. Omul se lupta de mult timp cu o boala necruțătoare și, pentru a nu deveni o povară pentru familie, a decis ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:27
(7211 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara sinucidere


M. Kogălniceanu: Atenție la escroci!

În cursul zilei de sîmbătă, 27 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți. Victima, un bărbat de 87 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, a rămas ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:25
(6194 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Suspecți de furt, identificați de polițiști

Sîmbătă, 27 octombrie, agenții Postului de Poliție Sălcioara au depistat în flagrant două persoane care încercau să sustragă o țeavă metalică, componentă a sistemului dezafectat de irigație. Cele două persoane ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:20
(7707 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sălcioara furt


Ciochina: Tîlhar la 16 ani

Un minor de 16 ani, din comuna Ciochina, este acuzat de «tîlhărie», «violare de domiciliu» și «furt calificat» în formă continuată. Sîmbătă, 27 octombrie a.c., în jurul orei 9,30, agenții Postului de Poliție ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:15
(8405 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La cumpărături cu bonuri de masă false!

Un tînăr de 18 ani și-a făcut cumpărăturile într-un mod inedit: în loc de bani, și-a plătit bunurile cu trei bonuri de masă falsificate! Administratorul respectivului magazin a sesizat cele întîmplate și ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:12
(6982 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Biciclist acroșat

Polițiștii au fost sesizați despre faptul că pe DJ101, în afara comunei Dridu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unui biciclist. În urma cercetărilor efectuate s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:35
(7495 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu accident


Slobozia: Cartele de telefon și rezistențe electrice în Penitenciar

O femeie de 56 ani, din Galați, a încercat să introducă fraudulos în Penitenciarul Slobozia cartele telefonice și rezistențe electrice. Sîmbătă, 27 octombrie a.c., Poliția Slobozia a fost sesizată de reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:18
(7490 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Prevenție înainte de toate

În noaptea de de 27/28 ocotmbrie a.c., efective din cadrul Poliției Fetești și Secției Rurale Stelnica au organizat și executat acțiuni pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, a furturilor de ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:10
(7607 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

31 Octombrie 2012, 16:55


Ialomița: Alianța România Dreaptă, prima la depus listele în cursa pentru Parlament

Candidații ialomițeni ai Alianței România Dreaptă s-au înscris oficial în cursa electorală pentru alegerile din 9 decembrie 2012.
Miercuri 24 octombrie, cei 6 nominalizați de conducerea ARD Ialomița ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:25
(9731 vizualizări - 8 comentarii)


Coșereni: Accident produs din cauza fumului de la un incendiu de miriște

Din cauza unui incendiu de vegetație uscată, un șofer de 32 ani a fost la un pas de a-și pierde viața. Focul a izbucnit pe un cîmp din zona localității Coșereni, iar fumul dens s-a extins către șosea. ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:22
(8057 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Au furat pepeni și porumb după ce l-au bătut pe paznic

Paznicul unei ferme agricole din Vlădeni a trecut prin clipe de coșmar. Acesta a fost bătut, tîlhărit și sechestrat de 4 bărbați din localitate, puși pe furat. După ce l-au lăsat într-o baltă de sînge pe ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:13
(9423 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt


Perieți: Și-a vîndut și și-a furat mașina de două ori

Un tînăr de 26 ani din Cocora este cercetat de polițiștii din Perieți pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». Acesta și-a vîndut de două ori un automobil pe care l-a furat de la proprietari. ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:11
(7426 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți furt


Movilița: 4 hoți prinși dintr-o lovitură

Serele dezafectate au devenit ținte pentru hoți. La Movilița, 4 persoane, cu vîrste cuprinse între 17 și 40 ani, sînt cercetate pentru că au sustras mai multe bunuri metalice din incinta unor foste sere ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:09
(7467 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Slobozia: A intrat cu mașina în șanț

Un șofer de 41 ani a fost la un pas de moarte. Pe DN21 a pierdut controlul volanului și a ieșit cu mașina în decor. Rănit, șoferul a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru acordarea ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:08
(7013 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Vlădeni: Tineri cercetați după ce au furat araci din vie

Cînd vine vorba de furat, hoții sînt în stare de orice. Au demonstrat-o 4 tineri din Vlădeni care au sustrat aracii de metal din via unui localnic. Bunurile au fost descoperite în curtea unui alt consătean ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:07
(8564 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt araci


Anunț angajare

Societate Comercială din Slobozia cu profil vînzare piese auto
angajează
vînzător (gestionar) piese auto import
Relații la telefon 0740/047.619

24 Octombrie 2012, 21:33


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

24 Octombrie 2012, 08:56


Anunț angajare

Asociația Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga
Orașul Căzănești, str. București, nr. 3, jud. Ialomița
Telefon 0243/264.141
Fax 0243/264.141
e-mail [email protected]
anunță
Scoaterea la concurs a postului de -secretar- în cadrul Asociației Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga în conformitate cu Fișa postului prezentată în cadrul Planului de Dezvoltare Locală și în acord cu Contractul de finanțare C 431201132347111 pentru proiectul «Funcționarea Grupului de Acțiune Locală, dobîndirea de competențe și animarea teritoriului».
Cerințe mimine:
-Studii superioare
-Vechime în activitate de minim 2 ani
Se consideră avantaj vechimea în muncă în activități complementare secretariatului (bibliotecar, arhivar) sau un curs absolvit în «Managementul fluxului de documente în cadrul unitățiilor administrativ-teritoriale sau companiilor».
Orice persoană interesată poate depune un CV la sediul nostru în orașul Căzănești, str. București, nr. 3, județul Ialomița sau la adresa de email [email protected] pînă la data de 02.11.2012.

24 Octombrie 2012, 08:42


Incendiu la Urziceni, proiectile descoperite în cimitirul din Fetești

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, trei vitrine frigorifice și patru cîntare electronice din interiorul unui centru comercial din Urziceni au fost cuprinse de flăcări. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:29
(12986 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomițean urmărit internațional pentru furt de mașini, prins la concubina din Coșereni

Efective din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, ale Serviciului de Intervenție Rapidă-Ialomița precum și ale Poliției Municipiului Urziceni au executat un mandat european de arestare, emis de ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:23
(14490 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Plata TVA la încasarea facturii

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii interesați că Formularul 097-Notificare privind aplicarea/încetarea aplicării sistemului TVA la încasare a fost aprobat prin Ordinul ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:13
(11735 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furau aparate radio din mașini

Urziceni: Furau aparate radio din mașini

Polițiști din Urziceni au prins în flagrant un grup de tineri, la scurt timp după ce aceștia au sustras 7 aparate radio CD auto. Suspecții, trei tineri cu vîrste cuprinse între 16 și 24 ani, se deplasau ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:10
(12408 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,7 milioane lei, încasări prin executări silite

În luna septembrie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 2329 de somații ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:07
(13052 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...