Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Haos în administrația locală din Ialomița

Haos în administrația locală din Ialomița

Aleșii ialomițenilor par dezinteresați de soarta celor care i-au confirmat în funcție. Cel puțin așa reiese din rapoartele ultimului control al Prefecturii Ialomița care a vizat activitatea din administrația publică locală. În multe localități ale județului consilierii locali nu organizează ședințe ordinare sau absentează nemotivat de la acestea... În alte cazuri, aceștia au aprobat hotărîri pe care nu le-au pus în executare. Iar exemplele pot continua...

12 luni de controale La fiecare început de an, consilierii juridici din cadrul Serviciului Juridic al Prefecturii Ialomița stabilesc... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 19:05 (5374 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Criza vaccinurilor afectează și județul Ialomița

Criza vaccinurilor afectează și județul Ialomița

Aproximativ 5000 de copii din Ialomița s-ar putea îmbolnăvi de afecțiuni grave precum difteria, tetanosul sau hepatita B din cauza lipsei de vaccin. Direcția de Sănătate Publică Ialomița așteaptă să primească dozele din partea Ministerului Sănătății. Situația durează de mai bine de 3 luni...

Copii lăsați nevaccinați Potrivit reprezentanților Direcției de Sănătate Publică Ialomița, județul nostru are nevoie de vaccin Hexavalent și Tetraxim, necesar imunizării copiilor de 2, 4 și 11 luni. Cele două tipuri de vaccin ajută la combaterea unor boli grave precum tetanosul, tusea convulsivă... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 15:10 (5428 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Raiul florilor

Raiul florilor

În anul 2012, pe DN 2A, la Andrășești, o familie cu spirit antrepronorial a decis să-și transforme sera de legume în seră de flori ornamentale. În 2016, poarta soților Dinu a devenit loc de pelerinaj pentru ialomițenii iubitori de frumos. Mușcate, petunii, panseluțe, salvii, dalii, azalee, begonii, hortensii, cîrciumărese, iriși... Flori despre care nimeni n-a auzit vreodată, hibrizi multicolori, specii unice... Un rai al florilor din care nimeni nu pleacă cu mîna goală și unde pînă și turiștii aflați în drum spre mare aleg să se oprească pentru a se bucura preț de o clipă.

La poarta raiului... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 13:40 (6604 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Moarte învăluită în mister la Gârbovi

Moarte învăluită în mister la Gîrbovi

Polițiștii și procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița fac cercetări cu privire la moartea în condiții suspecte a unei femei, din localitatea ialomițeană Gîrbovi. Femeia a fost găsită carbonizată în propria casă și, din primele date, se pare că ea ar fi fost arsă de vie de soțul său.

Cercetările sînt în curs Din datele anchetatorilor se pare că femeia care a ars ca o torță avea probleme cu alcoolul. Ea era cunoscută în toată localitatea Gîrbovi drept mare amatoare a licorilor bachice. A fost internată de cîteva ori la dezalcoolizare, însă niciunul dintre tratamentele la... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2016, 20:05 (11995 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozenii vor plăti 1 leu în plus pentru colectarea deșeurilor menajere

Slobozenii vor plăti 1 leu în plus pentru colectarea deșeurilor menajere

Vineri, 13 mai 2016, Vivani Salubritate a decis să refuze colectarea deșeurilor menajere, serviciu asigurat de către Polaris M Holding Slobozia. După 48 de ore, situația a fost deblocată, dar colectarea deșeurilor este condiționată de majorarea tarifelor. Reprezentații Polaris M Holding susțin că decizia de majorare a tarifelor urmează să fie supusă atenției consilierilor locali în cadrul următoarei ședințe de Consiliu Local. Reamintim că Vivani Salubritate a denunțat unilateral contractul cu Polaris M Holding în luna aprilie și a majorat tariful pentru colectarea deșeurilor menajere de la 9 la 16 euro per tonă...

Războiul comunicatelor de presă... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 21:25 (7179 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Stoica recunoaște eșecul instituțional

E oficial

Administrația Stoica recunoaște eșecul instituțional

Administrația locală a publicat recent un chestionar «privind satisfacția contribuabililor municipiului Slobozia». Chestionarul oferă rezultate relevante privind gradul de nemulțumire al locuitorilor orașului Slobozia și oferă informații relevante cu privire la orizontul de așteptare imediat.

Chelul își pune singur mîna în cap
Potrivit informațiilor noastre, chestionarul a fost realizat în perioada 1 martie-1 aprilie 2016 și poartă sigla instituției. Cele 6 întrebări la care au răspuns slobozenii vizează nivelul de transparență al instituției, calitatea serviciilor oferite, precum... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 20:25 (8298 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Je suis MIRUNA!

Je suis MIRUNA!

Învățatul nu ajută la nimic. Școala e pentru tocilari. Ai carte, n-ai parte. Și totuși... În fiecare an, în liceele ialomițene, peste 200 de elevi demonstrează contrariul. Sînt premianții concursurilor școlare, olimpicii naționali ai probelor de Limbă Română, Matematică, Chimie, Fizică, Lingvistică, Informatică... Au ales drumul cel lung, cel al învățăturii. O fac pentru ei, pentru profesorii care îi îndrumă, o fac pentru că au descoperit că învățatul nu e o rușine, că sistemul de învățămînt românesc, așa imperfect cum e, poate aduce satisfacții. Oana Miruna Măchiță este unul dintre acești 200 de elevi, care reușesc anual performanțe unice. Ea a decis să învețe Limba Franceză și, grație rezultatelor... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 19:35 (5152 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Andrias Andrășești, campioana județului Ialomița

Fotbal, Liga a IV-a

Andrias Andrășești, campioana județului Ialomița

Etapa a 26-a din Liga a IV-a ne-a reținut atenția în special prin numărul mare de goluri marcate, dar și prin scorurile exotice înregistrate. Astfel, deși prin retragerea Răduleștiului se joacă doar 7 meciuri pe rundă, sîmbătă, 14 mai 2016, s-au înscris 38 de goluri. Recordul s-a produs la Traian, acolo unde Abatorul a trecut de echipa gazdă cu un inedit 6-5. FC Traian respiră tot mai greu, iar cei de acolo își fac probabil calcule pentru baraj. Este de admirat în continuare constanța celor de la Andrias Andrășești. De o seriozitate demnă de o cauză mai bună, aceștia își văd în continuare gospodărește de treabă și merită pe bună dreptate poziția de lideri detașați. În runda 26 n-au ținut deloc... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 18:15 (7487 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Galben-albaștrii au căzut pe 5

Fotbal, Liga a III-a, CSM Oltenița-Unirea Slobozia 4-3

Galben-albaștrii au căzut pe 5

Primăvara ploioasă a influențat pe alocuri și fenomenul fotbalistic. A fost ploaie de goluri la Oltenița, sîmbătă, 14 mai 2016, la confruntarea dintre CSM din localitate, trupă aflată în zona retrogradării, și Unirea Slobozia, echipă fără obiectiv în acest moment. Iar acest aspect se vede, din păcate, tot mai pregnant în exprimarea din teren... Avînd și așa de gestionat hachițele unui lot crud ca medie de vîrstă, antrenorul Ion Ionescu a trebuit să suplinească și absența a trei titulari. Macare și Alexe au fost accidentați, în vreme ce Khalil a ispășit o etapă de suspendare. Cu un atac în vînă, dar cu o apărare extrem de visătoare, Unirea a căzut repede pradă călărășenilor. Ionică a punctat încă... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 16:20 (2871 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Juniorii, buni pe toate liniile

Chiar și în actualul stadiu în care se merge cu frîna trasă din punct de vedere financiar, proiectul fotbalistic Unirea Slobozia traversează o perioadă de incertitudine în privința viitorului echipei de seniori. Drumul pe care s-a pornit nu trebuie abandonat, mai cu seamă că efervescența în rîndul copiilor și juniorilor este într-o continuă creștere. În ultimele etape au pășit cu drepturi depline în rîndurile echipelor mari Bogdan Săvescu sau Mihăiță Lemnaru, iar din urmă vin mulți alți tineri de reală perspectivă care trebuie să-și găsească într-o zi locul la seniorii Unirii. Săptămîna trecută a fost una prolifică pentru juniorii clubului, aceștia obținînd rezultate apreciabile la toate categoriile... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 14:30 (4432 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Zbor spre înălțimile handbalului

Handbal, Cătălina Sava în echipa ideală a Junioarelor 1

Zbor spre înălțimile handbalului

CSM București a arătat săptămîna trecută că stă bine la toate categoriile de vîrstă. După ce senioarele au triumfat în Liga Campionilor, Junioarele 1 au obținut la rîndul lor titlul național. Îmbucurător pentru iubitorii handbalului din Slobozia este faptul că printre remarcatele turneului desfășurat la Rîmnicu Vîlcea s-a numărat și extrema stîngă Cătălina Sava, desemnată cea mai bună jucătoare pe postul său. Tînăra handbalistă a început să descifreze tainele luptei dintre semicercuri la CSS Slobozia, firește sub îndrumarea lui Marian Simion. De la început s-a dovedit o jucătoare promițătoare, iar la 16 ani avea să debuteze în echipa mare a Unirii Slobozia, care activa atunci în Diviza A. Din... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 12:50 (3217 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ora de programare

Clean Tech susține performanța în Educație

Ora de programare

Firma Clean Tech Internațional SRL din Ciulnița finanțează, de la începutul acestui an școlar, un proiect educațional prin intermediul căruia elevii clasei a VII-a a școlii din localitate sînt ajutați să-și îmbunătățească performanțele școlare. Exemplul inițiat de către Clean Tech Internațional SRL poate fi extins la nivelul tuturor școlilor din mediul rural. Independent susține acest demers identificînd la nivelul județului elevii cu care sistemul educațional județean se poate mîndri. Astăzi mediatizăm o inițiativă inedită, care a debutat pentru prima oară la Școala «Ionel Perlea» din comuna Ograda.

Hour of code... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 11:40 (4879 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Crimă în satul ialomițean Malu Roșu

Crimă în satul ialomițean Malu Roșu

Trei persoane au ajuns la spital cu răni grave și alta a murit în urma unui scandal iscat în sînul unei familii din satul ialomițean Malu Roșu. Totul a izbucnit din cauza unui bărbat de 50 de ani care, în prezent, este cercetat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița pentru comiterea infracțiunii de omor.

Și-a vărsat nervii pe apropiații săi
Întreaga comunitate din Malu Roșu este șocată de tragedia care s-a petrecut în micul sat ialomițean. Oamenii susțin că niciodată localitatea nu a avut parte de o asemenea întîmplare... Din relatările pe care martorii le-au... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 15:10 (6005 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Malu Roșu crimă

Click aici

EVENIMENT

Liviu Cazan, directorul general al Autorității Navale Române, participă la lucrările Organizației Maritime Internaționale de la Londra

Liviu Cazan, directorul general al Autorității Navale Române, participă la lucrările Organizației Maritime Internaționale de la Londra

În perioada 11-20 mai 2016, se desfășoară la sediul Organizației Maritime Internaționale din Londra lucrările Comitetului privind Siguranța Maritimă, evenimentul derulîndu-se sub coordonarea secretarului general IMO, Lim Kitack. Condusă de secretarul de stat Marius Humelnicu, delegația României îi mai cuprinde pe directorul general al Autorității Navale Române, Liviu Cazan, pe dr Ovidiu Cupșa, director general al Ceronav Constanța și pe conferențiarul universitar locotenent-comandor în rezervă Șerban Berescu. Aceasta este prima participare într-o astfel de formulă la un eveniment al Organizației Maritime Internaționale (IMO) după numirea celor trei specialiști -Liviu Cazan, Șerban Berescu și ... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 12:35 (4778 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, în topul sărăciei naționale

Ialomița, în topul sărăciei naționale

De 20 de ani, după ce ultimele replici ale cutremurului de tranziție la economia de piață au trecut, aleșii locali ialomițeni vorbesc despre politici economice locale. De 10 ani, discursurile s-au transformat în strategii de dezvoltare locală și județeană... În răstimpuri, oficialii ialomițeni au anunțat și accesarea unor proiecte cu fonduri europene. În pofida tuturor acestor eforturi declarate, Ialomița rămîne un județ sărac. Datele statistice confirmă însă faptul că ne îndreptăm către drumul cel bun. Nimeni nu știe însă cînd vom ajunge la el.

Date statistice alarmante
Ialomița... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 12:20 (8452 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Agent de poliție, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Ialomița: Agent de poliție, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Scandal în Poliția ialomițeană, după ce un alt om al legii riscă să ajungă la închisoare. Agentul Ionuț Mihai, din cadrul Secției de Poliție Scînteia, a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, sub acuzația de «abuz în serviciu». Omul legii a ajuns în fața procurorilor după ce s-a descoperit că a tergiversat 3 dosare penale, în care urma să facă verificări pentru comiterea infracțiunii de furt.

Polițist, infractor Ancheta procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița cu privire la agentul de poliție Ionuț Mihai, din Scînteia, a debutat... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 11:25 (8933 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile controlează spitalele din Ialomița

Autoritățile controlează spitalele din Ialomița

Scandalul public al dezinfectanților diluați comercializați de firma Hexi Pharma, și folosiți în spitale, a ajuns și în Ialomița. La solicitarea Ministerului Sănătății, Direcția de Sănătate Publică a județului a făcut un control de urgență în toate cele 4 spitale ialomițene. Au fost ridicate zeci de probe din dezinfectanții utilizați de unitățile medicale, însă rezultatele analizelor au demonstrat că substanțele folosite erau corespunzătoare. Săptămîna aceasta, oficialii din cadrul Consiliilor Locale și Consiliului Județean Ialomița vor verifica modul în care s-a făcut achiziția produselor biocide, vîndute de firma Hexi Pharma.

«Aveau prețul cel mai mic!»... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 11:10 (3433 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Fetești: Scandal penal la Fundația «Trebuie»

Fundația «Trebuie» din Fetești este implicată într-un nou scandal public. După ce reprezentanții entității au fost acuzați că găzduiesc în condiții improprii 25 de elevi cu dizabilități, Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială susține că Iordana Schnel ar fi fraudat bugetul Asociației pe care o administrează. Pe cale de consecință, AJPIS Ialomița a sesizat organele de cercetare penală.

Poliția face verificări Reprezentanții Agenției de Plăți și Inspecție Socială Ialomița susțin că instituția a fost sesizată cu privire la posibile fapte de fraudă, petrecute în cadrul Fundației... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 10:50 (3780 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

 Traficanți de droguri, prinși în flagrant de procurorii DIICOT

S-a întîmplat la Urziceni

Traficanți de droguri, prinși în flagrant de procurorii DIICOT

Doi soți din Urziceni au fost arestați preventiv marți, 10 mai 2016, după ce au fost prinși în flagrand vînzînd stupefiante. Întîmplarea s-a petrecut în zona municipiului Urziceni, asupra suspecților fiind descoperite mai multe doze de heroină.

Stupefiante, vîndute cu 50 de lei doza
Din primele informații, soții arestați se numesc Nicolae Paul și Tanța Bordiaș, cu domiciliul în zona Urziceni. Aceștia au intrat în vizorul procurorilor DIICOT-Biroul Teritorial Slobozia, fiind suspectați de faptul că ar fi traficanți de droguri. În urma unei acțiuni desfășurate la Urziceni, aceștia... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2016, 16:15 (9594 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Nou val de concedieri colective la Combinatul Chimic Chemgas

Slobozia: Nou val de concedieri colective la Combinatul Chimic Chemgas

De luna viitoare, alți 200 de angajați ai fostului Combinat Chimic din Slobozia vor rămîne fără locuri de muncă. Chemgas a notificat Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă și Inspectoratul Teritorial de Muncă în vederea aprobării unui nou plan de concediere colectivă. Astfel, pe platforma fostului Combinatului Chimic vor mai rămîne doar 65 de angajați...

Combinatul se închide încet și sigur La începutul acestui an, societatea Chemgas Holding Corporation a anunțat faptul că va lăsa fără locuri de muncă 450 de oameni. Primii 200 dintre aceștia au fost concediați colectiv în... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2016, 21:10 (8819 vizualizări - 22 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: 4 accidente într-o singură zi

Ialomița: 4 accidente într-o singură zi

Miercuri, 20 aprilie a.c., în jurul orei 9,50, două echipaje din cadrul Stației de Pompieri  Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2022, 16:05
(8542 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni/Fetești: Percheziții într-un dosar penal privind produse contrafăcute

Urziceni/Fetești: Percheziții într-un dosar penal privind produse contrafăcute

Peste 620 de articole vestimentare și de încălțăminte contrafăcute, în valoare de 220000 de lei, au fost descoperite și confiscate de polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, în ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2022, 15:25
(12692 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Traficant de droguri, reținut pentru 24 de ore

Ialomița: Traficant de droguri, reținut pentru 24 de ore

Marți, 19 aprilie a.c., polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița-Brigada de Combatere a Criminalității Organizate București, împreună cu procurorii DIICOT-BT Ialomița, au ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2022, 17:30
(16498 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 20 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27094, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de marți, 19 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2022, 16:15
(6044 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri de intenție pentru accesarea Programului Național Apicol (PNA)

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că până la data de 2 mai 2022 primește Cereri de intenție pentru accesarea Programului Național Apicol (PNA). Valoarea sprijinului financiar ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2022, 15:00
(9691 vizualizări - 0 comentarii)


DN21A: A făcut infarct în timp ce era la volan

DN21A: A făcut infarct în timp ce era la volan

Un bătrân de 71 de ani a murit în dimineața zilei de miercuri, 20 aprilie a.c., în timp ce se afla la volan. Datele IPJ Ialomița arată faptul că acesta ar fi suferit un infarct. Alături de el, în mașină ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2022, 14:00
(11863 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN21A infarct șofer


Fetești: Trafic îngreunat din cauza unei macarale blocate pe șosea

Centrul Infotrafic al Poliției Române informează că miercuri, 20 aprilie a.c., traficul pe Autostrada Soarelui, în zona municipiului Fetești, se desfășoară cu dificultate din cauza unei macarale care a ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2022, 13:40
(3163 vizualizări - 0 comentarii)


Sprijin pentru semenii nevoiași acordat de Protopopiatul Urziceni

Sprijin pentru semenii nevoiași acordat de Protopopiatul Urziceni

În preajma Sărbătorii Învierii Domnului, în speranța de a aduce o rază de lumină specifică acestei mari sărbători a creștinătății, Protopopiatul Urziceni din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 17:15
(9328 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, reprezentată de trei eleve la Olimpiada de Limba și Literatura Română pentru liceu

În perioada 26-30 aprilie 2022, la Slobozia, se desfășoară Etapa Națională a Olimpiadei de Limba și Literatura Română pentru liceu. La această competiție vor participa 173 de elevi din întreaga țară, însoțiți ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 17:00
(25279 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Marți, 19 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27090, fiind înregistrat 1 nou caz față de ziua de luni, 18 aprilie ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 16:15
(10883 vizualizări - 0 comentarii)


Eveniment dedicat bibliotecarilor, desfășurat la Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Slobozia

Miercuri, 27 aprilie 2022, de la orele 12,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Slobozia organizează o serie de manifestări dedicate «Zilei Internaționale a Cărții și Drepturilor de Autor. Ziua Bibliotecarului ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 15:30
(9631 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia, pe primul loc la nivelul județului în ceea ce privește activitatea de autorecenzare

În intervalul 14.03-18.04.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au fost completate 45540 chestionare la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 15:15
(24995 vizualizări - 1 comentariu)


Programul casieriilor RAJA Constanța în perioada Sărbătorilor Pascale

În intervalul 22-25 aprilie 2022, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. Pentru efectuarea plăților, abonații pot folosi serviciile ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 13:15
(20441 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Acțiuni de prevenire a incendiilor în lăcașurile de cult

Inspectorii de prevenire din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița vor desfășura în această perioadă acțiuni de control și informare preventivă la lăcașurile ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 12:00
(11350 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 20 aprilie 2022, termen limită pentru depunerea a 6 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că miercuri, 20 aprilie 2022, este termenul limită de depunere al următoarelor declarații, în scopul notificării ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2022, 11:00
(16519 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Luni, 18 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27089, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua de duminică, 17 aprilie ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2022, 16:10
(5941 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente, 10 victime

Ialomița: 4 accidente, 10 victime

Vineri, 15 aprilie a.c., două echipaje din cadrul Stației de Pompieri Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs pe Autostrada ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2022, 15:55
(2789 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat de polițiști la Perieți

Sâmbătă, 16 aprilie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au depistat, în comuna Perieți, un bărbat de 41 de ani, din localitatea Misleanu, împotriva căruia a fost instituită ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2022, 15:20
(3141 vizualizări - 0 comentarii)


Fată de 14 ani din Bordușelu, dispărută

Fată de 14 ani din Bordușelu, dispărută

Polițiștii din Ialomița caută o minoră, de 14 ani, care ar fi plecat de la domiciliu. Persoanele care pot oferi informații cu privire la depistarea acesteia sunt rugate să anunțe cea mai apropiată unitate ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2022, 15:10
(10855 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Județului Ialomița: Programul «Ialomița, casa noastră curată și frumoasă», lansat oficial

Instituția Prefectului Județului Ialomița: Programul «Ialomița, casa noastră curată și frumoasă», lansat oficial

Luni, 18 aprilie a.c., a fost lansat oficial programul ecologic «Ialomița, casa noastră curată și frumoasă». Această inițiativă are ca scop identificarea participanților la trafic care aruncă gunoaie din ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2022, 14:40
(12896 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 17 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27087, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ziua de sâmbătă, ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2022, 17:05
(4625 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 16 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27084, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua de vineri, 15 ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2022, 16:10
(3484 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 15 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27082, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua de joi, 14 aprilie ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2022, 16:35
(2067 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Accident cu cinci victime

Vineri, 15 aprilie a.c., trei echipaje din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD, la ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2022, 14:40
(6934 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Incendii la Murgeanca și Dridu

Incendii la Murgeanca și Dridu

Joi, 14 aprilie a.c., în jurul orelor 12,00, pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu de baloți și gunoi menajer, produs în satul Murgeanca. Trei echipaje de ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2022, 14:25
(11151 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: 2 milioane de utilizatori pentru Spațiul Privat Virtual

2 milioane de contribuabili sunt înregistrați în Spațiul Privat Virtual (SPV), un serviciu gratuit, disponibil 24h/24h, 7 zile/7 zile, prin intermediul căruia se pot depune declarații sau cereri, solicita ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2022, 12:20
(11557 vizualizări - 0 comentarii)


Smirna: Biciclist sub influența alcoolului, rănit într-un accident rutier

Miercuri, 13 aprilie a.c., în jurul orelor 20,30, Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată cu privire la faptul că la ieșire din localitatea Smirna s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 17:15
(2840 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mandate de executarea a pedepsei, puse în aplicare de polițiști

O femeie de 26 de ani, din Bărbulești, și doi bărbați, de 52 și 27 de ani, domiciliați în Axintele și Munteni-Buzău, care se sustrăgeau pedepselor cu închisoarea, au fost depistați de polițiști și încarcerați ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 17:00
(16387 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Sume suplimentare de 0,797 milioane de lei, stabilite de Inspecția Fiscală

În urma activității desfășurate în luna martie 2022, Compartimentul de Inspecție Fiscală din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița a stabilit sume suplimentare de plată în valoare ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 16:30
(16275 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Joi, 14 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27080, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de miercuri, 13 aprilie ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 16:15
(2896 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...