Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Două medalii de aur pentru Mihai Geantă

Tenis de cîmp, Jocurile Mondiale ale Medicinei și Sănătății

Două medalii de aur pentru Mihai Geantă

La începutul lunii iunie 2016, la Maribor-Slovenia, s-au desfășurat Jocurile Mondiale ale Medicinei și Sănătății, eveniment sportiv aflat la a 37-a ediție, care se adresează celor ce activează în aceste domenii. Este abordată o paletă largă de discipline sportive, printre acestea numărîndu-se și tenisul de cîmp. Aici s-a remarcat Mihai Geantă, președintele CJAS Ialomița, acesta adăugînd în palmaresul delegației României două medalii de aur. Geantă s-a impus la simplu, unde a concurat la categoria de vîrstă 55+, unde a trecut în finală de un tenismen argentinian. De asemenea, proba de dublu a categoriei 45+ a adus aur unei echipe 100% slobozene. Mihai Geantă a evoluat alături de concitadinul său... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2016, 11:20 (8132 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Apropiați ai clanului Ritaxon s-au luat la bătaie în miezul nopții

Scandal cu împușcături și pietre la Urziceni

Apropiați ai clanului Ritaxon s-au luat la bătaie în miezul nopții

Scandal pe străzile din Urziceni în noaptea de duminică spre luni, 12/13 iunie 2016. Un grup de etnici romi din oraș, apropiați ai clanului Ritaxon, s-au atacat folosind arme de letale și pietre. O persoană a ajuns la spital, iar alte 6 riscă acum să aibă dosare penale. La fața locului a fost nevoie de intervenția unui echipaj SMURD și a medicilor Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița.

Minciuna provoacă scandal
Din primele cercetări, la momentul de față a fost demarată o anchetă in rem de către procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Anchetatorii... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2016, 17:25 (12849 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandalul deșeurilor menajere se amână cu 30 de zile

Criză evitată la Slobozia

Scandalul deșeurilor menajere se amînă cu 30 de zile

Timp de 3 zile, în perioada 31 mai-2 iunie a.c., Vivani Salubritate a blocat accesul autoutilitarelor de colectare a deșeurilor menajere la depozitul zonal de gunoi. Situația reprezintă rezultatul previzibil al unui conflict comercial care a debutat în luna martie. Polaris M Holding, operatorul local de salubritate, a cerut încă o dată sprijinul autorităților locale. Pînă la acest moment, acestea nu au reacționat în niciun fel. Pentru deblocarea situației, autoritățile locale au fixat o nouă ședință de Consiliu Local pentru marți, 7 iunie 2016...

Situație de criză la Slobozia
... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2016, 20:40 (6280 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: S-a înscris la Bacalaureat după 20 de ani

Situație mai puțin obișnuită la înscrierile pentru examenul de Bacalaureat, desfășurate în urmă cu o săptămînă. După ce a absolvit liceul în urmă cu 20 de ani, un candidat s-a decis abia anul acesta că vrea să participe la examenul de maturitate. Dosarul său nu a fost însă validat de comisia Inspectoratului Școlar Județean, întrucît una dintre probele pe care le susțin în prezent absolvenții de liceu nu exista la momentul în care respectivul candidat a terminat studiile. Pentru a dezamorsa situația, a fost cerut un punct de vedere și Ministerului Educației.

Se caută soluții
Domiciliat... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2016, 18:15 (6914 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Elevii de aur» ai școlii ialomițene

«Elevii de aur» ai școlii ialomițene

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a făcut publică lista elevilor din județ care au obținut rezultate deosebite la faza națională a olimpiadelor și concursurilor școlare, organizate anul acesta. 33 de elevi din tot județul au reușit să revină acasă cu medalii de aur și de bronz sau cu premii speciale.

Performanțe în Educație
Potrivit Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, cîștigători la etapele naționale ale olimpiadelor și concursurilor școlare din Ialomița sînt 33 de elevi din întreg județul. În ceea ce privește unitățile de învățămînt unde elevii studiază, pentru ciclul... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2016, 16:25 (9097 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Sărbătorile Sloboziei» durează o săptămână

În 2016

«Sărbătorile Sloboziei» durează o săptămînă

Nici nu s-a uscat bine cerneala de pe ștampilele de vot și Slobozia a îmbrăcat haine de sărbătoare. Fixate de fiecare dată în preajma Înălțării Domnului, Sărbătorile Sloboziei reprezintă pentru administrația locală un bun prilej pentru a oferi comunității «pîine și circ». Anul acesta însă, postelectoral. Și, spre deosebire de anii interiori, cea de-a XVI-a ediție a acestei manifestări durează o săptămînă, desfășurîndu-se în perioada 6-12 iunie 2016.

Sărbători maraton
Ajunsă la cea de-a XVI-a ediție, manifestarea din acest an a «Sărbătorilor Sloboziei» se anunță a fi una plină... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2016, 13:25 (12812 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Alegeri de unul singur

S-a întîmplat la Sărățeni

Alegeri de unul singur

Eugen Tocileanu a cîștigat pentru a patra oară alegerile locale la Sărățeni. Niciodată pe aceeași siglă, după cum mărturisește... Dar alegătorilor nu le-a păsat! Ei nu fac politică, aleg doar omul. Iar Eugen Tocileanu și-a asumat responsabilitatea de a fi om. Un om cu păcatele lui, ca fiecare... Dar unul prin fața căruia, de două mandate, nimeni nu-i trece pe dinainte!

Candidat unic de două mandate
La orele prînzului, în ziua alegerilor, Eugen Tocileanu stă de vorbă în ușa Primăriei. E ora la care satul iese de la biserică și intră «la vot». Eugen Tocileanu nu are emoții, doar... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2016, 12:50 (7971 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ultima arie a administrației Stoica

Dormiți liniștiți, Consiliul Local votează!

Ultima arie a administrației Stoica

În vreme ce alegerile locale băteau la ușă, iar orașul era inundat de gunoaie, 14 din cei 15 consilieri rămași în Consiliul Local Slobozia s-au reunit joi, 2 iunie, în cadrul unei ședințe ordinare. Pe agenda legislativului local s-au numărat o serie de proiecte care vizau modificarea organigramei și ștatul de funcții al instituției, organizarea și funcționarea aparatului de lucru al primarului, precum și modul în care urmează să fie ocupate funcțiile publice în cadrul Primăriei. De asemenea, cosilierii prezenți au adoptat un proiect de hotărîre prin care Păun Ialomițeanu devine cetățean de onoare al municipiului Slobozia. Însă cel mai important proiect de hotărîre rămîne cel prin care viceprimarul... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2016, 11:05 (8533 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Măicuță cu dosar penal, după ce a lovit cu mașina un biciclist

Ialomița: Măicuță cu dosar penal, după ce a lovit cu mașina un biciclist

O călugăriță a unui schit din județul Constanța, aflat sub coordonarea Arhiepiscopiei Tomisului, este suspectă într-un dosar penal ce vizează comiterea infracțiunii de vătămare corporală din culpă. Femeia a lovit cu mașina un biciclist, pe șoseaua care duce către localitatea Grivița.

Călugărița, testată alcoolscop
Din primele informații, accidentul rutier s-a produs pe șoseaua care leagă orașul Amara de comuna Grivița. Aflată la volanul unui autoturism, măicuța venită de la un schit din județul Constanța, aflat sub coordonarea Arhiepiscopiei Tomisului, a lovit în plin un biciclist... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2016, 17:15 (8490 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prim-procurorii noului val

Concursuri pentru șefia Parchetelor din Ialomița

Prim-procurorii noului val

Consiliul Superior al Magistraturii a decis să definitiveze situația în ceea ce privește funcțiile de conducere ale Parchetelor din Ialomița. După ani buni în care aceste unități au fost conduse prin delegare, CSM organizează concursuri pentru ocuparea funcțiilor vacante de prim-procurori. Astfel, de la sfîrșitul acestei luni, Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița și Parchetele de pe lîngă Judecătoriile Urziceni și Slobozia vor avea șefi numiți în funcții definitiv. În privința candidaților, pe listele întocmite de CSM sînt trecute numele unor procurori care au reușit să se facă remarcați prin activitatea judiciară pe care au desfășurat-o în zona de competență a unităților din care fac parte... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 19:55 (15028 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

La revedere, Băcă!

Handbal, Liga Națională, Situație tulbure la CSM Unirea Slobozia

La revedere, Băcă!

CSM Unirea Slobozia a cîștigat barajul și își continuă pentru cel puțin încă un an existența în Liga Națională. Care va fi însă structura lotului pentru sezonul următor este tot mai neclar, iar timpul tot mai puțin. La capitolul «achiziții», foaia este deocamdată goală, chiar dacă sînt discuții, conform conducerii, cu vreo șapte jucătoare. În schimb, lista plecărilor este destul de lungă și riscă în continuare să se aglomereze. După 8 ani petrecuți la Slobozia, una dintre cele mai importante jucătoare ale acestei echipe a decis să-și continue cariera în altă parte. Raluca Băcăoanu, pivotul de 27 de ani al echipei noastre, a ales Măgura Cisnădie. Prin urmare, după ce s-a întărit substanțial cu... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 18:15 (10179 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fermieri ialomițeni, în vizorul APIA

APIA Ialomița începe verificările cu privire la modul în care au fost acordate subvențiile pentru despăgubirile fermierilor din județ afectați de seceta din vara anului 2015. În total, este vorba despre 247 de dosare, pentru care Statul a oferit un milion de euro sub formă de sprijin financiar. Maniera în care s-au făcut aceste plăți a iscat un adevărat scandal public, în care a fost implicată Prefectura Ialomița. Potrivit informațiilor, Instituția Prefectului a fost acuzată de faptul că nu a respectat procedurile legale privind acordarea ajutorului financiar.

Control amănunțit La ultima... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 17:10 (5856 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

George Dragomir, speranța sabiei ialomițene

Scrimă

George Dragomir, speranța sabiei ialomițene

Scrima ialomițeană propune în fiecare an nume noi pentru sabia românească, nume care nu au o trecere efemeră prin acest sport, ci își lasă serios amprenta asupra performanțelor internaționale. Sînt cunoscute evoluțiile bune la echipa națională ale lui Alin Badea, Iulian Teodosiu și, mai nou, Mădălin Bucur. Anul 2016 a scos la iveală un alt talent care promite o evoluție frumoasă. George Dragomir are 17 ani, este din Săveni, acolo unde, de altfel, a luat și primele lecții de sabie. A fost rodul unei întîmplări fericite, întîlnirea cu profesorul Marin Cruțu schimbîndu-i practic prioritățile. De atunci se dedică exclusiv scrimei. Două antrenamente zilnice, cantonamente, competiții, muncă multă, totul... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 16:25 (5562 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Biocide testate prin metode europene, în laboratorul DSP Ialomița

Biocide testate prin metode europene, în laboratorul DSP Ialomița

Începînd din această lună, Ministerul Sănătății dă startul unor noi controale la producătorii de biocide din întreaga țară. Probele prelevate vor fi testate în două laboratoare. Unul se află la București, în cadrul Institutului Național de Sănătate Publică, iar celălalt în Ialomița, la sediul Direcției de Sănătate Publică. Testele de eficiență care se vor efectua și în Ialomița sînt o premieră pentru România și au la bază o serie de metode implementate în Occident în urmă cu 15 ani.

Nou val de controale Potrivit informațiilor, laboratorul Direcției de Sănătate Publică Ialomița a fost... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 15:45 (4539 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Spicul Colelia, penalizată

Campionatul Ligii a IV-a a ajuns la al treilea caz de jucător folosit pe fals, adevărat record. După Voința Reviga și Olimpia Rădulești, Spicul Colelia a recurs la acest artificiu neregulamentar în meciul cu Abatorul, din etapa a 28-a, și a fost deconspirată. Drept urmare, a pierdut meciul cu 3-0 și a fost penalizată cu 6 puncte. Astfel, conform obiceiului, Colelia a revenit în zona retrogradării, acum cînd mai avem doar o etapă pînă la final. Etapa a 29-a, derulată sîmbătă, 4 iunie 2016, a programat printre altele jocul dintre codașele Amara și Traian. A cîștigat Amara și, astfel, ultima etapă devine extrem de interesantă. Altfel, Andrias Andrășești și-a aflat adversara din barajul pentru Liga... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 15:10 (4399 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Focare de deșeuri neconforme în Ialomița

Focare de deșeuri neconforme în Ialomița

Un raport al Gărzii de Mediu Ialomița arată că primăriile din Ialomița stau prost la capitolul salubrizare. 5 unități administrative din județ au fost amendate cu 75 mii de lei de comisarii instituției pentru depozitarea neconformă a deșeurilor. Edilii respectivelor localități susțin că nu dispun de fonduri pentru angajarea unor firme specializate în strîngerea gunoaielor.

Gunoaie abandonate la marginea satelor
Potrivit informațiilor oficiale, în perioada martie-mai 2016, comisarii din cadrul Gărzii de Mediu Ialomița au verificat maniera în care se face colectarea deșeurilor la... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 14:25 (4753 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Lupte

Un nou titlu național pentru Cristian Lungu

Odorheiul Secuiesc a găzduit la finele săptămînii precedente, Campionatul Național de Lupte, categoria cadeți. La sfîrșitul competiției, CS Amara a ocupat locul 3 în topul medaliilor, după Odorheiul Secuiesc și Onești. Cel mai bun rezultat al delegației condusă de antrenorul Marian Moraru a fost obținut de Cristian Lungu. Acesta a cîștigat titlul național al categoriei 63 de kilograme, în fapt o reeditare a performanței de anul trecut. Dragoș Ivan a devenit vicecampion național la 50 de kilograme, categorie la care Marian Stanciu a obținut «bronzul». Nu este de neglijat nici locul 5, obținut de Cristian Miu la 69 kilograme.... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 13:15 (4301 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, invadată de căpușe

Ialomița, invadată de căpușe

Medicii Unității Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia susțin faptul că se confruntă cu tot mai multe cazuri de pacienți mușcați de căpușe. Aproximativ 10 persoane ajung zilnic la spital din cauza acestor paraziți. Specialiștii recomandă folosirea spray-urilor pe bază de «Autan».

Căpușele, un parazit periculos Încălzirea vremii din ultimele săptămîni a determinat o creștere a numărului cazurilor de pacienți mușcați de căpușe. Medicii Unității Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia susțin faptul că aproximativ 10 pacienți din 100 care se prezintă... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 12:35 (4500 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Scrimă

115 săbii la Memorialul «Nicolae Mihăilescu»

Pe 4 și 5 iunie 2016, Sala «Andreea Nica» din Slobozia a găzduit a VI-a ediție a Memorialului «Nicolae Mihăilescu», competiție adresată copiilor și cadeților. Au participat 115 sabreri din România, Bulgaria și Moldova. CSS Slobozia a dominat probele masculine. La cadeți s-a impus Răzvan Stănescu. Acesta l-a învins în finală pe Galingenov, din Plovdiv, după ce în semifinală trecuse de colegul său George Dragomir. La copii masculin, slobozeanul Robert Stănescu a obținut locul I după ce l-a învins în finală pe Mihnea Enache, de la Duel București. La cadeți feminin, locul I-a revenit Nataliei Bugaschi, de la Chișinău, care a trecut în ultimul act de Catrinel Țepușcă, de la CSM Iași. Marga Bărbuceanu... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 11:20 (3090 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Componența Consiliului Județean Ialomița: 18 mandate PSD, 10 mandate PNL și 3 mandate ALDE

PSD a dominat alegerile locale în Ialomița

Componența Consiliului Județean Ialomița: 18 mandate PSD, 10 mandate PNL și 3 mandate ALDE

Biroul Electoral Județean Ialomița a definitivat listele electorale în ceea ce privește candidaturile pentru funcțiile de primari, precum și mandatele obținute de reprezentanții partidelor politice în Consiliile Locale și Consiliul Județean Ialomița. Potrivit cifrelor, Partidul Social Democrat a obținut cele mai multe fotolii de primari, mandate de consilieri locali și județeni. Pe a doua poziție se situează Partidul Național Liberal, urmat de Partidul Alianța Liberalilor și Democraților.

Ialomița, județul cu 42 de primari PSD
Potrivit informațiilor date publicității de Biroul... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2016, 00:40 (21869 vizualizări - 19 comentarii)

28 Iun 2026
273 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Șofer băut a părăsit locul accidentului

Depistat la scurt timp după ce, implicat într-un accident rutier soldat cu vătămarea corporală a unei persoane, a părăsit locul faptei, pe numele unui bărbat de 32 ani, din Slobozia, polițiștii rutieri ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2009, 18:38
(15566 vizualizări - 0 comentarii)


A furat o bicicletă și a vândut-o

A furat o bicicletă și a vîndut-o

Polițiștii din Balaciu au fost sesizați de un bătrîn de 80 ani asupra faptului că, în urmă cu cîteva zile, ar fi rămas fără o bicicletă. Polițiștii l-au identificat rapid pe autorul furtului, acesta fiind ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2009, 18:36
(11973 vizualizări - 0 comentarii)


Hoț încarcerat

Hoț încarcerat

Vineri, 4 decembrie 2009, polițiștii ialomițeni au încarcerat în Penitenciarul Slobozia un bărbat în vîrstă de 30 ani, din localitate. Pe numele acestuia, Judecătoria Slobozia a emis, la data de 3 decembrie ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2009, 18:32
(12649 vizualizări - 0 comentarii)


Fără infracțiuni electorale în Ialomița

Potrivit ultimelor informații, procesul electoral în județul Ialomița a decurs normal. Astfel, la nivelul județului nu au fost constatate infracțiuni, fiind aplicată o singură sancțiune contravențională ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2009, 20:30
(10559 vizualizări - 0 comentarii)


Accident cu mașina Poliției

Accident cu mașina Poliției

O autoutilitară din dotarea Poliției Fetești a fost implicată într-un accident rutier. Astfel, duminică, 6 decembrie a.c., în jurul orei 16,15, pe raza municipiului Fetești, autovehiculul Poliției a intrat ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2009, 20:24
(10888 vizualizări - 0 comentarii)


«Taxă pe prostie» la Slobozia

«Taxă pe prostie» la Slobozia

Înșelătoria prin metoda ghicitului, metodă veche în județul nostru, revine în actualitate cu o nouă victimă. O tînără de 15 ani a sesizat polițiștii că ar fi fost înșelată de o femeie de etnie rromă, după ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2009, 07:32
(10655 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți la 13 ani

Doi copii, de 13 ani, din comuna Grivița sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat, fiind suspectați că, în perioada 20 noiembrie-3 decembrie, au furat din mai multe locuințe, de pe raza comunei ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2009, 08:38
(14099 vizualizări - 0 comentarii)


Suplimentare a forțelor de ordine la alegeri

Suplimentare a forțelor de ordine la alegeri

Pentru buna desfășurare a turului II al alegerilor prezidențiale, la nivelul județului Ialomița au fost luate măsuri de suplimentare a forțelor de ordine, comparativ cu cele implicate în primul tur de scrutin ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2009, 07:32
(11532 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni

Joi, 3 decembrie, polițiștii din Urziceni au desfășurat o razie ce a avut drept scop principal prevenirea unor evenimente stradale comise cu violență. La acțiune au participat polițiști din structurile ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2009, 17:50
(11736 vizualizări - 0 comentarii)


Suspect de trafic cu minori, prins de jandarmi

Suspect de trafic cu minori, prins de jandarmi

Jandarmii Grupei de Intervenție Slobozia au fost solicitați joi, 3 decembrie a.c., în jurul orelor 10,00, de o femeie din orașul Amara. Femeia a solicitat eliberarea fiicei sale, despre care credea că ar ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2009, 13:55
(11554 vizualizări - 0 comentarii)


Focuri de armă pentru prinderea unui hoț de tractoare

Focuri de armă pentru prinderea unui hoț de tractoare

Miercuri, 2 decembrie, polițiștii din județul Buzău au solicitat sprijinul polițiștilor ialomițeni pentru identificarea autorului unui furt de tractor agricol. După puțină vreme, mașinăria agricolă a fost ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2009, 19:31
(12721 vizualizări - 0 comentarii)


Cu cuțitul în centrul orașului

Ziua în amiaza mare, un bărbat din Fetești a făcut un scandal monstru în centrul orașului. Pe scurt, miercuri, 2 decembrie, polițiștii feteșteni au fost sesizați asupra situației, bărbatul amenințînd trecătorii ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2009, 19:03
(11040 vizualizări - 0 comentarii)


Fier vechi confiscat la Țăndărei

Fier vechi confiscat la Țăndărei

7 tone de deșeuri. Aceasta este captura polițiștilor din Țăndărei în urma efectuării unei acțiuni ample de verificarea a modului de colectare a fierului vechi pe raza localității. În urma controalelor efectuate ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2009, 18:32
(14221 vizualizări - 0 comentarii)


Bețiv recalcitrant la Slobozia

După ce a băut bine, un bărbat din Bărbulești s-a apucat de spart geamurile unui magazin din Slobozia. Patronul magazinului a solicitat imediat sprijinul polițiștilor, bărbatul, de 40 ani, din Bărbulești ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2009, 18:12
(14086 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor arestat

Miercuri, 2 decembrie, polițiștii l-au încarcerat în Penitenciarul Slobozia pe Constantin I., de 46 ani, din Slobozia. Pe numele bărbatului instanța slobozeană emisese în luna octombrie 2009 un mandat de ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2009, 17:42
(12464 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal cu cuțitul din dotare

Scandal cu cuțitul din dotare

De Ziua Națională, marți, 1 decembrie 2009, jandarmii slobozeni au fost sesizați de patronul unui local din Slobozia asupra unui scandal iscat din senin între doi bărbați aflați în stare de ebrietate. ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2009, 16:20
(10770 vizualizări - 0 comentarii)


«Clauzele interzise», în atenția ITM

«Clauzele interzise», în atenția ITM

Potrivit reprezentanților ITM, «libertatea de voință a părților este limitată în negocierea contractului individual de muncă de prevederile art. 38 din Codul Muncii, care prevede că „salariații nu pot ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2009, 11:52
(12188 vizualizări - 0 comentarii)


Incidente electorale

Incidente electorale

În intervalul 23 noiembrie-1 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița au fost semnalate 3 incidente electorale, cîte unul în fiecare din localitățile Slobozia, Amara și Sudiți. Aspectele sesizate au ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2009, 11:32
(13548 vizualizări - 0 comentarii)


Identificare online a parcelelor agricole

Pentru a diminua erorile privind identificarea parcelelor agricole, APIA va demara, în luna ianuarie 2010, o campanie de instruire a fermierilor privind modalitatea de identificare online a parcelelor agricole ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2009, 15:10
(17416 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrână accidentată la traversarea străzii

Bătrînă accidentată la traversarea străzii

Traversarea neregulamentară a fost cauza unui accident rutier produs în cursul zilei de marți, 1 decembrie 2009, în jurul orelor 17,30, pe DN2A, în localitatea Stejaru. Victima, o femeie în vîrstă de 8 ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2009, 12:04
(11541 vizualizări - 0 comentarii)


Circula cu numere de înmatriculare false

Pe numele unui bărbat, de 56 ani, din Urziceni, polițiștii rutieri au întocmit un dosar penal, fiind cercetat sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducere pe drumurile publice a unui autovehicul ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2009, 12:03
(15321 vizualizări - 0 comentarii)


A murit încercând să aprindă soba

A murit încercînd să aprindă soba

Seria incendiilor la gospodăriile populației, evenimente frecvente în această perioadă a anului, a debutat tragic în luna decembrie. Astfel, marți seara, 1 decembrie, în jurul orei 22.30, la locuința lui ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2009, 11:16
(14475 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea SPORT a fost actualizată!

Nu ratați cele mai noi articole despre sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

1 Decembrie 2009, 18:10
(13668 vizualizări - 0 comentarii)


Adeverințe de la APIA pentru accesarea de credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe pentru beneficiarii plăților pe suprafață care intenționează să acceseze credite de la băncile care au încheiat convenții cu Agenția ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2009, 13:58
(12695 vizualizări - 0 comentarii)


Grave accidente de circulație

Grave accidente de circulație

La numai o săptămînă după un grav accident rutier petrecut pe DN2A, în apropierea kilometrului 55, din care rezultau 5 victime, un alt eveniment rutier s-a petrecut duminică dimineață, în jurul orelor ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2009, 13:48
(11578 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu puternic la Amara

Incendiu puternic la Amara

Un puternic incendiu a cuprins vineri, 27 noiembrie, în jurul orei 21,30, două anexe gospodărești din Amara. Pompierii slobozeni s-au deplasat cu operativitate la locul intervenției însă mai multe animale ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2009, 13:43
(10485 vizualizări - 0 comentarii)


Băsescu vrea să dea în judecată cotidianul Gardianul și pe Dinu Patriciu

Băsescu vrea să dea în judecată cotidianul Gardianul și pe Dinu Patriciu

Traian Băsescu a anunțat că va da în judecată pe Dinu Patriciu și cotidianul Gardianul pentru «minciună și trucarea unor filmări» și a întrebat conducerea ziarului dacă, înainte de a-l pune în circulație ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2009, 12:53
(11076 vizualizări - 2 comentarii)


Cauciucuri de 2 miliarde, furate de paznic

Cauciucuri de 2 miliarde, furate de paznic

Judecătorii slobozeni au decis joi, 26 noiembrie, arestarea a doi ialomițeni pentru săvîrșirea infracțiunii de furt. Cei doi au desfășurat a adevărată «afacere» cu cauciucuri furate, în perioada aprilie ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2009, 18:46
(12195 vizualizări - 1 comentariu)


Poșta, închisă pe 1 decembrie

Poșta, închisă pe 1 decembrie

Marți, 1 decembrie 2009, toate oficiile poștale din întreaga țară vor fi închise, anunță Departamentul Relații Publice din cadrul Companiei Naționale Poșta Română. Prin același comunicat de presă, se completează ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2009, 15:22
(14762 vizualizări - 0 comentarii)


«Sindicaliștii să decidă așa cum le dictează conștiința»

«Sindicaliștii să decidă așa cum le dictează conștiința»

Elena Neagu, liderul local al UJSL Ialomița protestează împotriva intenției Confederației Sindicatelor Democratice din România de a negocia un pact politic direct cu PSD. Potrivit declarațiilor sale, la ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2009, 18:07
(10845 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...