Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Haos în administrația locală din Ialomița

Haos în administrația locală din Ialomița

Aleșii ialomițenilor par dezinteresați de soarta celor care i-au confirmat în funcție. Cel puțin așa reiese din rapoartele ultimului control al Prefecturii Ialomița care a vizat activitatea din administrația publică locală. În multe localități ale județului consilierii locali nu organizează ședințe ordinare sau absentează nemotivat de la acestea... În alte cazuri, aceștia au aprobat hotărîri pe care nu le-au pus în executare. Iar exemplele pot continua...

12 luni de controale La fiecare început de an, consilierii juridici din cadrul Serviciului Juridic al Prefecturii Ialomița stabilesc... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 19:05 (5374 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Criza vaccinurilor afectează și județul Ialomița

Criza vaccinurilor afectează și județul Ialomița

Aproximativ 5000 de copii din Ialomița s-ar putea îmbolnăvi de afecțiuni grave precum difteria, tetanosul sau hepatita B din cauza lipsei de vaccin. Direcția de Sănătate Publică Ialomița așteaptă să primească dozele din partea Ministerului Sănătății. Situația durează de mai bine de 3 luni...

Copii lăsați nevaccinați Potrivit reprezentanților Direcției de Sănătate Publică Ialomița, județul nostru are nevoie de vaccin Hexavalent și Tetraxim, necesar imunizării copiilor de 2, 4 și 11 luni. Cele două tipuri de vaccin ajută la combaterea unor boli grave precum tetanosul, tusea convulsivă... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 15:10 (5427 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Raiul florilor

Raiul florilor

În anul 2012, pe DN 2A, la Andrășești, o familie cu spirit antrepronorial a decis să-și transforme sera de legume în seră de flori ornamentale. În 2016, poarta soților Dinu a devenit loc de pelerinaj pentru ialomițenii iubitori de frumos. Mușcate, petunii, panseluțe, salvii, dalii, azalee, begonii, hortensii, cîrciumărese, iriși... Flori despre care nimeni n-a auzit vreodată, hibrizi multicolori, specii unice... Un rai al florilor din care nimeni nu pleacă cu mîna goală și unde pînă și turiștii aflați în drum spre mare aleg să se oprească pentru a se bucura preț de o clipă.

La poarta raiului... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 13:40 (6603 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Moarte învăluită în mister la Gârbovi

Moarte învăluită în mister la Gîrbovi

Polițiștii și procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița fac cercetări cu privire la moartea în condiții suspecte a unei femei, din localitatea ialomițeană Gîrbovi. Femeia a fost găsită carbonizată în propria casă și, din primele date, se pare că ea ar fi fost arsă de vie de soțul său.

Cercetările sînt în curs Din datele anchetatorilor se pare că femeia care a ars ca o torță avea probleme cu alcoolul. Ea era cunoscută în toată localitatea Gîrbovi drept mare amatoare a licorilor bachice. A fost internată de cîteva ori la dezalcoolizare, însă niciunul dintre tratamentele la... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2016, 20:05 (11995 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozenii vor plăti 1 leu în plus pentru colectarea deșeurilor menajere

Slobozenii vor plăti 1 leu în plus pentru colectarea deșeurilor menajere

Vineri, 13 mai 2016, Vivani Salubritate a decis să refuze colectarea deșeurilor menajere, serviciu asigurat de către Polaris M Holding Slobozia. După 48 de ore, situația a fost deblocată, dar colectarea deșeurilor este condiționată de majorarea tarifelor. Reprezentații Polaris M Holding susțin că decizia de majorare a tarifelor urmează să fie supusă atenției consilierilor locali în cadrul următoarei ședințe de Consiliu Local. Reamintim că Vivani Salubritate a denunțat unilateral contractul cu Polaris M Holding în luna aprilie și a majorat tariful pentru colectarea deșeurilor menajere de la 9 la 16 euro per tonă...

Războiul comunicatelor de presă... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 21:25 (7179 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Stoica recunoaște eșecul instituțional

E oficial

Administrația Stoica recunoaște eșecul instituțional

Administrația locală a publicat recent un chestionar «privind satisfacția contribuabililor municipiului Slobozia». Chestionarul oferă rezultate relevante privind gradul de nemulțumire al locuitorilor orașului Slobozia și oferă informații relevante cu privire la orizontul de așteptare imediat.

Chelul își pune singur mîna în cap
Potrivit informațiilor noastre, chestionarul a fost realizat în perioada 1 martie-1 aprilie 2016 și poartă sigla instituției. Cele 6 întrebări la care au răspuns slobozenii vizează nivelul de transparență al instituției, calitatea serviciilor oferite, precum... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 20:25 (8297 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Je suis MIRUNA!

Je suis MIRUNA!

Învățatul nu ajută la nimic. Școala e pentru tocilari. Ai carte, n-ai parte. Și totuși... În fiecare an, în liceele ialomițene, peste 200 de elevi demonstrează contrariul. Sînt premianții concursurilor școlare, olimpicii naționali ai probelor de Limbă Română, Matematică, Chimie, Fizică, Lingvistică, Informatică... Au ales drumul cel lung, cel al învățăturii. O fac pentru ei, pentru profesorii care îi îndrumă, o fac pentru că au descoperit că învățatul nu e o rușine, că sistemul de învățămînt românesc, așa imperfect cum e, poate aduce satisfacții. Oana Miruna Măchiță este unul dintre acești 200 de elevi, care reușesc anual performanțe unice. Ea a decis să învețe Limba Franceză și, grație rezultatelor... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 19:35 (5152 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Andrias Andrășești, campioana județului Ialomița

Fotbal, Liga a IV-a

Andrias Andrășești, campioana județului Ialomița

Etapa a 26-a din Liga a IV-a ne-a reținut atenția în special prin numărul mare de goluri marcate, dar și prin scorurile exotice înregistrate. Astfel, deși prin retragerea Răduleștiului se joacă doar 7 meciuri pe rundă, sîmbătă, 14 mai 2016, s-au înscris 38 de goluri. Recordul s-a produs la Traian, acolo unde Abatorul a trecut de echipa gazdă cu un inedit 6-5. FC Traian respiră tot mai greu, iar cei de acolo își fac probabil calcule pentru baraj. Este de admirat în continuare constanța celor de la Andrias Andrășești. De o seriozitate demnă de o cauză mai bună, aceștia își văd în continuare gospodărește de treabă și merită pe bună dreptate poziția de lideri detașați. În runda 26 n-au ținut deloc... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 18:15 (7487 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Galben-albaștrii au căzut pe 5

Fotbal, Liga a III-a, CSM Oltenița-Unirea Slobozia 4-3

Galben-albaștrii au căzut pe 5

Primăvara ploioasă a influențat pe alocuri și fenomenul fotbalistic. A fost ploaie de goluri la Oltenița, sîmbătă, 14 mai 2016, la confruntarea dintre CSM din localitate, trupă aflată în zona retrogradării, și Unirea Slobozia, echipă fără obiectiv în acest moment. Iar acest aspect se vede, din păcate, tot mai pregnant în exprimarea din teren... Avînd și așa de gestionat hachițele unui lot crud ca medie de vîrstă, antrenorul Ion Ionescu a trebuit să suplinească și absența a trei titulari. Macare și Alexe au fost accidentați, în vreme ce Khalil a ispășit o etapă de suspendare. Cu un atac în vînă, dar cu o apărare extrem de visătoare, Unirea a căzut repede pradă călărășenilor. Ionică a punctat încă... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 16:20 (2871 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Juniorii, buni pe toate liniile

Chiar și în actualul stadiu în care se merge cu frîna trasă din punct de vedere financiar, proiectul fotbalistic Unirea Slobozia traversează o perioadă de incertitudine în privința viitorului echipei de seniori. Drumul pe care s-a pornit nu trebuie abandonat, mai cu seamă că efervescența în rîndul copiilor și juniorilor este într-o continuă creștere. În ultimele etape au pășit cu drepturi depline în rîndurile echipelor mari Bogdan Săvescu sau Mihăiță Lemnaru, iar din urmă vin mulți alți tineri de reală perspectivă care trebuie să-și găsească într-o zi locul la seniorii Unirii. Săptămîna trecută a fost una prolifică pentru juniorii clubului, aceștia obținînd rezultate apreciabile la toate categoriile... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 14:30 (4432 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Zbor spre înălțimile handbalului

Handbal, Cătălina Sava în echipa ideală a Junioarelor 1

Zbor spre înălțimile handbalului

CSM București a arătat săptămîna trecută că stă bine la toate categoriile de vîrstă. După ce senioarele au triumfat în Liga Campionilor, Junioarele 1 au obținut la rîndul lor titlul național. Îmbucurător pentru iubitorii handbalului din Slobozia este faptul că printre remarcatele turneului desfășurat la Rîmnicu Vîlcea s-a numărat și extrema stîngă Cătălina Sava, desemnată cea mai bună jucătoare pe postul său. Tînăra handbalistă a început să descifreze tainele luptei dintre semicercuri la CSS Slobozia, firește sub îndrumarea lui Marian Simion. De la început s-a dovedit o jucătoare promițătoare, iar la 16 ani avea să debuteze în echipa mare a Unirii Slobozia, care activa atunci în Diviza A. Din... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 12:50 (3217 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ora de programare

Clean Tech susține performanța în Educație

Ora de programare

Firma Clean Tech Internațional SRL din Ciulnița finanțează, de la începutul acestui an școlar, un proiect educațional prin intermediul căruia elevii clasei a VII-a a școlii din localitate sînt ajutați să-și îmbunătățească performanțele școlare. Exemplul inițiat de către Clean Tech Internațional SRL poate fi extins la nivelul tuturor școlilor din mediul rural. Independent susține acest demers identificînd la nivelul județului elevii cu care sistemul educațional județean se poate mîndri. Astăzi mediatizăm o inițiativă inedită, care a debutat pentru prima oară la Școala «Ionel Perlea» din comuna Ograda.

Hour of code... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 11:40 (4879 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Crimă în satul ialomițean Malu Roșu

Crimă în satul ialomițean Malu Roșu

Trei persoane au ajuns la spital cu răni grave și alta a murit în urma unui scandal iscat în sînul unei familii din satul ialomițean Malu Roșu. Totul a izbucnit din cauza unui bărbat de 50 de ani care, în prezent, este cercetat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița pentru comiterea infracțiunii de omor.

Și-a vărsat nervii pe apropiații săi
Întreaga comunitate din Malu Roșu este șocată de tragedia care s-a petrecut în micul sat ialomițean. Oamenii susțin că niciodată localitatea nu a avut parte de o asemenea întîmplare... Din relatările pe care martorii le-au... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 15:10 (6005 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Malu Roșu crimă

Click aici

EVENIMENT

Liviu Cazan, directorul general al Autorității Navale Române, participă la lucrările Organizației Maritime Internaționale de la Londra

Liviu Cazan, directorul general al Autorității Navale Române, participă la lucrările Organizației Maritime Internaționale de la Londra

În perioada 11-20 mai 2016, se desfășoară la sediul Organizației Maritime Internaționale din Londra lucrările Comitetului privind Siguranța Maritimă, evenimentul derulîndu-se sub coordonarea secretarului general IMO, Lim Kitack. Condusă de secretarul de stat Marius Humelnicu, delegația României îi mai cuprinde pe directorul general al Autorității Navale Române, Liviu Cazan, pe dr Ovidiu Cupșa, director general al Ceronav Constanța și pe conferențiarul universitar locotenent-comandor în rezervă Șerban Berescu. Aceasta este prima participare într-o astfel de formulă la un eveniment al Organizației Maritime Internaționale (IMO) după numirea celor trei specialiști -Liviu Cazan, Șerban Berescu și ... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 12:35 (4777 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, în topul sărăciei naționale

Ialomița, în topul sărăciei naționale

De 20 de ani, după ce ultimele replici ale cutremurului de tranziție la economia de piață au trecut, aleșii locali ialomițeni vorbesc despre politici economice locale. De 10 ani, discursurile s-au transformat în strategii de dezvoltare locală și județeană... În răstimpuri, oficialii ialomițeni au anunțat și accesarea unor proiecte cu fonduri europene. În pofida tuturor acestor eforturi declarate, Ialomița rămîne un județ sărac. Datele statistice confirmă însă faptul că ne îndreptăm către drumul cel bun. Nimeni nu știe însă cînd vom ajunge la el.

Date statistice alarmante
Ialomița... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 12:20 (8441 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Agent de poliție, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Ialomița: Agent de poliție, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Scandal în Poliția ialomițeană, după ce un alt om al legii riscă să ajungă la închisoare. Agentul Ionuț Mihai, din cadrul Secției de Poliție Scînteia, a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, sub acuzația de «abuz în serviciu». Omul legii a ajuns în fața procurorilor după ce s-a descoperit că a tergiversat 3 dosare penale, în care urma să facă verificări pentru comiterea infracțiunii de furt.

Polițist, infractor Ancheta procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița cu privire la agentul de poliție Ionuț Mihai, din Scînteia, a debutat... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 11:25 (8933 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile controlează spitalele din Ialomița

Autoritățile controlează spitalele din Ialomița

Scandalul public al dezinfectanților diluați comercializați de firma Hexi Pharma, și folosiți în spitale, a ajuns și în Ialomița. La solicitarea Ministerului Sănătății, Direcția de Sănătate Publică a județului a făcut un control de urgență în toate cele 4 spitale ialomițene. Au fost ridicate zeci de probe din dezinfectanții utilizați de unitățile medicale, însă rezultatele analizelor au demonstrat că substanțele folosite erau corespunzătoare. Săptămîna aceasta, oficialii din cadrul Consiliilor Locale și Consiliului Județean Ialomița vor verifica modul în care s-a făcut achiziția produselor biocide, vîndute de firma Hexi Pharma.

«Aveau prețul cel mai mic!»... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 11:10 (3433 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Fetești: Scandal penal la Fundația «Trebuie»

Fundația «Trebuie» din Fetești este implicată într-un nou scandal public. După ce reprezentanții entității au fost acuzați că găzduiesc în condiții improprii 25 de elevi cu dizabilități, Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială susține că Iordana Schnel ar fi fraudat bugetul Asociației pe care o administrează. Pe cale de consecință, AJPIS Ialomița a sesizat organele de cercetare penală.

Poliția face verificări Reprezentanții Agenției de Plăți și Inspecție Socială Ialomița susțin că instituția a fost sesizată cu privire la posibile fapte de fraudă, petrecute în cadrul Fundației... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 10:50 (3780 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

 Traficanți de droguri, prinși în flagrant de procurorii DIICOT

S-a întîmplat la Urziceni

Traficanți de droguri, prinși în flagrant de procurorii DIICOT

Doi soți din Urziceni au fost arestați preventiv marți, 10 mai 2016, după ce au fost prinși în flagrand vînzînd stupefiante. Întîmplarea s-a petrecut în zona municipiului Urziceni, asupra suspecților fiind descoperite mai multe doze de heroină.

Stupefiante, vîndute cu 50 de lei doza
Din primele informații, soții arestați se numesc Nicolae Paul și Tanța Bordiaș, cu domiciliul în zona Urziceni. Aceștia au intrat în vizorul procurorilor DIICOT-Biroul Teritorial Slobozia, fiind suspectați de faptul că ar fi traficanți de droguri. În urma unei acțiuni desfășurate la Urziceni, aceștia... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2016, 16:15 (9593 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Nou val de concedieri colective la Combinatul Chimic Chemgas

Slobozia: Nou val de concedieri colective la Combinatul Chimic Chemgas

De luna viitoare, alți 200 de angajați ai fostului Combinat Chimic din Slobozia vor rămîne fără locuri de muncă. Chemgas a notificat Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă și Inspectoratul Teritorial de Muncă în vederea aprobării unui nou plan de concediere colectivă. Astfel, pe platforma fostului Combinatului Chimic vor mai rămîne doar 65 de angajați...

Combinatul se închide încet și sigur La începutul acestui an, societatea Chemgas Holding Corporation a anunțat faptul că va lăsa fără locuri de muncă 450 de oameni. Primii 200 dintre aceștia au fost concediați colectiv în... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2016, 21:10 (8818 vizualizări - 22 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
243 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 4-8 martie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație a rețelelor de electricitate. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 16:10
(6899 vizualizări - 0 comentarii)


Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

A devenit deja o tradiție ca Poliția Rutieră să marcheze Ziua Mărțișorului, prin oferirea unor simboluri ale primăverii, doamnelor și domnișoarelor aflate în trafic. Sărbătoarea Mărțișorului este și o ocazie ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 14:15
(3998 vizualizări - 1 comentariu)


angajăm personal

pentru Cafenea și Loc de joacă
Depuneri CV la
[email protected]
Telefon 0728/908.831

1 Martie 2019, 12:50


Controale ale ITM Ialomița

În perioada 1-15.02.2019, inspectorii de muncă din domeniul Controlului Securitate și Sănătate în Muncă au efectuat 42 controale având ca obiectiv respectarea prevederilor referitoare la autorizarea funcționării ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 10:25
(3777 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni de combatere a braconajului piscicol și a delictelor silvice

Miercuri, 27 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului, pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, dar și a delictelor silvice, a colectării, transportului ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 10:15
(4814 vizualizări - 0 comentarii)


angajez (part-time)

Pentru că oferim calitate, ne mărim echipa!
Alătură-te echipei noastre!
Căutăm fete pentru interpretarea rolului
de URSITOARE BUNĂ în scenetele
pentru botez și nuntă.
Căutăm fete frumoase, responsabile,
dicție bună, minim talent actoricesc,
prezență scenică, domiciliul în Slobozia
și să aibă disponibilitate maximă
în week-end.

Dacă dorești să faci parte
din echipă, mă poți contacta
la telefon 0762/608.918

1 Martie 2019, 10:05


28 Februarie-Ziua Protecției Civile din România. «Porți Deschise» la ISU Ialomița!

Protecția civilă este o structură înființată încă de acum 86 de ani în România, cu scopul îndeplinirii sarcinilor umanitare destinate să protejeze populația civilă împotriva pericolelor, ostilităților sau ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 18:20
(3938 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: S-a răsturnat cu mașina

Marți, 26 februarie a.c., în jurul orelor 19,30, în apropiere de orașul Căzănești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:30
(4347 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Marți, 26 februarie a.c., o tânără de 18 ani, din Grindu, a fost depistată de către polițiști în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără a poseda permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:25
(3272 vizualizări - 0 comentarii)


Ilegalități cu lemne la o firmă din Dridu

Polițiști ialomițeni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, în urma verificărilor efectuate pe raza comunei Dridu, la o ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:20
(4639 vizualizări - 1 comentariu)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Luni, 25 februarie a.c., polițiștii din Grivița au depistat un bărbat, de 37 de ani, din județul Constanța, în timp ce transporta cu ajutorul unui autoturism 141,7 kg de pește din speciile crap, caras și ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 16:10
(4810 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Protopopiatului Slobozia

Vineri, 22 februarie a.c., în parteneriat cu elevii de la Școala Gimnazială nr. 5 Slobozia Nouă și Școala Gimnazială «Sfântul Andrei», Protopopiatul Slobozia a desfășurat activitatea de autocunoaștere cu ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 13:15
(3501 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale inspectorilor ITM Ialomița

În perioada 1-22.02.2019, inspectorii de muncă din domeniul Relațiilor de Muncă au efectuat un număr de 52 controale având ca obiectiv verificarea modului în care angajatorii respectă prevederile legislației ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 12:10
(3227 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană, apariția de noi focare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 11:05
(4402 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 200000 de lei, 29 permise reținute

În perioada 22-24 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, s-a intervenit la 106 evenimente ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 10:10
(4662 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Protest împotriva OUG 7/2019 la Tribunalul Ialomița

În urma ședinței Adunării Generale a Tribunalului Ialomița, desfășurată luni, 25 februarie 2019, oficialii instituției au ales să protesteze împotriva OUG 7/2019, privind modificările aduse Legilor Justiției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2019, 17:56
(6454 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Adâncata și Platonești

Joi, 21 februarie a.c., în jurul orelor 19,00, s-a produs un accident rutier în apropiere de localitatea Adâncata, soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce un bărbat, de 28 de ani, din Armășești, conducea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:20
(5285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Doi bărbați de 29, respectiv 43 de ani, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce conduceau autovehicule pe drumuri publice fără a posede permis de conducere. Totodată, un alt conducător auto ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:10
(3749 vizualizări - 0 comentarii)


Urmăriți internațional, depistați de polițiștii ialomițeni

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au reușit identificarea a trei bărbați urmăriți internațional, pe numele cărora autoritățile au emis mandate europene. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:20
(5715 vizualizări - 0 comentarii)


Opt hoți din Făcăeni, cercetați după ce au furat din curtea unui consătean

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii feteșteni au identificat opt tineri, cu vârste între 14 și 20 ani, din Făcăeni, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Astfel, la data zilei de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:15
(8175 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr de 17 ani din Ion Roată, arestat după ce a furat un telefon

Un tânăr de 17, din Ion Roată, este bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată», fapta fiind comisă pe teritoriul municipiului Urziceni. În fapt, la data de 20 februarie a.c., în timp ce ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:10
(5939 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Armă cu aer comprimat, deținută ilegal

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din Urziceni au efectuat o percheziție pe raza comunei Bărcănești, la locuința unui bărbat, de 26 ani. În urma verificărilor, polițiștii au ridicat în vederea confiscării ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:05
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Un bărbat a murit în dimineața zilei de marți, 19 februarie 2019, după ce tirul pe care îl conducea s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea Drumului Național 2, în zona satului Cotorca. Șoferul a rămas ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2019, 11:20
(6541 vizualizări - 0 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe zone din ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 18:25
(7484 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Urziceni, două persoane rănite

Un accident rutier s-a produs joi, 14 februarie a.c., pe DN2A, în apropiere de muncipiul Uziceni, soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce o tânără, de 21 ani, din Cosâmbești, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:35
(6928 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Șoferi beți și fără permis, la volan

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii rutieri au depistat un bărbat, de 32 ani, din Urziceni în timp ce conducea un  autoturism pe raza localității Moldoveni, deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:30
(6921 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri din Ion Roată, hoți din locuințe. Percheziții la Slobozia și Amara!

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii Secției de Poliție Rurală Ion Roată au identificat trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 21 de ani, din Ion Roată, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:25
(8063 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Accident rutier produs joi, 14 februarie 2019, pe șoseaua de centură a Sloboziei, în zona Mânăstirii «Sfinții Voievozi». Se pare evenimentul rutier ar fi fost provocat de un călugăr care slujește în cadrul ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2019, 19:10
(8205 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de amploare a polițiștilor pe raza localității Movilița

Miercuri, 13 februarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale au efectuate pe raza comunei Movilița percheziții la persoane fizice bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt din locuință ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2019, 18:40
(6526 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Stelnica, bănuit a fi spărgător de case

Marți, 12 februarie a.c., polițiștii feteșteni au identificat un tânăr, de 20 de ani, din Stelnica, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». La sfârșitul anului 2018, tânărul ar fi intrat ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2019, 18:15
(4062 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...