Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Cultura din Slobozia rămâne fără șefi

Cultura din Slobozia rămîne fără șefi

Noua conducere a Consiliului Județean Ialomița are în vedere schimbarea din funcție a tuturor șefilor din cadrul instituțiilor de cultură aflate în subordine. Dacă în unele situații măsura ce urmează să fie pusă în aplicare este generată de lupte de orgolii, în alte cazuri, viitoarea administrație județeană invocă Ordinul 2799/2015, emis de Ministerul Culturii. Potrivit actului normativ, funcția de manager al unei entități care desfășoară activități culturale trebuie asigurată de o persoană cu studii în domeniu. În cazul Bibliotecii Județene «Ștefan Bănulescu» și al Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea», cele două directoare au absolvit facultăți tehnice. Pînă la închiderea ediției, niciunul... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2016, 13:15 (12029 vizualizări - 38 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Andrias Andrășești rămîne în județ

Fotbalul românesc este tot mai mic, dar rămîne nespus de mare pentru cel ialomițean. Ultimul exemplu în acest sens este Andrias Andrășești. După ce a pierdut la Alexandria cu 3-1, a izbutit doar un egal pe teren propriu cu teleormănenii, în ceea ce a reprezentat returul barajului pentru promovarea în Liga a III-a. Baltă a fost cel care prin golul marcat a încercat să scoată din mediocritate echipa ialomițeană. Dar aceasta a reușit doar un 1-1, insuficient pentru a promova. Faptul că rămînem prea mici pentru a cîștiga un război indiferent de natura acestuia, pare să fi fost cunoscut de conducerea AJF Ialomița înaintea returului, altfel nu se explică programarea barajelor de menținere/promovare... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2016, 12:50 (4453 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Bilanț la extra-școala de la Ciulnița

Clean Tech susține performanța în Educație

Bilanț la extra-școala de la Ciulnița

Pe 15 iunie, la împlinirea unui an școlar de la debutul proiectului educațional susținut financiar de Clean Tech, administratorul acestei firme, Shimon Kashti, a participat la o întîlnire cu elevii clasei a VII-a. Alături de acesta, au participat la întîlnire directorul școlii Ciulnița, dar și primarul Gheorghe Stelică. Întîlnirea a fost un bun prilej pentru a face bilanțul acestui proiect, dar și pentru a stabili coordonatele viitoare a proiectului. «Este imposibil să ne oprim acum!» a apreciat Shimon Kashti, administratorul firmei Clean Tech.

Un proiect etalon
De la începutul... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2016, 11:20 (6277 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Generația 2005 a arătat bine la Cluj

Copiii din generația 2005 a Unirii Slobozia, trupă coordonată de Ion Ionescu, a participat în perioada 23-26 iunie 2016, la «Luceafărul FOOTBAL FESTIVAL», maraton competițional organizat la Cluj. După cele 3 zile de competiție, micii fotbaliști slobozeni s-au clasat pe locul 10 dintr-un total de 28 de echipe participante la categoria lor de vîrstă, cu un bilanț de 2 victorii, 2 egaluri, 2 înfrîngeri și cu un golaveraj pozitiv, 7-4. Astfel, Unirea Slobozia a învins cu 2-0 pe Benfica București și cu 3-0 pe Alba Iulia. A bifat două rezultate de egalitate, cu scor similar 1-1, în compania Zimbrului Chișinău și a celor de la CSS Mediaș. Din păcate, au pierdut cu 0-1 atît în meciul cu Sportul Gîrlău... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2016, 10:30 (3754 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avocatul Radu Zăveanu a murit pe patul de spital

Avocatul Radu Zăveanu a murit pe patul de spital

Renumitul avocat din Slobozia, Radu Zăveanu a murit la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în noaptea de duminică spre luni, 26/27 iunie 2016. Potrivit informațiilor, acesta a suferit o insuficiență respiratorie, în timp ce era internat în salonul de Terapie Intensivă al Secției Boli Interne.

Peste 30 de ani în slujba Justiției
Anul acesta s-ar fi împlinit 38 de ani de cînd avocatul Radu Zăveanu se afla în slujba Justiției din Ialomița. El a venit la Slobozia din Sighetul Marmației, în anul 1978, și a fost inițial procuror al Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2016, 19:15 (31716 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marius Dumitrescu se întoarce la AJVPS Ialomița

Tribunalul Ialomița a decis

Marius Dumitrescu se întoarce la AJVPS Ialomița

Tribunalul Ialomița l-a reconfirmat în funcție pe Marius Dumitrescu, directorul demis al Asociației Județene a Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița. Acesta a rămas fără funcție anul trecut, printr-o decizie a Adunării Generale a AJVPS. Măsura a fost adoptată în baza unui Raport al Consiliului de Administrație, document în care Marius Dumitrescu a fost acuzat că a adus prejudicii bugetului Asociației. În Hotărîrea emisă, judecătorii au mai stabilit ca Dumitrescu să fie penalizat cu 10% din salariu, pe o perioadă 3 luni, pentru abateri disciplinare, dar să  primească salariile restante pe toată perioada în care nu s-a aflat în funcție.

Dumitrescu, reconfirmat în funcție... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2016, 17:25 (8944 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comunicat de presă

Medicii de familie declanșează protestele

În ciuda faptului că am solicitat de la CNAS și MS formele actualizate ale celor două acte normative care stau la baza contractării noastre: Contractul-Cadru (Hotărîrea de Guvern nr. 161/2016, pentru aprobarea pachetelor de servicii și a Contractului-cadru care reglementează condițiile acordării asistenței medicale, a medicamentelor și a dispozitivelor medicale, în cadrul sistemului de asigurări sociale de sănătate pentru anii 2016-2017) și Normele sale de aplicare, sîntem ignorați în continuare! Nici pînă în acest moment nu au fost făcute publice documentele pe baza cărora ar trebui să semnăm următoarele contracte bianuale cu casele de asigurări, deși mai sînt doar două săptămîni până la momentul... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2016, 16:55 (4549 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Fermierii ialomițeni așteaptă în continuare subvențiile APIA

Fermierii ialomițeni așteaptă în continuare subvențiile APIA

Situația în ceea ce privește acordarea subvențiilor oferite de Uniunea Europeană, prin intermediul Agenției de Plăți și Intervenție în Agricultură, rămîne incertă. Peste 2200 de fermieri din Ialomița așteaptă și în prezent să primească sprijinul financiar. Scandalul a fost generat de sistemul informatic al APIA, neadaptat la noile tipuri de subvenții acordate de UE, prin PNDR 2014-2020. Dacă situația nu va fi dezamorsată pînă la sfîrșitul acestei luni, există riscul ca reprezentanții Comisiei Europene de la Bruxelles să retragă autorizația de funcționare a APIA. Între timp, fermierii din județ susțin faptul că deja sînt în blocaj financiar. «Mulți dintre noi și-au făcut credite în bancă pentru... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2016, 16:10 (8681 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicul Vladimir Turcuman, noul director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Medicul Vladimir Turcuman, noul director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia și-a desemnat recent un nou director medical. Decizia a fost adoptată după ce medicul Dan Malincenco a renunțat la această funcție. În urma ședinței Consiliului de Administrație al unității sanitare, acesta a fost înlocuit cu medicul Vladimir Turcuman. «Va rămîne în funcție interimar, pînă la organizarea unui nou concurs...» ne-a declarat Violeta Șapira, managerul celui mai mare spital din Ialomița.

Eforturi zadarnice Spitalul Județean de Urgență Slobozia încearcă de mai bine un an să găsească un director medical. La toate concursurile organizate... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2016, 15:30 (40590 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Liviu Cazan, «primar» la Urziceni

Liviu Cazan, «primar» la Urziceni

Ședința de constituire a Consiliului Local Urziceni va fi, de departe, cea mai disputată ședință din cele 66 care urmează să se desfășoare în următoarele 3 zile. Conform rezultatelor alegerilor, în lipsa lui Constantin Sava (PNL), care nu își poate exercita prerogativele funcției, orașul va fi condus de către Liviu Cazan (PSD), viitor viceprimar ales.

De la DNA citire Deși a cîștigat alegerile locale, primarul Constantin Sava nu-și poate exercita atribuțiile funcției pînă pe 9 august. Motivul îl reprezintă decizia instanței de prelungire a controlului judiciar, coroborată cu interdicția... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2016, 14:50 (20399 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Maratonul validării Consiliilor Locale din Ialomița

Maratonul validării Consiliilor Locale din Ialomița

Prefectura Ialomița are la dispoziție 3 zile pentru a valida cele 66 de Consilii Locale din Ialomița. Potrivit prefectului Gigi Petre, eforturile instituției se vor concentra asupra «respectării legalității». Conform Legii 215, Legea Administrației Publice Locale, în Ialomița 11 reprezentanți ai prefectului vor participa la toate cele 66 de ședințe de Consilii Locale din Ialomița.

3 zile de maraton
În perioada 22-26 iunie 2016, cei 788 de consilieri locali și cei 31 de consilieri județeni din Ialomița se vor întîlni pentru constituirea Consiliilor Locale, respectiv a Consiliului... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2016, 12:15 (5930 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia, despăgubiri de 4,7 milioane lei

Eroare medicală, sancționată de instanță

Spitalul Slobozia, despăgubiri de 4,7 milioane lei

După 6 ani de procese și anchete, familia Raisei Uzea, fetița schilodită de medicul care a asistat-o la naștere, și-a cîștigat drepturile în instanță. În urmă cu o săptămînă, Judecătoria Slobozia a decis ca Spitalul Județean de Urgență să plătească soților Uzea și micuței Raisa suma de 4,7 milioane lei, reprezentînd daune morale. Deși sentința poate fi atacată la o instanță superioară, este pentru a doua oară în ultimii 26 de ani cînd o instanță din Ialomița sancționează o eroare medicală. Mai mult, magistrații din Slobozia au condamnat-o pe Valentina Dinu, medicul care a adus-o pe lume pe Raisa, la pedeapsa de 3 ani închisoare, cu suspendare sub supraveghere pe o perioadă de 6 ani. De asemenea... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 22:55 (8612 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unirea Slobozia, obligată să achite un prejudiciu de 1 MILION DE EURO

Unirea Slobozia, obligată să achite un prejudiciu de 1 MILION DE EURO

Administrația locală a Sloboziei a cheltuit ilegal suma de 1 milion de euro pentru a susține activitatea echipei de fotbal a orașului, Unirea Slobozia. Situația a fost confirmată oficial și definitiv de Curtea de Apel București. Situația banilor folosiți fără drept de echipa de fotbal a orașului  a ieșit la iveală în urma unui control al Camerei de Conturi Ialomița, desfășurat în martie 2015. Reprezentanții Asociației Fotbal Club Unirea ’04 Slobozia, la care fotbaliștii locali sînt legitimați, susțin că vor face demersuri pentru a acoperi întreg prejudiciul. Măsura este una de durată, iar soluțiile par numărate pe degete.

Slobozia a jucat fotbal ilegal... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 19:10 (7404 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Pregătiri pentru Crăciun Pregătiri pentru Crăciun

Handbal, Liga Națională, Victorina Bora a plecat de la CSM Unirea Slobozia

Pregătiri pentru Crăciun

După 14 luni la comanda Unirii Slobozia, timp în care a salvat în două rînduri echipa de la retrogradare, Victorina Bora a părăsit banca tehnică a echipei noastre. Din cîte se pare, despărțirea dintre cele două părți s-a făcut pe cale amiabilă, fără zgomot, în ciuda divergențelor din ultima perioadă. De altfel, Victorina Bora a declarat în presa centrală: «Vreau să mulțumesc jucătoarelor alături de care am lucrat și suporterilor care m-au susținut necondiționat. Sînt mulțumită că am reușit să mențin echipa în Liga Națională, în ciuda problemelor apărute pe tot parcursul anului...». Victorina Bora preferă să lase trecutul în urmă, de acum fosta antrenoare a Unirii declarînd că se va concentra asupra... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 17:35 (7904 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Criza medicilor lasă spitalele ialomițene fără fonduri

Criza medicilor lasă spitalele ialomițene fără fonduri

Situație delicată la nivelul spitalelor din Ialomița. Din cauza lipsei de medici, unitățile sanitare se află în imposibilitatea de a accesa fondurile oferite de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița. Criza specialiștilor a făcut ca numărul serviciilor medicale oferite pacienților să scadă, principalul efect al acestui aspect fiind diminuarea fondurilor. Un raport al CJAS Ialomița arată că, în primele 5 luni ale anului în curs, spitalele din județ au raportat un minus de 1000 de servicii medicale nedecontate. Pierderile financiare în acest caz se apropie de suma de 1 milion de lei.

De ce pierd spitalele banii?... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 16:40 (5214 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marea «desțânțărizare» se amână până la noi ordine

Așa-i în Ialomița

Marea «desțînțărizare» se amînă pînă la noi ordine

La 4 luni de la alerta oficială a Organizației Mondiale a Sănătății, autoritățile județene refuză să adopte o decizie care să permită «declanșarea acțiunii de combatere a vectorilor țînțari în propagarea virusului Zika». Decizia trebuie adoptată în baza unui Plan de Analiză și Acoperire a Riscurilor care ar trebui realizat de către Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița.

Povești de adormit contribuabilii
Autoritățile județene refuză să adopte o decizie care să permită «declanșarea acțiunii de combatere a vectorilor țînțari în propagarea virusului Zika». Deși Instituția... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 15:55 (3915 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Petrescu, Iovănescu, Horobeț

Handbal, Liga Națională, Primele achiziții la CSM Unirea Slobozia

Petrescu, Iovănescu, Horobeț

Dacă pînă acum am vorbit numai despre plecări, săptămîna trecută au venit primele vești referitoare la achizițiile în vederea sezonului 2016-2017. Slobozia s-a înțeles cu trei jucătoare, toate venite de la SCM Craiova. Portarul Diana Petrescu, pivotul Alexandra Iovănescu și extrema dreaptă Ana Maria Horobeț. Diana Petrescu are 26 de ani, a mai jucat la Constanța și Craiova, iar în decembrie 2015 a făcut parte din lotul României la Campionatul Mondial din Danemarca. Pivotul Alexandra Iovănescu va împlini în decembrie 29 de ani, iar pînă acum a mai evoluat la Timișoara, Constanța, Ploiești și Craiova. Provine dintr-o familie de sportivi, mama ei, Simona Iovănescu, fiind la rîndu-i o foarte bună... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 15:10 (10448 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Voluntari pentru «un sorriso»

Voluntari pentru «un sorriso»

În 2005, la propunerea medicului dentist italian Lionello Gerossise s-a născut proiectul Overland for Smile al cărui scop a fost acela de a oferi ajutor stomatologic gratuit copiilor instituționalizați din Sud-Estul Europei. După 2 ani în România, oficialii misiunii Overland for Smile au decis să-și canalizeze eforturile exclusiv aici. În 10 ani au oferit ajutor stomatologic pentru peste 26 mii de copii români, în 34 de județe ale țării. În această vară a venit rîndul Ialomiței și, cu sprijinul Direcției Generale pentru Protecția Copilului, sînt gata să ofere ajutor specializat tuturor copiilor care nu-și permit o vizită la medicul stomatolog... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 14:25 (7385 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, FCM Alexandria-Andrias Andrășești 3-1

Încă mai au șanse!

Cu 28 de ore înainte de catastrofala înfrîngere a României din meciul cu Albania, la Alexandria orgoliile se măsurau la alt nivel, dar cu la fel de mult patos. FCM din localitate primea vizita campioanei județului Ialomița, Andrias Andrășești. Se juca turul barajului pentru Liga a III-a, iar foamea de fotbal în Teleorman e mare. Astfel se explică faptul că băieții lui Robert Tereacă au fost întîmpinați la intrarea în teren de peste 1500 de spectatori uniți în jurul Alexandriei. «Trebuie să recunosc că echipa gazdă a arătat un grad superior de pregătire fizică. Să nu uităm ca am jucat împotriva unui oraș reședință de județ care, din cîte am înțeles, are un buget de 1,1 milioane lei pe sezon. Nu... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 13:50 (4573 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

A făcut cumpărături pe banii unei colege

Elevă de clasa a XII-a, anchetată de DIICOT

A făcut cumpărături pe banii unei colege

O elevă de clasa a XII-a din Fetești va da Bacalaureatul sub supravegherea organelor de cercetare penală. În urmă cu o săptămînă, aceasta a fost trimisă în judecată de procurorii DIICOT după ce a sustras ilegal de pe cardul electronic al unei colege 1170 de lei. Acuzată de comiterea infracțiunii de obținere de bunuri și informații, prin accesarea fără drept a unor sisteme informatice, tînăra a cheltuit banii pentru a-și cumpăra haine și cosmetice.

Naivitatea naște monștri Faptele reținute de procurorii DIICOT în numele elevei de clasa a XII-a din Fetești s-au petrecut în luna martie... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 12:35 (6368 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

LAPAR nu renunță la lupta cu Ministerul Agriculturii

Conducerea Ligii Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România continuă lupta cu Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale. Reprezentanții Ligii protestează împotriva modului în care Ministerul le ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:26
(5660 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furt ca-ntre prieteni

Poliția Fetești a fost sesizată de un tînăr, de 16 ani, despre faptul că i-a fost sustras telefonul mobil. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că în timp ce tînărul se afla în curtea unei ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:20
(7052 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare împotriva rabiei la vulpi

Începînd de miercuri, 28 noiembrie a.c., medicii veterinari din Ialomița au demarat campania de vaccinare antirabică orală a vulpilor. Operațiunea se realizează prin aplicarea la vizuină de momeli vaccinale ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:14
(8042 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

Polițiștii de prevenire și de proximitate continuă să desfășoare activități specifice în cadrul Campaniei «Tu decizi! Votează legal!» în liceele din municipiul Slobozia. Acțiunile sînt destinate elevilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:08
(6422 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Telefon furat, scos la mezat pe internet

Internetul a devenit o adevărată piață de desfacere pentru hoții de telefoane mobile! După ce fură celularele, aceștia le scot la vînzare pe site-urile de profil. Naivi, cumpărătorii pică în plasa escrocilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:06
(4908 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prevenția diminuează riscul de accidente

În prima jumătate a acestei saptămîni, efective din cadrul Serviciului Rutier și Serviciului de Ordine Publică Ialomița au desfășurat acțiuni în sistem integrat în vederea asigurării unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:43
(6034 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Un apel la 112 anunța în ziua de marți, 27 noiembrie a.c., dispariția de la domiciliu a unei minore de 15 ani, din Slobozia. De mai bine de 24 de ore polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:06
(6526 vizualizări - 0 comentarii)


«Ninja» de Bărbulești

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Urziceni a depistat pe raza de competență trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 34 ani, toți din comuna Bărbulești. Cu ocazia legitimării și a controalelor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:32
(6914 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 10000 lei pentru posesorii de arme neletale

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat o serie de acțiuni specifice pentru verificarea și asigurarea securității armelor și munițiilor neletale. În urma ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:31
(6075 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permise suspendate la volan

Polițiștii rutieri aflați în executarea atribuțiilor de serviciu pe DN2 au depistat pe raza comunei Movilița un autoturism ce rula din direcția București către Urziceni cu 86 km/h în localitate. Ca urmare ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:09
(6254 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Foc de artificii»

Polițiștii ialomițeni vor fi cu ochii în patru după comercianții care vînd ilegal articole pirotehnice. Oamenii legii au dat startul campaniei «Foc de artificii» pentru perioada Sărbătorilor de Iarnă 2 ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:05
(6279 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în lanț pentru șoferii ialomițeni

La sfîrșit de săptămînă, polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe principalele artere ale județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Potrivit unui comunicat remis publicității, «actele de indisciplină ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 11:38
(6812 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

27 Noiembrie 2012, 17:51


COMUNICAT DE PRESĂ

COMUNICAT DE PRESĂ

Asociația suport pentru copii și tineri dependenți SCKUT anunță finalizarea proiectului «Joc pentru viața mea!», desfășurat în lunile octombrie-noiembrie 2012. Proiectul a fost finanțat de Autoritatea ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 09:45
(5278 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Dimineață neagră pe DN2A. În zona localității Manasia, inima unui bărbat de 67 de ani s-a oprit în timp ce acesta era la volan. Omul venea de la Urziceni și se îndrepta către Slobozia… Evenimentele tragice ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:14
(8326 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Incident electoral

Vineri, 23 noiembrie a.c., în jurul orei 11,30, un bărbat de 28 ani, din Fetești, a sesizat faptul că un bărbat, de 44 ani, tot din Fetești, a oferit sume de bani cuprinse între 200 și 3000 lei mai multor ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:10
(6513 vizualizări - 0 comentarii)


Orange Shop Manager

Orange Shop Manager

Echipa din Orange Shop Slobozia este in cautarea unui nou coleg/colege care sa ocupe postul de Shop Manager disponibil!

Esti interesat/a si consideri ca esti potrivit/a pentru acest post?

Atunci te rugam sa consulti randurile urmatoare pentru lista de responsabilitati si calificari necesare, iar apoi sa aplici trimitand CV actualizat insotit de scrisoare de intentie la adresa de e-mail: [email protected]

Daca experienta si profilul tau sunt relevante, te vom contacta!

Cariera ta poate incepe aici!

Obiectivul postului:

Dezvolta si optimizeaza prioritatile de vanzare pe plan local.

Principalele responsabilitati:
• Controlul si folosirea eficienta a tuturor resurselor, in vederea cresterii profitabilitatii magazinului Orange.
• Gestionarea stocurilor
• Intocmirea rapoartelor de vanzari
• Inventarul stocurilor
• Managementul echipei de vanzari din magazin: angajare, orientare, evaluare a performantei, promovare, consultanta, bugete, programarea activitatilor
• Organizarea magazinului Orange din punct de vedere administrativ si al fluxului activitatii.
• Tratarea directa a clientilor cu statut special.

Cerinte:
• Produse & servicii FranceTelecom
• Cunoasterea proceselor de vanzare
• Leadership
• Administrarea unui punct de vanzare
• Metode de vanzare si service
• Managementul performantei

Competente comportamentale:
• Abilitatea de a livra rezultate
• Concentrare catre client si piata
• Dezvoltarea si instruirea celorlalti
• Munca de echipa

23 Noiembrie 2012, 16:12


Sudiți: Capra vecinului, furată la miez de noapte

Polițiștii efectuează cercetări față de un bărbat, de 52 ani, din comuna Sudiți, suspect de comiterea infracțiunilor de furt calificat și violare de domiciliu, fapte comise în dauna unui consătean de 7 ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:45
(6078 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți furt capră


Coșereni: Tânără dispărută

Coșereni: Tînără dispărută

Polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că ALEXANDRU GABRIELA GEORGETA, de 27 ani, a plecat de la domiciliul din comuna Coșereni. În urma cercetărilor efectuate de către ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:36
(6035 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor în Belgia, arestat la Bărbulești

Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au reușit prinderea unui bărbat, de 38 ani, din comuna Bărbulești, pe numele căruia autoritățile belgiene au emis un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:30
(6632 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj pe fondul de vînătoare Dridu

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, în colaborare cu reprezentanți ai Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi-București au acționat pe fondul cinegetic din localitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:26
(11112 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu braconaj


Sărățeni: Bătrînii, victimele preferate ale hoților

Polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți, prin distragerea atenției părții vătămate. Victima, o femeie de 84 ani, din comuna Sărățeni, a fost «furată» după ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:22
(7315 vizualizări - 0 comentarii)


«Băieții de aur» vin la Slobozia

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia vă invită la teatru. Joi, 29 noiembrie 2012, actorii Teatrului Mic din București vor pune în scenă piesa lui Neil Simon, «Băieții de aur». Prețul unui ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:13
(5463 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă puține pentru șomeri

Săptămînă săracă în ceea ce privește oferta locurilor de muncă. Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor doar 48 de locuri de muncă, cele mai multe destinate ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:12
(5206 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Tînăr rănit într-un incendiu

Un tînăr de 25 ani a fost la un pas de moarte după ce a devenit victima unui incendiu. Un echipaj SMURD l-a transportat de urgență la spital, unde medicii i-au acordat îngrijiri medicale. În momentul de ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:11
(5848 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți incendiu


ISU Ialomița: «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!»

În această săptămînă, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au dat startul campaniei «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!». Această campanie are rol preventiv și își ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(6799 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,49 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna octombrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, s-au emis peste 1320 de somații ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(9603 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Locuință cuprinsă de flăcări

Incendiu în gospodăria unui localnic din Gîrbovi. Casa omului a fost cuprinsă de flăcări din cauza unui horn neizolat amplasat în apropierea unui depozit de materiale combustibile. Cîteva scîntei au fost ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:09
(8014 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ciochina: Doi minori, hoți din locuințe

Sîmbătă, 17 noiembrie, o femeie de 59 ani, din Ciulnița, a sesizat Poliția despre faptul că, în perioada aprilie-noiembrie, persoane necunoscute i-au sustras dintr-o locuință pe care o deține în comuna ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:24
(7843 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Urmărit internațional, arestat în Ialomița

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au executat un mandat european de arestare emis de autoritățile italiene pe numele unui bărbat, de 36 ani, din Urziceni. Suspectul a fost dat în urmărire internațională ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:21
(6912 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...