Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Haos în administrația locală din Ialomița

Haos în administrația locală din Ialomița

Aleșii ialomițenilor par dezinteresați de soarta celor care i-au confirmat în funcție. Cel puțin așa reiese din rapoartele ultimului control al Prefecturii Ialomița care a vizat activitatea din administrația publică locală. În multe localități ale județului consilierii locali nu organizează ședințe ordinare sau absentează nemotivat de la acestea... În alte cazuri, aceștia au aprobat hotărîri pe care nu le-au pus în executare. Iar exemplele pot continua...

12 luni de controale La fiecare început de an, consilierii juridici din cadrul Serviciului Juridic al Prefecturii Ialomița stabilesc... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 19:05 (5374 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Criza vaccinurilor afectează și județul Ialomița

Criza vaccinurilor afectează și județul Ialomița

Aproximativ 5000 de copii din Ialomița s-ar putea îmbolnăvi de afecțiuni grave precum difteria, tetanosul sau hepatita B din cauza lipsei de vaccin. Direcția de Sănătate Publică Ialomița așteaptă să primească dozele din partea Ministerului Sănătății. Situația durează de mai bine de 3 luni...

Copii lăsați nevaccinați Potrivit reprezentanților Direcției de Sănătate Publică Ialomița, județul nostru are nevoie de vaccin Hexavalent și Tetraxim, necesar imunizării copiilor de 2, 4 și 11 luni. Cele două tipuri de vaccin ajută la combaterea unor boli grave precum tetanosul, tusea convulsivă... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 15:10 (5427 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Raiul florilor

Raiul florilor

În anul 2012, pe DN 2A, la Andrășești, o familie cu spirit antrepronorial a decis să-și transforme sera de legume în seră de flori ornamentale. În 2016, poarta soților Dinu a devenit loc de pelerinaj pentru ialomițenii iubitori de frumos. Mușcate, petunii, panseluțe, salvii, dalii, azalee, begonii, hortensii, cîrciumărese, iriși... Flori despre care nimeni n-a auzit vreodată, hibrizi multicolori, specii unice... Un rai al florilor din care nimeni nu pleacă cu mîna goală și unde pînă și turiștii aflați în drum spre mare aleg să se oprească pentru a se bucura preț de o clipă.

La poarta raiului... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 13:40 (6603 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Moarte învăluită în mister la Gârbovi

Moarte învăluită în mister la Gîrbovi

Polițiștii și procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița fac cercetări cu privire la moartea în condiții suspecte a unei femei, din localitatea ialomițeană Gîrbovi. Femeia a fost găsită carbonizată în propria casă și, din primele date, se pare că ea ar fi fost arsă de vie de soțul său.

Cercetările sînt în curs Din datele anchetatorilor se pare că femeia care a ars ca o torță avea probleme cu alcoolul. Ea era cunoscută în toată localitatea Gîrbovi drept mare amatoare a licorilor bachice. A fost internată de cîteva ori la dezalcoolizare, însă niciunul dintre tratamentele la... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2016, 20:05 (11995 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozenii vor plăti 1 leu în plus pentru colectarea deșeurilor menajere

Slobozenii vor plăti 1 leu în plus pentru colectarea deșeurilor menajere

Vineri, 13 mai 2016, Vivani Salubritate a decis să refuze colectarea deșeurilor menajere, serviciu asigurat de către Polaris M Holding Slobozia. După 48 de ore, situația a fost deblocată, dar colectarea deșeurilor este condiționată de majorarea tarifelor. Reprezentații Polaris M Holding susțin că decizia de majorare a tarifelor urmează să fie supusă atenției consilierilor locali în cadrul următoarei ședințe de Consiliu Local. Reamintim că Vivani Salubritate a denunțat unilateral contractul cu Polaris M Holding în luna aprilie și a majorat tariful pentru colectarea deșeurilor menajere de la 9 la 16 euro per tonă...

Războiul comunicatelor de presă... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 21:25 (7179 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Stoica recunoaște eșecul instituțional

E oficial

Administrația Stoica recunoaște eșecul instituțional

Administrația locală a publicat recent un chestionar «privind satisfacția contribuabililor municipiului Slobozia». Chestionarul oferă rezultate relevante privind gradul de nemulțumire al locuitorilor orașului Slobozia și oferă informații relevante cu privire la orizontul de așteptare imediat.

Chelul își pune singur mîna în cap
Potrivit informațiilor noastre, chestionarul a fost realizat în perioada 1 martie-1 aprilie 2016 și poartă sigla instituției. Cele 6 întrebări la care au răspuns slobozenii vizează nivelul de transparență al instituției, calitatea serviciilor oferite, precum... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 20:25 (8297 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Je suis MIRUNA!

Je suis MIRUNA!

Învățatul nu ajută la nimic. Școala e pentru tocilari. Ai carte, n-ai parte. Și totuși... În fiecare an, în liceele ialomițene, peste 200 de elevi demonstrează contrariul. Sînt premianții concursurilor școlare, olimpicii naționali ai probelor de Limbă Română, Matematică, Chimie, Fizică, Lingvistică, Informatică... Au ales drumul cel lung, cel al învățăturii. O fac pentru ei, pentru profesorii care îi îndrumă, o fac pentru că au descoperit că învățatul nu e o rușine, că sistemul de învățămînt românesc, așa imperfect cum e, poate aduce satisfacții. Oana Miruna Măchiță este unul dintre acești 200 de elevi, care reușesc anual performanțe unice. Ea a decis să învețe Limba Franceză și, grație rezultatelor... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 19:35 (5150 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Andrias Andrășești, campioana județului Ialomița

Fotbal, Liga a IV-a

Andrias Andrășești, campioana județului Ialomița

Etapa a 26-a din Liga a IV-a ne-a reținut atenția în special prin numărul mare de goluri marcate, dar și prin scorurile exotice înregistrate. Astfel, deși prin retragerea Răduleștiului se joacă doar 7 meciuri pe rundă, sîmbătă, 14 mai 2016, s-au înscris 38 de goluri. Recordul s-a produs la Traian, acolo unde Abatorul a trecut de echipa gazdă cu un inedit 6-5. FC Traian respiră tot mai greu, iar cei de acolo își fac probabil calcule pentru baraj. Este de admirat în continuare constanța celor de la Andrias Andrășești. De o seriozitate demnă de o cauză mai bună, aceștia își văd în continuare gospodărește de treabă și merită pe bună dreptate poziția de lideri detașați. În runda 26 n-au ținut deloc... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 18:15 (7487 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Galben-albaștrii au căzut pe 5

Fotbal, Liga a III-a, CSM Oltenița-Unirea Slobozia 4-3

Galben-albaștrii au căzut pe 5

Primăvara ploioasă a influențat pe alocuri și fenomenul fotbalistic. A fost ploaie de goluri la Oltenița, sîmbătă, 14 mai 2016, la confruntarea dintre CSM din localitate, trupă aflată în zona retrogradării, și Unirea Slobozia, echipă fără obiectiv în acest moment. Iar acest aspect se vede, din păcate, tot mai pregnant în exprimarea din teren... Avînd și așa de gestionat hachițele unui lot crud ca medie de vîrstă, antrenorul Ion Ionescu a trebuit să suplinească și absența a trei titulari. Macare și Alexe au fost accidentați, în vreme ce Khalil a ispășit o etapă de suspendare. Cu un atac în vînă, dar cu o apărare extrem de visătoare, Unirea a căzut repede pradă călărășenilor. Ionică a punctat încă... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 16:20 (2871 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Juniorii, buni pe toate liniile

Chiar și în actualul stadiu în care se merge cu frîna trasă din punct de vedere financiar, proiectul fotbalistic Unirea Slobozia traversează o perioadă de incertitudine în privința viitorului echipei de seniori. Drumul pe care s-a pornit nu trebuie abandonat, mai cu seamă că efervescența în rîndul copiilor și juniorilor este într-o continuă creștere. În ultimele etape au pășit cu drepturi depline în rîndurile echipelor mari Bogdan Săvescu sau Mihăiță Lemnaru, iar din urmă vin mulți alți tineri de reală perspectivă care trebuie să-și găsească într-o zi locul la seniorii Unirii. Săptămîna trecută a fost una prolifică pentru juniorii clubului, aceștia obținînd rezultate apreciabile la toate categoriile... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 14:30 (4432 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Zbor spre înălțimile handbalului

Handbal, Cătălina Sava în echipa ideală a Junioarelor 1

Zbor spre înălțimile handbalului

CSM București a arătat săptămîna trecută că stă bine la toate categoriile de vîrstă. După ce senioarele au triumfat în Liga Campionilor, Junioarele 1 au obținut la rîndul lor titlul național. Îmbucurător pentru iubitorii handbalului din Slobozia este faptul că printre remarcatele turneului desfășurat la Rîmnicu Vîlcea s-a numărat și extrema stîngă Cătălina Sava, desemnată cea mai bună jucătoare pe postul său. Tînăra handbalistă a început să descifreze tainele luptei dintre semicercuri la CSS Slobozia, firește sub îndrumarea lui Marian Simion. De la început s-a dovedit o jucătoare promițătoare, iar la 16 ani avea să debuteze în echipa mare a Unirii Slobozia, care activa atunci în Diviza A. Din... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 12:50 (3217 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ora de programare

Clean Tech susține performanța în Educație

Ora de programare

Firma Clean Tech Internațional SRL din Ciulnița finanțează, de la începutul acestui an școlar, un proiect educațional prin intermediul căruia elevii clasei a VII-a a școlii din localitate sînt ajutați să-și îmbunătățească performanțele școlare. Exemplul inițiat de către Clean Tech Internațional SRL poate fi extins la nivelul tuturor școlilor din mediul rural. Independent susține acest demers identificînd la nivelul județului elevii cu care sistemul educațional județean se poate mîndri. Astăzi mediatizăm o inițiativă inedită, care a debutat pentru prima oară la Școala «Ionel Perlea» din comuna Ograda.

Hour of code... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 11:40 (4879 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Crimă în satul ialomițean Malu Roșu

Crimă în satul ialomițean Malu Roșu

Trei persoane au ajuns la spital cu răni grave și alta a murit în urma unui scandal iscat în sînul unei familii din satul ialomițean Malu Roșu. Totul a izbucnit din cauza unui bărbat de 50 de ani care, în prezent, este cercetat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița pentru comiterea infracțiunii de omor.

Și-a vărsat nervii pe apropiații săi
Întreaga comunitate din Malu Roșu este șocată de tragedia care s-a petrecut în micul sat ialomițean. Oamenii susțin că niciodată localitatea nu a avut parte de o asemenea întîmplare... Din relatările pe care martorii le-au... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 15:10 (6005 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Malu Roșu crimă

Click aici

EVENIMENT

Liviu Cazan, directorul general al Autorității Navale Române, participă la lucrările Organizației Maritime Internaționale de la Londra

Liviu Cazan, directorul general al Autorității Navale Române, participă la lucrările Organizației Maritime Internaționale de la Londra

În perioada 11-20 mai 2016, se desfășoară la sediul Organizației Maritime Internaționale din Londra lucrările Comitetului privind Siguranța Maritimă, evenimentul derulîndu-se sub coordonarea secretarului general IMO, Lim Kitack. Condusă de secretarul de stat Marius Humelnicu, delegația României îi mai cuprinde pe directorul general al Autorității Navale Române, Liviu Cazan, pe dr Ovidiu Cupșa, director general al Ceronav Constanța și pe conferențiarul universitar locotenent-comandor în rezervă Șerban Berescu. Aceasta este prima participare într-o astfel de formulă la un eveniment al Organizației Maritime Internaționale (IMO) după numirea celor trei specialiști -Liviu Cazan, Șerban Berescu și ... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 12:35 (4777 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, în topul sărăciei naționale

Ialomița, în topul sărăciei naționale

De 20 de ani, după ce ultimele replici ale cutremurului de tranziție la economia de piață au trecut, aleșii locali ialomițeni vorbesc despre politici economice locale. De 10 ani, discursurile s-au transformat în strategii de dezvoltare locală și județeană... În răstimpuri, oficialii ialomițeni au anunțat și accesarea unor proiecte cu fonduri europene. În pofida tuturor acestor eforturi declarate, Ialomița rămîne un județ sărac. Datele statistice confirmă însă faptul că ne îndreptăm către drumul cel bun. Nimeni nu știe însă cînd vom ajunge la el.

Date statistice alarmante
Ialomița... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 12:20 (8441 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Agent de poliție, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Ialomița: Agent de poliție, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Scandal în Poliția ialomițeană, după ce un alt om al legii riscă să ajungă la închisoare. Agentul Ionuț Mihai, din cadrul Secției de Poliție Scînteia, a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, sub acuzația de «abuz în serviciu». Omul legii a ajuns în fața procurorilor după ce s-a descoperit că a tergiversat 3 dosare penale, în care urma să facă verificări pentru comiterea infracțiunii de furt.

Polițist, infractor Ancheta procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița cu privire la agentul de poliție Ionuț Mihai, din Scînteia, a debutat... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 11:25 (8933 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile controlează spitalele din Ialomița

Autoritățile controlează spitalele din Ialomița

Scandalul public al dezinfectanților diluați comercializați de firma Hexi Pharma, și folosiți în spitale, a ajuns și în Ialomița. La solicitarea Ministerului Sănătății, Direcția de Sănătate Publică a județului a făcut un control de urgență în toate cele 4 spitale ialomițene. Au fost ridicate zeci de probe din dezinfectanții utilizați de unitățile medicale, însă rezultatele analizelor au demonstrat că substanțele folosite erau corespunzătoare. Săptămîna aceasta, oficialii din cadrul Consiliilor Locale și Consiliului Județean Ialomița vor verifica modul în care s-a făcut achiziția produselor biocide, vîndute de firma Hexi Pharma.

«Aveau prețul cel mai mic!»... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 11:10 (3433 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Fetești: Scandal penal la Fundația «Trebuie»

Fundația «Trebuie» din Fetești este implicată într-un nou scandal public. După ce reprezentanții entității au fost acuzați că găzduiesc în condiții improprii 25 de elevi cu dizabilități, Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială susține că Iordana Schnel ar fi fraudat bugetul Asociației pe care o administrează. Pe cale de consecință, AJPIS Ialomița a sesizat organele de cercetare penală.

Poliția face verificări Reprezentanții Agenției de Plăți și Inspecție Socială Ialomița susțin că instituția a fost sesizată cu privire la posibile fapte de fraudă, petrecute în cadrul Fundației... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 10:50 (3780 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

 Traficanți de droguri, prinși în flagrant de procurorii DIICOT

S-a întîmplat la Urziceni

Traficanți de droguri, prinși în flagrant de procurorii DIICOT

Doi soți din Urziceni au fost arestați preventiv marți, 10 mai 2016, după ce au fost prinși în flagrand vînzînd stupefiante. Întîmplarea s-a petrecut în zona municipiului Urziceni, asupra suspecților fiind descoperite mai multe doze de heroină.

Stupefiante, vîndute cu 50 de lei doza
Din primele informații, soții arestați se numesc Nicolae Paul și Tanța Bordiaș, cu domiciliul în zona Urziceni. Aceștia au intrat în vizorul procurorilor DIICOT-Biroul Teritorial Slobozia, fiind suspectați de faptul că ar fi traficanți de droguri. În urma unei acțiuni desfășurate la Urziceni, aceștia... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2016, 16:15 (9593 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Nou val de concedieri colective la Combinatul Chimic Chemgas

Slobozia: Nou val de concedieri colective la Combinatul Chimic Chemgas

De luna viitoare, alți 200 de angajați ai fostului Combinat Chimic din Slobozia vor rămîne fără locuri de muncă. Chemgas a notificat Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă și Inspectoratul Teritorial de Muncă în vederea aprobării unui nou plan de concediere colectivă. Astfel, pe platforma fostului Combinatului Chimic vor mai rămîne doar 65 de angajați...

Combinatul se închide încet și sigur La începutul acestui an, societatea Chemgas Holding Corporation a anunțat faptul că va lăsa fără locuri de muncă 450 de oameni. Primii 200 dintre aceștia au fost concediați colectiv în... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2016, 21:10 (8818 vizualizări - 22 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
332 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Deplasări în siguranță pe timp de ploaie

Având în vedere Codul Portocaliu de ploi abundente emis de Administrația Națională de Meteorologie pentru județul Ialomița, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița le recomandă șoferilor să adapteze viteza ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 17:45
(2286 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 83 de evenimente, dintre care 77 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate 6 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 17:00
(1599 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru conectarea aparatelor de marcat electronice fiscale

Operatorii economici care încasează contravaloarea bunurilor livrate cu amănuntul sau a serviciilor efectuate direct către populație trebuie să țină cont de termenele limită pentru conectarea aparatelor ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 16:30
(5146 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 15 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10786, cu 2 cazuri mai mult decât luni, 14 iunie ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 16:15
(2580 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, sub Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița, sub Cod Portocaliu de ploi abundente

Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu de ploi abundente și instabilitate atmosferică, printre județele afectate de fenomenele meteo numărându-se și Ialomița. Avertizarea ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 13:15
(2623 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune preventivă a polițiștilor la Școala Gimnazială Platonești

Acțiune preventivă a polițiștilor la Școala Gimnazială Platonești

Elevii Școlii Gimnaziale Platonești au primit la ore vizita polițiștilor, care în cadrul proiectului «Școala Siguranței Tedi» au încercat să îi ajute pe copii, prin joc, să își însușească informații privind ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 18:10
(4917 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fără permis, la volan

Duminică, 13 iunie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din Fetești au depistat, pe raza localității Cegani, un șofer în vârstă de 24 de ani în timp ce conducea un autoturism fără a avea permis conducere ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 17:55
(2439 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Surprins în flagrant conducând o mașină neînmatriculată

În cursul zilei de sâmbătă, 12 iunie a.c., în jurul orelor 13,00, polițiștii rutieri slobozeni au oprit, pentru control, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 28 ani, din Slobozia. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 17:50
(1847 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți la volan

Sâmbătă, 12 iunie a.c., pe raza comuni Făcăeni, polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au depistat, în flagrant, un tânăr de 21 de ani în timp ce conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 17:40
(1819 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 14 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10784, cu 6 cazuri mai mult decât duminică, 13 iunie ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 16:40
(1933 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitatea Dridu-Snagov!

Pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații și întreținere a instalațiilor, furnizorul de energie electrică va sista, marți, 15 iunie 2021, în intervalul orar 9,00-17,00, alimentarea cu energie ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 15:20
(3012 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Reducerrea evaziunii fiscale, obiectiv strategic al ANAF

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomita a efectuat, în luna mai 2021, în concordanță cu Strategia Agenției Naționale de Administrare Fiscală 2021-2024, care are ca obiectiv strategic reducerea ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 14:50
(4434 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 25 iunie 2021-termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că vineri, 25 iunie 2021, este termenul limită de depunere a următoarelor declarații: «Declarație privind obligațiile de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 13:35
(3096 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Final al Campaniei de primire a cererilor unice de plată 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) aduce la cunoștința opiniei publice că la data de 11 iunie 2021 s-a încheiat Campania de primire a cererilor unice de plată aferente anului 202 ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 13:10
(2704 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: A intrat cu mașina într-un copac

Balaciu: A intrat cu mașina într-un copac

Un accident de circulație s-a produs în dimineața zilei de luni, 14 iunie a.c., pe raza comunei Balaciu. Din primele informații, șoferul unei mașini a pierdut controlul volanului și s-a lovit violent de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 10:30
(3065 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița

Duminică, 13 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10778, cu un singur caz mai mult decât sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2021, 17:25
(2786 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 12 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10777, cu 3 cazuri mai mult decât vineri, 11 iunie ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2021, 17:10
(2232 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mesaje pentru donatorii de sânge, cu ocazia «Zilei Mondiale a Donatorului de Sânge»

Luni, 14 iunie a.c., se sărbătorește «Ziua Mondială a Donatorului de Sânge». Cu această ocazie, reprezentanții Centrului Județean de Transfuzie Sanguină Ialomița marchează evenimentul transmițând public ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 18:25
(4176 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Autoutilitară răsturnată în urma unui accident

Urziceni: Autoutilitară răsturnată în urma unui accident

În ziua de vineri, 11 iunie a.c., pompierii din Urziceni au intervenit în cazul unui accident rutier produs pe raza municipiului. În eveniment au fost implicate o autoutilitară și un autoturism. În urma ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 17:10
(2175 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Urziceni: Regulile de circulație, pe înțelesul elevilor

Urziceni: Regulile de circulație, pe înțelesul elevilor

Joi, 10 iunie a.c., polițiștii din Urziceni au desfășurat lecții de educație rutieră în cadrul Școlii Gimnaziale «I.H. Rădulescu» din Urziceni. Polițiștii au discutat cu peste 100 de elevi despre recunoașterea ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 16:35
(3809 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 11 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10774, cu un singur caz mai mult decât joi, 10 iunie ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 16:20
(2759 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan având un permis contrafăcut

Oprit în trafic pentru un control de rutină în ziua de joi, 10 iunie a.c., un tânăr de 20 de ani din Țăndărei s-a ales cu un dosar penal. Acesta este acuzat de «conducere fără permis», «fals material în ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 15:45
(4119 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Reținut pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au reținut pentru 24 de ore, în ziua de joi, 10 iunie a.c., un minor de 17 ani din localitatea Țăndărei. Acesta este bănuit de comiterea infracțiunii de «furt calificat». Acesta a ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 15:40
(2231 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Țăndărei

Polițiștii și jandarmii ialomițeni au organizat joi, 10 iunie a.c., o razie de amploare pe raza orașului Țăndărei. Pe parcursul activităților desfășurate au fost legitimate peste 270 de persoane și controlate ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 15:35
(2734 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei razie


Ialomița: Adăposturile canine, verificate de polițiști

Ialomița: Adăposturile canine, verificate de polițiști

În perioada 9-10 iunie a.c., polițiștii din cadrul Biroului pentru Protecția Animalelor au acționat pe raza municipiilor Slobozia și Fetești, precum și orașelor Amara și Țăndărei, pentru verificarea modului ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 15:20
(2423 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița în luna mai 2021

Controale ale ITM Ialomița în luna mai 2021

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a efectuat acțiuni de control în luna mai 2021 având ca obiectiv verificarea modului în care angajatorii respectă prevederile legislației în vigoare în domeniul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 13:20
(2034 vizualizări - 0 comentarii)


Relocarea cabinetelor din Ambulatoriul Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Relocarea cabinetelor din Ambulatoriul Spitalului Județean de Urgență Slobozia

«După cum am mai anunțat în luna martie a anului curent, au început lucrările de consolidare, renovare și modernizare ale Ambulatoriului de Specialitate din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 11:10
(4163 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Lista câștigătorilor Tombolei «Maratonul Vaccinării»

Instituția Prefectului Ialomița: Lista câștigătorilor Tombolei «Maratonul Vaccinării»

În perioada 31 mai-1 iunie 2021, la nivelul județului Ialomița s-a organizat o campanie de vaccinare destinată tinerilor cu vârste cuprinse între 16 și 25 de ani. Denumită «Maratonul vaccinării-Alege să ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:55
(4381 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bărbat de 69 de ani, dispărut de la domiciliu

Slobozia: Bărbat de 69 de ani, dispărut de la domiciliu

În ziua de miercuri, 9 iunie a.c, polițiștii din Slobozia au fost sesizați de rudele unui bărbat de 69 de ani, din localitate, cu privire la dispariția acestuia. Pe numele său Simion Gheorghe ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:50
(1654 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Miercuri, 9 iunie a.c, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au desfășurat ample acțiuni de supraveghere a traficului rutier. Cu această ocazie, doi șoferi, în vârstă de 23 de ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:35
(1636 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...