Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Haos în administrația locală din Ialomița

Haos în administrația locală din Ialomița

Aleșii ialomițenilor par dezinteresați de soarta celor care i-au confirmat în funcție. Cel puțin așa reiese din rapoartele ultimului control al Prefecturii Ialomița care a vizat activitatea din administrația publică locală. În multe localități ale județului consilierii locali nu organizează ședințe ordinare sau absentează nemotivat de la acestea... În alte cazuri, aceștia au aprobat hotărîri pe care nu le-au pus în executare. Iar exemplele pot continua...

12 luni de controale La fiecare început de an, consilierii juridici din cadrul Serviciului Juridic al Prefecturii Ialomița stabilesc... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 19:05 (5374 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Criza vaccinurilor afectează și județul Ialomița

Criza vaccinurilor afectează și județul Ialomița

Aproximativ 5000 de copii din Ialomița s-ar putea îmbolnăvi de afecțiuni grave precum difteria, tetanosul sau hepatita B din cauza lipsei de vaccin. Direcția de Sănătate Publică Ialomița așteaptă să primească dozele din partea Ministerului Sănătății. Situația durează de mai bine de 3 luni...

Copii lăsați nevaccinați Potrivit reprezentanților Direcției de Sănătate Publică Ialomița, județul nostru are nevoie de vaccin Hexavalent și Tetraxim, necesar imunizării copiilor de 2, 4 și 11 luni. Cele două tipuri de vaccin ajută la combaterea unor boli grave precum tetanosul, tusea convulsivă... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 15:10 (5427 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Raiul florilor

Raiul florilor

În anul 2012, pe DN 2A, la Andrășești, o familie cu spirit antrepronorial a decis să-și transforme sera de legume în seră de flori ornamentale. În 2016, poarta soților Dinu a devenit loc de pelerinaj pentru ialomițenii iubitori de frumos. Mușcate, petunii, panseluțe, salvii, dalii, azalee, begonii, hortensii, cîrciumărese, iriși... Flori despre care nimeni n-a auzit vreodată, hibrizi multicolori, specii unice... Un rai al florilor din care nimeni nu pleacă cu mîna goală și unde pînă și turiștii aflați în drum spre mare aleg să se oprească pentru a se bucura preț de o clipă.

La poarta raiului... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 13:40 (6603 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Moarte învăluită în mister la Gârbovi

Moarte învăluită în mister la Gîrbovi

Polițiștii și procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița fac cercetări cu privire la moartea în condiții suspecte a unei femei, din localitatea ialomițeană Gîrbovi. Femeia a fost găsită carbonizată în propria casă și, din primele date, se pare că ea ar fi fost arsă de vie de soțul său.

Cercetările sînt în curs Din datele anchetatorilor se pare că femeia care a ars ca o torță avea probleme cu alcoolul. Ea era cunoscută în toată localitatea Gîrbovi drept mare amatoare a licorilor bachice. A fost internată de cîteva ori la dezalcoolizare, însă niciunul dintre tratamentele la... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2016, 20:05 (11995 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozenii vor plăti 1 leu în plus pentru colectarea deșeurilor menajere

Slobozenii vor plăti 1 leu în plus pentru colectarea deșeurilor menajere

Vineri, 13 mai 2016, Vivani Salubritate a decis să refuze colectarea deșeurilor menajere, serviciu asigurat de către Polaris M Holding Slobozia. După 48 de ore, situația a fost deblocată, dar colectarea deșeurilor este condiționată de majorarea tarifelor. Reprezentații Polaris M Holding susțin că decizia de majorare a tarifelor urmează să fie supusă atenției consilierilor locali în cadrul următoarei ședințe de Consiliu Local. Reamintim că Vivani Salubritate a denunțat unilateral contractul cu Polaris M Holding în luna aprilie și a majorat tariful pentru colectarea deșeurilor menajere de la 9 la 16 euro per tonă...

Războiul comunicatelor de presă... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 21:25 (7179 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Stoica recunoaște eșecul instituțional

E oficial

Administrația Stoica recunoaște eșecul instituțional

Administrația locală a publicat recent un chestionar «privind satisfacția contribuabililor municipiului Slobozia». Chestionarul oferă rezultate relevante privind gradul de nemulțumire al locuitorilor orașului Slobozia și oferă informații relevante cu privire la orizontul de așteptare imediat.

Chelul își pune singur mîna în cap
Potrivit informațiilor noastre, chestionarul a fost realizat în perioada 1 martie-1 aprilie 2016 și poartă sigla instituției. Cele 6 întrebări la care au răspuns slobozenii vizează nivelul de transparență al instituției, calitatea serviciilor oferite, precum... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 20:25 (8297 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Je suis MIRUNA!

Je suis MIRUNA!

Învățatul nu ajută la nimic. Școala e pentru tocilari. Ai carte, n-ai parte. Și totuși... În fiecare an, în liceele ialomițene, peste 200 de elevi demonstrează contrariul. Sînt premianții concursurilor școlare, olimpicii naționali ai probelor de Limbă Română, Matematică, Chimie, Fizică, Lingvistică, Informatică... Au ales drumul cel lung, cel al învățăturii. O fac pentru ei, pentru profesorii care îi îndrumă, o fac pentru că au descoperit că învățatul nu e o rușine, că sistemul de învățămînt românesc, așa imperfect cum e, poate aduce satisfacții. Oana Miruna Măchiță este unul dintre acești 200 de elevi, care reușesc anual performanțe unice. Ea a decis să învețe Limba Franceză și, grație rezultatelor... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 19:35 (5152 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Andrias Andrășești, campioana județului Ialomița

Fotbal, Liga a IV-a

Andrias Andrășești, campioana județului Ialomița

Etapa a 26-a din Liga a IV-a ne-a reținut atenția în special prin numărul mare de goluri marcate, dar și prin scorurile exotice înregistrate. Astfel, deși prin retragerea Răduleștiului se joacă doar 7 meciuri pe rundă, sîmbătă, 14 mai 2016, s-au înscris 38 de goluri. Recordul s-a produs la Traian, acolo unde Abatorul a trecut de echipa gazdă cu un inedit 6-5. FC Traian respiră tot mai greu, iar cei de acolo își fac probabil calcule pentru baraj. Este de admirat în continuare constanța celor de la Andrias Andrășești. De o seriozitate demnă de o cauză mai bună, aceștia își văd în continuare gospodărește de treabă și merită pe bună dreptate poziția de lideri detașați. În runda 26 n-au ținut deloc... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 18:15 (7487 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Galben-albaștrii au căzut pe 5

Fotbal, Liga a III-a, CSM Oltenița-Unirea Slobozia 4-3

Galben-albaștrii au căzut pe 5

Primăvara ploioasă a influențat pe alocuri și fenomenul fotbalistic. A fost ploaie de goluri la Oltenița, sîmbătă, 14 mai 2016, la confruntarea dintre CSM din localitate, trupă aflată în zona retrogradării, și Unirea Slobozia, echipă fără obiectiv în acest moment. Iar acest aspect se vede, din păcate, tot mai pregnant în exprimarea din teren... Avînd și așa de gestionat hachițele unui lot crud ca medie de vîrstă, antrenorul Ion Ionescu a trebuit să suplinească și absența a trei titulari. Macare și Alexe au fost accidentați, în vreme ce Khalil a ispășit o etapă de suspendare. Cu un atac în vînă, dar cu o apărare extrem de visătoare, Unirea a căzut repede pradă călărășenilor. Ionică a punctat încă... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 16:20 (2871 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Juniorii, buni pe toate liniile

Chiar și în actualul stadiu în care se merge cu frîna trasă din punct de vedere financiar, proiectul fotbalistic Unirea Slobozia traversează o perioadă de incertitudine în privința viitorului echipei de seniori. Drumul pe care s-a pornit nu trebuie abandonat, mai cu seamă că efervescența în rîndul copiilor și juniorilor este într-o continuă creștere. În ultimele etape au pășit cu drepturi depline în rîndurile echipelor mari Bogdan Săvescu sau Mihăiță Lemnaru, iar din urmă vin mulți alți tineri de reală perspectivă care trebuie să-și găsească într-o zi locul la seniorii Unirii. Săptămîna trecută a fost una prolifică pentru juniorii clubului, aceștia obținînd rezultate apreciabile la toate categoriile... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 14:30 (4432 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Zbor spre înălțimile handbalului

Handbal, Cătălina Sava în echipa ideală a Junioarelor 1

Zbor spre înălțimile handbalului

CSM București a arătat săptămîna trecută că stă bine la toate categoriile de vîrstă. După ce senioarele au triumfat în Liga Campionilor, Junioarele 1 au obținut la rîndul lor titlul național. Îmbucurător pentru iubitorii handbalului din Slobozia este faptul că printre remarcatele turneului desfășurat la Rîmnicu Vîlcea s-a numărat și extrema stîngă Cătălina Sava, desemnată cea mai bună jucătoare pe postul său. Tînăra handbalistă a început să descifreze tainele luptei dintre semicercuri la CSS Slobozia, firește sub îndrumarea lui Marian Simion. De la început s-a dovedit o jucătoare promițătoare, iar la 16 ani avea să debuteze în echipa mare a Unirii Slobozia, care activa atunci în Diviza A. Din... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 12:50 (3217 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ora de programare

Clean Tech susține performanța în Educație

Ora de programare

Firma Clean Tech Internațional SRL din Ciulnița finanțează, de la începutul acestui an școlar, un proiect educațional prin intermediul căruia elevii clasei a VII-a a școlii din localitate sînt ajutați să-și îmbunătățească performanțele școlare. Exemplul inițiat de către Clean Tech Internațional SRL poate fi extins la nivelul tuturor școlilor din mediul rural. Independent susține acest demers identificînd la nivelul județului elevii cu care sistemul educațional județean se poate mîndri. Astăzi mediatizăm o inițiativă inedită, care a debutat pentru prima oară la Școala «Ionel Perlea» din comuna Ograda.

Hour of code... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 11:40 (4879 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Crimă în satul ialomițean Malu Roșu

Crimă în satul ialomițean Malu Roșu

Trei persoane au ajuns la spital cu răni grave și alta a murit în urma unui scandal iscat în sînul unei familii din satul ialomițean Malu Roșu. Totul a izbucnit din cauza unui bărbat de 50 de ani care, în prezent, este cercetat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița pentru comiterea infracțiunii de omor.

Și-a vărsat nervii pe apropiații săi
Întreaga comunitate din Malu Roșu este șocată de tragedia care s-a petrecut în micul sat ialomițean. Oamenii susțin că niciodată localitatea nu a avut parte de o asemenea întîmplare... Din relatările pe care martorii le-au... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 15:10 (6005 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Malu Roșu crimă

Click aici

EVENIMENT

Liviu Cazan, directorul general al Autorității Navale Române, participă la lucrările Organizației Maritime Internaționale de la Londra

Liviu Cazan, directorul general al Autorității Navale Române, participă la lucrările Organizației Maritime Internaționale de la Londra

În perioada 11-20 mai 2016, se desfășoară la sediul Organizației Maritime Internaționale din Londra lucrările Comitetului privind Siguranța Maritimă, evenimentul derulîndu-se sub coordonarea secretarului general IMO, Lim Kitack. Condusă de secretarul de stat Marius Humelnicu, delegația României îi mai cuprinde pe directorul general al Autorității Navale Române, Liviu Cazan, pe dr Ovidiu Cupșa, director general al Ceronav Constanța și pe conferențiarul universitar locotenent-comandor în rezervă Șerban Berescu. Aceasta este prima participare într-o astfel de formulă la un eveniment al Organizației Maritime Internaționale (IMO) după numirea celor trei specialiști -Liviu Cazan, Șerban Berescu și ... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 12:35 (4777 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, în topul sărăciei naționale

Ialomița, în topul sărăciei naționale

De 20 de ani, după ce ultimele replici ale cutremurului de tranziție la economia de piață au trecut, aleșii locali ialomițeni vorbesc despre politici economice locale. De 10 ani, discursurile s-au transformat în strategii de dezvoltare locală și județeană... În răstimpuri, oficialii ialomițeni au anunțat și accesarea unor proiecte cu fonduri europene. În pofida tuturor acestor eforturi declarate, Ialomița rămîne un județ sărac. Datele statistice confirmă însă faptul că ne îndreptăm către drumul cel bun. Nimeni nu știe însă cînd vom ajunge la el.

Date statistice alarmante
Ialomița... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 12:20 (8441 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Agent de poliție, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Ialomița: Agent de poliție, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Scandal în Poliția ialomițeană, după ce un alt om al legii riscă să ajungă la închisoare. Agentul Ionuț Mihai, din cadrul Secției de Poliție Scînteia, a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, sub acuzația de «abuz în serviciu». Omul legii a ajuns în fața procurorilor după ce s-a descoperit că a tergiversat 3 dosare penale, în care urma să facă verificări pentru comiterea infracțiunii de furt.

Polițist, infractor Ancheta procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița cu privire la agentul de poliție Ionuț Mihai, din Scînteia, a debutat... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 11:25 (8933 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile controlează spitalele din Ialomița

Autoritățile controlează spitalele din Ialomița

Scandalul public al dezinfectanților diluați comercializați de firma Hexi Pharma, și folosiți în spitale, a ajuns și în Ialomița. La solicitarea Ministerului Sănătății, Direcția de Sănătate Publică a județului a făcut un control de urgență în toate cele 4 spitale ialomițene. Au fost ridicate zeci de probe din dezinfectanții utilizați de unitățile medicale, însă rezultatele analizelor au demonstrat că substanțele folosite erau corespunzătoare. Săptămîna aceasta, oficialii din cadrul Consiliilor Locale și Consiliului Județean Ialomița vor verifica modul în care s-a făcut achiziția produselor biocide, vîndute de firma Hexi Pharma.

«Aveau prețul cel mai mic!»... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 11:10 (3433 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Fetești: Scandal penal la Fundația «Trebuie»

Fundația «Trebuie» din Fetești este implicată într-un nou scandal public. După ce reprezentanții entității au fost acuzați că găzduiesc în condiții improprii 25 de elevi cu dizabilități, Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială susține că Iordana Schnel ar fi fraudat bugetul Asociației pe care o administrează. Pe cale de consecință, AJPIS Ialomița a sesizat organele de cercetare penală.

Poliția face verificări Reprezentanții Agenției de Plăți și Inspecție Socială Ialomița susțin că instituția a fost sesizată cu privire la posibile fapte de fraudă, petrecute în cadrul Fundației... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 10:50 (3780 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

 Traficanți de droguri, prinși în flagrant de procurorii DIICOT

S-a întîmplat la Urziceni

Traficanți de droguri, prinși în flagrant de procurorii DIICOT

Doi soți din Urziceni au fost arestați preventiv marți, 10 mai 2016, după ce au fost prinși în flagrand vînzînd stupefiante. Întîmplarea s-a petrecut în zona municipiului Urziceni, asupra suspecților fiind descoperite mai multe doze de heroină.

Stupefiante, vîndute cu 50 de lei doza
Din primele informații, soții arestați se numesc Nicolae Paul și Tanța Bordiaș, cu domiciliul în zona Urziceni. Aceștia au intrat în vizorul procurorilor DIICOT-Biroul Teritorial Slobozia, fiind suspectați de faptul că ar fi traficanți de droguri. În urma unei acțiuni desfășurate la Urziceni, aceștia... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2016, 16:15 (9593 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Nou val de concedieri colective la Combinatul Chimic Chemgas

Slobozia: Nou val de concedieri colective la Combinatul Chimic Chemgas

De luna viitoare, alți 200 de angajați ai fostului Combinat Chimic din Slobozia vor rămîne fără locuri de muncă. Chemgas a notificat Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă și Inspectoratul Teritorial de Muncă în vederea aprobării unui nou plan de concediere colectivă. Astfel, pe platforma fostului Combinatului Chimic vor mai rămîne doar 65 de angajați...

Combinatul se închide încet și sigur La începutul acestui an, societatea Chemgas Holding Corporation a anunțat faptul că va lăsa fără locuri de muncă 450 de oameni. Primii 200 dintre aceștia au fost concediați colectiv în... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2016, 21:10 (8818 vizualizări - 22 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
294 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 3 accidente rutiere, un mort și trei răniți!

Luni, 22 decembrie 2014, pe raza județului s-au produs 3 evenimente rutiere, soldate cu decesul unei persoane și rănirea altor trei persoane.
Astfel, primul eveniment rutier a fost sesizat Poliției ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2014, 16:10
(4940 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursă locuri de muncă în agricultură în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunștința celor interesați că, la această dată, prin rețeaua EURES sînt disponibile 800 locuri de muncă în Spania, respectiv  lucrători ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2014, 15:45
(9584 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul Trezoreriei

Trezoreria statului face cunoscut agenților economici, instituțiilor publice precum și populației că impozitele, taxele, contribuțiile și alte venituri care se încasează în numerar, datorate bugetului general ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2014, 13:20
(6807 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Comerțul ilegal cu produse viniviticole, în vizor

Luni, 22 decembrie 2014, sub directa coordonare a Direcției de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, polițiștii acționează, la nivel național, pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2014, 12:15
(4963 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 800 de cărți noi pentru Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu»

În cadrul programului de granturi de carte BOOKS 4 YOUTH 2 și a campaniei «LĂSAȚI-MĂ SĂ ÎNVĂȚ!» din luna septembrie 2014, deschis pentru biblioteci, instituții de învățămînt, ONG-uri, și alte instituții ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 18:05
(6565 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Prețurile medii la produsele agricole

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii interesați că a fost aprobată Hotărîrea Consiliului Județean Ialomița nr. 97/2014 privind stabilirea prețurilor medii ale ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 17:30
(7692 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focare de Bluetongue, stinse

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează toți crescătorii/deținătorii de animale că, începînd din data de 02.12.2014, în România a debutat perioada liberă de vectori ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 16:50
(6897 vizualizări - 0 comentarii)


Programul de Sărbători la Oficiul Național al Registrului Comerțului

Vă informăm că programul de lucru al Oficiului Național al Registrului Comerțului și al oficiilor registrului comerțului de pe lîngă tribunale se va modifica în perioada Sărbătorilor de Iarnă ca urmare ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 15:40
(8920 vizualizări - 0 comentarii)


Activități la Penitenciarul Slobozia în perioada Sărbătorilor de Iarnă

Sărbătorile de iarnă reprezintă o perioadă marcată de o puternică încărcătură emoțională pentru deținuții Penitenciarului Slobozia. Cu această ocazie, la nivelul instituției au fost desfășurate mai multe ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 15:20
(5530 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Persoană rănită în urma unui accident rutier

O femeie în vîrstă de 47 ani a fost rănită după ce autoturismul pe care îl conducea a intrat în coliziune cu un copac. Evenimentul s-a produs miercuri, 17 decembrie 2014, în jurul orei 14,40, pe DN2C, în ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 15:05
(8178 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Coșereni: Pește fără documente de proveniență

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au depistat, în trafic, trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 31 și 38 de ani, domiciliați în municipiul Slobozia și județul Ilfov, în timp ce transportau cu un autoturism ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 13:45
(7354 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Doi ialomițeni pe numele cărora instanța a emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost aduși joi, 18 decembrie 2014, de către polițiștii de Investigații Criminale în Penitenciarul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 13:20
(5130 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Articole pirotehnice, confiscate

Polițiștii ialomițeni au efectuat în această săptămînă controale în cadrul acțiunii naționale «Foc de Artificii», pe raza județului Ialomița, în urma acestora fiind ridicate în vederea continuării cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 12:10
(7094 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Prudență la cumpărături, de Sărbători

În această perioadă, premergătoare Sărbătorilor de Iarnă, cînd supermarket-urile, mall-urile, tîrgurile, piețele sînt aglomerate, în graba cumpărăturilor, Poliția ne recomandă să avem un comportament «preventiv ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2014, 11:05
(4248 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie umanitară a polițiștilor ialomițeni

Campanie umanitară a polițiștilor ialomițeni

Peste 600 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița vor demara o campanie umanitară, cu ocazia Sărbătorilor de Iarnă. Oamenii legii vor oferi un sprijin material copiilor ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2014, 20:35
(4586 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Băut la volan, a acroșat un alt vehicul

Poliția a fost sesizată vineri, 12 decembrie a.c., cu privire la faptul că pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație soldat cu pagube materiale. Astfel, în timp ce un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2014, 17:25
(6058 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 164 de șoferi sancționați, 16 permise reținute

În acest sfârșit de săptămînă, 12-14 decembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2014, 17:20
(4837 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit în Franța, prins la Urziceni

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru infracțiuni contra persoanei și a patrimoniului, fapte comise în Franța. La data de 12 ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2014, 17:10
(6478 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenționare Cod Galben de ceață

Urmare a atenționării meteorologice de Cod Galben de ceață, în zona Moldovei, Dobrogei și în zonele de sud, Poliția Română recomandă tuturor participanților la trafic să respecte, cu strictețe, regulile ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2014, 17:00
(2885 vizualizări - 0 comentarii)


Tragedie pe șoseaua către Slobozia Nouă. Șoferul unei mașini a murit într-un accident rutier!

Un tragic accident rutier s-a petrecut sîmbătă, 13 decembrie 2014, în zona cartierului Slobozia Nouă, al municipiului Slobozia. Șoferul de 36 de ani al unei mașini a murit pe loc. Din primele informații ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2014, 17:14
(15720 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Controale la comercianții de carne

Polițiștii ialomițeni au aplicat sancțiuni contravenționale în valoare  de 25000 de lei, în cadrul activităților desfășurate, la nivel național, pentru prevenirea evaziunii fiscale. Pe parcursul derulării ...[citește_toată_știrea]

12 Decembrie 2014, 15:50
(5065 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Tînăr de 17 ani, spulberat de un vehicul

Un tînăr de 17 ani a fost la un pas de moarte după ce a fost spulberat de un vehicul. Adolescentul traversase șoseaua prin loc nepermis. Cel care l-a acroșat pe adolescentul de 17 ani este un tînăr, de ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2014, 21:40
(4986 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Articole pirotehnice, confiscate de polițiști

Polițiștii ialomițeni au efectuat controale în cadrul acțiunii naționale «Foc de Artificii» pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate. Astfel, la punctele de lucru a 5 societăți comerciale de ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2014, 21:05
(6013 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Spărgător de mașini, reținut de polițiști

Un tînăr, de 21 de ani, a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore, fiind acuzat de numai puțin de 12 furturi din autoturisme. Prejudiciul creat proprietarilor respectivelor mașini se ridică la 5600 de ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 20:10
(6272 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente rutiere într-o singură zi!

Bilanț îngrijorător al polițiștilor Serviciului Rutier Ialomița. Oamenii legii au în cercetare 3 accidente de circulație produse pe raza județului în ultimele 24 de ore! În urma evenimentelor rutiere, patru ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 19:20
(5097 vizualizări - 1 comentariu)


«Taina Sfântului Maslu», pelerinaj la Urziceni

«Taina Sfîntului Maslu», pelerinaj la Urziceni

Din anul 2009, la inițiativa părintelui Bogdan Ionuț Stancu, Protopop de Urziceni, s-a îndătinat obiceiul ca cei șapte preoți ai orașului de reședință a Protopopiatului să săvîrșească împreună Taina Sfîntului ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 15:15
(4554 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 7798 de șomeri în luna noiembrie

La finele lunii noiembrie 2014, rata șomajului înregistrată la nivelul județului Ialomița este de 7,37%, în creștere ușoară față de cea înregistrată la sfîrșitul lunii octombrie 2014, cînd s-a situat la ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 14:25
(4918 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 3 mașini distruse de un copac rupt de vînt

3 mașini au fost distruse din cauza unui copac doborît la pămînt de vîntul puternic, la Slobozia. De asemenea, arborele căzut a rupt și mai multe cabluri de electricitate, telefonie și televiziune. La locul ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 13:20
(4595 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița are un nou prim adjunct

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița are un nou prim adjunct

De la 1 decembrie 2014, Jandarmeria Ialomița are un nou prim adjunct. Este vorba despre Răzvan Salaoru, unul dintre militarii instituției care s-a remarcat în numeroase acțiuni întreprinse în teatrele de ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 10:40
(6167 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune de amploare a polițiștilor

Polițiștii rutieri ialomițeni, sprijiniți de colegii de la ordine publică, sub coordonarea Direcției Rutiere din cadrul IGPR, acționează în această săptămînă pentru prevenirea și combaterea accidentelor ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2014, 09:20
(4973 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...